EVA HRINDOVÁ

17. říj, 2018

Jejich úpěnlivá touha prosadit model, že pohlaví je sociální konstrukt, nese první ovoce...

Mnozí fikaní muži pochopili, že je pro ně výhodné být ženou - prostě se za ženu vyhlásí a mohou využívat všelijakých "genderových" výhod včetně toho, že ženám vyfouknou všechny medaile... Nejde totiž jen o medaile, ale také o PR (což přinese lepší reklamní smlouvy) a o peníze za vítězství.

To jsou ale ty "lepší" důsledky - připraví sice ženy o peníze a sportovní pozice, ale nijak zvlášť jim to neublíží.

Můžeme se těšit na "libovější" obohacování. Třeba úchyláci na ženských záchodech, v šatnách na bazénech a koupalištích. Nebo úchyláci na místech různých vychovatelek na internátech, v kroužcích, ap. Ona taková transgender žena (ale v podstatě muž v ženských šatech) jistě zaujme v mnoha ženských aktivistických kolektivech a jako naše Marie Feryna to využije k bezpracnému přístupu k sexu se zmatenými a slabými aktivistkami.

Tyhle novinky moc dobré pro ženy nejsou a ty, které to podporují jsou fakt hóóódně pitomé...!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 17.10.2018

Zdroj:

https://www.pinknews.co.uk/2018/10/15/trans-woman-rachel-mckinnon-cycling-world-championship/?fbclid=IwAR0YGwLlYu77tnZ3jo5FqcQs858E3WPlbblD_XagWjN2i-x9vipGa7n82gc


 

 

11. říj, 2018

Komunální volby potvrdili oblibu Pirátů. Volí je mladí lidé, kteří nechtějí podporovat staré strany mnohokráte otřískané všelijakými minulými kauzami a střety. Piráti tak moc nechtějí mít nic s politikou, až vlastně ukazují, že jí v podstatě nerozumí. Větší mimoně aby pohledal...

Navíc to jsou levičáci až na půdu. Je opravdu komické pozorovat všechny jejich podporovatele (i z řad novinářů a médií), kteří si myslí, že když někdo umí s internetem lépe jak staří kovaní komunisti, nemůže logicky mít komunistický program. Ale to se sakra pletou. Zvláště pikantní to je u aktivistů, kteří bojují s komunisty a s Ruskem a s Čínou 24 hodiny denně a pak jdou a hodí to Pirátům. Jen tím ukazují, jak jsou povrchní a hloupí, protože ani nerozeznají základní ideologické kategorie – levici a pravici.

Jestli je něco pro českou demokracii nebezpečné, tak to jsou právě Piráti. Tito zmatení a nezkušení mlaďoši se chytají v politice jakýchkoliv témat, o kterých si myslí, že jsou důležitá a cool. Skáčou od jednoho k druhému a zcela se míjí s realitou běžného života.

Takových partiček tu už ale bylo. To by nestálo ani za komentář. S lehkým mrazením v zádech ale pozoruji jejich oblibu u voličů. Volbou Pirátů každý volič prokazuje ještě větší zmatenost než samotná Bartošova partička. Vlastně se nám tady ukazuje skupina voličů, která chce nějakou změnu, ale neví jakou a je připravená zvolit kohokoliv, kdo bude mít lepší kampaň a bude působit víc „hipstersky“. Bez ohledu na program, bez ohledu na schopnosti ho prosadit, bez ohledu na reálné možnosti. Ano – tu najdeme ten čirý a naprosto neprůstřelný populismus. Tihle voliči by ve skutečnosti nepoznali nového „Hitlera“ ani kdyby měl knírek a uniformu.

Samozřejmě že je to důsledek naprostého selhání klasických politických stran. Byli tak zaujati čištěním svých stran od kritiků, až přehlédli, že jim ujel vlak a jejich vnitřní souboje přestaly lidi zajímat. Vrcholem je, když začali přebírat „pirátská“ témata s nadějí, že jim pár voličů ukradnou. Ale takhle to nefunguje. Stačí jen uměřeně a zároveň jasně držet základní program, vrátit se k základům a k základním hodnotám. Vzhledem k tomu, že jsou strany po velkých čistkách plné technologů moci, programoví vizionáři prostě chybí. I kdyby Fiala s Hamáčkem na koze jezdili, ze svých stran už těžko udělají pravicové a levicové lídry. Nemají s kým.  

A tak se připravme na celostátní bizarnosti, které nám ukázalo Žít Brno. Jejich vyhnání z radnice v Brně je sice malá radost, ale celostátní úspěch Pirátů ji trochu kalí. Podobní šílenci jako Hollan a spol teď drží v rukou celou Prahu a posílili v celé republice. Evidentně si budeme muset počkat na jejich vlastní diskreditaci. Zákonitě k ní dojde, ale bohužel ji budeme muset vytrpět se všemi důsledky.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 11.10.2018


 

10. říj, 2018

Je to jako nemoc, která zachvacuje celou zemi. Každý se něčeho bojí a ze strachu nikdo nic raději neřeší a vyhýbá se jasným vyjádřením a odvážným činům...

Raději jen tak přežívat, neupozorňovat na sebe, nikoho nenaštvat, s nikým se nedostat do konfliktu. Jen tak je možné, že se mnoho lidí utíká k virtuálním představám o krásném světě, jehož jásavost zbytečně komplikují jen nějací otravní xenofobové.

Když jsem začala v roce 2015 navštěvovat politiky, abych spolu s kolegy na ně tlačila a varovala je před přijetím migračních kvót, zarazila mě jedna věc. Politici měli dost přesné informace a naprosto jasně věděli, jaký problém migrace je a jak je důležité se migraci ubránit. Jeden politik z ČSSD mi dokonce řekl pár informací, které šokovaly i mě.

Ptala jsem se ho: „Proč s tím něco neuděláte? Proč se jasně nevymezíte a neinformujete občany? Proč se nebráníte?“ Tehdy mi odpověděl: „To nejde, odmítnout migraci by byla politická sebevražda. Okamžitě začnou řvát média a různí humanisté a udělají z nás nelidy a to si nemůžeme dovolit.“

Charakterizuje to chování všech našich politiků, bojí se médií a to až tak, že nejsou schopni neblahý stav změnit. Když jsem diskutovala na TV Barrandov o České televizi, několikrát zaznělo, jak se politici bojí cokoliv s Českou televizí udělat a chodí kolem ní po špičkách.

Co to je za politiky, kteří se bojí nějakých pomatených redaktorů, kteří beztak dávno ztratili jakýkoliv kredit? Voliči mají jasno a klesající křivky sledovanosti zpravodajských a diskusních relací na ČT to dokazují. Přesto politici stále mlčí a ustrašeně se snaží ničím ČT proti sobě nepoštvat. Stejně jim to nepomůže…

Voliči zase trpí jinými strachy. Nikdo nechce být za blázna, co fandí Konvičkovi, Hamplovi nebo mně. Ještě tak nějak zkousnou Benjamina Kurase, který občas píše do Reflexu a celkově vypadá jako profesor a trošku snob. Ostatně ani pan Kuras nebo třeba Václav Klaus ml. si nechtějí s lidmi jako je Martin Konvička zadat. Bojí se. Ale stejně jim to nepomůže...

I když si poctivě kupujete Reflex a děláte si legraci z Parlamentních listů a Soukupovy televize, nevolíte SPD a občas si kopnete do Ruska, stejně už máte nálepku. Jak jednou prokážete trochu racionality a zdravého rozumu, nic vás neochrání. Ten strach nezadat si s těmi, kteří jsou onálepkovaní ještě víc, je zbytečný. Je to strach úplně stejný, jako mají politici. Je to slabost. A ta slabost ochromuje.

Nejhnusnější strach ale stejně mají aktivisti. Bojí se o práci, o své postavení v elitním klubu „humanistů“, bojí se až tak moc, že se uchylují k podpásovkám, k bonzáctví, k popření všeho, pro co jsme se po roce 1989 nadchli. Naprosto mě fascinuje, jak se neustále odkopávají a všemi svými činy jen dokazují, jak se bojí svobodných názorů, bojí se diskuse a konfrontace. Ustrašení jsou ještě více než politici. Jen aby se proboha nedostali do diskuse s někým fakt chytrým. Protože by pohořeli jako papír a jejich stoupenci by to viděli. Nedivím se jim, že potřebují své oponenty maximálně umlčet. Za každou cenu. Jen slaboši se bojí otevřené diskuse. Bohužel tihle slaboši mají dost velkou moc – ovládají univerzity, média, mají přístup k penězům. Ale stejně jim to nepomůže… Nemůžou obelhávat lidi do nekonečna.

Jak z toho ven? Stačí se jen nebát. A hledat další lidi, kteří se nebojí – a ty podporovat. Když se odvážní najdou mezi těmi všemi ustrašenými a bojácnými a spojí se, budou neporazitelní. Odvaha dává sílu a přesvědčivost. Stejně jako se to daří Salvinimu s Legou v Itálii a Orbánovi v Maďarsku. Jde to, jen se nebát!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 10.10.2018


 

9. říj, 2018

Podmínky na této sociální síti se dost přitvrzují. Příspěvky a stránky se ruší a lidé se blokují za komentáře, u kterých jen těžko poznáte, v čem porušují pravidla...

Je naprosto jasné, že tvrdá cenzura už nemá nic společného s vymáháním dodržování pravidel. Jednoznačně tuto sociální síť ovládají snaživí aktivisté s fanatismem v očích, kteří cíleně nahlašují a snaží se zlikvidovat každého, kdo neobdivuje jejich zvrácené postoje.

Vzhledem k tomu, že tato sociální síť je v České republice naprosto dominantní a stala se důležitým nástrojem pro šíření informací a propagaci výrobků a služeb, je na místě situaci reflektovat a alespoň ji náležitě komentovat. Což nedělají ani politici ani média. Znovu upozorňuji, že si tím podřezávají větev, na které sedí. Je otázkou času, kdy se i oni zběsilým nahlašovatelům znelíbí.

Moje stránka – Eva Hrindová – Naštvané matky měla přes 6 000 fanoušků a velmi slušné dosahy (100 – 200 000 lidí týdně). Co se týče interakce - byla vyšší - než interakce mnohých známých a aktivních politiků. Nepochybně ale byla trnem v oku nejen mým kritikům z řad fanatických aktivistů, jistě si po jejím zrušení oddechli i mnozí politici, kteří své kritiky také rádi umlčují. Z veřejného prostoru tak zmizela další platforma, která nezávisle a racionálně komentovala dění v České republice z pozice občana. Zrušení této stránky následovalo asi měsíc po zrušení stránky Naštvané matky.

Naprosto odmítám bagatelizování problému cenzury na sociálních sítí s odkazem na porušování pravidel a na svobodu podnikání. Jde jednoznačně o tvrdou cenzuru s cílem umlčet všechny představitele konzervativního myšlení. Naprosto jednoznačně je hlavním proviněním kritika fungování EU, prosazovaní zdravého rozumu v přístupu k menšinám a zdravý přístup k pohlavím a fungování rodiny včetně důrazu na tradiční role muže a ženy. Pokud toto je někdo schopen vydávat za porušení pravidel sociální sítě, je to pokrytec.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 9.10.2018

Zdroj:

http://www.evahrindova.cz/facebook-mi-zrusil-uz-druhou-stranku


 

 

3. říj, 2018

Nebudu řešit to, co lidi štve nejvíce – její neobjektivnost a nevyváženost. Česká televize dává výrazný prostor jen jednomu názorovému směru a podporuje ho i u svých redaktorů, kteří i při moderování nijak nezakrývají, na čí straně stojí...

Myslím, že málo sledujeme Českou televizi a její zpravodajství i v jiných parametrech důležitých pro žurnalistiku. Jakoby bylo jedno, jak ČT informuje, protože stejně se kloní na jednu stranu. Ale jedno to není a kritika veřejnoprávního média by měla být komplexní. Hrubé nedostatky zpravodajství ČT totiž nespočívají jen k příklonu na jednu stranu názorového spektra.

Povrchnost, neschopnost objevit „jádro problému“
Potvrdí to jistě každý odborník z jakéhokoliv oboru. Ať už se ČT věnuje čemukoliv, vždy naskočí na nějakou povrchní vlnu, aniž by se její redaktoři pokusili sami zjistit, co je skutečně ve věci. A tak jsme atakováni bláboly bez hlubších souvislostí u každého zásadnějšího problému. Typicky se nedozvíme, co stojí za nárůstem exekucí a jen jsme utvrzováni v tom, jak jsou lidé hloupí a všechno si zavinili jen a jen sami.

Nejkrystaličtější ukázka povrchnosti a neschopnosti je přístup České televize k Andreji Babišovi. Díky fanatické kritice postavené na třech základních pilířích (Babiš-stbák, Babiš-madiální magnát a oligarcha, Babiš-podvodník z Čapího hnízda) se nedozvíme žádné podrobnosti o fungování Andreje Babiše jako ministra financí ani jako premiéra. Donekonečna se rozebírají jeho výroky, ale o skutečných výsledcích jeho vlády a především ministerstva financí nevíme nic. Lidé tak mohou čerpat jen z marketingových zpráv samotného ministra, což jak uznáte, není úplně objektivní.

Kde je důkladný rozbor fungování EET? Kde je důkladná a racionální revize fungování ministerstva financí? Nenávist zaslepuje, stejně jako oddané fanouškovství.

Předvolební debaty
Česká televize je organizuje dlouho a ráda. Ale neumí je dělat. O jednotlivých lídrech se nedozvíme vůbec nic. Debaty jsou jen nudným plácáním a točením se v kruhu. Kandidáti se chytají za slovíčka a moderátor takové debaty by se měl nazývat spíše trollem – tedy tím, kdo diskusi ubíjí a znepřehledňuje. Pokud by televize fungovala normálně, měli bychom dost jasný pohled na jednotlivé kandidáty dlouho dopředu a debaty by v této podobě nebyly nutné. Ale budiž. Vždyť i pořady jako Politické spektrum téměř nikdo nesleduje – je to jen úlitba statusu veřejnoprávnosti. Být politikem, vykašlu se na to a nechodím tam.

A ona vzývaná prezidentská debata moderovaná Světlanou Witowskou? To byla jen hra na vyváženost. Sice moderátorka nakladla oběma kandidátům rovnoměrně, ale jinak jsme se zase nic moc nedozvěděli. Jako obvykle se nedozvíme nic o motivacích jednotlivých kandidátů o jejich vizích a jejich konzistenci. Nikdo je nenutí se vyjádřit k problémům, co nejvíce zajímají voliče. Nikdo je nenutí vystoupit ze svých sociálních bublin. A tak Česká televize jen podporuje marketingový obraz jednotlivých kandidátů, neumí se dostat za líbivou fasádu. I když je fakt, že asi ani nechce a to je docela smutné.

Nálepkování
Falešné pojmenovávání lidí a jevů považuji za nejhorší a nejbrutálnější pochybení České televize. Ona by měla korigovat veřejnou debatu přesností a objektivností. Místo toho jen přispívá k vytváření falešných mýtů a dojmů. Dokonce je sama vytváří! Sveřepé označování některých politiků extrémně pravicovými je jen drobnost. ČT umí udělat radikála prakticky z kohokoliv – stačí jen ukázat prstem. Ale kde jsou důkazy pro taková tvrzení? Lidé si tak zvykají, že není třeba nikomu nic dokazovat.

Vidíme to obzvlášť u mladých aktivistů, kteří nemají problém označit kohokoliv za lháře, rasistu či extrémistu. Bez toho, že by měli jakoukoliv oporu pro tak ostrá slova. Že se ale s něčím tak neslušným setkáváme u redaktorů České televize, je na pováženou. Neštítí se onálepkovat klidně i prezidenta. Mimochodem i Česká televize svou neprofesionalitou přispěla k devalvaci slova populismus – ví ti, co tuto nálepku používají, co to skutečně znamená? Těžko…

Politici se ČT bojí a dojedou na to
Česká televize naprosto zásadně ovlivňuje férový politický souboj a tím ohrožuje demokracii. Opravdu nechápu, že politici na tuto hru přistupují. Jaksi některým nedochází, že dnes je redaktoři mohou milovat a podporovat, ale zítra může být vše jinak. Politici tak svou nečinností přispívají k rozvratu demokracie u nás a kopají si vlastní hrob. Hodně by o tom měl přemýšlet především Andrej Babiš, který redaktorům ČT leží v žaludku už dnes. Ale i ostatní – ostatně třeba předseda ODS Fiala, který normálně Českou televizi hájí a adoruje, už pocítil, že jeho ponižování u vrat Kavčích hor nemusí vždy stačit.

A my občané? Nevolme ty politiky, kteří mlčí k problematice veřejnoprávních médií. Celá ta squadra blahobytně se povalující na Kavčích horách je placena našimi penězi. Zasloužíme si tedy, aby k nám přistupovala s úctou, respektem a objektivně. Jak dlouho si to ještě necháme líbit?!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 3.10.2018