MONIKA PILLONI

14. led, 2020

Migranti obchodující s drogami se prý v Itálii pokusili zapíchnout televizního reportéra...

„Není to poprvé, co byl Vittorio Brumotti, reportér televizního pořadu „Striscia la Notizia“, napaden. Pro Brumottiho a jeho kameramana to mohlo dopadnout opravdu hodně špatně. Brumotti, jak uvádí místní noviny, byl v Monze, aby dokumentoval situaci související s obchodem s drogami v některých částech města. Těsně před útokem se nacházel u parčíku v ulici Azzone Visconti. Je to jedna z oblastí, kde se prodávají drogy, a to i navzdory masivní přítomnosti a četným kontrolám ze strany policie,“ sdělila Parlamentním listům Monika Pilloni, politoložka, publicistka, členka a aktivistka strany Liga žijící v Itálii.

Podle Pilloni, byli v neděli, asi ve 14 hodin oba zmínění novináři při natáčení reportáže napadeni několika lidmi vyzbrojenými nožem – šlo prý o Severoafričany. Naštěstí měl Brumotti i jeho kameraman neprůstřelnou vestu, což byla prozíravost, která zachránila reportérovi život. Bodná zbraň údajně rozřízla pouze látku neprůstřelné vesty, na hrudník se nůž naštěstí nedostal. Kdyby nebylo vesty, mohlo dojít k velmi vážnému zranění, ne-li smrti reportéra Brumottiho. Kameraman byl zasažen nožem se zlomenou čepelí do nohy, ovšem jeho zranění by nemělo být vážné.

Podle italských médií, z nichž čerpá Pilloni, přijeli lékaři s ambulancí Červeného kříže a státní policie na místo okamžitě, ale útočníci již byli prý na útěku. Vittorio Brumotti vypověděl: „V jednu chvíli si obchodníci s drogami všimli některých skrytých kamer, napadli mé spolupracovníky a zaměnili je za policisty.“

Sama Pilloni k tomu dodává: „Chápete, kam to v Itálii až došlo? Oni je napadli, protože si mysleli, že jsou to policisté. Policisté! Žádný respekt před zákony a před policií! Ta sebejistota je velmi alarmující.“

Reportér Brumotti se podle Pilloni již dlouho specializuje na reportáže na téma drogové problematiky a prý to není poprvé, kdy byl napaden obchodníky s drogami. Předtím byl například napaden v září v Pescaře ve čtvrti Rancitelli a v říjnu v parku na náměstí Campo Marzio v městě Vicenza.

Matteo Salvini z politické strany Liga se k této poslední události také vyjádřil a sdílel zprávu na Twitteru: „Veškerá má solidarita s @brumottistar a týmem @Striscia za zbabělý útok. Drogoví dealeři prokletí delikventi.“

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 14.1.2020

Zdroj:

https://monikapilloni.wordpress.com/2020/01/13/migranti-obchodujici-s-drogou-se-pokusili-zapichnout-reportera-tv/

 

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranti-a-kriminalita-Malem-zapichnuty-novinar-V-Italii-609833?


 

 

8. led, 2020
Skutečná čísla o migrantech za rok 2019...
 
Video zde:

https://www.facebook.com/watch/?v=831770153925253

Data zdroj: italské ministerstvo vnitra

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 8.1.2020


 

11. pro, 2019

Dne 26. listopadu dívka publikovala své foto s obviněným v romantickém objetí a druhý den na to i zpáteční jízdenku do Prahy – tedy v době, kdy měla být týrána a držena v zajetí...

Jak jsem už informovala na svém blogu, podle prvních zpráv se zdálo, že Nigerijec v Itálii znásilňoval a týral Češku, kterou deset dní věznil. Případ se však vyvíjí dál. Ve dvou nejčtenějších denících v oblasti, kde se případ odehrál (il Gazzettino a il Mattino) se píše, že údajná oběť – 22letá Češka – zmizela a vypadá to, že vůbec neodjela do Francie, jak 30. listopadu prohlásila na policii v městečku Tribano. Při své vpovědi tehdy tvrdila, že byla od 19. listopadu násilně zadržována, týrána a znásilňována. Podle vyšetřovatelů je prý pravděpodobné, že by se mohla vrátit do Česka, ale v každém případě nebude vynechána žádná stopa. Vyšetřování stále pokračuje a policie se snaží tuto dívku vystopovat z důvodu pokračování v důkazním řízení. V rámci tohoto řízení je nutno prokázat, kde přesně se dívka zdržovala od 18. do 30. listopadu. Z pátrání a výslechu obyvatel ze sousedství domu, kde neziskovka Edeco Afričany ubytovává, totiž vyšlo, že ji nikdo v té době neviděl.

