DENNÍ TELEGRAF

16. srp, 2018

USA: Na 350 deníků vydá články, ve kterých se ohrazují vůči Trumpovi

Téměř 350 deníků dnes vydá úvodníky, ve kterých se ohrazují proti útokům amerického prezidenta Donalda Trumpa na média a ve kterých zároveň brání svobodu tisku. Za iniciativou stojí list The Boston Globe a připojily se k ní média jak ze Spojených států, tak i z Evropy.
 
Zdroj:
 
 
 
 
15. srp, 2018

ČESKO: Schůze vlády ČR

Dnes od 8.00 hodin se v Hrzánském paláci koná schůze vlády. 

Kompletní program jednání vlády 15. srpna 2018 naleznete na 

https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2018-08-15.

Zdroj:

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/ocekavane-udalosti/15--srpna-2018-schuze-vlady-cr--predpokladana-tk-v-10-00-hod--167974/


 

 

14. srp, 2018

ČESKO: Sněmovní komise k OKD požádá policii, aby předvedla Bakalu

Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace těžební společnosti OKD požádá policii, aby předvedla k podání výpovědi finančníka Zdeňka Bakalu. Novinářům to dnes řekl předseda vyšetřovací komise Lukáš Černohorský (Piráti). Bakala odmítá před komisi předstoupit, pozván byl na dnešek, ale nedostavil se. Podnikatel žije ve Švýcarsku. Policie může svědka předvést jen tehdy, když se nachází v Česku.
 
Zdroj:
 
 
13. srp, 2018

ČESKO: Nejvyšší soud přezkoumá zproštění Sáňky v kauze islámské knihy

Kauzu šíření českého překladu knihy Základy tauhídu - Islámský koncept boha přezkoumá Nejvyšší soud (NS). Žalobci nesouhlasí se zproštěním bývalého předsedy pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman proto podal dovolání, s jehož obsahem se ČTK seznámila.
 
Zdroj:
 
 
12. srp, 2018

ČESKO: Den židovských památek, k vidění je 55 synagog a hřbitovů

Více než 50 synagog a židovských hřbitovů po celé republice se dnes otevře návštěvníkům, a to zdarma. V Česku se podruhé koná Den židovských památek. Zájemci a zájemkyně si tak budou moci prohlédnout i místa, která nebývají běžně přístupná. Podrobnosti a mapa jsou na webu www.denzidovskychpamatek.cz a také v mobilní aplikaci.
 
Zdroj: