MONIKA PILLONI

29. dub, 2019
Jedná se o velice citlivé téma, zvláště v těchto dnech...
 
To, že Itálie čelí obrovským problémům z řad nelegálních migrantů je známé, ale velké problémy jsou běžné bohužel i z řad mnohdy nepřizpůsobivých cizinců jako jsou například Rumuni a jejich menšiny. Prostě nemusí zrovna připlout přes Středozemní moře, tím samozřejmě nechci házet do jednoho pytle slušné občany této státní příslušnosti, citované pouze jako příklad, protože na oltáři ve videu je rumunská vlajka s erbem.

K devastaci kostela Madonna della Misericordia z Lugaresi se  vyjádřil i Jacopo Morrone, tajemník Lega Romagna, jménem celého hnutí z kraje Romagna a zejména militantů a členů Lega Cesena.

“Solidarita a blízkost k pravoslavné komunitě Ceseny a otci Silviusovi v této vážné události, která nastala dnes ráno, když dva muži po ortodoxních velikonočních obřadech, oslavovaných přes noc, zdevastovali kostel Madonna della Misericordia del Lugaresi ”.

Na závěr Morrone dodává:

„Z první zprávy se dozvěděli, že dva muži, v podroušeném stavu, cizinci žijící v Ceseně, patří do stejné ortodoxní komunity. V každém případě se domníváme, že nesmí existovat žádné polehčující okolnosti, ani omluvy pro ty, kteří zdevastují veřejnou budovu, navíc ještě posvátnou, uráží náboženskou citlivost komunity a ohrožující bezpečnost lidí.“

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 29.4.2019
 
Zdroj:

https://monikapilloni.wordpress.com/2019/04/28/zdevastovany-kostel-na-ortodoxni-velikonoce


 

 

10. dub, 2019
Národy zvedají hlavu „Směrem k Evropě zdravého rozumu!" to je název konference konané v hotelu Gallia v Miláně pondělí 8. dubna...
 
Předseda Ligy, senátor, ministr vnitra a vícepremiér vlády - Matteo Salvini - představil exponenty pro každou z dalších tří suverénních skupin, které jsou v současné době v Evropském parlamentu:  Matteo Salvini (Lega - ENF) - Jörg Meuthen (Alternative für Deutschland - EFDD)  - Olli Kotro (The Finns Party - ECR) - Anders Vistisen (Dansk Folkeparti - ECR). Název konference se objevoval na obrazovce za reproduktory, nad vlajkami čtyř zemí, střídavě v němčině, dánštině, finštině a italštině.
 
Salvini přivítal přítomné hosty  a začal svůj úvod s tím, že byl pověřen jako mluvčí reprezentovat  všechny historicky spojenecké hnutí Ligy (ENF) a oznámil, že se rozšiřuje komunita - rodina a  vzniká nový evropský sen , jelikož pro mnoho občanů a mnoho národů je dnešní Evropská unie noční můrou. 
 
Dále řekl: "Snažíme se navrátit do centra zájmu práci, rodinu, bezpečnost, ochranu životmního prostředí, budoucnost mladých lidí ...   uskutečňujeme to s hnutími, která jsou alternativou  oproti těm, kteří vládli v Evropě v posledních desetiletích. Dnes se tato naše rodina rozšiřuje a zahrnuje i hnutí, s nimiž jsme nikdy nespolupracovali. Samozřejmě, že máme rozdíly - zakládáme si  na identitách, tradicích,  historii a jazyku. Pro mě osobně se tento evropský sen odvíjí od ústavních dohod, například od Maastrichtské smlouvy" ...
 
"Evropa dává smysl, pokud uznává identity, historie, kultury, ale pokud má být Evropská unie unifikovanou myšlenkou založenou na finančním byznysu a o pouhém ekonomickém uvažování, tak to není sen, ale noční můra. V pondělí 08. dubna do Milána přijeli přátelé z Dánska, z Finska, z Německa a do 26. května budou přidáni další," řekl mimo jiné Salvini a dodal: "Naším cílem je konečně být silou vlády a změnou v Evropě, abychom přinesli novou lymfu,  novou krev,  novou naději a nový sen.  Jsme připraveni budovat budoucnost. Začínáme tuto cestu, která zachrání Evropu. Ti, kdo pohřbívají evropský sen, jsou byrokraté, dobročinci a bankéři, kteří vládnou Evropě již příliš dlouho. My chceme navrátit vládu Evropy národům a já děkuji těm, kteří nám s tím pomohou."
 
Zde připojuji odkazy na Fb stránku Mattea Salviniho, kde probíhal streaming v italštině, angličtině a němčině, zde si můžete také poslechnout projevy hostů. 
 
 
VIDEO kde po skončení konference odpovídá 
Jörg Meuthen (Alternative für Deutschland - EFDD) a jsem v něm i já:   
 
 
Co odpovíte k otázce obvinění z antisemitismu adresované vaší straně ?
 
Že je to  pohádka. Nejsme absolutně antisemitští. Jsme přátelé Izraele. Máme skupiny Židů v AfD.  V mé straně není žádný antisemitismus. 
 
A odsuzujete nacismus ? 
 
Samozřejmě. Vy znáte někoho kdo neodsuzuje nacismus? Je velmi málo lidí tohoto typu a jsou opravdu šílení, naprosto šílení a my s těmito lidmi nechceme mít nic společného. 
V evropském parlamentu je vaše strana v aleanci s Hnutím 5 hvězd (M5S). 
 
Co se stane po Evropských volbách 26. května a co si myslíte o M5S ?  
 
My respektujeme a pracujeme dobře s M5S ve skupině EFDD, kde jsme nyní. Ale je jasné, že tato skupina  po  evropských volbách 26. května skončí, protože například očekáváme, že Británie opustí Evropskou unii a právě oni jsou největší skupinou v této koalici. Pracujeme na této nové koalici, kterou jsme  prezentovali zde v Miláně.  
 
255 novinářů a kameramanů z toho 80 cizinců, 120 různých medií z toho 49 cizích:
 
La prima conferenza programmatica internazionale “Verso l’Europa del Buonsenso! - Towards a Common Sense Europe!” che si è svolta oggi a Milano ha ospitato 255 giornalisti e cineoperatori, di cui 80 stranieri. In totale le testate presenti sono state 120 tra cui 49 estere. I Paesi rappresentati sono Francia, Austria, Germania, Uk, Usa, Turchia, Svizzera, Spagna, Ungheria, Giappone, Olanda, Rep. Ceca, Messico, Slovenia, Russia, Danimarca, Finlandia. Le maggiori testate presenti:
 
AFP Agence France Presse
APA (Austria)
ARD Germania
Associated Press
Bloomberg
CNN
Daily Express Online
Der Spiegel
Deutschland-Kurier
DHA - NTV Turchia
Die Zeit
DPA
El Economista
ETB
Euronews - NBC News
Financial Times
France 3 - France 5TV
La Vanguardia
Le Figaro
Le Temps
MF Dow Jones
MTVA TV (Ungheria)
NHK Giappone
NOS Nieuws (Olanda)
ORF - Radio tv (Austria)
Politico EU
Radio France
RaptorTV (rep Ceca)
Reforma (Mexico)
Reuters
RSI Svizzera
RTL Ntv (Germania)
RTS Svizzera
RTV Slovenija
Ruptly.tv
Russia24
TAZ (Germania)
The Asahi Shimbun
The Daily Telegraph
The Economist
The Guardian
The National UK
The New York Times
The Times (UK)
TV2 Danmark
 
Autor: Monika Pilloni, Miláno, Itálie, 10.4.2019
6. dub, 2019

Loď Alan Kurdi patřící neziskovce Sea Eye, pluje ve Středozemním moři s 64 migranty na palubě (plus 17 osob – personál na lodi). Poté, co naložili nelegální migranty 20 mil od pobřeží Libye (člun byl ještě nepoškozený) a pobřežní hlídka prý “neodpovídala.” Loď zamířila na sever a tam pod výmluvou špatného počasí změnila směr na ostrov Lampedusa...

Italské Ministerstvo vnitra však vydalo směrnici, která by zabránila jejímu vstupu do teritoriálních vod, a tak několik hodin plavilo plavidlo před ostrovem, ale mimo oblast výlučné italské působnosti.
 

“Nejsem jediný, kdo má pochybnosti o úloze nevládních organizací ve Středomoří. Ale opakuji, nenechávejte to říct jen mě, protože já jsem zainteresovaná strana. Zeptejte se francouzského kolegy, německého kolegy, britského kolegy, a všech ostatních – neziskovky jsou problémem a pomáhají obchodníkům s lidmi.”

Tak vicepremiér Matteo Salvini, na G7 ministrů vnitra v Paříži, ve Francii. S novináři se Salvini vrátil na téma německé lodi Alan Kurdi, německé neziskovky Sea Eye, která křižovala od 4 dubna u ostrova Lampedusa s nákladem 64 migrantů a požadovali povolení k přistání z důvodu špatného počasí.

“Požádal jsem svého německého kolegu, aby zasáhl u lodi, označena jako německá, aby ten problém vyřešil. Očekávám, že německá vláda podle toho bude postupovat, loď je jejich, vlajka je jejich, posádka je jejich, kapitán je z Hamburku, v Hamburku je pohostinný přístav , každý ať si dělá svoje” …

Italské Ministerstvo vnitra každopádně povolilo přistání dvou dětí ve věku 1 a 6 let, jejich matek a těhotné ženy. na křehké osoby byl vždy brán ohled. Ty to odmítli! Nezbývá než popřát dobrou cestu do Berlína, jak řekl Matteo Salvini.

Italské Ministerstvo vnitra každopádně povolilo přistání dvou dětí ve věku 1 a 6 let, jejich matek a těhotné ženy. na křehké osoby byl vždy brán ohled. Ty to odmítli! Nezbývá než popřát dobrou cestu do Berlína, jak řekl Matteo Salvini.

Ve večerních hodinách se loď Alan Kurdi vydala směrem na Maltu. Tam se bude snažit najít co nejrychlejší řešení a také zásoby jídla a pitné vody. Jak známo tak Malta fungovala několik let jako přístav neziskovkových lodí, kterí se tam vraceli po tom co vyložili v Itálii.

Neziskovka, která se chová jako pašeráci nelegálnách migrantů hraje na city:
Sea Eye osočuje Salviniho z „nerespektování povinnosti chránit rodiny a to za účelem politického vykořisťování.” Nebyl prý žádný objektivní důvod trvat na odloučení rodin. a tvrdí, že bylo pravděpodobně záměrem politických činitelů přivést posádku“ Alan Kurdi „k morálnímu dilematu“.

Jedou na neatorizovanou výpravu, pro nelegální migranty, kteří kvůli neziskovkám riskují své životy a oni si dovolují někoho soudit ?
Chápete tu tu drzost? Tato loď brázdila moře od 21.03.2019 až do 03. 04. 2019, jen aby někoho naložila a jela účelově provokovat do Itálie. Jelikož na moře bez číhajících neziskovek tíměř nikdo nevyplouvá, jsou to právě oni, jejich přítomností, kdo zavinil to že se tato výprava zorganizovala. Je více než pravděpodobné, že by jinak tento člun nebyl na hranice teritoriálnách libyjskych vod vytažen …
 
Jinak to vypadá na další žalobu vůči vládě kvůli lodi Sea Eye a toho , že nebylo dovoleno přistání – tentokrát od neziskovky Mediterranea !!!
 
Fotogalerie + video zde:
 
 
Autor: Monika Pilloni, Itálie, 6.4.2019
8. bře, 2019
Pamela Mastropietro byla ještě naživu, když ji Nigerijec Osegale řezal na kusy. Vincezo Marino, klíčový svědek obžaloby proti Nigerijci Oseghale, vystoupil během druhého slyšení...
 
Objevují se nové hrozivé detaily o smrti Pamely Mastropietro. Odhalil je «kajícník» Vincenzo Marino – zadržen coby člen mafie, který se před časem rozhodl kolaborovat s justicí. Byl slyšen jako supersvědek během druhého líčení před Soudním dvorem «Corte di Assise» ve městě Macerata, kde se ten hrůzný čin před časem odehrál. Vincenzo Marino byl Oseghalem v cele, ve vězení v Ascoli Piceno a právě tam vyslyšel jeho otřesné přiznání k vraždě Pamely.
 
