MONIKA PILLONI

30. říj, 2017

Stále více italských důchodců nedokáže s malou penzí přežít měsíc, na jídlo nemají a tak chodí vyhrabávat jídlo mezi odpadky na tržištích. Na druhé straně migranti jídlo vyhazují, nechutnají jim italské recepty, priorita je wifi.

Noví chudí, důchodci ,,nakupují " mezi odpadky

Reportérka Marion Didier přináší ve své reportáži, v televizním pořadu ,,L ́aria che tira" na stanici La7, svědectví, jak se vlastně opravdu důchodcům v Itálii žije. Na situaci ,,vyhrabávání poživatin z odpadků" ze strany důchodců, se táže i prodavačů na tržišti.

Na otázku ,,co se dnes našlo?" důchodci odpovídají : salát, mandarinky ... druhá paní odpovídá zelenina ... pán má zase radost z kaštanů a snad najde i nějaký ten pomeranč či klementinku ... ještě prý musí hledat ... Stále více důchodců v Itálii vyhrabává z odpadu co zanechají trhovci, co nejméně zvadlou zeleninu a co nejméně otlučené ovoce, které by bylo ještě poživatelné ... malá penze jim prostě na celý měsíc nestačí.

Trhovci jejich situaci znají a někteří pro ně dávají zeleninu a ovoce, co se dá ještě okrájet, do bedýnek na kraj, vedle hromad s odpadem ...

Reportáž je z Milána z náměstí Martini, ale není to ojedinělá situace, stejný obrázek můžete v Itálii vidět kdekoliv jinde ...

Na tuto problematiku upozornil 27.10.2017 tímto videem také Matteo Salvini (leader Ligy severu) na svém fb profilu.

To je jedna specifická skupina lidí, kteří po celoživotní práci říkají, že to pro ně bylo v minulosti nepředstavitelné, že takto jednou skončí a v důchodu se budou muset hrabat v odpadcích ...

Pak je zde další specifická skupina lidí, která se na rozdíl od té první, nikdy ničím nezasloužila o rozkvět země, ale oni mají nárok bezplatně na všechno, i na přednostní bezplatné zdravotnictví ... jsou to takzvaní migranti.

Migranti - italské jídlo jim nechutná

Jak je to možné? Copak migranti neprchají před hladomorem?

Během posledních 4 let jsme svědky naprostého nevděku ze stran migrantů, kteří pohrdají jídlem a jejich prioritou je wi-fi na pokoji, peníze, značkové oblečení a smartphony.Kvůli těmto prioritám velmi často hromadně protestují a blokují příjezdové cesty a nebo ničí vnitřní vybavení hotelů či ubytoven a v nejednom případě také násilně zadržují pracovníky ziskovek, kteří se o ně láskyplně starají. Mají totiž také úklidový servis jako na hotelu, zajištěné lůžko v teple, plnou penzi a jako kapesné, každý den 2,50 euro na ruku. Ale italské jídlo jim nechutná ! Jídlo dokonce vyhazují: pečivo, rýži, těstoviny ... Takto se chovají lidé utíkající před hladem a bídou? Copak nám nepřicházejí vydělávat na důchody? Takto nám to přece vítačské partaje vysvětlují. S tím jak prokazují úctu k našim starším občanům, které někdy také okradou a ublíží jim, to tak tedy vůbec nevypadá ...

Zde je důkaz, že si důchodci a ani žádný jiný běžný občan s masivní a nekontrolovanou migrací opravdu nepřilepší ...

Ve videu, ve spodní části o migrantech, v titulkách v první ukázce se dočtete: My chceme peníze, tady to není dobré, náš hotel nemá wi-fi, musíme jít ven hledat wi-fi dva nebo tři km ... Jídlo není dobré, snídaně, oběd a večeře nejsou dobré ... To si od nás vyžaduje oběti, mnoho obětí! Není to dobré, jídlo není dobré! V další ukázce afričanky zuří, protože se jim nelíbí rýže. V dalším videu si migranti opět stěžují. Africký žadatel o azyl modrých zrdcadlových brýlích vysvětluje , že chtějí mít dobré jídlo a slušný život , mělo by to být jednoduché, ikdyž jsme imigranti .... vzápětí je v další ukázce vidět manifest, na kterém je napsáno ,,není dobré jídlo také voda." ANI VODA JIM NECHUTNÁ?

Jeden z příkladů plýtvání jídlem nám předvádějí vesměs ,, afričtí hosté" z kaséren Zanusso ve městečku Oderzo (viz. video - plné popelnice jídla po jejich obědě).

Je to jako facka do tváře milionů občanů Itálie, žijících pod hranicí chudoby.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 30.10.2017

Zdroj: 

https://www.facebook.com/salviniofficial/videos/10155248574318155/

https://www.youtube.com/watch?v=sNCSrxhLOqQ

https://www.youtube.com/watch?v=1PFL-u8WKDQ

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630952


 

 

28. říj, 2017

Itálie: Žáci základní školy v Terstu byli učitelkou vysláni udělat za domácí úkol na ulici rozhovor s migranty. Rodiče neinformovala a vystavila tak nezletilé nebezpečí. Učitelka se snaží dětem vnutit vítačskou ideologii.

14-ti letí žáci vysláni dělat rozhovory s migranty.

Žáci dostali zcela zvláštní domácí úkol, který vyvolal mnoho nepokojů. Učitelka v Terstu zadala třídě v Borgo San Sergio za domácí úkol interview migrantů.

Ano čtete správně: Rozhovor s migranty.

Žáci museli "zastavit migranty a vyptávat se jich na jejich osobní příběh".

Věc se dostala do médií díky stížnosti matky, jejíž dcera je jednou ze žáků nucených se jít vyptávat migrantů, jak tráví jejich den. Deborah Clari, která je zároveň prezidentkou společnosti Tiaiutiamonoi Onlus v Terstu (organizace pomáhající občanům v nouzi), napsala na Facebooku, co se stalo a obrátila se o pomoc k radní, Monice Canciani: „Zdá se ti to normální ? - píše matka ve zveřejněném příspěvku na stránce Facebooku - Trieste Sepolfar. Mluvíme o dětech ve věku 13-14 let! Jeden chlapec dokonce oznámil, že mu migrant sprostě nadával, a tak musel utéct. S tím vším, co se proslýchá, že se děje, dají takový úkol? Nemůžeme být klidní ani ve škole. "

Autorka publikované zprávy mimo jiné řekla: tato učitelka vyvíjí na děti „levicový politický nátlak, místo toho, aby jim dala prostor k utvoření vlastního názoru. Mé dceři, jen proto, že se zmínila, že ne všichni migranti nejsou političtí uprchlíci a ne všichni z nich jsou zde na práci, učitelka řekla, že je rasistka. Takže, aby vyvolala dojem, že migranti jsou pouze chudí lidé, co utekli před válkou, družní, dobří atd.,zadala úkol, aniž by rodiče byli oficiálně informováni. Nikdy by takovou věc nepovolili. "

„Moje dcera – vysvětluje dále paní Clari – má 14 let a rozhodně nedovolím, aby se potulovala sama ve městě, natož aby zastavovala neznámé osoby, migranty či kohokoliv jiného a žádala osobní údaje z jejich života. Absurdní, nebezpečné a nezákonné! Mluvíme zde o nezletilých dětech. Poslala jsem řediteli školy mail, protože chci, aby byl informován o tomto incidentu a aby přijal opatření, co se učitelky týče . "

Paní Clari pokračuje: "Řídím sdružení, které se stará o chudé v mém městě, mé děti vidí chudé lidi, kterým pomáháme a zapojují se v této aktivitě. Vůbec se necítím rasisticky, když si myslím, že moji spoluobčané mají přednost před těmi, kteří nelegálně migrují do naší země."

Absolutní pravda vyjde najevo pravděpodobně v pondělí. Byla svolána naléhavá schůze s vedením školy a s rodiči.

Verze školy

Druhý den po tom, co se místní deník (Trieste Prima) zajímal o tuto záležitost, ředitel školy, Mauro Dellore, se samozřejmě snažil chránit reputaci školy a prohlásil, že se jednalo pouze o dobrovolný projekt,ve kterém byli studenti zapojeni během prvního měsíce školy, jehož cílem je přivést studenty k zamyšlení nad podmínkami migrantů včerejška a dneška a rozvinout jejich kritický smysl pro realitu. A někdo z rodičů prý informován byl. Pro tuto činnost byly navrženy texty ze školních antologií a různých novin, kde byly tyto otázky řešeny v historické době a dále dle politické orientace (např. články / videa, noviny... ).

Místní politika

Po svědectví matky 14leté žačky, se tato problematika okamžitě řešila na zasedání Městské rady v předloženém urgentním návrhu. Prvním signatářem byl Paolo Polidori (Liga severu Lega nord) spolu s dalšími většinovými radními (Rescigno per la Lista Dipiazza, Camber Forza Italia, Giacomelli Fratelli d'Italia a Tuiach ze smíšené skupiny). Tito všichni odsoudili gesto "zasílání" dětí k rozhovoru s cizinci, migranty, uprchlíky, ale také s italskými občany.

A o to zde právě jde, ať už je projekt povinný či ne. Zasílání dětí, za účelem rozhovoru k neznámým lidem je nebezpečné. Dítě ve škole jen těžko, ze strachu před špatným hodnocením, odmítne to, co po něm učitelé chtějí.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 28.10.2017

zdroj:

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/compito-alunni-mandati-intervistare-migranti-strada-1456631.html

http://www.triesteprima.it/cronaca/14enni-mandati-a-intervistare-profughi-per-strada-la-denuncia-di-una-mamma-25-ottobre-2017.html

http://www.triesteprima.it/cronaca/intervista-ai-migranti-il-preside-compito-facoltativo-avvisati-i-genitori-degli-alunni-interessati.html

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630808


 

 

 

25. říj, 2017

V neděli 22. října 2017 se konalo od sedmi hodin ráno do 23 hodin referendum o autonomii krajů Benátsko (Veneto) a Lombardie. Je to umožněno v čl. 116 odst. III italské ústavy. Tímto tedy mohou kraje požádat o zvýšení místních kompetencí. Ústava takovou decentralizaci vlády zavedením federálních uskupení deferenciovaných autonomií dovoluje od roku 2001. 

V Itálii již existují autonomní oblasti. Jsou to kraje: Friuli – Venezia Giulia, Trentino – Alto Adige/Sudtirol, Valle d’Aosta a ostrovy Sardinie a Sicílie. Těchto pět krajů má speciální statut autonomie, který byl autorizován Parlamentem Italské republiky. O stejný statut nyní usilovaly dvě severoitalské oblasti.

Podle informačních tiskových serverů v Benátsku volilo 60 % a v Lombardii 40 % občanů. Již v 19 hodin Benátsko dosáhlo kvóra 50 % nutného pro to, aby referendum o autonomii vstoupilo v platnost. Ve 23 hodin, v momentě, kdy se uzavírala volební místa, jsme byli svědky obrovského úspěchu: referenda o autonomii se účastnilo 57,2 % oprávněných osob. Co se týče dat z Lombardie, ta jsou méně excelentní: okolo 19. hodiny se dostavilo 31,8 % oprávněných voličů.

Podle oficiálních dat z krajského ministerstva v obou regionech odpověď „ANO“ naprosto převažuje: v Benátsku volilo 98,1 % hlasujících ANO a 1,9 % NE. V Lombardii bylo pro ANO 95,38 % a pro NE 3,86 % voličů.

Luca Zaia, prezident krajské vlády Benátska, prohlásil: „Kvóra bylo dosaženo, cíl byl dosažen, pro naše Benátsko začíná nová historie.“

Zaia ihned po uzavření volebních míst oznámil novinářům „hackerský útok“ a řekl: „Preferoval bych dostavit se s definitivním výsledkem. Máme tři bezpečnostní úrovně, hackeři se dostali přes dvě. Takže na definitivní data se bude muset čekat o několik hodin déle.“ Dále prohlásil: „Na vládě budeme požadovat všech 23 kompetencí a devět desetin daní.“

Benátsko si tedy vybralo model ideální autonomie podle autonomních oblastí Trento a Bolzano, kde na jejich teritoriu zůstává 90 % daní.

Touhy Benátska poměrně zřejmě objasňují jeho ekonomické výsledky ve srovnání s jinými  oblastmi v Itálii. Benátsko má nejvyšší efektivnost a úroveň služeb a nejméně veřejných zaměstnanců. Počet krajských zaměstnanců na 100 000 obyvatel v Benátsku je 52, zatímco jiné oblasti, například Basilicata, jich má 228, Marche 192, Umbria 157, Kalábrie 138…

Veřejný dluh místní správy na obyvatele je v Benátsku 967 eur, zatímco v Piemontu 2 863 eur, v oblasti Lazio 2 385 eur, ve Valle d’Aosta 2 096 eur… Na obyvatele Benátska se ze státního rozpočtu dostává 2 816 eur. Pro srovnání – v oblasti Trentino – Alto Adige je to 8 092 eur, v Kalábrii 4 150 eur…

13,5 miliardy eur z benátského kraje je převedeno na náklady zdravotního systému na jihu. Do kraje Kampánie jde 5,1 miliardy eur, do  Puglie 3,6 miliardy eur, do Kalábrie 2,1 miliardy eur.

To je jen několik málo příkladů, proč chce benátský kraj autonomii, Lombardie je na tom podobně.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 25.10.2017

zdroj:

http://www.corriere.it/referendum-autonomia-lombardia-e-veneto/notizie/referendum-autonomia-seggi-aperti-7-23-lombardia-veneto-9d1d9604-b6e7-11e7-9b0d-a33e3b4f370f.shtml

http://referendum2017.consiglioveneto.it/sites/index.html#!/riepilogo

http://www.regione.lombardia.it/wps/portal/istituzionale/HP/DettaglioRedazionale/istituzione/referendum-autonomia/referendum-affluenza-risultati

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zacina-nova-historie-Prectete-si-o-referendech-v-Italii-o-kterych-se-u-nas-nemluvi-ale-v-Bruselu-kvuli-nim-maji-stazene-zadky-509505