EVA HRINDOVÁ

5. dub, 2019

Sledovala jsem slovenské volby a studovala jsem i analýzy, které po volbách zaplavily internet...

Mluvila jsem i s kamarádkou, která žije na Slovensku a podrobně mi popsala své motivace a pocity a také chování svých přátel. A je to pořád stejné. Významná skupina lidí je schopna vidět realitu, ale není schopná své postoje převtělit do odpovídajícího politického chování. Chtějí zařídit něco, ale konají proti tomu. Protože volí neefektivně.

Je to stejné i u nás. Většina lidí je schopná volit rozumně, ale stále existuje dost aktivních lidí, kteří mají nerealistické představy nebo přikládají příliš velkou váhu nesmyslným kritériím, které ovlivňují jejich politické chování. Na Slovensku komplikuje situaci nejzásadněji fakt, že se médiím podařilo udělat z Fica démona. A to tak velkého, že jsou lidé ochotni dobrovolně zvolit démona ještě většího - nenávist vůči Ficovi jim zatemňuje mozek. U nás je to analogické s Babišem. 

Já tvrdím, že dokud budou lidé o politice uvažovat pohledem zatíženým emocemi, nikdy se nikam neposuneme. Člověk musí být především pragmatik a nekompromisně zvažovat, kdo má jakou sílu, kdo je čím ovlivněn a kdo je schopen co prosadit. Sympatie a mediální mýty jen člověka manipulují. Nakonec i historie ukazuje, že skutečně efektivní politici nebyli zrovna sympatičtí. Já osobně už vůbec neřeším kritérium rozkrádání v politice. Přikrádají si prakticky všichni a navíc je to téma, které se dá nejvíce využít pro likvidaci politika - na tom mají zájem především různé neziskovky a novináři. Má to smysl řešit? Bůhví, kde je pravda, novinářům dnes nevěřím ani dobrý den. Chovám se pragmaticky a soudím politika jen podle jednoho základního kritéria - co dnes dělá a jestli je to v souladu s tím, co dnes taky říká. Takže je mi jedno, že Václav Klaus někde potáhnul propisku a fakt je mi jedno, že Tomio Okamura byl kdysi na návštěvě v mešitě. V klidu mě nechává i to, že Miloš Zeman na Hradě kdysi vyvěsil vlajku EU. Podstatné přece je, že EU kritizuje dnes a podle toho se i chová.

Nikdy nemůžete politika posuzovat odtrženého od jeho okolí. Na co vám je, že někdo hezky mluví a dokonce i jakousi činnost na podporu svých slov koná, když za ním nestojí silná struktura podporovatelů. Takže všichni ti malí a zásadoví kandidáti, kteří se ráno vyspali a rozhodli se, že budou někam kandidovat, jsou k ničemu. Jen tříští síly a kradou energii lidí, která by jinak mohla být využita mnohem lépe. Musíme být pragmatičtí a nepodporovat něco, co už v zárodku je odsouzeno k neúspěchu. Byť by naše sympatie byly sebevětší. Člověk musí ledacos zkousnout a svůj hlas dát tomu, kdo má aspoń trochu šanci získat mandát. A to nedokážou blouznivci bez velké základny, bez peněz a bez marketingu. Jestli se nenaučíme vystoupit ze svých sociálních bublin a vidět věci z nadhledu, budeme jen dokola opakovat své chyby a vyhazovat svou politickou podporu oknem.

Nakonec jsem si nechala to, co považuju za totální politickou nezodpovědnost. Lidi, co nechodí k volbám. Je třeba si to říct naprosto upřímně - jsou to idioti, srovnatelní s největšími sluníčkáři a vítači. Protože jejich vliv na politiku je stejně devastující. Krásně to bylo vidět teď na Slovensku - k urnám přišlo měně jak polovina oprávněných voličů. Mnoho z nevoličů si umanutě mlelo něco o tom, že si odmítají vybírat menší zlo. Co na to říct - menší zlo je jim málo, tak otevřou vrata tomu většímu zlu. Přesně tak to je! Politici se někdy chovají jako idioti a oprávněně je kritizujeme - ale stejně hloupě se chovají voliči, kteří mají moc korigovat chování politiků. Uraženě si klepou nožkou, že oni volit nepůjdou a nepůjdou, protože nabídka není podle jejich představ. A my to odskáčeme spolu s nimi. Vždy je na výběr, byť ne úplně přesně podle nás. Proboha - já už skoro 15 let v každých volbách volím pragmaticky (nevolím ideál, protože mi volení politici nejsou ani moc sympatičtí ani s nimi nesouhlasím ve všem). Ale volím a odmítám se zbavit svého největšího občanského práva. A už nebudu tolerovat hlasy, které šíří mezi lidi frustraci a vyzývají k nevolení. Je to dětinské a nezodpovědné.

Lidé na Slovensku měli na výběr - Šefčovič byl o dost menší zlo, jak Čaputová. Že ani Kotleba ani Harabin nevyzvali své voliče k zodpovědné volbě v zájmu Slovenska, je smutné. Nicméně lidi mají svůj mozek a mohli si to přebrat sami. Nešli a bude je to dost mrzet. Poučme se z toho a naučme se být striktně pragmatičtí. Jde o hodně a nějaké uražené ješitnosti a naivní představy o čistotě politiků a ideálním chování, jsou dnes v rovině sebevražedného chování. Takže já opět budu volit pragmaticky - bez ohledu na mé sympatie a představy o ideálním fungování politické strany. Budu i nadále burcovat lidi, aby chodili k volbám a volili hlavou a zase hlavou. Na nějaké emoce není prostor. 

A chcete-li přispět k nápravě naší společnosti, nepřemýšlejte o tom, jak založit novou a lepší politickou stranu. Náš úkol je jasný - naučit lidi efektivně politicky myslet. Naučit lidi nepodléhat propagandě a konspiracím, protože ty jsou stejné zlo jako propaganda. Naučit je vidět realitu a podle ní se správně chovat. Až významná část společnosti toho bude schopná, pak bude i čas na sjednocování a vytváření vlasteneckých politických projektů, které budou zásadně ovlivńovat politiku. Zatím musíme využívat toho, co už reálně funguje a nepokoušet se pořád dokola vymýšlet nové projekty, které nemají šanci na úspěch. Protože lidi jsou tak zblblí, že je stejně nepodpoří. Slovenské volby nechť nám jsou poučným příkladem...

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 5.4.2019

Zdroj:

http://www.evahrindova.cz/o-politickem-pragmatismu-pouceni-z-jakychkoliv-voleb


 

2. dub, 2019

Možná že ta žena a dívka takové skutečně jsou... 

Jak si ale vysvětlit, že si je vybrali silní hráči, kteří jen těžko snesou odpor? To je ten rub plakátu.Obě měly a mají za zády zkušené marketéry a dostatek peněz. Opravdu jsme tak naivní, abychom uvěřili, že jim pomáhají z čisté lásky k přírodě a k pravdě???

Za příběhem Grety stojí aktivisté, kteří její příběh využili k tomu, aby podpořili svou představu o světě a získali tak důvody k dalšímu navyšování rozpočtů.

Za příběhem Zuzany Čaputové stojí velcí hráči mezinárodní politiky a také velké mezinárodní peníze. Ještě jsem si nevšimla, že by si takoví lidé vybrali k podpoře nezávislou a nekorumpovatelnou osobnost. Vybírají si osoby slabé, lehce manipulovatelné. Jen takoví v korporátním světě mají šanci uspět. Uvidíme, jestli paní Zuzana bude dobře plnit roli, ke které byla vybrána...

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 2.4.2019


 

1. dub, 2019

To si stále plno lidí myslí. A tak nějak podvědomě volí radši ženy....

A protože jsem byla členkou politické strany, mohu vám říct, že političtí šíbři s tím kalkulují a na vyšší místa kandidátek nastrkují poslušné ženy.

Skutečně silné ženy - sebevědomé, moudré, laskavé a schopné - nemají ve stávajícím systému šanci. Protože jsou nebezpečné.

Je dobré, abyste zkoumali kandidáty ve volbách bez rozdílu stejně - oblíbená kritéria žena/vědec/lékař/slušný nemají žádnou vypovídající hodnotu. Hodnotu má jen životní příběh, který dokladuje kvality kandidáta. Jistě je lepší volit takové politiky, kteří museli o něco bojovat a setkali se ve svém životě s nějakými překážkami.

Ale lidé stále dokola volí marketingové projekty - do kterých obraz ženy moc dobře zapadá a prodává se velmi dobře. Dvojrozměrné postavy plakátového formátu, bez hloubky životního příběhu, tak vyhrávají volby a to je moc smutná zpráva pro všechny ženy. Za normálních okolností by mohla pomoci média, ale ty už zcela ztratily schopnost objektivního informování - je to na nás!

Poučme se ze slovenského případu a podporujme ženy, které nejsou poslušnými loutkami mainstreamu.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 1.4.2019


 

30. bře, 2019

Začínáme stále znovu a znovu…

Antifeministická úderka byla velmi úspěšnou stránkou. Za čtyři měsíce si našla téměř osm tisíc fanoušků. Dosahy byly obrovské, zájem nebývalý. Lidi prostě potřebují krátká vtipná sdělení. Proto byla nejspíš stránka zrušena…

Vytvořila jsem novou stránku s novým názvem, abychom cenzory tak nedráždili.Efektivní strana žen má být platformou pro ženy, které se nebojí hájit své zájmy samy a nepotřebují na svou obranu hejno feministek. Ženy musí přiložit ruku k dílu a pomoci aktivně vrátit svět zpátky, do normálních kolejí. Kdy přirozené je správné a ne zakázané. O to nám jde!

Autor: Eva Hrindová, předsedkyně spolku Naštvané matky, Olomouc, ČR, 30.3.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/Efektivn%C3%AD-strana-%C5%BEen-454170434793879/


 

 

27. bře, 2019

O mírumilovném náboženství nemůže být ani řeči. Kdo má oči otevřené, vidí to...

„Boj s českou islamofobií je běh na dlouhou trať. Je to věcí vzdělání, ale je tu i závazek, že jsme demokratická země s nějakou ústavou a s náboženskou tolerancí, v níž muslimové žijí dlouhodobě,“ řekla Klára Kalibová (ředitelka neziskové organizace In Iustitia).

No bodejť - obyvatelé České republiky nejsou hloupí a vidí, jak islám funguje. O mírumilovném náboženství nemůže být ani řeči. Kdo má oči otevřené, vidí to. Ostatně potvrzují to i ti nejpovolanější - samotní muslimové, kteří se v islámu narodili a žili v něm. Oni nejlépe ví, jak muslimské komunity fungují a podle čeho se řídí. Žádná neziskovka, které jde jen o peníze a rozpočty, na tom nic nezmění.

Cituji z posledního smazaného blogu Hatema Berrezougy:
Problém islámu jsou samotní muslimové. Jinak řečeno prostředí, ve kterém jsme vyrůstali (ať už arabské či to platí i na konvertity z bývalého SSSR a Balkánu) je prostředí diktatury. Diktatura je způsob života a řízení, které se odráží na celou společnost i na fungování samotných rodin, kde jeden rozhoduje a ostatní poslouchají. Jakákoliv námitka je považována za neloajalitu až zradu. A to je jedno, jestli tě démonizují nebo zastřelí ve jménu vlastenectví nebo ve jménu nejvyššího boha, výsledek je tentýž, odstranit druhého bez možnosti dialogu či postupné změny. Tak teď si představte vyrůst jako muslim a navíc v diktaturním prostředí. A proto jediné co platilo na islámský svět a jakoukoliv diktaturu, je tvrdá ruka, anebo puč.

Problém je v tom, že i když muslim uteče z takového prostředí, jeho tragédie tkví v tom, že si ten systém a způsob života v sobě nosí a jiný nezná a je mu souzeno ho prosazovat, pokud mu dají možnost řídit jakoukoliv organizaci. Sice ta organizace bude v demokratickém státě, ale její řízení bude odpovídat řízení, ve kterém muslim vyrostl, jelikož jiné nezná.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 27.3.2019

Zdroj:

http://www.nastvanematky.cz/kdo-chtel-islam-v-cr-posledni-text-hatema-berrezougy

https://plus.rozhlas.cz/boj-s-ceskou-islamofobii-je-beh-na-dlouhou-trat-tvrdi-reditelka-neziskovky-7800048