Nalezena byla polonahá v uzamčené místnosti

V tomto kontextu připomínám, že 30. 11. 2019 místní policie vtrhla do bytového domu pro migranty a to na základě její žádosti o pomoc, zaslanou přes whatsapp kamarádovi do Francie, který její zprávu přeposlal na číslo mezinárodní policie. Dvaadvacetiletá N. N. byla vystopována přes mobil, ze kterého zaslala zprávu. Nalezena byla polonahá v uzamčené místnosti bytu, kde byl ubytován Nigerijec, přestože tvrdil, že tam nikdo není. Policie ho okamžitě zajistila. Následně bylo zjištěno, že řád v tomto ubytovacím zařízení jakékoliv návštěvy zakazuje.

Obhájci v akci

Během týdne se tento případ nečekaně vyvinul a to na základě šetření Nigerijcových obhájců (Marco Cinetto a Stefano Corbo), kteří dle jména a příjmení oběti našli přes internet důkazy, které znevěrohodnily výpověď oběti násilí. Stalo se tak na základě odkazů na FB, kde 26. listopadu tato dívka publikovala svoji fotografii s obviněným v romantickém objetí a druhý den na to i zpáteční jízdenku do Prahy – tedy v době, kdy měla být týrána a držena v zajetí. Dále se přišlo na odkazy z března minulého roku, kdy byla zveřejněna „výzva Policie ČR na pomoc při pátrání po dívce trpící mentální retardací, která je důvěřivá k cizím lidem a vyhledává společnost mužů z africké komunity.“ Na základě výše uvedených informací soudce v pátek 6. prosince povolil vyšetřování Nigerijce na svobodě a propustil ho za podmínek, že se bude třikrát týdně hlásit na policii ve městě Tribano a má zákaz přiblížit se k 22leté N. N. Obhájci následně podali žádost, aby i tato omezení byla zrušena.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 11.12.2019

Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Monika-Pilloni-Ze-Nigerijec-v-Italii-znasilnoval-Cesku-Dukazy-notne-zeslably-606545?


 

 

9. pro, 2019

Během týdne vyplynulo na povrch několik nových skutečností...

Minulý týden v Itálii způsobila rozruch zpráva o mladé dívce české národnosti, kterou měl od 19 do 30 listopadu držet v zajetí jeden migrant z Nigérie.

Původní zprávu, kterou publikovalo mnoho předních italských deníků minulé pondělí, uvidíte v předchozím článku a také zde.

Jednalo se o případ, který se stal v ubytovacím zařízení pro žadatele o azyl v městečku Tribano v okresu Padova, kde měla být 22letá N.N. (dle jejích slov a udíní na policii) po celou dobu znásilňována a týrána.

Zodpovědný pracovník za tuto přijímací strukturu je Lorenzo Boscato byl prý rozhořčen a tvrdil, že o ničem nikdo nevěděl. Nevěděl o 11 denní přítomnosti cizího člověka? Tato neziskovka Edeco, jejíž vlastník je Simone Borile, je namočena do různých vyšetřování, také v souvislosti s vyšetřovaním ex zástupce prefekta Padovy (Pasquale Aversa) kvůli podvodům, vyzrazení tajných údajů, korupce atd.

