DENNÍ TELEGRAF

29. čvc, 2020

ČESKO: Akce jmenování na Hradě

11:00 - Prezident republiky jmenuje soudce obecných soudů
11:45 - Prezident republiky jmenuje předsedy krajského a městského soudu
12:30 - Prezident republiky propůjčí hodnost brigádního generála
13:15 - Prezident republiky jmenuje rektorku

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/upozorneni-29.-cervence-2020-vstup-na-akce-na-prazskem-hrade-pouze-s-rouskou-15485


 

 

 

28. čvc, 2020

ČESKO: Skonči lhůta na podávání kandidátek do krajských & senátních voleb

Strany a hnutí mají poslední možnost přihlásit své kandidáty k letošním krajským a senátním volbám. O tom, kdo nakonec bude k volbám připuštěn, rozhodnou registrační úřady do půlky srpna. Krajské volby se budou konat spolu s prvním kolem senátních voleb 2. a 3. října.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/konci-lhuta-pro-nominaci-do-krajskych-a-senatnich-voleb/1916071


 

 

 

27. čvc, 2020
ČESKO: Schůze vlády ČR 
 
V pondělí 27. července od 14.00 hodin proběhne ve Strakově akademii jednání vlády.

Vláda se bude zabývat mimo jiné návrhem zákona o opatřeních k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice, který mimo jiné ukotvuje právo státu uzavřít s oprávněným investorem smlouvu o výkupu elektřiny z nízkouhlíkové výrobny uzavřenou za účelem výstavby a provozu nových jaderných zdrojů v ČR. Projedná i novelu zákona o ochraně spotřebitele, která upravuje problematiku dvojí kvality výrobků, a posoudí i čtrnáct poslaneckých či krajských návrhů legislativních změn.

Program jednání vlády 27. července 2020 naleznete na

https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2020-07-27

Zdroj:
 
 
26. čvc, 2020
CVVM: Tři čtvrtiny lidí mají opatření proti koronaviru za účinná
 
Tři čtvrtiny lidí považovaly podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) na přelomu června a července platná opatření státu proti epidemii koronaviru za potřebná a účinná. Pomoc vlády ekonomice byla potřebná i účinná podle názoru poloviny lidí.
 
 
25. čvc, 2020

ČESKO: Dva Češi jsou po propuštění z tureckého vězení v Praze

Dva čeští občané Miroslav Farkas a Markéta Všelichová, kteří byli v Turecku odsouzeni v roce 2017 za podporu terorismu, byli propuštěni na svobodu. Vládní speciál je dnes večer dopravil na kbelské letiště, nyní absolvují lékařskou prohlídku a poté je čeká dvoutýdenní karanténa ve zdravotnickém zařízení. Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) poděkovali turecké straně a ocenili Bezpečnostní informační službu (BIS) za její roli při vyřešení případu.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/dva-cesi-jsou-po-propusteni-z-tureckeho-vezeni-v-praze/1915469