KOMENTÁŘE
Prezident republiky obdržel gratulaci od amerického prezidenta...
Právě v těchto dnech zažíváme další ze střetů mezi presidentem Trumpem a konzervativci na jedné straně a liberálními neomarxistickými demokraty na straně druhé...
Střet v otázce sociálních sítí, v otázce elit ovládajících sociální sítě, střet v otázce politické korektnosti. Proti Trumpovi stojí rozzuřená nesvatá koalice Demokratů, nadnárodních sociálních sítí a rozzuřených novinářů, kteří se snaží ruku v ruce opět svrhnout presidenta Trumpa.
11. července proběhla v Bílém domě schůze presidenta Trumpa týkající se otázky sociálních médií a sociálních sítí. Tzv. Summit o sociálních sítích. President Trump moc dobře věděl, jak takovou schůzi vést. Nepozval si majitele a mediální velmože, kteří dnes rozhodují o osudu celých národů a kontinentů, ale místo toho poděkoval konzervativním a vlasteneckým silám a skupinám, které bojují na sociálních sítích za Ameriku a za národní státy.
Podpora a chvála směřovala zejména na adresu dlouholetého vlasteneckého aktivisty Jamese Edwarda O'Keefa. Ten se mimo jiné proslavil odhalením korupčních metod na potratových klinikách, bojem proti nevládní a volby narušující organizaci ACORN, která se, kromě verbování menšinových voličů, podílela na dětské prostituci, pašování lidí a daňových únicích. James O'Keefe tak byl jasně předložen americké veřejnosti jako příklad charakterního aktivisty, který usiluje o zlepšení situace v USA. Odhalením výše uvedených podvodů se totiž podařilo organizaci ACORN fakticky zlikvidovat, protože byla následně vyšetřována policií a federálními orgány.
V rámci summitu president Trump prohlásil: „Náš hlas je silnější než jakýkoli jiný, ale nejedná se s námi fér,“ a narážel tak na cenzuru twitteru, který úmyslně snižuje presidentovi počet lajků u komentářů, a když chtěl president na svém osobním účtu zasáhnout proti provokatérům, bylo mu to americkými soudy zakázáno. Dvojí metr.
Jen pár dní po událostech Summitu sociálních sítí, došlo k dalšímu střetu mezi presidentem a politickou korektností. Tentokrát se opakoval boj s protiamerickým „tetrarchátem“ (čtveřicí) demokratických kongresmanek – Alexandrou Cortézovou, Rašídou Tlaibovou, Ilhan Omarovou a Ayannou Presleyovou. Tento tetrarchátu antisemitismu (zejména v případě Ilhan Omarové) a protiamerického sentimentu v Kongresu Spojených států amerických, se opět střetl s presidentem Trumpem. Za jejich činnost v rámci kongresu, za antisemitismus a odpor ke Spojeným státům americkým, je Trump označil za nepřátele státu a vyzval je k návratu do jejich domoviny a domoviny jejich předků.
Problém není s tím, odkud tyto kongresmanky pocházejí, nebo nepocházejí, jak se to snaží masmédia postavit, problém je s tím, jak se chovají. Mezi Trumpovými spojenci je řada cizinců, jeho manželka je imigrantka, má podporu od Židů, Afroameričanů, od floridských Hispánců a kubánských emigrantů. Pokud by se výše uvedené kongresmanky chovaly jako zástupkyně amerického lidu, a ne jako zástupkyně cizích zájmů, neměl by s nimi Donald Trump problém.
Příští rok se konají další americké presidentské volby a president Trump tímto vysílá jasný signál, že nepolevil, že se nepodvolil politické korektnosti, že hodlá bojovat a vzdorovat za svůj národ a stát proti nepřátelům.
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 18.7.2019
Zdroj:
https://twitter.com/WhiteHouse/status/1128021706969374721
Jair & Donald - Velká americká aliance!
Jair Bolsonaro navštívil Donalda J.Trumpa v Bílém domě. Šlo o významnou návštěvu, která nyní má přinést posílení vazeb a spolupráce mezi těmito americkými velmocemi. Zejména pro Brazílii, která aspiruje na roli jihoamerického hegemona, je toto setkání důležité. Má předurčit její další směřování a potvrzení kurzu, který byl stanoven presidentem Bolsonarem. Už nyní levicový Guardian zděšeně informuje o vzniku velké pravicově populistické koalici napříč americkými kontinenty.
Na základě výsledků jednání se očekává prohloubení ekonomické a obchodní spolupráce, možné otevření americké vojenské základny v Brazílii a prohloubení dosud mělkých vztahů, které vycházely z dlouhodobé brazilské neutrality. Nejen pro Brazílii, ale i pro USA je tato situace důležitá, neboť se Brazílie může stát strategickým spojencem v obchodní válce proti Číně a omezení vlivu Ruska na amerických kontinentech.
S tím souvisí i počínající diskuse o možnosti vstupu Brazílie do NATO. Nebylo by to bezprecedentní, neboť o této možnosti před lety uvažovala už Kolumbie. President Bolsonaro na návrh Donalda Trumpa, aby se Brazílie stala členem NATO reagoval slovy: "Diskuse se Spojenými státy americkými začne v nadcházejících měsících." NATO je sice "Severoatlantická" organizace s dost krvavou minulostí (bombardování Jugoslávie, Libye atd.) a ještě pochybnějšími členy (Turecko), ale přístup Brazílie by mohl zvrátit vývoj v NATO ve prospěch silnější a disciplinovanější vojenské organizace, která bude očištěna od různých liberálních elementů.
Bylo by lepší, kdyby vznikla úplně nová vojenská aliance oproštěná od nánosů válečných zločinů minulosti, a kdyby jejími zakládajícími členy byly právě Spojené státy a Brazílie, ale toho se asi v brzké době určitě nedočkáme.
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.3.2019
Nové komentáře