KOMENTÁŘE

25. říj, 2017

Zpátečka ve Visegrádu

"Chci s velkou radostí konstatovat, že se stáváme jakýmsi proevropským ostrovem v tomto regionu,“ aneb chce se mi zvracet. Tohle nejsou slova, nějakého dlouholetého liberála, libtarda, či nějakého proevropského tajemníka, eurohujera, či něčeho podobného. Tohle jsou slova Roberta Fica, který nyní ve Visegrádu zařazuje zpátečku.

Málokdo v současnosti přináší Visegrádu takové zklamání jako slovenský premiér Robert Fico. Zatímco u českých politiků jsme si zvykli na zbabělost a využívání Visegrádu podle potřeby, kdy aspoň na ostatní země Visegrádu nenasazovali, Robert Fico se nyní rozhodl úplně zařadit zpátečku zpět do lůna unijní byrokracie a jde tam ruku v ruce s Kiskou.

Na summitu EU kritizoval Velkou Británii a prohlásil, že Brexit nesmí být veden ve prospěch Velké Británie. S Kiskou už veřejně hovořil o tom, že Slovensko bude zotročeno v rámci tzv. tvrdého jádra EU. Kritizoval též výsledek našich parlamentních voleb. Právě v souvislosti s nimi řekl ten nechutný citát, který byl uveden na začátku článku.

O osobě Roberta Fica se dozvíte více v článku, který brzy vyjde. Podíváme se na to, jak se změnil národně konzervativní politik v současného ústupkáře Bruselu a eurohujeristu. Jak se stal trojským koněm Evropské komise.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.10.2017


 

21. říj, 2017
Junckerovo setkání s V4, aneb zoufalství v praxi
 
Doslova v předvečer summitu státníků Evropské unie se sešel jeden z nejvyšších vládců Evropské unie, Jean Claude Juncker se zástupci a předními představiteli zemí Visegrádu. Zprávy o tomto chystaném setkání se objevovaly v médiích a nyní se podíváme, o co skutečně šlo.
 
K večernímu setkání s Junckerem došlo 18.10. a jeho protivníky byl Viktor Orbán a Beata Szydlo, zatímco přisluhovačem byl Bohuslav Sobotka a Robert Fico balancoval podle své potřeby. Setkání naznačuje dvě věci, které se v poslední době dějí v Evropské unii. Obě spolu souvisí. Zaprvé, státy východního bloku Evropské unie, ty země, které byly dosud považovány za mizerné protektoráty Velkoněmecké říše a jejích francouzských, lucemburských a dalších spojenců, začínají být brány vážně. Nebo spíše, než vážně jsou brány s obavami, že narůstá jejich národně osvobozenecký a politický potenciál.
 
Druhá věc, která je patrná z tohoto mimořádného setkání je samotná reakce, ve které se mísí zoufalství a bezradnost Evropské unie s panevropskými představami a ambicemi jejich vůdců, kteří nechtějí přijít o svou dominanci a moc. Juncker dal jasně najevo, že se bude řešit problém dvojí kvality potravin a prohlásil, že v rámci svazové integrace nebude žádná země ignorována. Toto dvojznačné prohlášení, které je pro eurohujery mastí na duši a pro normální lidi hrozbou a výhružkou je právě ono u zmíněnou reakcí.
 
Premiéři V4 prozatím drželi linii s tím, že se EU nesmí dělit na východní a západní, že je nutné udržet jednotu, ale Evropská unie byla rozdělena na východní a západní už od svého počátku a s nabíráním nových členů se to, jen a pouze zhoršovalo. Junckerovi jde o to udržet jednotu něčeho, co nikdy jednotné nebylo. Nemohlo to být jednotné, protože každý stát má své národní zájmy a ani internacionalistická a neomarxistická ideologie Bruselu a Berlína tyto národní zájmy nezlomí. Respektive Brusel a Berlín mají své vlastní národní zájmy, které maskují internacionalismem.
 
Nyní probíhající volby v České republice ukáží, jaké jsou nálady lidu. Triumfální renesance Polska a suverénní vláda Orbána v Maďarsku už se projevují. Proto podpořte euroskeptické strany, zejména SPD, ať se můžeme hrdě a svobodně postavit po bok osvobozeneckých vlád Polska a Maďarska.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.10.2017
13. říj, 2017

Právě v těchto dnech probíhá dvojitý summit Visegrádu, i když se o tom moc neví, ale budou se tam řešit důležité věci. Půjde o summit premiérů V4 a presidentů V4. Summit premiérů probíhá v Bratislavě, summit presidentů Szekszárdu. Na tom prvním vystupují Beata Szydlo za Polsko, Robert Fico za Slovensko, Viktor Orbán za Maďarsko a jistý Bohuslav Sobotka za Českou republiku. Na druhém je president Miloš Zeman za ČR, polský president a patriot Andrzej Duda, maďarský president János Áder a za Slovensko Kiska.

Presidentský summit v jihomaďarském Szekszárdu se bude zabývat především bezpečnostní politikou a informačními technologiemi, spoluprací v těchto oblastech, byť ze strany Slovenska se bude na tomto presidentském summitu šířit eurohujerismus, zejména při prohlášení slovenského tajemníka ministerstva pro zahraniční věci a evropské záležitosti, který prohlásil, že „země V4 hrají vůdčí úlohu v rozšiřování EU.“ Téhle úlohy se s radostí zbavíme…

Premiérský summit, kde eurohujerismus je reprezentován zejména českou delegací, se pro změnu nese v jiném, pro nás důležitém duchu, a sice v duchu boje proti dvojí kvalitě potravin. Cílem premiérského summitu je posílit spolupráci zemí V4 v oblasti potravinové politiky a ochránit náš trh před nekvalitními, mizernými a zdraví škodlivými odpadky, které k nám dováží západoevropské mocnosti. Eurokomisařka Jourová už stihla prohlásit, že současná situace se dá řešit i stávajícími směrnicemi EU, pokud ano, proč se neřeší, komisařko? Byrokratismus Sobotky zase hovoří, jen o revizích stávajících směrnic.

Jejich řešení jsou nicneříkající, neefektivní a naprosto směšná. Nemůžou vyřešit žádný z těchto problémů, protože akorát budou upravovat byrokratické parametry uvnitř eurosvazu, ale rozhodně nepomohou v ochraně spotřebitelů a zlepšení kvality potravin na východoevropském trhu. Toho se byrokratickými změnami nedočkáme.

A tak summity, na kterých se, kvůli postojům, některých představitelů nejspíše nic kloudného nevyřeší, ale přesto jsou velice důležité pro udržování vazeb Visegrádu a posilování spolupráce do budoucna, kdy tito představitelé snad už zmizí na smetiště dějin, budou pokračovat, ještě dva dny.

My chceme východoevropský potravinový trh, který bude cly chráněn proti šuntu ze západu. Trh visegrádských zemědělců a baltských a černomořských rybolovců, který nám poskytne solidní a kvalitní potraviny za přijatelnou cenu, místo předraženého odpadu ze západu. Ale na toto budou Sobotka, či Kiska a Fico těžko slyšet.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.10.2017


 

3. říj, 2017

Novinky z Polska

Přinášíme Vám krátké novinky a aktuality z dění ve znovuzrozené IV. Polské republice.

Podpora PiS trhá rekordy

Navzdory tlaku masmédií, a snad i díky západnímu nátlaku a šikaně Eurosvazu, podpora strany Právo a spravedlnost stoupá a posiluje. Podle posledních průzkumů se PiS drží na prvním místě se 43% podpory. Druhé místo drží liberálové z Občanské platformy s 21%. Třetí má nacionalistický a euroskeptický rocker Kukiz s 13%. Další liberální skvadra azura „Moderna“ má 7%. Agrárníci-lidovci 6%, socani 4%, euroskeptický nacionalista Korwin a jeho strana Svoboda mají 3% a prounijní levičáci ze skupiny Razem taky 3%.

Převedeno na mandáty PiS a Kukiz by měli dohromady 287 poslanců, zatímco prounijní skupinky, jen 173, a to do toho počítám i agrárnické-lidovce, jejichž politická orientace v otázce EU je vrtkavá.

Demonstrace proti Dudovi

Několik tisíc lidí se v předešlých dnech shromáždilo na protest proti presidentu Dudovi. Demonstraci svolal Výbor na obranu demokracie, o něco úspěšnější obdoba našich „týdnů neklidu“ a různých podobných nesmyslů.

Jde, již o několikátou podobnou demonstraci, zaměřenou především proti soudní reformě, která má očistit soudy od komunistických elementů a zajistit jejich fungování ve prospěch polského národa a státu. Toho se opozice děsí, protože měla v liberálním soudnictví svoje spojence proti Polsku a jeho suverenitě.

EU, ale svým stoupencům v Polsku prokázala nátlakem a vyhrožováním medvědí službu, protože i mnoho umírněných kritiků presidenta Dudy, premiérky Szydlo a Jaroslawa Kaczyńského, se díky EU a jejímu chování, postavilo na stranu vlády. Pravděpodobně tedy protesty Výboru vyšumí do ztracena, tak jako vyšuměl „týden neklidu“, od kterého chtěli mít jeho organizátoři už klid.

Reparace ve vzduchu

Otázka německých reparací pro Polsko stále visí ve vzduchu a polská vláda se odmítá vzdát myšlenky, že by Německo mělo být potrestané za genocidu a destrukci, kterou spáchalo na polském národě a polské zemi. Z toho důvodu byla zřízena k 1. říjnu parlamentní komise, jejímž cílem má být přesné vyčíslení škod a náhrad od Německa, stejně jako příprava právního postupu a nejlepší cesty k vymožení dluhů.

Pro připomenutí, Německo má podle odhadů zaplatit Polsku 1 bilión dolarů reparací. České republice Německo stále dluží 300 mld. dolarů reparací a 20 tun zlata, které dodnes nevrátilo.

Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál, ale je to prozatím dobré znamení, že polská vláda od svého záměru nehodlá ustoupit, stejně jako Německo nehodlá ustoupit od svého nepřetržitého záměru, kterým je podmanění východní Evropy, včetně Polska.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 3.10.2017


 

30. zář, 2017

Zjevili se bratři Kaczynští

Málokterá jména jsou tak nenáviděná všemi stranami, které odmítají suverenitu a nezávislost východoevropských národů, tak jako jména Lecha a Jaroslawa Kaczynského. Polských bratří, kteří dnes společně s Viktorem Orbánem boří pravdoláskařskou a multikulturní politkorektní jednotu Eurosvazu a zároveň se nebojí bránit svrchovanost své země proti ruskému imperialismu.

Mládí polských patriotů.

Bratři Kaczyńští se narodili do rodiny Rajmunda Kaczyńského, hrdiny Varšavského protiněmeckého povstání z roku 1944 a filoložce Jadwice Kaczyńské. Prvně se proslavili roku 1962 jako dvojčata-herci ve filmu „O dvou, kteří ukradli měsíc“.

Lech Kaczyńský vystudoval právo na Varšavské univerzitě se zaměřením na pracovní a zaměstnanecké právo, na dvou univerzitách působil jako profesor, ale už od 70. let byl aktivní v antikomunistickém dělnickém hnutí „Výbor na obranu dělníků“ a v odborovém hnutí Pobřežní svobodné odborové svazy. V prvních svobodných volbách byl Lech zvolen senátorem v červnu 1989 za hnutí Solidarita. O dva roky později byl opět zvolen, tentokrát jako bezpartajní v parlamentních volbách. V pozici ministra spravedlnosti a generálního prokurátora Polska vystupoval tvrdě proti korupci, za což si získal podporu polského lidu. Roku 2001 zakládá stranu Právo a spravedlnost, společně se svým bratrem Jaroslawem.