Podle toho, co Marino vypověděl během dnešního slyšení, imigrant měl bodnout Pamelu do jater okamžitě po pohlavním styku:
 
„Desmond Lucky odešel, Oseghale se ji snažil vskřísit vodou na obličeji a ona se probrala. Oseghale se svlékl, ona byla vzhůru“, ale měla „oči obrácené vzhůru“ a „měli kompletní pohlavní styk “. Pak „dívka chtěla jít domů, do Říma, protože měla vlak, řekla, že ho jinak udá. Měli potyčku, strkali do sebe, Oseghale jí píchnul do výšky jater a po prvním bodnutí Pamela klesla na zemi “.
 
Ale tady to neskončilo. Stále dle výpovědi svědka, Oseghale po tom co zasáhl dívku, šel do parku Diaz požádat o pomoc kolegu, marně a tak se pak vrátil domů.
 
„Byl přesvědčen, že Pamela bude mrtvá a tak jí začal od nohy rozřezávat. Dívka se začala hýbat a naříkat a tak ji bodnul podruhé “.
 
Co se týče možných pomocníků v zavraždění dívky, svědek řekl v soudní síni, že Oseghale nikoho nejmenoval. Navíc NIgerijec použil bělidlo, aby smazal stopy.
 
„Omyl ji bělidlem, protože tak by se nemělo poznat, zda zemřela na předávkování nebo jestli byla zavražděna,“ dodal. „Říkal, že měl v lednici pytel kam chtěl dát kusy, ale nevešli se, a tak že jí musel rozřezat a dal ji do dvou kufrů,“ pokračuje svědek ve vyprávění toho s čím se mu Oseghale svěřil. Zavolal taxík, ale když byl v autě, “jeho manželka ho zavolala a on zpanikařil,” dodal svědek.
 
Innocent Oseghale, který vždy trval na své nevině, by mohl být skutečný viník brutální vraždy dívky
Prozradil to Vincenzo Marino, bývalý šéf kalábrijské mafie a nyní kolaborant justice. V cele mu Oseghale řekl, že je jeden z vůdců nigerijské mafie v Itálii, pověřený zajistit spojení mezi kriminální buňkou ve městě Padova a Castelvolturno (Caserta).
 
„Kromě toho, dle Marina, by Oseghale také řekl: “Dám ti sto tisíc eur, pokud mi dosvědčíš, že víš, že Pamela zemřela na předávkování. Peníze ti přijdou z Castelvolturna prostřednictvím právníků “.
 
Vyšetřovatelé věří spolehlivým svědectvím vězně a to z důvodu, že pro soudce je to co vyprávěl Marino tak podrobné a s tak přesnými detaily, které mu mohl sdělit pouze autor vraždy. Navíc je důležité připomenout, že svědectví Marina již byly užitečné k zatčení významných osobností “ndranghety”.
 
Navíc existuje další otázka, kvůli které se soudci přiklání ve prospěch těchto svědectví. Nikdo totiž nechápe, kdo platí Oseghaleovy právní poplatky.
 
Vždyť údajný vrah Pamely by tuto částku peněz neměl mít:
 
„Nigerijce zastupují 2 právníci, kteří zase využívají služeb mnoha dalších konzultantů.
 
Tato věc je i dokonce předmětem parlamentní otázky, kterou předložil představitel Ligy, Giorgio Latini Ligy:
 
„Jak si Innocent může dovolit je platit, když z šetření vyplývá, že je nemajetný a nezaměstnaný? “.
 
A tady z Marinova svědectví vychází na povrch, že Nigerijec je jedním z vedoucích představitelů Black Cats, mocné organizace nigerijské mafie. Možná právě tento konkrétní detail by mohl mít zásadní význam pro pochopení úlohy Oshegaleho ve vraždě dívky, ale také vazbou mezi brutální vraždou a velmi nebezpečnou nigerijskou mafií.
 
Autor: Monika Pilloni, Itálie, 8.3.2019
 
Zdroj:
 
 
26. úno, 2019

Migrant prodávající drogy, byl zatčen Italskou policií v hlavním městě Italské Sardinie Cagliari. I díky tomu vyhrála Salviniho Lega volby na Sardinii...

 

Video zde:

 

https://www.facebook.com/watch/?v=2214980725420871

 

Autor: Italská Policie Sardinie, Monika Pilloni, Itálie, 26.2.2019