PETR HAMPL

16. srp, 2018

VK mladší s několikadenním zpožděním zažívá to, co já...

Nejprve rozbil obhajobu českého angažování v Afghánistánu a jasně ukázal, že to dobrodružství je břídilské až zločinné. Na jeho argumenty neexistuje žádná odpověď, takže protistrana našla zcela okrajovou faktickou nesprávnost (zaměnil francouzské a turecké vojáky) a na té ho koupe. Snaží se zaplnit veřejný prostor slovy jako "lež" a "neznalost" a křikem zabránit debatě. Protože vědí, že obhajují neobhajitelné. Já zase uvedl správné informace o českém veřejném mínění s odkazem na jiný výzkum.

Ale na podstatě věci to nemůže nic změnit. Koloniální tažení do Afghánistánu je jeden velký debakl a musí být co nejrychleji ukončeno. Čeští vojáci mají bránit Českou republiku. Politici, kteří prosazují pokračování aghánské mise, jsou hlupáci nebo zkorumpovaní zločinci.
A aby nedošlo k mýlce. Řada ostatních říká velmi razantně totéž. Napadá mě třeba hezký článek Martina Kollera, vyjádření SPD a mnoho dalších. Je to něco, na čem se shodnou rozumní lidé napříč politickým spektrem.

Tak ještě doplňuju Martina Konvičku, který se vyjádřil jako jeden z úplně prvních a vyjádřil se hezky. Ale kavárna mu tentokrát nevěnovala dost urážek. A znáte to, koho neurážejí eurobolševici, ten jako by nebyl.

X

Tohle bude na nějakou dobu poslední status o VK mladším, aby to nevypadalo, že jsem jeho fanklub. Ale téhle poznámce se nemůžu vyhnout.

VK řekl (v souladu se zdravým rozumem a s názorem drtivé většiny obyvatel ČR), že by se čeští vojáci neměli účastnit koloniální výpravy do Afghánistánu. Následovala vlna vší možné kritiky a asi tisíckrát zaznělo, že to je extrémistický a nekvalifikovaný postoj. Mnozí jiní by se v takové situaci začali omlouvat a vysvětlovat, že to tak vlastně nemysleli úplně, věty že prý byly vytrženy z kontextu atd.

VK mladší neustoupil ani o milimetr a ještě přitvrdil. Otevřeně podpořil Ladislava Jakla proti kandidátu ODS Vladimíru Kratinovi, tedy seriálovému herci, který nikdy neměl žádné politické názory, a teď narychlo vyhrabal pár pravdoláskových frází. Prostě místo omluv vztyčený prostředníček. To je postoj chlapa. To je postoj bojovníka. Kéž by takhle jednali vlastenci pokaždé. Žádné omluvy, žádné kompromisy.

Jak jsem napsal do knihy Prolomení hradeb. "Máme už toho po krk nechat se kádrovat od puberťáků z levicových fakult. Klidně si na náš pokřikujte, že jsme extrémisté! Nám je to jedno."

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 16.8.2018


 

13. srp, 2018

450 nebezpečných slov o bezpečnosti v Brně...

Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání brněnskou kavárnu k zuřivosti

Bývaly doby, kdy péče o bezpečnost v městech a obcích obnášela, mimo jiné, následující.  

Krok první. Šerif, místní policajt nebo kdokoliv jiný odpovědný za bezpečnost se ukazuje na ulici. Všichni ho vidí a všichni na něm vidí, že to myslí vážně. Pro odstrašení mnoha z těch, kdo by snad uvažovali o nějaké nekalosti, to stačí.

Krok druhý. Policajt se sejde s drobným narušitelem nebo jinak podezřelou osobou. Zdvořile mu vysvětlí, že jej má na očích a že mu další lumpárny neprojdou. To odstraší řadu z těch, kdo prošli předchozím sítem.

Nevyřeší to veškerou kriminalitu, ale pomůže to.

Jenže časy se změnily. Potenciálním narušitelům už nikdo neříká, že se některé věci nedělají. Místo toho jim neziskovkáři vysvětlí, že jsou vlastně diskriminovaní a naučí je stěžovat si. A jsou jim pořád k dispozici, kdyby jim snad chtěla policie ubližovat. Výsledky jsou skvělé z hlediska rozpočtu některých neziskovek, ale katastrofální z hlediska lidí, kteří v postižených oblastech žijí. A jsou katastrofální i z hlediska těch, kdo by byli přinuceni k celkem poctivému životu a místo toho míří do kriminálu. Ale o tom už bylo napsáno dost. Mohu odkázat třeba na svůj starší článek o Českých Budějicích.

