KOMENTÁŘE

23. úno, 2018

Zatímco na českých školách se zatím řeší, naštěstí jen šikana učitelů ze strany žáků, ve Spojených státech amerických se musí řešit kritický problém, kdy různí cvoci a násilníci berou zbraně do škol a začnou střílet...

Naposledy se tak stalo v případě Nikolase Cruze, který na Floridě, zejména díky chybám FBI, kterou byl sledován, ale která se zaměřovala na neexistující ruské špiony pod Trumpovým stolem, dokázal pomocí poloautomatické pušky postřílet 17 lidí v Marjory Stoneman Douglas High School. Kromě oprávněné kritiky, která se snesla na hlavu FBI a opakujícího se vřískotu levičáků proti držení zbraní, se ozval i president Donald J. Trump, který vyzval americké učitele, aby se ozbrojili a mohli tak chránit sebe a své žáky před pomatenci.

„Kdyby tam byl učitel, který to umí se střelnými zbraněmi, takoví lidé by mohli snadno a rychle útok zastavit,“ řekl Trump. To samé platí o řadě jiných míst, kde mohl dobře ozbrojený člověk zabránit šílenému teroristickému útoku, ale je nabíledni, že takové problémy mají právě americké školy. Ozbrojení učitelů by bylo velice dobrou prevencí, protože každý útočník by musel počítat s tím, že narazí na ozbrojený odpor, a to by většinu z nich odradilo. A ty, které ne, ti by mohli být zastaveni právě ozbrojeným učitelem. Zároveň by se tím předešlo dalšímu řevu a dalším nesmyslným útokům proti Národní střelecké asociaci NRA, která je jednou z posledních výsep demokracie a práva v USA.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.2.2018

12. úno, 2018

Nedávno proběhlo soukromé setkání mezi presidentem Donaldem J. Trumpem a někdejším poradcem pro národní bezpečnost USA a ministrem zahraničních věcí Henry Kissingerem.

Henry Kissinger sloužil v administrativách Geralda Forda a Richarda Nixona. V této pozici patřil k jedněm z nejdůležitějších tvůrců americké zahraniční politiky a jeho jméno se stalo synonymem pro diplomacii a diplomatické umění. Henry Kissinger byl mimo jiné i kritikem Clintonovské politiky na Balkáně, odsuzoval uznání Bosny a Hercegoviny západními mocnostmi a postavil se na stranu Srbů a Chorvatů. Nyní se tento mistr diplomacie sešel právě s Donaldem J. Trumpem.

Na adresu Trumpovi zahraniční politiky prohlásil, že je obdivuhodná a nová, že je úplně odlišná od obamovské pasivity. „Liberálové nikdy neuznají, že on je jediným skutečným vůdcem,“ prohlásil na adresu Donalda J. Trumpa. Po setkání navíc potvrdil to, co my říkáme už dávno, že Donald J. Trump má na prvním místě Ameriku a její lid. Pochválil taky Trumpovi úspěchy v oblasti přitlačení Severní Koreje a zároveň to, že Trump dokázal přimět Čínu k omezení pomoci KLDR. Právě tyto úspěchy potvrzují, že Trumpova politika nejsou, jen rétorická cvičení, ale že má už za sebou praktické úspěchy.

Je to velký morální úspěch, že Donald J. Trump byl pochválena právě od takové kapacity, jakou je Henry Kissinger.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.2.2018


 

1. úno, 2018

První projev amerického presidenta Donalda J.Trumpa o „Stavu unie“. Každoroční projev amerických presidentů na téma stavu Spojených států amerických, rozvoje této země, jejího postavení v mezinárodních vztazích a politické orientace se koná už od roku 1790 a letos to byla premiéra Donalda J.Trumpa. I když byl Donald J.Trump zvolen presidentem už v listopadu 2016, tak loňský „Stav unie“, ještě naposledy přednesl Barack Hussein Obama. 

Na druhou stranu to pro Donalda J.Trumpa byla výhoda, protože tak mohl reflektovat dramatický rozvoj a vzestup Spojených států amerických pod svým vedením, místo zoufalých průšvihů dosluhující socialistické loutky. 
 
President Trump se zaměřil především na otázku daní, imigrace, zahraniční politiky, ekonomiky, infrastruktury a zdravotnictví. V daňové oblasti zmínil přijetí jedné z největších daňových reforem, která má umožnit snížit daňové zatížení všem vrstvám americké společnosti a znovu nastartovat ekonomiku sužovanou socialistickým zdaněním. 
 
V oblasti ekonomiky se primárně věnoval zaměstnanosti a tomu, že se podařilo vytvořit 200,000 pracovních míst v průmyslu, zejména ve výrobě a strojírenství. Zmínil i extrémně nízkou nezaměstnanost, která je nejnižší za posledních 45 let a vůbec nejnižší mezi Afroameričany, hispánskými Američany a vysokoškolskými studenty. 
 
Mluvil o budoucnosti infrastruktury a plánech na rozvoj infrastruktury v hodnotě 1,5 biliónů dolarů (zhruba 31 biliónů Kč), přičemž zmínil i problémy, které trápí, nejen Ameriku, ale i Českou republiku, a sice regulace a zdlouhavé čekací doby na vyřízení stavebního povolení. Poukázal na fakt, že Empire State Building bylo postaveno za jeden rok, ale nyní je všechno, kvůli socialistické byrokracii neúměrně vleklé.
 
U imigrace zmínil nebezpečí, které představuje narkomafie a zejména počty zabitých dětí ze strany neblaze proslulého hispánského narkoteroristického gangu MS-13. Trump navíc opětovně zopakoval své přání zlikvidovat nespravedlivý loterijní systém Zelených karet a nahradit výběr přijímání migrantů meritokratičtějším způsobem, tedy založeným na zásluhách a prospěšnosti vůči společnosti. 
 
V zahraniční politice hovořil o provokacích a teroru severokorejského režimu. Zmínil smrt Otto Warmbiera, 22 letého amerického studenta umučeného severokorejským režimem a taky Ji Seong-ho, severokorejského uprchlíka, který prožil hladomor a mučení, než uprchl z KLDR.
 
Nakonec se dostáváme i ke zdravotnictví, kde Trump v důsledku parlamentních zrad pokryteckých republikánů, kteří dříve nadávali na Obamacare a nyní ho bránili, nedokázal zlikvidovat tento zdravotnický systém. Trump si navíc jako předsevzetí dal, že během roku 2018 povede boj za snížení cen předepisovaných léků, které jsou v USA mnohem dražší, než v okolních zemích. 
 
Část komunistů z Demokratické strany USA bojkotovala Trumpův projev, jednak kvůli Trumpově vyjádření na adresu zbankrotovaných a rozvrácených afrických a středoamerických zemí, jednak protože se stále nemohou smířit s vůlí amerického lidu, že Donald J. Trump zvítězil. Banda ultralevičáků, včetně herců, režisérů a komediantů jako je Michael Moore, Cynthia Nixon, nebo Rufus Wainwright uspořádala akci „Lidová zpráva o stavu unie“ jako akci proti Donaldu Trumpovi. Stalo se tak v komunistické baště New Yorku den před skutečnou zprávou o stavu unie, kterou podal Donald J. Trump. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.2.2018
26. led, 2018

Donald versus Davos. Dvě jména. Jedno z nich asi tušíte, komu patří. Donaldu J. Trumpovi, to druhé je název švýcarského rezortu, kde každoročně dochází k setkání ekonomických a globalistických elitářů, kteří pod falešným praporem „volného obchodu“ vedou boj proti národním ekonomikám a suverénní hospodářské politice jednotlivých zemí.

Davoské ekonomické fórum existuje už od roku 1971, kdy vzniklo z popudu německého profesora Klause Schwaba z Ženevské university. Nejprve se nazývalo Evropským fórem managementů, od roku 1987 jako Světové ekonomické fórum, či Davoské ekonomické fórum.

Světové ekonomické fórum vede prostřednictvím volného obchodu válku, jak proti zemím Třetího světa, které nutí k šíleným liberalizačním pseudoreformám, tak proti zemím Prvního a Druhého světa, kde s pomocí Mezinárodního měnového fondu vede útoky proti tamějším zaměstnancům a národní dělnické třídě, aby se dosáhlo „konkurenceschopnosti“ těchto zemí.

V realitě, ale jde o to, aby oligarchové a nadnárodní korporace odírali zaměstnance a pracující vrstvu. V posledních letech však agenda Světového ekonomického fóra dostává trhliny. Nejprve vítězství Brexitu v referendu o odchodu z Evropské unie a poté vítězství protekcionistického Donalda J. Trumpa v Americe, který vede boj za národní americký kapitalismus a ochranu americké pracující třídy prostřednictvím ochranářské politiky. Světové ekonomické fórum propadlo takovému zoufalství, že v roce 2017 pozvalo na své jednání i vůdce Čínské lidové republiky, kteří jako korporátně- socialistický stát nyní ironicky bojují za volný obchod pro své soukromé a státní korporace.

Letos byla mezi pozvanými hosty i omluvačka islámu Malala Yousafzai z Afghánistánu. Mezi dalšími je i marxistický kanadský tyran Justin Trudeau nebo globalista Bill Gates. Propagandistická videa ze Světového ekonomického fóra vyzývají Evropu ke změně a mimo jiné k tomu, aby otevřeně přijímala imigrantské vlny. Samozřejmě je mezi hosty i Donald J. Trump, který je však ve Světovém ekonomickém fóru jednoznačně v nepřátelském prostředí, jakožto obhájce zájmů amerických živnostníků, obchodníků, podnikatelů a dělnické třídy. Dále Světové ekonomické fórum, které se právě schází v Davosu postiženém sněhovou kalamitou, vyslovuje proti globálnímu oteplování a za snížení emisí, což by vedlo k poškození světové ekonomiky.

Tváří tvář tomuhle všemu a faktu, že proti Světovému ekonomickému fóru nejčastěji protestují anarchisté a neomarxisté, kteří ovšem pak slouží jako užiteční idioti kapitalistických globalistických elit, je naší povinností, aby se protestů zhostila především národní pravice a nacionalistická levice, jejichž analýza současné situace, například prostřednictvím pravicového Petra Hampla, či levicové protekcionistky Ilony Švihlíkové, je mnohem lepší, koherentnější, méně utopičtější a efektivnější, než úderné oddíly ultralevicových milicí.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 26.1.2018


 

13. pro, 2017

Američané se chtějí vrátit na Měsíc a taky se připravit k cestě na Mars. To nyní deklaroval president Donald J. Trump, který navíc prohlásil, že už nepůjde jen o vztyčení vlajky, ale taky o zřízení trvalé základny na Měsíci. Americký president vydal direktivu k zahájení přípravy této nové mise na Měsíc a k zahájení „inovativního programu průzkumu vesmíru“, který má přinést nové pokročilé technologie a surovinové zdroje.

V tomto ohledu bude klíčovou roli hrát soukromý sektor, který již dokázal vyvinout rakety schopné vrátit se nepoškozené z orbity, čímž o polovinu snížil náklady takových letů. Je nutné, aby Američané vytvořili plnohodnotné partnerství mezi státním sektorem reprezentovaným organizací NASA, které budou muset zvýšit rozpočet a právě soukromým sektorem, který je hnán ambicemi po ziscích z našeho vesmíru. Budoucnost lidstva je právě ve vesmíru a Amerika může pod presidentem Trumpem posílit svou dominanci, pokud se vrátí na Měsíc, pokud se jí povede mise na Mars, ale z ekonomického hlediska hlavně, pokud uspěje při zahájení těžby na asteroidech.

Naposledy byl člověk na Měsíci v roce 1972 a dostal se tam s pomocí techniky, kterou dnes
mnohosetnásobně překonávají mobilní telefony. Neschopnost vrátit se na Měsíc je tedy ostudou
celého lidstva, nejen Američanů. V případě Marsu hovoří NASA o možnosti vyslat tam člověka kolem roku 2030. Soukromí sektor je optimističtější a hovoří už o 20. letech 21. století. Odhaduje se, že na jednom asteroidu mohou být suroviny a zdroje, až v hodnotě 150 miliard dolarů. Z asteroidu Anteros lze dokonce vytěžit zisk, až v hodnotě 1250 miliard dolarů (6x HDP České republiky). Získání takových surovinových zdrojů by jasně potvrdilo dominanci Spojených států amerických nejen ve světě, ale svým způsobem i v galaxii.

Přejeme hodně štěstí americkým astronautům a presidentu Trumpovi v obnově a rozvoji amerického kosmického programu.

Na ČT 24 říkali, že Trump to rozhodl, ale neřeší žádný plán, jak zpět na Měsíc a jak na Mars a že to zadal agentuře NASA, aby to vyřešila... Co na to říct? Ach, bože...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.12.2017