19. pro, 2017

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Nová bezpečnostní strategie USA / Společně proti terorismu USA - Rusko! / DOW Jones 5000!

Nová bezpečnostní strategie Spojených států amerických

V intencích americké politiky vydal Donald J. Trump nový dokument zabývající se národní bezpečnostní strategií a ta bude nová. Nahrazuje dokument svého demokratického předchůdce. Nový text zaměřuje pozornost amerických bezpečnostních složek a útvarů na čtyři cíle: zvýšení amerického vlivu, ochranu americké veřejnosti, ochranu prosperity a míru. V souvislosti s touto bezpečnostní strategií se Donald J. Trump opětovně zavázal k navýšení vojenského rozpočtu USA. Připomeňme, že už na rok 2018 prosadil Donald Trump navýšení obranných výdajů o 9%, tedy o 52 miliard dolarů a navýšení rozpočtu na vnitřní bezpečnost o 7%, v tomto případě o zhruba 3 miliardy dolarů. Nová strategie rovněž počítá s navázáním partnerských vztahů a přátelství s Čínou a Ruskem, jakožto spoluřešením severokorejské krize.

Společně proti terorismu!

V návaznosti na první zprávu se sluší říct, že Spojené státy americké a Rusko začínají normalizovat vztahy prostřednictvím společného zájmu, ochrany svých obyvatel před islámským terorem. O tom nyní hovořil ruský president Vladimír Putin, když zmínil, že ruské bezpečnostní složky FSB překazili chystaný teroristický útok díky informacím, které obdržely od svých protějšků ze CIA. Je to rozhodně krok správným směrem v boji proti terorismu i demokratickému lynči, který v USA probíhá v otázce „manipulace voleb“. Levicový novináři a šiřitelé fakenews už stačili na tuto spolupráci útočit. Píší, že Trump si je s Putinem blíž, než kdy dříve. Jistě, levičákům vadí, když se překazí teroristické útoky jejich islámských soudruhů a zároveň si mohou kopnout do Trumpa. Tak to vždycky udělají. Kdo chce kam, pomozme levičákům tam.

DOW Jones 5000!

Díky hospodářské politice Donalda J.Trumpa podpořené daňovými úlevami soukromému sektoru, došlo prvně v historii DOW Jones indexu k překonání hranice 5000 bodů. Tento index ukazuje vývoj akciových trhů a hodnoty akcií třiceti největších amerických společností, které zaměstnávají milióny lidí v USA i po celém světě. Kromě jiných IBM, Intel, Microsoft, Coca-Cola, Boeing, Caterpillar nebo Apple. Překonání pětitisícové linie jen dokazuje posilování americké ekonomiky a obnovu konkurenceschopnosti Spojených států amerických. To dokazují i čísla růstu HDP. Zatímco v posledních letech obamovské vlády rostl HDP USA o 1-2%, letos se očekává růst minimálně o 3,3%, ale spíše více. Zejména díky daňové reformě, která podpoří malé a střední podnikání. Amerika se stává opět skvělou!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.12.2017