MONIKA PILLONI

14. led, 2018

Neautorizovaná mešita, roste, rozšiřuje se a nabývá stále více zjevné mohamedánské rysy. Obrovská kupole je již na místě, připraven je i boční minaret. Budovu, ve východní části Milána, v ul. Maderna, frekventují muslimští Turci.

Turecká islámská asociace Milli Gorus začala přestavovat výrobní halu na modlitebnu již v lednu 2013, aniž by požádala o změnu účelu využívání. Jakmile se na budově skladu objevilo několik zlatých kupolí, jako na minaretu, tak se okamžitě zvedla obrovská vlna nesouhlasu.

Fotografie přestavby ze září 2013

http://2.citynews-milanotoday.stgy.ovh/~media/horizontal-mid/46361923856542/possibile-moschea-in-via-maderna-7-2.jpg

Městská rada na základě protestů obyvatel, po přezkoumání případu, našla řadu nesrovnalostí. Poukázala na to, že nebylo požádáno o povolení k výstavbě kultovního místa, ale došla pouze komunikace pro běžnou údržbu bez změny užívání. Takže práce byly přerušeny.

Od té doby se nic ohledně povolení nezměnilo. Přesto práce stále probíhají a to za jistým účelem: transformování haly na místo kultu s jasným islámských kontextem - obrovská měděná kupole v minaretovém stylu a fasáda zdobená klenutými okny ve stylu Blízkého východu. Navíc , nad tím, co vypadá ve všech efektech jako mešita, existují i ​​skutečné příbytky..

Netřeba dodávat, že místní obyvatelé jsou stále více znepokojeni. «Asi padesát metrů od ul. Maderna, v ul. Solomone je kostel a v ul. San Galdino je farnost - vysvětlují někteří občané, kteří žijí v táto zóně. Je zřejmé, že na Městském úřadě něco nefunguje, když někdo může upravovat podle svých představ budovu, která fungovala jako sklad a přeměnit ji na pravou mešitu s nově instalovanou kopulí a bočním minaretem, který je připraven k vyzdvižení».

Caustico Max Bastoni, městský radní a vůdce Milánské skupiny Ligy (známá jako Liga severu) . «Existuje regionální zákon o kultovních místech, které Městský úřad nadále bezostyšně nedodržuje, ať už přímo nebo nepřímo. Korán o tom nehovoří, ale kroniky ano». A na závěr prohlašuje : «Beppe Sala (starosta a člen PD – levicové strany) je nový mulláh těch muslimů, kteří si myslí, že si mohou dělat, co chtějí. Pokud by to nebylo pravda, bylo by to k smíchu. Zde je to pouze k pláči».

Tomu se říká integrace a dodržování pravidel hostitelského státu? No, za pomoci sluníčkářů se to zdá celkem snadné ...

Autor: Monika Pilloni, Itálie, Miláno, 14.1.2018

Zdroj:

http://www.ilgiornale.it/news/milano/moschea-maderna-spunta-pure-cupola-e-comune-lascia-fare-1481513.html

http://www.milanotoday.it/foto/cronaca/foto-moschea-via-maderna-milano/#via-maderna-2.html

https://www.youtube.com/watch?v=Vj4-W89XHfA

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=643487


 

 

 

5. led, 2018

Tunisan osahával ženě na eskalátorech intimní partie. Bengálec se staženýma kalhotama tahal kolemjdoucí ženu do křoví, nakonec masturboval u dětského hřiště. Ten den, soud uvalil vazbu na Somálce, za pokus znásilnění rodičky...

Další sexuální násilí v Římě

Krizová situace v hlavním městě Itálie, sexuální násilí ze stran migrantů pokračuje. V posledních dnech se zaznamenalo několik případů: Somálec, který předstíral, že je zdravotník a pokusil se znásilnit těhotnou, téměř rodící ženu. Bengálec, obnažený napadl kolemjdoucí ženu v Parku akvaduktů a posléze masturboval u dětského hřiště. Tunisan osahával ženě na eskalátorech intimní partie.

