PETR HAMPL

19. led, 2020

ODS zažila politicky korektní kongres bez plastových brček, za své hlavní spojence označuje eurofanatické neomarxisty...

A mezitím někteří jiní doufají, že zaplní místo staré ODS.

Jenže to nebude fungovat. Starou ODS už nikdo nepotřebuje. Svět se změnil, česká společnost se změnila, řešíme úplně jiné věci. V tom je Petr Fiala politicky chytřejší než jeho soupeři.

A jestli ODS páchá sebevraždu? Ani náhodou! V posledních letech slyšíme každých pár měsíců, že se ODS po tom či onom stává nevolitelnou. Ve skutečnosti si našla nové voliče, kteří ji stabilně podporují, a podporovat budou.

Vystoupení Pavla Novotného na včerejším kongresu ODS stojí za pozornost nejen kvůli "legráckám" (moc vtipné mi to nepřipadalo, ale asi nemám ten správný smysl pro humor), kterými svou řeč prošpikoval. Všimněte si zejména:

a) okázale předváděné poslušnosti. Novotný asi pětkrát zdůraznil, že stačí jediná SMS od předsedy Fialy, aby bez odmlouvání udělal naprosto cokoliv. Majitelé psů, ruku na srdce. Kdo může říct, že má svého miláčka tak vzorně vycvičeného?

b) Novotný za celou dobu nezmínil žádný politický ideál. Proč je v politice? Chce něco prosadit? Chce něčemu zabránit? Má nějaký jiný cíl kromě vlastní kariéry? Pokud ano, tak ho pečlivě skrývá.

To je skutečný politik nového typu! Takové Evropská unie potřebuje a chce! A ne dinosaury s názory a páteří.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 19.1.2020


 

17. led, 2020

Díky Míše Julišové za upozornění na hodně zajímavý článek na Délském potápeči...

Je jako většina článků na tom serveru. Spousta velmi podnětných myšlenek a spousta vyložených blbostí pohromadě. Ale od toho jsme myslící dospělí lidé, abychom si to probrali.

Andrew Joyce upozorňuje, že nazrál čas na zakládání stran, které budou:
a) jednoznačně národovecké ve věcech kultury, práva, bezpečnosti atd.
b) jejichž ekonomickým programem bude demokratický národní socialismus se vším všudy. Tedy včetně progresivního zdanění, ochrany domácího trhu, znárodňování velkých strategických podniků atd.

Nejsem přílišným fanouškem toho druhého, nicméně souhlasím, že to je legitimní postoj v diskuzi, a že po takových stranách je masivní lidová poptávka. Rozhodně mnohonásobně větší než po "konečně pořádné pravici." Je také jasné, že takové projekty musí vznikat úplně od nuly. Dosavadní levice je natolik zkorumpovaná a zdiskreditovaná, že už z ní nemůže vzejít vůbec nic.

Mám ale za to, že mají-li být takové projekty úspěšné, musí být schopny odolat pokušení antisemitismu. Musí být ochotny si přiznat, že dochází k válce civilizací a že chudší čtvrti jsou první linií boje. Že se z toho nevylžeme tím, že si budeme namlouvat, že my a džihádisté jsme stejná rasa (a tudíž spojenci). Nakonec nepůjde o to, kdo má jaké geny, ale o to, kdo se podřídí islámu, a kdo se postaví na odpor. Jestli v tom nemáme jasno my, strana džihádu v tom naprosto jasno má.


Článek je k přečtení zde.

Autor: Petr Hmpl, Dobřichovice, ČR, 17.1.2020


 

14. led, 2020
Pamatujete, jak se nám snažili namluvit, že přímá volba prezidenta rozděluje společnost?
 
Tak tu máme volbu ombudsmana. Jako občané nemáme možnost vynutit si referendum o zrušení úřadu. Nemáme ani možnost zvolit svého kandidáta. Zbývá nám nanejvýš skřípění zubů (a ještě ne moc hlasité, aby se člověk nedostal do maléru).
 
A výsledek? Společnost je srovnatelně rozdělená jako v době prezidentské volby, vedle toho ale šíří rezignace a převládá pocit, že celá demokracie je podvod. Je to lepší? Je to kvalitnější demokracie? Žije se lépe?
 
Všimněte si také, že kdybychom volili přímo, vybírali bychom mezi osobnostmi. Mezi tím nejlepším, co má země k dispozici. Při parlamentní volbě se vybírá mezi druhořadými úředníčky.
 
To je důvod, proč nemůžu podporovat politika ani stranu, která lidem upírá možnost zapojit se do politického rozhodování. Leda krátkodobě jako menší zlo.
 
Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 14.1.2020
9. led, 2020

Někteří mě asi podezírají, že si Piráty platím...

Ale opravdu ne. Podpora Hampla je asi jediná činnost, kterou neziskovkáři dělají zadarmo. Bilance za necelých 48 hodin od zákazu je následující:

- prodeje na mém e-shopu narostly na úroveň z poloviny prosince,
- čtyři nové nabídky na besedu, včetně jednoho z nejprestižnějších pivovarů v zemi,
- a to nejlepší nakonec. Ozvala se mi jedna politicko-právnická celebrita, kterou jsem se neodvážil oslovit (že akce není dost na úrovni). Ozvala se sama a ráda nás přijde podpořit.

Logicky se nabízí otázka, proč to Piráti vlastně dělají. Úplné ignorování by pro nás bylo horší.

Myslím, že k odpovědi ukazuje horlivost, s jakou se všichni chlubí, že právě oni se na tom zákazu podíleli. Oni se potřebují zviditelnit! Mediální prostor totiž ovládl řeporyjský vepř, a stát se neviditelným je příliš riskantní.

V sázce je totiž hodně. Třeba místo šéfa poradců primátora. Je to pozice skvělá tím, že nemusíte rozumět absolutně ničemu (od toho jsou jednotliví poradci) a přitom máte nejvíc peněz. A žádnou odpovědnost. Musíte mít samozřejmě správný názor na tibetsko-čínské vztahy a být vidět. To se podařilo.

Nebo členství v dozorčí radě státního podniku. Tři měsíce se intenzivně připravujete na schůzi, pak dvě hodiny statečně jíte chlebíčky, týden odpočíváte a znovu s vrhnete do přípravy. A uživí vás to.

Zkrátka, být pirátský aktivista není snadné. Ještě, že takové schopné, pracovité a poctivé mladé lidi máme.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 9.1.2020


 

7. led, 2020

420 nebezpečných slov o poučení z případu Diag Human...

Hospodský roky buduje hospodu. Investuje do ní pár set tisíc, což jsou jeho úspory. Kromě tisíců hodin usilovné práce. Pak přijde zákaz kouření nebo třeba místní vyhláška o zavíracích hodinách, a hospodský může svůj podnik zavřít. Nějaká „zmařená investice“ nikoho nezajímá.

A pak tu máme kauzu Diag Human. Firma neinvestovala téměř nic, a dostane od státu (tedy od nás všech) odškodnění „za zmařenou investici“ skoro 15 miliard korun. Je to částka tak obrovská, že si ji většina z nás neumí vůbec představit. 15 miliard, to znamená, že můžete přijít do města velikosti Jindřichova Hradce a koupit všechny domky a byty ve městě. Zkrátka, něco, co se vymyká představám smrtelníka.

Toto pohádkové bohatství si mezi sebe rozdělí pár lidí. Třeba Jan Kalvoda. Roky působil v politice, jako ministr spravedlnosti a na jiných pozicích, kde měl zásadní vliv na podobu zákonů. Pak se stal advokátem, a pomocí těch zákonů okrádá většinu obyvatel. Jestli existuje něco jako ukázkový příklad nepoctivého člověka, je to on.

A tady jsme u další palčivé nespravedlnosti. Nejde jen o to, že jindy se ničí lidské životy kvůli pár dlužným tisícovkám, zatímco zločinci dostávají miliardy. S obrovskými penězi dostává i prestiž. Nebude na něj pohlíženo jako na úspěšného dealera drog, který se dokázal vyhnout vězení. Bude chodit se svou dýmkou, tvářit se ušlechtile, a jeho okolí ho bude obdivovat jako morální vzor.

A to je teprve začátek. Řekněme, že dědictví po Janu Kalvodovi bude činit dvě miliardy korun. V tom případě (při standardně fungujících ekonomických zákonitostech) zbohatne další generace Kalvodů o šest miliard. Bez vynaložení jakéhokoliv úsilí. Velké peníze vytvářejí  ještě větší  peníze samy od sebe.

Tady už nejde jen o nespravedlnost, ale o podemílání samotné instituce soukromého vlastnictví. Většina z nás chápe, že je důležité ho chránit z následujících důvodů:

  • Ochrana vlastnictví vede k prosperitě. Všichni se budou mít lépe.
  • Ochrana vlastnictví je klíčovou podmínkou udržení svobody.
  • Lidé jsou motivováni, aby se více snažili. Aby dělali věci užitečné pro ostatní.
  • Všeobecné morálce prospívá , když všichni vidí, že ti pracovitější jsou na tom lépe.

Jenže v tomto případě je vše naopak. Ochrana vlastnictví směřuje proti poctivé práci, proti morálce, ke zchudnutí atd.

To logicky otevírá velmi nepříjemné otázky. Třeba o výši dědické daně. Jestli by dědická daň ze všeho převyšujícího 100 milionů korun neměla být 99%. A takových otázek je celá řada.

V každém případě jsou na tahu poctiví hodně bohatí. Buď dokážou přesvědčit veřejnost, že oni představují něco úplně jiného než různí Bakalové, Kalvodové, Kožení a Sekyrové. Nebo dříve či později dojde na brutální zarovnání majetkových rozdílů.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 7.1.2020

Zdroj:

https://petrhampl.com/kalvoda