KOMENTÁŘE

31. říj, 2020

V posledních dnech a týdnech se ukazuje, jak mají muslimští spoluobčané v Evropě i ve světě...

Dva metry při hodnocení toho, co je v souladu s islámem a jejich úctou k Mohamedovi, a co vlastně je špatně. Co ignorují, či dokonce schvalují, a kvůli čemu řvou, zabíjejí a pustoší. Narážím teď na události ve Francii i dalších zemích Evropy, které se přelévají do mezinárodních vztahů s Erdoganovou Osmanskou říší, jeho satelity, ale i dalšími zeměmi jako je Pákistán a podobně. Tou událostí jsou další karikatury Mohameda a vražda francouzského učitele Samuela Patyho.
 
Před nedávnem otřásla Francií, která je sužována neúspěšným multikulturalismem, neomarxismem a naprostým selháním vnitřních i vnějších bezpečnostních mechanismů, vražda učitele Samuela Patyho. Tento učitel si v rámci výuky týkající se svobody projevu dovolil použít karikatury Mohameda, přičemž muslimským studentům nabídl, že mohou opustit výuku této hodiny, pokud je to uráží. Ani tato benevolence nestačila na to, aby unikl odplatě islámu a jeho stoupenců. 
 
Muslimští rodiče na něho začali organizovat lynč, žádali jeho vyhazov z práce, ale když se ukázalo, že budou neúspěšní, situaci za ně vyřešil čečenský fanatik Abdulláh Anzorov. Osmnáctiletý kluk, který ve Francii žil od svých 6 let. Zaútočil na Patyho, zabil ho a nožem mu uřezal hlavu. Při pokusu o zatčení byl zastřelen francouzskou policií. Následně přišli vraždy křesťanů v Nice a Avignonu...
 
Tyto brutální vraždy přichází jen pár měsíců poté, co francouzská parlamentní komise ve spolupráci s bezpečnostními složkami, feministickými organizacemi a nevládními odborníky konstatovala extrémní nárůst islámského separatismu, salafismu a wahhábismu v celé Francii, vyjma Bretaně (severozápad Francie). Přišla v době, kdy vláda začala rozšiřovat tresty za polygamii, nucená manželství, za ženské obřízky a „certifikáty panenství“, v době, kdy se v Alsasku-Lotrinsku šíří útoky na nevhodně oblečené ženy. Všechno to, před čím varovali „pomatení“ konvičkovci a spol., se nyní naplňuje a ulice měst budou zaplaveny krví, jak řekl před desítkami let, již britský konzervativní politik Enoch Powell.
 
Ale pojďme se podívat, ještě na jiný aspekt celé situace. Emanuelle Macron se rozhodl využít situace a rozhodně se postavil za svobodu slova a vyjadřování. Osmanský sultán Erdogan na to reagoval slovy, že Macron není duševně v pořádku. Saudi kondolovali, ale taky řekli, že islám nemá být urážek. Téměř identicky se vyjádřili Jordánci. Podobně se vyjádřil čečenský islamistický diktátor Kadyrov, zatímco Selim Imadájev, ruský muslimský sportovec označil Anzorova za hrdinu, načež byl vyhozen ze sportovní organizace UFC.
 
Zároveň, ale došlo k odporu. Obyvatelé Kuvajtu a Kataru zahájili bojkot francouzského zboží, který podpořil Erdogan. Pákistánský premiér Imran Chán prohlásil, že Francie podporuje islamofobii, Maroko označilo karikatury jako provokaci, Irán odsoudil karikatury jako nenávist k islámu maskovanou svobodou vyjadřování a v Bangladéši desítky tisíc lidí protestovali proti Macronovi.
 
A jaké jsou tedy dva metry muslimů? Výborným příkladem jsou Saudi a Imran Chán. Saudi žádají respekt k náboženským symbolům, a kritizují karikatury. Tvrdou kritiku vyjádřil Imran Chán. Ve stejnou dobu, Saúdská Arábie ústy korunního prince Muhammada bin Salmána a Pákistán ústy premiéra Imrana Chána, veřejně schvaluje uvěznění a pronásledování statisíců čínských muslimů, Ujgurů, v západní Číně, jejich převýchovu a izolaci označují za „boj proti terorismu a extrémismu“. Proč? Protože bránit svobodu slova, tisku a vyjadřování, publikování karikatur a bránit právo vysmívat se náboženským autoritám je pro muslimy důležitější a citlivější, než nechat statisíce svých souvěrců vystavených perzekuci v Číně, byť Ujgurové svou separatistickou činností a spoluprací s alKajdou a dalšími podobnými skupinami, si dílem zavinili svou situaci sami.
 
Zhruba 10% francouzské populace jsou muslimové. U každého desátého Francouze se tak musí vláda obávat o věrnost k sekulárnímu zřízení francouzské republiky a její ústavy. Zároveň bych na závěr doplnil poměrně zajímavý postřeh z České republiky. Organizace HateFree jen pár dní po vraždě Patyho uveřejnila srdceryvný článek o utiskovaném českém muslimovi. Až s mnohem větším odstupem uveřejnila na své facebookové stránce text týkající se událostí okolo Patyho. Někomu je evidentně bližší kabát, než košile. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 31.10.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
2. říj, 2020

Dvě důležité události se právě staly v zemích Visegrádské čtyřky... 

V Polsku a Maďarsku. V prvním případě došlo k významnému politickému posunu, který možná předznamenává další pokrok v transformaci Polska ve „Čtvrtou republiku“, v případě druhém jde o obranu Maďarska proti provokacím a vměšování do vnitřních záležitostí ze strany eurokomisařké kurately.
 
Polská vládní krize, od které si roztříštěná, slabá a bezduchá poražená opozice, tolik slibovala, nejenže nepotopila vládu Práva a spravedlnosti Mateusze Morawieczkého, ale polský stát a národ z ní vyšli, ještě silnější a stabilnější, než předtím. Zejména díky tomu, že polská vláda povolala do svých řad předsedu Práva a spravedlnosti, Jaroslawa Kaczyńského.
 
Ani nedávný rozsáhlý útok zahraničních elit, reprezentovaných padesátkou velvyslanců, proti polské vnitřní politice a vnitřním záležitostem, nezhoršil situaci, postavení a vývoj polské vládní krize. Tato krize vzešla z neshod mezi Právem a spravedlností a jejími koaličními partnery, umírněně pravicovou stranou Dohoda a národně konzervativní stranou Solidární Polsko. Spor se týkal zákona o imunitě státních úředníků, kteří v rámci prosazování opatření proti pandemii COVIDu se dopustí protiprávního jednání. Vůdce Solidárního Polska Ziobro odmítl podpořit tento zákon.
 
Nová vládní dohoda mezi koaličními vůdci nakonec přinesla záruky stabilizace Polska do řádných voleb v roce 2023. V rámci dohody došlo ke slučování ministerstev (z 20 na 14), dosazení konzervativních politiků do ministerských pozic a jmenování Jaroslawa Kaczyńského vicepremiérem Polska, ministrem bez portfeje a šéfem bezpečnostního výboru dohlížejícího na vnitro, obranu a justici. Pozice Jaroslawa Kaczyńského se tak konsoliduje, a s ním i Polsko. Polská opozice změny v ministerských pozicích odsoudila jako „nejhorší“ a dokonce jako „vládu zlé změny“. No, když něco odsuzuje liberální opozice, tak to musí být správné.
 
A nyní k Maďarsku
 
Je naší povinností omluvit se jménem České republiky maďarskému lidu za chování české eurokomisařky Věry Jourové, která v posledních dnech, nejspíše s cílem zviditelnit se, potom, co zmizela v bruselské temné díře politických machinací a korupce, se rozhodla kopat do Maďarska. Jourová, jmenovaná do Bruselu za ANO, odsuzuje rozvoj maďarského státu, pokroky, které učinil v rozvoji suverenity a demokracie pro své občany, a nadává Maďarsku do „nemocné demokracie“, zatímco sama reprezentuje nejhorší a nejnemocnější instituci Evropské unie. Pokrytectví jak vyšité!
 
A její milá Uršula z vedení Evropské komise se už dala slyšet, že podporuje svou loajální eurohujerku. Proti urážkám a sprostotě Jourové se pochopitelně zvedl odpor a kritika, jak Viktora Orbána, tak maďarské ministryně spravedlnosti. Jourová totiž útočila bezostyšně na její rezort, když obvinila Maďarsko z politizace soudnictví. Soudy mají sloužit svému lidu a své zemi, nikoliv slaboduchým a „vznešeným“ floskulím, ke kterým se upínají, někteří aktivisté a politici v západních zemích. Maďarsko, a i Polsko to chápou, a snaží se zreformovat své země, aby byly více obranyschopné proti vnějším zásahům.
 
Jde pochopitelně o dlouhodobou kampaň vedenou, protože Maďarsko brání svou suverenitu v globalizovaném světě, protože odmítá politické neziskovky na svém území, a snaží se omezit jejich vliv, a protože představuje významného kritika nespravedlivých poměrů a stávající mentality Evropské unie. Nelze, než Maďarsku popřát hodně štěstí a odsoudit slova Jourové.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.10.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
 
13. srp, 2019

Proč tenhle článek ?

A proč jsem se vlastně pustil do psaní tohoto článků ? 
Hned z několika důvodů. Zaprvé, ignorantství českých vlád posledních let. Celou řadu let oddalují české vlády modernizaci a rozšíření Jaderné elektrárny Temelín. Je to odsouváno do pozadí.
 
Jaký je důvod ? 
Důvodem je výběrové řízení. Ne nějaká korupce, nebo čachry, ale politické a ekonomické důvody. Tři firmy se účastnily výběrového řízení. Francouzská Areva, která tam byla jen pro formu, aby se neřeklo, americký Westinghouse, který ovšem nabízel extrémně nevýhodné podmínky, jež by minimalizovaly ekonomicky pozitivní efekty rozšíření jaderné elektrárny a maximalizovaly vlastní zisk a ruský Atomstroyexport. První byla zavržena, protože neodpovídala kritériím, Westinghouse, protože by byl ekonomicky nevýhodný, a Atomstroyexport, který nabídl velice výhodné ekonomické podmínky? Protože je ruský. Prostě protože je to ruská firma. Kašleme na to, že může zajistit růst hospodářství, energetického sektoru, podpořit zaměstnanost a rozvinout jaderný průmysl v Čechách, hlavně to nesmí být Rus. Marnost nad marnost, tupost nad tupost. Pochopitelně, že Atomstroyexport a ruská vláda mají v tomhle své zájmy, ale to by měla i americká skrze Westinghouse.
 
Teprve nedávno se česká vláda rozhoupala k pokroku v rozvoji jaderné energie, a hned se do toho začnou míchat cizí státy. A není to ani USA, ani Rusko, ale Německo. Jakási přechytralá německá zelená poslankyně z Bundestagu, soudružka Sylvia Kotting-Uhlová (opravdu se jmenuje Uhlová!!!) napsala, že jaderná energie je pro Česko příliš drahá, a že by česká vláda měla podporovat obnovitelné zdroje.
 
Milá zlatá, Váš Reich se pustil do šíleného experimentu s obnovitelnými zdroji a zrušením jádra i uhelných elektráren. Za pár let začnete dovážet tu ošklivou jadernou energii z Francie a Česka, nebo tam popadáte hlady, jak mouchy, protože Vaše ekostrategie nezvládne ekonomický růst. Zameťte si nejprve před svým prahem, jo? Anebo nám zaplaťte výstavbu statisíců slunečních panelů, tisíců větrných elektráren, najděte vhodné geotermální zdroje a postavte desítky vodních elektráren, jo? My si, ale dál od Vás nechceme nechat poroučet.
 
Zadruhé, pojištění jaderných elektráren. Před několika měsíci rozpoutala Evropská unie, i díky vlivu ekolobby, tažení proti jaderným elektrárnám a rozhodla se využít zákeřných prostředků k tomuto tažením. Těmi prostředky jsou otázka pojištění jaderných elektráren. Z rozhodnutí Evropské komise a Evropského parlamentu bylo pojištění průmyslových objektů jaderných elektráren přehodnoceno na rizikové, což je zásah do tržní ekonomiky, a taky to znamená prodražení výstavby elektráren o miliardy korun.
 
Toto je jen další důvod, proč je sevření Evropské unie pro naši budoucnost, nebezpečné, a proč je nutné začít ignorovat opatření, rozkazy a diktát Evropské unie. 7. Republika.cz z.s., stejně jako většina obyvatel ČR, podporuje rozvoj jaderné energetiky a rozšíření elektráren s cílem omezit ekologické dopady uhelných elektráren, snížit počet úmrtí a zmrzačení a zvýšit suverenitu a soběstačnost České republiky.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.8.2019

 

11. srp, 2019

Ekonomické & ekologické efekty...

Ekonomické efekty
 
Jaderná energie zajišťuje rozsáhlé primární (výstavba reaktoru) i druhotné (vedlejší kontrakty, modernizace, rozšiřování) investice a ekonomický růst, zakázky a pracovní místa. Tyto efekty mohou být využity národními státy, energetickými korporacemi i místními společenstvími. Výstavba elektráren vede ke stavbě silnic a další infrastruktury nutných k provozování elektráren. Vedlejšími efekty je využití odpadního tepla pro vytápění měst a vesnic, v ČR například Týn nad Vltavou, či chov ryb. Do roku 2020/2021 má Temelín pomáhat s vyhříváním i samotných Českých Budějovic.
 
Jaderná energie snižuje závislost na ostatních fosilních palivech, především na uhlí, zemním plynu a ropě, které jsou taky využívány k produkování elektrické energie. Snižuje se tak politická závislost na nestabilních, anebo nepřátelských režimech. Celkový podíl jaderné energie na světové produkci energie je 4%, ale to je zejména díky neochotě investovat, rozšiřovat jaderné programy, díky téměř všemocné
ekologické lobby a levnosti uhlí.
 
Ekologické efekty
 
Ekologisté se rádi ohání klimatickými změnami a globálním oteplováním, a ve stejnou chvíli burcují proti jaderné energii, která je nejlepší alternativou k plynným a uhelným elektrárnám, jež vypouštějí obrovské množství emisí skleníkových plynů. Nemluvě o tom, jaký mají dopad na ovzduší a životní prostředí. Své o tom mohou vyprávět obyvatelé severních Čech z doby normalizace, kdy uhelná těžba a uhelné
elektrárny zničily tamější ovzduší.
 
Jediné reálné ekologické nároky jaderných elektráren jsou v otázce vody a vodních zdrojů. Ve všech ostatním předhání ekologickými aspekty uhelné a plynné elektrárny a aspekty ekonomické a energetické efektivity sluneční, vodní a větrné elektrárny.
 
Sluneční elektrárny nefungují, když Vám nesvítí slunce, a vždy je musíte umisťovat na nejvhodnější místa, pokud chcete produkovat větší množství energie, ovšem, jak je umisťujete, koeficient účinnosti s každou další klesá, protože se vzdalujete od původního, nejlepšího a nejefektivnější, místa. Jaderná elektrárna potřebuje jedno místo, jeden pozemek, jednu oblast, a stále tam produkuje takové množství energie, které potřebujete. Solární elektrárny se musí neustále rozšiřovat, zabírat další a další plochy.
 
Větrná energie je podobně neefektivní. Ta zase nefunguje, když není vítr, když je bezvětří. A aby toho nebylo málo, masakruje ptactvo. Na jednu větrnou turbínu připadá v průměru 20-25 mrtvých ptáků. Jen v ČR je 206 turbín (2018), což znamená přes pět tisíc mrtvých ptáků ročně. A to vše díky ekologičtější produkci energie. Aby větrná energie pokryla produkci energie v ČR, muselo by vzniknout, až 30 tisíc větrných elektráren, a každý rok být zabito 150,000,000 ptáků.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 11.8.2019
7. srp, 2019
Jaderná energie, aneb naše budoucnost je rukojmím ideologie...
 
Jaderná energie. Milovaná racionálními pragmatiky, nenáviděná demagogickými ideology. Alternativa k ekologicky ničivým tepelným a plynovým elektrárnám, k neefektivním solárním a větrným elektrárnám, či vodním a geotermálním elektrárnám, které taky nepatří mezi nejefektivnější.
 
Zároveň je jaderná energie dokonalým důkazem absolutně iracionálního chování, některých hnutí a organizací na ochranu životního prostředí, protože je nejčistším a nejefektivnějším zdrojem energie, ale kverulanti si stále stěžují. Jadernou energii lidstvo využívá k mírovým účelům od roku 1954, kdy Sovětský svaz spustil první civilní jadernou elektrárnu v Obninsku u Moskvy, a začal tak své obyvatelstvo zásobovat elektrickou energií z jádra. Takže je letos i 65. výročí tohoto okamžiku. Od té doby rostly elektrárny jako houby po dešti.
 
Bezpečnost?
 
Tři události, od kterých ekologisté odvozují svou kritiku a útoky na jaderné elektrárny, byly incidenty na Three Mile Island, Černobyl a elektrárna Fukušima. První incident se podařilo zvládnout bez větší následků na životním prostředí a na obyvatelstvu. Druhý incident byl kombinací naprosto neuvěřitelných faktorů diletantství, konstrukčních chyb, ideologického vedení a plánování (něco, co mají ekologisté společné se sověty), snahy o šetření a dalších faktorů. Způsobila smrt tisíců a zmrzačení desetitisíců. Třetí byla událost způsobená vlnou tsunami. Při třetí události zemřel jeden člověk a 16-18 bylo raněno a hospitalizováno.
 
Proti tomu stojí bezpečnostní opatření. Moderní reaktory mají celou řadu bezpečnostních opatření – ochranné obaly, inherentní pojistky, pevné struktury reaktorů, železobetonové šachty a další. Inherentní pojistky jsou pojistky dané fyzikálními zákony. Reaktory jsou stavěny tak, aby je nebylo možné roztavit, dokonce ani při cílené snaze. Reaktory RBMK, které byly jediné konstrukčně chybné, byly rekonstruovány, a postupně jsou odstavovány.
 
Nyní trochu jiná bezpečnost. Bezpečnost uhelných dolů. Proč uhelných dolů? Třetina světové produkce energie je z uhlí. Je to druhý největší podíl za ropou a před zemním plynem. Nicméně, proč ho zde uvádím? Mezi lety 1991 – 2008 zahynulo při těžbě uhlí přes 100,000 horníků, a nesrovnatelný počet dalších má poničené zdraví. Pro tyto lidi uhelné doly nepochybně představují významný zdroj příjmů, ale argument o bezpečnosti zde předkládám, protože uhelné doly za 17 let zabijí více lidí, než všechny jaderné incidenty (vyjma vojenských) za 65 let existence. A pokud bychom šli, ještě dál, tak při ročním průměru skoro 6 tisíc mrtvých horníků (přičemž v minulosti bylo toto číslo nepochybně řádově vyšší) si uhelná energetika od roku 1882, kdy vznikla první uhelná elektrárna, až do současnosti, vyžádala 822,000 životů horníků.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 7.8.2019