KOMENTÁŘE

12. lis, 2017

V rámci závěru Trumpova turné po jihovýchodní a východní Asii se Donald J. Trump účastnil i summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří ve Vietnamu. Na tomto summitu ve vietnamském Danangu se sešel s ruským presidentem Vladimírem Putinem na důležitém setkání týkajícím se budoucnosti Blízkého východu. Po pádu posledních bašt Islámského státu se presidenti USA a Ruska rozhodli ke společnému setkání, na kterém se bude řešit další vývoj blízkovýchodního regionu. Výsl edkem to hoto setkání je prohlášení obou presidentů.

Presidenti v prohlášení potvrdili pokračující společný boj proti troskám Islámského státu, stejně jako se shodli na tom, že syrská občanská válka už nemá vojenské řešení, ale že je nutná spolupráce napříč účastnými stranami a to skrze jednání v Ženevě. Prohlášení kvituje závazek syrského presidenta Bašára Assada, že bude pokračovat v reformách a účasti na mírových jednáních, stejně jako potvrzení, že Rusko a USA uznávají svrchovanost, nedělitelnost a sekulárn í charakter Sýrie. Rusko se zavázalo, že ve spolupráci s Iránem a Tureckem uspořádá paralelní jednání o Sýrii v kazašské Astaně. Tam probíhají především jednání o lokálních příměřích a technických otázkách konfliktu a jeho řešení. Porážka IS, ale taky znamená, že se Spojené státy americké a Rusko opět postaví proti sobě v probíhajícím konfliktu v Sýrii, na druhou stranu oba presidenti garantovali, že bude pokračovat činnost a fungování komunikačních kanálů, které mají předejít přímému střetu USA a Ruska.

Oba presidenti si zároveň veřejně potřásli rukou a bavili se i o dalších ožehavých tématech rusko-amerických vztahů, zejména o nepřetržitém hysterickém jekotu Demokratů a sluníček, že Rusové narušovali americké presidentské volby. Putin kritizoval pokračující vyšetřování a president Trump deklaroval, že toto politicky motivované vyšetřování je jednou z hlavních překážek na cestě ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Putin taky kritizoval lživé obvinění, že šéf Trumpovi kampaně byl napojen na Rusko. Trump prohlásil, že je mu president Putin sympatický.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.11.2017


 

6. lis, 2017

Na závěr roku se president Donald Trump vydal na „asijské turné“. Navštíví celou řadu východoasijských a jihoasijských států s cílem jednat s tamějšími představiteli, podpořit spolupráci mezi těmito zeměmi, nebo naopak zlepšit napjaté vztahy.

Jako první navštívil Japonsko, kde se sešel s premiérem Šinzo Abé a císařem Akihitem. Donald J. Trump daroval japonskému premiérovi čepici s nápisem „MAKE ALLIANCE EVEN GREATER“ odkazující na japonsko-americké spojenectví od doby Druhé světové války, které zajišťuje mír a stabilitu v regionu, který je nyní zmítán severokorejskou raketovou krizí.

Poté v úterý a ve středu navštíví Jižní Koreu a setká se s presidentem Mun Če-in, se kterým bude projednávat zejména ochranu Jižní Koreje proti severokorejské agresi a případnou další spolupráci v bezpečnostních otázkách a spojeneckých závazcích.

Od 8. – 10. listopadu bude Donald Trump v Číně na jednání s čínským presidentem Si Ťin-pchingem. Pravděpodobně budou jednat o obchodních vztazích, napětí v regionu a celkovém napětí, které je mezi USA a Čínou v důsledku nepsané obchodní války. Nicméně, jak již v květnu nastínil čínský president, budou usilovat o nové partnerské vztahy založené na „win-win“ strategii.

Poté odcestuje Donald Trump do Vietnamu, kde tento rok probíhá summit Asijsko-pacifického ekonomického partnerství, který 11. – 12. Listopadu vyvrcholí setkáním předních státníků z těchto zemí, kam patří i USA, Čína, Rusko, země Australasie, jihovýchodní Asie, ale i Chile, Peru, Japonsko a Jižní Korea. Primárním cílem tohoto rostoucího obchodního partnerství je podpora volného obchodu a hospodářského růstu jeho členských států a je jisté, že Donald Trump bude prosazovat silnější úlohu Spojených států amerických v tomto počínání.

Závěr tohoto turné proběhne na Filipínách, zemi, která představuje potenciálního strategického spojence USA, Číny i Ruska. Současný filipínský president Duterte, který tvrdě bojuje proti narkoterorismu, korupci a za suverenitu své země i celkem nevybíravými prostředky, si vybírá, s kým půjde, a zatímco Barack Obama jako diletant nedokázal uchopit příležitost ve Filipínách, kterou začaly využívat Rusové a Číňané, Donald Trump se pokusí o zvrácení vah ve prospěch Spojených států amerických.

O výsledcích tohoto turné Vás samozřejmě budeme informovat.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.11.2017


 

2. lis, 2017

Poslední kapka…

Další teroristický útok v New Yorku a tentokrát je to již poslední kapka do poháru trpělivosti Američanů s bezbřehým imigračním liberalismem. Tento teroristický útok má dva viníky. Jedním je uzbecký džihádista a islámský radikál Syfullo Saipov a tím druhým je právě liberalismus a sluníčkářství imigrační politiky. Syfullo Saipov zavraždil pomocí auta 8 lidí, včetně pětice přátel z Argentiny, se dostal do USA pomocí sluníčkové praktiky nazývané „Diversity Immigrant Visa“. Je to loterie losující lidi, kteří obdrží tzv. Zelenou kartu. Tedy dokument k získání trvalého pobytu ve Spojený ch státech amerických. Už v roce 2002 islámský terorista Hešam Mohammed Hadajet postřílel v Los Angeles 2 lidi a 4 zranil. I tento terorista se dostal do USA na „Diversity Immigrant Visa“, kterou ovšem získala jeho manželka.

Trump nyní říká dost. Aby ochránil americký lid před zahraničními hrozbami rozhodl se prosadit zrušení „Diversity Immigrant Visa“. Liberálové, demokraté a cuckservativní republikáni už brojí proti Trumpově snaze o ochranu Ameriky. Nadávají na něho a tvrdí, že celou věc politizuje, ale jediní kdo politizují tuto věc, jsou islám a demokraté.

Trump chce nyní požádat Kongres o zrušení programu „Diversity Immigrant Visa“. Uvidíme, jak se americký Kongres zachová. Zda se bude konečně snažit o ochranu svých voličů a spoluobčanů, či zda v rámci boje proti démonu Trumpovi klidně obětuje životy svých lidí, jen aby překazil další z Trumpových záměrů a opatření. Parlamentním elitám obvykle nezáleží na životech svých občanů, jak ukazují neustále obstrukce amerických kongresmanů a senátorů. Snad je aspoň tentokrát donutí svědomí k tomu zlikvidovat volný kohoutek zahraničních hrozeb existující v podobě "Diversity Immigrant Visa".

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.11.2017


 

31. říj, 2017

Nová soudní blokace, aneb kde soudy opravdu nemají rozhodovat!

V USA opět federální soud předvádí, že nemá žádné skrupule zasahovat i do věcí a oblastí, které by měli být v absolutních kompetencích presidenta USA. V tomto případě federální soud ve Washingtonu zasahuje do nové vnitřní politiky amerických ozbrojených sil, která byla zavedena Donaldem Trumpem jako reakce na předchozí liberalismus obamovského režimu.

Donald Trump letos v srpnu k vzteku liberálních neomarxistů zakázal přijímat osoby s přeoperovaným pohlavím do armády a navíc zrušil využívání vládních fondů pro změny pohlaví vojáků v aktivní službě. S tím druhým já osobně naprosto souhlasím, to první dle mého názoru není úplně nejšťastnějším krokem, protože změna pohlaví neovlivňuje, jaký je kdo vlastenec a jeho/její ochotu sloužit k obraně národa, vlasti a státu, ale budiž. Je to president USA a má mít svrchovanou a absolutní rozhodovací pozici nad vojenskou a bezpečnostní politikou Spojených států amerických.

Nyní si, ale třetí pilíř moci – soudnictví – usurpuje právo ovlivňovat bezpečnostní a vojenskou politiku a směřování země tím, že zneužívají zákazů a blokací presidentských dekretů. 7. Republika považuje za naprosto nepřípustné, sprosté a nechutné, aby soudnictví blokovalo záměry vlády v otázkách bezpečnostní a obranné politiky. Soudkyně Colleen Kollarová Kottelyová patří mezi tyto aktivistické soudce, kteří chtějí rozhodovat o vnitřním chodu amerických ozbrojených sil. Je už na čase, aby se v USA zasáhlo proti těmto mesiášům, kteří zneužívají svých zákonných pravomocí k  prosazov ání neomarxistické agendy a ochraně současných neomarxistických pořádků.

 Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 31.10.2017


 

28. říj, 2017

Spojené státy americké se nacházejí v krizi, o které většina veřejnosti vůbec netuší. Zejména světové veřejnosti. Je to opiátová krize. Krize, která si každoročně vyžádá životy skoro 60,000 amerických občanů, kteří se předávkují ze své hlouposti, ale i kvůli kritické a problematické situaci ve zdravotnictví.

Situace došla tak daleko, že je president Donald J.Trump nucen vyhlásit stav nouze ve zdravotnictví a připravit radikální kroky k potlačení opiátové krize. Množství úmrtí na předávkování opiáty se od roku 2000 do roku 2015 více než ztrojnásobilo. Nejčastějšími oběťmi opiátů jsou mladí běloši a příslušníci dělnické třídy, navzdory neomarxistické propagandě, která tvrdí, že oběti jsou především z řad různých menšin.

Důvodem vzniku opiátové krize je především lehkovážné rozhodování lékařů, kteří předepisují v USA obrovské množství předpisů na opiáty. Jen za rok 2016 bylo vydáno 289 miliónů receptů na opiáty, přitom roku 1991 to bylo jen 76 miliónů. Významným činitelem opiátové krize je zejména morfium.

Nevíme zatím, jaké přesně budou kroky Donalda J.Trumpa v otázce této opiátové krize a vyhlášení stavu nouze, nicméně domníváme se, že tvrdé poplatky a regulace vydávání takových receptů jsou na místě.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 28.10.2017