14. úno, 2019

HRDÝ ČECHÁČEK: Juan Guaidó / Zoran Djindjić

"Opoziční vůdce Juan Guaidó, který se prohlásil za venezuelskou hlavu státu, je připraven požádat Washington o vojenskou intervenci ke svržení autoritářského prezidenta Nicoláse Madura."

Když krvavá Madla s nadrženým Clintonem a naším humanitárním bombardérem VH z vesela (letos 24.3. je tomu už 20 let) masakrovali v Jugoslávii civilisty, tak je v tom veřejně podpořil srbský prozápadně orientovaný liberálně demokratický politik Zoran Djindjić. Ten byl v době bombardování s rodinou v Německu. Dával tam rozhovory o tom, že bombardování je nutné, aby srbové pochopili, jak špatný je tehdejší prezident Jugoslávie Miloševič.

Zoran Djindjić, se po puči na Miloševiče stal srbským premiérem. Miloševiče pak vydal do Haagu, i když byl proti Vojislav Koštunica, který Miloševiče ve funkci prezidenta Jugoslávie nahradil.

Zoran Đinđić byl zastřelen 12. března 2003 (4 roky po té, co schvaloval bombardování svých spoluobčanů, které začalo 12. března 1999) na parkovišti před sídlem vlády. K atentátu došlo ve 12 hodin a 23 minut, když Đinđić vcházel do budovy vlády. Z dálky na něj vystřelil najatý ostřelovač a zasáhl Đinđiće do prsou a do žaludku. Politik byl okamžitě převezen do největší bělehradské nemocnice – v bezvědomí a bez hmatatelného pulsu. Pokusili se ho oživovat i operovat, ale bezúspěšně.

Nevím jestli o tom Juan Guaidó někdy četl, nebo slyšel...ale možná by se nad tím měl zamyslet...až bude zase schvalovat vraždění svých spoluobčanů cizím vojskem...

Autor: TGM, Praha, ČR, 14.2.2019