Odkazy na internetu a šokující zjištění
V době, kdy článek v Itálii vyšel, tato Češka již odjela do Francie za kamarádem, co zavolal pomoc – to mi to bylo řečeno, když jsem zkontaktovala kompetentní osobu přes bezpečnost a imigraci, abych nabídla v rámci svých možností případnou pomoc a tak to napsal i krajský deník Gazzettino. Tato chování mě celkem převapilo a tak jsem se večer po publikaci článku dala do pátrání na netu a Fb. Bylo celkem lehké najít odkazy na „pravděpodobnou oběť“ na Fb Nigerijského migranta, protože jeho jméno bylo zveřejněno a mít důvod pochybovat o dynamice faktu, týkající se tohoto vážného případu …

V jiném aspektu je to totiž ještě mnohem horší – jedná se totiž o dívku trpící mentální retardací. Nikdo ji nehledá? Nikdo za ni neručí?

Nalezla jsem dva odkazy z března minulého roku – Český rozhlas a Frekvence 1, kde byla zveřejněna „výzva Policie ČR na pomoc při pátrání po dívce trpící mentální retardací, která je důvěřivá k cizím lidem a vyhledává společnost mužů z africké komunity.“ Bylo mi jasné, že musí jít o stejnou osobu – oběť a nejsem jediná, kdo na tuto skutečnost přišel. Mimo reportérů a jiných osob v České republice, kteří po tom pátrali po vydání mého prvního článku, na stejnou věc přišli také jeho obhájci Marco Cinetto a Stefano Corbo. V této době se dívka N.N. nenachází na seznamu policií hledaných či pohřešovaných osob.

Podotýkám, že i kdybych mohla, já zde nepublikuji identitu, ale pouze to co je publikováno v italských denících včetně fotek, které se tam vyskytují, držím se pouze tisku.

Pokračování zde:

https://monikapilloni.wordpress.com/2019/12/08/italie-migranta-z-nigerie-obvinila-ceska-s-mentalni-poruchou-nikdo-ji-nehleda/

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 9.12.2019


 

3. pro, 2019

Násilník je 26letý Nigerijec a oběť 22letá dívka z České republiky...

Migrant ji zamkl v malém pokoji a držel jako vězně, kde byla bita a znásilňována až do vyčerpání po dobu 10 dní nekonečného násilí a hrůzy.

Oba se seznámili asi před rokem na Facebooku a okamžitě začali milostný poměr online. Teprve před 15 dny se setkali poprvé osobně: dívka, jak vysvětluje deník Corriere, přijela do městečka Tribano (cca 4.350 obyvatel, oblast Bassa Padovana, okres Padova), protože Nigerijec ji k cestě přesvědčil příslibem manželství. Dívka tak spadla do pasti násilníka z Afriky, který je v Itálii pod jménem Peter Chiebuka žadatelem o azyl, původem z Nigérie.

Od chvíle, kdy se s Peterem setkala, pro ni začala skutečná noční můra. Po prvních několika dnech dvoření se 26letý Nigerijec úplně změnil. Začal se chovat agresivně a vyhrožoval: facky, bití, urážky, fyzické a psychické násilí. Nigerijec dívku dokonce okradl o 50.000 korun.

Agrese pokračovala až do doby, kdy se dostala k telefonu a kontaktovala přes WhatsApp francouzského kamaráda, který ihned upozornil policii. Karabiníci z Abano Terme spolu s kolegy z Tribana, na základě tohoto udání a lokalizace telefonu, dívku osvobodiliBudova ve které se nachází byt, je ve správě družstva neboli neziskovky Edeco, která se “stará o migranty”. Těm nic nechybí, mají volnost a veškeré služby s hostitelstvím migrantů spojené.

Peter Chiebuka byl obviněn z únosu a sexuálního násilí a v souladu s ustanoveními státního zástupce (Marco Brusegan) a byl převezen do vězení. Oběť byla doprovozena do kasáren, kde podala svědectví o prožitých skutečnostech, poté byla svěřena do péče v nemocnici Schiavonia (Monselice), která bude muset objasnit přesnou povahu a rozsah utrpěného násilí. Přezkoumává se pozice dvou Chiebukových spolubydlících, kteří sice nejsou nejsou vyšetřováni, na únosu a obtěžování se nezúčastnili, byli si však vědomi přítomnosti Češky ve společném bytě.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 3.12.2019

Zdroj:

https://monikapilloni.wordpress.com/2019/12/02/italie-nigerijec-znasilnoval-a-tyral-cesku-kterou-10-dni-veznil/