KOMENTÁŘE

1. bře, 2018

Uplynula nějaká doba od naší poslední reflexe předvolebních průzkumů v rámci Visegrádské čtyřky, respektive s Rakouskem i pětky a nyní se k tomu vracíme. Ve třech z těchto pěti států vládnou národně konzervativní vlády, jedna je v podivném bezvládí a v té poslední vládne bankrotující a zkorumpovaný pseudosocialista, který se poklonil Bruselu.

Česká republika – marasmus.

V Česku uplynulo, jen pár měsíců od voleb, ale pár průzkumů už máme. ANO v nich například poskočilo z 29% na 33%. ODS mírně oslabila na 10,5%, zatímco Piráti posílili z 10,8% na 13%. SPD v průzkumech výrazně oslabila z 10,6% na 6,5% a KSČM mírně posílila z 7,8% na 10%. U socanů je to houpačka a nyní jsou na 12%, ale v tomhle průzkumu, ještě není započteno katastrofální vedení Hamáčka a spol. KDU-ČSL klesla na hezkých 3,5%, stejně jako TOP09 a STAN je na 3%. Jinak řečeno, ten tzv. Demokratický blok je úplně v háji. Letos zažijeme komunální a senátní volby, které ukáží, zda jsou průzkumy mylné, nebo správné. Každopádně přejeme ČSSD, TOP09, KDU-ČSL, STAN, pseudopravičákům z ODS a Pirátům, co nejbolestivější porážku a oslabení!

Slovensko – Nad Tatrou sa blýská, hromy divo biju.

Na Slovensku, kterým nyní cloumá vražda investigativního novináře a propojení mafie s vládnoucími špičkami, je zřetelný dlouhodobý trend oslabování Ficových socialistů a posilování různých konzervativních a nacionalistických skupin. Nutno říci, že situace na Slovensku pro nacionalisty je podobná jako v Maďarsku pro liberály. Několik různých nacionalistických skupin, různě silných, které se snaží získat podporu pro záchranu Slovenska před migrační krizí a destrukcí, do které je vtahováno eurosocialismem. Na prvním místě se stále drží sociální demokracie s 24% (ve volbách měla 28%). Druhé místo drží euroskeptická Svoboda a solidarita, která podle průzkumu posílila z 12% na 16%. Třetí místo má s 10% čtyřčlenné křesťansko-demokratické hnutí Obyčejní lidé. Čtvrté místo obsadila Slovenská národní strana, nacionalistické a konzervativní uskupení s 9,9% hlasů. Páté místo konzervativně nacionalistické hnutí Sme Rodina Borise Kollára, které posílilo z 6,6% na 9,6%. Kotlebovci jsou s 8% na svém. Další křesťanští demokraté, ti eurohujerističtí, posílili z 4,9% na 7,7%. Osmé místo má maďarská strana Most-Híd s 6,3%. Pak jsou další Maďaři, tentokrát z SMK-MKP, kterým průzkumy přisuzují 3,4% a nakonec levicový eurohujeristé z nového hnutí Progresivní Slovensko, kterým průzkumy hádají 1,9%. Už zbývá, jen strana progresivní paralýza. Na Slovensku je tedy roztříštěné nacionalistické a euroskeptické hnutí, které se pro názorové neshody nedokáže sjednotit. Na druhou stranu je pozitivní, že sjednocená koalice nacionalistů a konzervativců by v Slovenské národní radě měla 71 poslanců, tedy téměř potřebnou většinu.

Polsko – triumfující Právo a spravedlnost.

Poslední průzkumy v Polsku jasně ukazují, že polský lid schvaluje cestu, kterou se vydala strana Právo a spravedlnost, a kterou směřuje polské obrození. Ještě nikdy v historii demokratického Polska neměla nějaká strana tak masivní podporu v průzkumech a napříč společností, jaké se právě nyní těší Právo a spravedlnost. Poslední průzkumy hovoří naprosto jasně ve prospěch národních konzervativců a v neprospěch eurohujeristů a liberálů. Průzkum z 22. února přisuzuje Právu a spravedlnosti 50,2% hlasů. Liberální opozice Občanská platforma by získala 22,9% hlasů, na třetím místě by se umístil nacionalista Kukiz s 7,3%, čtvrté místo by obsadila levice SLD s 5,9%, páté místo lidovci, šesté místo evropští ultraliberálové, sedmé místo neomarxistická skupina RAZEM s 3% a osmé místo nacionalistická Volnost Janusze Korwina s 0,8% hlasů. Bývala doba, kdy liberálové měli přes 40%, ale ta doba je pryč. Polský národ si uvědomuje, že potřebuje vládu pevné ruky a silné autority v dobách migrantské krize a zhroucení Evropské unie, proto sám svým hlasem propůjčuje tuto autoritu nacionalistické pravici. Podporu pro Právo a spravedlnosti určitě způsobují i nepřetržité útoky evropských byrokratů a eurohujeristů proti vlasteneckému režimu a polskému národnímu státu.

Maďarsko – předvolbami.

Už brzy proběhnou v Maďarsku parlamentní volby. Stane se tak 8. dubna, a stejně jako v případě Polska, i zde budou volby referendem o směřování Maďarska a o tom, zda Maďaři nadále chtějí vlasteneckou a konzervativní vládu Viktora Orbána, která brání hranice, národ a tradice. Poslední průzkumy jasně napovídají tomu, že to Maďaři chtějí. V Maďarsku je situace pro naše bratry, ještě lepší, než v Polsku. Očekává se, že Viktor Orbán a jeho strana FIDESZ mohou získat, až 54% hlasů. Maďarští zbankrotovaní socialisté, kdysi téměř všemocná strana, vytvořili koalici s feministicky zeleným „Dialogem“ a Maďarskou liberální stranou s očekávaným ziskem 10-17%. Třetí místo s podporou v rozmezí 13-19% má ultranacionalistický Jobbik. Čtvrté místo a 8% hlasů Demokratická koalice Ferencze Gyurcsányho, toho, který rozkradl Maďarsko a přivedl socialisty k bankrotu. Páté místo s 5-8% obsadilo další zelené hnutí „Politika může být jiná“, které přímo vzešlo z politických neziskovek. O šesté místo se dělí liberálové ze strany „Společně“ a protiruská strana „Momentum Movement“, která se mimo jiné angažuje v podpoře Sorosovi „Středoevropské univerzity“. Tyto dvě strany by mohly získat 2%. Jako poslední se v průzkumech objevuje satirická zrůdnost nazývaná „Maďarská strana dvouocasého psa“, která deklaratorně vyhlašuje slogan „Udělejme Maďarsko zase malé“, zaplatila billboardovou kampaň na podporu islámské imigrace a investovala 100 tisíc eur na podporu proimigračních skupin. Její podpora se pohybuje mezi 0-2%. Jak vidíte, čísla dávají znát, několik věcí. Zaprvé, uherský lid podporuje svého premiéra a jeho cestu k obraně národního státu proti EU, OSN a vnitřním nepřátelům, zadruhé, druhá/třetí nejsilnější strana je nacionalistické hnutí, tedy maďarský národ má své uvědomění a třetí, eurohujeristé jsou slabí a roztříštění tváří tvář mezinárodním a celoevropským krizím.

Rakousko – konzervativní vláda a reakce.

V Rakousku je podobná situace jako v Čechách. I tam je jen pár měsíců po volbách, ale oproti Česku, rakouští nacionalisté a lidovci dali dohromady solidně fungující a dobře orientovanou vládu. Zatímco v České republice podpora stranám celkem poskakuje v jednotlivých průzkumech, v Rakousku je prakticky konstantní od doby voleb, takže nám tady nezbývá nic jiného, než popřát hodně úspěchů Sebastinu Kurzovi a Heinz-Christianu Strachemu v budování suverénního a svobodného Rakouska.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.3.2018


 

15. úno, 2018

To jsou paradoxy, pane Vaněk! Větou z divadelní hry Audience Václava Havla by se dal komentovat i jeho v podstatě jediný politický reálný úspěch. Tím je projekt V4!

