PETR HAMPL
Ve Velké Británii porazila strana pomalejší islamizace stranu rychlejší islamizace...
Pro život ve Velké Británii to neznamená žádnou změnu. I v případě vystupení z EU budou poměry v zemi určovat stejné korporace a stejné neziskovky jako dosud. Britské obyvatelstvo bude vytlačováno z dalších a dalších měst, násilí se bude stupňovat, "vyčištění" země od Židů bude dotaženo k dokonalosti, v další fázi zmizí Angličani.
Zajímavé je nicméně to, že všichni experti a komentátoři shodně tvrdili, že brexitové referendum bylo jakýmsi omylem, a že Britové ve skutečnosti odcházet nechtěli. A jaká je skutečnost? Poslední dvoje volby skončily drtivým vítězstvím anti-unijních stran.
Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 15.12.2019
Při čtení diskuze na profilu šéfideologa ČSSD Lukáše Jelínka jsem konečně pochopil logiku odpůrců zbraní...
a)
všechny zbraně jsou stejně špatné, ať je vlastní kdokoliv.
b) bude-li zbraní méně, svět se stane bezpečnějším místem.
c) zločinci si své zbraně nenechají vzít.
d) odebereme tedy zbraně občanům dodržujícím zákony, tím se celkový počet zbraní zmenší a svět bude bezpečnějším místem.
e) pokud to nepomůže, odebereme zbraně i policistům.
f) pokud nepomůže ani to, odebereme zbraně i armádě.
g) až nebude mít zbraně nikdo kromě zločineckých band, bude naše bezpečí dokonalé.
To není nadsázka. Oni tak opravdu uvažují!
I když tento druh diskuze ponecháme psychiatrickým případům typu členů ČSSD, nemělo by to znamenat, že si prostě zvykneme nebo že se s občasnými střelbami smíříme. Je snad akceptovatelné, že jednou za deset
let k takovému případu dojde. Pokud by se to ale mělo dít každých pár měsíců, je zapotřebí jednat.
To ale vyžaduje především pochopit, co se vlastně stalo. To znamená detailně analyzovat konkrétní případ, a porozumět tomu, proč situaci, kterou se jindy daří zvládat, v tomto případě vyústila v masovou vraždu. Objevuje se nějaká nová chyba ve výchově? Nějaká změna ve školách? Kombinace drog a médií? Objevují se tyto stejné faktory i v jiných případech? Proč jich přibývá? Proč dnes končí vraždami častěji než dříve? Každý z nás může mít spoustu teorií, ale ve skutečnosti to nevíme. Teprve, až budeme rozumět, mohou být navrhována řešení.
Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 12.12.2019
Až po přečtení komentáře Jardy Bašty jsem si uvědomil, co kavárnu tak přitahuje na Vlasovcích...
Esesáci, kteří neváhali s žádnou krutostí, a kteří se tři dny před koncem války obrátili proti Němcům. To je přece základní kavárenský vzorec chování!
Funkcionáři padesátých let, kteří na jaře 1968 přešli k "obrodnému" hnutí. Děti z komunistických papalášských rodin, které využívaly všech výhod a které dnes bouří proti komunismu. Bývalí vlastenci, kteří zjistili, že plazit se před eurobyrokracií víc vynáší. Genderové aktivistky připravené podřídit se radikálnímu islámu.
Na soše v Řeporyjích by mohl být vlasovský voják, jak mění kabát. Určitou malou část české populace by to vystihovalo dokonale.
330 nebezpečných slov o civilizačních rozdílech...
Pavla Novotného, řeporyjského starosty a chráněnce předsedy ODS, můžeme mít rádi nebo ne, ale rozhodně ruskou televizi totálně dostal. Rusové proti němu mohli postavit jiného klauna. Ti dva mohli po sobě metat šlehačkové dorty, a mohla to být pro všechny skvělá zábava.
Jenže v televizi Rossia postavili klauna Novotného proti politikům a historikům. Pořad se fakticky zhroutil. A to ještě mohou být rádi, že Novotný během programu nevystrčil zadek nebo něco ještě intimnějšího.
Pro nás je to dobrá příležitost ukázat dva aspekty civilizačního rozdílu mezi Západem a Ruskem. Ukázat, proč je pro nás tak těžké se navzájem chápat. Není to úplný obraz, ale i ty dva aspekty něco říkají.
Za prvé. Rusové předpokládají, že když je někdo politik s podporou předsedy konzervativní strany, tak, že se jedná o vzdělaného kultivovaného člověka schopného vystupovat s určitou noblesou a schopného argumentovat. Mají za to, že právě tyto schopnosti rozlišují příslušníka politické elity třeba od běžného dělníka.
Jenže naše společnost se mezitím posunula. Členství v nejvyšších patrech politiky není podmíněno skutečnou vzdělaností, nýbrž schopností lichotit nadřízeným a slepě zastávat politicky korektní názory. Rusko je zlo, Petr Fiala je úžasný, Evropská unie je skvělá, vlastní spoluobčané jsou odpad. To stačí. Vedle toho můžete vystrkovat holý zadek na veřejnosti, nemusíte mít dějepisné znalosti ani na úrovni základní školy a přesto patříte k elitě národa.
Druhý rozdíl je ve vedení diskuze. Kdyby něco podobného probíhalo v České televizi, sešli by se ve studiu čtyři lidé s naprosto shodnými názory. Na pozadí by se střídala fotografie Pavla Novotného s otřesnými záběry z Osvětimi. Nakonec by se všichni pochválili, jaká to byla svobodná demokratická diskuze a ujistili se v odhodlání nepřipustit její narušení cizím názorem či dokonce nezávislou myšlenkou.
Tam ale ještě Rusové nejsou. U nich diskuze znamená konfrontaci lidí s různými názory. S tím, že si divák vybere. Nevědí, že do studia mohou pouštět jenom absolutně prověřené lidi, na které je spolehnutí, že odříkají oficiální verzi.
Zkrátka, Rusko zase projevilo svou zpátečnickost. Však už sluníčkáři na twitteru jásají, jak byli odhaleni východní primitivové žijící v zemljankách. Opravdu, na poslední výkřiky liberální demokracie Rusové nemají.
Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 2.12.2019
Zdroj:
https://petrhampl.com/novotny-versus-rusko
Nové komentáře