KOMENTÁŘE

12. úno, 2018

Nedávno proběhlo soukromé setkání mezi presidentem Donaldem J. Trumpem a někdejším poradcem pro národní bezpečnost USA a ministrem zahraničních věcí Henry Kissingerem.

Henry Kissinger sloužil v administrativách Geralda Forda a Richarda Nixona. V této pozici patřil k jedněm z nejdůležitějších tvůrců americké zahraniční politiky a jeho jméno se stalo synonymem pro diplomacii a diplomatické umění. Henry Kissinger byl mimo jiné i kritikem Clintonovské politiky na Balkáně, odsuzoval uznání Bosny a Hercegoviny západními mocnostmi a postavil se na stranu Srbů a Chorvatů. Nyní se tento mistr diplomacie sešel právě s Donaldem J. Trumpem.

Na adresu Trumpovi zahraniční politiky prohlásil, že je obdivuhodná a nová, že je úplně odlišná od obamovské pasivity. „Liberálové nikdy neuznají, že on je jediným skutečným vůdcem,“ prohlásil na adresu Donalda J. Trumpa. Po setkání navíc potvrdil to, co my říkáme už dávno, že Donald J. Trump má na prvním místě Ameriku a její lid. Pochválil taky Trumpovi úspěchy v oblasti přitlačení Severní Koreje a zároveň to, že Trump dokázal přimět Čínu k omezení pomoci KLDR. Právě tyto úspěchy potvrzují, že Trumpova politika nejsou, jen rétorická cvičení, ale že má už za sebou praktické úspěchy.

Je to velký morální úspěch, že Donald J. Trump byl pochválena právě od takové kapacity, jakou je Henry Kissinger.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.2.2018


 

1. úno, 2018

První projev amerického presidenta Donalda J.Trumpa o „Stavu unie“. Každoroční projev amerických presidentů na téma stavu Spojených států amerických, rozvoje této země, jejího postavení v mezinárodních vztazích a politické orientace se koná už od roku 1790 a letos to byla premiéra Donalda J.Trumpa. I když byl Donald J.Trump zvolen presidentem už v listopadu 2016, tak loňský „Stav unie“, ještě naposledy přednesl Barack Hussein Obama. 

Na druhou stranu to pro Donalda J.Trumpa byla výhoda, protože tak mohl reflektovat dramatický rozvoj a vzestup Spojených států amerických pod svým vedením, místo zoufalých průšvihů dosluhující socialistické loutky. 
 
President Trump se zaměřil především na otázku daní, imigrace, zahraniční politiky, ekonomiky, infrastruktury a zdravotnictví. V daňové oblasti zmínil přijetí jedné z největších daňových reforem, která má umožnit snížit daňové zatížení všem vrstvám americké společnosti a znovu nastartovat ekonomiku sužovanou socialistickým zdaněním. 
 
V oblasti ekonomiky se primárně věnoval zaměstnanosti a tomu, že se podařilo vytvořit 200,000 pracovních míst v průmyslu, zejména ve výrobě a strojírenství. Zmínil i extrémně nízkou nezaměstnanost, která je nejnižší za posledních 45 let a vůbec nejnižší mezi Afroameričany, hispánskými Američany a vysokoškolskými studenty. 
 
Mluvil o budoucnosti infrastruktury a plánech na rozvoj infrastruktury v hodnotě 1,5 biliónů dolarů (zhruba 31 biliónů Kč), přičemž zmínil i problémy, které trápí, nejen Ameriku, ale i Českou republiku, a sice regulace a zdlouhavé čekací doby na vyřízení stavebního povolení. Poukázal na fakt, že Empire State Building bylo postaveno za jeden rok, ale nyní je všechno, kvůli socialistické byrokracii neúměrně vleklé.
 
U imigrace zmínil nebezpečí, které představuje narkomafie a zejména počty zabitých dětí ze strany neblaze proslulého hispánského narkoteroristického gangu MS-13. Trump navíc opětovně zopakoval své přání zlikvidovat nespravedlivý loterijní systém Zelených karet a nahradit výběr přijímání migrantů meritokratičtějším způsobem, tedy založeným na zásluhách a prospěšnosti vůči společnosti. 
 
V zahraniční politice hovořil o provokacích a teroru severokorejského režimu. Zmínil smrt Otto Warmbiera, 22 letého amerického studenta umučeného severokorejským režimem a taky Ji Seong-ho, severokorejského uprchlíka, který prožil hladomor a mučení, než uprchl z KLDR.
 
Nakonec se dostáváme i ke zdravotnictví, kde Trump v důsledku parlamentních zrad pokryteckých republikánů, kteří dříve nadávali na Obamacare a nyní ho bránili, nedokázal zlikvidovat tento zdravotnický systém. Trump si navíc jako předsevzetí dal, že během roku 2018 povede boj za snížení cen předepisovaných léků, které jsou v USA mnohem dražší, než v okolních zemích. 
 
Část komunistů z Demokratické strany USA bojkotovala Trumpův projev, jednak kvůli Trumpově vyjádření na adresu zbankrotovaných a rozvrácených afrických a středoamerických zemí, jednak protože se stále nemohou smířit s vůlí amerického lidu, že Donald J. Trump zvítězil. Banda ultralevičáků, včetně herců, režisérů a komediantů jako je Michael Moore, Cynthia Nixon, nebo Rufus Wainwright uspořádala akci „Lidová zpráva o stavu unie“ jako akci proti Donaldu Trumpovi. Stalo se tak v komunistické baště New Yorku den před skutečnou zprávou o stavu unie, kterou podal Donald J. Trump. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.2.2018
26. led, 2018

Donald versus Davos. Dvě jména. Jedno z nich asi tušíte, komu patří. Donaldu J. Trumpovi, to druhé je název švýcarského rezortu, kde každoročně dochází k setkání ekonomických a globalistických elitářů, kteří pod falešným praporem „volného obchodu“ vedou boj proti národním ekonomikám a suverénní hospodářské politice jednotlivých zemí.

Davoské ekonomické fórum existuje už od roku 1971, kdy vzniklo z popudu německého profesora Klause Schwaba z Ženevské university. Nejprve se nazývalo Evropským fórem managementů, od roku 1987 jako Světové ekonomické fórum, či Davoské ekonomické fórum.

Světové ekonomické fórum vede prostřednictvím volného obchodu válku, jak proti zemím Třetího světa, které nutí k šíleným liberalizačním pseudoreformám, tak proti zemím Prvního a Druhého světa, kde s pomocí Mezinárodního měnového fondu vede útoky proti tamějším zaměstnancům a národní dělnické třídě, aby se dosáhlo „konkurenceschopnosti“ těchto zemí.

V realitě, ale jde o to, aby oligarchové a nadnárodní korporace odírali zaměstnance a pracující vrstvu. V posledních letech však agenda Světového ekonomického fóra dostává trhliny. Nejprve vítězství Brexitu v referendu o odchodu z Evropské unie a poté vítězství protekcionistického Donalda J. Trumpa v Americe, který vede boj za národní americký kapitalismus a ochranu americké pracující třídy prostřednictvím ochranářské politiky. Světové ekonomické fórum propadlo takovému zoufalství, že v roce 2017 pozvalo na své jednání i vůdce Čínské lidové republiky, kteří jako korporátně- socialistický stát nyní ironicky bojují za volný obchod pro své soukromé a státní korporace.

Letos byla mezi pozvanými hosty i omluvačka islámu Malala Yousafzai z Afghánistánu. Mezi dalšími je i marxistický kanadský tyran Justin Trudeau nebo globalista Bill Gates. Propagandistická videa ze Světového ekonomického fóra vyzývají Evropu ke změně a mimo jiné k tomu, aby otevřeně přijímala imigrantské vlny. Samozřejmě je mezi hosty i Donald J. Trump, který je však ve Světovém ekonomickém fóru jednoznačně v nepřátelském prostředí, jakožto obhájce zájmů amerických živnostníků, obchodníků, podnikatelů a dělnické třídy. Dále Světové ekonomické fórum, které se právě schází v Davosu postiženém sněhovou kalamitou, vyslovuje proti globálnímu oteplování a za snížení emisí, což by vedlo k poškození světové ekonomiky.

Tváří tvář tomuhle všemu a faktu, že proti Světovému ekonomickému fóru nejčastěji protestují anarchisté a neomarxisté, kteří ovšem pak slouží jako užiteční idioti kapitalistických globalistických elit, je naší povinností, aby se protestů zhostila především národní pravice a nacionalistická levice, jejichž analýza současné situace, například prostřednictvím pravicového Petra Hampla, či levicové protekcionistky Ilony Švihlíkové, je mnohem lepší, koherentnější, méně utopičtější a efektivnější, než úderné oddíly ultralevicových milicí.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 26.1.2018


 

13. pro, 2017

Američané se chtějí vrátit na Měsíc a taky se připravit k cestě na Mars. To nyní deklaroval president Donald J. Trump, který navíc prohlásil, že už nepůjde jen o vztyčení vlajky, ale taky o zřízení trvalé základny na Měsíci. Americký president vydal direktivu k zahájení přípravy této nové mise na Měsíc a k zahájení „inovativního programu průzkumu vesmíru“, který má přinést nové pokročilé technologie a surovinové zdroje.

V tomto ohledu bude klíčovou roli hrát soukromý sektor, který již dokázal vyvinout rakety schopné vrátit se nepoškozené z orbity, čímž o polovinu snížil náklady takových letů. Je nutné, aby Američané vytvořili plnohodnotné partnerství mezi státním sektorem reprezentovaným organizací NASA, které budou muset zvýšit rozpočet a právě soukromým sektorem, který je hnán ambicemi po ziscích z našeho vesmíru. Budoucnost lidstva je právě ve vesmíru a Amerika může pod presidentem Trumpem posílit svou dominanci, pokud se vrátí na Měsíc, pokud se jí povede mise na Mars, ale z ekonomického hlediska hlavně, pokud uspěje při zahájení těžby na asteroidech.

Naposledy byl člověk na Měsíci v roce 1972 a dostal se tam s pomocí techniky, kterou dnes
mnohosetnásobně překonávají mobilní telefony. Neschopnost vrátit se na Měsíc je tedy ostudou
celého lidstva, nejen Američanů. V případě Marsu hovoří NASA o možnosti vyslat tam člověka kolem roku 2030. Soukromí sektor je optimističtější a hovoří už o 20. letech 21. století. Odhaduje se, že na jednom asteroidu mohou být suroviny a zdroje, až v hodnotě 150 miliard dolarů. Z asteroidu Anteros lze dokonce vytěžit zisk, až v hodnotě 1250 miliard dolarů (6x HDP České republiky). Získání takových surovinových zdrojů by jasně potvrdilo dominanci Spojených států amerických nejen ve světě, ale svým způsobem i v galaxii.

Přejeme hodně štěstí americkým astronautům a presidentu Trumpovi v obnově a rozvoji amerického kosmického programu.

Na ČT 24 říkali, že Trump to rozhodl, ale neřeší žádný plán, jak zpět na Měsíc a jak na Mars a že to zadal agentuře NASA, aby to vyřešila... Co na to říct? Ach, bože...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.12.2017


 

7. pro, 2017

2500 let lží a křivdy napraveno. Před 3000 lety existoval židovský stát Království Izrael. Území židovského státu se táhlo od Sidonu v dnešním Libanonu po Kadeš v Egyptě. Od středomořské Jaffy po syrskou Daraa.

Roku 589 před naším letopočtem byl Jeruzalém dobyt „ničitelem národů“, šíleným babylónským králem jménem Nebukadnesar II. Židovský národ byl odvlečen do babylónského zajetí. Roku 539 před naším letopočtem perský velkokrál Kýros Veliký ničí Novobabylonskou říši a osvobozuje Židy. Perští vojáci doprovází osvobozené Židy zpět do Izraele, perský král daruje peníze na obnovu Prvního židovského chrámu zničeného Babylonem v Jeruzalémě a tehdy se zrodí Starý zákon a Židé prohlásí Kýra Velikého jedním ze svých mesiášů. Židé získávají autonomní provincii v Izraeli. Po roce 332 př.n.l. je židovská země dobyta Alexandrem Velikým a vzniká podřízená provincie, která existuje až do roku 64 př.n.l. Paralelně s ní funguje polonezávislé židovské Hasmoneovské království. Na jejich místě vzniká v roce 37 př.n.l. Herodovské království. Z něho vzejde tetrarchát existující do roku 44 n.l., kdy je Izrael definitivně anektován Římským impériem. Od roku 66 do roku 73 probíhá Velké židovské povstání, které je krvavě potlačeno Římany. Ve válce za svobodu umírá 50 000 židovských rebelů. Druhý židovský chrám je srovnán se zemí. Tím začalo 2000 let útisku a vyhánění Židů, kdy Izrael byl postupně okupován Římany, Araby, Seljukovci, křižáky, opět Araby, mameluky, Osmany, britskou okupační správou a teprve poté, v roce 1948, se znovuzrodil židovský stát. Mezitím se nacistické Německo s pomocí svých islámských spojenců pokusilo vyvraždit Židy. 

Ale trvalo dalších skoro 70 let, než se začalo pracovat na poslední fázi nápravy tisíciletých křivd, do kterých byl židovský národ uvržen. Jak jsme Vás již informovali, v roce 1995 byl Kongresem USA schválen záměr uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele a přesunout tam velvyslanectví. Ve jménu falešného mírového procesu, kterého arabské mocnosti zneužívaly pro udržení statu quo, získání mezinárodní pomoci a sympatií a dalších podrazů, američtí prezidenti dokola oddalovali akceptování Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Této křivdě je dnes konec. Donald J. Trump v 19:00 středoevropského času oznámil, že Spojené státy americké, navzdory nátlaku neomarxistů, nevládek a sluníčkářských politiků jako je Emmanuel Macron či Federica Mogherini, zahajují proces uznání Jeruzaléma a přesunu velvyslanectví. Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických dostalo jasné instrukce k zahájení prací na přesunu velvyslanectví do židovského hlavního města Jeruzaléma. Mělo by se tak stát v průběhu čtyř let. Donald J. Trump se odvolával na fakt, že ignorace statusu Jeruzaléma za poslední skoro čtvrt století nepřinesla žádný posun v mírových jednáních mezi Izraelem a jeho nepřáteli. Egypťané dál používají palestinské Araby jako levnou pracovní sílu, Syřané a Iránci jako svůj kanónenfutr a Jordánci si trhají vlasy, do čeho se to uvrtali. Ona totiž za tu dobu, co jsou palestinští Arabové vyhlazováni „genocidním“ Izraelem se jejich populace zčtyřnásobila (když nepočítáme další 3 milióny palestinských Arabů v Jordánsku). A protože se mírový proces neposunul, protože palestinští teroristé dál vraždí židovské ženy a děti, a protože Hamás a jeho islamofašismus získávají dál navrch, prezident Trump řekl dost.  

Rusko, Čína, Macron, Mogherini, Papež František, Jordánsko, muslimské země, nevládky, Turecko a další skupiny se postavili proti Izraeli. Papež se vyjádřil tak, že musí být respektován status quo (tedy islámská expanze proti Svaté zemi). Palestinští Arabové už vyhlásili „tři dny hněvu“. Problém je, že v případě palestinských Arabů se tři dny hněvu konají dvakrát týdně a poslední den je to hněv dvojnásobný, takže žádná změna. Turecký režim hrozí přerušením vztahů s Izraelem. Liga arabských států označuje rozhodnutí za nebezpečné a pochybuje o další úloze USA jako mírového prostředníka. LAS a Organizace islámské spolupráce se kvůli rozhodnutí mimořádně sejdou. Irán zuří. Z arabských států se nejmírněji vyjádřil jordánský král, dlouholetý spojenec USA. Kritiku vyjádřil i britský ministr zahraničí Boris Johnson, či OSN. Ti se tak zařadili i po bok bolivijského marxistického režimu, který rozhodnutí zuřivě odsuzuje. 

Rozhodnutí je naopak vítáno americkou veřejností, státem Izrael a všemi spravedlivýmil lidmi tohoto světa. Před 50 lety izraelská armáda osvobodila Jeruzalém od jordánské okupace a dnes je Jeruzalém osvobozen i morálně. Jeho postavení se mu vrací, tak jako se nám vrátilo pohraničí po druhé světové válce. Nezbývá, než poděkovat prezidentu Trumpovi za splnění dalšího předvolebního slibu, a za to, že respektuje a podporuje spojenectví se státem Izrael, přirozeným spojencem euroamerické civilizace.

… a pokud je pravda, že Donald Trump tímto rozhodnutím porušil rezoluci OSN, tak je to

další pozitivum. OSN musí co nejdříve zaniknout a svobodné národy musí zvítězit. Uznání

Jeruzaléma je první krok na cestě k tomuto vítězství.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 7.12.2017 

zdroj:

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/938517073508163584