Otec zakladatel Václav Havel

Václav Havel preferoval tzv. "nepolitickou politiku". Podle něj měli o všem rozhodovat vybraní, moudří, intelektuálové, kteří by tomu prostému lidu dokázali vytvořit ráj na zemi a říct mu, co je pro něj dobré. Volby v tomto pojetí "liberální demokracie" nehrály nikdy roli. Taky tito „moudří“ nikdy žádné volby nevyhráli. Jedním z takových nepolitických nástrojů v politice měl být i projekt V4. Havel byl jedním z nejaktivnějších středoevropských politiků, kteří tento projekt chtěli, a podporovali jej. Měl to být klub středoevropské pravdolásky. Vedli jej prezidenti zemí, kteří neměli reálný vliv na chod svých států. Měla to být v podstatě opozice vůči těm premiérům, kteří vyhrávali demokratické volby do parlamentu v Česko-Slovensku, Maďarsku a Polsku. Takto vznikl. A na počátku tak i fungoval. Jenže...

Dnes 27 let poté, je z V4 sebevědomý středoevropský hráč, který se těší větší oblibě obyvatel než EU

Politika i společnost se totiž za těch 27 let změnily. „Havel a jeho boys“ prohráli u voleb všechny bitvy. Jejich tlak opřený o EU se stupňuje, to vše vyvolalo protitlak, který dal vzniknout projektu Višegrád. Česko, Slovensko, a hlavně Polsko a Maďarsko prostě dohromady lépe odolávají tandemu Německo-Francie, poté, co je naprosto jasné, že tzv. projektu EU je vlastně jen obnovením německé dominance nad Evropou.  Vlády Polska a Maďarsko jsou národovecké, konzervativní a opravdu sociální. Od Němců a jejich úředníků z Bruselu a Berlína si nenechají nic diktovat. Slovensko částečně zrazuje a Česko v čele s Babišem momentálně hraje hru na známou českou pohádku o oblečené a neoblečené královně Koloběžce první. Hitler by dodal, že "Češi jsou smějící se bestie", a přesně takto se na nás v Berlíně dívají i dnes. Janošíko-švejkování Babiše a Fica, to je to, co Němce rozpaluje do běla, i když jejich dnešní politika je být spíše tmavý...

Havlův jediný politický úspěch, ze kterého by ale neměl radost

Jde tedy paradoxně o jediný reálný politický úspěch Václava Havla, ze kterého by ale určitě neměl radost. Dnes by v rozhovorech jistě říkal, že je nutné držet se Merkelové a Macrona, že je nutné přijmout Euro a že je nutné respektovat v naší zemi Islám a přijímat imigranty. V4 by zcela jistě označil za ZLO a za projekt Vladimíra Putina! Je tedy dobré připomenout, že hlavní otec V4 se jmenuje Václav Havel!

Autor: TGM, Praha, ČR, 15.2.2018


 

31. led, 2018

V pátek se sešli vládní šéfové Vysegrádské čtyřky – Maďarsko, Česko, Slovensko a Polsko k rozhovorům v Budapešti. Zde se vyslovili k tématům jako jsou – společná obrana, migrace a bezpečnost. V4 bojuje společně proti osvojování si větších kompetencí ze strany EU v otázce migrace a zdá se, že získávají tímto postojem stále větší vliv proti bruselským eurokratům. „Nepotřebujeme EU-imperium, ale svazek svobodných národů“.

Dalším centrálním tématem setkání byly vedle migrační politiky, EU-rozpočtu a Euro-reformy též založení společné rozvojové/evoluční/ banky pro V4- státy. V4-státy uvažují o zřízení regionální banky. Chtějí spolupracovat, aniž by musely dělat okliku přes bruselskou eurokracii.

Po setkání konstatoval Orbán, že EU potřebuje nový plán a že musí být reformováno ve prospěch svobodných národů. Podobnou politiku zastává i rakouský kancléř Sebastian Kurz. Ten chce též reformu EU, ne však ve smyslu Merkelové a Macrona, nýbrž EU subsidiarity (pozn.: politická zásada, podle níž se rozhodování a zodpovědnost ve veřejných záležitostech má odehrávat na tom nejnižším stupni veřejné správy, který je nejblíže občanům). V4 požadují právo na spolurozhodování v EU o tomto směru její reformace. Tak Orbán.

Při tom se státy V4 odvolávají na hodnoty jako jsou rodina, křesťanství a suverenita a odmítají masovou migraci do EU. „Evropa musí mluvit jednou řečí, s východními státy nesmí být jednáno jako s černými ovcemi“, řekl slovenský premiér Fico. V4 státy zdůraznily, že sdílí evropské hodnoty a nechtějí se stát zeměmi přistěhovaleckými. A za toto stanovisko nechtějí být od Bruselu trestány.

Při setkání bylo uvažováno o zřízení pracovní skupiny s vyjednávači britského brexitu. Toto by bylo vůči Bruselu zřetelným znamením, že i ostatní země jsou připraveny opustit EU, pokud by tato nebyla reformována ve výše uvedeném smyslu. Díky jednání s vyjednávači brexitu by bylo možno obdržet cenné informace.

Tendence k oddělení se od EU nabírají u zemí V4 na síle. Tendence uvnitř EU jdou oproti tomu směrem k rozdělení na dva tábory. Mnohé by mohlo být ovlivněno volbami v Itálii, které se konají 4. března.

Autor: Watergate Redaktion, překlad Haasová, Praha, ČR, 31.1.2018

Zdroj:

http://www.watergate.tv/2018/01/29/v4-sprechen-sich-gegen-vertiefung-der-eu-aus/


 

 

5. led, 2018

Polsko a Maďarsko mají spolu dlouhou provázanou historii. Dva hrdé národy ctností a tradic, které měli společné krále, společné zájmy a společnou historii, se nyní opět setkávají v alianci proti upadajícímu západu a islámské expanzi.

To dokázala i návštěva polského premiéra Morawieckého u maďarského premiéra Orbány, ke které došlo 3. ledna. Jde o důležitou schůzi v době napjatých vztahů mezi agresivní a kosmopolitní Evropskou unií a baštami tradic a evropské civilizace ve východní Evropě. Navíc šlo o první setkání novopečeného polského premiéra s maďarským veteránem. 

Premiér Orbán se během této návštěvy vyjádřil proti Evropské unii a její snaze stát se impériem, místo společenstvím svobodných národů. Morawiecki a Orbán vyjádřili shodnou snahu bránit evropskou civilizaci a její morálku. Polský premiér navíc pozval Viktora Orbána na slavnost 100. výročí nezávislosti Polska, která se bude konat v listopadu a premiér Orbán pozvání přijal. 
 
Morawiecki navíc ke zklamání eurohujeristů a novinářů nadržených na možný zvrat v Polsku se vyjádřil proti přijetí Eura. „V tomto se náš postoj nemění. Není to na pořadu dne,“ řekl Morawiecki k otázce Eura. 
 
Krom tohoto všeho přineslo jednání, ještě jedno velké pozitivum a to shodu na vzniku Visegrádské rozvojové banky, která bude sdružovat Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Cílem této banky má být spolupráce v oblasti infrastruktury, obchodu, energetiky a rozvoje jednotlivých zemí. Nejde o nějakou centrální banku, či jiný podvodný orgán, ale o takové rozvojové instituce jaké vznikají například i z popudu Číny a další podobných států. Tyto instituce významně přispívají k hospodářské integraci a rozvoji jednotlivých zemí bez socialistických experimentů a regulací. 
 
Nyní je míč na hřišti Čechů a Slováků, protože Polsko a Maďarsko se na tomto projektu shodlo, ale pokud má být úspěšný, musíme do toho jít společně. Proto vyzýváme Andreje Babiše i presidenta Zemana, aby se Česko urychleně vyjádřilo ve prospěch vzniku Visegrádské rozvojové banky, která nám může pomoci v ekonomické nezávislosti na Evropské unii, a vyzýváme slovenské představitele, aby vytáhli hlavu z p*dele Evropské unie a připojili se ke svým visegrádským bratřím ve zbrani! 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.1.2018
2. led, 2018

Jako každý rok, i letos pronesli představitelé všech států své novoroční projevy a mezi nimi byli i presidenti Visegrádu. Zde Vám přinášíme jejich poselství a výňatky...

Miloš Zeman, president České republiky.

Pan president Zeman zrovna patří mezi tu malou skupinku národních představitelů, která nepronáší novoroční projevy, ale raději vánoční projev a ten právě zde supluje jeho novoroční projev. Náš president, hospodář a prognostik, se ve svém projevu věnoval nezřídka ekonomickému růstu země, nízké nezaměstnanosti, ale i nízkým investicím v poslední době. Stejně tak zmínil porážku sociální demokracie a lidovců v posledních volbách a postavil se proti variantě předčasných voleb. Nebál se zopakovat, že nám nikdo nesmí diktovat, koho umístíme v naší vlasti a nebál se vyzvat NATO k důraznějšímu a aktivnějšímu postoji proti islámskému expanzionismu. Jen tak dál, pane presidente. Máte náš hlas!

Zkyslá Kiska, presidenta Slovenska.

Kiska se pochopitelně v novoročním projevu věnoval dvěma historickým událostem, vzniku
Československa a rozpadu Československa. Letos je to 100 let od vzniku a 25 let od rozpadu
Československa. Kiska samozřejmě neuhnul ze své zvrácené liberálně sebenenávistné linie a
vyzvracel ze sebe žvásty o tom, že kulturní a národní výjimečnost je mýtus, a že mýty o výjimečnosti nestojí za „úspěchy“ Slovenska. Samozřejmě při svém projevu nezapomněl vyvrcholit prohlášením, že Slovensko „obstálo“ ve zkoušce, když díky „nejsilnější zbrani – demokratickým volbám“ porazilo „nahlavu extrémisty“.
Omluvte mě, jdu zvracet!

Andrzej Duda, president Polska.

V absolutním protikladu k perverznímu projevu zkyslého Kisky byl projev presidenta Andrzeje Dudy. Ten deklaroval, že rok 2018 se má stát rokem polské národní hrdosti, pochválil reformy a změny, které v Polsku proběhly v uplynulém roce a zdůraznil růst hospodářství, stejně jako posilování vnitřní a vnější bezpečnosti. Zmínil i Polskou nezávislost, protože tak jako v případě Česka a Slovenska, je to letos i 100 let od obnovení Polska, které bylo trojděleno Prusy, Rusy a Rakušany. President Duda taky zmínil nastávající členství Polska jako nestálého člena Rady bezpečnosti OSN a zdůraznil, že nyní nastává čas na to, aby se Poláci zamysleli, jakou zem chtějí předat svým dětem a svým vnoučatům. Přejeme Polákům hodně úspěchu a už nyní gratulujeme k 100. výročí nezávislosti!

Jánoš Áder, president Maďarska.

Projev presidenta Ádera se nesl jednoznačně v duchu křesťanství a tradičního důrazu na evropské křesťanské a konzervativní hodnoty. Oproti různým neomarxistickým politikům a liberálním demokratům se maďarský president nebojí připomínat evropskou křesťanskou minulost a tradice, které dnes ustupují islamizaci a multikulturalismu. Na závěr hovořil o svatém Františku z Assisi, jehož jméno je dnes znásilňováno rudým papežem Bergogliem. President Áder sice není tak známý jako premiér Orbán, ale přesto je velice dobré, že oba jdou linií obrany antické, židokřesťanské a sekulární Evropy proti neomarxismu a islámu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.1.2018

zdroj:

cz:
 
sk:
 
 
hu:

http://www.keh.hu/beszedek/2466-Ujevi_koszonto&pnr=1