MONIKA PILLONI

21. dub, 2018

Nová imigrační vlna v Itálii: další Pákistánci, Bengálci a Indové na krmníku. Neziskovky neúnavně křižují moře u Libye. Šéf policie Franco Gabrielli varuje: Pozor na fantomatická přistání, přivážejí teroristy, speciálně z Tunisu...

Pozor na fantomatická přistání, přivážejí teroristy. V důsledku rozpadu ISIS mohou foreign fighters používat migrační cesty. Šéf policie Franco Gabrielli na konferenci o příspěvku policejních hlídek v řízení veřejného pořádku uvedl:

Otázka fantomatických přistání je již dlouho naší pozorností.
Jedná se o lodě migrantů, které uniknou kontrolám na moři, zejména ty z Tuniska.
V důsledku rozpadu ISIS - foreign fighters - zahraniční bojovníci, mohou používat migrační trasy, ale dáváme pozor.

Nevím jak to uklidňuje vás, ale budeme tedy přát policii, aby dávala opravdu velký pozor.
Pro informaci: Takovéto cesty podnikají už léta také Alžířané na malých loďkách na Sardínii.
Celou situaci těchto cest z Tuniska na Sicílii jsem publikovala, včetně videa policie, v tomto odkazu:

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=658099


Nová vlna přistání v Itálii: další Pákistánci, Bengálci a Indové ... na krmníku
V těchto dnech připlula loď se 49 nelegálními migranty. V pondělí v noci zachráněno jednotkou přístavní správy Roccella Jonica v Kalábrii. Tito přistěhovalci jsou z pákistánské, bengálské, libyjské a indické národnosti.

Zde je seznam těch, kteří se podíleli na této operaci, koordinovanou prefekturou z Reggio Calabria: státní policie, karabiníci, finanční policie, obecní civilní obrana, pobřežní hlídka, 118 - první pomoc, italský Červený kříž , Usmaf a jiná různá dobrovolná sdružení.
Kolik nás budou stát další nelegální migranti na krmníku? Cizinci budou umístěni v přijímacích střediscích v Kalábrii dle rozmisťovacího plánu ministerstva vnitra.

Německá Sea Watch 3 a vojenská španělská Santa Maria

Pár dní předtím naložila Sea Watch 3 ze dvou člunů na španělskou vojenskou loď Santa Maria něco přes 300 osob, která již naložila také jeden člun.

https://it.wikipedia.org/wiki/Classe_Santa_Maria


Santa Maria dovezla do přístavu Augusta 483 migrantů, pocházejících z těchto zemí : Guinea, Mali, Sudan, Nigeria, Kamerun e Pobřeží slonoviny.

Ve stejnou dobu byla v přístavu Portopalo di Capo Passero zachycena plachetnice z Turecka s 55 Pákystánci na palubě.

Španělská NNO loď OPEN ARMS zadržena, obviněna a propuštěna
Loď španělské neziskovky OPEN ARMS, byla 18.03.2018 zabavena, když dovezla do sicilského přístavu Pozzallo 218 migrantů, které předtím odmítla předat libyjské pobřežní stráži.
Státní zastupitelství v Catanii vydalo obvinění proti španělské nevládní organizaci ProActiva: kriminální asociace zaměřená na nelegální imigraci. Vyšetřování vedl prokurátor Carmelo Zuccaro.

Dne 16.04.2018 ovšem vyšetřující soudce Giovanni Giampiccolo nařídil propuštění španělské lodě. Ačkoli padlo obvinění, španělská loď zůstala ukotvena. Humanitáři ve skutečnosti porušili mezinárodní dohodu. Kodex chování, který ukládá ministerstvo vnitra a byl podepsaný španělskými humanitárními týmy, stanoví, že "nebudou bránit ve výkonu činnosti libyjské pobřežní stráži v teritoriálních vodách a nebo tam, kde jsou oprávněny svou činnost vykonávat ".
Místopředseda senátu Roberto Calderoli (Lega) se k tomu vyjádřil takto:

Pokud pro vyšetřujícího soudce v Raguse neexistují nutné údaje o pomoci při nelegální imigraci a při překládce migrantů z Libye , protože „neexistuje žádný důkaz o tom, že Libye dosáhla přijatelného systému na ochranu migrantů zachráněných na moři“ , pak to znamená, že od dnešního dne jsou všechny nevládní organizace oprávněny sem přivést desítky tisíc nelegálních migrantů, neboť Libye není bezpečná země, ale Itálie samozřejmě bezpečná je. Tímto rozhodnutím se dává obchodníkům s lidmi a lodím NNO „zelená“ a je to jako bychom řekli „prosím, klidně k nám vtrhněte“ ...

