NÁZOR ČTENÁŘE

15. dub, 2018

Amerika nemá přátele, má jen svoje zájmy, řekl před lety Henry Kissinger. A ten o špinavostech americké politiky vždy věděl opravdu hodně...

Amerika má jen svoje zájmy. Viděli jsme to v uplynulých letech nesčíselněkrát. Nejnověji to vidíme v případě americké agrese vůči Sýrii pod záminkou „útoku chemickými zbraněmi“ zinscenovaného PR agenturou Islámského státu (Bílými přilbami).

Vazalové se ochotně přidali. Francouzského Emanuela přesvědčily dokonce i pouhé statusy islámských teroristů na facebooku a hned se přidal k bombardování země, která bojuje proti islámským teroristům (podporovaným vládami USA, Francie, Británie, Saudské Arábie i Německa).

Amerika nemá přátele, má jen svoje zájmy.

Ale ono to platí i naopak.

Amerika má jen svoje zájmy.

A proto nemá žádné přátele.

Nemůže mít.

Autor: Michal Brand, Praha, ČR, 15.4.2018


 

14. dub, 2018

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Na politické scéně zavládl efekt, který se bez uzardění dá nazvat politickým rasismem. Strany, které díky svému neschopnému a nedůvěryhodnému vedení a díky svým pochybným politickým programům neodpovídajícím realitě, skončili ve volbách v dolní desítce, těsně nad čarou, se semkly a podpírajíc jeden druhého, rozhodli se bojkotovat stranu, která oproti nim uspěla...

Bylo až příliš okaté, jak se různí redaktoři a tzv. žurnalisté snažili nachytat některého člena dotyčné strany na slovním obratu nebo vyjádření, které by se dalo použít proti němu. Nemusím asi zdůrazňovat, že bojkotovanou stranou je SPD. V programovém prohlášení SPD nenašli nastrčení novináři nic, co by stranu mohlo poškodit. Rozjeli kampaň o xenofobii, nacionalismu, fašismu, ale cítili, že to jsou jen slova. Přesto v každé debatě nezapoměli zmínit, jak je dotyčná strana fašizující a populistická. Vůbec je nezajímal ani výklad těchto slov, ani neuváděli žádné argumenty pro svá tvrzení. Muselo stačit, že prostě je to tak. Každý kdo zvažuje vystoupení z EU pomocí referenda nebo zákaz agresivní ideologie neslučitelné s demokracii a ústavou je podle nich jasný populista a xenofób.

Jako dar z marxistických nebes jim muselo připadat vyjádření pana Okamury k táboru v Letech. I když neřekl cokoli špatného, naopak odsoudil všechny zločiny proti lidskosti prováděné během druhé světové války, stačilo jim to téma- pracovní tábor, které okamžitě rozpracovali do všech svých komentářů. Přitom šlo o úplně jinou kauzu, Lidoveckou kauzu mrhání veřejných peněz daňových poplatníků na zcela zbytečnou likvidaci fungující firmy a budování nejdražší piety v dějinách státu. Asi proto právě Lidovci osočovali pana Okamuru nejhlasitěji.

Historici vyvrátili tvrzení o koncentračním táboře, který podle nich nebyl skutečným koncentračním táborem v pravém slova smyslu ,přesto jsou posměšně ,v souvislosti s SPD, neustále předhazovány útoky o popírání utrpení obětí nacismu.. Pan Okamura se omluvil , i když neměl za co, ale mašinerie už se rozjela, namazaná a plně funkční.

A teď je současná situace taková, že nikdo by si vedle této strany do vlády nesedl, protože se to prostě nedělá. Každá je nálepkuje jako extrémisty, ale straně Pirátů, která je svým zaměřením k levicovému extrémismu typu Antifa blízko, tak nikdo neřekne. Jde o podobnou situaci, jako při rasismu. Označí se objekt, v tomto případě politická strana zvolená půl miliardou hlasů, a kdokoli by s ní chtěl mít něco společného, okolí ho odsoudí, pošpiní a politicky likviduje. V tom mu pomáhají snaživá veřejnoprávní média, která ostatním politikům a politickým komentátorům přímo nahrávají na smeč. SPD jsou ti, kteří by podle jiných neměli mít nárok na funkce v parlamentu, v komisích, ve vládě. Jako by měli lepru. A jejich půl milionu voličů zřejmě také.

Toto je aktuální stav naší nemocné demokracie , která by měla stát na volné a rovné soutěži politických stran. Toto je situace ve společnosti, kde už není pro odsouzení potřeba předkládat důkazy, ale stačí jen ukázat prstem. Nepřipomíná Vám to trochu totalitní způsoby bolševismu a nacismu. Nebo prostě čistý rasimus, založený nikoli na barvě pleti, ale na odlišných názorech. Bolševici měli heslo, kdo nejde s námi , jde proti nám. Je zřejmé, že právě ti, kteří takové myšlení mají a používají ho, mají k bolševikům, k totalitě a extrémismu blíž, než kdokoli jiný. Smutné je zejména to, že není z jiných politických stran slyšet odvážný hlas, který by se ozval a řekl - takto to přece nejde. Pro přesnost, pár odvážných se ozývá, ale politické struktury jejich stran je umlčují.

Podobnou situací prochází všechny strany v Evropě, které mají na současnou evropskou politiku kritický nebo odlišný názor. Francie, Belgie, Německo- všude se tzv.proevropské strany semknou ,aby potlačili kritické hlasy. Tak jako správní rasisté, dívají se opovržlivě na jakoby nesystémové strany, které ale přitom nabírají na síle hlasy svých voličů, protože jediní opravdu zastupují jejich zájmy a jedině je zajímá, co občané potřebují, aby mohli bezpečně a klidně žít.Populismus není špatný. Vlastenectví a národní hrdost není špatná. Jsou to předpoklady pro nalezení správné cesty ze zoufalé situace, ve které se Evropa díky marxistickým a levicovým experimentům nalezá.

Důvod tohoto nedemokratického, politického rasismu bude asi zakopaný jinde. Všechny strany, kromě postihovaného SPD, jsou pro zachování členství v EU za každou cenu a nepodporují v žádném případě svobodné hlasování o tomto tématu v referendu, kde by se mohli občané vyjádřit. Odchod z EU by znamenal především konec dotačním programům. Dotace a jejich rozdělování představují obrovskou ekonomickou i politickou moc. A o tu se nechce připravit žádná strana v parlamentu. Kromě SPD.

Bylo by jednoduché říci, co jsme si zvolili, dobře nám tak. Jenže situace se mění rychle a snadno se můžem přiblížit k předčasným volbám. A je opravdu na nás všech, pokud by se to stalo, zda novou příležitost využijeme, zda zvládneme politický reparát, nebo jestli zase podlehneme hloupým frázím a otřepaným, nezásadním tématům.

Autor: Petr Stuchlík, Želechovice nad Dřevnicí, ČR, 14.4.2018


 

13. dub, 2018

Donald Trump vyhrožuje Rusku. O údajném útoku údajnými chemickými zbraněmi s údajně desítkami údajných mrtvých prohlásil:

„Rusko slibuje, že sestřelí jakoukoli raketu vypálenou na Sýrii. Tak se, Rusko, připrav, protože přiletí, budou krásné, nové a sofistikované. Nemělo by ses paktovat s plynovým zabijáckým zvířetem.”

Mimo pozornost médií ale možná Trump vyzradil hlavní důvod eskalace – USA potřebují lacino, v novém jelcinovském dumpingovém výprodeji skoupit ruské národní bohatství:

„Naše vztahy jsou horší, než kdy byly, a to včetně studené války. Není k tomu důvod. Rusko nás potřebuje, abychom mu pomohli s ekonomikou, což by šlo velmi snadno. Potřebujeme, aby všechny národy pracovaly společně. Zastavíme závody ve zbrojení?“

No, s ekonomikou Rusku nejvíce USA pomáhaly v divoké jelcinovské éře. Na základě rad amerických poradců tak bylo v ruské ekonomice, co jen šlo, ukradeno nebo rovnou rozbito. V devadesátých letech jsem do Ruska jezdil – bylo to ekonomické peklo, naprostý rozvrat. Vše pod vládou miláčka Západu Jelcina, na základě rad amerických poradců a „expertů“ ze Světové banky, Mezinárodního měnového fondu a podobných „dobročinných“ spolků. Další pomoc USA Rusku s ekonomikou – to zní jako pozvat si Jacka Rozparovače na gynekologickou operaci.

Ale není divu, že USA potřebují další zemi, kterou by mohly vydrancovat a na dalších pár let zamaskovat jinak nevyhnutelný ekonomický krach. Zadluženost federální vlády USA činí 21 tisíc miliard dolarů. Roční federální deficit je cca tisíc miliard dolarů. Pokud USA ztratí svoji totální vojenskou nadvládu, svoji možnost kterýkoli stát - který by třeba přestal chtít akceptovat dolary - beztrestně a bez odvety vybombardovat, ztratí tím hlavní „krytí“ své měny, dolaru. Dolar přestane být akceptován a zhroutí se. Protože k pokrytí dovozů zboží i služeb z USA stačí všem zemím světa více než bohatě vývozy každé z těchto zemí do USA. Téměř každá země světa má s USA přebytek obchodní bilance a tedy téměř každá země světa má z exportů více dolarů než potřebuje k pokrytí dovozů z USA.

Pokud dolar přestane být kryt vojenskou silou USA, přestane být nutně platidlem za ropu a jiné suroviny. Obchodování ropy v juanu je mimochodem zásadním ohrožením a prvním krokem ke konci existence dolaru (a ke kolapsu americké ekonomiky). Pokud by USA ztratily možnosti „natisknout si libovolné množství dolarů a za ně nakoupit svůj vlastní dluh“ a navíc možností „donutit všechny země nakoupit americký dluh“ (protože všechny státy musí držet dolary, donucené k tomu vojenskou silou USA i mechanismem obchodování zejm. surovin za dolary), musely by USA platit TRŽNÍ úrokové sazby. A pokud by USA měly platit tržní úrok, který si vzhledem k naprosté předluženosti USA troufám odhadnout na cca 10% v nejlepším případě, pak by USA musely vydávat jen na úroky ročně více, než kolik jsou celé příjmy státního rozpočtu USA. Nezbylo by ani na internetové připojení pro Trumpa a jeho tweety.

Vyplundrování ekonomiky Ruska by USA pomohlo. Navíc by se zřejmě velice rychle po „americké pomoci s ekonomikou“ Rusko ekonomicky zhroutilo a následně rozpadlo, s pomocí nějakých ušlechtilých neziskovek a nějaké té barevné revoluce. Tím by zmizela ze světa jediná země, která v tuto chvíli je schopna odolat americké vojenské agresi. Ani Čína zatím nemá tu vojenskou sílu, aby „ustála“, aby byla „příliš velkým soustem“ pro fanatické neocons a deep state z USA. Jen Rusko je v tuto chvíli vojensky příliš silné, jen Rusko v tuto chvíli kazí jinak „perfektní“ americkou totalitní moc nad všemi zeměmi a všemi národy světa. Ani Rusko by nevyhrálo válku s několikanásobně silnějším NATO, ale zasadilo by všem útočníkům až příliš citelné rány. Emanuel Macron prohlásil, že má nezvratné důkazy, že údajný útok údajnými chemickými zbraněmi spáchala syrská armáda. Možná nám k tomu Emanuel namaluje i obrázek, který to „prokáže“. Emanuel zvažuje účast francouzské armády hned při rozpoutání třetí světové války. Děti nemá, tak je mu to celkem fuk. Britská premiérka je připravena zahájit válku i bez souhlasu parlamentu. O nějakém souhlasu voličů ani nehovoříc. Britské ponorky již zaujaly bojová postavení k zahájení třetí světové války. Děti Mayová nemá, tak si asi myslí, že sama se schová ve vládním krytu. Koneckonců, možná ji přijde zajímavější zapsat se do dějin jako „premiérka, která statečně vedla národ do jaderné genocidy“ než jako „zbabělá podlézavá nula, která nedokázala ani vyjednat odchod z EU jako hrdý partner a dělala ze sebe celou dobu poníženého služebníčka“. Německá premiérka Merkelová s celou vládou uprchla z Berlína v obavě z nadcházející jaderné války v Evropě. Odjela s celou vládou na zámek mimo Berlín. Děti sebou nebrala, protože žádné nemá. Útěk z Berlína před nadcházející jadernou apokalypsou odůvodnila tím, že potřebuje stmelit team. Výjezdní team-building výlety jsou jistě hlavní prioritou v takto kritické mezinárodní situaci. V rámci propagandistické přípravné palby nyní prý „NATO žádá Sýrii o plný přístup pozorovatelů a lékařů do syrské Dúmy“. A proč tedy ty samé země zamítly rezoluci Rady Bezpečnosti OSN, která na návrh Ruska předpokládala – plný přístup odborníků na chemické zbraně do místa údajného útoku údajnými chemickými zbraněmi v Dúmě???

Na jiné frontě válečné propagandy

Odborníci z Organizace pro zákaz chemických zbraní došli po analýze k závěru, že Skripala a jeho dceru otrávil Novičok, mimořádně čistý, perfektní. Zcela perfektní a dokonalý Novičok, jen patrně zcela neúčinný, když je Skripal naživu. Zejména když vzorky krve Skripalovi odebrali až po 18 dnech, a analýzu zřejmě dělali až v těchto dnech, tedy více než měsíc po údajné otravě. Zázrak. Když k tomu vezmeme do úvahy, že podle britských profesorů toxikologie Skripal přežil otravu stoprocentně a okamžitě smrtícím Novičokem. A přežil proto, že ho asi tak během 3 hodin po otravě v bytě našli britští zdravotníci v parku, dali mu ihned antidotum, které měli zcela náhodou u sebe, a pak ho odvezli do nemocnice, kde prostě počkali až Skripal Novičok vypotí. Tedy ne vypotí, ale vlastně až se Novičok v jeho těle zcela samovolně rozpadne a působením imunitního systému Skripalova organizmu zcela zmizí, jak tvrdí britský „odborník“. Takže jinak

stoprocentně smrtelný Novičok se ve Skripalově těle sám od sebe rozpadl, aniž by mu nějak trvale ublížil, přestože Novičok zanechává okamžitě po otravě trvalé poškození nervového systému, a zároveň se v krvi Novičok vůbec nerozpadl, ale počkal 18 dní na odebrání vzorků nebo rovnou 38 dní na provedení analýzy vzorků krve Skripala. A to prosím Novičok počkal v krvi v množství, které muselo být opravdu velké, aby se ze vzorků krve dala přesně určit nejen látka ale i její kvalita. Ve vzorku krve dost Novičoku na perfektní analýzu ale málo na otravu oběti. No jasně.

Organizace na ochranu zvířat požaduje po britské vládě vysvětlení, jak je možné, že ve Skripalově zapečetěném domě nechala britská policie uhynout žízní dvě Skripalova morčata a zubožit jednu kočku natolik, že musela být utracena. (Utracena byla pouze jedna ze dvou Skripalových koček – ta které se nepodařilo uprchnout před britskou policií; Skripal měl dvě kočky, jedna uprchla před britskou policií a zřejmě přežila. Druhou tak dlouho týrali žízní, až ji zuboženou museli utratit.) Mimochodem vzpomínáte si na příběhy v našich „svobodných“ médiích o morčatech a kočce, které podlehly otravě Novičokem? Nechali je chcípnout žízní a ještě z toho obviní Rusko.

Proč ale ta eskalace teď? Proč to riskování ze strany USA a jeho vazalů?

Možná chtějí „Blitzkrieg“ druhé operace Barbarossa stihnout dříve, než Rusko příliš posílí svoji obranu novými zbraňovými systémy.

Možná to „naše“ mocenské elity chtějí zkusit dříve, protože jim připadnou větší šance na „vítězství“ teď než třeba za dva roky.

Vy jste naplánováni jako vedlejší ztráta.

Jak se těšíte na tuto svoji roli v komparzu?

Autor: Michal Brand, Praha, ČR, 13.4.2018


 

12. dub, 2018

Donald Trump is toast. Budeme my také doslova ‚toasted‘ v atomové válce?

Slovník: „toast“ – ve slangu „zničen, mrtvý, ukončen, hotov“. Toasted – upečený.

Když Donald Trump vyhodil generála Flynna z pozice svého poradce, bral jsem to jako chybu na cestě změny, chybu na cestě k vysušení „washingtonské bažiny“, jak to dříve sám Trump formuloval. Nechával jsem si k úvaze ještě alternativu, že se z jeho strany jedná o taktický ústupek, po kterém bude následovat tvrdý tah na branku – ke změnám, jejichž nutnost si kdysi dávno Donald sám uvědomoval. Ke změnám, které Donald sám slíbil a které požadovali američtí voliči tak silně, že ani mediální nenávistná kampaň, ani falšování volebních výsledků táborem Hillary (prokázaní nelegální imigranti masově hlasující ve volbách, výzva bývalého amerického prezidenta Obamy, aby ilegální migranti hlasovali v amerických volbách, čímž se Obama dopustil vlastizrady, high treason, protože tím vyzýval k hrubému porušování Ústavy USA, té Ústavy, kterou byl jako prezident dodržovat, bránit a chránit a ne vyzývat k jejímu masovému porušování atd.).

Pak ale následoval nikoli tah na branku k vysušení washingtonské bažiny a k prosazení potřebných změn, ale Trumpovo rozhodnutí odpálit na Sýrii 70 raket Tomahawk jako „odveta“ proti legitimní a demokraticky zvolené syrské vládě.

„Odveta“ za útok chemickými zbraněmi, který byl ve skutečnosti buď zcela zinscenován (záchranáři pobíhající na místě údajného útoku sarinem v sandálech naboso, v kraťasech, bez rukavic – tomu může věřit jedině autor scénáře „Skripal otrávený pohankou Novičok“). Nebo byl tento útok chemickými zbraněmi přímo spáchán americkými spojenci z AlKajdy a/nebo americkými spojenci z Islámského státu (zřejmě chlórem, který spojenci NATO z AlKajdy rádi používají).

Takový scénář měly ostatně všechny „chemické útoky v Sýrii“: Syrská armáda úspěšně zatlačuje islámské teroristy podporované zeměmi „demokratického“ „Západu“, osvobozuje města a vesnice – a pak dojde k chemickému útoku, ALKajda a Islámský stát hned volají po pomoci letectva NATO a Západ je přímo nadržený začít bombardováním pomáhat svým teroristickým spojencům.

Tehdy jsem přestal věřit, že Donald Trump je pozitivní změna. Pochopil jsem, že ho „deep state“, nomenklaturní aparátčíci dostali. V e-mailové diskusi s jedním známým jsem tehdy napsal: „Je hotovo. Trump is toast. Konec. Dostali ho. Nepochopil to, co sám řekl – že nepřítel, proti kterému bojuje, se nebude štítit ničeho. A že tedy on sám musí být proti tomuto nepříteli, proti washingtonské bažině, být připraven také bojovat i těmi nejtvrdšími prostředky. Pokouší se o kompromis se zlou mocí, se kterou žádný kompromis není možný. Už je hotov. Teď ho nechají dělat další a další ústupky, aniž by za ně cokoli získal. Pak ho nechají udělat nějaké ultra svinstvo, třeba rozpoutat jadernou válku v Koreji, případně v Evropě. Pak ho vyhodí, impeachnou, protože ho stejně nikdy nepřijmou mezi sebe, ať udělá cokoli. Následně mu ještě pochčijí hlavu a prohlásí ‚vidíte, co je to za hajzla? to máte z toho, že jste volili někoho jiného, než jsme vám doporučili!‘ Donald Trump skončil, jen to ještě neví.“

Ale už ho dostali. Po vyhrožování Severní Koreji, po vyhrožování Íránu, vypovězení ruských diplomatů pod trapně průhlednou vylhanou záminkou Skripal a po všech dalších předchozích krocích, které nebyly žádnou změnou ale tupým pokračováním zločinné a vpravdě smrtelně nebezpečné politiky Trumpových předchůdců, po všem, co mělo být varováním, nyní vyhrožuje zahájením konfliktu s Ruskem. Záminkou je tentokrát další „útok chemickými zbraněmi v Sýrii“. Syrská armáda se dohodla s teroristy v Dumá, že „demokratická opozice islámských teroristů a vrahů“ opustí město, a postupně začala osvobozovat město. Bílé přilby, propagandistická odnož AlKajdy, hned následně přináší obvinění, že syrská armáda zaútočila chemickými zbraněmi na město, které právě téměř celé osvobodila. Nebudu to ani rozebírat. Hloupost, naprostá stupidita tohoto obvinění je tak očividná, že tomuto poslednímu šlágru pro-válečné propagandy NATO už nemůže věřit nikdo, kdo má IQ vyšší než dnešní datum. (Je jedenáctého, to není mnoho.)

Islámští teroristé tentokrát pro jistotu ani nezveřejnili, o jakou údajnou chemickou bojovou otravnou látku se mělo jednat. Ale videa opět ukazují, nebohé islámské teroristy jak bez rukavic, bez masek, bez ochranných obleků odnáší „oběti útoku chemickými zbraněmi“ z místa zásahu. Fakt – tomuhle nemůže věřit už nikdo, kdo má IQ vyšší než 1 bod. I jedenáct je zbytečně vysoká laťka.

Podle sdělení Červeného půlměsíce, žádné oběti žádné chemické otravy nebyly v Dumá nalezeny. Syrské ministerstvo zahraničí pozvalo mezinárodní experty k prověření situace na místě. Rusko poslalo na místo svoje protichemické specialisty – a ti nenašli žádné stopy po žádné bojové otravné látce kdekoli v údajném místě údajného útoku. (A to nemohli lhát, protože taková lež by se snadno provalila.) USA navrhly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci, která by odsoudila Sýrii (a minimálně nepřímo Rusko) za údajný útok údajnou chemickou zbraní. Každý, i Rusko, už ví, že je to jen záminka, alibi pro ihned následující bombardování a útok na další suverénní zemi ze strany „koalice ke všemu ochotných“ zemí NATO. Proto Rusko vetovalo tuto rezoluci / poukaz na válku USA proti další zemi.

Rusko navrhlo rezoluci, podle které by mezinárodní specialisté odjeli na místo údajného útoku údajnou chemickou zbraní a na místě zjistili fakta. USA ale nemá čas. Rezoluce byla USA a jejími vazaly zamítnuta. Na vyšetřování není čas. Bombardéry už tankují, nakládají bomby a rakety. Další humanitární genocida je na spadnutí. Trump, nebo spíše deep state, který už Trumpa plně kontroluje, chce útok do 3 dnů, vyšetřovat něco, na to nemá čas. Ani on, ani jeho válečný kabinet s poradcem pro národní „bezpečnost“ Johnem Boltonem, ultra fanatickým neo-conem a zastáncem jediné politiky – politiky „bombardovat, bombardovat, bombardovat“.

Francie zvažuje. Austrálie je připravena vyvraždit další desetitisíce a statisíce nevinných lidí v další zemi. Irák, Libye nestačily.

Rusko ale už nemá kam ustupovat. A tentokrát jasně varovalo – útok na Sýrii dostane odpověď, Rusko je připraveno sestřelovat nejen rakety ale i k odvetnému útoku na místo odpalu raket. To znamená – ať už to budou americké lodě ve Středozemním moři, v Perském zálivu, letadla aliance „ke všemu ochotných“. Pokud to mocenské elity USA a zemí NATO odstartují, Rusko si už nenechá nic líbit. Už nemůže. Už nemá kam ustoupit. Po odvetě přijde odveta, pak další „odveta“ NATO, další a další ... a pak jaderné zbraně.

Jak už pře časem uvedli američtí stratégové – místem příští velké války bude Evropa, jednotná,
spolupracující Evropa je pro USA tím největším rizikem, tou největší hrozbou. Lecos z geopolitiky USA už začíná být pochopitelnější, ne?

Ostatně, jako vždy – USA konflikt rozpoutají, podporují nejlépe obě strany a pak, když už je hotovo a vítěz je znám, se USA honem přidají, aby získaly svůj díl. Tentokrát zřejmě USA počítají s jadernou válkou v Evropě, která se jich nedotkne. Jak věří. Koneckonců, USA jsou bezpochyby připravené zatáhnout „raketový deštník“ po svém prvním útoku jadernými zbraněmi na Rusko. V čem ten deštník spočívá?

V sérii nadzemních jaderných výbuchů (v Evropě na ose Finsko-Polsko-Česká republika-Maďarsko, Srbsko-Řecko), které zionizují vzduch. A přes takto zionizovaný vzduch neproletí žádná raketa. Nic, co má v sobě elektroniku. Jako když strčíte mobil do mikrovlnky na deset minut (nezkoušejte to). Takže mocenské elity USA zřejmě věří, že na ně rakety odvetného úderu ze strany v jaderné válce nedoletí. Vám to ale může být jedno, jestli to bude nebo nebude fungovat. Protože Vás spolehlivě zabijí jaderné výbuchy z „raketového deštníku“. „Obranného“, jak jinak, že?

Třetí světová válka, jaderná válka je na spadnutí. Poslední válka v existenci lidstva je hned za rohem. Jaderný holokaust pod vylhanými záminkami. Už jsem to jednou napsal, ale je to nyní ještě aktuálnější: Vy se neděsíte, že každý okamžik, může být poslední, kdy ještě vidíte svoje děti nebo vnoučata naživu a zdravé?

Vy se neděsíte, že pod vylhanou záminkou chystají některé „naše“ západní mocenské kruhy zločin, pro který – i přes prožité hrůzy druhé světové války a holokaustu - lidský jazyk nemá ani jméno? Napište svému poslanci, napište svému senátorovi, napište vládě, napište ministrům, napište svým europoslancům, napište ministryni obrany, napište ministrovi zahraničí, napište panu Babišovi, předsedovi vlády v demisi, napište svému prezidentovi. Kontaktujte politické strany – ANO, ODS, KDU-ČSL, SPD, Piráty, ČSSD, KSČM i neparlamentní strany. Nenechme se zatáhnout jako ovce do války, kde my a naše děti budeme „vedlejší ztráta“, nenechme pasivně dojít situaci do jaderné války z vyfabrikovaných a podvodných záminek prolhaných mocenských elit.

Nebo se každý den ráno rozlučte se svými dětmi, jako kdybyste je viděli naposled. Protože některý, nepříliš vzdálený den to naposledy opravdu bude. Donald Trump nám na rozloučení zřejmě dává poslední dva dny.

Video, kde Donald Trump zcela přesně identifikuje deep state a o jakého nepřítele svobody a demokracie se jedná je zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Xl7ibOlX9qU

Autor: Michal Brand, Praha, ČR, 12.4.2018


 

 

10. dub, 2018

Přední členové ODS by si neměli vyřizovat účty se svými kolegy přes média..

Chtěli bychom se ohradit proti některým tvrzením Miroslavy Němcové, která v rozhovoru pro server Aktuálně.cz velmi nekolegiálně napadá našeho společného stranického kolegu Václava Klause ml. Něco takového považujeme z pohledu zachování vysokého standardu vnitrostranické kultury za nepřípustné.

Odmítáme tvrzení paní poslankyně, podle které Václav Klaus ml. reprezentuje v ODS pouze "marginální proud". Jsme nemile překvapeni tím, že přední poslankyně ODS tímto způsobem veřejně shazuje svého stranického kolegu, který navíc při posledních volbách získal přibližně 6x více preferenčních hlasů než paní Němcová, jenž při minulých volbách přivedla jako volební lídr ODS k hubenému zisku 7,5%.

Je zřejmé, že v ODS se vede mnohdy bouřlivá diskuze o dalším směřování strany a Václav Klaus ml. reprezentuje diametrálně odlišný ideový proud než Miroslava Němcová. To však ale neznamená, že by se zástupci dvou ideově odlišných táborů měli v médiích navzájem atakovat. Paní Němcová svým vyjádřením vysílá neblahé signál o vnitrostranické nevraživosti našim voličům i konkurentům, což je několik měsíců před volbami krajně nezodpovědný krok.

Václav Klaus ml. je řádně zvoleným poslancem za ODS. Proto má naprosto stejné právo vyjadřovat se jménem strany jako paní Němcová. Oba dva naše stranické kolegy plně respektujeme a věříme, že budou moci koexistovat v jedné straně. A toto stanovisko zastáváme i přesto, že ideově můžeme patřit do jiného křídla, než „samozvané hlavní proudy“.

Naše prohlášení jsme se rozhodli koncipovat jako veřejné, abychom vyjádřili nespokojenost s nekolegiálním vyzněním mediálních výstupů některých představitelů ODS. Ostře se vymezujeme proti dehonestaci jiných než mainsteemových stranických názorů a nebo dokonce výzvám k opuštění strany kvůli odlišnému smýšlení.

Pravicovým voličům bychom touto cestou rádi vzkázali, že ideový střet v ODS nadále pokračuje a přislíbili jim, že podnikneme vše proto, aby se ODS vrátila zpátky ke svým původním idejím a oprostila se od aktuálního směřování do "klidného" středu. Současná ODS rozhodně není jen hlasem "nepolitické politiky" Miroslavy Němcové, ale je také hlasem reálné politiky Václava Klause ml.

Zároveň tímto prohlášením apelujeme na ty z našich stranických kolegů, kteří se v posledních letech v důsledku vnitřních i vnějších okolností přestali aktivně podílet na chodu strany a nepřímo a nechtěně se tak spolupodíleli na současném neutěšeném stavu ODS. Respektujeme současné vedení ODS, ale neskrýváme, že nejsme s jeho postoji spokojeni. Bezpochyby nás není jen "několik málo desítek".

Uznáváme samozřejmě, že k potřebné změně kurzu musí dojít demokratickou cestou se souhlasem většinové části členské základny.V příštích měsících naše úsilí patrně vyústí ve vznik ideové platformy. O dalším vývoji vás budeme informovat. Jako loajální členové ODS si nicméně přejeme, aby strana uspěla v blížících se komunálních volbách a doufáme, že na tomto společném cíli se budou podílet všichni členové strany.

Autor: Stará Dobrá ODS, TGM, Praha, ČR, 10.4.2018