MONIKA PILLONI

14. led, 2021

Prostřednictvím svého profilu na sociálních sítích dal Matteo Salvini (Lega)...

Hlas 31 letému podnikateli, aby vysvětlil svoji iniciativu #ioapro. Umberto Carriera z Pesara shromáždil po celé Itálii desítky tisíc stoupenců, kteří spolu s ním od 15 ledna otevřou své restaurace a kavárny také na večeři, ale nejdříve si vysvětleme jaká je situace v Itálii a jaká opatření zde platí a o co jde.

ITÁLIE: AKTUÁLNÍ NAŘÍZENÍ PLATNÁ OD 11.01 DO 15.01.2021

V Itálii platí omezení pohybu od 22:00 do 5:00 ráno. Jinak po celou dobu 24 hodin je omezen nebo zakázán pohyb mimo město a regiony. Tak jako všude existují výjimky a musí se dodržovat určitá nařízení – roušky rozestupy, dezinfekce, omezení počtu osob dle velikosti zařízení atd.

Ve žluté zóně je povolena otevírací doba restaurací, kaváren a cukráren do 18:00 hodin. Po této hodině mohou být otevřeny provozovny tohoto typu na letišti, v nemocnici a nebo na dálnici u benzinové pumpy. Jinak všechny obchody fungují v běžné otevírací době. Na kategorie prodejného zboží neexistují žádná omezení. O víkendech a svátcích jsou obchody uvnitř nákupních center a trhů uzavřeny, a to s výjimkou lékáren, prodejen doplňků stravy a bylin, zdravotních pomůcek, prodejen potravin, trafik a novinových stánků.

V oranžové zóně jsou restaurace včetně kaváren, cukráren a zmrzlináren, otevřeny výhradně pro prodej s sebou, který je povolený od 05:00 do 22 hodin. V prostorách provozoven v době, kdy je konzumace potravin a nápojů uvnitř pozastavena, je vstup a pobyt zákazníkem povolen pouze po dobu nezbytně nutnou k nákupu a vždy v souladu s preventivními opatřeními proti nákaze. Není povoleno se shromažďovat a konzumovat v okolí provozoven. Na letišti, v nemocnici a nebo na dálnici u benzinové pumpy  uvedené  provozovny zůstávají otevřeny a nařízení týkající se obchodů je také stejné jako ve žluté zóně.

Aktuálně není žádný kraj v červené zóně, což by znamenalo Total Lockdown. Nejkritičtější situace je označena červenou barvou a to v případě, když *tzv. reprodukční číslo přesáhne hodnotu 1,25. Oranžová zóna je na hodnotě 1 a výše, žlutá pod číslem 1 a nová – prozatím těžko dosažitelná bílá zóna je pod hodnotou 0,5 (viz. obrázek). *Pokles pod hodnotu jedna se pokládá za začátek zpomalování šíření nemoci, protože ukazuje, že jeden pozitivně testovaný v průměru nakazí méně než jednoho dalšího člověka.

Ministr Zdravotnictví Speranza dnes potvrdil obavy Italů a od 16.01.2021 stávající opatření zpřísní, takže je pravděpodobné, že barevný semafor regionů bude vypadat od soboty jinak, což se dozvíme v pátek. Výjimečný stav bude prodloužen do 30. dubna. Jako cukříček, aby se nebrblalo, je vládním záměrem znovuotevření muzeí ve žluté oblasti.

Co tedy vede k iniciativě IO APRO / JÁ OTEVŘU?

K této iniciativě, která bude zahájena 15. ledna, vede především chaos a neúčinnost vládních opatření. Jako příklad nerozhodnosti a neschopnosti stačí pohlédnout na obrázek kalendáře, který vyplodila Italská vláda přes Vánoční svátky a začátek tohoto roku. Dnes bylo dokonce potvrzeno, že bude omezen i prodej – s sebou – a to do 18 hodin a pouze u případě kaváren/ barů. Jaký to má smysl? Pizza z restaurace se s sebou prodat může, ale bagety z kavárny ne?

Aktuálně není žádný kraj v červené zóně, což by znamenalo Total Lockdown. Nejkritičtější situace je označena červenou barvou a to v případě, když *tzv. reprodukční číslo přesáhne hodnotu 1,25. Oranžová zóna je na hodnotě 1 a výše, žlutá pod číslem 1 a nová – prozatím těžko dosažitelná bílá zóna je pod hodnotou 0,5 (viz. obrázek). *Pokles pod hodnotu jedna se pokládá za začátek zpomalování šíření nemoci, protože ukazuje, že jeden pozitivně testovaný v průměru nakazí méně než jednoho dalšího člověka.

Ministr Zdravotnictví Speranza dnes potvrdil obavy Italů a od 16.01.2021 stávající opatření zpřísní, takže je pravděpodobné, že barevný semafor regionů bude vypadat od soboty jinak, což se dozvíme v pátek. Výjimečný stav bude prodloužen do 30. dubna. Jako cukříček, aby se nebrblalo, je vládním záměrem znovuotevření muzeí ve žluté oblasti.

Ovšem není to pouze o komunikaci, ale hlavně o tom, že italská vláda nedodržela své sliby a nezajistila finančně své občany. Tam, kde byl odeslán finanční bonus, nestačil na pokrytí nákladů ani na dobu 2 měsíců a přitom se ani nepočítalo s mnoha kategoriema jako jsou např. Agenti cestovních kanceláří. Tento příklad udávám proto, že právě v těchto dnech se zástupci této kategorie sešli u úřadu vlády a Matteo Salvini si vyslechl jejich problémy. Na výhodnou půjčku z banky nemá nárok ten, který ji nutně potřebuje, jak podotkl Salvini ve včerejším živém přenosu z Říma, protože jestli někdo v této krizi neměl peníze a dluží bance třeba jednu splátku, tak půjčku nedostane. Dostane ji paradoxně ten, který tu urgentní potřebu nemá. V případě podnikatelů v pohostinství je situace velmi kritická, což známe i z České republiky a Slovenska. V Itálii byl problém s vysokou nezaměstnaností již před covidem, dnes je to obrovská tragédie. Roste počet zoufalých občanů, kteří páchají zoufalé činy, jako jsou např. sebevraždy atd.

OBČANSKÁ ZODPOVĚDNOST, NIKOLIV NEPOSLUŠNOST

Matteo Salvini, spojenec české SPD v evropské frakci ID, po tom co se dozvěděl z tisku o jmenované iniciativě, udělal včera ve svém živém vysílání na soc. sítích s Umbertem rozhovor. Vlastencům na lidech záleží.

Matteo Salvini se Umberta zeptal  kdo jsou, kolik jich je, co dělají a proč  a jak jim mohou pomoci – v souladu se zdravotními předpisy a zdravým rozumem – tisíce lidí, kteří jsou zde připojeni. Dále se zeptal  jak se chrání z právního hlediska, protože je jasné, že stejně riskují…

Umberto Carriera odpověděl, že to, co přijde od pátku do 15. ledna, není žádná manifestace, není to protest, ale je to prostě přežití. Dali dohromady restauratéry a barmany z celé Itálie, je jich 60 tisíc, ale počet neustále narůstá.  60.000 barů a restaurací je připraveno od pátku zůstat otevřeno i po 18 hodině. Nebude to jen jeden den, ale od pátku nechají otevřeno i v době večeře. Bude to plně v souladu s ostatními předpisy. Dokonce si ustanovili vlastní hygienicko sanitární předpisy, které jsou ještě přísnější než ukládá vláda: bude se používat každý druhý stůl, bude se respektovat zákaz vycházení, takže účet přinesou ke stolu max. ve 21:45, odstupy, dezinfekční gely, roušky. 90% zařízení jsou již dnes vybaveny u vchodu termoscannerem, takže budou měřit také teplotu.

Umberto Carriera dále zopakoval, že to není manifestace a ani protest, ale že je to nutnost otevřít, protože firmy se hroutí a jsou již bez peněz.  Již nemohou dávat zaměstnancům zálohy, nemůžou platit účty, hypotéky a nájem. Mnozí prý označili zakladatele této iniciativy (na začátku jich bylo 5) za neposlušné, ale ve skutečnosti jsou prostě podnikatelé, kteří se řídí ústavou.

Tato iniciativa má obrovský ohlas. Mnoho lidí se chce připojit, nejenom z pohostinství, ale také jiné aktivity jako jsou např. tělocvičny, bazény, svět zábavy…  Umberto prohlásil, že začnou s kavárnama a restauracema, protože chtějí být předchůdci. V příštích týdnech budou organizovat  –  vždy v souladu s pravidly  –  další výše jmenované aktivity. Existenci zdravotní krize, která je evidentní, nepopírají, ale momentální ekonomická a sociální krize je podle jejich názoru přinejmenším stejně vážná jako ta zdravotní.

Dále jsme se dozvěděli, že se tito podnikatelé chrání prostřednictvím sdružených právnických kanceláří z celé Itálie. Již se sformovala pracovní skupina s více než 30 právníky, kteří jim budou bezplatně pomáhat…  další stále přichází.  

Bude to fungovat takto: Umberto v pátek otevře jednu ze svých restaurací a pokud dorazí policie a budou mu chtít udělit pokutu, Umberto se k policistům bude chovat velmi slušně, protože policisté dělají svoji práci a jsou  prvními oběťmi toho, co se děje … Pak si Umberto svezme pokutu a vloží ji do šuplíku a poté ji pošle právníkům. Pokud budou pokutováni klienti, nemusí se bát, protože i o jejich pokuty se právníci postarají. Pravděpodobně  budou předkládat u soudu stovky tisíc odvolání.

Od tohoto rozhovoru se počet účastníků obrovsky navýšil

Matteo Salvini dnes v podvečer na soc. síti informoval o úspěšném nárustu a napsal: Iniciativa jako je #ioapro1501, která již získala více než 70 000 účastníků, si zaslouží zájem a pozornost: nemůžete ignorovat výkřik bolesti, který vychází z barů, restaurací a aktivit, které jsou výsledkem letitého úsilí nebo dokonce celoživotní obětí podnikatelů a rodin. Povinností politiky je naslouchat jejich důvodům.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 14.12021

Zdroj:

https://monikapilloni.wordpress.com/2021/01/13/matteo-salvini-a-iniciativa-ioapro-obcanska-zodpovednost-nikoliv-neposlusnost/


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

11. led, 2021

Kauza Open Arms: Salvini bude mít další soud v Palermu 20.03.2021...

Celá oblast v okolí bunkru věznice Ucciardone, kde se dnes ráno konalo první předběžné slyšení, byla ostře sledovaná a přísně střežená: dodávky a obrněná vozidla, všude přítomná policie, carabinieri, agenti a bariéry bránící přístupu neakreditovaným osobám. V zelené místnosti, kde se kdysi konal první velký proces s kriminální organizací Cosa Nostra, dnes stanul na lavici obžalováných bývalý ministr vnitra Matteo Salvini. Leader Ligy byl obviněn z únosu, ze zneužití pravomocí vyplývajících z jeho funkcí…

Obhajoba Salviniho právničky, jíž je Giulia Bongiorno, se zakládá na faktu, že: „Zákaz přistání neziskovkové lodě Open Arms nebyl individuálním rozhodnutím Salviniho, ale na základě rozhodnutí celého výkonného orgánu.“

Prokurátor požádal Soudce pro předběžné řízení, aby opravil počet „unesených“ migrantů na 147, bylo uvedeno 107. Poté bylo jednání odročeno na 20. března.

Na Mattea Salviniho, po ukončení jednání v soudní síni, čekali u východu novináři. Jako první odpovídala Giulia Bongiorno.

Matteo před tím, než se jal odpovídat novinářům shrnul situaci v tomto prohlášení: 

„Především děkuji všem policistům, kteří byli nasazeni v tuto sobotu a myslím si a doufám, že nebudou na to nasazeni i v nadcházejících měsících, vzhledem k tomu, že v Palermu a v Itálii existují další bezpečnostní problémy a jiné procesy týkající se skutečných zločinů.Takže krátce: existuje španělská loď, která naložila migranty v libyjských vodách a v maltských vodách, která odmítla přistání na Maltě, která odmítla přístav ve Španělsku, která odmítla druhý přístav ve Španělsku, která odmítla doprovod jedné vojenské lodě do Španělska a ohrozila zdraví 162 zachráněných na palubě, měla na palubě pašeráky, kteří jsou nyní ve 2 italských věznicích, nikdo nebyl zraněn, žádní mrtví, žádní zraněni, ale „obchodníci“ nepůjdou k soudu, ale jde tam ten, kdo poté hájil životy, pravidla, bezpečnost a hranice země, za což byl placen.Jsem zde naprosto klidný, opravdu hrdý na to, co jsem udělal. Připomínám, že během svého působení ve funkci, jsme snížili na polovinu počet mrtvých a pohřešovaných ve Středozemním moři. Počet mrtvých a pohřešovaných se zvyšuje, když se opět zvyšuje počet odjezdů a přistání. Takže jelikož čas je gentleman, mrzí mě jen cena, kterou za tyto procesy nese italští občané, a za čas, o který se mnou přichází soudnictví a také vy, ale jsem naprosto spokojený s tím, co jsem udělal a z toho co opět udělám po tom, až se Italové budou moci vrátit k volbám.“

Za zmínku stojí i zamyšlení, jak jsou tito neziskovkáři bezcitní, protože jim o dobro migrantů vůbec nejde a s vymyšlenou obžalobou nemyslí ani na to, že se tak mohou trápit i děti. O tomto svědčí i zpráva o uskutečněném videotelefonátu Salviniho malé dcery, který mnohé dojal. Malá Mirta se zeptala: „Tatínku už jsi vyšel ze soudu? Nechají tě vrátit se domů? Mám tě ráda.“

Další podrobné informace budou následovat.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 11.1.2021

Zdroj:

https://monikapilloni.wordpress.com/2021/01/09/salvini-obzalovan-neziskovkou-open-arms-druhe-slyseni-bude-v-breznu/


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

18. zář, 2020

Open Arms přivezla dalších 278 nelegálů...

Již několik dní bylo možno sledovat křižování lodě španělské neziskovky Open Arms „s nákladem“ mezi Maltou a Itálií. Malta vykládku zásadně odmítla a tak neziskovka vyrazila tlačit na Itálii. S touto vládou bylo jasné, že nejpozději po krajských volbách, které končí v pondělí, bude některý z přístavů otevřen.

Tato pseudo-humanitární loď je od úsvitu v přístavu u Palerma a čeká na přijetí příkazů od námořních úřadů. Open Arms s 278 migranty na palubě, které naložila v období od 8. do 10. září během 3 nakládek v oblastech SAR, patřící Maltě a Libyi – získala v úterý večer z římské operačního střediska pobřežní stráže rozkaz nasměrovat loď do Palerma, ale nezískala povolení „bezpečný přístav“, o který si loď několikrát požádala, jak v Itálii, tak i na Maltě. Několik set metrů od břehu kotví také Sea Watch 4, která je tam již několik dní v karanténě.

Jenže nelegální migranti přece nebudou čekat na lodi „neziskovkářů“ až se je někdo uráčí přivítat!!! Oni nátlakem, tak jako vždy, musí dosáhnout svého, a proto se 76 nelegálních migrantů rozhodlo, že na protest doplavou na břeh sami. Samozřejmě se záchranýma vestama. Jestli na to migranti přišli sami a nebo jestli jim to poradili neziskovkáři je celkem jedno.

Již několik dní bylo možno sledovat křižování lodě španělské neziskovky Open Arms „s nákladem“ mezi Maltou a Itálií. Malta vykládku zásadně odmítla a tak neziskovka vyrazila tlačit na Itálii. S touto vládou bylo jasné, že ne

Tato pseudo-humanitární loď je od úsvitu v přístavu u Palerma a čeká na přijetí příkazů od námořních úřadů. Open Arms s 278 migranty na palubě, které naložila v období od 8. do 10. září během 3 nakládek v oblastech SAR, patřící Maltě a Libyi – získala v úterý večer z římské operačního střediska pobřežní stráže rozkaz nasměrovat loď do Palerma, ale nezískala povolení „bezpečný přístav“, o který si loď několikrát požádala, jak v Itálii, tak i na Maltě. Několik set metrů od břehu kotví také Sea Watch 4, která je tam již několik dní v karanténě.

Jenže nelegální migranti přece nebudou čekat na lodi „neziskovkářů“ až se je někdo uráčí přivítat!!! Oni nátlakem, tak jako vždy, musí dosáhnout svého, a proto se 76 nelegálních migrantů rozhodlo, že na protest doplavou na břeh sami. Samozřejmě se záchranýma vestama. Jestli na to migranti přišli sami a nebo jestli jim to poradili neziskovkáři je celkem jedno.Svým chováním neziskovkáři – falešní dobrodinci – podporují obchod s lidmi. Pašeráci za ty peníze nakupují drogy a zbraně, takže i na tomto obchodě se podílí svým chováním všichni vítači bez rozdílu. Ilegalita nikdy nepřináší nic dobrého !!!

Takže teď se čeká jen na pokyny Prefektury, kdy a na které lodi budou tito nelegální migranti, na úkor italských daňových poplatníků, přijati do karantény. Je nutno také říci, že to jistě zástupcům této vlády, Demokratické straně (PD) a 5 hvězdičkám, v nadcházejících krajských volbách opravdu na popularitě nepřidá. Aby toho nebylo málo, tak do středozemí dorazila také neziskovkářská loď Alan Kurdi !!!

Samozřejmě se k tomu vyjádřil na svém Fb také Leader Ligy – Matteo Salvini:

 „Dnes přivezla do Palerma španělská neziskovka Open Arms téměř 300 nelegálních migrantů!!! 76 jich vyskočilo na „protest“ do moře, kde je vylovila pobřežní hlídka. Itálie je vydíraná zahraničními nevládními organizacemi, ostatní středomořské země jim nedovolí přijíždět. V Itálii máme otevřené přístavy a bohatou pohostinnost na výletních lodích, zatímco obchodníci s lidmi a falešní dobráci, kteří plní svá korýtka imigračním podnikáním, si mnou ruce. Gratuluji PD a 5 hvězdám, skvělá práce.Italové vám brzy poděkují, počínaje touto nedělí.“

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 18.9.2020

Zdroj:

https://monikapilloni.wordpress.com/2020/09/17/italie-vydirana-zahranicnima-neziskovkama-open-arms-privezla-dalsich-278-nelegalu


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

6. zář, 2020
Vzpoura nelegálních migrantů na Sicílii (Agrigento)...
 
Jedna skupina vylezla na střechu, někteří se pokusili o útěk! Protest proti podmínkám přijímacího střediska a proti opatřením, která ukládají karanténu...
 
Evropané s náhubkama, měsíce zavřeni doma, ale nelegální migranti na nějaká pravidla hluboce kašlou.
 
Video zde:
 
 
Autor: Monika Pilloni, Itálie, 6.9.2020
 
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
 
2. srp, 2020

Tato petice byla autorizována a podepsatající všichni za sebe, jako za fyzickou osobu, ať už netříštíme hlasy...

Text petice je v češtině, slovenštině a italštině a je naprosto stejného titulu.Všem předem děkuji.

Petice zde:

https://www.change.org/p/senato-della-repubblica-vyj%C3%A1d%C5%99en%C3%AD-podpory-matteo-salvini-riskuje-a%C5%BE-15-let-v%C4%9Bzen%C3%AD-za-ochranu-hranic

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 2.8.2020PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!