KOMENTÁŘE

23. led, 2019

Trumpova dvouletka – vítězství i plichty...

Vítězství i plichty doprovázejí první dva roky presidentství Donalda J. Trumpa. Dokonce nyní, v době psaní článku, se Donald J. Trump nachází uprostřed nejdůležitější a nejtěžší bitvy svého presidentství. Bitva o ochranu hranice, bitvy o posílení presidentské autority, bitvy o naplnění presidentských slibů, to jest v bitvě o Zeď, která má ochránit Spojené státy americké před masovou migrací z jihoamerických a středoamerických států.

Úspěchy presidenta Trumpa!

Daňový balíček & ekonomická reforma

Asi jedno z největších politických vítězství Donalda J. Trumpa, které se taky promítlo do vítězství Spojených států amerických, je Trumpova ekonomická reforma. Daňový balíček, který zmenšil okrádání občanů centrální vládou, podpořil ekonomický růst, motivoval lidi k investicím a činnosti a zvýšil zaměstnanost i příjmy. V následujících deseti letech přispěje daňový balíček každý rok k růstu HDP o 0,7%, zejména prostřednictvím růstu domácí spotřeby, největšíh o kompon entu amerického HDP. Zákon přijatý v listopadu 2017 má nyní nadpoloviční podporu veřejnosti, protože už se vyplácí, a to i navzdory mediální masáži. Zákon snížil daně středně příjmovým rodinám a jednotlivcům, na kterých jsou USA postaveny, zdaleka ne jen „nejbohatším“, jak se to masmédia snažila prezentovat.

Nezaměstnanost, či spíše zaměstnanost

Samotný úsek si zaslouží otázka nezaměstnanosti. Nezaměstnanost v USA, díky výše uvedenému balíčku a díky dalším politickým a ekonomickým krokům Donalda J. Trumpa, dosáhla rekordně nízké úrovně. Nejnižší od roku 1967, historicky nejnižší mezi Afroameričany a hispánskými Američany, i mezi ženami. Nyní je pouhých 3,7%.

Korejský poloostrov

Další velký úspěch nastal v rovině zahraniční politiky. Je to úspěch zatím nejistý, ale relativně výrazný. S pomocí jihokorejského presidenta Mun Če-ina dokázal Donald J. Trump po mnoha letech extrémních problémů ve vztazích navázat opět kontakt se Severní Koreou a přimět severokorejské vůdce, nejen ke slovům v podobě Panmudžonské deklarace, ale i k činům, v podobě zničení jaderné střelnice v KLDR, předání ostatků padlých Američanů, propuštění vězněných turistů a demilitarizování části hraničn&ia cute;ho pásma, vytvoření komunikačních kanálů pro prohloubení vztahů s Jižní Koreou a taky k samotnému historickému setkání, ke kterému došlo v Singapuru v červnu 2018.

V reakci na summit došlo i k odstranění protiamerické propagandy v pohraničí, omezení propagandistických akcí, rozebrání raketové výrobní základny u Pjongjangu. Zda bude mít tento úspěch delšího trvání, se ukáže, jak na budoucím setkání korejských vůdců, ke kterému má dojít v březnu při historické návštěvě severokorejského vůdce v jihokorejské metropoli Soul, tak už předtím, ve vietnamské Hanoji, kde se má opětovně sejít Kim Čong-un a Donald J. Trump.

Za Baracka Obamy probíhal severokorejský jaderný program volným tempem, protože Kim Čong-un neměl zájem respektovat takového slabocha a zbabělce, kterým byl Obama. Trump je silná osobnost, kterou Kim Čong-un může respektovat.

Pohřbení TPP & TTIP

Něco nad čím by měl každý radikální levičák výskat radostí, to se taky povedlo Donaldu Trumpovi. Pohřbil dvě hrozivé globalistické neoliberální smlouvy, které měli zdecimovat americký průmysl přísunem levného zboží a zároveň degradovat evropské normy kvality, zdravotnictví a sociální stát a smír. Byly to smlouvy o Transpacifickém partnerství TPP a Transatlantické obchodní a investiční partnerství TTIP. Smlouvy přijímané elitáři pokoutně, s ničivými dopady na jednotlivé národní státy, které m ěly umo žnit větší šmírování na internetu, deregulovat bankovnictví, degradovat postavení člověka a občana na ekonomickou jednotku korporací. To vše padlo se zásahem Donalda J. Trumpa, který obě tyto smlouvy zavrhl. Nejprve zařízl TPP a tím de facto i TTIP, která se rozplynula jako pára nad hrncem. Poslední kolo jednání o TTIP, které proběhlo, se stalo v říjnu 2016, bezprostředně před zvolením Donalda Trumpa presidentem. Pokud by vyhrála Hillary Clintonová, měli bychom dneska TTIP i se všemi jejími strašlivými důsledky.

Volby 2018

Donald Trump se stal prvním presidentem Spojených států amerických od roku 1980, který dokázal v rámci prvních „mid-term election“ svého mandátního období posílit v Senátu a ztratil jen minimum v Kongresu. Přišel sice o kongresovou většinu, ale ve srovnání s Barackem Obamou a Billem Clintonem to byla velice malá ztráta. Trump přišel o 34 kongresmanů a posílil o 3 senátory. Obama tehdy ztratil 63 kongresmanů a 6 senátorů. Clinton 52 kongresmanů a 8 senátorů. To vše při mnohem vyšší účasti a navzdory extrémní medi á lní propagandě levicových masmédií.

Investice & infrastruktura

Donald Trump prosadil plán na masivní investice do infrastruktury ve výši 1 biliónu dolarů (zhruba 22 biliónů Kč, či 4 hrubé domácí produkty České republiky). Hlavním cílem je rozšířit a modernizovat síť dálnic, posílit nákladní dopravu, rozvinout infrastrukturu a v neposlední řadě jí doplnit i o surovinovou infrastrukturu. Proto Donald Trump porazil ekologickou lobby a prosadil vznik strategického ropovodu Keystone, který má vést ropu z Kanady do USA a tím omezit závislost USA na ropných diktaturách Venezuely a Saúdské Arábie.

Pařížský protokol

Donald Trump opustil zločinnou úmluvu nazývanou Pařížský protokol, která měla v zájmu Číny a dalších asijských velmocí oslabit ekonomický růst USA, jakož i ekonomický růst evropských států, a zatímco evropské státy zůstali věrni této úmluvě, USA ne a odmítlo jí nadále podporovat, protože v tom vidí podvod mnohamiliardových rozměrů

Plichty.

Sýrie.

Ale nedošlo jen na úspěchy během Trumpova presidentství. Jedním takovým neúspěchem, nebo spíše plichtou, je Sýrie. Zde se Donald nechal příliš ovlivnit svým neokonzervativním lobbistickým zetěm Jaredem Kushnerem. Nejprve došlo k dvěma nešťastným vzdušným útokům proti základnám syrské armády, a potom pro změnu k obratu, kdy Donald Trump zastavil financování a vyzbrojování tzv. umírněné opozice. Trumpova politika v Sýrii byla nekonzistentní a problematická, ve vleku starých neokonzervativních jestřábů. 

Obamacare.

Ani v případě Obamacare nedošlo k úplnému vítězství Trumpa. Velká část této zlodějské reformy byla zvrácena, i když některé prvky byly zachovány a projevila se nejednota republikánů v otázce Obamacare. Nutno říci, že ty prvky, které zůstaly, jsou ještě ty lepší (např. nemožnost pojišťoven odmítnout Vaše pojištění na základě Vašeho zdravotního stavu). Přesto, Donald Trump si předsevzal předvolební slib úplně zrušit Obamovu zdravotnickou reformu, ale toho nedosáhl.

Obchodní válka s Čínou

Oproti laxnímu postoji předchozí administrativy, Donald Trump nasadil tvrdý postoj k levné čínské konkurenci zavedením nových cel na čínský import do USA. Trumpovi jde o to podpořit domácí národní průmysl, podpořit zaměstnanost a domácí ekonomiku. Rok 2018 byl plný opatření proti čínskému dovozu, ale Čína taky přešla do protiúderu. Pro USA je to i důležitý signál, že nehodlá dál respektovat zkostnatělou a Čínou ovládanou Světovou obchodní organizace WTO. Nelze to ovšem označit za úspěch, protože tato obchodní válka nadále pokračuje.

