DENNÍ TELEGRAF

4. dub, 2020

ČESKO: Zeman se sejde se svým poradním týmem kvůli koronaviru

Prezident Miloš Zeman dnes bude opět jednat na zámku v Lánech se svým poradním týmem o situaci kolem koronaviru. Jednání se zúčastní také ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD), ministr obrany Vladimír Metnar (za ANO) a policejní prezident Jan Švejdar. Podle dřívějších informací Hradu budou vyhodnocovat krizová opatření kvůli šíření koronaviru a jedním z témat bude i rozvoj policie.

3. dub, 2020

ČESKO: Praha 6 nechala v Bubenči odstranit sochu maršála Koněva

Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha poputuje do depozitáře a následně do Muzea paměti 20. století, jehož vybudování chystá hlavní město. Koněvův pomník má podle rozhodnutí zastupitelstva městské části Prahy 6 z loňského září nahradit památník osvobození Prahy na konci druhé světové války. Radnice nechala Koněvův památník loni kvůli opakovaným útokům vandalů zakrýt plachtou. Ta byla nakonec zase odstraněna.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/praha-6-nechala-odstranit-sochu-marsala-koneva/1875227


 

 

2. dub, 2020

ČESKO: Vláda chce stav nouze do 11. května a odložit splácení úvěrů

Vláda chce kvůli koronavirové epidemii prodloužit nouzový stav o dalších 30 dní, takže by platil do 11. května. Na dnešním zasedání schválila také moratorium na splácení úvěrů a hypoték i návrh, podle něhož budou mít firmy s uzavřenými provozy nárok na odklad nájmu. Ministři rozhodli, že prodejny domácích potřeb, které budou nabízet ochranné prostředky, mohou ve čtvrtek ráno otevřít. V Česku dosud zemřelo s nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, 39 lidí, vyléčilo se 61 pacientů. Počet potvrzených případů nákazy se zvýšil během dneška zatím o dvě stovky na 3508.
 
Zdroj:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vlada-chce-stav-nouze-do-11-kvetna-a-odlozit-splaceni-uveru/1874099


 

 

1. dub, 2020

ČESKO: Schůze vlády ČR 


Ve středu 1. dubna od 14.00 hodin se ve Strakově akademii uskuteční další mimořádné jednání vlády.

Vláda projedná další mimořádná opatření k omezení dopadů koronavirové krize.

Zdroj:
 
 
31. bře, 2020

ČESKO: Schůze vlády ČR 

V úterý 31. března od 14.00 hodin se ve Strakově akademii uskuteční další mimořádné jednání vlády.

Zdroj:

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/ocekavane-udalosti/avizo--31--brezna-2020-mimoradna-schuze-vlady-cr--predpokladana-tk-v-16-00--180711/