V roce 2002 drtivě zvítězil v obecních volbách ve Varšavě a stal se starostou Varšavy, v kterémžto úřadu nechal zřídit Muzeum Varšavského povstání, aby opět připomněl ničivé působení Německa na území polského státu. Rovněž to byla reakce na snahy německých exulantů o své zviditelnění. Bylo vypočítáno, že jen na zničení Varšavy Němci způsobili škodu za 54 miliard dolarů. Rovněž nechal zřídit muzeum polských Židů, kteří zahynuli během holocaustu v Polsku. Jako starosta Varšavy se rovněž postavil proti varšavským gay-pride akcím nazývaným „Pochod rovnosti", protože moc dobře dokázal předpovědět, jak tyto pochody zdegenerují do současné exhibicionistické podoby, kterou každoročně zažívá i Praha z rukou Prague Pride. Lech naproti tomu podpořil katolické hnutí Všepolská mládež v boji proti západnímu liberalismu a relativismu. Už tehdy neomarxistický a ultraliberální Evropský soud pro lidská práva kritizoval Polsko za porušení „práva na shromažďování“.

Roku 2005 byl zvolen presidentem Polska, když získal 54% a porazil tak dnešního prozápadního služebníka Donalda Tuska. Už ve svém prvním projevu dal najevo snahu o zlepšení polské státnosti. Vyjádřil se ve prospěch národního sociálního státu, sociální ochrany rodin a za odsouzení komunistických zločinců, kteří zůstali v polské státní správě a společnosti. V prosinci 2008 Lech Kaczyńský prokázal náboženskou jednotu polského státu, když se zúčastnil židovské chanuky v jedné ze synagog. Byla to první taková návštěva hlavy polského státu v historii, přestože Polsko bylo tradičně, až na období trojdělení a nacistické okupace, státem přátelským k židovskému národu. I za toto byl velice obdivován a považován ve Státu Izrael.

Aktivně se stavěl proti německo-ruské energetické spolupráci a za zajištění energetické suverenity Polska, poukazoval na hrozbu, kterou představuje moc Ruska nad energetickými zdroji Evropy, a snažil se dosáhnout diverzifikace energetických zdrojů skrze spojenectví s Američany.

Roku 2009 polská liberální vláda, podobně jako tehdejší česká pravdoláskařská vláda, uznali odtržení Kosova od Srbska. Lech Kaczyńský to kritizoval při svém setkání se srbským presidentem Tadićem.

Roku 2010 se Ruská federace dopustila tragického zločinu a zavraždila presidenta Lecha Kaczyńského, jen nedaleko od místa, kde sovětská tajná policie, kdysi povraždila tisíce polských důstojníků a intelektuálů. Nyní, při nehodě organizované ruskými zpravodajskými službami a leteckým personálem došlo v dubnu 2010 k pádu letadla Tupolev s presidentem Kaczyńským, jeho manželkou, náčelníkem generálního štábu polské armády a řadou dalších představitelů polské národní elity. Liberální a zbabělá vláda Donalda Tuska přijala ruské vysvětlení, že šlo o nehodu , na kte rou měl mít dokonce údajně vliv samotný president Kaczyńský. Rusové se tak prozatím vyvlekli ze zodpovědnosti za druhý katyňský masakr, který měl ovšem naštěstí mnohem méně obětí, než ten první.

V současné době opět probíhá vyšetřování tohoto zločinu ve spolupráci s britským ministerstvem obrany. Polsko poukazuje na fakt, že ruské vyšetřování bylo netransparentní a problematické, což přiznal, i někdejší Putinův spolupracovník a poradce, Andrej Illarionov pro polské noviny Rzeczpospolita. Ten dokonce přiznal, že Polsku nebyl zajištěn přístup k řadě dokumentů a důkazů, které by mohli svědčit o ruské vině na tragédii.

10. dubna 2010 skončila kariéra Lecha Kaczyńského, ale jeho odkaz přetrval a dnes významně roste prostřednictvím politiky jeho bratra, který nechce být zahanben před odkazem zesnulého president.

Tím bratrem je Jaroslaw Kaczyński. Jaroslaw Kaczyński, tak jako jeho bratr, vystudoval právo a administrativu na Varšavské univerzitě, ale on sám byl aktivní v odborovém hnutí Solidarita. V roce 1991 založil centristické hnutí Středová dohoda a v 90. letech byl poslancem Sejmu. Právo a spravedlnost vyhrálo volby v roce 2005 a už příští rok rozpoutaly liberální noviny Rzeczpospolita, za vydatné podpory bývalých komunistických agentů, očerňovací kampaň proti Jaroslawu Kaczyńskému, kde byl obviňován z homosexuality. Mezitím, ale Jaroslaw Kaczyński stihl sestavit novou vládnoucí koalici katolického Práva a sprav edlnosti , levicových národních populistů z Polské sebeobrany a konzervativního hnutí Liga polských rodin.

Jaroslaw Kaczyński jako premiér neporušil své sliby. Postavil se proti spolupráci Ruska a Německa, snížil nesmyslné daně a zahájil program „Lustrace“, který měl prověřit komunistickou minulost tisíců zaměstnanců veřejného sektoru, učitelů a novinářů. Kaczyńského zahraniční politika jako premiéra začala pokládat základy současné suverénní orientace Polska, ale byla přerušena dlouholetou vládou prozápadních liberálů, která nastala v roce 2007 a trvala, až do roku 2015, kdy byla korunována zradou v podobě podpory migračních kvót ze strany této vlády.

Roku 2015 se Právo a spravedlnost vrací k moci a Jaroslaw Kaczyński je jednou z nejvlivnějších figur Polska, přestože sám je pouze poslancem. Dokáže využít svého vlivu k zlepšení situace v Polsku. Právě od něho přichází impulsy k změnám ústavy, vytvoření čtvrté polské republiky, omezení vlivu liberálních masmédií a starých komunistických elit. Politika Beaty Szydlo a Andrzeje Dudy je politika jejich mentora, který dokáže spolehlivě vést polský národ v současné nejisté budoucnosti.

Jaroslaw Kaczyński pokračuje v kritice vlivu komunistických struktur na polský stát. Kritizuje to, že komunistické elity převzaly kontrolu nad korporacemi a žádá národní a morální revoluci v Polsku. Jeho politika je tedy čistým pokračováním politiky jeho zavražděného bratra Lecha Kaczyńského.

Jaroslaw Kaczyński není bezchybný, jako 7. Republika nepřijímáme všechny jeho názory, a ani nemůžeme. Nejsme katoličtí tradicionalisté, zákaz interrupce jsme, již kritizovali jako chybu, která nahnala tisíce žen do tábora liberálů, ale vybíráme z něho to nejlepší. Pokračující proizraelskou orientaci Polska, oslabení energetické a surovinové závislosti na Rusku, suverenitu proti moci evropského svazového monopolu a myšlenku nového českomoravského státu v podobě 7. Republiky, byť tato idea vznikla nezávisle na politice Jaroslawa Kaczyńského.

Dnes je Polsko suverénem nenáviděným liberální západní Evropou a oslavovaný zotročovanými národy východní Evropy. Vystupuje proti ruskému expanzionismu, germánské dominanci nad Eurosvazem i západní zbabělosti a nebojí se podporovat presidenta Donalda Trumpa. Polská ekonomika roste, nezaměstnanost se snižuje, inflace je minimální a výdaje na armádu rostou, zejména pod vedením brilantního ministra Macierwicze, Kaczyńského spojence, kterému náš ministr obrany nesahá ani po kotníky. Dnes jsou armádní výdaje Polska na 2% HDP, což považujeme za naprosté minimum i pro Českou republiku, která dosa huje, je n poloviny toho. I toto je oblast, kde podporujeme politiku bratří Kaczyńských.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 30.9.2017