KOMENTÁŘE

17. lis, 2017

Příběh pekařského učně Sedláčka a studenta medicíny Opletala, je příběhem mladých lidí, vlastenců, kteří bez rozdílu stavu protestovali proti nacistické okupaci. Dnes studenti považují pekařského učně za lůzu, a poklonkují IV. říši.

Na podzim roku 1939, kdy začala II. světová válka, jsme se již půl roku nacházeli pod „ochranou“ III. říše. Nicméně, nespokojenost s tímto stavem byla i nadále veliká. Snahy pravdolásky nadělat z Čechů a Moravanů kolaboranty jsou jasné. Chtějí tím zakrýt to, že jejich vlastní rodiny a ikony jejich ideologie, nepokrytě s nacisty kolaborovali, a tak vymýšlejí pohádky o tom, že kolaborovali všichni. Nicméně tomu tak nebylo.

28.říjen 1939

Konala se velká demonstrace v Praze a dalších městech Protektorátu Böhmen und Mähren. Polsko bylo již poraženo, a nacisté utahovali smyčku.  Nicméně na výzvu československého odboje vyšli do ulic lidé, aby si připomněli výročí vzniku ČSR.  Jen v Praze jich bylo na 60 tisíc. To zaskočilo jak nacisty, tak odbojáře. Toho dne byl okupačními vojsky zastřelen pekařský učeň Václav Sedláček, bylo mu 22 let, byl členem Sokola.  Nikdo z jeho příbuzných nepřežil II. světovou válku a jeho hrob byl v roce 1965 zrušen.

Známější je příběh studenta medicíny Jana Opletala, a následné popravy dalších studentů 17. listopadu 1939. Všichni tito studenti byli vlastenci, na 1200 jich bylo posláno do koncentráku. V Londýně byl poté vyhlášen mezinárodní unií studentů tzv. Mezinárodní den studentů, a to na základě událostí 17.11.1939 v okupované Praze. Na Václava Sedláčka se zapomíná, nicméně je to symbol toho, že nejen studenti, ale i učni, bojovali za svůj národ. Nikde v okupované Evropě, nebyli tak velké protinacistické demonstrace jako v tehdejším Protektorátu.

A jak to máme dnes?

Dnes se studenti povyšují na učně, (ne všichni, nicméně týká se to hlavně studentů pseudohumanitních oborů), přitom pekařský učeň představuje pro společnost 1000 x větší přínos než hloupý a ubohý student oboru gender. Pekařský učeň je vysmíván za to, že chodí na demonstrace proti islámu, a byl i 17.11.2015 na Albertově, když tam zpíval hymnu s prezidentem Zemanem a antiislámistou Konvičkou. 

Říkají o něm, že je rasista, xenofób, a lůza, snaží se ho zlomit, nastěhovat mu do země islámské vrahy a zlikvidovat jeho životní styl, a zničit mu budoucnost. Je pro ně nepřítel a ke všemu je samozřejmě bílej...jeho největší zločin...

P.S. Studenti si dnes na Albertově zazpívali také "hymnu EU"...

Autor: TGM, Praha, ČR, 17.11.2017


 

1. lis, 2017

Kdo zná příběh španělského rytíře El Cida, který vyhnal arabské útočníky ze Španělska ví, že se ho islámisté hodně báli. A když ho smrtelně zranili a zpráva o jeho smrti se rozšířila, byla to pohroma pro celé Španělsko. El Cid, ale než zemřel požádal krále o to, aby ho nechal posadit na koně a připoutat k němu a pustil ho vedle něj, bojovat do rozhodující bitvy s islámisty...Ti, když viděli, jak na ně jede mrtvý rytíř El Cid se dali hromadně na útěk...Mysleli, si že je to duch...

Píšu o tom proto, protože si někteří lidé myslí, že Zeman už je tak nemocnej, že by být už prezidentem neměl...Nechme to na lidech, ať si to rozhodnou u voleb...

