DENNÍ TELEGRAF

17. srp, 2019

FRANCIE: Žluté vesty protest

40. protest proti prezidentovi Macronovi & jeho vládě.
 
Zdroj:
 
16. srp, 2019

ČESKO: Hrad ukáže gotické umění a připomene 600 let od smrti Václava IV.

U příležitosti 600. výročí úmrtí českého a římského krále Václava IV. se dnes otevře v Císařské konírně na Pražském hradě výstava věnovaná osobnosti tohoto panovníka. Představí ho v zrcadle gotického umění nazývaného krásný sloh. Kancelář prezidenta republiky a Správa Pražského hradu výstavu prezentují jako hlavní kulturní událost roku na Pražském hradě.
 
Zdroj:
 
15. srp, 2019

ČESKO: Hrad ukáže gotické umění a připomene 600 let od smrti Václava IV.

U příležitosti 600. výročí úmrtí českého a římského krále Václava IV. se v pátek otevře v Císařské konírně na Pražském hradě výstava věnovaná osobnosti tohoto panovníka. Představí ho v zrcadle gotického umění nazývaného krásný sloh. Kancelář prezidenta republiky a Správa Pražského hradu výstavu prezentují jako hlavní kulturní událost roku na Pražském hradě.
 
Zdroj:
 
 
14. srp, 2019

ČESKO: Prezident Zeman definitivně odmítl Šmardu na post ministra kultury

Prezident republiky Miloš Zeman konstatoval, že pan Michal Šmarda se nikdy nezabýval problematikou české kultury.

Z tohoto důvodu není odborně kompetentní pro výkon funkce ministra kultury České republiky.

Proto prezident republiky požádal předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby mu prostřednictvím předsedy vlády navrhl jiného kandidáta, splňujícího alespoň elementární odborné předpoklady.

Zdroj:
 

ČESKO: Meziroční růst české ekonomiky ve 2. čtvrtletí zpomalil na 2,7 %

Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí letošního roku zpomalila meziroční růst na 2,7 procenta z 2,8 procenta v prvním čtvrtletí. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu, který zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Mezičtvrtletně se HDP zvýšil o 0,6 procenta.

Zdroj:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mezirocni-rust-ceske-ekonomiky-ve-2-ctvrtleti-zpomalil-na-2-7-/1786797


NĚMECKO: Ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o 0,1 %

Německá ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla. Hrubý domácí produkt (HDP) se snížil o 0,1 procenta oproti prvnímu kvartálu, ve kterém vzrostl o 0,4 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů, které zveřejnil spolkový statistický úřad. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

Zdroj:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nemecka-ekonomika-ve-druhem-ctvrtleti-klesla-o-0-1-procenta/1786853


 

13. srp, 2019

ČESKO: Volby ve Strakonicích se zopakují, potvrdil definitivně soud

Komunální volby ve Strakonicích se s konečnou platností zopakují. Ústavní soud (ÚS) odmítl druhou stížnost vítězného hnutí Strakonická Veřejnost i starosty Břetislava Hrdličky jako neopodstatněnou. O výsledku neveřejného řízení informoval ÚS na svém webu. Stížnosti podalo také město a samostatně i městská rada, které soud označil za neoprávněné navrhovatele. Hrdlička na dotaz ČTK řekl, že trvá na tom, že Strakonická veřejnost ve volbách postupovalo správně.
 
Zdroj:
 
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/volby-ve-strakonicich-se-zopakuji-potvrdil-definitivne-soud/1786520
 
VELKÁ BRITÁNIE: Průzkum: Většina Britů preferuje brexit za každou cenu
 
Většina Britů podporuje plán premiéra Borise Johnsona, který chce na konci října vyvést zemi z Evropské unie za jakoukoli cenu. Vyplývá to z průzkumu zveřejněného v pondělí webem deníku The Telegraph, podle něhož by 54 procentům dotázaných nevadilo, kdyby Johnson vyřadil z rozhodování o případném neřízeném brexitu parlament.
 
Zdroj:
 
 

ČESKO: Čistý zisk ČEZ stoupl v pololetí o 45 procent na 11,2 miliardy Kč

Energetická společnost ČEZ zvýšila v prvním pololetí čistý zisk meziročně o 45 procent na 11,2 miliardy korun. Důvodem jsou především vyšší prodejní ceny elektřiny a zisk z obchodování s komoditami. Tržby se zvýšily o 13,8 miliardy na 100 miliard korun. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Analytici podobné pololetní výsledky očekávali.
 
Zdroj: