RAKOUSKO

9. čvn, 2018
A to je teprve začátek, prohlásil vicekancléř HC Strache (Svobodní)...
 
Rakousko uzavře sedm mešit a vypoví ze země několik imámů financovaných ze zahraničí. Na tiskové konferenci to v pátek oznámil kancléř Sebastian Kurz. Opatření je podle něj součástí boje proti „paralelním společnostem” a „politickému islámu”. Kurzovi lidovci (ÖVP) od loňského roku vládnou Rakousku v koalici s protiimigrační a protiislámskou Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ).
 
Takto oznamoval zprávu z Vídeňské tiskové konference šéfů Rakouské vlády mediální mainstream. Sluníčka šílí, neomarxisté běsní, Turecko nadává! V Rakousku jde tedy vše tak, jak má, vrací se k normalitě.
 
"Paralelní společnosti, politický islám a radikalizační tendence nemají v naší zemi místo," řekl kancléř Sebastian Kurz.
 
"Jsme teprve na začátku," řekl vicekancléř HC Strache. 
 
"Kancléřovo rozhodnutí povede ke svaté válce mezi křížem a půlměsícem." řekl Turecký prezident Erdogan.
 
Podle odhadů rakouského ministerstva vnitra žije v Rakousku, které má zhruba 8,7 miliónu obyvatel, přibližně 700 000 muslimů. V zemi je více než 400 muslimských modliteben a mešit. Ze sedmi mešit, které budou v Rakousku uzavřeny, jsou čtyři ve Vídni, dvě v Horních Rakousích a jedna v Korutanech.
 
Vše podle platných zákonů
 
Pokud je něco v této věci zásadní, pak je to to, že nová Rakouská vláda plní předvolební sliby (což je většinou u starých klasických stran vyjímkou) a pak také to, že vláda zatím vytvořila jen málo nových zákonů a snaží se jen vymáhat právo, na které dřívější vlády rezignovaly. Nebo ruší staré špatné zákony (viz. zákon o zákazu kouření v restauracích). Tím tak eliminuje zátěž byrokracie a právo se stává více průchozím. Držme v tomto nové Rakouské vládě palce, je to i naše naděje. Rakousko je náš soused a také nás s ním spojuje historie dobrá i zlá...věřme v  lepší budoucnost...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 9.6.2018
 
Zdroj:
 

 
 
7. čvn, 2018

První evropská návštěva ruského prezidenta Vladimíra Putina po jeho znovuzvolení vedla do střední Evropy, do Rakouska. Nová rakouská vláda se snaží navázat na model neutrality. Rakousko je sice členem EU, ale není členem NATO a tak se jeho zahraniční politika odpoutává od Berlína a Bruselu. Koneckonců má politickou neutralitu zakotvenou i ve své ústavě...

To se moc nelíbí v Bruselu a v Berlíně (i když Merkelová a Macron za Putinem do Moskvy jezdí, prý aby nebyl ve velké izolaci) a nelíbí se to ani našim eurohujerům v Praze. Nová rakouská vláda pozvala Putina přímo do Vídně! Ten se tak sešel jak s prezidentem Van der Bellenem, kancléřem Sebastianem Kurzem, vicekancléřem HC Strachem, tak i s celou rakouskou vládou.

Rakousko a Rusko slavilo zrovna 50 let od první dodávky ruského plynu na západ (1.6.1968), kdy tehdy ještě sovětský Gazprom začal posílat plyn do Rakouska. Na pořadu debaty byly první protiruské sankce EU. Jak rakouský prezident, tak i kancléř a vicekancléř řekli, že se Rakousko zasadí o to, aby byly sankce postupně zrušeny. Od 1. července 2018 bude Rakousko předsedat EU. Rakouský kancléř a vicekancléř chtějí v tomto půlroce zásadně měnit jak vztah k Rusku, tak k ilegální imigraci a spolupráci s V4. Řešit s Ruskem chtějí i Sýrii, Ukrajinu, Irán a Turecko. Rakouská vláda je proti vstupu Turecka do EU.

Rakousko se tak odpoutává od politiky Bruselu a hlavně Berlína a vrací se ke svojí tradiční politice středoevropské neutrální země. Společně s Putinovou delegací rakouští představitelé položili věnce k památníku Rudé armády, která osvobodila Vídeň, zástupci obchodních komor podepsali několik smluv, které nespadají pod současné saknce a domluvili také výměnu uměleckých předmětů a zahájení výstav v Petrohradské Ermitáži a uměleckých museích ve Vídni.

Rakouský prezident na tiskové konferenci také řekl, že: "Rusko patří do Evropy."

Autor: TGM, Praha, ČR, 7.6.2018


 

13. kvě, 2018
Rakouské vládě rostou preference. Tak jako vládám v Polsku a Maďarsku! 
 
Je zcela jasné a evidentní, že národovecko-konzervativní vlády, které vládnou v Polsku, Maďarsku a posledního půl roku i v Rakousku jsou u voličů oblíbené a jejich preference rostou. Nedávno to potvrdil i Viktor Orbán, když opět získal vítězství ve volbách a absolutní většinu v parlamentu. Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) trhá rekordy v oblíbenosti, kde dosahuje až 50%! Tato věc je zcela výjimečná, nestává se často a rozhodně ne, u vlád v západní Evropě.
 
Rakouská politická scéna a preference:
 
V Národní radě:
 
Lidovci ÖVP 31 % - vládní strana
Svobodní FPÖ 29% - vládní strana
dohromady dosahují na 60%
---------------------
SocDem SPÖ 27% - opozice
Liberálové NEOS 4% - opozice
Neomarxisté z List Pilz 6% - opozice
dohromady dosahují na 37% 
 
Mimo Národní radu:
 
Zelení Die Grünen 2%
 
Pro vstup do Národní rady jsou potřeba 4%. Tzv. Tyrkysovo-modrá vládní koalice tak posílila o 2,5%! Zelení zažívají další a další debakl, po celostátních volbách a jejich preference dál klesají. V zemských a komunálních volbách v Korutanech, Glawischnig, Salcburku propadli. Naopak překvapivě uspěli v městských a primátorských volbách v Innsbrucku. Nicméně nahradil je neomarxistický List Pilz, který je pro neomezené přijímání islámských a afrických ilegálních imigrantů, má také agendu LGBTQ a další a další zvěrstva. Liberální a proeurounijní NEOS má však problém s tím, že jeho zakladatel, podnikatel a šéf Matthias Strolz, se rozhodl odejít z politiky (oznámil to 7.5.2018) a strana tak hledá náhradu a je momentálně v defenzivě. Spekuluje se o tom, že by jej v čele liberálů nahradila europoslankyně Angelika Mlinářová, nebo Beate Meinl-Reisinger, která je poslankyní vídeňského zemského sněmu a radní  vídeňské městské rady. 
 
Novou rakouskou vládu Lidovců & Svobodných hodnotí kladně na 46% lidí. Předchozí vláda Lidovců & SocDem skončila těsně před volbami v oblibě na 14%.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 13.5.2018
1. kvě, 2018
Reformy v oblasti - minimálního pojištění, zdravotních pojišťoven a ve státní správě
 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) a vícekancléř HC Strache ((FPÖ) oznámili v jednom rozhovoru pro tisk: Rakouská vláda zrealizuje do léta tři velké reformní projekty.
 
1. Celostátní minimální pojištění
 
K minimálnímu pojištění, jehož náklady vzrostly především díky migraci na sumu převyšující miliardu € ročně, má být v prvním červnovém týdnu vydán zákonný text, jež bude podroben posudkům odborníků. Obzvláště Strache kritizuje fakt, že migrantské rodiny dostávají na podpoře větší sumy než mnohý rakouský pensista.
 
2. Správa má být účinnější
 
Ministr spravedlnosti Josef Moser bude v příštích dnech prezentovat správní reformu. V centru stojí návrh odborného posudku na urychlení správního řízení. Zákony mají přejít do léta v platnost s cílem zkrácení jednací doby – „úředníci musí vstoupit do digitální éry“. (Strache)
 
3. Úspora správních výloh a zrušení priviligií
 
Už v prostředku května má být realizován model, týkající se sloučení zdravotních pojišťoven. Strache ujistil, že nebudou zavírány žádné nemocnice. O to více bude pracováno podle Salzburgském modelu (Pozn.: překladatele: jedná se o zajištění pracovní činnosti pro lékaře, jež trpí následky tzv. psychotronického syndromu…vyléčená závislost na drogách, medikamentech…)
 
Podpora vlády díky výsledkům voleb
 
Celkově je Strache s prací vlády spokojen, spolupráce ve vládě je excelentní a zemské volby v Kärnten, Salzburgu, Tirolsku a Dolním Rakousku ukázaly, že straně FPÖ nadále přibývají voličské hlasy. 
 
Autor: FPÖ, Vídeň, Rakousko, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 1.5.2018
 
 

 

24. dub, 2018
Velké policejní nasazení s majáky před skandály opředenou tureckou mešitou ATIB ve Vídni-Brigiteeenau...
 
Po nedávné reportáži, kdy byly v této mešitě nafilmovány děti při představení (http://www.krone.at/1695176) , (pozn. red.: kde hrály mrtvé turecké vojáky a byly přikrývány tureckou vlajkou) chtěl žurnalista v pátek odpoledne natočit příspěvek pro magazín s náboženskou tématikou.
 
Kamerový tým státní televize ORF byl však zde při natáčení napaden. Kromě facek uštědřil jeden agresivní muž redaktorovi dokonce kopanec do břicha.
 
Okamžitě byla přivolána policie a vůz záchranné služby, na útočníka bylo podáno trestní oznámení.
 
Nezávisle na tom bylo opětně podáno (Peter Pilz) trestní oznámení na organizaci ATIB. „ATIB je jednou z nejnebezpečnější spojnicí s Erdoganem v Rakousku a musela by být policejně rozpuštěna a zakázána. Představenstvo by mělo být kvůli pobuřování a špionáži proti Rakousku postaveno před soud“, prohlásil v rozhovoru pro časopis „Krone“ jeden z politických představitelů.
 
Odpovědný imán od ATIB Ibrahim Olgun byl mimochodem kvůli výše jmenovanému skandálu: 
(http://www.krone.at/1695798) již suspendován.
 
Autor: Krone.at, Rakousko, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 24.4.2018
 
Zdroj: