RAKOUSKO

10. pro, 2018

Premiér Slovinska kritizuje Rakousko za kontrolu hranic...

Premiér Slovinska Marjan Sarec (v létě získal pučem vládu, když obešel vítěze voleb, a stal se tak premiérem vítačské vlády progresivistů), kritizoval na návštěvě Vídně přímo na tiskové konferenci kancléře Rakouska Sebastiana Kurze za to, že Rakousko stále kontroluje hranice mezi Rakouskem & Slovinskem. Sarec tvrdí, že Slovinsko má kontrolovat hranici Schengenu mezi Slovinskem & Chorvatskem. Rakousko prý nemá právo svoje hranice hlídat. 
 
Rakouský kancléř Kurz mu odpověděl, že Rakousko má právo hlídat svoje hranice, že se necití bezpečné, a že armáda (Bundesheer) a Policie, budou hranici hlídat minimálně do května 2019. A pokud se přísun ilegálních imigrantů přes Bosnu & Hercegovinu, následně Chorvatska a Slovinska do té doby nezastaví, bude Rakouská hranice střežena i poté.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 10.12.2018
13. lis, 2018

I Rakousko oslavilo 100 let od vzniku republiky...

Rozpad Rakouska-Uherska, kdy se osamostatnily státy, které pod monarchii spadaly si připomněli i v Rakousku. Rakousko se zmítalo v rozkladu, během kterého napřed vzniklo tzv. Německé Rakousko, což ale byl státní útvar mezinárodně neuznávaný. Následně vznikla tzv. První Rakouská republika. 

Vznik republiky oslavili včera Rakušané ve Státní opeře ve Vídni. Jednotně prezident, vláda, parlament, katoličtí církevní hodnostáři, židovská obec a rakouští občané Izraele, kteří přežili Holocaust a přijeli právě až z Izraele, zástupci pravoslavné církve a osobnosti veřejného života.
 
V projevech se vicekancléř HC Strache jasně vymezil vůči době, kdy bylo Rakousko součástí III. velkoněmecké nacistické říše, jako tzv. Východní marka. Odsoudil nacismus, stejně jako následný komunismus. Kancléř Kurz zase připomněl, že Rakouskou republiku budovali kromě Rakušanů také národy někdejší monarchie, jako Češi, Slováci, Maďaři, Němci, Slovinci a že to byla prostě středoevropská republika a že:  "Každá generace musí bojovat za bezpečnost, mír, prosperitu a demokracii." Projev měl i korutanský spisovatel Maja Haderlap a to jak v němčině, tak právě ve slovinštině.Předseda Národní rady Wolfgang Sobotka citoval rakouského spisovatele Thomase Bernharda, který Rakousko příliš nemiloval.
 

Nikdo nekřičel, ani na prezidenta, ani na kancléře, ani na vicekancléře. Ačkoliv je prezident "Zelený", kancléř je "Lidovec" a vicekancléř ze strany "Svobodných". Projev měli i politici opozice jako "SocDem" SPÖ atd...

Sledoval jsem publikum v sále a kromě již zmíněných hodnostářů církve katolické, protestanské, pravoslavné a obce židovské, jsem nikde neviděl zástupce muslimů. Žádné ženy v šátcích nebo nikábech, žádný Imám. Buď tam byli v civilu a chovali se velmi nenápadně nebo vůbec...

Projevy byly prokládány reportážemi z dějiny Rakouska. Veřejnoprávní ÖRF si samozřejmě nenechala ujít možnost, aby srovnávala uprchlíky z někdejšího východního komunistického bloku s těmi dnešními z Afriky a arabských zemí. Nicméně směr, kterým Rakousko jde od loňských předčasných voleb, je jasný. Jak řekli vicekancléř HC Strache a i kancléř Rakouska Sebastian Kurz: "Jde o Rakousko, to je to hlavní!"
 
V titulcích na konci přenosu ÖRF mě potěšila dobrá třetina jmen českého původu. Je to prostě pořád náš druhý Heimat...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 13.11.2018
 
26. říj, 2018

Jmenuje se Luca Kaiser, je synem Korutanského zemského hejtmana v Rakousku za Sociální demokraty Petera Kaisera a chce kandidovat za SPÖ do Europarlamentu na jaře 2019...

Studuje ve Vídni politickou vědu. Je zaměstnán v Národní radě v kanceláři SPÖ. Je to klasický mladý 24 letý rozjívený eurosocialista, s podporou otce v zádech. Současnou rakouskou vládu Lidovců & Svobodných označuje na svých sociálních sítích za rasistickou a nacionální (rozuměj nacistickou). Je samozřejmě promigrační a proislámský a podle otce korutanského hejtmana jej čeká velká politická budoucnost. 
 
Je evidentní, že se zdecimovaná rakouská soc dem (SPÖ) pokouší vytvořit si svého vlastního Sebastiana Kurze (lidovecký kancléř Rakouska ve 31 letech, který se stal před tím ministrem zahraničí Rakouska teprve v 26 letech), aby tak zaujala mládež. Je jasné, že Vídeňská sluníčka z něj jsou nadšená. Je to jakoby klon našeho Matěje Stropnického. Ten se naštěstí pro nás, již stáhl se svým přítelem na svůj zámeček za Prahu a ještě před tím stihl dovést Zelené k totálnímu debaklu a snad i odchodu na smetiště dějin. 
 
Jenže o tom, kdo bude SPÖ zastupovat v Eurovolbách, se ve straně hlasuje. Každá zemská organizace má poslat do celonárodního seznamu pár zástupců. Celkově posílají do EP z Rakouska 18 poslanců. Výsledky SPÖ jsou teď mizivé, takže šance na umístění jsou jen v první pětce a mladý "rudý Kaiser" byl sice napřed zvolen lídrem, pak spadnul na 6. místo a nakonec skončil na zatím 9. místě, což jeho otce hejtmana a také místopředsedu celorakouské SPÖ velice naštvalo a v SPÖ začal bratrovražedný soudružský boj o získání lepšího umístění na kandidátce pro svého syna. Tím ovšem vyvolal ve straně rozladění a odpor. A část SPÖ se proti tomu postavila.
 
Mladý Kaiser se tedy zatím dál baví na svých sociálních sítích urážením kde koho, rakouskou vládou počínaje, Salvinim, Trumpem, v luxusním značkovém obleku a botách demonstruje s ilegálními imigranty proti vládě a káže o rovnoprávnosti a morálce v luxusních Vídeňských kavárnách...
 
Jako bychom to u nás neznali...Vídeň není Pražským euromóresům až tak vzdálená...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 26.10.2018
13. říj, 2018
Sledoval jsem přímý přenos oslav rakouských Lidovců. Akce byla pojatá jako velkolepá show, gradující a směřující k osobě kancléře Sebastiana Kurze, kterého chválil každý Lidovec, který se objevil na jevišti. Naši komentátoři by ji bezpochyby přirovnali k vytváření "kultu osobnosti diktátora." Mají ale rakouští lidovci rok po vítězných volbách co slavit?
 
Odpověď je jednoduchá. Mají. Byl jsem k osobě Sebastiana Kurze dost skeptický, protože bylo jasné, že si ho elity šlechtí a pěstují jako třebas Macrona. Stal se přece nejmladším ministrem zahraničí v minulé euroislámské Rakouské vládě teprve v 27 letech. O to větší je teď moje překvapení a uznání jeho politického umění. Kurz pochopil, že pokud půjde směrem čistého eurohujerismu & islamizace země, tak jako Lidovci ÖVP ve velké koalici se SocDem SPÖ šli posledních 10 let, budou Lidovci stejně jako socdem bzry odepsaní a odepsané bude i Rakousko. A tak zatáhl za záchrannou brzdu. Změnil styl, směr a i když bylo jasné, že jde hlavně o předvolební rétoriku změnil i vztah k EU & islámu a vyplatilo se to. Lidovci vyhráli před rokem 15.10.2017 volby do Národní rady. Kurz nevyslyšel hlasy z Berlína & Bruselu, odmítl velkou koalici ÖVP & SPÖ, ale přizval do vlády ve volbách těsně třetí stranu Svobodných (FPÖ) s lídrem HC Strachem. Součet poslanců Lidovců & Svobodných zaručoval pohodlnou většinu 113 vládních proti 80 opozičním hlasům v Národní radě. A začaly se dít věci. 
 
Silové rezorty dostalo FPÖ. Ministerstvo vnitra, obrany (známá je fotka ministra obrany Mario Kunaska, který je převlečený za křižáka a říká, že teď teprve začne obrana jeho křesťanské země). Svobodní získali i ministerstvo zahraničí, kdy nová ministryně začala tzv. svatební diplomacii, kdy pozvala ruského prezidenta Putina na svoji svatbu a naši komentátoři měli v očích běs! Začalo omezování ilegální migrace, zavírání mešit, vyhošťování imámů a také samotných muslimů, kteří brali jen vysoké sociální dávky a neměli přitom právo na azyl. 
 
Sebastian Kurz & HC Strache se také obrátili směrem ke střední Evropě. Začala pravidelná spolupráce Rakouska s V4, rozvoj spolupráce na bázi Slavkovského formátu. Propojení rakouského kancléře Kurze i vicekancléře HC Strache s maďarským premiérem Orbánem je velmi silné. Obroda prostoru MittelEuropa je tedy nasnadě.
 
Ještě k samotné oslavě, sál byl přeplněný a seděla v něm minimálně z poloviny mládež, prostě lidé blízcí věku Sebastiana Kurze. To je pro Lidovce zaručení kontinuity a budoucnosti. Sebastian Kurz má za přítelkyni mladou pěknou blondýnku, která má vztah k tradicionismu (nosí ráda rakouské národní kroje na různé oslavy a párty), pracuje na ministerstvu financí a svatbu plánuje v kostele. Tím vším samozřejmě rozběsňuje rakouské feministky do rudozelena. 
 
Kurz měl projev o tom jaké chce mít Rakousko. Byl to projev vpravdě státnický. Ne se vším bych souhlasil, nicméně z 80% byl věnován hlavně Rakousku, které má patřit Rakušanům. Má se rozvíjet podpora opravdu Rakouských rodin, podporovat tradiční křesťanské hodnoty, má se rozvíjet vztah se sousedy ve střední Evropě, má se budovat vztah s velmocemi jako jsou USA, Rusko, Čína a navázat tak na tradiční rakouskou neutralitu.
 
Při srovnání současných Rakouských Lidovců a těch našich českých si jeden jen povzdechne. Nicméně i u nás jsou u Lidovců politici Kurzova stylu, i když zatím nejsou mediálně vidět. Uvidíme zda se jim podaří časem zabodovat jak ve straně tak i mimo ni. Orientace na Rakouské Lidovce, namísto na německou CDU/CSU by byla potřebná. Potřebují to jak čeští Lidovci, tak i česká politika...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 13.10.2018
 
Zdroj:
 
 
17. zář, 2018

Rakouský vicekancléř HC Strache (Svobodní), zadal ministryni zahraničí Rakouska Karin Kneissl (za Svobodné), aby nechala přezkoumat u Rady EU zákonnost rozhodnutí EP o zahájení spuštění článku 7, smlouvy o EU proti Maďarsku...

Mezitím byl Rakouský kancléř Sebastian Kurz (Lidovci) v Egyptě, kde jednal o ilegální imigraci a následně v neděli večer v Německu, kde na tiskovce vedle kancléřky Angele Merkelové řekl, že EU musí lépe hlídat svoje vnější hranice, a že Frontex musí být posílen a musí hlídat už ve středozemním moři u břehů Afriky a posílat lodě rovnou zpět...
 
Merkelová na to řekla jen: "Sdílíme priority rakouského předsednictví EU."
 
Kromě toho kancléř Kurz řekl rakouskému deníku Kleine Zeitung, že "na odsouzení Maďarska je příliš brzy, a že obvinění se musí prozkoumat, jestli mají vůbec nějaké opodstatnění"...a nakonec, na tiskovce v neděli večer s Merkelovou v Berlíně, nepadlo o Maďarsku ani slovo...
 
Je pravda, že proti Maďarsku hlasovali i europoslanci rakouských lidovců (ÖVP), kteří jsou s Maďarským Orbánovým Fidesz v jedné lidovecké frakci, nicméně, ti byli zvoleni před 4 lety a nová rakouská vláda přišla teprve před necelým rokem...Mezitím už rakouští Svobodní pozvali Orbánův Fidesz do frakce MENF...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 17.9.2018
 
Zdroj: