EVA HRINDOVÁ

22. dub, 2018

Ve Stockholmu můžete vidět nový artefakt moderního umění, který financoval stát...

Důchodci ve Švédsku si musí přivydělávat, aby si mohli platit účty, ale na „umění“ se radostně plýtvá prostředky. Umělkyně Carolina Falkholt namalovala podobný obraz v New Yorku. Po 24 hodinách musel být přemalován kvůli protestům občanů.

Umělkyně je známá i svými obrazy ze Stockholmského metra, znázorňující menstruující ženy z roztaženýma nohama. Cílem je přispět k debatě o sexualitě a lidském těle. Uvidíme jestli se „umělecký“ koncept bude šířit dál Evropou. Zajímavé je, že feministky, ke kterým se počítá i Falkoholt, si často stěžují na „sexistické“ reklamy, kde jsou například vidět ženy v spodním prádle.

Takové feministky jsou ženám fakt na nic...

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 22.4.2018


 

18. dub, 2018

Student Jan Hradil podal trestní oznámení na Martina Stropnického, Petra Fialu a Miroslava Kalouska za podněcování k útočné válce. Tleskáme a k jeho iniciativě se aspoň takto přidáváme!

Citujeme:
Rozhodně odmítám tvrzení, že útok na suverénní stát Sýrie byl jakkoli legální, legitimní či nutný a už vůbec ne správný. Jsem zkrušený sledem událostí posledních dní a tak jsem se rozhodl učinit to jediné co mi zbývá. Situace mi není ukradená a ozvat se je princip demokracie.

Neřeším politickou příslušnost, neřeším sympatie k jednotlivým představitelům ani státům (Rusko, USA...) – ty můžeme mít všichni jaké chceme. Ale ospravedlňovat útočnou válku tří demokratických zemí na stát, jež se vypořádává s islámským terorismem bez jakéhokoliv prokázaného důkazu, bez tzv. casus belli (záminky pro válku), je zavrženíhodné. Podle § 407 Trestního zákoníku je podněcování k útočné válce, její propagace či podpora takové propagandy trestná, ať už je takový čin spáchán tiskem, televizí či počítačovou sítí (čti internetem).

Jakou drzost musí mít západní státy, když bez jakéhokoliv předloženého důkazu útočí na svrchovaný stát (Déjà vu)? Jakou drzost musí mít, když AŽ po tomto bombardování (!) začnou mírově vyšetřovat, zda byl údajný chemický útok provedený Sýrií? Proč se nepočkalo na důkazy OPCW, která až po útoku začla vyšetřovat? Jak může obranná organizace NATO podporovat očividnou vojenskou agresi?

I na tyto otázky, já a mnozí další, chceme znát odpovědi. Normativní argument demokratických států praví, že v demokracii se i ty nejtěžší otázky a situace řeší diskusí, dle předem daných pravidel NIKOLIV silou a násilím! Jak pak máme věřit tomu, že pravidla platí, když je naši významní spojenci porušují? Takhle chceme psát budoucnost?

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 18.4.2018

Zdroj:

http://www.nastvanematky.cz/student-odmita-valecne-stvani


 

 

15. dub, 2018

Když jsem odsoudila útok na Sýrii, nějaká rozhořčená "sluníčkářka" mi napsala: sarin na tebe, babo...

Vážení, přesně tak funguje propaganda - zblbnout lidi, získat je na svou stranu, ovlivňovat tak veřejné mínění. Apeluje se na cit, ukazují se fotografie trpících obětí, pracuje se s emocemi. Ještě před pár lety to fungovalo jako dobře namazaný stroj.

Ten se ale dnes pomalu zadrhává. Přispívá k tomu i rozvoj internetu, který nás sice na jednu stranu ohlupuje, ale na druhou stranu přispívá ke svobodě - ti, kdo nechtějí, nemusí být manipulováni, protože hledají a nacházejí odpovědi.

Tvořit propagandu se naučily všechny možné skupiny znesvářených stran různých konfliktů. Je třeba ale přiznat, že kdyby jim nepomáhaly svou leností a aktivismem velká především veřejnoprávní média, v minulosti by se jim tolik nedařilo.

Dnes se jim tedy už tolik nedaří - i přesto, že veřejnoprávní média stále nefungují normálně (staví se na jednu stranu konfliktu a všemožně ji podporují). Lidé se naučili hledat mimo oficiální kanály, mnohá alternativní média se zdokonalují, přenosy informací jsou rychlejší. I lidé z postižených oblastí si uvědomují, jak je důležité dostat informace ven z ohnisek konfliktů a sami se snaží.

I přesto se dnes najdou lidé, kteří jsou oběťmi nátlakové propagandy. Alarmující je to, že jsou to především politici. To si člověk pak říká - proboha s jakými informacemi pracují??? Nejsou náhodou takto dezinformovaní politici ohrožením naší země??? Jsou a zvolili jsme si je sami.

Nechť jsou pro nás poslední ataky všech možných propagand poučením. Opravdu chceme, aby nás zastupovali politici, kteří naletí na lži nejhrubšího kalibru? Opravdu chceme politiky, kteří se nestydí šířit stupidní propagandu, které nevěří většina lidí s rozumem v hlavě?

Já vím, že se opakuju, ale fakt stojí za to před volbama přemýšlet, komu to hodíte!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 15.4.2018

Zdroj:

Starší článek jen ukazuje, že fakt netřeba věřit spekulacím, jen prokázaným faktům - zvlášť pokud jde o lidské životy.

https://zpravy.idnes.cz/valka-v-iraku-0cu-/zahranicni.aspx?c=A110216_072207_zahranicni_ipl


 

 

11. dub, 2018

ODS, TOP 09, Starostové a nezávislí a Strana zelených podpoří kandidaturu rektora Masarykovy univerzity Mikuláš Beka do Senátu...

ODS tak zcela a definitivně vplula do vod zahnívajícího neomarxistického bahna... Někdejší přídomek "konzervativní" tímto krokem definitivně vymazala ze svého popisku.

Je mi líto starých členů, kteří dělají stafáž novým borcům, pro které je omezení dotací špatnou zprávou a časem se jistě dočkáme i obhajoby Kliniky a podobných "moderních" záležitostí.

ODS tedy přeji šťastné vykročení směrem k zářivým multikulturním zítřkům.

A všem ostatním přeji dost rozumu na to, aby takovou partaj nevolili!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 11.4.2018


 

4. dub, 2018

Nová kniha Petra Hampla je trnem v oku těm, kteří nesouhlasí s názory známého sociologa. Snaží se znesnadnit její cestu za čtenáři...

Kniha vyšla začátkem března a zájem o knihu mezi čtenáři je velký. Nakladatelství Naštvané matky má uzavřenou smlouvu s distribuční firmou Pemic a díky tomu si knihu mohou objednávat i knihkupci a obratem ji mohou nabízet na svých pultech. Někteří to i udělali, ale jsou vystaveni útokům, které je nutí knihu stáhnout z prodeje. Nejostudnější je případ univerzitního knihkupectví Karolinum. Na knihu Petra Hampla upozornil Sam Zajíček a to přímo rektora. Ten místo toho, aby se zastal svobody slova a zachránil knihu pro všechny zájemce o studium, zařidil stažení knihy. Celou kauzu zviditelnil místopředseda Akademického senátu UK David Pavlorek. Jeho slova dokazují, že akademické svobody jsou už jen prázdným pojmem.

Knihu Prolomení hradeb přestalo nabízet i internetové knihkupectví Kosmas.

Aktivity novodobých cenzorů ale znamenaly pro knihu a nakladatelství Naštvané matky velkou reklamu. Už tak se musíme potýkat s mediální blokádou, takže každé zviditelnění, které upozorní čtenáře na zajímavou knihu, je pro nás důležité.

Je ale zajímavé sledovat myšlenkové pochody novodobých inkvizitorů. Dá-li Bůh, možná se dočkáme i pálení knih či domácích kontrol vašich knihovniček! Zdá se, že vysoké školy už dávno nejsou místem pro svobodnou výměnu názorů! Ostatně na trend mizejících svobod z vysokoškolského prostředí upozornil i Martin Konvička, který v devadesátých letech studoval v USA. Jeho zkušenosti jsou zachyceny v knize rozhovorů Martin Konvička a doplňují je i jeho zásadní blogy o střetu západní civilizace s islámem. Knihu Martin Konvička vydalo nakladatelství Naštvané matky v roce 2016.  

Obě knihy objednávejte v e-shopu Knihcentra zde:

https://www.knihcentrum.cz/martin-konvicka-1  - https://www.knihcentrum.cz/prolomeni-hradeb

Pokud chcete podpořit Petra Hampla, objednávejte knihu přímo u něj zde: https://206169.myshoptet.com/knihy/petr-hampl--prolomeni-hradeb/

Pokud chcete podpořit nakladatelství Naštvané matky, objednávejte si knihu Martin Konvička přímo u nás  stačí poslat mail na info@nastvanematky.cz - obratem obdržíte další informace.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 4.4.2018

zdroj:

http://www.nastvanematky.cz/nova-kniha-petra-hampla-cenzura