DENNÍ TELEGRAF

29. zář, 2020
ČESKO: Schůze Poslanecké sněmovny PSP ČR
 
58. schůze Poslanecké sněmovny bude pokračovat od 14.00 hodin v hlavním jednacím sále, Sněmovní 4.58. schůze Poslanecké sněmovny bude pokračovat od 14.00 hodin v hlavním jednacím sále, Sněmovní 4.
 
Zdroj:
 
 
28. zář, 2020

ČESKO: Svátek svatého Václava

Den české státnosti je český státní svátek, který připadá na 28. září. Toto datum je zároveň svátkem sv. Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu. Svátek připadá na den jeho zavraždění asi v roce 935 za účasti Václavova bratra Boleslava. Někdy se k tomuto datu také připomíná rok 995, kdy byla za Boleslava II. dobyta Libice a vyvražděna většina Slavníkovců, což v důsledku vedlo k upevnění raného českého státu.

Zdroj:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Den_%C4%8Desk%C3%A9_st%C3%A1tnosti


 

 

27. zář, 2020
NĚMECKO: Volby starosty v Bonnu
 
Dnes se koná druhé kolo voleb na starosty města.
 
 
26. zář, 2020

FRANCIE: Dva zranění při útoku v Paříži, ministr hovoří o terorismu 

Muž ozbrojený sekáčkem nedaleko někdejšího sídla redakce satirického časopisu Charlie Hebdo v Paříži napadl a vážně zranil muže a ženu. Pravděpodobného útočníka policie zadržela. Kromě něj skončilo ve vazbě dalších šest lidí, informovala agentura AFP. Prokuratura oznámila, že čin vyšetřuje jako teroristický. Také ministr vnitra Gérald Darmanin večer hovořil o "islamistickém teroristickém činu". Redakce týdeníku Charlie Hebdo se stala terčem atentátu v roce 2015.
 
 
25. zář, 2020
ČESKO: Schůze vlády ČR 
 
V pátek 25. září od 7.30 hodin se uskuteční formou videokonference mimořádná schůze vlády Andreje Babiše. Vláda projedná novelu zákona o zaměstnanosti, kterou řeší zavedení kurzarbeitu.
 
Zdroj: