KOMENTÁŘE

26. říj, 2017

Pouhých pár měsíců od převzetí pozice První dámy se krom řady jiných rozdílů, ukázal mezi Melanií Trumpovou a Michelle Obamovou, ještě jeden rozdíl. Šetřivost, respektive utrácení.

Melanie Trumpová se ukázala být šetřivou a praktickou První dámou v Bílém domě, když do června 2017 seškrtala svůj tým asistentů z 16 členů na pouhé 4, jejichž celkový plat je 486 tisíc dolarů ročně. Oproti tomu měla Michelle Obamová, již výše zmíněných 16 asistentů, kteří se o ní starali, včetně dvou „starších poradců“, kterými byly její dcery, a celková výplatní páska dosahovala 1,24 miliónů dolarů. To ovšem levičáky, angažované aktivisty a řadu obyvatel chudinských ghett nechávalo chladnými.

Prozatím je to dobrý začátek, Melanie, jen tak dál, ať nejste stejní pokrytci jako Vaši předchůdci.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 26.10.2017


 

19. říj, 2017

Opět se prokázal politický aktivismus amerických soudů a soudů obecně, když havajský federální soud, který je plně ve vleku Demokratické strany a ultralevicových bojůvek na liberální Havaji, pozastavil platnost dekretu presidenta Trumpa proti ilegální a islámské imigraci. Havajský soudce se odvolával na nepřípustnost národnostního základu tohoto dekretu a úmyslně ignoruje fakt, že primárním důvodem je nebezpečí islámu pocházejícího z těchto zemí. Stalo se tak již potřetí, kdy federální soudy, zaútočili na snahy presidenta Trumpa o obranu amerického národa a státu proti islámské infiltraci a expanzionismu.

Další příklad toho, kdy se ukazuje, že soudům nezáleží na vlastních občanech, nýbrž především na ideologii politických a ekonomických elit, na zajištění ochrany jejich pořádků ve formě úpadku národních států a národních společností. Soudy jsou prodchnuté neomarxismem a rozhodují podle Demokratické strany a jim podobných partají, proto přejeme presidentu Trumpovi hodně štěstí v boji s touto obludnou chimérou soudnictví. Dnes zablokoval Trumpův dekret i stát Maryland.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.10.2017


 

16. říj, 2017

Prezident D.J.Trump opět zopakoval svůj bojovný postoj vůči iránskému extrémistickému režimu a jaderné hrozbě, kterou tento režim představuje. Opětovně, a vzdory vřískání liberálů a levice, deklaroval úmysl zpřísnit postoje vůči Iránu a revidovat otřesnou dohodu s Iránem, kterou uzavřela administrativa Baracka Obamy. Donald J.Trump se chce sejít s kongresmany za účelem projednání revize této dohody s cílem dosáhnout větší možnosti sankcí vůči Iránu.

Během svého projevu deklaroval Donald J.Trump, že zaujímá bojovnější postoj vůči iránskému raketovému programu a bude se snažit o zahájení nových sankcí vůči představitelům režimu, a zejména vůči představitelům obávaných a všemocných Iránských revolučních gard, které podporují Hizballáh.

Sám Trump nemůže úplně shodit dohodu s Iránem ze stolu, protože by toho mohli zneužít pseudospojenci USA, zejména Francie a Německo, k izolaci USA a obviňování Spojených států amerických z agrese a porušování mírové politiky. Bohužel, ani jeho nejbližší kolegové, včetně ministrů zahraničí a obrany, se necítí moc nadšení z toho, že by měli plnit slib daný americkému lidu a ukončit tuto šílenou obamovskou politiku, která jako temné dědictví dodnes přetrvává a umožňuje militarizaci a posilování jaderných kapacit iránského režimu. Kapacity, které mohou být nyní, jen regionální hrozbou, se za pár let mohou stát globální hrozbou, tím spíše, že jadernými zbraněmi disponuje už sunnitský Pákistán. Když by je pak proti sobě použili šiité a sunnité, nejen, že by se navzájem zničili, ale způsobilo by to strašlivou katastrofu pro celý svět.

Podporujeme zrušení obamovské dohody s Iránem, dohody, která zradila spojence USA a Evropy, Stát Izrael, nepřinesla garance, že Irán se nebude dál pokoušet zničit Stát Izrael, a že jednoho dne nevyvine jaderné zbraně proti Evropě a Spojeným státům americkým. Tato dohoda je základním kamenem k tomu, aby se v Iránu vyvinul podobný problém, který dnes musí řešit Korea, kvůli šílenému Kimovi. Proto jednoznačně podporujeme Trumpův odhodlaný a radikální postoj proti iránskému jadernému a raketovému výzkumu .

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.10.2017


 

13. říj, 2017

Donald Trump opět prokázal, že vůči přátelům Spojených států amerických je důvěryhodným spojencem, s jehož podporou mohou naplno počítat. Dnešním dnem začal proces ukončení spolupráce a financování UNESCO ze strany USA. Spojené státy americké dlouhodobě varovali UNESCO a OSN před islamizací a přijímáním antisemitských rezolucí a prohlášení. UNESCO a OSN se postupně stávají nástroji islámského světa, a podle toho vedou ideologickou a kulturní válku proti Státu Izraeli.

V posledních měsících UNESCO vede jeden antisemitský útok proti Izraeli za druhým, zejména v otázce tisíciletého židovského hlavního města Jeruzaléma. Naposledy, když nechalo uveřejnit označování Jeruzaléma, kde je na prvním místě a zvýrazněně arabský název „al-Quds“, a hebrejský je teprve na druhém místě, méně výrazně.

V říjnu 2010 UNESCO prohlásilo svatá místa Židů – Jeskyni patriarchů a Hrobku Ráchel za „nedílné součástí okupovaných oblastí Palestiny“.

Roku 2012 UNESCO poskytlo záštitu Islámské univerzitě v Gaze, která je napojená na Hamás a poskytovala technické zdroje pro vyzbrojování a bombové útoky palestinskými radikály.

V lednu 2014, Irina Boková, generální ředitelka UNESCO zrušila akci Centra Simona Wiesenthala, den před jejím konáním, kde měla být představena kniha o 3,500 let židovské existence na území Izraele. Arabští vládci prohlásili, že by ta výstava poškodila mír, a Irina Boková před svými mecenáši spráskla podpatky a vyslechla jejich žádost o zrušení výstavy.

V říjnu 2016 pokračovala antisemitská vlna, když Chrámová Hora začala být označována v textech OSN a UNESCO, jen arabským názvem, přestože jde o místo, kde už v 10. století před naším letopočtem První židovský chrám, než byl zbořen Babylonci. Druhý chrám existoval, až do roku 70 n. l., kdy byl stržen Římany, a potom bylo toto území obsazeno Araby, kteří ho znesvětili svou mešitou.

Pro židovský národ je toto stejná urážka, jako kdyby zítra UNESCO prohlásilo horu Říp, nebo Hradčany za „historická území“ sudetských Němců. Parlament ČR, několikrát kritizoval OSN za toto její chování a přijal bohužel nezávaznou rezoluci s výzvou k české vládě, aby ukončila placení poplatků pro UNESCO, dokud nepřestane UNESCO s antisemitskou kampaní. Donald Trump, nyní v koordinaci s Izraelem a premiérem Netanjahu, ukončují financování a aktivity svých zemí v rámci UNESCO. Spojené státy americké si ponechají status nečlenského pozorovatelského státu, aby mohli komentovat a upozorňovat na další antisemitsk é lži a manipulace historií ze strany UNESCO. Již nyní jsou ukončeny platby a omezení členství nabude plné hodnoty k 31. prosinci 2018. Ukončením plateb UNESCO ze strany USA přijde tato organizace o plných 22% svého rozpočtu. ČR přispívá, jen drobnými 0,3% a Izrael 0,4%, přesto by bylo symbolickým a odvážným aktem, kdyby ČR se připojilo k Izraeli a USA a ukončilo platby UNESCO.

Nutno dodat, že to není poprvé, co USA opouští UNESCO, nejde o bezprecedentní situaci. Poprvé se tak stalo už za Ronalda Reagana v roce 1985, ze stejného důvodu – UNESCO útočilo na Stát Izrael a omezovalo jeho aktivity.

Z výše uvedených důvodů, 7Republika.cz podporuje ukončení členství ČR v UNESCO, přinejmenším do doby, než opadne vliv antisemitského extremismu na jeho fungování. Zároveň je rozhodnutím Donalda J. Trumpa prokázáno, že se Amerika vrací do zlatého věku Ronalda Reagana, a že se každý solidní partner může spolehnout na podporu Trumpovi administrativy.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.10.2017


 

9. říj, 2017

Protesty NFL, aneb loajalita amerického národa ke své vlasti

V posledních týdnech se v médiích a americké společnosti přetřásá skandální a zoufalé chování hráčů NFL (Národní fotbalová liga / americký fotbal-ragby). Sluníčkáři a ultralevice zpočátku nepochybně doufali, že toto chování, kdy hráči NFL odmítají vzdát poctu americké hymně pod důvody jako je údajná policejní agrese vůči černochům (byť největší počet násilných obětí mezi černochy mají na svědomí zase černoši), vzbudí sympatie veřejnosti. Že to bude další zbraň pro ti Trumpově administrativě, když si budou hráči populárního sportu poklekávat, nebo se do sebe zahákovat během hraní hymny, ale nyní se ukazuje, jak šeredně se mýlili.

Americký národ nejsou Trumpovci, nebo Clintonovci, jsou to v první řadě Američané a odmítají znesvěcování svých národních a státních symbolů, bez ohledu na názory na Donalda J. Trumpa. To se ukazuje v posledních průzkumech a číslech, které se dostali na veřejnost. Od konce srpna do konce září se pozitivní hodnocení NFL snížilo z 57% na 44%. Mezi skalními fanoušky dokonce klesla podpora z 73% na 42%. Na stadionech se objevují pikety „Protest ON your OWN TIME!“ – Protestujte ve svém vlastním čase. Sledovanost přenosů NFL klesla o 11% oproti stejnému období v roce 2016.

Tyto provokace opět propukly 8. 10., když v Indianapolis hráči NFL opětovně znevážili americkou hymnu, dokonce za přítomnosti vicepresidenta Mika Pence. Ten, jakožto jeden z nejvyšších reprezentantů Spojených států amerických se odmítl podřídit těmto urážkám národních symbolů a na protest proti chování hráčů NFL opustil zápas před jeho začátkem. Nutno říci, že liberální a jiná média obviňují z tohoto problému Pence, nikoliv, ty kteří znevažují národní symboly pro svou slávu.

I když Trump komentoval hráče NFL velice sprostými výrazy, dal tak jasně najevo mínění amerického národa o jejich aroganci vůči svým fanouškům a vůči zemi, která jim platí tučné mzdy. Vyzýváme všechny, kdo mají problémy se svými vládami a poměry, bez ohledu na to, zda žijí v USA, nebo v České republice, aby přestali hanit symboly svých národů a států, které jim poskytují zázemí, ochranu a identitu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 9.10.2017