Teď uvidíme, jak se dělá opravdová politika, když se začlo jednat o vládě a jejím sestavení...ne, jen šaškování, a kretenismus...který by byl ze strany všech Zemanových momentálních protikandidátů zcela jasný...

Autor: TGM, Praha, ČR, 1.11.2017


 

22. říj, 2017

Nikdy jsem se netajil tím, že mě Petr Mach a jeho boys nejsou zrovna sympatičtí. A nezměnilo se na tom nic, natož po jejich včerejším debaklu, a ani je nelituju. Jejich vize a vidění politiky jsou směšné, a doplatili na to.  Nicméně strana Svobodných by mohla pokračovat a konečně se odrazit od opravdového dna. Musí, ale nastat radikální změny...

Co Svobodné čeká teď

Petr Mach musí podle stanov Svobodných rezignovat. Pokud se rozhodne znovu kandidovat a strana si jej opět zvolí, pak je zbytečné je dál řešit. Budou žít z peněz za europoslanecký mandát a ze státního příspěvku 1,56%, který včera získali, což se pohybuje mezi 6 - 8 miliony korun. Budou dál dělat hloupou nezajímavou a nudnou politiku a vše svádět na "hloupého voliče", co volil Babiše a Okamuru. Tím bude vše dokonáno, a bude tady strana, která bude karikaturou sobě sama . Nebo se rozhodnou pro změny. Tím je zvolení si nového předsedy, jeho lidí a nový směr. Kdo by to mohl ve zdevastovaných Svobodných být?

Prohra nastala už v roce 2015

Když Petr Hampl vyzval Petra Macha  na souboj na podzim roku 2015, věděl, že nemá šanci, ale také věděl, že si tím aspoň rozhodně svoje další setrvání ve straně. Svobodní si zvolili "svého miláčka Péťu", proti neoblíbenému zlému Petrovi. Včera se jim to ukázalo v celé nahotě. Mohli být stranou antieuroislámu a Okamura by neměl šanci. Nestalo se tak, propásli svoji šanci, i když se týden po volbách na předsedu , rozhodl Petr Mach používat rétoriku Petra Hampla, za kterou mu před tím "nadával do fašistů" a nechtěl hlasy českých fašistů. Taky je nedostal, i když se o ně ve finále snažil. Bylo to hloupé, a bylo všem jasné, že je to jen hra. Ale nešlo jen o Hampla. Kdyby si v roce 2015 vybrali Svobodní jakýkoliv jasný jiný směr a jiné vedení, byli by na tom dneska líp, ale neměli na to odvahu. To jsou příčiny debaklu. Nejasné směřování hra na antiislám, nejednota v názorech (vítači, odmítači, nízké daně, legalizace incestu a pedofilie, ancap, libertariáni, konzervativci, liberálové, atd). A také namyšlenost a arogance, jak na konkurenci, tak směrem k voličům, tak i mezi sebou.

Realisté & Referendum.cz

Neschopnost Svobodných vycítili ostatní, jak ve straně, tak kolem ní. Vznikli tak Realisté Petra Robejška, jenže paradoxně se chovali ještě trapněji a arogantněji než Svobodní. Volič jim ukázal jasně, že je mudrování a arogance "lepších lidí" nezajímá, a skončili s totálním debaklem s 0,71% a 35 995 hlasů a to chtějí ještě jít do voleb prezidentských. Pokud mají trocha cti v těle zabalí to, nebudou tady zbytečně, trapně a směšně zaclánět, a Robejšek se vrátí do Hamburku a zapomene na to, že je původem čech. Vzniklo i Referendum.cz, bývalého místopředsedy Svobodných Františka Matějky, které dostalo 0,08 % a 4276 hlasů . Téma Czexitu, je dobré, nicméně, jak se ukázalo, jen to samé nestačí, a jeho útok na SPD a Okamuru, byl zcela mimo, stejně jako útoky Realistů na Okamuru, Konvičku, Hampla a německou AfD. Tohle nikomu hlasy nikdy nepřinese. Realisté a Referendum nakonec málem připravili Svobodné i o ten menší státní příspěvek, když tak tak přešli přes 1,5%. To bylo vše.

Možnosti změny a nastartování strany

Svobodní mají šanci, protože tady malá pravicová strana možnosti má. Musí být jasně euroskeptická, musí jasně cílit na voliče, musí bojovat s konkrétními neduhy, jako jsou regulace, zákazy, byrokracie. Nemusí už řešit moc antiislám, na to už je zde SPD. Musí se jasně odlišit od ODS, která je a sama to o sobě říká proeurohujerská a proislámská a nic na tom nezmění ani nový poslanec Václav Klaus junior. 

Musí najít spasitele uvnitř strany. Svobodní mají několik zastupitelů v obcích a dva v kraji Zlínském, a několik v hlavním městě Praze. Ti by měli dostat teď hlavní slovo ve straně. Protože už mají zkušenosti z reálné komunální politiky. Jak je vidět, post europoslance straně nepomohl v ničem, snad jen v tom, že se pár lidí celkem slušně zaměstnalo, ale straně to spíše ublížilo. 

Pražský Mikuláš & Zlínský Pajonk

Podle mě má strana dva velmi schopné komunální politiky. Prvním z nich je pražský zastupitel na Praze 3 Mojmír Mikuláš. Je to dospělý chlap, má už v hlavě jasno, podniká, umí se o sebe postarat, má jasné představy a už zkušenosti z komunálu a jasnou ideologii a vypadá dobře, cože je pro politika výhoda. Je konzervativní a ekonomicky liberální. Druhým je Tomáš Pajonk, krajský zastupitel na Zlínsku. Ten je mladší, ale je to tahou, lídr svého kraje a má také jasné představy jak a kam směřovat. Oba dva nabízejí možnosti jiného směřování strany, postavené na základech a zkušenostech z českomoravského komunálu. Na tom se dá stavět a v budoucnu oslovit voliče.

Je to na Svobodných

Je to tedy na členech strany. Osobně bych byl rád, kdyby se strana vzpamatovala a stala se z ní možnost, která by mohla v budoucnu spolupracovat s Okamurovou SPD a ne se na ni povyšovat. Jak vidíme to povyšování se, volby nevyhrává. Pokud to budou Svobodní dál svádět na hloupé voliče, pak z nich zůstane jen živý skanzen směšných a trapných klaunů. Byla by to škoda pro republiku i voliče.

Autor: TGM, Praha, ČR, 22.10.2017

zdroj:

28. zář, 2017

Videorozhovor s čerstvým poslancem Bundestagu za Alternative für Deutschland, předsedou AfD Bayern, Petrem Bystroněm!

Dnes ve 21:00 hod, na www.novaburzoazie.com!

https://www.youtube.com/watch?v=S4IYvuTNTxI&t=15s

Autor: Petr Bystroň, Mnichov, Bavorsko, Německo, TGM, Praha, ČR, 28.9.2017

www.afd.de
www.afdbayern.de
www.petrbystron.de
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz

Copyright 2017

27. zář, 2017

Petr Hampl ve svém textu po německých volbách, spekuloval o tom, která ze stran v Česku, se k volebnímu úspěchu AfD přihlásí, i když ji před tím odsuzovala a nevyjadřovala se o AfD pozitivně, ale negativně...a máme to tady...

Alexander Tomský o AfD řekl, že do sebe nasála hajlující idioty, a že nacionalismus je posledním útočištěm gaunerů. Realista Petr Robejšek se AfD následně nezastal... Teď o AfD Petr Robejšek mluví v dobrém...
 
Jak by asi mluvil, kdyby se do Bundestagu nedostala? Realismus v praxi...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 27.9.2017
 
zdroj: