RAKOUSKO

14. úno, 2019

Asi 700 diváků se zúčastnilo ve středu večer ve Vídni panelové diskuse o islámském antisemitismu. Akci pořádalo ministerstvo veřejných služeb a sportu, což je průlomovou věcí, aby ministerstvo pořádalo besedu, která by se zabývala nebezpečím Islámu...

Vicekancléř Heinz-Christian Strache za Svobodné, pozval osobnosti veřejného života. Debatovat tak přišel Hendryk M. Broder, politolog Michael Ley, ex-muslimka a autorka Laila Mirzo a Birol Kilic, předseda turecké kulturní komunity v Rakousku. Akce byla moderována šéfredaktorem a vydavatelem "Die Presse", Rainerem Nowakem. 
 
700 diváků na místě, a více než 21 500 diváků sledovalo téměř dvouhodinový přímý přenos na Facebooku ministerstva pro veřejné služby a sport (BMöDS).
 
Pokud jde o používání výrazu „islámský antisemitismus“, Laila Mirzo, původem ze Sýrie, ex-muslimka a autorka bestselleru „Jen špatný muslim je dobrým muslimem“, i Henry M. Broder brali příliš ohledy na "muslimskou citlivost". Vicekancléř Rakouské vlády a hostitel HC Strache našel stejná jasná slova s politologem Michaelem Ley, autorem knihy "Sebevražda západu - Islamizace Evropy", který připomněl známá slova: "Zabijte je, kde se s nimi setkáte".

Birol Kilic - vydavatel a novinář, předseda turecké kulturní komunity v Rakousku - se snažil znovu a znovu autorovi tvrdit, ale marně, že lže a zkresluje informace.

Závěr: Na začátek úspěšné, otevřené diskusní kolo, které iniciovalo ministerstvo (BMöDS). Jed nevýhoda: Těžko zvládnout moderování známého šéfredaktora a redaktora novin "Die Presse", Rainer Nowak, který se prostě v tomto meidálním světě pohybuje a ví jak na to...

Autor: bmoeds.gv.at, journalistenwatch.com, Rakousko, TGM, Praha, ČR, 14.2.2019

Zdroj:

Video zde:

https://www.facebook.com/bmoeds.gv.at/videos/547858632368643/

https://www.bmoeds.gv.at/site/Presse/Pressefotos/Veranstaltungen/Podiumsdiskussion_des_Denkwerk_zukunftsreich

https://www.journalistenwatch.com/2019/02/14/in-deutschland-podiumsdiskussion/


 

2. úno, 2019
Na rakouské levici vychází nová hvězda eurohujerů & vítačů. Nová šéfka soc.dem SPÖ Pamela Rendi-Wagner se třese radostí nad přijmáním ilegálů & obranou liberální demokracie...
 
Nové vedení opoziční SPÖ
 
Koncem loňského roku (24.11.2018) se rakouská sociální demokracie SPÖ stala moderní stranou pro 21.století. Tak to vnímají rakouští eurosocialisté. Konečně dohnali německou soc.dem SPD, kde od roku 2017 šéfuje Andrea Maria Nahles. SPÖ si zvolila do čela také ženu, lékařku Pamelu Rendi-Wagner. Ta dostala od delegátů sjezdu, kde se volilo nové vedení, 97,81 %, což bylo drtivé. Stala se tak novou nadějí socialistů, kteří na podzim roku 2017 přišli o vládu. Po volbách do Národní rady, kdy je Kurzovi Lidovci (ÖVP) po 10 letech pustili k vodě a koalici udělali s rakouskými Svobodnými (FPÖ). SPÖ tak musela najít novou cestu a začít bojovat z opozičních lavic.
 
Pamela Rendi-Wagner ihned začala útočit na vládu, čímž si v podstatě řekla o šéfku SPÖ
 
Dokonce i kancléř Sebastian Kurz je cílem jejích slovních ataků, i když je on sám osobně k EU v podstatě smířlivý. Rendi-Wagner říká: "Kdyby měl "morální postoj", musel by jít za naším rakouským spolkovým prezidentem a navrhnout odstoupení ministra vnitra za Svobodné (FPÖ) Kickla. A stejně tak může federální prezident odvolat celou dnešní vládu. Kdyby vláda respektovala liberální demokracii, musela by hned dnes celá podat demisi." S takovými prohlášeními Rendi-Wagner volby nevyhraje, protože Rakušané jsou rádi, že mají ministra vnitra Herberta Kickla, který zastupuje jejich zájmy a nepodporuje, aby nezákonně pronikly kriminální živly do popředí v naší společnosti.
 

SPÖ má v Národní radě 52 poslanců

Národní rada má 183 poslanců, z toho vládní koalice Lidovců (ÖVP) & Svobodných (FPÖ) disponuje většinou - 113 hlasů. Opozici soc.dem SPÖ 52 poslanců, NEOS 10 poslanců, List Pilz 8 poslanců, tak zbývá jen 70 hlasů. Možnosti opozice jsou tím pádem minimální. 

Pamela Rendi-Wagner je klasická levicová liberální Eurosocialistka & Islámofilka

Byla chvíli spolkovou ministryní pro zdraví a ženy (v roce 2017) ve vládě kancléře Christiana Kerna (SPÖ & ÖVP). Podporuje aktivně LGBTQ hnutí a chodí na jejich akce. Podporuje ilegální migraci. Vystupuje sice proti nošení burky, ale podporuje nošení muslimských šátků a to i na školách, jak pro učitelky, tak pro studentky. Podporuje politické neziskovky. Patří do Vídeňského establishmentu, její manžel Michael Rendi, je bývalý rakouský diplomat a bývalý velvyslanec Rakouska v Izraeli.

Eurovolby v květnu 2019

Bývalý kancléř Christian Kern, je lídrem kandidátky SPÖ do Europarlamentu. Rakouští soc.dem jdou stejnou cestou jako německá soc.dem SPD. Voličům tak nabízí ještě více EU, solidaritu s ilegálními migranty, podporu neziskového sektoru - politických neziskovek a prostě všeho, čím šílení eurohujerští socialisté už posledních minimálně 20 let ničí Evropu. Snad jim rakouský volič vystaví stopku, tak jak u voleb do Národní rady před rokem a půl...

Autor: TGM, Praha, ČR, 2.2.2019

Zdroj:

https://de.wikipedia.org/wiki/Pamela_Rendi-Wagner

29. led, 2019

Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl je v posledních dnech cílem ostré kritiky levicových médií a politiků...

Obtěžování nepotřebnými zákony & dnešní fakta

Rozruch sluníček a vítačů vyvolalo prohlášení Kickla, že „právní struktury státu, někdy mnoho, mnoho let, mění věci tak, že potom brání dělat to, co je nezbytné“ reagovat na aktuální potřeby. To by mělo být úkolem každé vlády. Je nutné vytváření nových zákonů pro dnešní potřebu a odstranění zastaralých zákonů jenž je v parlamentních sektorech běžnou praxí, bez ohledu na to, zda se to libí naší opoziční levici. V tomto ohledu jmenoval i listinu lidských práv, kterou zneužívají právě sluníčka.

Kickl je zde pro voliče, ne pro soc.dem SPÖ & Zelené

Takže Kickl dělá přesně to, co je jeho politická mise: a tou je vůle voličů, tj. Většina obyvatel, je proto, co ministr vnitra dělá, a nikoliv proto, co chce soc.dem SPÖ společně s jejich novou předsedkyní Pamelou Rendi Wagnerovou, ta je samozřejmě z ranku šílených vítačů a eurohujerů. Kicklova oblíbenost jde za hranice jeho strany Svobodných (FPÖ). Dokonce pro hodnotově konzervativní sociální demokraty je bezpečnost v zemi důležitá, než aby se museli cítit ohroženi nelegálně přijatými, nevítanými hosty, což Kickl a jeho agenda eliminuje. Pouze slepí levičáci a zelení to vidí jinak.

Kickl říká jen to, co by mělo být samozřejmé a normální

> Zrušení povolení k pobytu pro delikventní žadatele o azyl: 

   Pokud by to bylo prováděno důsledně, velké množství lidí, by bylo ušetřeno mnoho utrpení. A mnoho zavražděných lidí, by bylo ještě dnes naživu. 

> Urychlení postupů s cílem urychlit deportace:  

   To také samozřejmě nevyhovuje levici a zeleným. Celá partička právníků z nevládních organizací se snaží zabránit negativním žádostem o azyl s odvoláním a různými právními triky. Zde by stát mohl ušetřit miliony. Ministr obhajuje jednodušší postup.

> Různé zacházení se zločinci, kteří nejsou zpětně vráceni do svých domovských zemí: 

Zde je třeba bližší pohled, lidé jsou deportováni do třetích zemí v případě potřeby, podle Kickla. Pokud to není možné, taková osoba by se neměla v Rakousku volně pohybovat. Současný vrah, Sabre A., je takový případ. Dále IS-bojovník džihádista, získal navzdory negativnímu rozhodnutí azyl v rámci „doplňkové ochrany“, protože doma mu hrozí trest smrti za vraždu. Nicméně tento vrah byl ponechán volným a mohl se v klidu pohybovat na veřejnosti. Výsledkem toho je smrt 16-leté Michelle F. 

> Úprava práva na azyl reflektující současnou realitu: 

Kickl řeší problém, když mluví o azylu, vždy mluví o jednotlivcích. Stávající právní systém je stále navržen tak, aby uprchlík ze sousedních zemí zmizel z dohledu úřadů v dnešním i tak již hustě digitalizovaném světě a nemohl být dohledán.

Zvláštní pochopení práva z pohledu levice, zelených & migrantů

Zákony a předpisy EU a Schengenu tolerují ilegální hraniční přechody a levice & Zelení jsou aktivní i jako převaděči, jako v roce 2015, když zneužila federální železnice pro desítky tisíc nelegálních migrantů na Balkánské trase z bývalé Jugoslávie přes Maďarsko jako dopravu do Německa.

Pokud se porušení zákona stane společensky přijatelným

Takže levicový umělci, jako například Katharina Stemberger, její umělecký kolega Doron Rabinovic a další, mohou beztrestně tvrdit, že ti "Lidé, kteří zachraňují migranty na volném moři, i když jsou v rozporu se zákonem, jsou hrdinové."

Na levici nová hvězda eurohujerů & vítačů Pamela Rendi-Wagner se třese radostí nad přijmáním ilegálů & obranou liberální demokracie

Stejně jako nový levicový strašák, eurohujerka a vítačka, šéfka soc.dem SPÖ Rendi-Wagner je zcela mimo. Dokonce i kancléř Sebastian Kurz je cílem jejich slovních ataků, i když je on sám osobně k EU v podstatě smířlivý. Kdyby měl "morální postoj", musel by jít za naším rakouským spolkovým prezidentem a navrhnout odstoupení Kickla. A stejně tak může federální prezident odvolat celou dnešní vládu. Kdyby vláda respektovala liberální demokracii, musela by hned dnes celá podat demisi. S takovými prohlášeními Rendi-Wagner volby nevyhraje, protože Rakušané jsou rádi, že mají ministra vnitra Herberta Kickla, který zastupuje jejich zájmy a nepodporuje, aby nezákonně pronikly kriminální živly do popředí v naší společnosti.

Parlamentní opozice chce Kickla odvolat, stejně jako celou vládu

Národní rada má pravomoc vyslovit nedůvěru rakouské spolkové vládě jako celku, či jednomu z jejích členů.

Opozice tak představí společný návrh vyslovení nedůvěry proti ministrovi vnitra Herbertu Kicklovi (FPÖ). Oznámil to šéf poslaneckého klubu neomaxristického "List Pilz" Wolfgang Zinggl agentuře APA. To by se mělo odehrát na plenárním zasedání Národní rady ve středu 30.1.2019.

Zástupce předsedy klubu Jörg Leichtfried (soc.dem SPÖ) řekl, že je přesvědčen, že s NEOS (eurohujerští liberálové) by nyní mohli podat žádost na hlasování o důvěře celé vlády Lidovců (ÖVP) & Svobodných (FPÖ).

Národní rada má 183 poslanců, z toho vládní koalice Lidovců (ÖVP) & Svobodných (FPÖ) disponuje většinou 113 hlasů. Opozici soc.dem SPÖ, NEOS, List Pilz, tak zbývá jen 70 hlasů, takže odvolání Kickela, nebo celé vlády je nereálné.

Autor: Unzensuriert.at, APA.at, Vídeň, Rakousko, TGM, Praha, ČR, 29.1.2019

Zdroj:

 
 
18. pro, 2018

Vídeň & Budapešť - Demonstrace sluníček v bývalém Rakousko-Uhersku...

1. Mainstream média u nás - 
Média informují o velkém počtu demonstrantů, ale přesně to nekonkretizují. Přesné počty podle policie, jsou ve Vídni cca 17 tisíc, v Budapešti 10 tisíc. Nejde klasicky o žádné masové demonstrace, ale o demonstrace sluníček, neziskovek a eurohujerské opozice. Na demonstracích na podporu vlády se schází až 100 tisíc lidí v Budapešti...Orbán vyhrává drtivě volby už 10 let. Sluníčka se také chtěla násilím dostat do vysílání veřejnoprávní televize. Využila k tomu opoziční poslnce, kteří mají právo na vstup do budovy, ale to neznamená, že budou diktovat co se má vysílat. Po provokacích a útocích, je ochranka po právu vyvedla. V Rakousku zase rostou preference vládě. Lidovci ÖVP má 35 % & Svobodní 26 %. Dohromady tedy 61 %. 
 
2. Zástupy neziskovek od Soroše - ve Vídni i v Budapešti, jsou na demonstracích hojně zastoupeny neziskové organizace, které jsou podporovány G. Sorošem. Nejde o žádnou spekulaci. Tyto neziskovky se k tomu hlásí. Jde hlavně o Nadaci otevřené společnosti. Ta tvrdí, že nelegální přistěhovalectví řeší problémy evropského kontinentu a v těchto sluníčkových kruzích je nyní populární. 
 
3. Nové pracovní zákony - 
Jak v Rakousku, tak v Maďarsku zavádí vláda nové pracovní zákony. V Rakousku zvyšuje maximální pracovní dobu na 12 hodin denně (60 hodin týdně). V Maďarsku zvyšují možné přesčasy na 400 hodin. Nicméně je na každém jestli toho využije. Je jasné, že se neomarxistům pracovat nechce a protestují tak proti tomu. To stejné funguje u nás a nikomu to nevadí...
 
4. S neomarxisty, neziskovkami, eurohujerskou opozicí i Jobbik - 
Je to jako když si šéf SPD Okamura stoupnul na jednu tiskovku s DemoBlokem & Piráty. Jobbik se aktivně účastní ruku v ruce demonstrací neomarxistů a sluníček. Jak je vidět, tím se prostě Jobbik odepsal z reálné možné opozice.
 
5. Ministr bude moci jmenovat soudce - 
Ministr spravedlnosti Maďarska bude moct podle nového zákona jmenovat předsedy správních soudů a dohlížet na jejich rozpočet. Sluníčka ječí, že jde o podkopání právního státu. 
 
Takže stručný souhrn toho, co se v Rakousku a Maďarsku děje. Není to nic protidemokratického ani protiprávního. Ukazatelem je to, že se bouří hlavně neziskovky, neomarxisté, sluníčka atd...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 18.12.2018
 
15. pro, 2018

Přesně před rokem uspořádali lídři Lidovců & Svobodných tiskovou konferenci, na které oznámili dohodu o vládní koalici. Eurohujerům způsobili šok. Středoevropanům radost. Rakousko se tehdy přiblížilo V4 zase o něco blíže...a přibližuje se stále...

15.12.2017 ve 20:50, oznámil šéf Lidovců (ÖVP) Sebastian Kurz větu, která přesala novodobé dějiny Rakouska: „Dospěli jsme k dohodě o vládě na příštích pět let.“
 
A nastal poprask. Sluníčka, Eurohujeři, Brusel, Berlín, ti všichni začali ječet věty o ohrožení liberální demokracie. A měli pravdu. Liberální demokracie potlačována novou rakouskou vládou je, a zaplaťpánbůh za to. Díky ní je zachráněna "Demokracie", bez přívlastků.
 
Nová Rakouská vláda začala ihned po podpisu koaliční smlouvy a jmenování prezidentem (ExZelený Van der Bellen, který musel trpně přiznat porážku, když tvrdil, že vládu Svobodných nikdy nejmenuje) jednat. Za ten jeden rok toho udělal více než dost. To hlavní v 11 bodech:
 
1) Kouření povoleno - zrušení zákona, který zavedla ještě stará probruselská vláda SocDem (SPÖ) & Lidovců (ÖVP), tehdy ještě pod starým vedením bez Kurze o zákazu kouření v restauracích a na veřejných místech, který měl vstoupit v platnost od 1.5.2018. Od té doby nadávají neoliberalisté Rakousku do "popelníku Evropy". Vicekancléř a šéf Svobodných HC Strache, je vášnivý kuřák a tento zákon bral jako osobní boj s progresivisty. 
 
2) Zavírání radikálních mešit & vyhošťění imámů - Tuto věc začala vláda řešit okamžitě, nejviditelnější pak byla akce v létě, kde naráz zavřela na 30 mešit a vyhostila na 100 radikálních imámů. Deportace, ale pokračují v podstatě denně. Dřívější praxe, že úřady nechávali ilegální imigranty na území Rakouska, i když měli být vyhoštěni už neplatí...
 
3) Bundesheer & Policie na hranicích - Rakouské hranice s Německem (Bavorskem), Itálií (Jižní Tyrolsko, Severní Itálie) Slovinskem, hlídá rakouská armáda Bundesheer a policie. Rakouská armáda je neutrální (Rakousko není členem NATO) a nemusí tak řešit, zda se někomu bude, nebo nebude v Bruselu líbit, že si Rakousko chrání svoje hranice. Rakouský ministr obrany Mario Kunasek (Svobodní), se nechal vyfotografovat jako křižák v plné zbroji s tím, že Rakousko svoje hranice zabezpečí proti někdejšímu i dnešnímu nepříteli, šlo tedy o jasný vzkaz machometánům. 
 
4) Policie - Nový ministr vnitra Herbert Kickel (Svobodní), je postavou malý muž, nicméně, za jeho působení se rakouská policie zbavila "ostychu", řešit kriminalitu ilegálních imigrantů a dalších přistěhovalců všech možných barev. Jak říká, "zákon platí pro všechny" a podle toho tak začal policie také jednat, za jekotu neziskových organizací o policejním rasismu...
 
5) Svatební diplomacie - Karin Kneisslová (nestraník za Svobodné). Vrátila rakouskou diplomacii do role prostředníka. Poválečné Rakousko vzniklo na principu neutrality a Vídně, jako středoevropským mostem mezi západem a východem, to se jí daří znovu. Aktivní kontakty jak s Putinem a jeho Ruskem, tak EU a Trumpovou USA, nebo Čínou, Indií a dalšími světovými velmocemi je prostě správný krok, nejen pro Rakousko, ale pro celou střední Evropu.
 
6) V4 + Rakousko - Propojením těchto států se stává střední Evropa silnější a stabilnější. Rakousko opakovaně jedná jak s Českem, Slovenskem, Polskem a ponejvíce Maďarskem. Premiér Orbán je velkým přítelem jak s vícekancléřem HC Strachem, tak s kancléřem Kurzem. 
 
7) Odmítnutí Globálního paktu OSN o migraci - Zásadní věc Rakouské vlády. Jako "západní" stát střední Evropy jasně odmítlo Rakousko tento pakt, který je nechvalně známým Trojským koněm všech vítačů a multikulturalistů...
 
8) Snížení a omezení sociálních dávek migrantům - další a jistě zásadní krok omezení ilegální migrace, je omezení přísunu peněz. Rakouská vláda tak zrušila některé sociální dávky a další omezila. Situace kdy například muslimská rodina, dostává na hlavu přes 1000 Euro a k tomu rodinný příspěvek 5000 Euro se už nebude opakovat...
 
9) Reforma veřejnoprávní ÖRF - TV & Rozhlas procházejí reformou. Situace, že tato média ovládá úzká skupina multikulti redaktorů a editorů končí. Část ÖRF je privatizována, a také se řeší snížení koncesionářských poplatků a jejich upravení. Zlaté časy multikulti ÖRF jsou ty tam...
 
10) Rakousko také uvažuje o přesunu svojí ambasády v Izraeli do Jeruzaléma. 
 
11) Debata o přímé demokracii & nové Ústavě - Nová vláda otevřela také debatu o zavádění prvků přímé demokracie a změně Ústavy Rakouské republiky...
 
Rakousko, které letos oslavilo stejně jako my 100 let existence republiky, jde tedy správným směrem a díky tomu posiluje i celá Středni Evropa !
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 15.12.2018