KOMENTÁŘE

28. říj, 2019

Prezident republiky obdržel gratulaci od amerického prezidenta...

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel u příležitosti státního svátku 28. října gratulaci od Donalda J. Trumpa, prezidenta Spojených států amerických.
 
Vážený pane prezidente,
 
jménem lidu Spojených států amerických blahopřeji lidu České republiky ke 101. výročí vaší samostatnosti v roce 1918.
 
Tento rok je zároveň 30. výročím sametové revoluce, a Spojené státy americké rovněž ctí
a oslavují odvážné, oddané a vizionářské občany, kteří pomohli Československu vymanit se ze sovětského vlivu a komunistického útisku a pomohli nástupu éry demokracie a ekonomické svobody. Tyto ideály a hodnoty, které Spojené státy sdílejí s Českou republikou, utvářejí základy společné a pevné transatlantické aliance a přátelství.
 
Americký lid je vděčný České republice za její mezinárodní závazek prosazovat mír, lidská práva a prosperitu. Oceňujeme přínos účasti České republiky v Afghánistánu a její podporu jako ochranné síly v Sýrii.
 
Připojuji se k oslavám a připomínám si s Vámi tento důležitý milník a přeji Vám a Vaší zemi úspěšný rok.
 
S úctou
 
Donald J. Trump     
 
Autor: Hrad.cz, Praha, ČR, 28.10.2019
 
Zdroj:
 
 
18. čvc, 2019

Právě v těchto dnech zažíváme další ze střetů mezi presidentem Trumpem a konzervativci na jedné straně a liberálními neomarxistickými demokraty na straně druhé...

Střet v otázce sociálních sítí, v otázce elit ovládajících sociální sítě, střet v otázce politické korektnosti. Proti Trumpovi stojí rozzuřená nesvatá koalice Demokratů, nadnárodních sociálních sítí a rozzuřených novinářů, kteří se snaží ruku v ruce opět svrhnout presidenta Trumpa.

11. července proběhla v Bílém domě schůze presidenta Trumpa týkající se otázky sociálních médií a sociálních sítí. Tzv. Summit o sociálních sítích. President Trump moc dobře věděl, jak takovou schůzi vést. Nepozval si majitele a mediální velmože, kteří dnes rozhodují o osudu celých národů a kontinentů, ale místo toho poděkoval konzervativním a vlasteneckým silám a skupinám, které bojují na sociálních sítích za Ameriku a za národní státy.

Podpora a chvála směřovala zejména na adresu dlouholetého vlasteneckého aktivisty Jamese Edwarda O'Keefa. Ten se mimo jiné proslavil odhalením korupčních metod na potratových klinikách, bojem proti nevládní a volby narušující organizaci ACORN, která se, kromě verbování menšinových voličů, podílela na dětské prostituci, pašování lidí a daňových únicích. James O'Keefe tak byl jasně předložen americké veřejnosti jako příklad charakterního aktivisty, který usiluje o zlepšení situace v USA. Odhalením výše uvedených podvodů se totiž podařilo organizaci ACORN fakticky zlikvidovat, protože byla následně vyšetřována policií a federálními orgány.

V rámci summitu president Trump prohlásil: „Náš hlas je silnější než jakýkoli jiný, ale nejedná se s námi fér,“ a narážel tak na cenzuru twitteru, který úmyslně snižuje presidentovi počet lajků u komentářů, a když chtěl president na svém osobním účtu zasáhnout proti provokatérům, bylo mu to americkými soudy zakázáno. Dvojí metr.

Jen pár dní po událostech Summitu sociálních sítí, došlo k dalšímu střetu mezi presidentem a politickou korektností. Tentokrát se opakoval boj s protiamerickým „tetrarchátem“ (čtveřicí) demokratických kongresmanek – Alexandrou Cortézovou, Rašídou Tlaibovou, Ilhan Omarovou a Ayannou Presleyovou. Tento tetrarchátu antisemitismu (zejména v případě Ilhan Omarové) a protiamerického sentimentu v Kongresu Spojených států amerických, se opět střetl s presidentem Trumpem. Za jejich činnost v rámci kongresu, za antisemitismus a odpor ke Spojeným státům americkým, je Trump označil za nepřátele státu a vyzval je k návratu do jejich domoviny a domoviny jejich předků.

Problém není s tím, odkud tyto kongresmanky pocházejí, nebo nepocházejí, jak se to snaží masmédia postavit, problém je s tím, jak se chovají. Mezi Trumpovými spojenci je řada cizinců, jeho manželka je imigrantka, má podporu od Židů, Afroameričanů, od floridských Hispánců a kubánských emigrantů. Pokud by se výše uvedené kongresmanky chovaly jako zástupkyně amerického lidu, a ne jako zástupkyně cizích zájmů, neměl by s nimi Donald Trump problém.

Příští rok se konají další americké presidentské volby a president Trump tímto vysílá jasný signál, že nepolevil, že se nepodvolil politické korektnosti, že hodlá bojovat a vzdorovat za svůj národ a stát proti nepřátelům.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 18.7.2019

Zdroj:

https://www.breitbart.com/politics/2019/07/16/list-of-racist-statements-by-members-of-the-squad-so-far/


 

14. kvě, 2019
Americký prezident D.J.Trump, se setkal z premiérem Maďarska Viktorem Orbánem. Letos navštívil Trumpa rakouský kancléř Sebastian Kurz, český premiér Andrej Babiš. slovenský premiér Peter Pellegrini a do Bílého domu se opět chystá Polský prezident Andrzej Duda. Střední Evropa tak posiluje na důležitosti...
 
Orbán podle šéfa Bílého domu při řešení migračních problémů odvádí "skvělou práci" a jeho příjezd do Bílého domu považuje prezident USA za velkou čest. Maďarský premiér s Trumpem souhlasil v názoru, že stanovisko obou státníků je vůči migrační krizi stejné.
 
Podle serveru Politico diplomaté z amerického ministerstva zahraničí Trumpa varovali, že Orbán podkopává základy demokratického uspořádání maďarské společnosti a přátelí se s Moskvou. Nelibost v USA vyvolává i Orbánova nevybíravá kritika americko-maďarského miliardáře George Sorose. 
 
Liberálové a neomarxisté, tak dostávají díky Trumpovi na frak. Sorose prostě střední Evropa nechce a Trump si toho je vědom. Díky jeho zájmu o středoevropský prostor tak posiluje i projekt 3Moří...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 14.5.2019
 
Video zde:
 

https://twitter.com/WhiteHouse/status/1128021706969374721

Foto zde:
 
 
Zdroj:
 

23. bře, 2019

Jair & Donald - Velká americká aliance!

Jair Bolsonaro navštívil Donalda J.Trumpa v Bílém domě. Šlo o významnou návštěvu, která nyní má přinést posílení vazeb a spolupráce mezi těmito americkými velmocemi. Zejména pro Brazílii, která aspiruje na roli jihoamerického hegemona, je toto setkání důležité. Má předurčit její další směřování a potvrzení kurzu, který byl stanoven presidentem Bolsonarem. Už nyní levicový Guardian zděšeně informuje o vzniku velké pravicově populistické koalici napříč americkými kontinenty.

Na základě výsledků jednání se očekává prohloubení ekonomické a obchodní spolupráce, možné otevření americké vojenské základny v Brazílii a prohloubení dosud mělkých vztahů, které vycházely z dlouhodobé brazilské neutrality. Nejen pro Brazílii, ale i pro USA je tato situace důležitá, neboť se Brazílie může stát strategickým spojencem v obchodní válce proti Číně a omezení vlivu Ruska na amerických kontinentech.

S tím souvisí i počínající diskuse o možnosti vstupu Brazílie do NATO. Nebylo by to bezprecedentní, neboť o této možnosti před lety uvažovala už Kolumbie. President Bolsonaro na návrh Donalda Trumpa, aby se Brazílie stala členem NATO reagoval slovy: "Diskuse se Spojenými státy americkými začne v nadcházejících měsících." NATO je sice "Severoatlantická" organizace s dost krvavou minulostí (bombardování Jugoslávie, Libye atd.) a ještě pochybnějšími členy (Turecko), ale přístup Brazílie by mohl zvrátit vývoj v NATO ve prospěch silnější a disciplinovanější vojenské organizace, která bude očištěna od různých liberálních elementů.

Bylo by lepší, kdyby vznikla úplně nová vojenská aliance oproštěná od nánosů válečných zločinů minulosti, a kdyby jejími zakládajícími členy byly právě Spojené státy a Brazílie, ale toho se asi v brzké době určitě nedočkáme.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.3.2019


 

 

7. úno, 2019
Stav Unie v druhém roce Trumpova presidentství...
 
Ve Spojených státech amerických se konalo každoroční tradiční společné jednání Sněmovny reprezentantů, Senátu USA a presidenta Spojených států amerických nazývané jako zpráva o stavu Unie. Tato každoroční ceremonie poskytuje americkému presidentovi možnost představit úspěchy, obtíže, situaci v USA a výzvy budoucnosti, které před presidentem a celou zemí leží. Nyní je to druhý  stav Unie přednášený presidentem Donaldem J. Trumpem, byť první byl, ještě ovlivněn tragickým presidentstvím Baracka Obamy.
 
Než se vrhneme na samotný obsah stavu Unie, tak pár čísel. Oba dva stavy Unie za Trumpa měly nejvyšší sledovanost a televizní hodnocení od roku 2010. Projev sledovalo 46.78 miliónů diváků v 33.61 miliónech domácností po celých Spojených státech. Kromě očekávané chvály ze strany téměř všech Republikánů byl projev akceptován i třetinou Demokratů a drtivou většinou nezávislých kongresmanů a senátorů. Bylo přítomno 14 z 15 členů Trumpovy vlády. Jediný nepřítomný, Rick Perry, byl vybrán jako „designated survivor", kdyby se nedej bože stala katastrofa, která by způsobila smrt všech členů vlády, kongresu a senátu, a někdo musel dál řídit zem, ale to je jen zajímavost na okraj.
 
Kromě nich i všichni soudci Nejvyššího soudu, hosti pozvaní první dámou a Sbor náčelníků štábu. Samotný projev trval hodinu dvacet dva minut. Původně měl být projev konán už 29. ledna, ale kvůli shutdownu, nepřetržitě prodlužovanému tvrdohlavostí Demokratů, musel být odložen, až na 5. únor. Projev nebyl narušen, ani demonstracemi, ani pošetilým protestem party demokratických kongresmanek, které vystoupily v bílém oblečení na znamení podpory „sufražetek“. Islamistická demokratická kongresmanka Ilhan Omarová navíc jako hosta pozvala ilegálního imigranta, který měl být vyhoštěn.
 
Před samotným projevem je na místě zmínit, kdo byl u projevu přítomen. Byly to osoby s velice pohnutým a silným lidským osudem. Takový byl život a působení amerického válečného veterána Hermana Zeitčika, který se vylodil na plážích Omahy, osvobozoval Paříž a zachraňoval přeživší v koncentračním táboře Dachau. Tento hrdina byl přítomen jako host presidenta. Byl tam i jeho spolubojovník z války, Joseph Reilly ze 101. výsadkové divize, který bojoval za nepřátelskou linií. Dalším hostem byla Alice Marie Johnson, žena odsouzená na doživotí za nenásilný drogový delikt, žena, která ve vězení pomáhala s nápravou ostatních vězňů, jejich rehabilitací a strávila tam 21 let, dokud jí Donald J.Trump neomilostnil a nepozval jí jako čestného hosta do Kongresu USA, kde se jí za její zásluhy při práci s vězni, dostalo ovací ve stoje. Stejné zásluhy, doprovázené obrácením na víru v Boha, právní a biblické studie, měl i Matthew Charles, který měl být ve vězení, až do roku 2031, ale letos v lednu byl omilostněn a taky byl pozván mezi hosty. Dalším hostem, který stojí za zmínku, byl Judah Samet, válečný veterán Izraelských obranných sil, přeživší holocaustu, parašutista a radista, který v den projevu o stavu Unie oslavil 81. narozeniny. Podobný osud měl Joshua Kaufmann, který byl osvobozen americkými vojáky, ale většina jeho rodiny takové štěstí neměla a zahynula v koncentračním táboře. On pak odešel do Státu Izraele, bránit židovský stát. Posledním z hostů, který stojí za zmínku, je Debra Bisell, která byla pozvána jako důkaz nebezpečí ilegální imigrace. Oba její rodiče byli před třemi týdny zavražděni ilegálním imigrantem. Bylo jim osmdesát let. V souvislosti s jejich ztrátou zmínil statisíce zadržených a vyšetřovaných imigrantů podezřelých z násilné trestné činnosti, sexuálních napadení a pašování drog .
 
Donald J.Trump ve svém projevu hovořil o ekonomickém boomu posledních dvou let, který vedl ke vzniku 5,3 miliónů pracovních míst, včetně 600 tisíc míst v průmyslové výrobě. Oznámil, že více, jak pět miliónů Američanů přestalo být závislých na potravinových lístcích, nezaměstnanost dosáhla rekordně nízké úrovně, dochází k návratu soukromých společností do USA, a poprvé po 65 letech, jsou Spojené státy americké čistým vývozcem energie.
 
Další důležitým bodem bylo, že došlo k definitivnímu určení nadcházející schůze mezi Donaldem Trumpem a Kim Čong-unem, která má navázat na normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi. Dle vyjádření Donalda J.Trumpa má k setkání dojít 27. – 28. února ve Vietnamu.
 
V projevu Donald J.Trump varoval před ilegální imigrací, před znásilňováním žen, ke kterému dochází během migrantských vln, před tím, že pašeráci zneužívají děti jako živé štíty, a že je nutné pokračovat v boji s obávaným gangem MS-13, jehož skupiny aktivně působí ve 20 státech USA.
 
I v reakci na absurdní protesty demokratek zmínil Donald J.Trump, že 58% všech nově vytvořených pracovních míst, bylo obsazeno právě ženami, a že jejich ekonomické postavení se tedy zlepšuje.
 
Kritizoval i netečnost předchozích administrativ vůči Číně, poukázal na úspěchy a prospěšnost tarifních cel zavedených vůči čínskému zboží, ale zároveň vzdal hold čínskému presidentovi, a oznámil, že společně pracují na nových obchodních dohodách.
 
Dále, roku 2018 došlo díky zásahům ve zdravotnictví a farmaceutickém průmyslu, k rekordnímu snížení cen léků. Největšímu snížení za posledních 46 let. I tak se stále léky nedostávají řadě chudých Američanů, a dle Donalda J.Trumpa je tato situace nadále nepřijatelná. Veřejně vyzval k odtajnění záznamů soukromých pojišťoven, nemocnic a farmaceutického průmyslu, aby bylo jasné, jaká je skutečná cena léků. Kromě toho oznámil, že v dalších návrzích požádá Kongres o půl miliardy dolarů na desetiletý program rozvoje léčby a léčebných postupů u případů rakoviny a dalších podobných nemocí.
 
Za asi jeden z největších úspěchů své zahraniční a bezpečnostní politiky, ale především označil výrazné navýšení obranných a zbrojních výdajů u spojenců z NATO. Donald J.Trump dlouhodobě kritizoval nízké výdaje na zbrojení, a to, že musí USA zajišťovat ochranu v nerovném partnerství, zatímco jiné státy to ignorují. Za poslední rok, ale došlo k celkovému navýšení obranných výdajů NATO ve státech, kromě USA, o 100 miliard dolarů (ČR navýšila výdaje z 58 na 66 miliard Kč ).
 
Je vidět, že politika Donalda J.Trumpa se osvědčila, že přináší své ovoce a prosperitu Spojeným státům americkým. Určitě Vám přineseme článek o setkání s Kim Čong-unem, stejně jako další zprávu o stavu Unie příští rok.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 7.2.2019