Neziskovka Sos Mediterranee, která křižuje středomoří s lodí Aquarius, na jejíž palubě je také posádka Lékařů bez hranic, veřejně vyjádřila radost nad propuštěním lodi OPEN ARMS.
Stejně radostně se vyjádřila neziskovka Jugend Rettet, kterou čeká v Trapani soudní přelíčení 23. dubna, kde se bude rozhodovat o jejich vloni zabavené lodi Iuventa.

Myslíte si, že to tuto španělskou neziskovku zastavilo? NE ! Z Barcelony již vyrazila jiná loď patřící této neziskovce, jmenuje se ASTRAL.

Jen pro informaci: veškeré lodě NNO, které číhají před libyjskými břehy patří NĚMECKÝM NEZISKOVKÁM, pouze JEDNA JE ŠPANĚLSKÁ !!!

Líbyjská pobřežní hlídka zachránila v prvním čtvrtletí roku 2018 zachráněno více než 4 000 migrantů.

Líbyjská pobřežní hlídka zachránila v noci ze 17 na 18. dubna 2018 u západního pobřeží 204 migrantů. Migranti byli přivezeni do Tripolisu a to s pomocí humanitárních organizací, jako je UNHCR, Mezinárodní organizace pro migraci - OIM a International Medical Corps. Podle oficiálních údajů libyjských úřadů bylo v prvním čtvrtletí roku 2018 zachráněno více než 4 000 migrantů.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 21.4.2018

Zdroj:

http://www.ilgiornale.it/video/cronache/tracciato-nave-ong-open-arms-1506949.html

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/migranti-sbarcati-pozzallo-sequestrata-nave-dellong-1506647.html

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/gip-dispone-dissequestro-open-arms-1516040.html

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/buonisti-e-ong-ora-fanno-festa-torniamo-salvare-i-migranti-1516156.html

http://www.stranieriinitalia.it/attualita/attualita/attualita-sp-754/libia-salvati-204-migranti-tra-cui-71-donne-e-10-bambini.html

https://www.youtube.com/watch?v=_0D1s6Vmcsk

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=659318&x=socialky_facebook_c


 

 

19. dub, 2018

Pokračování: Sýrie, proč se po náletech neobjevil toxický mrak a jak a s čím se útočí na chemickou nebo biologickou strukturu. Analytik Franco Iacch a instruktor taktické medicíny pro polici na mezinárodní úrovni Marco Filippi.b

Pokračování: akreditovaný analytik u ministerstva obrany Franco Iacch a jeho článek v il Giornale. První část zde:

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=658928&x=socialky_facebook_c

Definice: co je chemická zbraň

Termín chemická zbraň se aplikuje na jakékoli toxické látky a její prekurzory, které mohou způsobit smrt, zranění, dočasné postižení nebo smyslové podráždění. Střelivo nebo jiná dodací zařízení určená k uvolňování chemikálií, ať už jsou plná nebo prázdná, jsou také považována za zbraně. Toxický chemický systém a systém podávání mohou být uloženy odděleně. V případě binárního střeliva může být neletální chemická látka účinně uložena uvnitř munice a následně smíšena s druhou. Vše co je specificky navrženo nebo určeno k použití v přímém spojení s uvolněním chemické látky za účelem způsobit smrt nebo poškození, je samo o sobě považováno za zbraň.

Jak aktivovat chemickou zbraň?
Jak aktivovat chemickou zbraň vysvětluje expert Marco Filippi, instruktor taktické medicíny pro policejní oddělení v Itálii i v zahraničí.

Většina chemických zbraní jsou binární nebo dvousložkové. Aktivují se, když se dva prekurzory chemicky smíchají. To zaručuje bezpečnost skladování, přepravy, používání a vyšší úroveň bezpečnosti na straně držitele. Zařízení obsahuje dispersal devices, které aktivují zbraň, uloženi do poslední chvíle ve velkém množství jako prekurzory chemické látky určené k rafinaci a vloženy do systému pro podání. Většina chemických zbraní tepelně poháněných při velmi vysokých teplotách (požár po bombardování) se částečně deaktivuje. To se liší v případě chlórového plynu. Eventuální strike na velká depozita chloru by způsobil jak okolní rozptýlení, tak požár. V tomto posledním případě bychom viděli toxický oblak velkých rozměrů. Je třeba poznamenat, že výzkumná střediska jakéhokoli druhu uchovávají extrémně omezená množství komponentů a hotových výrobků jak z bezpečnostních důvodů, tak z čistě infrastrukturního hlediska, a to z nutnosti mít důležité sklady, reakční pece, nádrže. Výjimkou jsou výzkumná centra spojená s ropnými a petrochemickými nebo obdobnými závody, kde se výzkum uskutečňuje v rámci výrobních závodů. Žádná z dotčených míst však nebyla tohoto druhu.

Útok na chemickou nebo biologickou strukturu

Standardní útokový plán
Společné útočné síly spustily 105 zbraňových systémů. Cílový proces zahrnoval konkrétní úsilí ke zmírnění vedlejších škod způsobených uvolňováním chemických látek. Spojené státy vypustili 69 raket s plochou dráhou letu a 19 JASSM (přesná křižující střela vytvořená pro útoky proti těžce, středně i slabě chráněným cílům a proti plošným cílům). Pro Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (JASSM )to byl křest ohněm. Britové vypustili osm střel Storm Shadow z platformy Tornado a Typhoon. Francouzi nakonec vypustili tři rakety SCALP z fregaty ve Středomoří a dalších devět ze stíhacích letounů Rafale. Oficiální údaje z Pentagonu potvrzují, že množství chemických látek v posstižených zařízeních, pokud tam vůbec něco bylo, nebylo relevantní. Toto prohlášení je kompatibilní s použitým zbraňovým systémem. Proti skladu zbrani hromadného ničení by Spojené státy musely nezbytně používat jiné systémy, rozhodně ne Tomahawk.

Prompt Agent Defeat Pentagonu

Aby Pentagon neutralizoval chemické a biologické zbraně bez vedlejších škod, používá specifické prostředky vyvinuté agenturou Defense Threat Reduction Agency. Zbraňový systém Blu-119 / B Crash PAD (Prompt Agent Defeat) byl vyvinut v roce 2002 s cílem zajistit kapacitu pro rychlou reakci na podporu operace Iraqi Freedom v roce 2003. Jedná se o tisícikilovou bombu Mk 84, která má uvnitř 190 kg bílého fosforu a 65 kg vysoko potenciállní výbušninu PBX-109 . Fragmentace výbuchu proniká do kontejnerů s chemikáliemi, zatímco fosfor, kvůli vysokým teplotám, neutralizuje látku. Crash PAD se obvykle používá proti měkkým cílům. BLU-119 / B Shredder je založena na bunker-buster BLU-109 a je výslovně určena pro vytvrzené nebo podzemní cíle. Váhou 907 kg může proniknout až 1,8 metru do železobetonu. BLU-119 / B je kombinovaná s laserovým naváděcím systémem Raywayon Paveway III

Přetrvávající termitický mrak

Problém při zasažení depozitu zbraní hromadného ničení se systémy s vysokým potenciálem je pravděpodobné rozptýlení na velké ploše. Fosfor, kromě toho, že je neuvěřitelně těkavý, je velmi toxický. Možným řešením je směs termitu a oxidu kovu, který hoří při vysokých teplotách. Termitová směs dosahuje vyšších teplot než fosfor a po delší dobu vytváří méně přetlaku. Je proto navržena tak, aby omezila šíření chemické látky na postižené oblasti. Dalším systémem založeným na termitickém vývoji je HAMMER, což je zkratka názvu Heated And Mobile Munitions Employing Rockets, určena k uvolnění stovek rozžhavených skořepin a zničení ložisek umístěných hluboko v zemi. Zapalovací kinetická soustava by připravila k odpálení 907 kilovou BLU-109B. HAMMER by byl aktivován pouze ve hloubce, aby nedošlo k rozptýlení chemických nebo biologických látek, které by měl zničit.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 19.4.2018

Zdroj:

http://www.ilgiornale.it/news/mondo/siria-perch-non-stata-rilevata-alcuna-nube-tossica-1515985.html

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=659108&x=socialky_facebook_c


 

 

17. dub, 2018

Skvělou analýzu publikoval v ilGiornale akreditovaný analytik u ministerstva obrany Franco Iacch. Proč po 76 hodinách od náletu nedošlo k naměření žádného rozptýlení chemických látek? Konvenční útok by smrtící látky rozšířil ...

Proč po 76 hodinách od náletu na Sýrii nedošlo k naměření žádného rozptýlení chemických látek v oblastech zasažených Spojenými státy, Velkou Británií a Francií?
Známý italský analitik Franco Iacch publikoval v il Giornale skvělou analýzu táto otázky.
Je to akreditovaný analytik u ministerstva obrany a NATO, spolupracoval s vojenskými kontingenty aliance, čímž si prohlubill znalosti o zbraňových systémech. Spolupracuje s různými institucemi v otázkách mezinárodní bezpečnosti.

Ukázka jeho dalších přáspěvků v rubrice il Giornale s názvem „Oči války.“

http://www.occhidellaguerra.it/author/franco-iacch/

Franco odpověděl na mé otázky ohledně titulku jeho článku a vyjádřil se takto:

Znám zbraňové systémy a vím, že Tomahawks nejsou vhodné proti objektům, kde se skladují toxické látky.

Conosco i sistemi d'arma ed i Tomahawk non sono indicati contro deposito che contengono sostanze tossiche.

Ale co bylo zasaženo?
Pentagon potvrdil, že nálet zasáhl vědecké výzkumné centrum v Damašku a sklad chemických zbraní Him Shinshar nacházející se západně od Homsu, o kterém je věří, že by měl být spojen s výrobou Sarinu. Střely s plochou dráhou letu také zasáhly sklad pro chemické zbraně a velitelské stanoviště v blízkosti Homsu.

Konkrétně, sedmdesát šest raket zasáhlo výzkumné a vývojové centrum Bazrah v Damašku. Sklad u Homsu byl bombardován 22 raketami. Proti zbrojnímu skladu a velitelskému stanovišti bylo vypuštěno sedm raket.

„Mise splněna“
Útok nezměnil obecnou dynamiku konfliktu. Několik hodin po útoku Spojené státy, Francie a Británie prohlásily, že jejich poslání je splněno: nikdo se nechtěl zapojit do syrského konfliktu. Útok byl povolen, aby zasáhl vývoj nebo činnost považovanou za nepřijatelnou, aniž by se někdy degenerovala do velkých vojenských akcí (je to vlastní strategie Izraele). Trump nepůjde dále, i když řekl, že vojenská možnost bude vždy k dispozici, pokud by Damašek v budoucnu použil chemické zbraně.

Co je Sarin?
Sklad s chemickými zbraněmi Him Shinshar, který se nachází na západ od Homs, je spojován se Sarinovou produkcí.

Sarin nebo GB jsou klasifikovány jako zbraň hromadného ničení. Je to nervově paralytická chemická zbraň. Sarin je bezbarvý a bez zápachu, vyvinutý jako pesticid syntetizovaný v Německu v roce 1938. Expozice umělému toxinu může nastat prostřednictvím inhalace, při styku s kůží nebo po požití kontaminovaných potravin a vody ...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sarin

Zkoncipování útoku na chemickou nebo biologickou strukturu
K dnešnímu dni nevíme, co bylo v postižených objektech a co se tam produkovalo. Kvůli samotné povaze chemických zbraní by konvenční útok rozšířil smrtící látky na velkou plochu, což by způsobilo větší počet civilních obětí. Proto se proti těmto typům cílů nikdy nepoužívají bomby a tradiční střely. Spojené státy tvrdí, že "šíření chemických látek je poměrně nízké".

Proč nebylo zaregistrováno žádné šíření chemických látek?
Mohou existovat tři možné odpovědi.

1) Chemický program Sýrie neexistuje. Tato pozice je podporována Ruskem, které nadále popírá chemický útok ve městě Douma.

Zpráva Syrian American Medical Society uvádí, že "přibližně 500 civilistů, většina žen a dětí, byla přepravena do místních zdravotních středisek s příznaky indikace expozice chemické látce. Organizace vyzvala k okamžitému příměří ve městě Douma a vstupem mezinárodních vyšetřovacích týmů Organizace pro zákaz chemických zbraní. " Nicméně nebylo provedeno žádné nezávislé ověření zprávy SAMS, i když to ministerstvo USA považuje za důvěryhodné. Kreml odmítá samotnou myšlenku, že v Douma došlo k chemickému útoku. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov to silně popírá: „Nenašli jsme nic, vyrábí se důkazy, aby se to narafičilo na syrskou vládu a ta mohla být obviněna z chemického útoku“.

2) Chemický program Sýrie existuje, ale složky a struktury již byly přesunuty. Kdyby v těchto objektech něco bylo, Syrská vláda by měla čas k přesunu zařízení a součástí a rozvézt je po celé zemi. Na to mohla být získána také pomoc od svých spojenců. Při zvažování vojenské akce je důležité rozpoznat variabilitu a nedostatky intelligence, které nevyhnutelně komplikují politické a vojenské rozhodování.

3) Zasažená výrobní a výzkumná zařízení. Pentagon nikdy nevyjasnil, co bylo uvnitř zasažených objektů v Homsu a Damašku, kromě toho, že se jednalo o "tři hlavní struktury chemického programu Sýrie". To je důležitý ukazatel. neboť by se jednalo o vybavení. Pro zemi, která je již sedm let sužována válkou, bude vybavení velmi obtížné nahradit.

DRUHOU ČÁST, JAK SE PROVÁDÍ ÚTOK NA CHEMICKÁ DEPOZITA A PROČ JSOU TEDY RAKETY TOMAHAVK NEVHODNÉ ... PUBLIKUJI ZÍTRA RÁNO.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 17.4.2018

Zdroj:

http://www.ilgiornale.it/news/mondo/siria-perch-non-stata-rilevata-alcuna-nube-tossica-1515985.html

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=658928&x=socialky_facebook_c


 

 

14. dub, 2018

Na knižním veletrhu v Tunisku, jeden návštěvník náhodou objevil dětskou knihu s titulkem: Bože, dej mi zemřít jako mučedník.Text vychvaluje svatou válku, vyzývá k mučednictví pro Isis, a je určen pro děti ve věku od 5 až 7 let...

Na knižním veletrhu v Tunisku v Le Kram, jeden návštěvník náhodou objevil dětskou knihu s titulkem: Bože, dej mi zemřít jako mučedník ...

Tato kniha pro děti vychvaluje svatou válku. Text, který vyzývá k mučednictví pro Isis, je určen pro děti ve věku od 5 až 7 let.

Ředitel 34. ročníku mezinárodního knižního veletrhu v Tunisku v Le Kram, Chokri Mabkhout, byl nucen, po mezinárodním skandálu kvůli textu, který opěvuje džihádistické mučednictví , tuto dětskou knihu v úterý stáhnout.

"Allahoma Arzokni Echahada" (Bože, dej mi zemřít jako mučedník): toto je titul zmíněné knihy a objevil ho návštěvník tuniského veletrhu. Kniha, vystavená na stánku jednoho syrského nakladatelství, je určena pro děti ve věku 5 až 7 let, ve kterí jsou obrázky dětí před vlajkou, která připomíná velmi jasně tu islámského státu. Epizoda způsobila poprask na sociálních sítí a ve světovém tisku.

Po tomto skandálu, organizátoři prohlásili, že zveřejnění takovéto džihadistické publikace, nebylo v souladu s normami, protože propaguje násilí a že se už podobné incidenty nebudou v budoucnu opakovat.

Od 6. do 15. dubna Výstavní Palác v Le Kram ( město ležící u hlavního města, na pobřeží Tuniského zálivu) hostí 34. ročník mezinárodního knižního veletrhu v Tunisku, jedné z nejvýznamnějších kulturních akcí v zemi, kde se účastní 259 vystavovatelů ze 25 různých zemí. Letošní program zahrnuje poctu Tunisku a tuniské ženě, Alžírsko jako čestná země, ceny, schůzky a literární debaty, prezentace a workshopy o tvůrčím psaní.

V Evropě se někdo pokouší dětem vnutit knihy GENDER a jinde chce zase někdo dětem vymazávat mozek DŽIHÁDEM ... i toto je obrovské a nechutné násilí na dětech!

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 14.4.2018

Zdroj: 

https://directinfo.webmanagercenter.com/2018/04/10/tunisie-un-livre-pour-enfant-fait-polemique-a-la-foire-du-livre/

https://www.facebook.com/iheb.haffani/videos/10216389841446842/?t=6

http://www.ilpopulista.it/news/12-Aprile-2018/25188/alla-fiera-del-libro-di-tunisi-una-lettura-per-bimbi-che-inneggia-alla-guerra-santa.html

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=658475&x=socialky_facebook_c


 

11. dub, 2018

Operace Scorpion fish 2 soustředila proti nelegální imigraci a pašování několik policejních útvarů. 13 příkazů k zadržení podezřelých zločinců z Tuniska, Maroka a Itálie. Mezinárodní zločinecká organizace byla rozprášena...

Dnes ráno a výsledek šetření koordinované okresním ředitelstvím pro boj s mafií v Palermu, finančníků z Útvaru hospodářské a finanční policie v Palermu a Marsala společně provádí v provinciích Palermo a Trapani, 13 příkazů k zadržení podezřelých zločinců z Tuniska, Maroka a Itálie, které patří k mezinárodní zločinecké organizaci zabývající se nelegální imigrací a pašování tabáku.

Finanční policie také provádí četné prohledávání domů a míst používaných sdružením jako operační základny pro správu nedovoleného obchodování. Zločinecká organizace v čele s tuniskými nebezpečnými zločinci, pracovala především díky rychlé přepravě v úseku moře mezi tuniskou provincií Nabeul a sicilskou oblastí Trapani používala nafukovací čluny s výkonnými přívěsnými motory a zkušené pašeráky, takže se s nelegálními imigranty dostali na italské pobřeží za méně než 4 hodiny plavby.

Každá cesta, na kterou bylo naloděno od 10 do 15 osob, stála každého naloženého něco mezi 3000 a 5000 eur, s tím, če byla zároveň uskutečněna také přeprava pašovaných cigaret, určené k italskému černém trhu a zejména v oblasti Palermo.Za každou takovou cestu byl pro organizátory výdělek něco mezi 30.000 a 70.000 eur. To bylo možné díky efektivní organizační síti, na které se podíleli Tunisané, Italové a Maročané v podřízeném postavení, kteří poskytovali nelegálním migrantům skutečnou službu „shuttle“od přistání na pláži až po přepravu do logistické základny organizace, kde mohli migranti po jídle a vybavení novým oblečením, volně dosáhnout požadovaných cílů.

Monitorovací a pátrací činnost také zjistiila, že v této skupině delikventů bylo zapojeno také několik subjektů s typickou orientací k radikálnímu islámu džihádistické povahy, kteří propagovali nepřátelské postoje k západní kultuře také prostřednictvím falešných profilů na sociálních platformách.

V rozhovoru mezi jedním z organizátorů a jedním ze spolupracovníků, byl oceněn záměr druhého vycestovat do Francie, kde by spáchal „nebezpečnou činnost v důsledku toho by se nemusel vrátit“ a proto mimo jiné vyzval organizátora, aby se za něj modlil.

Šetření tudíž odhalilo skutečný „nadnárodní“ deliktní systém, působící mezi Tuniskem a Itálií, kde každý člen této organizace hrál určitou roli, zabývajících se lákáním migrantů, sběrem a úschovou peněz za cestu, údržbou a přípravou a řízení lodí užívaných k pašování a nakonec první umístění nelegálních migrantů na sicilské pobřeží, v místech pro organizaci dobře dostupných.

Organizace byla rozprášena, v letním období by byli schopni uskutečnit týdně alespoň dva přechody mezi Tuniskem a Itálií, což by posílilo jejich provoz a společenskou nebezpečnost těchto zločinců. Tato operace s názvem Scorpion Fish 2 je pokračováním operace Scorpion Fish, která vyvrcholila v létě minulého roku.

V rámci akce Skorpion Fish, která probíhala od ledna do 8. června 2017, kdy bylo odhaleno několik nebezpečných džihadistů a delikventní organizace, která působila mezi oblastí Trapani a Agrigento. Zatčeno bylo 17 osob pocházejících z Tuniska, ale několik i z Itálie.

Zadržené osoby jsou:Akremi Toumi, Angelo Allegra, Salvatore Allegra, Anis Beltaief, Nabil Ben Ahmed, Amine Ben Alaya, Fathi Ben Ammar, Helmi Bouzid, Hamadi El Gharib, Michele Graffeo, Chiheb Hamrouni, Mongi Ltaief, Giovanni Manuguerra, Sarra e Sodi. Mimo jiné bylo zajištěno také 10 automobilů a 2 lodě používané pro nedovolené obchodování a přepravu.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 11.4.2018

Odkaz na veřejné stránky finanční policie:

http://www.gdf.gov.it/stampa/ultime-notizie/anno-2018/aprile/operazione-scorpion-fish-2-contrasto-allimmigrazione-clandestina-e-al-contrabbando-di-t.l.e

Zdroj: 

https://www.ilsitodisicilia.it/jihadisti-migranti-retroscena-delloperazione-scorpion-fish-2/

https://www.ilsitodisicilia.it/operazione-scorpion-fish-2-scoperta-rete-trafficanti-tunisia-sicilia/

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=658099&x=socialky_facebook_c