Shutdown v USA & Zeď

Podobně pokračuje americký shutdown jako bitva mezi Republikány a Demokraty. Je to nejen boj o rozpočet, ale je to i boj o podstatu americké imigrační politiky na mnoho následujících let, stejně jako boj o zajištění jižní hranice a naplnění jednoho z největších a nejdůraznějších předvolebních slibů Donalda Trumpa. Demokrati, na úkor vlastních občanů a zaměstnanců, udělají vše, proto aby Donald Trump neuspěl, a tak rozjeli shutdown, který už je nejdelší v historii USA, kdy 800 tisíc zaměstnanců státní správy je bez příjmů, na nucených dovolen ý ch, nebo dokonce pracují zdarma.

Shutdown způsobený neochotou Demokratů zafinancovat Zeď a parlamentním kretenismem Kongresu, který umožňuje paralyzovat státní moc v USA, trvá už 32 dní a oslabuje i samotný ekonomický růst. V rámci kvartálního růstu, každý týden shutdownu strhne asi 0,13% HDP růstu. Gratulujte si, Demokrati!

I toto je plichta, protože boj stále pokračuje a vítězství, ani porážka nejsou jisté. Držíme palce, pane presidente.

Boj s levicí

Navzdory obrovským demonstracím, vypáleným univerzitám, násilnostem a teroru, boj s levicí pokračuje. Donald Trump v něm nezvítězil, zatím ne, ale je čím dál tím více vidět, že zmanipulované demonstrace nemohou svrhnout lidem demokraticky zvoleného presidenta. Téměř všechny demonstrace, možná všechny, se minuly účinkem, ale nadále pokračují, a proto to zatím hodnotíme jako plichtu.

Porážky

Rusko

Mezi velmi kritické a problematické situace týkající se Donalda Trumpa a jeho presidentství, patří nepřetržitá kampaň očerňování v souvislosti s údajnými manipulacemi kolem presidentských voleb ze strany Ruska. Je nutné říci, že v tomto boji, navzdory úspěchům při sesazení šéfa FBI, Donald Trump tahá za kratší konec, když se proti němu spikla široká fronta, podporovaná nejen masmédii, Demokraty, levicí a rozhádanými Republikány, ale i právě tajnými službami.

Tyto nekonečné tahanice navíc brání v normalizaci vztahů mezi Ruskem a USA.

Spolupracovníci

Významná porážka Donalda Trumpa nastala v oblasti nejbližších spolupracovníků. Nejprve na nátlak Demokratů a neokonzervativních jestřábů propustil mistrovského politického taktika a stratéga Steve Bannona, potom byl donucen sesadit i Michaela Flynna, bývalého poradce národní bezpečnosti. Poradci a spolupracovníci Hope Hicks, Keith Schiller a John McEntee byli taky odejiti.

Rozpad poradních orgánů

Jeden z menších neúspěchů spočíval v rozpadu poradních orgánů sloužících presidentovi, které se skládali z technokratů a odborníků. Po půlroce fungování zanikl poradní sbor Strategic and Policy Forum, který sdružoval přední podnikatele, odborníky a profesionály. Ve stejné době, v srpnu 2017, zanikla i Americká průmyslová rada.

To jsou zhruba a ve stručnosti úspěchy i neúspěchy Donaldovi dvouletky. Doufejme, že bude dál pokračovat jen úspěchy.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.1.2019


 

17. říj, 2018
Brzy bude 100. výročí vzniku Československé republiky, obnovení naší státnosti, ke kterému tenkrát výrazně přispěl vliv Spojených států amerických...
 
Nyní, po sto letech, Spojené státy americké se opět výrazně angažují v jiném důležitém projektu, který úzce souvisí s naší zemí a našim středoevropským regionem. Tím je Trojmoří nebo také Mezimoří, které má být silným a suverénním spojencem Spojených států amerických proti pangermánskému vlivu Německa a Evropské unie i potenciální agresivní rozpínavosti Ruska z východu.
 
Donald J.Trump jako člověk, který je i svým životem a osudem spjat s Československým státem a střední Evropou si to uvědomuje. Jeho bývalá manželka je Ivana Zelníčková, moravská rodačka, která mu dala tři děti, Donalda jr., Ivanku a Erika. Ivanka navíc v těchto dnech přivedla do Bílého domu na návštěvu i svou babičku, Marii Zelníčkovou, které je letos už 92 let. Další důležitou součástí života Donalda Trumpa je i současná první dáma USA, Melanie Trumpová, rozená Melanija Knavs, slovinská modelka a návrhářka z exJugoslávie. Právě i Slovinsko je součástí projektu Trojmoří. Že má rodina na Donalda J.Trumpa velký vliv dokazuje i Jared Kushner, Trumpův zeť, díky, kterému se Donald J.Trump velice odvážně a radikálně staví na stranu Izraele.
 
V tomto ohledu tedy současné skutečnosti velice nahrávají projektu Trojmoří a tomu, že by nyní, po sto letech, mohli USA opět pozitivně ovlivnit životy českého a slovenského národa správným angažmá ve prospěch Trojmoří - Mezimoří jako alternativy vůči neomarxistické Evropské unii. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 17.10.2018
20. zář, 2018

Po chorvatském summitu v roce 2016 a polském summitu v roce 2017, přišel 3 summit iniciativy 3 moří, tentokrát v rumunské Bukurešti. Iniciativa, která má za cíl sjednocovat a prohlubovat spolupráci mezi dvanácti východoevropskými a středoevropskými státy, dokazuje, že nadále pokračuje ve svém fungování...

Třetí summit Trojmoří uvedený rumunským presidentem Klausem Iohannesem, učinil další
pokrok, když zahájil činnost Podnikatelského fóra Iniciativy Tří moří. Návrh na toto fórum padl už loni ve Varšavě a nyní byl realizován. Cílem bylo vytvoření fóra reprezentujícího zájmy soukromých podniků a podnikatelů z dvanácti zúčastněných zemí iniciativy. První fórum se zabývalo především otázkami projektů, které zasahují napříč státy iniciativy, zejména projekty infrastruktury v oblasti energetiky, dopravy a informací.

Kromě obchodních a klasických politických záležitostí se summitu týkal i kultury a
oslavoval 100. výročí vzniku moderního rumunského státu.

Na summitu byli přítomni i zástupci Spojených států amerických, například v roli
moderátora vystoupil generál James L. Jones, reprezentant Atlantického koncilu USA a bývalý velitel amerických vojsk v Evropě.

Česká média tento summit, jehož pokračování se bude konat v roce 2019 ve Slovinsku pod
záštitou presidenta Pahora, pochopitelně velice aktivně ignorovala, protože když o něčem budou čeští novináři mlčet, tak to nejspíše neexistuje.

Summit měl, ale své neoficiální pokračování v jednání mezi polským presidentem
Andrzejem Dudou a americkým presidentem Donaldem J. Trumpem, který hostil Andrzeje Dudu
v Polsku na klíčové státní návštěvě. Návštěvě, kterou Polsko opět prokázalo, že hledá silné spojence jako je USA a ne upadající a chromé veksláky s mocí a dotacemi jako je Evropská unie.

Presidenti Duda a Trump během svého setkání představili projekt nazvaný „Pevnost Trump“,
k nelibosti novinářů a všemožných elitářů. Tento projekt má být vojenská základna se stálou
přítomností amerických jednotek na území Polska k posílení obranyschopnosti Polska proti vnější agresi, ať už potenciální ruské, německé či islámské. Vznik takové základny bude pro Polsko výhodný ve všech ohledech. Kromě výše uvedených důvodů bezpečnosti a užší vojenské spolupráce, se taky posílí geopolitické postavení Polska při obraně proti možným politickým a hospodářským útokům Evropské unie a v neposlední řadě, trochu přízemní důvod, stovky, možná tisíce platů trvale přítomných amerických vojáků se utratí v polských obchodech.

Je z toho tedy patrné, jak z jednání mezi presidenty Dudou a Trumpem, tak z otázky samotné
iniciativy Tří moří, že Evropská unie, ač se vzteká, kope, křičí a vříská, ať se snaží politicky útočit, jak chce na Maďarsko, tak se ocitá, čím dál tím více na vedlejší koleji. Doufejme, že to tak bude  pokračovat.

S tím pochopitelně souvisí i nadcházející volby v ČR, kde Vás vyzýváme k volbě kandidátů,
kteří nebudou klást překážky naší suverenitu a nebudou nás podřizovat Evropské unii, ale raději budou chtít zařazení České republiky blíže k Trojmoří.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.9.2018


 

29. srp, 2018

Americká lžimédia financovaná (anti)Demokratickou stranou USA se neštítí ničeho ve svém nekonečném a zuřivém boji proti legitimnímu presidentovi Donaldu J. Trumpovi...

Nezřídka se pouští i do jeho rodiny, a to v různých formách, ať už neustálým propojováním Donaldových příbuzných s „ruskými zásahy“ do amerických voleb, šikanou Donaldova nejmladšího syna Barrona, ale i nepřetržitým propíráním údajně problematického vztahu mezi První dámou Melanie a presidentem Trumpem.

Melanie se rozhodla vystoupit v boji proti lžimédiím, které se neustále snaží rozvrátit vztahy
uvnitř rodiny Trumpů. Melanie proto vydala prohlášení adresované všemu americkému lidu a
přívržencům presidenta Trumpa, stejně jako lžimédiím a Demokratům, že plně stojí za svým
manželem, podporuje ho, věří v budoucnost Ameriky, stejně jako přiznává, že nikdy nečekala, že se ocitne v roli První dámy. A proto, jako dobrá manželka, vyzývá k podepsání veřejné podpory presidentu Trumpovi.

Musela pro postavení a úspěchy Donalda J. Trumpa obětovat mnohé, tak jako on obětuje
svůj čas, svou práci, píli a úsilí k obnovení velikosti a prosperity Spojených států amerických.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 29.8.2018


 

27. srp, 2018

Z rozhodnutí presidenta Donalda J. Trumpa, Spojené státy americké zastavují finanční
pomoc palestinskému režimu, která byla vynucovaná lidskoprávní a ultralevicovou lobby minulých dekád...

Jde o pomoc ve výši 200 miliónů dolarů (cca. 4 miliard Kč), která pravidelně, každoročně, proudila islámskému režimu v palestinské samosprávě. Už v březnu snížil přívod peněz o třetinu, protože značná část těchto financí šla mučednickému fondu určenému na sociální podporu sebevražedných atentátníků, respektive jejich rodin. President byl ochoten podporu obnovit v plné výši, pokud palestinská samospráva prokáže ukončení financování mučednického fondu, a tady se nebavíme o Gaze, ale i o „hodném“ Západním břehu Jordánu.

Ze stejného důvodu už v červenci snížila australská vláda financování palestinské
samosprávy, která podle nářků různých lidskoprávních lobbistů nedostává podporu ze Západu, o 7,5 miliónu dolarů. O tom se, ale v médiích příliš nemluvilo. Není to pro média tak sexy, jako kopat do Donalda J. Trumpa.

Nyní, 24. srpna došlo ze strany USA k dalšímu snížení o 200 miliónů dolarů. Od roku 1994 investovalo USA do palestinské samosprávy přes 4 miliardy dolarů skrze svou obávanou nevládní organizaci USAID a organizaci UNRWA spadající pod OSN.

Naproti tomu Evropská unie pokračuje podpoře sociálního zázemí islámského terorismu na palestinských územích prostřednictvím finanční pomoci. Jen na počátku tohoto roku poslala 42 miliónů € na pomoc palestinské samosprávě.

Tak si musíme vybrat. Kdo je náš spojenec? USA Donalda Trumpa držících při svých
partnerech na Blízkém východě, či neomarxistické kádry Evropské unie financující nepřímo islámský terorismus a radikalismus?

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 27.8.2018