MONIKA PILLONI

8. pro, 2018
On-line přenos začíná v 11:00 hod...
 
Přenos zde:
 
 
Informace zde:
 
 
Autor: Monika Pilloni, Řím, Itálie, 8.12.2018
28. lis, 2018

"Jsem naprosto proti globálním paktům." řekl vicepremiér & ministr vnitra Itálie Matteo Salvini...

Budeme o tom diskutovat se spojenci z hnutí 5 hvězd, ale nevidím důvod, proč delegovat nadnárodní orgány k rozhodování, které náleží jednotlivým zemím a nevidím důvod, proč musíme stavět na stejnou úroveň tzv. ekonomické migranty a politické uprchlíky.
 
Jak říkal papež Benedikt, před právem emigrovat, existuje právo zůstat ve vlastní zemi ". To řekl vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini na tiskové konferenci ve Italské sněmovně.
 
"Budeme to konfrontovat s přáteli z M5S a pokud nebude žádná dohoda, myslím, že v demokracii jediným orgánem, který se musí vyjádřit je parlament, protože jsme parlamentní Republikou."
 
Autor: Monika Pilloni, Itálie, TGM, ČR, 28.11.2018
 
21. lis, 2018

Vyšetřováni jsou Lekaři bez hranic...

Pro státní zastupitelství v Catanii došlo ve 44 případech k nedovolenému zneškodnění celkem 24 tisíc kg odpadu...

Salvini: " "Udělal jsem dobře, když jsem zablokoval lodě nevládních organizací, zastavil jsem nejen obchod s migranty, ale také s odpadem, jak se teď projevilo ."

Nebezpečné odpady - zdravotní riziko a infekce - vyložené nediferencovaně v italských přístavech, jako kdyby to byly městské odpady: to je obvinění vůči NNO Sos Mediterrané a Lékařům bez hranic a dvěma osobám podnikajícím v přístavních agenturách , které vedlo díky operaci nazvané "Borderless" k zabavení lodě Aquarius ( v současnosti v přístavu Marseille) a 460 tisíc eur. Finanční policejní hlídka a policie rozsáhlým vyšetřováním , které koordinovalo státní zastupitelství ve městě Catania, vypátrala ve 44 případech nelegální likvidaci odpadu a to v celkové výši 24000 kilogramů.

Obžaloba proti Lékařům bez hranic, kteří jsou vyšetřovateli považováni za „producenty” odpadu spolu s nezákonným obchodováním s lidmi, se týká lodě Aquarius, za období od ledna 2017 do května 2018, a také lodě Vos Prudence, která byla používaná od března 2017 do července 2017. Kvůli tomu jsou na seznamu obviněných - na základě obvinění z organizované činnosti nezákonného obchodování s odpady – stejně tak jako někteří členové organizace, dokonce i Řídící centrum v Amsterdamu, které řídilo Aquarius a Bruselské řídící centrum, které spravovalo a financovalo záchranné mise Vos Prudence. Obě střediska mají právní subjektivitu a organizační samostatnost a reagovat v souladu s mocí zákona 231/2001 o správní odpovědnosti.

Celkem státní zastupitelství (Catania) vyšetřuje 24 osob v rámci šetření o nelegální likvidaci odpadů nahromaděných během záchranné činnosti lékařů bez hranic na moři. Podle obžaloby osoby zapojené do tohoto obchodu, měly „systematicky sdílet, plánovat a provádět projekt nezákonné likvidace velkého množství nebezpečného a infekčního odpadu” , vyplývající z činnosti záchrany migrantů na palubě vos Prudence a Aquarius a nediferencovaně přidaného do tuhého komunálního odpadu, u příležitosti technických přistání a vylodění migrantů” v 11 přístavech : Trapani, Pozzallo, Augusta, Catania a Messina na Sicílii, Vibo Valentia, Reggio Calabria a Corigliano Calabro v Kalábrii, Neapol a Salerno v Kampánii, Brindisi v Apulii.

Mezi tímto vyloženým odpadem poukazuje na "kontaminovaný oděv migrantů přicházejících z mimoevropských ", potravní odpad a infekční zdravotní odpad používaný na palubě v rámci lékařské pomoci.

Šetřením do kterého byo zapojeno okresní velitelství v Catania, Centrální oddělení pro vyšetřování organizovaného zločinu, Finanční policie, mobilní hlídky policie v Catania a centrálního řídícího střediska policie se také zjistilo, že 37 krát v případě lodě Aquarius a 7 krát u Vos Prudenc se členové Lekařů bez hranic a Giannino Francesco majitel "Mediterranean Shipping Agency" (M.S.A.) a Giovanni Ivan Romeo jednatel "Romeo Shipping Agency S.r.l. "„systematicky“ domlouvali na nezákonné likvidaci odpadu a vyhnuli se tak “přísným procedurám uložení pro odpady s infekčním rizikem”, které patří do klasifikační skupiny : “nebezpečné, zdravotnictví a jiné s výsokým rizikem nakažlivosti “.

Podle obžaloby z šetření vyplývá „informovanost podezřelých o nebezpečnosti oblečení migrantů jako zdroj přenosu virů nebo patogenů nákazou během cesty, jak vyšlo najevo, mimo jiné od S.A.R. Report

Rescues ve zprávě o zdravotní kondici migrantů nacházejících se na palubě lodě Aquarius, kde se hlásí časté případy svrabu, HIV, infekce dýchacích cest, jako je tuberkulóza, meningitida“.

Pozn. Tomu všemu je vystavena široká veřejnost, včetně tzv. fanatických sluníčkářů!

Mezi podezřelými, stejně jako Giannino, Romeo a řídící střediska Lékařů bez hranic - dále jen MSF v Amsterodamu a Bruselu jsou kapitán a první důstojník lodě Aquarius, ruský občan Evgenii Talanin a Ukrajinec Oleksandr Yurchenko a dále osm členů MSF: zástupce vedoucího italské mise MSF Belgie Michele Trainiti, zástupce národního koordinátora a národní důstojník zakázek italské mise MSF Belgie Cristina Lomi, styčného důstojníka Mas Belgie - Marco Ottaviano, koordinátorů projekt Sar Aquarius MSF Holland, Aloys Vimard a Marcella Kraaij, logistický koordinátor Aquarius Joachim Tisch, delegát pro logistiku na palubě lodi Martinus Taminiau a koordinátor projektu na palubě lodi, Angličan Nicholas Romaniuk. 

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 21.11.2018

Zdroj:

https://youtu.be/hZfgv_4iaIU http://www.ilgiornale.it/news/cronache/migranti-scaricava-rifiuti-infetti-dei-migranti-sequestrata-1604469.html?mobile_detect=false 

https://www.huffingtonpost.it/2018/11/20/ha-scaricato-rifiuti-pericolosi-in-11-porti-sequestrata-la-nave-aquarius-indagata-medici-senza-frontiere_a_23594380/ 

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/aquarius-ecco-chi-sono-i-24-indagati-cos-trafficavano-1604501.html


 

6. lis, 2018
Byl konec srpna a Matteo Salvini dle svých slov zakázal pár desítkám migrantů po dobu několika dní vystoupit na italskou pevninu. Za to byl nakonec sám vyšetřován, prokuraturou v Agrigento, soudem v Palermu a následně i prokuraturou v Katánii. Prvního listopadu odhalil svým příznivcům to, jak případ dopadl. Ve videu, které zveřejnil na své facebookové stránce...
 
Ve videu ministr vnitra podržel zapečetěnou obálku tak, aby bylo vidět, že opravdu zapečetěná je a řekl: „Jestli chcete, otevřeme to společně, když už jsme společně zjistili, že máte ministra, který je vyšetřován z únosu osob a za to je trest až 15 let vězení. Dnes zjistíme – i když se to týká více mě než vás a tímto děkuji za podporu – jestli budu nadále vyšetřován, anebo jestli toto vyšetřování bude uznáno jako zjevně neopodstatněné a tudíž definitivně ukončeno“.

Salvini pak obálku otevřel. „Vážený pane ministře, je mou povinností Vám sdělit, že kolegium pro ministerské trestné činy v souladu s vyhláškou atd.,“ přeskočil Salvini až k důležité pasáži, která zní: „Bylo požádáno o archivaci tohoto případu, který se měl odehrávat mezi 20. a 25. srpnem tohoto roku“. Pod čímž byl podepsán prokurátor Katánie. Což znamená, že Salvini je nevinný.

Salvini uvedl, že si byl jist, že jednal v zájmu Itálie. Pak položil otázku: „Kdo to tedy vyšetřoval, co vyšetřoval a jak? Prokurátor z města Agrigento – Luigi Patronaggio, proč vyšetřoval? Kolik tato kauza stála? Kolik lidí do toho bylo zataženo? Kolik osob z oboru bezpečnosti byli zalarmováno kvůli trestnému činu, který neexistoval?“ Jak je vidět, účelová obvinění jsou problém zdaleka nejen v Česku.

Pak se věnoval dalším záležitostem. „Další dobré zprávy z Brazílie, kde doufáme, že nový prezident Bolsonaro bude schopen napomoci spravedlnosti a bude moci navrátit do italských žalářů rudého teroristu,“ doufal Matteo Salvini. Terorista Cesare Battisti je prý v Brazílii jako na dovolené: pije mojito, chodí na procházku, dává rozhovory a prezentuje knihy. „Jak je možné, že terorista odsouzený k doživotnímu vězení může bloumat po Brazílii, dělat konference a opalovat se na pláži? A teď je v italských novinách, protože pro někoho z levice je to hrdina,“ volá po spravedlnosti Salvini. Zmíněný terorista byl odsouzen za dvě vraždy a dvě napomáhání k vraždě v 70. letech.

Salvini také ohlásil sněm Ligy na začátku prosince. „Mámy, tátové s dětmi řeknou Bruselu: nechte nás pracovat, nechte nás žít, právo na práci, na zdraví, na studium a na důchod – jelikož v Bruselu nemají nic jiného na práci, než posílat různé dopisy. Kárné dopisy, dopisy s výhrůžkami, abychom upravili opatření a zachovali důchodovou reformu a nesnižovali daně, ba naopak zadali nové daně. NE,“ odpověděl rázně Matteo Salvini a dodal: „Nikdo a ani žádný typ dopisu nás nezastaví, Itálie už nikdy nebude jako otrok klečet na kolenou“.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 6.11.2018

Zdroj:

 
13. říj, 2018

Řádění, nepořádek, oheň, dýmovnice a dopravní kolaps. Slogany proti vládě, proti bezpečnostnímu nařízení, proti fašismu a rasismu. Manifestace studentů středních škol a univerzit. Sociální centra, ANTIFA ... Podpora nelegálům!

Manifestující studentíci středních škol a univerzit.. Slogany proti vládě: proti bezpečnostnímu nařízení, proti fašismu a rasismu ... řádění, nepořádek, oheň, dýmovnice a dopravní kolaps ... sociální centra pomáhala. Uvidíte rudé vlajky a vlajky ANTIFA a PIRÁTY ...

Levicovým studentským organizacím se podařilo naočkovat více než 70 tisíc studentů, aby obsadili více než 50 náměstí a demonstrovali proti vládě. Podílela se na tom všem organizace: Unione degli studenti, Rete degli studenti medi , Fronte Gioventù Comunista.DáleMovimenti per il diritto alla casa a dalšísociální centra. Komportamentální indoktrinace na školách běží v plném proudu a podpora lajdáctví to vše korunuje ... hurá do ulic, to je jedno kvůli čemu, hlavně když se nemusí do školy !!!

V Turíně někteří studenti spálili figuríny zobrazující Matteo Salvini a Luigi Di Maio a kartonovou kameru umístěnou na vrcholu cihel, protože jim někdo nakukal , aby protestovali v rámci nových bezpečnostních předpisů proti bezpečnostním kamerám ve školách. Možná proto, že nedávno začal projekt „Bezpečné školy“. Policie se psy hledá drogy na školách, a že se těch omamných látek a prodejců drog našlo !!! Kdo ví ? Studenti nesli transparenty se slogany jako např. „Svaž Salviniho a nech ho svázaného“.

Někdo v ŘÍMĚ studentům přikázal "ZNIČIT ZEĎ STRACHU" - to je ta z krabic s fotkama nové vlády.

V Římě se zase zástup tisíce studentů nahrnul před ministerstvo školství v čele s nápisem „Rasismus, represe, nulové investice. Jaká změna?“

V Neapoli hlasité projevy a bannery urážející ministra vnitra a místopředsedu vlády Mattea Salviniho a vládu, včetně nápisu „Ne vládě nenávisti.“ Migranti v Neapoli chtějí po Salvinim, aby všem Afričanům práci ... a že mají všichni stejnou krev jako Padre Pio ... nechybí ani "Salvini do prdele" ... copak to není (původně) manifestace studentů proti Renziho nepovedenému projektu " Buona scuola - Dobrá škola", kteří se domnívají, že je možné během pár měsíců vše změnit a tudíž je to vina Salviniho, který ani není Ministrem školství ?!?!?

Dokonce se vyvolávalo “ Svobodu Mimmovi,“ to ze solidarity zatčnému starostovi z Riace, který přímo nedovolenou instituciální činností podporoval nelegální migraci, což opravdu stojí za zmínku!

Ve videu můžete vidět migranty, kteří manifestují před pár dny v Riace proti zatčení místního starosty jménem Mimmo Lucano, který napomáhal nelegální migraci tím, že zajišťoval nelegálním migrantům doklady - organizoval svatby "naoko" mezi nimi a místním obyvatelstvem, ale bez potřebných dokladů. Mezi ženichy byli také staří mlsní kmeti, kteří si vyžadovali na mladých imigrantkách po svatbě „platbu za papíry v naturáliích“, ale když bylo potřeba zlegalizovat muže a italských nevěst nebylo, tak Lucano organizoval i „svatby GAY“ ...

Na jeho podporu, ulicemi valící se masa migrantů, žadatelů o azyl a nelegálních migrantů v Riace křičela: „Lucano se nezatýká - Riace se nezastaví - Mimmo volný.“

Manifestující migranti, převážně ze subsaharské Afriky, mávali nápisy na transparentech jako např.:Riace - toto je naše země !!!

Odkdy je nějaké město v Kalábrii Afrika?
A ještě jedna připomínka na konec, kdyby to někdo ještě netušil:

Afrika se opravdu do Itálie nevejde!

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 13.10.2018

Zdroj: 

https://www.corriere.it/scuola/secondaria/18_ottobre_12/migliaia-studenti-piazza-contro-governo-roma-torino-palermo-6fc4c8c8-cdfa-11e8-b10d-ee18a19b48a0.shtml

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/sindaco-riace-intercettato-non-guardo-se-carte-sono-posto-1583131.html

http://www.ilgiornale.it/news/politica/riace-boldrini-difende-mimmo-lucano-poi-attacca-salvini-1583213.html

http://www.ilgiornale.it/news/politica/riace-migliaia-sotto-casa-mimmo-lucano-cantano-bella-ciao-1584834.html

https://www.youtube.com/watch?v=St8iS4hH6Cg

https://www.youtube.com/watch?v=xO13FsKImBo

https://www.youtube.com/watch?v=Q8vgvSA1Inc

https://www.youtube.com/watch?v=jFz2GNX-lq4

https://www.youtube.com/watch?v=MXAdpqPgkbI

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=683016&fbclid=IwAR0fcwsR2i_iXRtsr7d7_XJB4_ITURvhFXpzoBfAKXx2gJNU9fbQTaXkn_8&x=socialky_facebook_c