DENNÍ TELEGRAF

10. srp, 2019

ČESKO: Pochod úchylů & smažek Prahou

Dnes pod záštitou Pražského magistrátu, projde Prahou průvod úchylů & smažek.

Zdroj:

https://www.praguepride.cz/cs/festival


FRANCIE: XL. Žluté vesty

40. protest proti prezidentovi Macronovi & jeho vládě.
 
Zdroj:
 
 
9. srp, 2019

SLOVENSKO: Kiska na hrane, Bugár mimo parlamentu. Zverejnili nový prieskum

Smer-SD by sa aj podľa posledného prieskumu preferencií agentúry Focus stal víťazom parlamentných volieb. Pomer síl v pléne sa vďaka príchodu nových strán mení. Nová koalícia Progresívneho Slovenska a Spolu, hoci už nestúpa, v prieskume skončila na druhom mieste. Tretí sú kotlebovci.
 
Zdroj:
 

USA: Trump jmenoval šéfem tajných služeb Maguirea

Odstupujícího šéfa amerických tajných služeb (DNI) Dana Coatse nahradí ve funkci dosavadní ředitel Národního protiteroristického střediska (NCTC) Joseph Maguire. Oznámil to ve čtvrtek na twitteru prezident Donald Trump, podle něhož se Maguire ujme úřadu v den Coatsova odchodu 15. srpna.
 
Zdroj:
 
8. srp, 2019

ČESKO: Nezaměstnanost v Česku v červenci stoupla na 2,7 %

Nezaměstnanost v Česku v červenci stoupla na 2,7 procenta z červnových 2,6 procenta, jde o letošní druhý nárůst nezaměstnanosti. Kromě ledna totiž nezaměstnanost v dalších měsících klesala a v červnu stagnovala. V červenci bylo bez práce zhruba o 9400 lidí více než v červnu, a to 205.120 lidí, což je ale nejnižší červencová hodnota od roku 1997. Přibylo i volných pracovních míst, jejich počet nadále převyšuje počet uchazečů o práci. Oznámil to dnes Úřad práce ČR. Loni v červenci činila nezaměstnanost 3,1 procenta.
 
Zdroj:
 
7. srp, 2019

ČESKO: Tržby obchodů v červnu zrychlily růst na 4,6 procenta

 
Tržby obchodníků v červnu zrychlily růst na 4,6 procenta z květnových 2,7 procenta. Lidé před prázdninami utráceli hlavně za oblečení a obuv, kde tržby stouply o 17,4 procenta. Dobře se prodávaly i sportovní potřeby, prodejci utržili o desetinu více než před rokem. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Podle statistiků se na vyšších tržbách obchodníků s oděvy podepsaly výprodeje a teplé počasí. V červnu dále přetrvával zájem o nákupy přes internet a zásilkovou službu, tržby e-shopů stouply o 14,3 procenta. Vyšší tržby měli i prodejci pohonných hmot a potravin.
 
Zdroj:
 
6. srp, 2019

ČESKO: Průmysl v červnu oslabil, stavebnictví zrychlilo růst

Průmyslová výroba v Česku po čtyřech měsících růstu v červnu meziročně oslabila o 3,8 procenta. Podepsal se na tom pokles výroby aut. Stavebnictví zrychlilo růst na 2,4 procenta z květnových 0,2 procenta. Přebytek zahraničního obchodu Česka v červnu meziročně stoupl o pět miliard Kč na 18,4 miliardy korun. Výsledky zveřejnil Český statistický úřad.
 
Zdroj: