KOMENTÁŘE

5. led, 2018

Polsko a Maďarsko mají spolu dlouhou provázanou historii. Dva hrdé národy ctností a tradic, které měli společné krále, společné zájmy a společnou historii, se nyní opět setkávají v alianci proti upadajícímu západu a islámské expanzi.

To dokázala i návštěva polského premiéra Morawieckého u maďarského premiéra Orbány, ke které došlo 3. ledna. Jde o důležitou schůzi v době napjatých vztahů mezi agresivní a kosmopolitní Evropskou unií a baštami tradic a evropské civilizace ve východní Evropě. Navíc šlo o první setkání novopečeného polského premiéra s maďarským veteránem. 

Premiér Orbán se během této návštěvy vyjádřil proti Evropské unii a její snaze stát se impériem, místo společenstvím svobodných národů. Morawiecki a Orbán vyjádřili shodnou snahu bránit evropskou civilizaci a její morálku. Polský premiér navíc pozval Viktora Orbána na slavnost 100. výročí nezávislosti Polska, která se bude konat v listopadu a premiér Orbán pozvání přijal. 
 
Morawiecki navíc ke zklamání eurohujeristů a novinářů nadržených na možný zvrat v Polsku se vyjádřil proti přijetí Eura. „V tomto se náš postoj nemění. Není to na pořadu dne,“ řekl Morawiecki k otázce Eura. 
 
Krom tohoto všeho přineslo jednání, ještě jedno velké pozitivum a to shodu na vzniku Visegrádské rozvojové banky, která bude sdružovat Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Cílem této banky má být spolupráce v oblasti infrastruktury, obchodu, energetiky a rozvoje jednotlivých zemí. Nejde o nějakou centrální banku, či jiný podvodný orgán, ale o takové rozvojové instituce jaké vznikají například i z popudu Číny a další podobných států. Tyto instituce významně přispívají k hospodářské integraci a rozvoji jednotlivých zemí bez socialistických experimentů a regulací. 
 
Nyní je míč na hřišti Čechů a Slováků, protože Polsko a Maďarsko se na tomto projektu shodlo, ale pokud má být úspěšný, musíme do toho jít společně. Proto vyzýváme Andreje Babiše i presidenta Zemana, aby se Česko urychleně vyjádřilo ve prospěch vzniku Visegrádské rozvojové banky, která nám může pomoci v ekonomické nezávislosti na Evropské unii, a vyzýváme slovenské představitele, aby vytáhli hlavu z p*dele Evropské unie a připojili se ke svým visegrádským bratřím ve zbrani! 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.1.2018
2. led, 2018

Jako každý rok, i letos pronesli představitelé všech států své novoroční projevy a mezi nimi byli i presidenti Visegrádu. Zde Vám přinášíme jejich poselství a výňatky...

Miloš Zeman, president České republiky.

Pan president Zeman zrovna patří mezi tu malou skupinku národních představitelů, která nepronáší novoroční projevy, ale raději vánoční projev a ten právě zde supluje jeho novoroční projev. Náš president, hospodář a prognostik, se ve svém projevu věnoval nezřídka ekonomickému růstu země, nízké nezaměstnanosti, ale i nízkým investicím v poslední době. Stejně tak zmínil porážku sociální demokracie a lidovců v posledních volbách a postavil se proti variantě předčasných voleb. Nebál se zopakovat, že nám nikdo nesmí diktovat, koho umístíme v naší vlasti a nebál se vyzvat NATO k důraznějšímu a aktivnějšímu postoji proti islámskému expanzionismu. Jen tak dál, pane presidente. Máte náš hlas!

Zkyslá Kiska, presidenta Slovenska.

Kiska se pochopitelně v novoročním projevu věnoval dvěma historickým událostem, vzniku
Československa a rozpadu Československa. Letos je to 100 let od vzniku a 25 let od rozpadu
Československa. Kiska samozřejmě neuhnul ze své zvrácené liberálně sebenenávistné linie a
vyzvracel ze sebe žvásty o tom, že kulturní a národní výjimečnost je mýtus, a že mýty o výjimečnosti nestojí za „úspěchy“ Slovenska. Samozřejmě při svém projevu nezapomněl vyvrcholit prohlášením, že Slovensko „obstálo“ ve zkoušce, když díky „nejsilnější zbrani – demokratickým volbám“ porazilo „nahlavu extrémisty“.
Omluvte mě, jdu zvracet!

Andrzej Duda, president Polska.

V absolutním protikladu k perverznímu projevu zkyslého Kisky byl projev presidenta Andrzeje Dudy. Ten deklaroval, že rok 2018 se má stát rokem polské národní hrdosti, pochválil reformy a změny, které v Polsku proběhly v uplynulém roce a zdůraznil růst hospodářství, stejně jako posilování vnitřní a vnější bezpečnosti. Zmínil i Polskou nezávislost, protože tak jako v případě Česka a Slovenska, je to letos i 100 let od obnovení Polska, které bylo trojděleno Prusy, Rusy a Rakušany. President Duda taky zmínil nastávající členství Polska jako nestálého člena Rady bezpečnosti OSN a zdůraznil, že nyní nastává čas na to, aby se Poláci zamysleli, jakou zem chtějí předat svým dětem a svým vnoučatům. Přejeme Polákům hodně úspěchu a už nyní gratulujeme k 100. výročí nezávislosti!

Jánoš Áder, president Maďarska.

Projev presidenta Ádera se nesl jednoznačně v duchu křesťanství a tradičního důrazu na evropské křesťanské a konzervativní hodnoty. Oproti různým neomarxistickým politikům a liberálním demokratům se maďarský president nebojí připomínat evropskou křesťanskou minulost a tradice, které dnes ustupují islamizaci a multikulturalismu. Na závěr hovořil o svatém Františku z Assisi, jehož jméno je dnes znásilňováno rudým papežem Bergogliem. President Áder sice není tak známý jako premiér Orbán, ale přesto je velice dobré, že oba jdou linií obrany antické, židokřesťanské a sekulární Evropy proti neomarxismu a islámu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.1.2018

zdroj:

cz:
 
sk:
 
 
hu:

http://www.keh.hu/beszedek/2466-Ujevi_koszonto&pnr=1


 

 
 
15. pro, 2017

Visegrádská čtyřka udělala další pokrok v ochraně námořních hranic Evropy a Evropské unie.

Visegrádská čtyřka pod maďarským předsednictvím a vedením Viktora Orbána se rozhodla investovat 35 miliónů eur do unijního fondu pro Afriku určeného k omezení migračních toků z Afriky. V tomto případě konkrétně z Libye. Česká republika přispěje 220 milióny Kč a celá akce bude koordinována a spoluřízena italskou vládou, která má hlavní slovo v ochraně námořní hranice Evropy proti migračním invazím.

Juncker se sice v Bruselu tetelí, že V4 snad chce spolupracovat s EU, ale opravdu nejde o spolupráci s EU, nebo podporu Junckera a jeho politiky. Toto je příspěvek k obraně naší budoucnosti a budoucnosti našich dětí.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.12.2017


 

 

13. lis, 2017

Otevřený dopis Zoltána Kovacse ke kritice eurohujerů vůči nadcházejícímu maďarskému národnímu průzkumu v otázce přesidlování imigrantů.

Drahý pane Verhofstadte:

V živé evropské diskusi nad tím, jak zvládnout migrační krizi, jsem si všiml dvou soupeřících a naprosto odlišných přístupů. Na jedné straně je maďarská vláda, která podporuje bezpečnostní prvky, silný přístup k otázce hranic, jak čelit migračnímu tlaku a chce mít demokratickou diskusi a otevřenou debatu. Proti ní je proimigrační strana reprezentovaná Georgem Sorosem, jeho sítí neziskových organizací, spojenci a sympatizanty, kteří chtějí debatu raději potlačit a tlačit na své oponenty bez ohledu na vůli občanů.

Ve vašem nedávném facebookovém výkřiku jste žádal, aby Evropská unie zakázala maďarský národní průzkum týkající se proimigračního plánu. Tento plán, který napsal sám Soros, je podporován organizacemi, které získávají finance od miliardáře, a je vnucováno Evropské unii.

„Cílení na osobu pana Sorose je nechutné,“ píšete a nikdy neopomenete příležitost k malému dramatu. „Připomíná to nejhorší časy evropské historie. Evropská unie musí jasně říct, že taková kampaň není v souladu s evropskými hodnotami. A taky parlamentní skupina Evropské lidové strany se musí vyjádřit zda schvaluje politiku vytyčenou Viktorem Orbánem a jejich sesterskou stranou v Maďarsku.“ Národní průzkum, jak tvrdíte, obsahuje „čiré lži“.

Maďarský socialistický europoslanec István Ujhelyi odhalil, že jste vyložil na stůl otázku maďarského národního průzkumu na konferenci předsedů Evropského parlamentu, meetingu tajemníků evropských parlamentních skupin a presidenta Evropského parlamentu.

Ve skutečnosti nic z toho, co je součástí průzkumu nepřipomíná „nejhorší období evropských dějin“. Kritizovat Sorosovi agresivní proimigrantské postoje není antisemitismus, jak podotkla velká část židovské komunity, včetně izraelského premiéra Netanjahu.

Co Vám vadí, pane, je něco trochu jiného.

Vaše jméno se často objevuje na vyzrazeném vnitřním seznamu Sorosovi sítě, seznamu, který obsahuje jména důležitých spojenců v Europarlamentu, kteří podporují Sorosovu věc.

Podporoval jste rozhodnutí europarlamentu, aby byly vnuceny závazné přesidlovací kvóty, aby byly zavedeny velké pokuty pro státy, které je neplní, a aby byla dosazena role neziskových organizací do přesidlovacího procesu.

Když Maďarsko mělo referendum o tom, zda by EU měla přesidlovat imigranty na jeho území bez souhlasu národního parlamentu, byl jste jeden z těch, kdo veřejně vyzýval Maďary, aby hlasovali pro přesidlování.

Nyní tvrdíte, že je lež, že by tohle byl Váš plán. Je pobuřující, jak Csaba Dömötör, parlamentní státní sekretář premiéra to vyložil. V maďarském národním průzkumu je každá otázka podložená doslovnými citacemi George Sorose a jinými referencemi. Můžete si to prohlédnout v překladu, který je k dispozici, už více než měsíc.

Ve vašem prohlášení dodává Dömötör, „chybí jakýkoliv respekt“ a vzpírá se svobodě vyjadřování a nebere ohled na vůli lidu. Každý občan Maďarska a Evropy by měl mít právo se vyjádřit k tomuto naprosto iracionálnímu a riskantnímu přesidlovacímu plánu.

Pokud by pro Vás a Vaše přátele, následovníky Sorose, byly demokratické hodnoty důležité, bránil byste je a snažil se lidi přesvědčovat o své pozici. Místo toho se nám dostává takového Vašeho chování.

Neměl bych být překvapen. Ti, kteří podporují proimigrační pozice a ideologickou agendu Sorose jsou stejní lidé, kteří chtějí imigranty posílat na území suverénních států bez ohledu na vůli lidu.

S úctou Váš,

Zoltána Kovacs. Tiskový mluvčí vlády. Vláda Maďarska

Autor/překlad: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.11.2017


 

9. lis, 2017

Konec systému soudcokracie!

V Polsku pokračují reformy soudnictví a ústavnosti, o čemž nyní hovořil i investigativní a diskusní pořad polské TV Republika „Konec systému“. Jeden z nedávných dílů tohoto pořadu pojednával o polském soudnictví, o nedotknutelnosti soudců, o tom, že jsou soudci stavěni nad zbytek veřejnosti, mají neomezenou moc a imunitu a mohou si v zásadě dělat, co chtějí. Pojednával o klikách a mafiánských praktikách. Náměstek ministra spravedlnosti Michal Wójcik uvedl, že krakovský odvolací soud je obviňován z toho, že zpronevěřuje veřejné peníze a nikdo s tím nic nemůže dělat. To jen opětovně dokazuje vachrlatost tzv. trojího dělení moci, které je přežitou praktikou liberálních demokratů. Soudci ze sebe dělají novou nadřazenou kastu, chrání zločince, došlapávají na nevinné lidi a žijí si pod ochranou státní moci. Nyní se s tím polská vláda rozhodla něco dělat, i protože 80% Poláků se vyjadřuje pro nutnost tvrdých reforem v oblasti soudnictví.

Z toho důvodu bude v nejbližších dnech přijat „Zákon o Národní soudní radě a Nejvyšším soudu“, který bude představovat tuto dramatickou a důležitou reformu na cestě za dosažením spravedlnosti v Polsku. Evropská komise a eurosvazový vůdci už vřískají, což jen potvrzuje správnost kroků polské vlády. Nejvíce se nechal slyšet Frans Timmermans, místopředseda Evropské komise a evropský komisař pro regulace, institucionální vztahy, vládu práva a chartu základních práv (brrr! Jen z toho názvu mi běhá mráz po zádech…). Timmermans si stěžuje, že polská vláda nekomunikuje s Evropskou unií, potom co byla EU neustále pomlouvána, napadána a urážena. Timmermans si stěžuje, že polská vláda plní sliby, které dala svému lidu a následuje vůli svého lidu, ze které vychází základní principy demokracie. Timmermans si stěžuje, že polský lid je nespokojen se zkorumpovanými soudci a vládnoucí soudcokracií. Stěžuje si, že podle nového zákona bude rozdílný věk odchodu do důchodu u soudců pro muže a ženy (65, resp. 60 let), což je genderová diskriminace. Vadí mu i to, že vláda, konkrétně ministr spravedlnosti, bude moci rozhodovat o prodloužení mandátu soudců, kteří dosáhli důchodového věku, stejně jako bude dos azovat a sesazovat předsedy soudů.

To nejdůležitější na reformách, a taky to co nejvíce vadí bruselským elitám, je reforma Národní soudní rady. Jde o těleso složené z 25 členů – zástupce presidenta republiky, zástupce ministra spravedlnosti, šest parlamentem dosazených členů, předseda Nejvyššího soudu Polska, předseda Nejvyššího správního soudu Polska a 15 soudců dosazovaných místními soudními sbory. Tento stávající systém přímo vybízel ke korupci, elitářství a ochraně starých komunistických funkcionářů z rukou místních soudních sborů.

To vadilo představitelům strany Právo a spravedlnost. Evropské unii vadilo, že z 25 členů NSR je jen 6 žen. Jo, každý má jiné priority. Od tohoto roku začala polská vláda se soustavnou činností s cílem dosáhnout reformy NSR. Hlavní změnou je, že 15 soudců dosud dosazovaných svými kolegy, zřejmě podle modelu ruka ruku myje, bude nyní dosazováno polským ministrem spravedlnosti. Po přijetí reformy skončí mandát všech dosavadní 15 soudců dosazených svými kolegy. To bude první velká rána pro zkorumpované soudnictví a první velký krok k docílení spravedlivého soudnictví ve znovuzrozené Polské republice.

Soudy mají znamenat spravedlnost, dosažení spravedlivého rozsudku a ochranu práv a zájmů občanů své země, nemají znamenat ochranu zločinců, korupčníků, udavačů, vrahů, pedofilů, násilníků a tunelářů. Pokud trojí dělení moci má za výsledek, že „nezávislé“ soudnictví se stává zkorumpovanou hydrou, pak je nutné trojí dělení moci odmítnout. Ostatně v Polsku nyní vládne právo a spravedlnost!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 9.11.2017