KOMENTÁŘE

17. zář, 2017

Podrobně jsem si přečetla rozhovor s Andrejem Babišem v Mladé Frontě Dnes. A osobnost Andreje Babiše se z toho vyloupává daleko lépe, než z těch plivanců od jeho politických soupeřů.

A tohle mě napadlo u čtení...
Proč nefunguje kauza Čapí hnízdo? Protože takových staveb z peněz EU jsou po České republice stovky. Lidi nejsou pitomí a ví, že by se takto dala rozporovat každá druhá stavba. Nemají tedy problém uvěřit řečem o účelovosti.

Andrej Babiš jen tak mimochodem zmiňuje Polsko - jakože on přece nechce omezovat veřejnoprávní televizi a omezovat soudy, a říká, že je nefér ho přirovnávat k polským politikům. To je skutečně nefér - protože Andrej Babiš vůbec nechápe, co se v Evropě děje a nelze ho k polským politikům, kteří dělají dobrou práci, vůbec přirovnávat. Touto svou poznámkou to jasně dokazuje. 

Andrej Babiš chápe jen to, co se ho a jeho podnikání osobně dotýká. Není schopen věci vidět v souvislostech, proto není jeho vláda řešením žádného problému. On jen tak chaoticky vystřeluje a občas se trefí. 

Vzhledem k tomu, že ostatní mainstreamová politici se neumí trefit nikdy, je mezi nimi králem. Nedivím se tedy, že neumí na úspěch ANO najít žádnou zbraň. 
Jeden jediný rozhovor ukázal zmar české politiky v plné kráse.

Nenapadl mě žádný obrázek, který by mohl tento zmar ilustrovat - snad jen tento. Jen bych prohodila pořadí - korporace, média, politici, občané.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 17.9.2017
16. zář, 2017

V Londýně a v Paříži se zase obohacovalo. Eifelovka bude obestavena vysokou zdí, v Anglii měly svatbu tři lesbičky, Merkelová vyhraje volby.

Není to na palici? Někdy si připadám jak ve zlém snu. Nechápu, tisíckrát nechápu, jak je možné, že to ostatní nevidí?

Aktuálně asi nejhorší situace je v Německu. Tam se dějí děsivé věci - ovšem my jsme ušetřeni, naše média nás milostivě popisu situace šetří. I když se to poslední dobou hodně zlepšilo.

Ale co my víme o tom, jak lidé v Německu uvažují? Čím vším si musí procházet ti, kteří kritizují současnou vládu a nechtějí se smířit s islamizací Německa? Je to otřesné a naši bojovníci za lidská práva by měli stát v první řadě a hájit právo lidí na názor.

Němci žijí v zakuklené totalitě. Mají strach říkat své názory, jsou systematicky umlčováni. A ti, kteří žijí v bezpečných místech (v Německu jich ale ubývá) samozřejmě strkají hlavu do písku - v čemuž jim silně pomáhají německá média.

Tohle u nás nechci! A udělám cokoliv, aby Česká republika nemašírovala za Německem!!!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 16.9.2017

zdroj:

www.nastvanematky.cz


 

 

 

 

14. zář, 2017

Právě pro tohle je pro mě ODS nevolitelná. Jaký Západ má ODS na mysli?

To levičácké peklo s omezováním svobody slova a s hysterickou pozitivní diskriminací? Ten Západ, který se neumí vypořádat prakticky s ničím, protože je v kleštích přepjatého prosazování a ochrany lidských práv? Ten Západ, který lpí na multikulti tak pevně, že nechá ničit sochy a přepisovat dějiny?

A co ODS myslí tím Východem? Vlastně mi dodnes nikdo neodpověděl, v čem konkrétně nás ohrožuje Rusko. A proč je nutné tak děsit lidi a dělat z Ruska a Číny ukázkové představitele zla.

Přijde mi to směšné a směšní politici jsou k nevolení.

Já bych raději politiky, kteří budou dělat vše pro to, aby Česká republika byla respektovaným partnerem pro všechny země, které stojí o dialog a spolupráci včetně obchodování. Radši bych volila politiky, kteří spoléhají především sami na vlastní lidi a znají naši cenu. A nenechají se nikým a ničím vydírat. Ani Ruskem ani Německem ani EU. To ale ODS evidentně není!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 14.9.2017

zdroj:

http://www.nastvanematky.cz/


 

 

10. zář, 2017

Že nadměrný chlast škodí zdraví, ví tak nějak každý. A všichni jistě máme ve svém okolí někoho, komu alkohol zničil život, kariéru nebo rodinu. Přesto alkohol konzumujeme - protože má i svá pozitiva a dospělý člověk si prostě uvědomuje, že každá legrace má svoji cenu a že kdo se bojí, nesmí do lesa... 

Jenže to může skončit. V posledních dnech byla česká média plná "přelomové zprávy" - že alkohol škodí. Tedy čehosi, co je lidstvu známo nejméně 1000 let.

Rád bych slyšel trávu růst, ale to by tady nesměli být dobrotrusové z Evropské komise. Ti nás totiž, jak známo, k našemu dobru přinutí, i kdyby měla krev stříkat a slzy sirotků zaplavit řepková pole. Nevěříte? 

Zde je rok stará zpráva, podle níž euro-dobrotrus Vytenis Andriukaitis (plným titulem Komisař pro zdravotnictví a potravinovou bezpečnost, původem z Litvy) připravuje označování láhví s alkoholem - varovné nápisy, obrázky zničených jater, prostě to, co jsme zažili u cigaret a kuřáků. Věc se od té doby, zdá se, nepohnula z místa, ale evropský Ouřad neradno podceňovat. 

Takže pokud nebudeme dost ostražití - a jediná efektivní forma ostražitosti vůči bruselské hydře je Czexit, o tom snad není sporu - může se stát, že nám v hospodách, kde si dnes nezapálíme, časem ani nenalijí. Nepočítám-li mrkvový džus a sójové laté. 

Proč to dělají? Na to je jednoduchá odpověď. Protože výběr do vysokých evropských úřadů je nastaven tak, že upřednostňuje idioty, psychopaty, úchyly posedlé strkáním nosu do záležitostí ostatních, takzvané control freaksNejsou to typy, jež by si, když už dostanou funkci a pohodlný kancl, daly nohy na stůl, zapálily doutníček a těšily se na padla. Jsou to kreténi, kteří prostě musí prudit. 

A tato mentalita euro-imbecilů nahrává islamizaci víc, než miliony imigrantů z Afriky. Proč? Protože na světě neexistuje ideologie, která by umožňovala tak dokonalou kontrolu všeho a všech, jako islám. Islám samozřejmě zakazuje alkohol - a samozřejmě to dělá pro dobro věřících. Podoba s unijní agendou není náhodná - kdyby žil Mohammed dnes, zcela jistě by pracoval v Evropské komisi. 

A nejen to. Pokud by erár lidem zakázal alkohol, muziku, zábavu, cokoli nezdravého - mnozí Evropané by ještě rádi konvertovali. 
Protože potom by jim, kromě mlácení ženských (a bezvěrců), vlastně žádná životní náplň nezbyla. 

 

Autor: MARTIN KONVIČKA, České Budějovice, ČR, 10.9.2017

Zde je například hysterický článek z iDěsu

http://ekonomika.idnes.cz/varovani-a-odpudive-obrazky-mohou-byt-v-budoucnu-i-na-alkolholu-ps6-/eko_euro.aspx?c=A161012_094802_eko_euro_fih


 

 

9. zář, 2017
Člověk se při ranní kávě připojí k facebooku, a co tam nevidí - status naprosto zbytečného europoslance Štětiny, s obrázkem BASMALY (nebo též BISMILLAH), což je fráze, kterou začíná každá súra Koránu, kdejaká islámská modlitba, ale též většina islámských právních dokumentů, od soudních rozhodnutí a fatew po ústavy států a provolání náboženských vůdců. 

"Ve jménu boha [to jest: alláha] milosrdného a slitovného". 

Europoslanec v tom vidí důkaz "mírumílovnosti islámu". Je to přitom právě věta, kterou slyší oběti šáriátských soudů před popravou nebo kamenováním, je to věta, kterou začínala prohlášení teroristů typu Bin Ladina, je to věta, kterou al Baghdádí vyhlašoval Islámský stát, je to věta, kterou byla uvedena neslavná fatwa odsuzující k smrti Salmana Rushdieho... 

Vlastně nás to nemusí překvapovat - všechny totality se prezentují jako mírumílovné. Nacisté též rádi mluvili o "spolupráci evropských národů", komunisté, pravda jen na hubě, za světový mír přímo "bojovali". 

Štětina, který za minulého režimu, coby vodák a horolezec, procestoval řadu zemí Asie, včetně cizincům zakázaných asijských oblastí SSSR a který byl osobně svědkem islámské revoluce v Iránu (napsal o tom knihu "Studna pro Mandon", kde přesně popisuje nástup mohamedánské totality), se po převratu prezentoval jako veliký komunistobijec, pak rusobijec - a nakonec, asi když to přestalo nést, obyčejný islámofil. 
 
Je to už starý chlap - a Top09 mrtvá strana. Naštěstí, protože pokud by takto pokračovali ještě 10 let, dočkali bychom se dní, kdy budou poslanci a europoslanci za Top09 bušit hlavami o zem a vybuchovat na nádražích a stanících metra. 
 
Autor: MARTIN KONVIČKA, České Budějovice, ČR, 9.9.2017