EVA HRINDOVÁ

20. led, 2018

Německý kanál Tele5 se rozhodl, že tímto logem uctí památku obětí islámského terorismu.

Ano - skutečně je to tak. Islámský terorismus porazíme tak, že že budeme oslavovat islám. To nevymyslíš... To je možné jen v Německu.

 

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 20.1.2018

Zdroj:

https://twitter.com/tele5/status/687284115884867586


 

 

 

 

17. led, 2018
Už v senátních volbách jsem si všimla jednoho nebezpečného jevu. Lidé mají nějaký jasný postoj, ale nejsou schopni ho přeměnit do efektivního politického chování.
 
Jednoduše řečeno - naprosto nepochopitelně volí politiky, kteří jsou v přímém rozporu s jejich zájmy.
 
Má to dva důvody - jeden je samozřejmě propaganda, kdy jsou lidé zcela záměrně obelháváni. Ne klasickou lží, ale tím, že se odvádí jejich pozornost nebo se zdůrazňují nepodstatné věci.
 
Druhým důvodem je důraz na emoce. Lidé se nechávají zatlačit do rohu a jsou nuceni politiky buď milovat nebo nenávidět. Obojí je špatně, protože politiky máme především s chladnou hlavou kontrolovat. Nenávist a fanatický obdiv zaslepují. V režimu lásky nebo nenávisti jim pak prochází velké množství nepravostí, které by je jinak zcela pohřbily.
 
Komu tento stav prospívá? Přece těm, kteří nepotřebují, aby je lidi kontrolovali. Zatím se jim to daří a dlužno podotknout, že s tím nemají moc práce, i když nějaké miliony je to stojí.
 
Vrcholem jejich umu je stav, kdy je věcí cti "správného" občana odmítnout racionalitu, pochybnosti a logické otázky.
 
Velmi dobře je to vidět v rámci prezidentské kampaně. Nevycházím z údivu, co všechno může fanatickým "antizemanovcům" projít. Jakmile se příliš rozšířilo, že profesor Drahoš se nebrání migraci a nemá problém s islámem (což je samozřejmě silné téma a většina občanů má jasno), okamžitě PR týmy či jen zastánci antizemana Drahoše rozšířili geniální vysvětlení:
 
Prezident beztak nemá žádné pravomoci, aby migraci a islámu čelil. Takže je úplně jedno, jaké má v tomto ohledu postoje, hlavně, že to není Zeman a je oděn v slušivém sáčku a nekulhá.
 
S tímto se ovšem těžko bojuje - já i nadále hodlám volit PREZIDENTA, tedy státníka, který má jasné postoje a to, že se jich bude držet, už prokázal. Věřím, že nebudu sama.
 
Je mi ale líto, že se tolik lidí nechá přesvědčit k tomu, aby zahodili jakoukoliv logiku a své pudy sebezáchovy a jako ovce jdoucí na porážku se nechali oslepit systematicky budovanou nenávistí.
 
Je mi líto, že tolik lidí se zbavuje vlastní svobody rozhodování a nechá si vnutit, že prezident nemusí být politik, že stačí, že to je loutka a že není žádoucí se na nic ptát. To není dobrá zpráva pro nikoho - protože jak se jednou necháte oslepit, už si vás vedou a vy nevíte kam...
 
Buďme k těmto poblouzněným shovívaví a systematickým vysvětlováním jim ukazujme, že na politiky se dá dívat i jinak - věcně a racionálně. Musíme to dělat, protože jinak nás vlk sežere všechny!
 
Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 17.1.2018
16. led, 2018

Jeden, který je čitelný a dobře známe jeho postoje a také jeho omyly, které nevyhnutelně aktivní člověk dělá. Miloš Zeman je nepochybně silnou politickou osobností, který ve funkci prezidenta dozrál k noblese a pevnosti. Jeho postoje ho řadí na stranu politiků, kteří jsou nebezpeční pro multikulti šílence, což považuji za podstatné a zásadní pro naše slušné přežití a pro uchování svobody.

Kdežto Jiří Drahoš se vynořil zničehonic a jen těžko mu mohu uvěřit jeho zapálení pro věc. Od začátku jeho kandidatury jsem nechápala, o co mu jde a považovala jsem ho vždy spíš za produkt nějakých dohod lidí v pozadí. Dodnes mi není jasné, co je jeho vize, ale působí na mě jako někdo, kdo velmi rád slouží – komukoliv a kdykoliv. Neznáme žádný jeho čin, který by ho ukázal jako zásadového člověka, jako člověka, který je ochoten pro své přesvědčení i něco udělat.

Pro mě bude druhé kolo volby jasným referendem, kdy budeme rozhodovat o dalším směřování naší země. Jestli se zařadíme do tvrdého jádra Evropy vedené pomatenými eurobyrokraty nebo zůstaneme na straně realistického Rakouska, Maďarska a Polska. Tak jednoduché to je: SVOBODA nebo PODVOLENÍ.

Dovolte mi tři postřehy:

  1. Nabubřelý a arogantní Topolánek spolu se svými podporovateli prokázali absolutně chybný odhad a cit pro politiku. To se týká i médií, kteří nad jeho kandidaturou nadšené hýkali. Jestliže ho podporují většinově novináři, ukazuje to také na jejich nepochopení politických dějů ve společnosti. Takoví nás chtějí poučovat?
  2. Chování ODS jasně dokazuje, že tato strana je už mrtvá a nelze od ní očekávat žádné vzepětí. Velmi doporučuji ji přestat zachraňovat, jen to prodlužuje její agónii. Vrcholným aktem tuposti byl projev současného jejího předsedy, který v době voleb vyzýval k nevolení prezidenta Zemana. Pak dostal skoro 100% hlasů… Takže jeho postoj členové sdílí.
  3. Prezident Zeman dostal cca 40% hlasů a jasně zvítězil. I přesto, že útoky na něho hraničily s pokusem mařit volby. Kdyby byla atmosféra normální a volební kampaň férová, jistě by zvítězil už v prvním kole. Zvítězil proti všem a s velkým náskokem. To je dobrá zpráva!

Čeká nás druhé kolo voleb a já jen budu doufat, že se zmírní odporné napadání a urážení. Neskutečné věci jsem viděla na síti. Až takové, že mi bylo za jejich autory stydno. Kde se to v těch lidech bere? Taková míra hrubosti, neúcty a chybějícího respektu? Oni volají po slušnosti a sami se chovají jako nejhorší lidské zrůdy. Bože, ty to vidíš… Jen doufám, že karma každého dožene.

Nepodléhejme skepsi, je nás hodně, nejsme žádná malá skupinka. Zabojujme ve druhém kole, přesvědčujme své blízké a známé – ty, kteří nechtějí migraci a podobné chuťovky. Uvidíme, třeba bude pan profesor Drahoš donucen konečně k jasným postojům a ty otevřou mnohým oči. I když se obávám, že tyto volby nejde ani tak o souboj postojů. Je to souboj elity proti zbytku národa a o snahu elity udržet si své pozice i proti vůli většiny. Snad to ještě pár lidí prohlédne.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 16.1.2018

Zdroj:

http://www.evahrindova.cz/svoboda-nebo-podvoleni-volba-druheho-kola-prezidentskych-voleb


 

15. led, 2018

Profesor Drahoš je typickým představitelem nepochopitelného kandidáta. Kde se vzal, tu se vzal. Nikdy se nijak politicky neprojevoval, o to více je jeho kandidatura záhadou. Kdo za ním stojí v pozadí? Kdo měl zájem na tom, aby pan profesor kandidoval? Opravdu si myslíte, že to byla jeho osobní touha?

Na tyto otázky si nechtělo odpovědět dost voličů - dost na to, aby ho vyslali do druhého kola, kde bude soupeřit se stávajícím prezidentem.

Hlasy pro kandidáta Drahoše nám ukazují, kolik lidí nechápe smysl politiky a smysl prezidentské funkce.

Druhé kolo bude fatálním soubojem - soubojem zdravého rozumu proti patolízalství, síly a hrdosti proti podřízenosti, suverenity proti podvolení.

Bude to fatální souboj, který vyšle zprávu nejen o jednotlivých kandidátech, ale především o celé naší společnosti.

Suverenita nebo podřízení? Jak budete hlasovat vy?

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 15.1.2018


 

14. led, 2018

Mirek Topolánek, vyzval své voliče, aby podpořili Jiřího Drahoše. Jak se to slučuje s jeho nově objevenými postoji vůči politickému islámu??? Je mi líto všech, kteří se nechali totálně zblbnout a vehementně ho podporovali - bylo jich dost z řad tzv. antiislamistů. 

Lidi, fakt jste se nechali totálně napálit a už si dejte říct, že je třeba vždy podporovat ty, za nimiž stojí i prokazatelné činy!

Potěšila mě tisková konference prezidenta Zemana, který přislíbil, že se bude účastnit debat s Jiřím Drahošem. ten bude litovat, že se kdy na kandidaturu nechal přemluvit.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 14.1.2018

zdroj:

http://www.evahrindova.cz/