NĚMECKO

10. led, 2020

AfD chce zrušit veřejnoprávní poplatky za TV & Rozhlas a vyzývá lidi k bojkotu...

Po kauze "babička ekosvině" (Umweltsau) se v Německu rozjela debata na téma placení koncesionářských poplatků televize & rozhlasu.

WDR je druhou největší stanicí po BBC

WDR (zemská veřejnoprávní televize & rozhlas, pro Severní - Porýní Westfálsko), má 4300 zaměstnanců a největší rozpočet ze všech veřejnoprávních německých stanic...Je to ta stanice, co má i vlastní dětský dívčí sbor, který se na vánoční svátky proslavil písní, že "babička je ekosvině." Stanice vysílá pro 18 milionů lidí.

AfD je pro zrušení nebo omezení koncesionářských poplatků

Tzv. "vládní" televize, po léta manipuluje, indoktrinuje naše děti, diskriminuje důchodce, propaguje agresivní styl NATO, propaguje a podporuje ilegální migraci, islamizaci, gender, LGBTQ. AfD tak nechce další navyšování veřejnoprávních poplatků a navrhuje jejich rušení a omezení.

Chystá se, ale zvýšení koncesionářských TV poplatků

Komise KEF, která v Německu vyhodnocuje finanční potřeby veřejnoprávních médií, navrhla zvýšení televizních poplatků. Od ledna 2021 by měly všechny domácnosti platit 18,36 eur měsíčně místo dosavadních 17,5 eura. Nárůst o 86 centů je vůbec první úprava výše poplatků po několika letech. Ačkoliv bude návrh teprve prodiskutován s veřejnoprávními médii i zástupci spolkových zemí, nepředpokládá se, že by v něm došlo k zásadním změnám. Podle německých médií nebývá mezi prvotním návrhem a konečným zněním žádný velký rozdíl. Finální podoba má být známá v únoru 2020.

ARD, ZDF a Deutschlandradio mají vyšší finanční požadavky, ale pokud by jim komise měla vyjít vstříc, musely by poplatky vyrůst na 19,20 eur měsíčně. Stávající výše poplatku 17,5 eura je inkasována od dubna 2015. Od roku 2013 se v Německu nevybírají poplatky v souvislosti s vlastnictvím přijímače, jako je to dosud například v České republice, ale plošně za každou domácnost. Není přitom důležité, kolik v ní žije lidí, ani jestli v ní je vůbec nějaký televizor, rozhlasový přijímač nebo počítač. Největší podíl z poplatků dostává ARD a její členské organizace.

Komise, která navrhuje výši poplatků, rozhoduje na základě posouzení čtyřletých finančních plánů veřejnoprávních médií. Podobně jako v jiných zemích se i v Německu diskutovalo o automatickém navyšování poplatků v závislosti na vývoji ekonomiky, indexace je ale nyní u ledu.

Autor: TGM, Praha, ČR, 10.1.2020

Zdroj:

http://www.novaburzoazie.com/437515542/6856451/posting/n%C4%9Bmecko-berliner-morgenpost-rozd%C4%9Blit-spole%C4%8Dnost-nen%C3%AD-mand%C3%A1t-ve%C5%99ejnopr%C3%A1vn%C3%ADho-vys%C3%ADl%C3%A1n%C3%AD

https://www.lupa.cz/aktuality/v-nemecku-se-po-letech-zvysi-televizni-poplatky/


 

 

30. pro, 2019
Sebastian Geisler, je komentátorem městského deníku Berliner Morgenpost...
 
Zařadil bych ho spíše jako městského liberála, který píše ve stylu českého Echo24.cz. Jeho komentář k současné německé kauze "Babička je ekosvině", je přesný. Jsem za to rád, protože, se konečně začala ozývat i německá mainstreamová střední třída. Je to sice první vlaštovka, která jaro nedělá, ale díky za ni ! Byl překročen Rubikon a všem je to jasné, samozřejmě kromě české liberální pravdoláskové suity, ta bude tuhle prasárnu bránit a brání ji...
 
Sebastian Geisler píše:
 
"Je pozoruhodné, co ve WDR prochází jako „satira“. Děti zpívají „Moje babička je stará ekologická svině.“ Podle WDR mají být mladí zpěváci „vyslanci klimatické spravedlnosti“. Zdá se tedy, že dospělí tvůrci se více zajímají o politický dopad než o humor. Jak je tedy „satirický“ takový příspěvek?"
 
Rozdělit společnost není mandát veřejnoprávního vysílání
 
"Vysvětlení sboru WDR, které následovalo po řadě negativních reakcí, věci nezlepšují. Říká se například, že zúčastněným dětem bylo řečeno, že přehánění a humor je „zaměřen na konflikt mezi generacemi“. Generační konflikt? Má to vyvolat u dětí dojem, že hedonistická generace prarodičů by raději vyrazila na výletní plavbu, než aby poskytla svým vnoučatům budoucnost, ve které stojí za to žít." Neznám prarodiče, co by svým potomkům něco odepřeli, povětšinou jsou to milující prarodiče. Není úkolem veřejnoprávních vysílatelů, aby přispívali k sociálnímu dělení společnosti !
 
Video odsoudil i ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet (CDU) a byl urážen jako „pravicový trol“. Označil za nepřijatelné, aby byli děti instruování proti svým prarodičům a rodičům. To je zcela správný postoj, ale budeme mu to muset před volbama připomínat. Video samozřejmě používá i AfD, ale to není důvod vidoe nekritizovat, protože je to legitimní kritika, nejde o žádný "útok z prava !"
 
Aktivistka Carola Rackete pozdraví na Twitteru z Patagonie
 
Mimochodem, víte, kde Carola Rackete strávila vánoční svátky? Kapitánka uprchlického člunu a aktivista ochrany klimatu, která v říjnu vyzvala k „Povstání za zánik naší civilizace“, aby se blokovali silnice v Berlíně, aby se zamezila dělníkům možnost v dojíždění za prací a tím změně klimatu. Pozdravila svém na Twitteru z Patagonie.  
 
Moje babička málokdy opustila svůj okres. Tím chrání klima více, než ti co o tom nahlas pokřikují...
 
Autor: Sebastian Geisler, Berlin, Německo, TGM, Praha, ČR, 30.12.2019
 
Zdroj:
 
 
27. pro, 2019
Zpěvačka Helene Fischer, patří v Německu k nejúspěšnějším showbyznysovým komediantům...
 
Je sice původem z Ruské Sibiře, ale Němci její popový hlas zbožňují i její klasickou vizáž blonďaté sexy ženy. Její tv show má vždy vysokou sledovanost. Německá ZDF, ji na vánoce dala prostor k velké vánoční TV show. Vše šlo hladce, až do chvíle, kdy s ní vystoupil zpěvák Andreas Gabalier, známý jako Ösi-Volks-Rock'n'Roller, původem z Rakouska. Ten je podle médií kontroverzní v tom, že si dělá srandu z gayů, podporuje machostyl a má prý sympatie ke krajní pravici, kdežto Helene Fischer veřejně vystupuje proti německé AfD. 
 
Mainstream media, fanoušci na sociálních sítích a někteří kolegové ze showbyznysu, jí už to, že zpěváka do tv show pozvala omlátili o hlavu...
 
Halt teď bude muset holka u sebe ubytovat minimálně 20 ilegálních migrantů, nebo najet autem do lidí na demonstraci AfD, aby svůj zločin odčinila...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 27.12.2019
 
Video z TV Show zde:
 
Zdroj:
 
 
 
 
20. pro, 2019
Berlínský stánek s uzeninami CURRY 36, je jedním z nejznámějších...
 
Currywurst je nejoblíbenějším druhem párku v Německu, zpívají se o něm i písně. Na svém facebookové profilu, uvedl stánek, že:
 
"DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: z různých důvodů jsme se letos rozhodli nazvat naši oblíbenou vánoční klobásu jako zimní párek. Doufáme ve vaše pochopení."
 
No a strhla se mela. Přes 10 tisíc rozhořčených komentářů, se ptalo proč ? Komu to vadí apod. Stánek se po několika hodinách ozval dalším postem, na kterém píše, že šlo vlastně o ironii, že se tak u nich klobása nikdy nejmenovala, a že tím chtěli jen ukázat, že se nemá vše brát tak vážně...
 
Komentátoři německých a berlínských deníků mezitím označili lidi, co si na to stěžovali za neonacisty a krajní pravičáky a označili jejich strach z islamizace, jen za další šprým a mýtus. 
 
Stánek ještě dodal, že chystá i vegetariánské currywursty, BIOcurrywursty, aby se najedl každý a že žijeme v rozmanitosti...
 
Tím v podstatě jen potvrdil podvolení se a ustupování současným trendům...ale samozřejmě liberální neomarxističtí komentátoři se mohou v klidu lidem, kteří vidí co se s jejich domovem děje vysmívat dál...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 20.12.2019
4. pro, 2019
Nový šéf AfD & zase ta mainstream média / Německá policie, muslimské šátky & AfD / Berlín stále bez vyhlášení klimatické nouze
 
Nový šéf AfD & zase ta mainstream média
 
O víkendu byl na volebním sjezdu zvolen nový předseda AfD. Strana má od odchodu Frauke Petry, předsednické duo. Europoslanec Jörg Meuthen, obhájil post předsedy. K němu přibyl Tino Chrupalla, ten nahradil Gaulanda, který už nekandidoval a zůstává, jako šéf frakce AfD v německém Bundestagu.
 
Tino Chrupalla, není akademik jako Jörg Meuthen, ale tzv. muž z lidu. Je to živnostník, vyučený malíř pokojů, ze Saského města Görlitz. Jeden šéf je tedy z bývalého Západního Německa a druhý z Východního. Jeden je akademický profesor, druhý je živnostník-řemeslník. To je model, který má smysl. Protože až na kancléřku Merkelovou, jsou povětšinou na vysokých postech lidé z Wessi a méně těch z Ossi.
 
Nicméně to hlavní, co z celého sjezdu AfD mainstream média (jak v Německu, tak u nás samozřejmě i ČT 24) trolí je to, že nový šéf je "vyučený malíř pokojů", a hned to připodobňují ke straně Národních socialistů z minulého století, kde byl někdejší šéf, také jednu dobu svého života malířem pokojů.
 
Mají ti mainstream novináři jednoduchej život, stačí jim každá blbost a hned udělají tzv. "oslí můstek", a jsou spokojený a hurá do urážení, pomlouvání a plivání...
 
P.S. Václav Havel byl v mládí v učebním oboru chemický laborant...Genrich Jagoda (šéf NKVD v době Stalina ve 30 letech) byl v učebním oboru chemický laborant - lékárník...co to asi znamená ?
 
Německá policie, muslimské šátky & AfD
 
Policejní šéf Oldenburgu Johann Kühme, kritizoval AfD, které se nelíbí, že by policistky nosily muslimské šátky.V jeho kritice ho už podpořilo celé vedení policie Dolního Saska.
 
Začala kanonáda s připodobňováním k době Výmarské republiky.V jednom se policisté, kteří tak porušili politickou neutralitu (což bylo pro dobu Výmaru příznačné) nepletou. Muslimský šátek je symbolem útlaku a zla, stejně tak, jako byly vlajky a symboly NSDAP & Kommunistische Partei Deutschlands, KPD...
 
Berlín stále bez vyhlášení klimatické nouze
 
V Berlínském senátu (městská rada a zastupitelstvo) se nemůžou dohodnout na vyhlášení klimatické nouze ve městě. A to, i když město vede rudo-zeleně-rudá koalice (SPD-Zelení-Die Linke). Hádají se mezi sebou, do toho ještě s opozicí (AfD, CDU, FDP) a ke všemu ještě s aktivisty, kterým všechny návrhy vedení radnice přijdou nedostatečné a nejraději by zakázali auta, vypnuli elektřinu, která není solární a zakázali prodejny masa & řeznictví, samozřejmě kromě Halal potravin...
 

Autor: TGM, Praha, ČR, 4.12.2019

Zdroj: