MONIKA PILLONI

16. úno, 2019

Česko-italská aktivistka a blogerka Monika Pilloni, žijící v oblasti italské Padovy, informovala o podrobnostech dnešního přepadení dvou českých turistů. Ti byli napadeni dvěma severoafričany, kteří se snažili jedné z turistek ukrást kabelku...

Dva čeští turisté se dnes ve 3:45 vraceli v italské Padově do hotelu, jakmile procházeli pod arkádami v ulici Via Roma, v blízkosti Via XX Settembre, napadli je dva severoafričané, kteří se snažili jedné z turistek ukrást kabelku. Severoafričané před samotným pokusem o násilnou loupež nejprve turisty požádali o informace, aby odvedli jejich pozornost.

Tuto scénu zpozoroval místní občan, který místem v době činu procházel, a okamžitě zavolal policii. Hlídka policie – tvořena četníky – na místo dorazila v momentě, kdy loupežné přepadení stále probíhalo. Díky tomu, že se turisté nenechali zastrašit, se loupež povedlo včas překazit. Jednomu ze dvou severoafričanů se podařilo na kole uniknout, policie se však snaží zjistit jeho identitu, k čemuž by jí měl dopomoci kamerový systém. Druhý z mužů, 29letý Tunisan Ibrahim Jebali, byl odsouzen v okamžitém přímém řízení na 1 rok a 6 měsíců. U toho rozsudku, na rozdíl od běžného trestního procesu, chybí předběžné slyšení a předběžná rozprava.

Ani jednomu z turistů se nic nestalo. Monika Pilloni, která v blízkosti tohoto města žije dlouhé roky, doporučuje všem turistům, kteří se chystají do Itálie, aby byli při procházení nočním městem obezřetní. „Toto nebezpečí hrozí taktéž i ve dne, a to i přesto, že je to pro agresory těžší kvůli přítomnosti mnoha chodců,“ doplňuje.

Deník il Mattino di Padova přinesl informaci, že se bude porovnávat identikit z tohoto případu s případem, kdy migrant na kole napadl španělskou studentku v ulici via Grassi. Pachatel studentku srazil na zem a snažil se jí ukrást z tašky cokoliv cenného. Dívka si při tomto přepadení rozrazila rty. Existuje  podezření, že by se mohlo jednat o stejnou osobu.

„U nádraží v Padově máme roky stálou vojenskou hlídku se samopaly a terénním vozidlem, není tam jen tak pro parádu,“ poodhaluje Monika Pilloni současný stav bezpečnosti v Padově.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 16.2.2019

Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pozor-Migrant-dostal-rok-a-pul-natvrdo-za-napadeni-ceskych-turistu-v-Italii-Mame-pro-vas-varovani-570688


 

 

10. úno, 2019

Salvini o zákonu legitimní sebeobrany...

Video zde:
 
 
Autor: Monika Pilloni, Itálie, 10.2.2019
21. led, 2019

Matteo Salvini ve svém Live na Fb komentoval události dne...

„Ve Středozemním moři se znovu potápí, čluny opět vyplouvají . A ZNOVU POČÍTÁME MRTVÉ !“

Dále naznačil, jestli je to opravdu náhoda, když se zrovna v poslední ch 3 dnech jistá neziskovková loď jala brázdit moře před libyjským pobřežím – pod holandskou vlajkou, patřící německé neziskovce – tak zrovna náhodou v tyto dny PAŠERÁCI znovu vypustili na moře čluny s nelegálníma migrantama.

Salvini tvrdě prohlásil:

„Je naprosto jasné, že jakmile PAŠERÁK – HNUSNEJ KŠEFTAŘ S LIDSKÝMI BYTOSTMI, ZBRANĚMA a DROGAMA bude vědět, že když pustí na moře tyto zoufalce a je zde možnost, že by se díky někomu mohl opět dostat k výdělku, tak to udělá znovu !!! ČÍM VÍC JICH VYPLUJE O TO VÍC JICH ZEMŘE !“

Pokračování textu + fotogalerie a video zde:

https://monikapilloni.wordpress.com/2019/01/20/neziskovkove-lode-a-paseraci-opet-v-akci/?fbclid=IwAR0Rj4N8mrKV1QHeSTeHCM1hhpCrzEVySpoi5NpA7QzgjvAZ0oKBNNVdZMg

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 21.1.2019


 

19. led, 2019

Itálie. Padova hostí od 16. ledna do 3. února řadu akcí pod souhrnným názvem PRAGA È SOLA (Praha je sama)...

Součástí projektu jsou debaty, výstavy, projekce filmů, setkání s italským kreslířem a autorem komixů Vittoriem Giardinim a prezentace knihy Ludvíka Vaculíka „Jaro je tady“.

Pokračování článku-fotogalerie+video zde:
 
 
Autor: Monika Pilloni, Padova, Itálie, 19.1.2019