Tunisan osahával ženu na eskalátorech

V noci 2. ledna, těsně po 22. hodině, se asi třicetiletá žena obrátila na státní policii na nádraží Termini. Udala, že zatímco krátce předtím sjížděla na eskalátorech, které vedou z nádraží Termini do metra, tak jí jeden muž ze zadu vrazil ruku pod sukni, násilně osahával její intimní partie a posléze okamžitě utekl.

Zaměstnanci oddělení státní a kriminální policie uskutečnili okamžitě pátrání uvnitř a v přilehlých oblastech nádraží, které skončilo asi o hodinu později. Byl objeven muž, který spal na zemi na náměstí Piazza dei Cinquecento, v blízkosti schodiště, které vede z venku do komerční části stanice. Jeho fyziognomie a oděv se dokonale shodovali s podrobným popisem od oběti násilí.

Bezdomovec, sedmadvacetiletý Tunisan s pestrým trestním rejstříkem, byl doprovozen na stanici Železniční policie, kde ho oběť, nade vší pochybnost, identifikovala. Imigrant byl okamžitě převezen do vyšetřovací vazby.

Bengálec se pokouší znásilnit ženu policisty. Pak uteče a masturbuje před dětmi

Se staženým spodním prádlem se najednou vynořil ze zákoutí parku „degli Acquedotti“a napadl kolemjdoucí 35letou italku a snažil se ji zatáhnout do křoví.

Žena se však ubránila a dokázala uniknout násilí, ihned zavolala na místní polici svému muži, který zalarmoval další kolegy.

Okamžitě byl zahájen lov na násilníka a to za účasti římských bílých přileb, které koordinoval zástupce velitele, Lorenzo Botta.

Jak se posléze ukázalo,maniakem byl U. R., 30letý Bengálec.

Byl objeven stále uvnitř parku, u dětského hřiště, kde zrovna před dětmi masturboval.

Při pohledu na agenty policie začal vyvádět, snažil se utéct, bránil se zatčení pěstmi a kopanci. Nakonec byl převezen do bezpečnostní cely.

Somálský imigrant se dostal do předporodního sálu v Římě a snažil se znásilnit rodící ženu

Somálec, po bezproblémovém překonání jakékoliv kontroly, vstoupil do porodního sálu a pokusil se znásilnit ženu, která již byla téměř připravená rodit. Byla v první fázi porodu: porodní stahy a bolesti.

Skandál v nemocnici v Římě

Násilníkem je 38letý somálský občan, Alí Abdullah, který se dostal do prádelny v nemocnici Sant'Eugenio v Římě, kde ukradl ze skladu zelenou ošetřovatelskou uniformu včetně gumových bot. Po vstupu do předporodního sálu se pokoušel znásilnit místní 43letou ženu, která tam byla sama a čekala na porodní asistentku.

Žena byla v porodních bolestech připravena k porodu. Začal ji osahávat a masturbovat. Rodička začala křičet a tím přivolala zdravotníky a lékaře, který okamžitě upozornil policii.

Policie imigranta zatkla 31. prosince, byl obviněn ze sexuálního násilí. Somálec je v Itálii několik let a má na svém kontě již řadu precedentů.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 5.1.2018

Zdroj: 

http://www.liberoquotidiano.it/news/italia/13295496/immigrato-somalo-roma-entra-sala-parto-tenta-violentare-partoriente.html

http://roma.corriere.it/notizie/cronaca/18_gennaio_02/roma-finto-infermiere-tenta-stuprare-partoriente-arrestato-a63f4578-efc4-11e7-ae90-7494db7ac3d7.shtml

http://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca/lazio/roma-vestito-da-infermiere-tenta-stupro-in-sala-parto-arrestato_3115135-201802a.shtml

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/somalo-entra-sala-travaglio-e-palpeggia-partoriente-1479336.html

http://roma.repubblica.it/cronaca/2018/01/02/news/roma_si_traveste_da_infermiere_e_palpeggia_donna_in_sala_travaglio_arrestato-185663296/

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=641912


 

3. led, 2018

Itálie s imigrační vlnou čím dál častěji zažívá události, které by dříve byly zcela nepředstavitelné. Imigranti z Afriky si připisují na konto značné množství trestných činů sexuální povahy. Ten poslední, který se odehrál v Římě na silvestra a upozornila na něj česko-italská blogerka Monika Pilloni, je ale skutečně neuvěřitelný.

Třicetiosmiletý muž jménem Alí Abdullah, původem ze Somálska, se podle zpráv italských médií pokoušel znásilnit ženu těsně před porodem. Za tímto účelem pronikl všemi kontrolami v římské porodnici Sant'Eugenio, dokonce kvůli tomu neváhal odcizit zelenou uniformu ošetřovatele.

Když se zmocnil převleku, pronikl všemi kontrolami na předporodní sál. Tam se právě  jistá Italka připravovala na porod. V místnosti byla v tu chvíli sama, čekala na porodní asistentku. Žena už byla v první fázi porodu, měla porodní stahy a bolesti. Africký zvrhlík jejího zoufalství nedbal, začal ženu osahávat a masturbovat před ní. Křik ženy přivolal lékaře a zdravotníky, kteří zalarmovali policii. Zvrhlík ve zdravotnickém stejnokroji se pokoušel uprchnout, ale nakonec byl policií zadržen.

Muž somálského původu byl zatčen a následně bylo zjištěno, že v Itálii žije už několik let a jeho trestní rejstřík rozhodně není čistý. V úterý 2. ledna byl imigrant předveden před soudce, kde uvedl, že jen bůh ví, proč to udělal. Soudce jej poslal do vazby a proces má proběhnout 10. ledna.

Advokátka sexuchtivého Somálce v duchu jeho argumentace požaduje psychiatrický posudek, který by řekl, zda je muž příčetný. Předseda strany Liga Severu Matteo Salvini, který se v letošních volbách chce ucházet o funkci italského premiéra, je však zhnusen a navrhuje, aby byl imigrant svěřen úplně jiným lékařům, než jsou psychiatři.

„Hnus přesahující všechny meze. Obhájkyně Somálce žádá psychiatrický posudek, já navrhuji preventivní chemickou kastraci,“ napsal na Facebook předseda opoziční strany.

Autor: Monika Pilloni pro Parlamentní listy.cz, Itálie, 3.1.2018

zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-tu-jeste-nebylo-African-se-vetrel-do-porodnice-a-Radeji-necist-518480

http://roma.corriere.it/notizie/cronaca/18_gennaio_02/roma-finto-infermiere-tenta-stuprare-partoriente-arrestato-a63f4578-efc4-11e7-ae90-7494db7ac3d7.shtml?refresh_ce-cp


 

28. pro, 2017

Betlémy v rudém Toskánsku. U Pisy má Josef a Marie černou kůži a v každodenním životě místo toho, aby chodili do kostela, chodí do mešity. V roli Ježíška je jejich pětiměsíční dcera Diarra. Pistoia a Viareggio také excelují...

V San Miniato Basso, ve městečku v provincii Pisa, bylo 26. prosince uskutečněno představení živého betléma. Otce a matku Ježíše ztělesnil senegalský pár muslimského vyznání. Žijí v provincii Pisa již více než dvacet let. V roli Ježíška je jejich pětiměsíční dcera Diarra.

http://www.ilgiornale.it/sites/default/files/foto/2017/12/27/1514359904-presepe.jpg

Senegalští protagonisté jsou ve středu davu pastýřů, pastýřek a římských setníků ... celkem se na tomto představení podílelo 250 osob. Reprezentace byla rozdělena do několika „obrazů“, doprovázených písněmi a textovým komentářem.

https://immagini.quotidiano.net/?url=http://p1014p.quotidiano.net:80/polopoly_fs/1.3629276.1514304453!/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/wide_680/image.jpg&h=350&w=606

Přítomný biskup, Andrea Migliavacca se snažil obhajovat tuto volbu a řekl, že organizace je zcela na farnosti a že se mu zdálo, že ,,výběr” připomíná hodnoty pohostinství a integrace, které leží na srdci také papeži Františkovi.

http://www.ilgiornale.it/sites/default/files/foto/2017/12/26/1514307874-ges-nero.jpg

Massimiliano Biancalani, farář z města Pistoia, který se stal "slavným" tím, že přivedl migranty do bazénu, se vrací do oka cyklonu. Nyní vyvolal další polemiku betlém v jeho farnosti: Ježíš, Josef a Marie v gumovém člunu.

Don Massimiliano napsal na svůj Fb profil odkaz: ,,Poslední přípravy (s pomocí skupiny mladých muslimů a křesťanů)." Komentáře na sebenenechaly dlouho čekat : "Tolik rouhání v jedné fotografii" - "Ty jsi stále více nechutnější, knězáku" - "Opravdu trapné, stejně jako vy falešný knězi"... atd.

Výše citovaná ukázka, kterou se proslavil Don Massimiliano ve své vítačské horlivosti - luxusní bazén migrantům (ukázalo se pak, že mezi jeho novými kamarády byl také překupník s drogami).

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 28.12.2017

Zdroj: 

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=640754

http://www.ilgiornale.it/news/politica/presepe-choc-famiglia-colore-e-musulmana-1477555.html

http://iltirreno.gelocal.it/pontedera/cronaca/2017/12/27/news/se-la-sacra-famiglia-arriva-dal-senegal-1.16282319

http://www.lanazione.it/pontedera/cronaca/presepe-perignano-san-miniato-basso-1.3628913

http://www.ilgiornale.it/news/politica/nel-presepe-c-ges-nero-scoppia-polemica-viareggio-1477531.html

http://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca/foto/pistoia-la-nativita-e-in-gommone-torna-nell-occhio-del-ciclone-don-biancalani_3084874-2017.shtml


 

21. pro, 2017

V italském Sesto Fiorentino se staví mešita. A to na území, které vlastnila florentská diecéze, která ho prodala místní islámské komunitě. Budova bude pravděpodobně postavena nedaleko od místa, kde se nyní nachází kostel Madonna del Piano. Největší pobouření veřejnosti vyvolal fakt, že toto území prodávala katolická církev.

Zpráva, která ukazuje, že diecéze v určitém smyslu stále více opouštějí své poslání sdružování a ochrany křesťanské komunity, ponechávají ve skutečnosti volné pole na pronikání islámu, který stále více dobývá území v celé Evropě.

Mešita bude postavena na pozemku prodávaném místní kurií v rámci operace, která zahrnuje také úpravy prostor florentské univerzity. Ta se místo toho vzdá prostoru potřebného k vybudování katolického centra, které bude hned vedle svatostánku muslimů.

Areál, na kterém budou postaveny dvě nové budovy, přiléhá k univerzitnímu vědeckému centru v Sesto. Předsednictvo správní rady na univerzitě bude 21. prosince formálně ratifikovat pakt, ale detaily jsou již jasné. Celá operace vychází na cca 260 tisíc eur. Pak bude záležet na kurii a na muslimech, aby našli finanční prostředky na obě budovy.

Muslimové však stále nejsou spokojeni. Imám Izzedin Elzir se v úterý 19. 12. vyjádřil, že poté, co dosáhl cíle a bude se stavět mešita v Sesto Fiorentino, se bude ze všech sil snažit, aby našel další místo na výstavbu mešity také přímo ve Florencii. Podle imáma je další mešita ve Florencii nezbytná, protože v této oblasti žije 30 tisíc věřících muslimů.

Mezitím má v pátek 22. prosince proběhnout oficiální prezentace projektu mešity v Sesto Fiorentino.

Muslimský svatostánek má podporu i mezi křesťanskými duchovními. Kardinál Giuseppe Betori několikrát přímo mluvil o potřebě vybudovat mešitu pro věrné muslimy. „Každý má právo na místo vhodné pro vykonávání svého vyznání.“ A mešita na náměstí Piazza dei Ciompi „nerespektuje důstojnost náboženství“, řekl v březnu v Palazzo Vecchio u příležitosti předání písemné zprávy starostovi (Dario Nardella), která byla napsaná papežem Františkem ke Dni míru.

V italských médiích se již před touto skandální zprávou o prodeji církevního pozemku muslimům psalo. Papež František kromě toho velmi intenzivně bojuje ve prospěch tzv. Ius Soli, neboli práva dětí migrantů získat občanství země, kde se narodí, a být tedy chráněn jako její občan. Kromě toho se papež trvale přimlouvá za podporu imigrace a imigrantů.

Již v srpnu papež (v Itálii zklamanými věřícími čím dál častěji nazývaný svým civilním jménem Bergoglio) v několika mediálních vystoupeních vyzýval, aby děti imigrantů získávaly národnost a z ní vyplývající práva a nároky tam, kde se narodí. V listopadu pak na kritiku reagoval podrážděně: „Imigranti a politici, kteří podněcují strach, vysévají rasistické násilí,“ řekl listu Libero.

Bergoglio také citoval s předstihem část své zprávy, kterou bude prezentovat 14. ledna, což je „Světový den uprchlíků“. Ve zprávě vyzývá všechny, aby „přijímali, chránili, propagovali a integrovali migranty a uprchlíky“, a k právu „Ius Soli“ máme přistupovat „s respektem k univerzálnímu právu na státní příslušnost, tato musí být uznána a vhodně certifikována všem dětem v momentě narození“.

Deník Italia Oggi přitom upozornil, že samotný papežský stát tato pravidla rozhodně nedodržuje. Vatikán je ve skutečnosti přísně střeženým územím. Sem se nikdo nedostane – to je zákon Vatikánu. Platný zákon této země toto výslovně stanoví. Tamní Zákon CXXXI (131) o občanství, bydlišti a přístupu, vyhlášený dne 22. února 2011 Benediktem XVI. 1 na ‚nabytí občanství‘ stanoví, že občany státu Vatikán jsou: kardinálové bydlící ve Vatikánu v Římě, diplomaté Svatého stolce; ti, kteří mají bydliště ve Vatikánu, protože jsou zde drženi kvůli své funkci nebo službě. Takže ani dnes, když je Itálie zaplavena imigranty, zde žádní ilegálové nejsou.

Papež František: Pozor na Satana, protože je inteligentnější než my

Minulou středu pak papež František velmi překvapil v televizním rozhovoru. Svým útokům na odpůrce imigrace dal novou formu, když varoval věřící před nebezpečím Satana. Papež František konstatoval, že si musíme dávat pozor na Satana, protože je inteligentnější než my.

„Satan je zlo, nikoli mlžný opar nad Milánem. Není nějakou rozprášenou věcí, nýbrž osobou. V této věci chci říci jedno: se Satanem nelze vést dialog. Začneš-li rozmlouvat se Satanem, jsi ztracen. Je inteligentnější než my, převrátí tě, zamotá ti hlavu a jsi ztracen. Je třeba mu říci, ať odejde,“ doporučil věřícím.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 21.12.2017

zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cirkev-v-Italii-prodala-muslimum-pozemek-vedle-kostela-aby-si-tam-postavili-mesitu-Lide-si-zoufaji-ale-papez-i-kardinal-jsou-z-projektu-nadseni-517055