18. pro, 2018

STŘEDNÍ EVROPA: RAKOUSKO & MAĎARSKO: Víkend plný SS (Sorošových Sluníček)

Vídeň & Budapešť - Demonstrace sluníček v bývalém Rakousko-Uhersku...

1. Mainstream média u nás - 
Média informují o velkém počtu demonstrantů, ale přesně to nekonkretizují. Přesné počty podle policie, jsou ve Vídni cca 17 tisíc, v Budapešti 10 tisíc. Nejde klasicky o žádné masové demonstrace, ale o demonstrace sluníček, neziskovek a eurohujerské opozice. Na demonstracích na podporu vlády se schází až 100 tisíc lidí v Budapešti...Orbán vyhrává drtivě volby už 10 let. Sluníčka se také chtěla násilím dostat do vysílání veřejnoprávní televize. Využila k tomu opoziční poslnce, kteří mají právo na vstup do budovy, ale to neznamená, že budou diktovat co se má vysílat. Po provokacích a útocích, je ochranka po právu vyvedla. V Rakousku zase rostou preference vládě. Lidovci ÖVP má 35 % & Svobodní 26 %. Dohromady tedy 61 %. 
 
2. Zástupy neziskovek od Soroše - ve Vídni i v Budapešti, jsou na demonstracích hojně zastoupeny neziskové organizace, které jsou podporovány G. Sorošem. Nejde o žádnou spekulaci. Tyto neziskovky se k tomu hlásí. Jde hlavně o Nadaci otevřené společnosti. Ta tvrdí, že nelegální přistěhovalectví řeší problémy evropského kontinentu a v těchto sluníčkových kruzích je nyní populární. 
 
3. Nové pracovní zákony - 
Jak v Rakousku, tak v Maďarsku zavádí vláda nové pracovní zákony. V Rakousku zvyšuje maximální pracovní dobu na 12 hodin denně (60 hodin týdně). V Maďarsku zvyšují možné přesčasy na 400 hodin. Nicméně je na každém jestli toho využije. Je jasné, že se neomarxistům pracovat nechce a protestují tak proti tomu. To stejné funguje u nás a nikomu to nevadí...
 
4. S neomarxisty, neziskovkami, eurohujerskou opozicí i Jobbik - 
Je to jako když si šéf SPD Okamura stoupnul na jednu tiskovku s DemoBlokem & Piráty. Jobbik se aktivně účastní ruku v ruce demonstrací neomarxistů a sluníček. Jak je vidět, tím se prostě Jobbik odepsal z reálné možné opozice.
 
5. Ministr bude moci jmenovat soudce - 
Ministr spravedlnosti Maďarska bude moct podle nového zákona jmenovat předsedy správních soudů a dohlížet na jejich rozpočet. Sluníčka ječí, že jde o podkopání právního státu. 
 
Takže stručný souhrn toho, co se v Rakousku a Maďarsku děje. Není to nic protidemokratického ani protiprávního. Ukazatelem je to, že se bouří hlavně neziskovky, neomarxisté, sluníčka atd...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 18.12.2018