KOMENTÁŘE

17. říj, 2018
Brzy bude 100. výročí vzniku Československé republiky, obnovení naší státnosti, ke kterému tenkrát výrazně přispěl vliv Spojených států amerických...
 
Nyní, po sto letech, Spojené státy americké se opět výrazně angažují v jiném důležitém projektu, který úzce souvisí s naší zemí a našim středoevropským regionem. Tím je Trojmoří nebo také Mezimoří, které má být silným a suverénním spojencem Spojených států amerických proti pangermánskému vlivu Německa a Evropské unie i potenciální agresivní rozpínavosti Ruska z východu.
 
Donald J.Trump jako člověk, který je i svým životem a osudem spjat s Československým státem a střední Evropou si to uvědomuje. Jeho bývalá manželka je Ivana Zelníčková, moravská rodačka, která mu dala tři děti, Donalda jr., Ivanku a Erika. Ivanka navíc v těchto dnech přivedla do Bílého domu na návštěvu i svou babičku, Marii Zelníčkovou, které je letos už 92 let. Další důležitou součástí života Donalda Trumpa je i současná první dáma USA, Melanie Trumpová, rozená Melanija Knavs, slovinská modelka a návrhářka z exJugoslávie. Právě i Slovinsko je součástí projektu Trojmoří. Že má rodina na Donalda J.Trumpa velký vliv dokazuje i Jared Kushner, Trumpův zeť, díky, kterému se Donald J.Trump velice odvážně a radikálně staví na stranu Izraele.
 
V tomto ohledu tedy současné skutečnosti velice nahrávají projektu Trojmoří a tomu, že by nyní, po sto letech, mohli USA opět pozitivně ovlivnit životy českého a slovenského národa správným angažmá ve prospěch Trojmoří - Mezimoří jako alternativy vůči neomarxistické Evropské unii. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 17.10.2018
20. zář, 2018

Po chorvatském summitu v roce 2016 a polském summitu v roce 2017, přišel 3 summit iniciativy 3 moří, tentokrát v rumunské Bukurešti. Iniciativa, která má za cíl sjednocovat a prohlubovat spolupráci mezi dvanácti východoevropskými a středoevropskými státy, dokazuje, že nadále pokračuje ve svém fungování...

Třetí summit Trojmoří uvedený rumunským presidentem Klausem Iohannesem, učinil další
pokrok, když zahájil činnost Podnikatelského fóra Iniciativy Tří moří. Návrh na toto fórum padl už loni ve Varšavě a nyní byl realizován. Cílem bylo vytvoření fóra reprezentujícího zájmy soukromých podniků a podnikatelů z dvanácti zúčastněných zemí iniciativy. První fórum se zabývalo především otázkami projektů, které zasahují napříč státy iniciativy, zejména projekty infrastruktury v oblasti energetiky, dopravy a informací.

Kromě obchodních a klasických politických záležitostí se summitu týkal i kultury a
oslavoval 100. výročí vzniku moderního rumunského státu.

Na summitu byli přítomni i zástupci Spojených států amerických, například v roli
moderátora vystoupil generál James L. Jones, reprezentant Atlantického koncilu USA a bývalý velitel amerických vojsk v Evropě.

Česká média tento summit, jehož pokračování se bude konat v roce 2019 ve Slovinsku pod
záštitou presidenta Pahora, pochopitelně velice aktivně ignorovala, protože když o něčem budou čeští novináři mlčet, tak to nejspíše neexistuje.

Summit měl, ale své neoficiální pokračování v jednání mezi polským presidentem
Andrzejem Dudou a americkým presidentem Donaldem J. Trumpem, který hostil Andrzeje Dudu
v Polsku na klíčové státní návštěvě. Návštěvě, kterou Polsko opět prokázalo, že hledá silné spojence jako je USA a ne upadající a chromé veksláky s mocí a dotacemi jako je Evropská unie.

Presidenti Duda a Trump během svého setkání představili projekt nazvaný „Pevnost Trump“,
k nelibosti novinářů a všemožných elitářů. Tento projekt má být vojenská základna se stálou
přítomností amerických jednotek na území Polska k posílení obranyschopnosti Polska proti vnější agresi, ať už potenciální ruské, německé či islámské. Vznik takové základny bude pro Polsko výhodný ve všech ohledech. Kromě výše uvedených důvodů bezpečnosti a užší vojenské spolupráce, se taky posílí geopolitické postavení Polska při obraně proti možným politickým a hospodářským útokům Evropské unie a v neposlední řadě, trochu přízemní důvod, stovky, možná tisíce platů trvale přítomných amerických vojáků se utratí v polských obchodech.

Je z toho tedy patrné, jak z jednání mezi presidenty Dudou a Trumpem, tak z otázky samotné
iniciativy Tří moří, že Evropská unie, ač se vzteká, kope, křičí a vříská, ať se snaží politicky útočit, jak chce na Maďarsko, tak se ocitá, čím dál tím více na vedlejší koleji. Doufejme, že to tak bude  pokračovat.

S tím pochopitelně souvisí i nadcházející volby v ČR, kde Vás vyzýváme k volbě kandidátů,
kteří nebudou klást překážky naší suverenitu a nebudou nás podřizovat Evropské unii, ale raději budou chtít zařazení České republiky blíže k Trojmoří.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.9.2018


 

29. srp, 2018

Americká lžimédia financovaná (anti)Demokratickou stranou USA se neštítí ničeho ve svém nekonečném a zuřivém boji proti legitimnímu presidentovi Donaldu J. Trumpovi...

Nezřídka se pouští i do jeho rodiny, a to v různých formách, ať už neustálým propojováním Donaldových příbuzných s „ruskými zásahy“ do amerických voleb, šikanou Donaldova nejmladšího syna Barrona, ale i nepřetržitým propíráním údajně problematického vztahu mezi První dámou Melanie a presidentem Trumpem.

Melanie se rozhodla vystoupit v boji proti lžimédiím, které se neustále snaží rozvrátit vztahy
uvnitř rodiny Trumpů. Melanie proto vydala prohlášení adresované všemu americkému lidu a
přívržencům presidenta Trumpa, stejně jako lžimédiím a Demokratům, že plně stojí za svým
manželem, podporuje ho, věří v budoucnost Ameriky, stejně jako přiznává, že nikdy nečekala, že se ocitne v roli První dámy. A proto, jako dobrá manželka, vyzývá k podepsání veřejné podpory presidentu Trumpovi.

Musela pro postavení a úspěchy Donalda J. Trumpa obětovat mnohé, tak jako on obětuje
svůj čas, svou práci, píli a úsilí k obnovení velikosti a prosperity Spojených států amerických.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 29.8.2018


 

27. srp, 2018

Z rozhodnutí presidenta Donalda J. Trumpa, Spojené státy americké zastavují finanční
pomoc palestinskému režimu, která byla vynucovaná lidskoprávní a ultralevicovou lobby minulých dekád...

Jde o pomoc ve výši 200 miliónů dolarů (cca. 4 miliard Kč), která pravidelně, každoročně, proudila islámskému režimu v palestinské samosprávě. Už v březnu snížil přívod peněz o třetinu, protože značná část těchto financí šla mučednickému fondu určenému na sociální podporu sebevražedných atentátníků, respektive jejich rodin. President byl ochoten podporu obnovit v plné výši, pokud palestinská samospráva prokáže ukončení financování mučednického fondu, a tady se nebavíme o Gaze, ale i o „hodném“ Západním břehu Jordánu.

Ze stejného důvodu už v červenci snížila australská vláda financování palestinské
samosprávy, která podle nářků různých lidskoprávních lobbistů nedostává podporu ze Západu, o 7,5 miliónu dolarů. O tom se, ale v médiích příliš nemluvilo. Není to pro média tak sexy, jako kopat do Donalda J. Trumpa.

Nyní, 24. srpna došlo ze strany USA k dalšímu snížení o 200 miliónů dolarů. Od roku 1994 investovalo USA do palestinské samosprávy přes 4 miliardy dolarů skrze svou obávanou nevládní organizaci USAID a organizaci UNRWA spadající pod OSN.

Naproti tomu Evropská unie pokračuje podpoře sociálního zázemí islámského terorismu na palestinských územích prostřednictvím finanční pomoci. Jen na počátku tohoto roku poslala 42 miliónů € na pomoc palestinské samosprávě.

Tak si musíme vybrat. Kdo je náš spojenec? USA Donalda Trumpa držících při svých
partnerech na Blízkém východě, či neomarxistické kádry Evropské unie financující nepřímo islámský terorismus a radikalismus?

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 27.8.2018


 

24. čvn, 2018

Téměř neustále slyšíme o mrtvých migrantech, utopených migrantech ve Středozemním moři, o migrantech „trpících“ v amerických záchytných stanicích (zřizovaných již za dávno předešlých administrativ, ale používaných nyní jako bič proti presidentu Trumpovi), slyšíme srdceryvné příběhy doplněné fotografiemi vytrženými z kontextu. O kom neslyšíme jsou jiné oběti ilegální imigrace. Oběti a příbuzní obětí ilegálních imigrantů...

Právě s nimi se setkal president Donald Trump tento pátek, s desítkami rodin, jejichž
příbuzní byli zavražděni ilegálními imigranty. President Trump se rozhodl této marginalizované,
zastrašované a médii a levicovými aktivisty bagatelizované straně, poskytnout místo. Zvláště nyní, v době, kdy levicová média oplakávají oddělení dvou tisíc potomků ilegálních migrantů, kteří byli od svých rodičů odebráni v důsledku jejich nezodpovědného a protizákonného chování při překračování hranic. Levicové plátky uvedli jednu takovou fotku vytrženou z kontextu, fotku plačící holčičky, která měla být podle redaktorů těchto lživých a hyenistických plátků oddělena od své matky. Ve skutečnosti jen plakala při hraniční kontrole a nebyla oddělena od matky. K těmto demagogům se mimo jiné přidal i cuckservativní Cato Institute, který kdysi oslavoval, a pak zatracoval našeho bývalého presidenta Václava Klause. Cato Institute se stal politicky korektním a začal šířit lži o tom, že v oblastech obývaných ilegálními imigranty je stejná kriminalita jako jinde.

Proti této masmediální ofenzivě se rozhodl president Trump pozvednout příběhy, pozice a
osudy stovek a tisíců rodin, které přišli o své milované, kvůli násilí a teroru páchaným ilegálními imigranty v jižních státech Ameriky. Jako příklad stačí skupina 11 salvadorských členů narkomafiánského gangu MS-13, která zavraždila dvojici mladých lidí. Takových případů je mnohem více a Donald Trump si předsevzal povinnost jim zabránit opevněním jižní hranice proti migrantské invazi.

Bude to určitě náročné, nákladné a složité, ale jak nám neustále předhazují levičáci a
osvícení intelektuálové, nechtějme jednoduchá řešení. Opevnění hranic, vzdor levicové a
promigrantské lobby, je jednoznačně složitějším řešením, než sem vpustit ilegální imigranty podle motta po nás potopa.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 24.6.2018