EVA HRINDOVÁ

27. úno, 2021
Náš poslední pořad s Misha Julišová a Vítek Jiras měl velkou sledovanost a proto ho síť na sdílení videa smazala...
 
V duchu hesla na obrázku se z toho můžu radovat, protože nás mocní tohoto světa vyhodnotili jako nebezpečné a smázli nás.
 
Ale copak se z toho člověk může radovat? Z toho, že se omezují svobody, likvidují lidské existence a nespravedlnost vládne světem? Z toho se radovat nejde, ale aspoň si můžu říct, že jdeme správným směrem k pravdě...
 
Kdo jste neslyšeli, najdete odkaz vysílání nově zde:
 
 
Autor: Svobodny vysilac, ČR, 27.2.2021
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
24. úno, 2021

Každá totalita má své symboly...

Něco, čím lidé dávají najevo své podvolení. Něco, čím ukazují, že přijímají nátlak. Většina lidí s požadovanými aktivitami sice nesouhlasí, ale odpor a následné represe by neunesli, tak se podvolují.
 

Za minulého režimu to byly prvomájové průvody, vylepování vlaječek do oken, členství v různých nesmyslných organizacích a třeba taky pionýrské šátky. Nic z toho ale neútočilo na samotnou vnitřní fyzickou integritu člověka. Šátek vás nedusil, vlaječka nebo mávátko vám neohrožovalo vlastní zdraví. Všechny symboly režimu byly jen důkazem autocenzury, snahy o přežití, byly paradoxně vstupenkou do vlastního svobodného prostoru. Vlaječky na okně nebo procházka v prvomájovém průvodu vám daly klid na relativně svobodný vnitřní život. Mohli jste doma mít zakázané knihy, poslouchat Svobodnou Evropu a vychovávat děti podle sebe. Tím to neomlouvám, jen konstatuji. Nakonec ten, kdo mával mávátkem v průvodu, mohl vykonávat intenzivní podvratnou činnost, a to zcela nerušeně. Možná tak pro zhroucení režimu udělal více než nějaký hlasitý rebel, který se nechal zavřít, ale nikdo se o jeho odporu nedozvěděl.

Dnešní bující totalita – mimochodem podporovaná „demokratickými“ stranami jako je ODS, Piráti, TOP09, KDU-ČSL a Starosty – je mnohem agresivnější. Nutí lidi dělat věci, které jsou v přímém rozporu se všemi garantovanými lidskými právy. Nutí vás dělat věci, které přímo ovlivňují vaše zdraví, zasahují do lidského organismu. Vládní opatření jsou v přímém rozporu s Úmluvou o lidských právech a biomedicíně. Ale nemělo by nás to tak překvapovat. Porušují se i další deklarovaná lidská práva. Stát a společnost to ale dělá tak, aby se z toho vylhala. Nic přímo nezakazuje, jen dává podmínky. Přijímá zákony, kterými si ospravedlní represe a tím je vše vybavené.

Konec svobody je neodvratnou záležitostí. Finito. Tečka. Podařilo se něco, o čem minulí diktátoři jen snili. Proti totalitním nařízením se totiž nemá kdo bouřit. „Svobodná“ média tvoří předvoj a podílí se na manipulování společnosti měrou vrchovatou. Není toho, kdo by se postavil definitivnímu odebrání lidských svobod.

V tom je největší krutost současné situace. Zákony, deklarace, ústava, ústavní soud – nic z toho naše svobody nechrání. Všichni jsou ve shodě a zákony a práva si vykládají podle svého.

V kruhu jsme se vrátili zpátky. Vakcinace a roušky jsou symboly nové doby. Symbolem tvrdé totality, kterou ale jako totalitu většina lidí nevidí. Žijí v blahé iluzi, že jde přece o zdraví a v zájmu celé společnosti je na místě omezovat svobodu slova a trestat každého, kdo se nehodlá podvolit.

S mnoha dalšími se shodnu na jednom. Je třeba realitu přijmout a připravit se na těžké roky. To ale neznamená, že máme rezignovat. Stále je třeba nutit lidi pochybovat, nasazovat jim do hlav brouky a rozšiřovat ostrůvky pozitivní deviace. Neustále dávat zpětnou vazbu politikům, chodit k volbám a volit ty největší rebely. Prostě nedat novým totalitářům nic zadarmo. A protože to bude nadlouho, šetřit síly a shromažďovat zdroje. Neokopávat kotníky spolubojovníkům a v rámci možností se alespoň koordinovat. Čeká nás dlouhá cesta…

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 24.2.2021

Zdroj:

https://www.evahrindova.cz/hygienicka-totalita-je-realitou


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

18. úno, 2021

O tom, že jsou média neobjektivní si vyprávíme už dlouho...

 
Není to ale jako se vším – že si postupně zvykáme? Metody, které používají novináři nám přechází do krve a používáme je stejně, jen v opačném gardu.
 

Nedávno jsem si poslechla rozhovor jednoho kanadského novináře s americkým politologem. Týkal se amerických prezidentských voleb. Byl to klidný a kultivovaný dialog. Blahodárně na mě působilo, že zpovídaný rozvíjel myšlenky a nikdo mu do nich neskákal. Novinář reagoval na vyřčené, neutvrzoval se ve svých postojích. Prostě poslouchal a zkoumal myšlenkový svět tázaného.

I u nás se můžeme s něčím takovým potkat. Většinou ale v alternativních médiích. V těch mainstreamových – tedy většinových – se jen štěká, útočí, neposlouchá a přesvědčuje. Pokud se novinář ale potká s někým, koho názor sdílí, naopak nijak vyřčené nezpochybňuje, neklade doplňující dotazy, jen tupě přejímá a souhlasí.

Obecně se vžil názor, že dobrý novinář prostě musí zpovídaného přivést do úzkých, načapat ho na švestkách, svléknout ho do trenek, usvědčit ho ze lži. Ale já považuji za dobrého novináře toho, kdo mi pomůže pochopit názory, s kterými třeba nesouhlasím. Pomůže mi pochopit motivace lidí, s kterými nesouhlasím. Jaký by to jinak mělo smysl?

Krystalickou podobu absurdnosti novinařiny pomáhá poslední dobou odhalovat poslanec Lubomír Volný. Je klidný, vědom si svého poslání a zaměření. Trvá na faktech a nenaskakuje proto na novinářské vějičky. Předvedl to u Jaromíra Soukupa na TV Barrandov a také v DVTV s jejich hvězdou Martinem Veselovským. Ten si předem vytvořil konstrukt – poslanec Volný nedodržuje zákony (jednací řád) – a hodlal poslance Volného zahnat do roku a usvědčit ho z neznalosti. Ten ho ale rozhodil hned na začátku, když se neměl problém k neznalosti přiznat. Vždyť kdo dnes zná nazpaměť všechny zákony, které ho ovlivňují?

Poslanec Volný udělal jediné možné – odmítl přistoupit na pravidla hry, ve které nemohl vyhrát. Vzepřel se a donutil novináře k potupnému ukončení rozhovoru, protože prostě nebyl schopen normálního dialogu. Neposlouchal to, co zpovídaný říkal a nebyl schopen vyřčené rozvíjet a reagovat na to.

K čemu jsou nám novináři s názorem? Nijak nám nepomáhají zprostředkovávat informace. Jen nás vtahují do svých postojů a vlastního myšlenkového světa. Jen komplikují snahu každého dobrat se k pravdě, k objektivitě. Navíc nás učí špatné věci. Když s někým nesouhlasíme, bojujeme s ním, odmítáme ho. Místo toho, abychom se snažili pochopit důvody. Pochopení neznamená přijmout argumenty protistrany. Znamená to, že diskuse je kultivovanější a nemusí končit urážkami. Život je pak snesitelnější a pravda se ukáže rychleji.

Neberme si z novinářů příklad. Jejich agresivita, názorová vyhraněnost a hloupé předsudky kazí atmosféru ve společnosti. Je zdrojem a pravou příčinou nenávisti a zloby.

Rozhovor s poslancem Volným na DVTV - https://www.nepodvoleni.cz/wp-content/uploads/1613/59/DVTV-Volny_pravidl.mp4?_=1

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 18.2.2021

Zdroj:

https://www.evahrindova.cz/novinarske-peklo


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

14. úno, 2021

Koronavirová krize by nikdy nemohla nastat, kdyby společnost byla zdravá...

Bohužel její oslabování postupuje mílovými kroky a půda pro covidovou šílenost byla dlouho připravovaná.

Především v omezování svobody slova a přípravě na zavedení brutální cenzury. Americké univerzity, které vždy patřily k světovým centrům vzdělanosti a svobodného myšlení, byly postupně a plíživě zlikvidovány.

Stačí se podívat, co se tam odehrávalo a odehrává v souvislosti s pozitivní diskriminací. Téma ochrany slabších se ukázalo jako ideální pro likvidaci všeho svobodného a konkurenceschopného. Každý se dá zlikvidovat prostřednictvím médií a všehoschopných ochránců "slabých". Ovšem těch "slabých" se nikdo neptá. Slouží jen jako zástěrka pro bezskurpulózní ovládnutí světa globálním byznysem.

Dnes jsou v pozici "slabých" prakticky všichni, kdo neumí pečovat o své zdraví a všichni, kdo se spolehli na zdravotnictví, které řídí nadnárodní farmaceutické firmy. A každý, kdo umí žít beze strachu a svobodně je nebezpečný, protože je neovladatelný. Koronakrize je logickým důsledkem vítězství emocí nad rozumem.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 14.2.2021

Zdroj:

https://www.evahrindova.cz/jak-zacalo


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!

 

10. úno, 2021
Naši politici a zpovykaná média se nás snaží přesvědčit, že jejich šílený, na hlavu postavený svět, je normální...
 
Kdyby to nebyla realita, řekla bych, že je to jen pohádka pro pobavení dětí.

A jako v pohádce jsme - třeba v té o císařových nových šatech. Teprve dítě se odvážilo zakřičet, že slovutný císař je nahý. Není ta pohádka skvělou paralelou dnešní situace?

Vyděšený premiér s autistickým kyborgem Blatným chtějí zavírat, zakazovat, trestat, protože podle nich nemocnice úpí pod náporem nemocných a hrozí jim kolaps. Chce se mi zařvat - jste nazí, že už to víc ani nejde!

Počet hospitalizovaných klesá, počet nemocných zdravotníků také klesá (podle Blatného dramaticky) a dokonce celá Nemocnice Jičín - nejspíš z nudy - natočila video s propracovanou hudební choreografií. Opravdu by na to vyčerpaní zdravotníci, trpící pod návalem smrtelně nemocných, měli čas?

Nemocnice v Chebu nestíhá a podle všeho to je impuls k úvaze politiků, že nebudeme moci cestovat mezi kraji. A tak nevěřícně hledím na to, jak se z Chebu v přímém přenosu převážejí nemocni s mírnými příznaky do jiných nemocnic. Kvůli tomu to drama?

Politici se ztrapňují každý den v přímém přenosu. Interpretují data tak, aby se mohli naparovat a předvádět jako ti, kteří něco řeší a zachraňují lidstvo. V roli maršálů se jim zalíbilo. Cítí se v ní lépe než v pozici neslaných nemastných šedivých byrokratů, kteří jen vymýšlí blbosti bez přímého dopadu. Teď se mohou kochat, jak jejich přičiněním stojí celá země. Co dokázali ovlivnit předtím? Nic a stokrát nic.

Kašpaři si vytvořili svůj svět vzhůru nohama a my jako ti dvořané v pohádce se musíme tvářit, že nestojíme na hlavě. Občas někdo něco vykřikne, ale tu je vyhozen z práce, tu z něho klaka snaživých novinářů s inkvizitory z vědecké obce udělá šarlatána. Zoufalí podnikatelé jsou okřikováni a jejich odpor je zadupáván do země.

Divadlo pokračuje, ale nic to nemění na tom, že ve světě postaveném na hlavu se producírují nahatí potentáti!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 10.2.2021
 
Zdroj:
 
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!