MONIKA PILLONI

16. zář, 2018

Česko-italská blogerka a aktivistka italského vládního hnutí Liga Monika Pilloni s odvoláním na italské zdroje popsala, jaké „radosti" s sebou do Itálie přinesli uprchlíci. Přinesli s sebou nemoci. A navíc je šíří po Evropě, protože lidé z lodi Diciotti, které Itálie přijala po tlaku z EU, se rozprchli. A katolická církev, která se měla o migranty starat, má prý pro jejich útěk pochopení...

V závěru srpna pustila Itálie na svou půdu asi 150 migrantů z lodi Diciotti. Převážně šlo o Eritrejce. Katolická církev slíbila, že se o většinu z nich postará. Část z nich převzala Albánie a Irsko. Italský ministr vnitra Matteo Salvini oznamoval tehdy světu, že italského daňového poplatníka to nebude stát ani cent. Monika Pilloni svým českým čtenářům oznamuje, že katolická církev selhává. Migranti se jí rozutekli.

Z jezuity řízeného střediska pro migranty prý uteklo celkem 53 osob, dalších 17 uteklo z jiných zařízení. Stojí za pozornost, že katolická církev má prý pro jejich počínání pochopení. „V il Giornale bylo 5. září psáno, že Otec Camillo Ripamonti, prezident Centra Astalli, je přesvědčen, že těch 40 migrantů, prvních utečenců pocházejících z lodě Diciotti, mělo své důvody. Obhajoval je také tím, že mají právo na svobodu pohybu," napsala Monika Pilloni. Část z migrantů utekla v autobuse pronajatém neziskovou organizací. Zdá se, že se migranti snaží dostat do Francie.

Blogerce přijde zvláštní, že migranti, kteří údajně trpí hlady a strádají tak, jako málokdo na světě, pohrdli pomocí, kterou jim nabídla katolická církev a raději utíkají dál do Evropy. Ministr vnitra Matteo Salvini před tím podle blogerky varoval, ale nikdo ho neposlouchal. Na jeho slova však došlo a to prý dokazuje jedno jediné - že obhájci imigrantů mají zase jednou na triku obrovský trapas. „Ale teď  bohužel zákon říká, že ve dne mají právo se volně pohybovat, takže se prakticky nedá nic dělat. Dá se pouze konstatovat obrovský trapas všech takzvaných pravdoláskařů," napsala doslova Pilloni.

Trapas je to prý o to větší, že migranti šíří po Evropě nemoci. Pilloni připomíná informace, že někteří z uprchlíků jsou nositeli tuberkulózy a když utečou, šíří tuto nemoc dál po Evropě.

PODROBNOSTI V ITALŠTINĚ ZDE

Politik Ligy Roberto Ciambetti prohlásil, že většina případů nákazy se nachází u mimoevropských a z velké části nelegálních migrantů, kteří zřejmě nechápou nebezpečí jejich situace. Podle Pilloni to potvrzuje, že obyčejné Evropany dnes ohrožuje hloupá imigrační politika evropských politiků.

„Občané nesou následky nechutné politiky (kde si někdo na imigračním byznysu pěkně nahrabal). A to nejen z hlediska ekonomického, ale také sociálního a zdravotního. Jen v oblasti Vicenza, dle registru z roku 2015, bylo nakažených 16 osob. Dnes se seznam v této oblasti zvýšil na 40 zaregistrovaných případů nákazy," uzavírá Monika Pilloni, která je  členkou a aktivistkou hnutí Liga.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 16.9.2018
 
Zdroj:
 
 
9. zář, 2018

Rozhovor pro Parlamentnilisty.cz...

ROZHOVOR Česko-italská blogerka Monika Pilloni patří k těm, jež mají o současné situaci v Itálii důležité informace přímo z okolí ministra vnitra a vicepremiéra Mattea Salviniho. Už proto, že je sama členkou a aktivistkou jeho Ligy Severu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínila nedávné Salviniho setkání s Viktorem Orbánem a přidává i aktuality z Itálie, která se stále potýká s běženeckou vlnou a protesty těch, které by nová přísnější pravidla pro migraci mohla postihnout.
 
Nedaleko českých hranic ve čtvrtmilionovém saském Chemnitzu se konají demonstrace v reakci na násilnou smrt pětatřicetiletého Němce s kubánskými kořeny, z níž jsou podezřelí dva muži z Iráku a Sýrie. Velká část tamních obyvatel bere jako obrovské nepochopení to, že média i politici líčí jejich město jako plné pravicových extremistů a nacistů. Máme věřit tomu, že jde při protestech opravdu o akce radikálů, pravicových extremistů či jinak nenávistných jedinců, nebo politici a mainstreamová média nejsou ochotni připustit jiný stav věci, než že do ulic vyrazili náckové?

Na tuto otázku odpovím spíše obecně. Tyto události jsem sledovala na live přenosech. V evropských zemích je bohužel stále aktuální tendence skrývat kriminální činy vesměs nelegálních migrantů či žadatelů o azyl. Tyto osoby, přicházející z jiných realit a nesou si s sebou vlastní zvyky a návyky (nebudu to nazývat kulturou, protože si pod tím slovem představuji něco jiného), se paradoxně odvolávají při žádostech o azyl právě na mnohá zvěrstva, která v jejich zemích vládnou, která jejich tradice či náboženství povolují či nařizují, a oni z té jejich reality prchají. Paradoxně proto, že oni nám to samé pak zavádějí zde a o nějakou integraci anebo alespoň asimilaci se nesnaží.

O tom, že jde o velký a organizovaný byznys vlivných osob a kriminálních organizací, není pochyb. Postupné ovlivňování veřejného mínění, maskování obchodu s lidským masem pod rouškou dobročinnosti neziskovek, které se na tomto obchodu podílejí, je jednou z činností vlivných a další aktivitou těch, kdo za tím vším stojí anebo se na tom přiživují, je právě kriminalizace jedinců, skupin či politiků, kteří na tuto realitu poukazují. Takže i v tomto případě bylo nutné označit lidi zdravého rozumu nálepkou nácků, fašistů, xenofobů a rasistů, a to např. pomocí placených vítačů, udavačů, sociálně či mentálně slabších jedinců a podplacených médií…

Po schůzce Viktora Orbána a Mattea Salviniho, na níž maďarský premiér podpořil italského ministra vnitra v jeho tvrdém postoji vůči migrantům a vyzval ho, aby od něj neustupoval, se ozvaly hlasy, že tito dva politici vytvořili spojenectví proti demokratům. Jak postoje a kroky obou pánů hodnotíte?

Nebylo pochyb o tom, že oba lídři v otázkách migrační politiky najdou vzájemné porozumění. Oběma záleží v první řadě na bezpečnosti a blahu jejich národa, a proto mě velice těší, že k jejich setkání došlo. Spojenectví proti demokratům? Tyto osoby, které se mylně demokraty nazývají, nedokážou uznat vlastní porážku a urážejí voliče, kteří je nevolili. Jde o zaprodance, arogantní eurohujery, kteří nejsou schopni autokritiky. Mám naprosto odlišnou vidinu demokracie. Aktuální italská levice chce pokračovat se svou politickou doktrínou, díky které byla tvrdě poražena. Jedinou změnou je maximálně název strany.

V den schůzky, 28. 8. 2018 v Miláně, ti tzv. demokraté manifestovali proti návštěvě Orbána u Salviniho. V čele manifestace stála bývalá předsedkyně poslanecké sněmovny Laura Boldrini a další vítači ze stran italské levice, nelegální migranti a sociální centra: všichni pěkně spolu v jedné tlupě. Právě Laura Boldrini v těchto dnech vyzvala progresisty, aby se postavili proti pravici a vzdali se svých symbolů k vytvoření jednotné strany LEU … tento akronym má ovšem ještě i jiný význam, který rozesmál celou Itálii.

K Orbánovi se hlásí i Andrej Babiš. Co říkáte na jeho tvrdý postoj, že nepřijmeme ani jednoho uprchlíka?

Nepřijímat je samozřejmě správný postoj a bylo jasné, že si v období před volbami bude za tímto postojem stát a nezmění ho ani italský premiér Conte, u kterého byl minulý týden na návštěvě v Římě. Jak to bude po volbách, je už jiná otázka. Jak dlouho může odolávat nátlaku člověk, který má v EU tolik osobních podnikatelských zájmů?

Co si myslíte o tvrzení George Sorose, že je Salviniho strana financována z Ruska?

To, že by byla Lega financovaná Ruskem, je naprostý blábol. O mnoho zajímavější je zpráva, která, kdo ví proč, uniká světovému tisku, a to je, že íránský ministr zahraničí připouští, že Soros s nimi spolupracuje a financuje je. Tuto zprávu publikoval také izraelský premiér Benjamin Netanjahu , ale opět to světovému tisku jaksi uniklo. Je to zřejmě příliš nepohodlná zpráva, která ničí příliš mnoho pohodlných stereotypů.

Francouzský prezident Emmanuel Macron při návštěvě Dánska k setkání Orbána a Salviniho řekl, že oba tito protiimigračně zaměření politici by v něm měli vidět „svého hlavního oponenta v Evropě“. „Nedaruji nic nacionalistům a těm, kdo hlásají nenávist,“ dodala hlava Francie. Je v Macronových silách udržet ten promigrační a vstřícný étos, který v Evropské unii v posledních letech dominoval?

Francouzský prezident Emmanuel Macron se přímo zřítil od poslední sondáže institutu Ifop o více než deset bodů. Co se týče popularity, tak mu momentálně dává konsenzus jen 31 % Francouzů, a to je horší než výsledek, který měl u stejného institutu bývalý prezident Francois Hollande ve stejném období předchozích pěti let (32 %). Takže místo toho, aby se Macron věnoval destabilizaci Libye a držel pod krkem ekonomický rozvoj 14 afrických států, tak by se měl věnovat událostem ve vlastní zemi a nebrousit si vlastní ego na výhrůžkách vůči Orbánovi a Salvinimu. Když už dělá vše pro to, aby se imigrační masa nezastavila, tak ať se nechová jako pokrytec a „uvítá“ tisíce uprchlíků, které se zavázal přijmout.

Od počátku roku 2017 až do dnešního dne Francie „dobrotivého Macrona“ odmítla na hranicích s Itálií více než 48 000 imigrantů včetně žen a dětí. Sám odmítá migranty na hranicích a nazývá Salviniho nacionalistickým demagogem. Nedokáže udržet na uzdě ani svého přítelíčka, který se maskuje jako policista, a chce řídit Evropu?

Mattea Salviniho vyšetřuje italská prokuratura kvůli zadržování migrantů na lodi Diciotti, ministr vnitra přitom čelí podezření z „únosu, nezákonného zadržování osob a zneužití pravomoci“. Je dobré takové chování postihovat?

V Itálii současně probíhá tzv. establishment. Případ „Diciotti“ je součástí řady pokusů skomírající opozice o návrat na výsluní. A to dokonce za pomoci úředníků se soudní pravomocí... 50 stran obvinění, pět trestných činů (únos!) a 30 let vězení jako maximální trest je opravdu jasná ukázka zbabělosti a neschopnosti proimigračních politiků, kterým je naprosto lhostejný osud vlastního národa. Když pomineme fakt, že nelegální migranti na lodi „Pobřežní stráže Diciotti“ byli naloženi v maltských vodách a přes výslovný zákaz ministra vnitra přivezeni k italským břehům... Copak se těch 177 osob vracelo z nějaké vyhlídkové plavby či z dovolené v exotických zemích, aby se mohlo tvrdit, že nevpuštěním je na pevninu došlo k jejich únosu? Sluníčkáři spolu s poraženou politickou silou začali vyvádět, že jsou na zasvrabené lodi zadržené děti. Po výstupu těchto skoro anebo i již dospělých výrostků, kteří nevykazovali žádné známky útrap, se dále mluvilo jen o nezletilých. Nelegální migranti, kteří „prý“ utíkají z války a hladomoru, přijeli na italské pobřeží kvůli Salvinimu držet hladovku? Na této lodi měli tito zasvrabení „návštěvníci“ zajištěné veškeré základní potřeby, jako by byli v některém identifikačním středisku. Několik žen bylo převezeno do nemocnice na oddělení gynekologie, tři muži na infekční s TBC a dva muži se zápalem plic…

Bruselu se nelíbí ani to, že si jich několik chce vzít dobrovolně Albánie. Prý že když to není v Evropské unii, tak s tím musejí napřed pseudouprchlíci souhlasit. Takže nelegální migrant si ještě bude diktovat, kam by se mu chtělo jet? Vše, co se dnes děje, je absolutně absurdní a vyšetřován je nakonec ten, kdo plní program, se kterým byl občany zvolen, a ne ten, kdo překročil nelegálním způsobem za pomoci pašeráků hranice jiného státu.

Jak se podle vás proměnilo vnímání migrace u nás i v Evropě od léta 2015 do dneška? Bojí se lidé méně vyjádřit nahlas svůj názor?

V roce 2015 již bylo zcela jasné, co se děje, a lidé zdravého rozumu se začali o tuto situaci zajímat. Tomio Okamura měl v otázce „organizované migrační invaze“ zcela jasno již mnohem dříve. Postupem času, kdy zároveň s přílivem nelegálních migrantů rostly také kriminalita a teroristické útoky v Evropě, mnoho lidí prozřelo a začalo se stále více aktivně ozývat. Jak roste počet aktivistů a proimigračních uskupení, tak roste také počet vítacích neziskovek a placených udavačů, kteří mají za úkol manipulovat s veřejným míněním za účelem udržení imigračního byznysu. Nedej bože, aby se třeba vyloupl nějaký další „Salvini“, který by si dovolil jako ten pravý italský snížit o 15 eur denní dávku. Neziskovka v Itálii, aby se o nového evropského občana postarala, dostávala na každou osobu denně 35 eur, na nezletilého mnohem více. A tak se stalo, že dobré srdce mnohým neziskovkám ten nápor dobromilnosti bez obrovských zisků nevydrželo...

Prezident Miloš Zeman se při příležitosti 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa veřejně nijak nevyjádřil, premiér Andrej Babiš byl při svém vystoupení vypískán. Kdo z politiků – nejen zmíněných dvou – vzal připomenutí výročí za správný konec a co pro nás po půlstoletí znamená?

Nikdo nechce žít na okupovaném území a čelit početným restrikcím. Proto si musíme uvědomit, že ani dnes nesmíme ztratit naši státní suverenitu. Kromě probíhající ekonomické války či hry mocných na světových trzích je v ohrožení i svoboda slova. Jsem toho názoru, že nesmíme zapomenout na žádné oběti našich občanů, tudíž kromě zmiňovaného výročí ani na výročí začátku druhé světové války, a v úctě vzpomenout statisíce padlých spoluobčanů, kteří obětovali své životy za naši svobodu. Projevy politiků jsem tentokrát nesledovala, byla jsem zcela zaneprázdněná děním v Itálii, a tak se nemohu konkrétně vyjádřit k žádnému vystoupení.

Prezident vyrazil také přivítat prvňáčky. Někteří rodiče ho vítali s červenými papírovými trenkami připnutými na oblečení, jedna za maminek křičela: „Fuj, táhni!“ Vypovídá to něco o atmosféře v České republice?

Chování „trenýrkových“ rodičů v první den školní docházky je přímo hanebné. Když už nemají úctu k panu prezidentovi, tak ji mají mít alespoň k vlastním dětem. Pro děti je to nová důležitá etapa v jejich životě a mají mít na ten den ty nejlepší vzpomínky. Ta řvoucí matka by se měla stydět, nedala vůbec pěkný příklad těm malým dětem o tom, jak se mají chovat ke starší osobě. Nebudu přirovnávat skupinku nevychovanců k atmosféře celé České republiky.

Dokážeme my Češi respektovat demokratického vítěze voleb? Blíží se oslavy stého výročí vzniku Československa. Jak by měly ideálně vypadat a neobáváte se, že se zase zvrhnou v přestřelky politiků a různé truc podniky odpůrců hlavy státu?

Již delší dobu jsme svědky nedůstojného kopání poražených, naverbovaných, podplacených či pouze parazitujících jedinců a skupin, takže je možné, že opět proběhne nějaká trapná manifestace lidské hlouposti. To, jak by měli ideálně vypadat oslavy stého výročí vzniku Československa, nechám na lidech, kteří mají v této oblasti příslušné kompetence.

Autor: Monika Pilloni, Parlamentnilisty.cz, Itálie, 9.9.2018

Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Monika-Pilloni-a-novinky-z-Italie-Opozice-se-zoufale-snazi-dostat-k-moci-trestnim-stihanim-Salviniho-Pritom-se-pred-celou-zemi-totalne-zesmesnila-550432


 

4. zář, 2018

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

Laura Boldrini chce založit novou stranu: ListaUnitariaEuropea.

Akronym je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis. Informoval o tomdnes Giuseppe De Lorenzo v deníku il Giornale.

Salvini na svém Fb profilu okomentoval tuto zprávu slovy:

To zní slibně :-)

Ideově silně proimigrantská a zřejmě ještě dnes rozvášněná z manifestace na náměstí v Miláně proti Orbanovi a Salvinimu, vyzvala levicové síly, aby se v příštích evropských volbách utvořilo sjednocení pod jediným symbolem . Výzva platí např. pro členy Demokratické strany (PD), Possibile, Leu, Articolo Uno a pro další soudruhy ...

Video. Milán, 28.08.2018 - Manifestace proti návštěvě Orbána u Salviniho. Laura Boldrini a další vítači ze stran italské levice, nelegální migranti a sociální centra: všichni pěkně spolu v jedné tlupě.

https://www.youtube.com/watch?v=ozThJZ56Y0Y

L. Boldrini napsala osobněprvního září na sociální síťvýzvu k založení LUE:

Laura Boldrini na twitteru:

Další evropské volby budou výzvou mezi dvěma světovými pohledy.

Co říkáte, kdyby se pokrokové strany postavili pravici a vzdali se svých symbolů k vytvoření jednotného seznamu ve znamení otevřenosti a inovace?

#ListaUnitariaEuropea

Faktem je, že zkratka "LUE" ve zdravotnictví označuje vše kromě příjemných pocitů. Encyklopedie Treccani vysvětluje, že termín pochází z latinského lues, což znamená "nemoc, mor, epidemii, nákazu". V jazyce lékařů a zdravotních sester je na druhé straně synonymem syfilis, - nepříjemné, sexuálně přenosné onemocnění. Obrazově řečeno má analogickou spojitosti ke slovům : mor, veřejná kalamita a neštěstí.

Jak se to tak říká ... NOMEN OMEN?

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 4.9.2018

Zdroj: 

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=677447&x=socialky_facebook_c


 

 

 

30. srp, 2018

Během dvou dnů, po vyhlášení petice deníkem Libero a to na podporu Mattea Salviniho bylo sebráno 10.000 (deset tisíc) podpisů ... 

Tyto podepsané útržky dostane prezident Mattarella.

 Jestliže budete také chtít podpořit Salviniho před nesmyslným vyšetřováním a udavačstvím, můžete poslat mailem podepsanou petici.

Název petice zní: 
NIKDO NESAHEJTE NA SALVINIHO

Podepisuje se text: 
JESTLIŽE CHCEŠ VYJÁDŘIT SOLIDARITU S MINISTREM SALVINI PO OTEVŘENÍ VYŠETŘOVÁNÍ ZA TO ŽE ZACHRÁNIL MIGRANTY

 Vytiskněte modrý útržek a vedle slova FIRMA se podepište, udělejte fotku podepsaného listu a zašlete na mail redakce Libero:
nessunotocchisalvini@liberoquotidiano.it

Děkuji 

Název petice zní: 
NIKDO NESAHEJTE NA SALVINIHO

Podepisuje se text: 
JESTLIŽE CHCEŠ VYJÁDŘIT SOLIDARITU S MINISTREM SALVINI PO OTEVŘENÍ VYŠETŘOVÁNÍ ZA TO ŽE ZACHRÁNIL MIGRANTY

podpis

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 30.8.2018


 

 
27. srp, 2018

Živé vysílání bude na této stránce dnes v 21:00. Otázky na Moniku můžete psát už v teto chvíli, pod tento status...

https://www.facebook.com/salviniofficial.fanclub.cz.sk/

Živé vysielanie je možné sdelovať na tejto stránke na prehliadačoch Google Chrome a Mozilla Firefox. Internet Explorer žiaľ má obmedzenia, ktoré neumožňujú plnohonotné sledovanie a aktuálne prispievanie do diskusie priamo na stránke.

živé vysílání zde:

https://www.facebook.com/salviniofficial.fanclub.cz.sk/

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 27.8.2018