EVA HRINDOVÁ

22. led, 2019

Hlavním problémem, který se objevuje s migrací, je prostý fakt, že obyvatelé "kolonizovaných" zemí o ně přijdou. Nebudou už nikde doma. Zatímco Pákistánec či Syřan se vždycky mohou vrátit domů ke svým, Němec se nebude mít kam přestěhovat. Jeho země zmizí, nebude mít nikde místo, kde bude "pánem ve svém domě"...

Nebude smět zpívat koledy na vánočních trzích (už dnes se přejmenovávají na zimní slavnosti), nebude smět veřejně opěvovat krásu blonďatých děvčat, nebude smět oslavovat svůj folklór a tradice (to je přece nadřazování). A tak se stane ve své vlastní zemi trpěnou menšinou... Nezdá se vám to příliš velká daň za multikulti???

Nejhorší na tom je, že zastánci ochrany vlastních domovů nevedou boj s "kolonizátory". Vedou ho jen s dalšími Němci, kteří považují za dobré všeho se vzdát a potlačit vše německé jen proto, aby nové obyvatele neuráželi tím, že by jim nějak ostře dávali najevo, že jsou v Německu jen hosty a na návštěvě.

Je to tak smutné - i u nás to je samozřejmě stejné. Cizinci u nás jsou v pohodě, nedělají demonstrace, nervou se o svá práva. To za ně dělají jiní. Partička fanatických lepšolidí, která si jen řeší nějaké své problémy. Nedá se s nimi racionálně mluvit a cizince mají jen jako jakousi berličku či štít, ze který se schovávají - své slabosti, strachy, nízké sebevědomí.

Opravdu je nutné se tak ponižovat a ustrašeně se zbavovat všeho svého jen proto, aby se cizinci dobře cítili? Většina z nich o to ani nestojí, chtějí jen slušně žít a pokud by to bylo nutné, přizpůsobili by se. Jenže vlak ústupků už se rozjel a nabral rychlost a už se nedá zastavit - jen silou...

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 22.1.2019


 

16. led, 2019
Na první příčce se objevuje francouzské město Marseille, které mají mnozí v paměti jako město mnoha národů. V žebříčku se však objevují hned tři města v Itálii. Praha se naštěstí umístila na posledních příčkách.
 
Evropská města jsou do žebříčku serveru Numbeo řazena na základě indexu kriminality, což je číslo, které vyplývá z každoroční studie výskytu trestných činů.
 
V žebříčku jsou i turisty vyhledávaná města Paříž, Brusel a Řím. Takže vážení, není to žádná xenofobie, když varujete své přátele před návštěvou některých míst. Potvrzují to i statistiky kriminality!
 
Já myslím, že vůbec není špatné prozkoumávat vlastní zemi a země našich sousedů. Kdo z vás byl v Budapešti nebo ve Varšavě? A co takhle Krakov? A v Banské Štiavnici jste byli? Nebo v Bardějově?
 
A když zůstaneme doma - byli jste v Kroměříži nebo v Kutné Hoře? Jo, máme co objevovat i doma a to v klidu a v pohodě.
 
Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 16.1.2019
 
Zdroj:
 
 
 
7. led, 2019
Feministky všech zemí, styďte se!
 
Když je nějaká žena ve skutečných problémech, mlčíte. Islám jako nejkrutější ideologii pro ženy, ignorujete. Rahaf Mohammed al-Qunun potřebuje pomoc a zřejmě se jí nedočká, Ona totiž prchá před islámem, ne za sociálními výhodami.
 
Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 7.1.2019
29. pro, 2018

A ty nové už televize raději neopakují, nedivím se jim...

Současným umělcům evidentně chybí pokora a respekt k řemeslu. Navíc moderní prvky, které jdou proti pravidlům žánru, spíše diváky odrazují. Co by to ale umělec řešil, když dostane zadání a peníze? Nepřipomíná vám to něco???

Za skoro 30 let od revoluce se podařilo natočit jen málo filmů, na které se dá dívat opakovaně - Pelíšky, Lotrando a Zubejda, Obecná škola, Anděl Páně 1 a 2...

Minulý režim s cenzurou, dává tomu současnému hrubě na frak. Kdyby nebylo filmů a to i těch televizních, neměly by televize o Vánocích co vysílat. A týká se to i těch zahraničních filmů. Posledních cca 30 let prostě není zrovna umělecky zaznamenáníhodných.

Být filmařem, raději moc nevyskakuju. A vzhledem k tomu, že na filmy dává stát i Česká televize čím dál víc peněz, o nich to asi nebude. Že by chyběla pokora???

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 29.12.2018


 

19. pro, 2018

I tak se dá vykládat fakt, že Česká republika hlasovala nakonec jinak, než chtěl její premiér...

Ukazuje to, že ČSSD se zcela utrhla z řetězu. Hamáček a jeho zpráva ministerstva vnitra, z které se každému soudnému člověku zvedne žaludek, ministr kultury Staněk, který pracuje na zvýšení koncesionářských poplatků a nakonec i Petříček, který je ministrem zahraničí, který je snem těch největších eurohujerů. Do toho ministryně Maláčová, která je ještě tvrdší verzí Valachové s Marksovou-Tominovou.

Ve vládě s ČSSD voliči dostali všechno, co ve volbách dost razantně odmítli.

Věřím, že ČSSD se to vrátí a v příštích volbách nepřekoná ani pět procent. Což pro ni bude ten nejmírnější trest! A Babiš? Měl by přitvrdit, jinak ho ČSSD stáhne ke dnu...

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 19.12.2018