KOMENTÁŘE

25. bře, 2018

Donald J. Trump opětovně prokazuje, že ve všech případech je pro něho Amerika, až na
prvním místě. Prokazuje to nyní při jednání s Čínou. Přes veškeré snahy o zlepšení vztahů s Čínou a spolupráci v otázce severokorejského jaderného programu, Donald J. Trump nehodlá zavírat oči před čínskou kyberšpionáží, průmyslovou a technologickou špionáží a čínskými ekonomickými útoky proti Spojeným státům americkým.

V reakci na tuto špionáž se president Trump rozhodl pro zavedení sankcí a cel na čínské
hospodářské aktivity. Celkem by mělo jít o cla ve výši 60 miliard dolarů (25% clo) na zhruba stovku výrobků, které Čína vyvinula za použití ukradených amerických technologií. Kromě toho chce omezit čínské investice na americkém trhu a podat stížnost ke Světové obchodní organizaci proti počínání Číny.

Levičácké noviny jako New York Times a spol. už Trumpa samozřejmě kritizují, že je příliš
slabý při jednání s „autokraty“ jako je Si Ťin-pching a Vladimír Putin, ovšem tyto noviny nikdy
nekritizovali soudruha Obamu, který byl ubohým panáčkem neamerických zájmů ve vedeních
Spojených států amerických.

Naopak, Donald J. Trump dál pokračuje v defenzivě amerických zájmů na mezinárodním
poli. Určitě nelze věřit v úplný úspěch těchto sankcí a opatření, to by bylo naivní, Čína se jen tak nezmění, ale fakt, že se jí Donald Trump postavil, je důležitým aktem pro obranu americké suverenity.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.3.2018


 

 

6. bře, 2018

Bikeři patří mezi jednu z těch vrstev společnosti, která lpí na tradicích a hodnotách, a je jedno, zda jde o americké, ruské nebo české bikery. Prostě jsou to bikeři a ti si nenechají srát na hlavu od neziskovek, jejich ochránců a současných ideologických komisařů. Proto se taky staví na stranu schopných a silných mužů jako jsou Donald J. Trump, či Vladimír Putin, a proto se taky nyní dostávají do střetu s duchovním otcem všech politických neziskovek, Georgem Sorosem.

Ten se pokusil napadnout shromáždění presidenta Trumpa, které se konalo v úterý ve Phoenixu, a to způsobem sobě vlastním – organizováním demonstrací neziskovek a štvaním lobbistických klik proti Trumpovi. Mělo dojít k blokádám a nepokojům, které by zabránily v konání Trumpova shromáždění a to s pomocí politické neziskovky nazývané „Advocacy Fund“, taky známý jako „Equality Arizona Advocacy Fund“, který sídlí právě ve Phoenixu. Jde o politickou neziskovku, která je součástí LGBT nátlakových skupin. Tato skupina dostává finanční podporu od neblaze proslulé organizace Open Society Policy Center, která je filiálkou Sorosových mocenských paktů a skupin.

Tato skupina je rovněž součástí uskupení buřičských a fanatických kosmopolitních skupin nazývaných „Nerozdělitelní proti presidentu Trumpovi“. Proti této levicové akci, ale nastupuje pravicová reakce v podobě skupiny „Bikeři za Trumpovu Arizonu“, kteří okamžitě svolali protiútok. K bikerům se má přidat i skupina „Stůjme za vlastenectvím“, která vyzvala k protiakci s cílem postavit se za Boha a vlast. Je možné, že jde o další provokaci ve stylu těch, jako byly nepokoje levičáků v Charlottesville, které nakonec stáli život dvou službukonajících policistů a jedné levicové aktivistky.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.3.2018

Zdroj:

http://americafans.com/index.php/soros-tries-shut-trump-rally-bikers-trump-show/


 

23. úno, 2018

Zatímco na českých školách se zatím řeší, naštěstí jen šikana učitelů ze strany žáků, ve Spojených státech amerických se musí řešit kritický problém, kdy různí cvoci a násilníci berou zbraně do škol a začnou střílet...

Naposledy se tak stalo v případě Nikolase Cruze, který na Floridě, zejména díky chybám FBI, kterou byl sledován, ale která se zaměřovala na neexistující ruské špiony pod Trumpovým stolem, dokázal pomocí poloautomatické pušky postřílet 17 lidí v Marjory Stoneman Douglas High School. Kromě oprávněné kritiky, která se snesla na hlavu FBI a opakujícího se vřískotu levičáků proti držení zbraní, se ozval i president Donald J. Trump, který vyzval americké učitele, aby se ozbrojili a mohli tak chránit sebe a své žáky před pomatenci.

„Kdyby tam byl učitel, který to umí se střelnými zbraněmi, takoví lidé by mohli snadno a rychle útok zastavit,“ řekl Trump. To samé platí o řadě jiných míst, kde mohl dobře ozbrojený člověk zabránit šílenému teroristickému útoku, ale je nabíledni, že takové problémy mají právě americké školy. Ozbrojení učitelů by bylo velice dobrou prevencí, protože každý útočník by musel počítat s tím, že narazí na ozbrojený odpor, a to by většinu z nich odradilo. A ty, které ne, ti by mohli být zastaveni právě ozbrojeným učitelem. Zároveň by se tím předešlo dalšímu řevu a dalším nesmyslným útokům proti Národní střelecké asociaci NRA, která je jednou z posledních výsep demokracie a práva v USA.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.2.2018

12. úno, 2018

Nedávno proběhlo soukromé setkání mezi presidentem Donaldem J. Trumpem a někdejším poradcem pro národní bezpečnost USA a ministrem zahraničních věcí Henry Kissingerem.

Henry Kissinger sloužil v administrativách Geralda Forda a Richarda Nixona. V této pozici patřil k jedněm z nejdůležitějších tvůrců americké zahraniční politiky a jeho jméno se stalo synonymem pro diplomacii a diplomatické umění. Henry Kissinger byl mimo jiné i kritikem Clintonovské politiky na Balkáně, odsuzoval uznání Bosny a Hercegoviny západními mocnostmi a postavil se na stranu Srbů a Chorvatů. Nyní se tento mistr diplomacie sešel právě s Donaldem J. Trumpem.

Na adresu Trumpovi zahraniční politiky prohlásil, že je obdivuhodná a nová, že je úplně odlišná od obamovské pasivity. „Liberálové nikdy neuznají, že on je jediným skutečným vůdcem,“ prohlásil na adresu Donalda J. Trumpa. Po setkání navíc potvrdil to, co my říkáme už dávno, že Donald J. Trump má na prvním místě Ameriku a její lid. Pochválil taky Trumpovi úspěchy v oblasti přitlačení Severní Koreje a zároveň to, že Trump dokázal přimět Čínu k omezení pomoci KLDR. Právě tyto úspěchy potvrzují, že Trumpova politika nejsou, jen rétorická cvičení, ale že má už za sebou praktické úspěchy.

Je to velký morální úspěch, že Donald J. Trump byl pochválena právě od takové kapacity, jakou je Henry Kissinger.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.2.2018


 

1. úno, 2018

První projev amerického presidenta Donalda J.Trumpa o „Stavu unie“. Každoroční projev amerických presidentů na téma stavu Spojených států amerických, rozvoje této země, jejího postavení v mezinárodních vztazích a politické orientace se koná už od roku 1790 a letos to byla premiéra Donalda J.Trumpa. I když byl Donald J.Trump zvolen presidentem už v listopadu 2016, tak loňský „Stav unie“, ještě naposledy přednesl Barack Hussein Obama. 

Na druhou stranu to pro Donalda J.Trumpa byla výhoda, protože tak mohl reflektovat dramatický rozvoj a vzestup Spojených států amerických pod svým vedením, místo zoufalých průšvihů dosluhující socialistické loutky. 
 
President Trump se zaměřil především na otázku daní, imigrace, zahraniční politiky, ekonomiky, infrastruktury a zdravotnictví. V daňové oblasti zmínil přijetí jedné z největších daňových reforem, která má umožnit snížit daňové zatížení všem vrstvám americké společnosti a znovu nastartovat ekonomiku sužovanou socialistickým zdaněním. 
 
V oblasti ekonomiky se primárně věnoval zaměstnanosti a tomu, že se podařilo vytvořit 200,000 pracovních míst v průmyslu, zejména ve výrobě a strojírenství. Zmínil i extrémně nízkou nezaměstnanost, která je nejnižší za posledních 45 let a vůbec nejnižší mezi Afroameričany, hispánskými Američany a vysokoškolskými studenty. 
 
Mluvil o budoucnosti infrastruktury a plánech na rozvoj infrastruktury v hodnotě 1,5 biliónů dolarů (zhruba 31 biliónů Kč), přičemž zmínil i problémy, které trápí, nejen Ameriku, ale i Českou republiku, a sice regulace a zdlouhavé čekací doby na vyřízení stavebního povolení. Poukázal na fakt, že Empire State Building bylo postaveno za jeden rok, ale nyní je všechno, kvůli socialistické byrokracii neúměrně vleklé.
 
U imigrace zmínil nebezpečí, které představuje narkomafie a zejména počty zabitých dětí ze strany neblaze proslulého hispánského narkoteroristického gangu MS-13. Trump navíc opětovně zopakoval své přání zlikvidovat nespravedlivý loterijní systém Zelených karet a nahradit výběr přijímání migrantů meritokratičtějším způsobem, tedy založeným na zásluhách a prospěšnosti vůči společnosti. 
 
V zahraniční politice hovořil o provokacích a teroru severokorejského režimu. Zmínil smrt Otto Warmbiera, 22 letého amerického studenta umučeného severokorejským režimem a taky Ji Seong-ho, severokorejského uprchlíka, který prožil hladomor a mučení, než uprchl z KLDR.
 
Nakonec se dostáváme i ke zdravotnictví, kde Trump v důsledku parlamentních zrad pokryteckých republikánů, kteří dříve nadávali na Obamacare a nyní ho bránili, nedokázal zlikvidovat tento zdravotnický systém. Trump si navíc jako předsevzetí dal, že během roku 2018 povede boj za snížení cen předepisovaných léků, které jsou v USA mnohem dražší, než v okolních zemích. 
 
Část komunistů z Demokratické strany USA bojkotovala Trumpův projev, jednak kvůli Trumpově vyjádření na adresu zbankrotovaných a rozvrácených afrických a středoamerických zemí, jednak protože se stále nemohou smířit s vůlí amerického lidu, že Donald J. Trump zvítězil. Banda ultralevičáků, včetně herců, režisérů a komediantů jako je Michael Moore, Cynthia Nixon, nebo Rufus Wainwright uspořádala akci „Lidová zpráva o stavu unie“ jako akci proti Donaldu Trumpovi. Stalo se tak v komunistické baště New Yorku den před skutečnou zprávou o stavu unie, kterou podal Donald J. Trump. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.2.2018