DENNÍ TELEGRAF

22. čvn, 2018

ČESKO: V nové Babišově vládě nebudou Šlechtová a Hüner 

Kromě odchodu pětice ministrů, kteří uvolní místa sociálním demokratům, by měl druhý kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) doznat oproti současné vládě v demisi změn na místech ministra obrany, průmyslu a obchodu a spravedlnosti. Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) dnes ČTK oznámila, že ji Babiš do další vlády nenavrhne, totéž potvrdil serveru iROZHLAS.cz i ministr průmyslu v demisi Tomáš Hüner (za ANO). Kvůli názorovému rozchodu s ANO nebude ve vládě ani šéf spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO), který se tento týden vzdal poslaneckého mandátu.
 
Zdroj:
 
 
21. čvn, 2018

MAĎARSKO: V4 + Rakousko, jednání v Budapešti o ilegální migraci

Premiéři Česka, Maďarska, Polska a Slovenska se dnes v Budapešti sejdou na summitu Visegrádské skupiny (V4). Jako host se k nim tentokrát připojí rakouský kancléř Sebastian Kurz, který má blízko k názoru čtveřice předsedů vlád na řešení migrační otázky. Pětice politiků by měla hovořit mimo jiné o prioritách nadcházejícího rakouského předsednictví v Radě EU. Jednou z nich je boj s nelegální migrací.
 
Zdroj:
 
 
20. čvn, 2018

ČESKO: Vláda ČR navštíví Olomoucký kraj

Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu navštíví ve středu 20. června 2018 Olomoucký kraj. Během své cesty budou jednat o průmyslové zóně v Přerově Bochoři, modernizaci Fakultní nemocnice v Olomouci i využití hotelu Strojař v Přerově. Navštíví také Muzeum umění Olomouc. 
 
Zdroj:
 
 
19. čvn, 2018

ČESKO: Vláda ČR schválila návrh rozpočtu na rok 2019 se schodkem 50 miliard Kč

Vláda v demisi schválila na dnešním zasedání návrh rámce státního rozpočtu na příští rok a střednědobý výhled hospodaření státu pro roky 2020 a 2021. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády uvedla, že schválený schodek 50 miliard korun je nepřekročitelný. V létě chce s jednotlivými ministry jednat o jejich dalších požadavcích na celkem deset miliard korun. Dál se tak bude debatovat například o penězích pro začínající lékaře, o navýšení platů nepedagogických pracovníků ve školství nebo o počtu státních úředníků.
 
Zdroj:
 
 
 

ČESKO: Schůze výborů, komisí a podvýborů v PSP ČR
 
Schůze výborů, komisí a podvýborů v PSP ČR.
 
Zdroj: