RAKOUSKO

30. zář, 2019

Kurzova strategie vychází. Lidovci ovládli absolutně politickou scénu v Rakousku...

V předčasných parlamentních volbách v Rakousku zvítězila lidová strana (ÖVP) bývalého kancléře Sebastiana Kurze. Do oficiálních výsledků ovšem není započítán ještě téměř milion hlasů, hlavně z korespondenčního hlasování, to však už zjevně výsledky až tak zásadně neovlivní. Rakouský prezident Van der Bellen už prohlásil, že Sebastiana Kurze, pověří příští týden sestavením vlády.
 
Výsledky voleb:
 
Lidovci (ÖVP) - 38,4 % (+6,88 %) - mandáty 71 (+9)
SocDem (SPÖ) - 21,5 % (-5,32 %) - mandáty 41 (-11)
Svobodní (FPÖ) -17,25 % (-8,72 %) - mandáty 30 (-21)
Zelení (Grünen) - 12,35 % (+8,55 %) - mandáty 26 (+26)
Liberálové (NEOS) - 7,36 % (+2,06 %) - mandáty 15 (+5)
-------------------------------------------------------------------
Neomarxisté (JETZT - List Pilz) - 1,87 % (-5,54 %)
Ostatní - 1,27 % (-0,92 %)
 
Vítězové voleb jsou dva. Rakouští Lidovci a Zelení. Komentátoři a novináři už je vyzývají, aby spolu vytvořili koalici. Měli by dohromady 97 mandátů ve 183 členném parlamentu. Skloubit však křesťanské & neomarxistické hodnoty není jednoduché. Ovšem od českých lidovců, by se to ti rakouští mohli naučit.
 
Jde i o peníze. Zelení získají za hlasy skoro 10 milionů Euro. Lidovci 21 milionů Euro, SocDem 14 milionů Euro, Svobodní 11 milionů Euro (přišli o 5 milionů), Liberálové NEOS získají 7 milionů Euro.
 
Krize začala u Svobodných. Bývalí předseda HC Strache už vedení obvinil ze špatné strategie. Jeho žena Phillipa Strache, kandidovala za Svobodné ve Vídni. Tam skončili až na 4. místě. Mandát poslance, sice získala, ale odmítla ho. HC Strache přemýšlí o kandidatuře na Vídeňskou radnici jako starosta příští rok, nebo o odchodu mimo politiku do soukromého sektoru. Svobodní podle slov šéfa Hofera půjdou do opozice.
 
Krize je i u socialistů SPÖ, Předsedkyně Rendi-Wagner je přivedla k nejhoršímu výsledku v tzv. II. republice. Výzvy k její rezignaci začaly nabývat na intenzitě.
 
Slaví také proeurounijní liberálové z NEOS. Získali o 5 mandátů navíc. Vypadli neomarxisté z List Pilz, ale nahradili je navrátivší se Zelení.
 
Volební účast byla 60,61 %. A přišlo hodně nových mladých prvovoličů ve věku 16 let.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 30.9.2019
 
Zdroj:
 
 
 

 
 
28. zář, 2019

Rakousko den před předčasnými parlamentními volbami do Národní rady 2019...

Poslední průzkumy: 
 
Lidovci (ÖVP) - 35 %
SocDem (SPÖ) - 22 %
Svobodní (FPÖ) - 21 %
Zelení (Grüne) - 11 %
Liberálové (NEOS) - 8 %
List Petera Pilze (JETZT) - 2 %
 
Lidovci, Kurz počítá s variantou menšinové jednobarevné vlády s podporou Ad hoc, nevylučuje ani návrat ke koalici Lidovci & Svobodní.
 
SocDem vede promigrační socialistka neomarxistka Pamela Rendi-Wagnerová, i když její nedváné vyjádření, že řízek, vepřové maso a vůbec maso patří na talíř Rakušanů, jí udělalo nepřátele i ve vlastní straně...
 
Svobodní se zformovali nově pod Norbertem Hoferem, který byl ministrem dopravy ve vládě  Lidovců & Svobodných. Byl také druhým v prezidentských volbách. Nevylučuje návrat k tyrkysově - modré (Lidovci - Svobodní) koalici...
 
Zelení v roce v říjnu 2017 z Národní rady po volbách vypadli. Dostali tehdy jen 3,8 % hlasů. V Greta-klima hysterii, je to ovšem zjevně katapultuje zpět...
 
Liberálové (NEOS) jsou proeurounijní liberálové, něco jako naše TOP09, posilují z někdejších 5,3 % na 8 %...
 
List Pilz evidentně končí. Má jen 2 %. V roce 2017 nahradil Zelené, protože byl neoliberálnější, neomarxističtější a prostě vůbec šílenější...Teď, ale Zelení chytili Grétin dech...
 
V Národní radě je na 183 poslanců. Rakousko má 4 % kvórum, ke vstupu do parlamentu. V roce 2017 byla 80 % účast voličů...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 28.9.2019
 
Zdroj:
 
 
3. zář, 2019
Nadstavba V4, doplnění iniciativy Trojmoří, to je Slavkovský formát...
 
Slavkovský formát (Česká republika, Slovenská republika, Rakouská republika) doplňuje na vládní úrovni od roku 2015 Visegrádskou spolupráci o Rakousko. Předseda Sněmovny Radek Vondráček inicioval loni setkání v Kroměříži, kde spolu s rakouským a slovenským protějškem podepsali Kroměřížskou deklaraci. Tímto krokem rozšířili Slavkovskou spolupráci na úroveň parlamentů. Českou republiku reprezentoval předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.
 

Předsedové parlamentů se dohodli na společném jednání výborů pro hospodářství a životní prostředí, které by v celé šíři diskutovaly energetiku ve vztahu k tématům životního prostředí. Debatovali také o nových možnostech přeshraniční spolupráce ve zdravotnictví a ocenili systém přeshraniční zdravotnické záchranné služby. Dohodli se na tom, že pro usnadnění další spolupráce zdravotnických zařízení přezkoumají existující legislativní rozdílnosti.

Vzájemně se informovali o svých aktivitách vůči kandidátským státům jihovýchodní Evropy (západního Balkánu) a dohodli se, že na příštím summitu zváží pozvat v roli hosta Srbsko, které je z mnoha aspektů klíčovým státem pro unijní rozšiřovací proces a regionální spolupráci na Balkáně. Radek Vondráček informoval rovněž o zájmu Slovinska účastnit se aktivit V4 a Slavkovského formátu.

Protože v předvečer summitu získaly plánované nové jaderné bloky jaderné elektrárny Dukovany kladný posudek vlivu na životní prostředí (EIA), vysvětlil Radek Vondráček rakouským partnerům, že v procesu posuzování vlivů na životní prostředí byly zohledněny i rakouské připomínky a ČR je připravena nadále se sousedy sdílet detailní informace v přípravě této investice. Poukázal na důležitost důvěry mezi sousedy a rozvoje nadstandardních vztahů s Rakouskem. Naše elektrárny splňují nejpřísnější mezinárodně sdílené bezpečnostní normy.

Autor: PSP.cz, TGM, Praha, ČR, 3.9.2019
 
Zdroj:
 

https://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=6165&z=13072


 

21. srp, 2019

Předsedkyně rakouské socdem SPÖ Pamela Rendiová-Wagnerová, napsala na twitteru, že se "řízek nesmí stát luxusním zbožím" a začala mela... 

Progresivní socani se na ní vrhli, že tím podkopává snahy o snížení emisí a ohrožuje klima a taky, a že je to nehezké vůči "novým rakouským občanům", kteří neradi vepřové...

Šéfka SPÖ se sice řadí k progresivistům, ale...

Byla chvíli spolkovou ministryní pro zdraví a ženy (v roce 2017) ve vládě kancléře Christiana Kerna (SPÖ & ÖVP). Podporuje aktivně LGBTQ hnutí a chodí na jejich akce. Podporuje ilegální migraci. Vystupuje sice proti nošení burky, ale podporuje nošení muslimských šátků a to i na školách, jak pro učitelky, tak pro studentky. Podporuje politické neziskovky. Patří do Vídeňského establishmentu, její manžel Michael Rendi, je bývalý rakouský diplomat a bývalý velvyslanec Rakouska v Izraeli.

Spor o "řízek"...

V Německu začali Zelení a klima aktivisté řešit, že maso "zabíjí" klima. Přidali se k nim, už dnes jen 11 % vládní socdem SPD. Chtějí vyšší zdanění masa. Takže by se stalo méně dostupným pro většinu.

To chtěla rakouská šéfka socialistů jasně vyvrátit, že by rakouská socdem partaj chtěla, jenže narazila i ve vlastní straně. Maso zabíjí a taky uráží nově příchozí spoluobčany z afrických a muslimských zemí (hlavně vepřové maso samozřejmě) říká progresivistická frakce ve straně. Stejně tak, rakouská strana Zelených (není v parlamentu) a neomarxistická List Pilz, jenž Zelené v Národní radě nahradila.

Zjevně teď toho, že se zastala rakouského masa a vepřového řízku lituje, protože to vyvolalo velké negace uvnitř strany a ukázalo se, jak je rakouská socdem partaj SPÖ rozhádaná...

Jak vidno, rakouští socdem, se umějí po Česku rozkládat...Však to byla kdysi jedna strana...

Předčasné parlamentní volby v Rakousku se konají 29.9.2019...

Autor: TGM, Praha, ČR, 21.8.2019

Zdroj:
 
21. kvě, 2019

Rakouský kancléř Sebastian Kurz, chce do předčasných voleb v září, vládnou jen se svými Lidovci a vládu chce doplnit "odborníky."

Je jasné, že tato vláda se bude profilovat opačným směrem, než když vládla koalice Lidovci & Svobodní. Bude absolutně Eurohujerská a promigrační. Kurz tím, ale riskuje, protože to by byl návrat tam, kde on sám Lidovce kritizoval. I voliči Lidovců skoro ze 100 % křesťané, nechtějí, aby se jim doma roztahovali ti, jejichž jméno nesmíme vyslovit...

Před volbami v roce 2017 jsem o Kurzovi psal, že mu nevěřím, že je prostě jen oportunista. Vstup do vlády se Svobodnými mě překvapil, ale chtěl být kancléřem, a tohle byla nejjednodušší cesta, jak se jím stát. 

Nicméně, se ukázalo, že k české KDU-ČSL a německé CDU / CSU a Erdoganově Straně spravedlnosti a rozvoje, nemá zase až tak daleko...

Autor: TGM, Praha, ČR, 21.5.2019