PETR HAMPL

22. dub, 2018

Hněv voličů oprávněně smetl ČSSD, a ejhle. V příští vládě bude mít hned pět ministerstev, včetně některých klíčových...

Jenže ještě horší je to, o čem se tolik nemluví. Babišova vláda dělá ve všech ohledech naprosto stejné kroky, jaké dělala Sobotkova. A to není všechno, máme tu pět dalších parlamentních stran, které - pokud by se dostaly k moci - by dělaly opět přesně totéž. Nebo spíš šest, dnešní KSČM je "standardní stranou".

Je vlastně až neuvěřitelné, kolik kreativity dokážou vyvinout, aby to stejné vládnutí popsali různými slovními obraty a aby vyvolali dojem, že lidé mají na vybranou. Dokonce jsou schopni proti sobě navzájem svolávat demonstrace! Neuvěřitelné.

Babiš se od těch ostatní liší jen tím, že občany otevřeně neuráží a nevysmívá se jim (jako tzv. "pravice"), ale projevuje aspoň elementární zdvořilost. Nic víc. Lidé už jsou tak zoufalí, že jim stačí i tohle málo.

Jediné, čeho se všichni ti politici bojí, že příchod vstup nových hráčů, kteří nepatří do stejné party (řečeno politickým jazykem, jsou to "extrémisté") a kteří chtějí otevírat a řešit skutečné problémy.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 22.4.2018


 

20. dub, 2018

V nedávné době byla stažena z prodeje univerzitního knihkupectví Karolinum kniha Petra Hampla Prolomení hradeb. Stalo se tak na popud rektora profesora Tomáše Zimy. Petr Hampl nyní rektora oslovuje veřejným dopisem a žádá ho o stanovisko k tomuto cenzurnímu zásahu...

Vážený pane rektore,

píšu Vám ve věci cenzurního zásahu proti knize Prolomení hradeb. Podle informací publikovaných studentským aktivistou a funkcionářem Davidem Pavlorkem jste totiž tento zásah autorizoval Vy osobně. Zdá se mi to neuvěřitelné. Vy byste jistě neprovedl tak vážný krok ohrožující atmosféru svobodného bádání bez toho, že byste si zjistil následující fakta.

1) Těžištěm knihy Prolomení hradeb je analýza byrokracie a formování elit v moderníchzápadních společnostech.

2) Pro napsání takové knihy jsem plně kvalifikován. Tuto kvalifikaci jsem získal právě na Karlově Univerzitě.

3) Předmluvu napsal vysoce respektovaný sociolog profesor Jan Keller.

4) Na knihu existují velice pozitivní posudky.

5) Sami cenzoři veřejně připouštějí, že knihu nečetli a že nevědí, čím přesně by měla být závadná.

6) Některé známé osobnosti veřejného života tvrdí, že Prolomení hradeb je „dílo, které vrací víru v sociologii jako vědu.“ Tomu napovídá i zájem veřejnosti.

7) K tvrzení pana Pavlorka, že jsem tak špatný člověk, že má kniha nemůže ležet na pultě knihkupectví, uvádím, že univerzitní nakladatelství Karolinum nedávno vydalo sborník, jehož jsem editorem.

Jsou tedy velmi pádné důvody minimálně k tomu, aby se kniha Prolomení hradeb stala předmětem diskuze. Což ostatně odpovídá politice univerzitního knihkupectví, které zařazuje do nabídky i třeba spisy Lenina a Stalina.

Proto Vás, pane rektore, naléhavě žádám, abyste se k případu cenzury Prolomení hradeb jasně vyjádřil a zjednal nápravu. Současná situace totiž může působit dojmem, že se necháváte zastrašit od agresivních studentů bakalářského studia a že připouštíte, aby Univerzita Karlova opouštěla základní akademické standardy, zejména recenzní řízení jako základní nástroj posuzování publikací. Oba se jistě shodneme na tom, že je nepřijatelné, aby recenzní řízení bylo nahrazováno akcemi extrémistických studentských skupin.

Oba se také jistě shodneme v tom, že je důležité, aby Univerzitě Karlově zůstala slušná pověst a rozumná akademická úroveň. Proto věřím, že záležitost co nejrychleji vyjasníte.

S úctou
PhDr. Petr Hampl, Ph.D.
sociolog
 

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 20.4.2018


 

15. dub, 2018

Když nějaký stát není schopen zvládnout své vnitřní politické pnutí bez toho, že by pravidelně zabíjel lidi v jiných zemích, pak je to gangsterský stát nebezpečný všem.
Kdyby OSN a mezinárodní společenství opravdu fungovalo, muselo by se dnes spojit proti teroristickým státům USA, Francie a Velká Británie. To se pochopitelně nestane.
Včera jsem v Berouně mluvil hlavně o kolektivním idiotismu. Tak se teď dívejte. Uvidíme přehlídku bezmozků bez svědomí.

X

V dnešních diskuzích se můžeme setkat pouze se dvěma stanovisky. Na jedné straně jsou lidé, kteří se snaží zjistit fakta, porovnat, analyzovat, udělat si názor. Na druhé straně jsou lidé, kteří opakují fráze a jsou hrdí na to, že o nich vůbec nepřemýšlí.
Jen je trochu matoucí, že když má někdo na vizitce "analytik", "expert", "odborný redaktor", "ministr zahraničí" apod., měli bychom tendenci čekat, že budou schopni přemýšlet o tom, co říkají. Ani náhodou! Právě do téhle skupiny se opakovači frází koncentrují nejvíc.

X

Z vyjádření Institutu Václava Klause:

Ve stejný den česká vláda navyšuje počet možných účastníků našich armádních „misí“ o 270 na rovnou tisícovku. České zájmy budou naši chlapci hájit v pouštích a horách Afghánistánu, Sinaje, Mali, a také v Kosovu. Že tam žádné zájmy nemáme? Dnes se tomu ale neříká zájmy. Jde údajně o prosazování hodnot. Dívejme se dobře, jaké hodnoty budou v příštích hodinách přineseny do Sýrie.

Celý text je k dispozici tady:

http://institutvk.cz/clanky/1114.html

X

Syrští křesťané zoufale volají o pomoc. Americký útok by pro ně znamenal rozsudek smrti. Jak reagují oficiální evropské církve? Papež útok tiše podpořil, ostatní dělají, že nic nevidí. I český křesťanský tisk řeší důležitější věci - třeba kultovní detaily náboženských obřadů. Když šlo o ochranu důstojnosti džihádistů, to vystartovali rychle, ale vyvražďování křesťanů - z toho dotace nejsou. Hnus.

X

Ruská vláda opět předvedla, že nehraje divadlo pro média, ale že brání zájmy své země. Nenechala se zatáhnout do konfliktu a zároveň zajistila, že bojeschopnost syrské armády nebyla postižena. Takhle to vypadá, že když politiku nějaké země neurčují mediální klauni, ale státníci s podporou skutečných stratégů a expertů. To jsem dnes řekl, mimo jiné, na Svobodném vysílači.

Celý pořad si můžete pustit tady:

https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-04-14-sv24_hampl_stefec_vitova_182min/

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 15.4.2018


 

 

 

12. dub, 2018

Trumpův konec?

Donald Trump vyhrál volby na základě jednoznačného slibu, že se Amerika přestane zaplétat do cizích válek a že postaví zeď na hranicích s Mexikem. K hraniční zdi ještě neexistují ani plány a americká armáda válčí na straně džihádistů v islámských zemích.

Nejlepší vysvětlení Trumpova jednání podala Ann Coulter, když napsala, že Trumpův mozek se jmenoval Steve Bannon. Bannon byl hlavním ideologem, šéfem strategie a osobně řídil volební kampań proti Clintonové. Když Trump připustil, aby ho neokoni vyštípali z Bílého domu, stal se jejich hračkou. Pokaždé má dobré úmysly a pokaždé ho neokoni doběhnou. A rozdíl mezi neokonzervativci a neomarxisty je čistě kosmetický. Ve skutečnosti stoupenci těch dvou ideových směrů postupují ve shodě.

Trumpovi se stalo osudným, že na chvíli uvěřil, že příslušníci tzv. solidní pravice jsou slušní lidé a že je možné s nimi spolupracovat. Ani náhodou! Jsou to elitáři, kterým je sympatičtější Soros než obyčejní lidé. Pokaždé se nakonec postaví proti lidem. V Americe, v Británii, ve Francii, v České republice. Pokaždé ten stejný vzorec.

Syrští křesťané přes palubu

Syrští křesťané zoufale volají o pomoc. Americký útok by pro ně znamenal rozsudek smrti. Jak reagují oficiální evropské církve? Papež útok tiše podpořil, ostatní dělají, že nic nevidí. I český křesťanský tisk řeší důležitější věci - třeba kultovní detaily náboženských obřadů. Když šlo o ochranu důstojnosti džihádistů, to vystartovali rychle, ale vyvražďování křesťanů - z toho dotace nejsou. Hnus.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 12.4.2018


 

10. dub, 2018

Sestřih z přednášky pořádané brněnským hnutím Slušní lidé v Hotelu Voroněž v Brně 6.4.2018. Petr Hampl představil svoji novou knihu "Prolomení hradeb". Filosof Jiří Fuchs apeloval hlavně na otázky morálky. Akci navštívila i soldateska neomarxistů z Masarykovy univerzity, která se přišla klasicky vysmívat a provokovat, bez pádných argumentů bez umění toho obhájit si je...

Autor: Petr Hampl, Jiří Fuchs, Slušní lidé Brno, Petr Vojáček, TGM, Praha, ČR, 10.4.2018

https://www.youtube.com/watch?v=xdsXxqkZ9hg

celý záznam akce:

https://www.youtube.com/watch?v=Cj0nnGGS-ow

www.facebook.com/hnutislusnilide
www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.pi-news.net
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.evahrindova.cz
www.petrhampl.com
www.hejobcane.cz
www.raptor-tv.cz
www.facebook.com/tvpatriotcz

Copyright 2018