V takových poměrech pak není vůbec divné, že jedna banda rómských puberťáků dokáže terorizovat relativně velkou část Brna. Policie raději předstírá, že nic nevidí. Je to bezpečnější. Chcete snad být na místě toho, na koho je podána stížnost kvůli údajnému rasismu a žije ve městě řízeném Žít Brno?

A najednou je tu zjevení jako ze starých časů. Najde se pár drsných chlapíků, kteří se s členy té bandy sejdou a poměrně přátelsky jim vysvětlí, že když budou „bez příčiny mlátit lidi,“ tak se jim nepovede dobře. Jako by se na zdivočelém předměstí Chicaga z ničeho nic objevil šerif John Wayne.

Asi to nevyřeší problém úplně, ale pomůže to. Protože mírná řeč je podepřena odhodláním a svaly obránců pořádku. Je z toho hezké video, co si můžete pustit tady.

Ano, jsou to brněnští Slušní lidé. Normální občané, kteří dělají to, co se normálně mělo dělat a od čeho platíme státní správu. Jenže brněnský magistrát má jiné starosti. Třeba jak způsobit dopravní kolaps (to už se povedlo) nebo jak v Brně vytvořit muslimskou non-go zónu po vzoru západoevropských měst (na tom se intenzivně pracuje).

Ano, jsou to brněnští Slušní lidé. Normální občané, kteří dělají to, co se normálně mělo dělat a od čeho platíme státní správu. Jenže brněnský magistrát má jiné starosti. Třeba jak způsobit dopravní kolaps (to už se povedlo) nebo jak v Brně vytvořit muslimskou non-go zónu po vzoru západoevropských měst (na tom se intenzivně pracuje).

Jak dobře by se žilo, kdyby na místech současných politiků byly takové charaktery, jako jsou Slušní lidé? S jejich staromódní morálkou a bojovným odhodláním? Co kdyby byla třeba panu Pernicovi (šéf Slušných lidí) podřízena brněnská městská policie?

Co není, může být. Statečnost a slušnost se možná vrací

Mimochodem, všimli jste si, že příchod Slušných lidí vyvolává v nóbl příslušnících politicko-intelektuálské vrstvy záchvaty paniky? Nejde o to, že by nesouhlasili s jejich programem nebo způsoby. Jde o to, že s nimi ožívá svět, který už měl být podle elit dávno pohřben, a po kterém všichni tak prahneme. To není jen politický střet. To je kulturní šok a ohrožení osobní identity.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 13.8.2018

Zdroj:

https://www.facebook.com/SlusniLideSeVracejiBrno/videos/1012157415613553/


 

8. srp, 2018

500 nebezpečných slov k diskuzi, která dnes otřásá Evropou...

Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání pražskou kavárnu k zuřivost.

„Proč vaši představu soužití s islámem tak tajíte?,“ zeptal se nedávno Martin konvička v hezkém článku O sluníčkových představách vývoje.

I když jsou jednotliví multikulturní nadšenci často zmatení, faktická oficiální verze existuje. Multikulturní utopie předpokládaná velkými médii a neziskovkami je založena na představě světa, kde žijí společně lidé absolutně rozdílných kultur, náboženství, zvyklostí a etnik. Každý žije podle svých zásad a pravidel, což vede k dokonalé harmonii.

Samozřejmě to nemůže fungovat, ale to platí o každé utopii. Podobně lidé kdysi věřili, že komunističtí papaláši nebudou zneužívat moc, tajná policie se nebude brutálně vybíjet na bezúhonných občanech a všichni budou spíš pracovat pro blaho společnosti spíš než řešit vlastní kšeftíky.  Věřili tomu, protože Karel Marx tvrdil, že lidé v komunistické společnosti budou mít zcela jiné psychické vlastnosti než ti současní. Dosavadní zkušenosti tedy nemohou být uplatňovány. Stačí zrušit soukromé vlastnictví výrobních prostředků a vše bude dokonalé.

Obdobné řešení nabízí i multikulturalismus. Veškeré dnešní konflikty mezi kulturami jsou podle něj způsobeny existencí západní civilizace, případně bílé rasy. Pokud bude toto zlo vymýceno, zavládne harmonie. Skončí tisícleté vyvražďovací války mezi africkými černošskými kmeny, vousatí saláfisté se rychle stanou kamarády buddhistických mnichů, Arabové přestanou prodávat černochy do otroctví a Japonci si začnou vážit Korejců. Zatím to ale nemůžeme vidět, protože svět je dosud prostoupen jedy produkovanými západní civilizací. Teprve až shoří poslední západní kniha a poslední katedrála bude přestavěna na mešitu, nastane ten slibovaný ráj.

Nicméně Martin Konvička si ve zmíněném článku dobře všimnul ještě dalšího aspektu. Zatímco staří marxisté svůj ideál hrdě vystavovali, dnešní multikulturalisté s ním zachází velmi cudně. Snaží se jej schovávat, místy dokonce bagatelizovat a tvrdit, že to vlastně nemyslí tak úplně vážně. Jde jim přece jen o záchranu pár nešťastných uprchlíků. Prozatím 50 milionů, a pak se uvidí.

Co je důvodem té změny? Původní marxistický ideál bylo docela snadné propagovat, protože tehdejší společenské uspořádání bylo mnoha lidmi považováno za neúnosné. Není zde prostor otevírat, zda to bylo hodnocení oprávněné, ale je skutečností, že mnoho obyvatel Západu pokládalo poměry za nesnesitelné. A že těch lidí byl dostatečný počet k prosazení společenské změny. Staromarxistický ideál ukazoval cestu ven.

Jenže dnes ta nespokojená masa úplně chybí. Ano, lidé v islámských zemích pokládají za neúnosné, že oni sami žijí podle prorokových zásad a výsledkem je bída, zaostalost a život neustálém strachu, zatímco bezbožní lidé na Západě jsou na tom po všech stránkách lépe.  Mají tedy důvod akci – vydat se na pochod a obsadit země nevěřících.

Jenže existuje nějaký argument, na který by mohli slyšet lidé na Západě? Podle multikulti aktivistů má být tím nesnesitelným problémem nedostatek pestrosti.  Opravdu? Chcete v Praze chodit na jógu? 100 druhů a typů. Asijská bojová umění? Desítky. Exotické restaurace? Víc než 100. Zajímavé tance z jiných kultur? Spousta. Západní civilizace je totiž pestrá, a je taková odjakživa. Patří to k její podstatě. Masová imigrace nás v principu nemůže v ničem obohatit.

Zbývají tedy pouze tři pádné argumenty pro podporu masové imigrace.

Za prvé. Lhaní.

Za druhé. Zastrašování

Za třetí. Korupce

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 8.8.2018


 

4. srp, 2018

Britský nejvyšší soud rozhodl, že uvěznění Tommyho Robinsona a celý proces s ním byly protizákonné...

Všechny (!) kroky od vznesení obvinění až po způsob věznění byly ilegální. Zároveň ale vycházejí najevo děsivé detaily ohledně procesu i věznění. Vězeňská správa mu např. nedovolila koupit více jídla než čtyři (!) tuňákové konzervy týdně. Kromě toho mohl jíst stravu z muslimské kuchyně, ale nikdo neřešil, jestli bude otrávená. Celkově to zacházení odpovídalo stalinské době a bylo o třídu tvrdší než bolševické kriminály od šedesátých let.

Všichni ti, kdo tleskali "zatčení extrémisty" a kdo tvrdili, že původní rozsudek byl oprávněný, jsou teď za méněcenné blbečky. Ale to není to hlavní. Jen díky obrovskému štěstí a obětem některých dozorců (jeden z nich kvůli tomu přišel o práci) se nepodařilo Tonnyho zabít. A spravedlnosti se podařilo učinit zadost jen díky masovým demonstracím a díky tomu, že se podařilo sehnat spoustu peněz na špičkové advokáty. Stát se to normálnímu chlápkovi z ulice, tak ho justice británistánu vydá na smrt a nikdo se o tom ani nedozví.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 4.8.2018


 

31. čvc, 2018
Dnes projedná česká vláda tzv. koncepci občanského vzdělávání. Jedná se o klíčový dokument, který dovrší probíhající posun školství od vzdělávání k multikulturnímu vymývání mozků...
 
Příprava dokumentu, jehož duchovním otce je ex-ministr Jiří Dienstbier, probíhala v utajení. Kdyby ještě před pár týdny někdo tvrdil, že česká vláda něco takového připravuje, byl by označen za panikáře a šiřitele hoaxů, jeho účty by byly zablokovány a možná by čelil i trestnímu stíhání. Dokument předkládá osobně předseda vlády. Je tedy pokládám za záležitost prvořadé důležitosti. To nejspíš neznamená, že by byl Andrej Babiš tak horlivý multikulturalista. Spíš to ukazuje, kdo koho řídí a kdo se koho bojí.
 
Mimochodem, nebýt VK mladšího, podařilo by se to skrýt úplně. Přitom má každá politická strana celý tým expertů na školství (placených ze státního rozpočtu). Co ti lidé dělají?
 
Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 31.7.2018
 
Blog VK mladšího: