6. říj, 2017

ZLÍNSKÝ PATRIOT DAVID NEPIMACH: KRTEČEK, PODNIKATELÉ & LUMPENPROLETARIÁT

Často jsem se zamýšlel, proč lidé závidí bohatším úspěch, nepřejí jim a často automaticky „odsuzují“ ty úspěšnější, že si nakradli, že jsou podvodníci, atd.

Dívám se s dcerou na pohádky, jako každý táta. A jelikož má dcera zrovna období „krtečka“, dívali jsme se na něj. KRTEČEK A PARAPLÍČKO. Zkráceně pro ty, co už si nepamatují, jen to nejdůležitější – obchodník na pojízdné prodejničce kryté slunečníkem krájí melouny a měsíčky melounů prodává. Krteček to uvidí, ukradne mu meloun a nůž. Kousek vedle zapíchne do trávy paraplíčko, ukradeným nožem nakrájí ukradený meloun a rozdá ho kamarádům. Podnikatel si toho všimne a rozběhne se za nimi, ale ti zlodějíčci po něm plivou pecky, hodí mu pod nohy slupku od melounu, a když uklouzne, tak je to veliká legrace. Celé je to postavené tak, že obchodník je ten zlý ( ale nic špatného neudělal ) a zlodějíčci ti hodní ( kradli a ubližovali ). Obdobný scénář je v mnoha pohádkách i filmech – bohatý je vždy špatný, zlý, zloděj, … a chudí jsou ti hodní a spravedliví a musí mu dát lekci.

Je to moc smutné, ale je to tak. Již mnoho generací je nám podprahově podsouváno, že úspěch je špatný, peníze kazí charakter, bohatým se může beztrestně krást. To znamená, že zaměstnanci budou téměř vždy nesnášet vedoucí, či majitele. Lidi jsou pak často rozhádaní, naštvaní, méně spolu komunikují, nevěří sobě, ani si navzájem, podvádí a kradou.

A proč to všechno ? To je jasné – ROZDĚLENÉ A ROZHÁDANÉ SPOLEČNOSTI SE LÉPE VLÁDNE !!!

Autor: David Nepimach, Zlín, ČR, 6.10.2017 (jsem podnikatelem)