RAKOUSKO

17. pro, 2017

Na fotografii vidíte za křižáka převlečeného nového ministra obrany Rakouska ze strany Svobodných Mario Kunaska. Je to zjevně symbolický signál toho, k čemu se hodlá nová vláda Lidovců (ÖVP) & Svobodných (FPÖ) navrátit. Tedy ke křesťanským kořenům tradicím. A bylo na čase...

Rakouští Lidovci se po dlouho dobu podíleli na islamizaci Rakouska. K islámu se hlásí na 700 tisíc občanů Rakouska, tedy 8 %. V roce 2001 to byly jen 4%. Za necelých 17 let se jejich počet zdvojnásobil, a to nejsou započítáni ilegální imigranti ani ti, kdo čekají na azyl a na přidělení rakouského státního občanství.

Lidovci dnes v barvě tyrkysu

Lidovci si na jaře zvolili nové vedení. Změnili tradiční černou barvu na tyrkysovou a do čela si postavili 31letého Sebastiana Kurze, v té době ministra zahraničí rakouské velké koalice Lidovců (ÖVP) & socdem (SPÖ). Ten vycítil příležitost, uvědomil si dlouhodobé znechucení rakouské veřejnosti z přes 10 let trvající vlády velké koalice, vyvolal předčasné volby, převzal část agendy Svobodných (postoj proti imigraci, vojenskou neutralitu, euroskepticismus) a následně volby 15. října 2017 vyhrál. Do vlády pak pozval Svobodné (FPÖ), kteří sice skončili tradičně třetí, ale mají jen o jednoho poslance méně než socdem (SPÖ). Do Národní rady Rakouska, se dostali ještě socdem SPÖ , liberální NEOS a List Pilz. Překvapivě vypadli Zelení (Grüne). Koalice Lidovců & Svobodných má tedy 113 mandátů. Opozice jen 73. 

Sebastian Kurz & jeho koaliční vláda tyrkysové & tmavě modré barvy

Zítra se stane nejmladším předsedou vlády (kancléřem) v Evropě. Ve svých 31 letech. Kurz je proevropský a od začátku tvrdí, že Islám k Rakousku patří. Situace jej, ale nutí být pragmatický a dělat ústupky Svobodným. 

Ministři za Svobodné

Těm tedy dal k dispozici ministerstvo vnitra a obrany. Svobodní tak hodlají definitivně zatočit s ilegální imigrací, která vadí i voličům lidovců.  Ministrem obrany se stane Mario Kunasek, z rakouské Štýrského Hradce. Ten se nebojí vyfotit jako "křižák", čímž dává jasně najevo, jak to má s ochranou tradic a s invazí Islámu. A je pro trvalou neutralitu Rakouska. Rakouská sluníčka jsou z něj na mrtvici. Stejně tak i z budoucího ministra vnitra za Svobodné Herberta Kickela, ten se dlouhodobě netají svým vztahem i ilegální imigraci, jako ministr vnitra chce posílit hraniční hlídky s Itálii a Slovinskem. Hlavně v Brennerském průsmiku, kde se ilegálové v létě snaží přejít do Rakouska. A jeho vztah k Islámu je negativní. Ministerstvo zahraničí připadlo také Svobodným a ti jej dali nezávislé Karin Kneisslové (odbornice na Blízký východ). Ministrem infrastruktury & dopravy je Norbert Hofer (známý jako kandidát Svobodných na úřad prezidenta Rakouska, který skončil těsně druhý). Sociální věci spadají pod Beate Hartinger, která je známá svojí nechutí živit ilegální imigranty. Vicekancléřem je pak samozřejmě HC Strache, předseda Svobodných. 

Ministři za Lidovce

Ministerstvo pro rodinu, ženy a mládež získala biochemička Juliane Bogner - Strauss. Ta je v politice nováčkem a je za Lidovce. Ta tvrdí, že být moderní a konzervativní pro ni není rozporem. Vystudovala biochemii, je profesorkou v Ústavu biochemie na Univerzitě v Grazu. Má tři děti. A žije na rodinné farmě, kde mají její rodiče vinařství. Chce, aby vědecké obory studovalo více žen a dívek a chce propagovat rozvoj těchto oborů, protože humanitních oborů je nadbytek a jejich užitečnost je problematická. Ministrem justice & státních reforem je Josef Moser, někdejší člen Svobodných, dnes Lidovec. Finance má na starosti Hartwig Löger rakouský nestraník, a manažer. Ministrem pro Univerzity, vzdělání, vědu a školství je Heinz Fassmann, ten se dlouhodobě zabývá i migrací. Zastává názor, že migrace je pozitivní, ale musí mít svoje pravidla. Libyi za Kaddáfiho považoval jako ochránce toho, aby se migrace stala nekontrolovatelnou. A je pro pomáhání lidem v jejich původním státě, protože je to efektivnější. 

Zemědělství a životního prostředí má v gesci Elisabeth Köstinger, bývalá europoslankyně, dnes poslankyně Národní rady Rakouska a Lidovce. Ta je z Horního Rakouska a vystupuje spíše konzervativně. Letos jí bylo teprve 39 let. Gernot Blümel bude zodpovědný za media, kulturu, umění a vztah k EU. Celá rakouská vláda za Lidovce je kompletně nová, ze staré přichází jen sám Kurz. Ministryní pro digitalizaci je Margarete Schramböck.

Nová vláda deklaruje, že je pro EU a jako důkaz má být, že Svobodní ustoupili od referenda o vystoupení z EU. Mainstream média už to všude hlásí. Jenže věc se má trochu jinak. Je sice fakt, že ustoupili od vypsání vládního referenda, jenže v agendě nové vlády je i postupný přesun k přímé demokracii, a tudíž i možnost vyhlášení referenda v zásadě o čemkoliv, sesbírají-li občané dostatečný počet podpisů.

Dá se tedy říct, že jde o konzervativně-národoveckou vládu. Oba šéfové ji včera představili na vídeňském kopci Kahlenberg, kde proběhla bitva s Turky v roce 1683, kde křesťané vyhráli, když rakousko-česko-německé koalici přišel na pomoc polský král Jan III. Sobieski. Důkazem je i to, že už se začala kompletně bouřit "vídeňská kavárna", levicové spolky a neziskovky, muslimové, rudí, zelení, prostě všechno z těchto bažin, na co si jen vzpomenete...

Uvidíme,  jestli nová vláda (kterou zítra jmenuje prezident Van der Bellen) bude opravdu jednat a konat podle svého programového prohlášení, ze kterého zatím uniklo něco málo a které bude představeno na zasedání Národní rady ve středu 20.12.2017. Je to životně důležité pro záchranu středoevropského prostoru, který zatím drží Maďaři a Poláci.

Autor: TGM, Praha, ČR, 17.12.2017

zdroj:

 
 

 

15. pro, 2017

V Rakousku se nyní definitivně rodí národně konzervativní koalice, která obnoví svobodu a dodržování práva a pořádku v této zaalpské zemi, která je sužována multikulturalismem a masovou imigrací, stejně jako islamizaci. Vyjádřil se tak HC Strache, vůdce rakouských Svobodných, který zároveň čerstvě předložil body, ve kterých pokročila jednání mezi Svobodnými & Lidovci.

Nová vláda se bude soustředit na boj proti nelegální imigraci a ochranu hranic. Zintenzivní
rovněž boj proti radikálnímu islámu, který je dnes tak štědře sponzorován ze Saúdské Arábie. S tím souvisí samozřejmě domácí prorodinná politika, která má udržet demografický vývoj ve prospěch domorodé populace.

Vláda plánuje na snížení DPH a daňových úlevách ušetřit pro nízko a středně příjmové rodiny s dětmi, až 1.200 eur ročně. Národně konzervativní koalice budeš prosazovat decentralizaci Evropské unie a navrácení pravomocí zpět národním vládám, stejně jako předání pravomocí svým občanům prostřednictvím rozvoje přímé demokracie.

Vznikající vláda již přistoupila k zvrácení zrůdného plošného zákazu kouření v restauracích a hospodách, který měl v Rakousku začít platit na jaře 2018. S tím je naštěstí konec. Dále chce omezit dávky azylantům, aby Rakousko přestalo být pro ně perspektivní, a v zahraniční politice se nejspíše bude soustředit na možnost užší spolupráce s V4 (kde už začala částečně kooperovat) &Trojmořím.

Zdá se, že se přeci jen, vzdor mému vlastnímu skepticismu, blýská v Rakousku na lepší časy. Rakousko bude opět o něco svobodnější.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.12.2017


 

9. pro, 2017

Rakouský ústavní soud nyní dokázal, že je pěkně růžovoučký. Po několika letech pří a nátlaku ze strany ultralevicových stran jako jsou Zelení, se nakonec rakouský ústavní soud v rozporu se zájmy rakouského národa a národního státu rozhodl podpořit sňatky homosexuálů.

Definitivně budou „zrovnoprávněny“ k 1. lednu 2019, takže si Rakousko bude, ještě rok užívat relativní normálnosti, než postoupí o další krůček k civilizační sebevraždě a to navzdory snaze cuckservativců z Rakouské lidové strany a národních konzervativců ze Strany svobody.

Je to tragické rozhodnutí, které opět jen podtrhuje, že soudci napříč většinou zemí západu, ale i našimi zeměmi, jsou figurky v rukou elitářských a lobbistických skupin, které nemají zájem na fungování našich zemí a na přežití našich národů. Odsuzujeme toto rozhodnutí rakouského ústavního soudu a doufáme, že se nové vládě podaří rozhodnutí zvrátit a omezit tak všemocnou aroganci kritarchie (vláda soudců).

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 9.12.2017


 

19. lis, 2017

V roce 1961, měla Vídeň 1,6 milionů obyvatel, z toho bylo 98,5 % Rakušanů a 1,5% cizinců. V letošním roce 2017 žije ve Vídni 1,8 milionů obyvatel, přičemž polovina z nich jsou cizinci, z toho 27% cizinců pracujících a studujících dlouhodobě a 23% spojených s poslední vlnou ilegální imigrace. Zbývající polovina jsou původní Rakušané. Nová vláda, která se tvoří spojením Lidovců a Svobodných, se ve svém vznikajícím vládním programu ilegální imigraci samozřejmě věnuje. Jejím cílem je tzv. nulová tolerance ilegální imigrace a změna sociálního systému dávek pro imigranty.

Pět let legálního a nepřetržitého pobytu v Rakousku, pak teprve sociální dávky!

Změna systému, který Rakousko ničí nejen ekonomicky, je na spadnutí. Většina v Národní radě, kterou Lidovci a Svobodní mají, tento návrh prosadí, i když se socialistům SPÖ, liberálům NEOS a neomarxistům z List Pilz nelíbí. Rozdávání sociálních dávek každému, kdo si pro ně do Rakousku přijde, tak definitivně končí. Placení dávek muslimům, kteří je čerpají, následně jezdí bojovat do Sýrie za ISIS, poté se pro dávky vracejí a pak zase jezdí bojovat, je v podstatě financováním si vlastních vrahů. 

Rodiny budou čerpat maximálně 1 500 

Stávalo se totiž zcela běžně, že si rodiny ilegálních imigrantů přišly na dávkách až na 5 000 €, kdy prostě čerpaly všemožné dávky, od těch městských, přes ty krajské, až po ty celostátní. Základní sazba pro ty, kteří dostanou azyl, bude pro všechny celostátně maximálně 500 €. 

Na dávky budou mít nárok jen legální imigranti, kterým bude uznán azyl

Tím se předpokládá, že se hodně ilegálních imigrantů rozhodne odejít z Rakouska, do států, kde na tom z hlediska nic nedělání a čerpání peněz budou lépe, jako např. Německo, Francie, Švédsko. Placení vlastních vrahů tak v Rakousku končí.

Změna Ústavy Rakouska není potřeba

Opozice socialistů SPÖ, liberálních NEOS a neomarxistických List Pilz, upozorňuje, že hlasy Lidovců a Svobodných, nebudou stačit, protože je k tomu potřeba dvoutřetinová většina, kterou nová koalice nedisponuje. Jenže ve skutečnosti to není potřeba. Ústavní zákon o minimálním příjmu spadá pod základní sociální zákony a ty se dají měnit pouhou většinou, kterou ÖVP a FPÖ mají. (Lidovci mají 62 mandátů a Svobodní 51 mandátů, dohromady tedy 113 hlasů, ze 183 křesel, opozice jich má k dispozici tedy jen 70). Ústavní soud už celou věc zkoumá, a zatím se podle různých informací zdá, že vláda bude mít možnost změnu prosadit. Zjevně si na ústavním soudě uvědomují, že Lidovci, by je se Svobodnými klidně vyměnili, protože systém dávek je neudržitelný. Jen za rok 2016 se zvýšily kvůli ilegálním imigrantům o 40%.

Tyrkysovo - tmavě modrá koalice Lidovců a Svobodných

Už nyní je jasné, že se Rakousko bude podstatně měnit. Výhružky dosluhujícího sociálně demokratického kancléře Kerna, že EU se nebude nová vláda Rakouska líbit, a že Rakousko může být z EU vyhozeno, jsou jen úsměvným dovětkem za jeho vládou. Rakousko má však už skoro 10% muslimskou populaci a  budoucí kancléř, kterým bude jistě Sebastian Kurz, tvrdí, že Islám do Rakouska patří. Nicméně Svobodní zatím prosazují do vládní agendy více, než se původně čekalo. Střední Evropa, se tak zatím drží a totální zmar, který zažívají obyvatelé ve Francii, Německu, nebo Švédsku, je zjevně prozatím pozastaven...Však už bylo na čase.

Autor: TGM, Praha, ČR, 19.11.2017


 

13. lis, 2017
Rakouskou veřejnoprávní ÖRF čekají změny. Nová vláda Lidovců & Svobodných, která vzniká a připravuje vládní program, už na změnách pracuje. Změny si nepřeje jen budoucí vláda, ale celá rakouská Národní rada (parlament), kde jsou i sociální demokraté SPÖ, liberální NEOS a neomarxistický List Pilz. Změny tudíž projdou při hlasování v parlamentu jasnou většinou. Protirakouské manipulaci a propagandě ve vysílání zvoní umíráček, část ÖRF bude privatizována. 
 
ÖRF dříve a dnes
 
Rakouská televize a rozhlas ÖRF byla v západní/střední Evropě unikátní a vydrželo jí to i po změnách v roce 1989. Měla totiž monopol. Jenže s nástupem digitalizace v posledních 15 letech se uvolnil i trh a na rakouskou mediální scénu vtrhla další média. ÖRF se tomu ale odmítla přizpůsobit a namísto toho, aby se její služby zlevnily, zkvalitnily a celý systém se zjednodušil a zmenšil, naopak nabobtnala. Zvýšil se počet programů, které mají nízkou sledovanost. Televize jich má teď 6, rozhlas má 4 celoplošné a 10 regionálních stanic. Přidejte k tomu vysílání přes satelit, HbbTV, internet. Rozpočet na rok 2016 činil 896 milionů  €, což je 24, 192 miliardy Kč. Většinu z toho platí veřejnoprávní poplatník, tzn. občan Rakouska. Veřejnoprávní poplatky sice jsou v Rakousku rozděleny, méně platí důchodci, rodiny s dětmi, sociálně slabí. Platí se i podle toho, v kterém kraji žijete. Nejvíce se platí ve Vídni - 26,33  €, (711 kč) měsíčně , a nejméně v Horním Rakousku - 20,93 € (570 kč) měsíčně. Ročně je to v průměru v celém Rakousku 17 € (5500 kč). Přispívá se tak jak na vysílání obsahové, tak technické, speciální poplatek je také na kulturu a umění, ten činí 0,48 €, což  to je 13 Kč měsíčně, neboli 156 kč ročně. To je ovšem jen základní příspěvek, protože v celkovém měsíčním příspěvku je pak ještě další rozdělení a to se týká filmů a seriálů, a to televizních. Filmy vyráběné pro kina nesmějí být placeny z veřejnoprávních příspěvků, protože to už je filmový byznys. Zpravodajství, publicistika a dokumentaristika spadá také do této kategorie a z tohoto velkého koláče si nárokuje ne zrovna malý kus, což je ale v pořádku, protože jde o tv a rozhlas veřejné služby, tedy hlavně o informace. Jde jen o to, jakou formou jsou podávány. Reklama je na ÖRF omezená a vydělává necelé 1% příjmů.
 
Přicházejí změny
 
Generální ředitel ÖRF Alexander Wrabetz už ví, že asi brzo skončí. Ví to řada lidí, kteří pracují v tzv. radách ÖRF, je jich tam prostě zbytečně moc za hodně peněz. Veřejnoprávního poplatníka přijdou na desítky milionů  € ročně, a v podstatě kromě účasti na večírcích ve Vídni, zaměstnávání bulváru, kdo s kým zrovna spí a chodí a kdo koho podvedl a kdo se s kým rozvádí, a slavném plese ve Vídeňské opeře nemají nic jiného na práci. Nová koalice tyrkysové & tmavě modré (Lidovci & Svobodní) navrhuje buď ÖRF zcela zestátnit (už teď je ÖRF majetkem vlády Rakouska), neboli zrušit veřejnoprávní poplatky a platit ji ze státního rozpočtu. Nebo veřejnoprávní poplatek zjednodušit, snížit jej a dát možnost i komerčním médiím, aby se o něj ucházela, pokud také dělají zpravodajství, publicistiku atd...Na stole je také privatizace části ÖRF. Například televizní kanál ÖRF Eins, který vysílá hlavně nakoupenou americkou produkci, a také ÖRF III Kultur, který nesleduje skoro nikdo (něco jako české ČT ART) a dále rozprodej techniky, aut a nemovitostí. Díky tomu by mohly vzniknout další soukromé TV & rozhlasové stanice. 
 
Spacáky v ÖRF?

Už teď se ozvali editoři, dramaturgové, režiséři, reportéři a moderátoři, kteří se obávají o "nezávislost a objektivitu". Sepsali i prohlášení, které vyzývá politiky i občany k tomu, aby s ÖRF nedělali ukvapené kroky. Jejich výzva, ale ani na politiky ani na občany Rakouska moc nezapůsobila. Všichni vědí, že ÖRF je předražená, zkostnatělá a neobjektivní (a to je oproti naší ČT, ještě v limitu normálnosti). Rakušané prostě nechtějí přeplácet předraženou službu, která jim nic nepřináší, a naopak díky ní, bují šílený mediální rozpor mezi realitou a zprávou, kterou ÖRF nabízí. Na spacáky v budově ÖRF zvané Funkhaus Wien, to nevypadá. Za prvé už se odtamtud větší část ÖRF odstěhovala a sídlí tam jen rozhlas a za druhé, budova jde do privatizace už nyní a zájemců je hodně, protože stojí v centru Vídně, nedaleko hlavního železničního nádraží. 

A co čeká ČT?

Je zcela evidentní, že naše ČT na tom není o moc lépe. Je předražená, její služby jsou chabé, zpravodajství a publicistika neobjektivní a lživé, kultura na úrovni pedofilního -  homosexuálního porna, a sportovní přenosy jsou využívány k tupé politické propagandě. Kavčí hory jsou také na dobrém místě, takže zájemců o koupi pozemků bude jistě dost. Privatizace a nové soukromé televizní kanály nebudou na škodu, ba naopak...

Autor: TGM, Praha, ČR, 13.11.2017

zdroje: