NĚMECKO

17. led, 2018

V Německu se Angela Merkel & Martin Schulz snaží o staronovou koalici mezi CDU/CSU & SPD. Víkendová dohoda však padla. Jak část SPD, tak i CDU/CSU nesouhlasí s určitými částmi předběžné dohody. Staronová koalice je tak v nedohlednu.

Staronová Große Koalition neboli GroKo

Angela Merkel po debaklu s vytvořením koalice "Jamajka", začala sondovat u sociálních demokratů SPD, se kterými momentálně tvoří udržovací vládu. Ustupuje jim a to hlavně v bodu ilegální imigrace. Jenže od roku 2015 se situace značně změnila. I když se mainstreamová media, vláda, policie i ministerstvo vnitra snažilo zakrývat stopy, jak to jen šlo, nepomohlo to. V lednu 2018 už celé Německo i Evropa ví, že ilegální imigrace zvyšuje kriminalitu, islamizuje Německo i Evropu a vede ji do pekel. Za to vše je zodpovědná kancléřka Merkel, která svoji slavnou větou vyřčenou 31.srpna 2015: „Wir schaffen das!“(Zvládneme to) otevřela v Německu i Evropě v podstatě válečnou frontu, když nařídila otevřít hranice pro všechny příchozí jak z Afriky, tak blízkého východu. O tom, co to Evropě přineslo, už vědí dnes všichni. Být vítačem tudíž znamená být za šílence. Politici střední generace jsou si toho dobře vědomi a chtějí v politice zůstat, jak v CDU/CSU, tak i SPD. Merklová a i Schulz, který požaduje absolutní vítání bez omezení, jsou tak hlavní dvě německé tváře toho, co se díky ilegální imigraci v Evropě děje. A pokud by měla staronová koalice fungovat, začaly padat návrhy, že by v ní neměli být ani Merkel, ani Schulz. Současný návrh na přijímání 220 tisíc ilegální imigrantů ročně, je zatím na vodě.

Zemské organizace SPD proti i hlasy ozývající se z CDU/CSU

SPD Sasko-Anhaltsko, SPD Berlín se vyslovily proti obnovení koalice. Stejně tak se ozývají hlasy jak z CDU, tak i CSU. Proti jsou i Mladí sociální demokraté. Situace začíná připomínat klasickou věc, učedníci už nechtějí mistra. Chtějí se mistry sami stát a ten dosavadní jim stojí v cestě. GroKo musí schválit celá SPD na sněmu, který se koná tuto neděli, bude jich tam 600 z celého Německa. Schulz hraje v SPD o přežití, takže se bude velmi snažit, aby mu to delegáti odhlasovali. Stejně tak i Merkelová, která ví, že jediná věc, která ji udrží na postu kancléřky a v Německé politice bude, když sestaví vládu, ve které bude šéfovat.

Německo v tragické situaci

Je úplně jedno, že tentokrát nejde o hospodářskou krizi a že Němci se mají dobře. Protože k čemu jim je skvělá ekonomika, když jim vláda postupně islamizuje zemi. Vraždy, znásilnění, násilí, útoky na bezvěrce, to vše se v Německu stupňuje. Jediná strana, která proti tomu jasně vystupuje, je Alternativa pro Německo. Ta je momentálně třetí nejsilnější, ale je v tomto boji zcela osamocená.

Autor: TGM, Praha, ČR, 17.1.2018


6. led, 2018

V konferenčním centru v bavorském klášteře Seeon proběhl dvoudenní sjezd CSU. Strana na něm stanovila podmínky, za jakých je ochotna vstoupit do velké koalice zvané GroKo se sesterskou CDU Angely Merkel a socialistickou SPD Martina Schulze. CSU při tom dala veřejně najevo, že bude bránit Bavorsko. Otázkou je, jestli se jí to dá věřit. Opakovaně v tom totiž selhala.

Dva zásadní požadavky

Horní hranice pro roční příjem uprchlíků (200 tisíc) a také prodloužení platnosti ustanovení, které zabraňuje slučování rodin běženců s takzvanou doplňkovou ochranou. To jsou hlavní body CSU k tomu, aby velká koalice mohla vzniknout. S tím zatím souhlasí i CDU Merkelové, ale těžko to projde u SPD. Dalšími požadavky jsou krácení sociálních dávek pro žadatele o azyl nebo zavedení standardizovaných testů k odhalení skutečného věku běženců. Využít k tomu mají i zdravotní testy, to se však nelíbí lékařům. Azylové řízení má podle CSU probíhat na vnějších hranicích EU, tedy v Itálii, Francii, Španělsku, a ne až v německém Bavorsku.

Návštěva Viktora Orbána & Vitalij Kličko

CSU si na konferenci pozvala maďarského premiéra Viktora Orbána, aby tak dala najevo sounáležitost s jeho imigrační politikou a vyslala tak signál, že i ona to vidí podobně. Jenže, ne všichni z CSU jsou z Orbánovy politiky nadšení a považují jej za autoritáře, který jde proti liberální demokracii. Orbán jasně řekl, že "evropští lidé nechtějí žít v terorismu", a že rok 2018 bude obnovením "lidové vůle v Evropě." Dalším z hostů byl boxerský šampion, dnes starosta ukrajinského města Kyjev Vitalij Kličko, ten děkoval CSU za její postoj vůči Rusku a sankcím. Jak vidno, obojetná politika je pro CSU prostě alfou & omegou. Na jednu stranu podpoří Orbána proti EU, na druhé zase podpoří Klička proti Rusku a podpoří EU v jejich sankcích.

Podzimní zemské volby v Bavorsku a strach z konkurenční AfD

CSU je tradičně vítězem voleb v Bavorsku. Na paty jí, ale šlape Alternative für Deutschland. Ve volbách do Bundestagu v září loňského roku 2017 ji výrazně v Bavorsku oslabila, a i nadále jí přebírá voliče. Je to logické. Bavorsko je tradiční středoevropská země, v podstatě skoro jako Česko, jen s tím rozdílem, že se v něm mluví německy. Islamizace, která v něm díky Merkelové probíhá, samozřejmě normálním Bavorům vadí, a když se na ní podílí i CSU, hledají tak stranu, která tradiční hodnoty zastává, a tou je právě AfD.

Seehofer vs. Stegner

„Chci výslovně zdůraznit, že tuto koalici chceme. Osobně udělám vše pro to, aby vznikla,“ řekl Seehofer. To si však nemyslí Steger (místopředseda SPD), který pokračování velké koalice vidí velmi skepticky. Místopředseda SPD Ralf Stegner řekl televizi N24, že sociálním demokratům jsou vyjádření CSU úplně ukradená. Jak tedy může velká koalice fungovat, když si hlavní představitelé těch stran, které ji mají tvořit, vyměňují takové vzkazy přes média, je otázkou.

GroKo s Merkel & Schulzem nebo bez?

Otázkou také zůstává, jestli ve velké koalici, pokud se povede dohodnout, bude i nadále kancléřkou Angela Merkel, a jestli v ní bude i předseda SPD Martin Schulz. Merkelové obliba se výrazně propadá a s přibývajícími útoky ilegálních imigrantů na obyvatele Německa, které rostou jako houby po dešti, se proti ní staví i čím dál více spolustraníků, kteří si uvědomují, že Merkelová je hlavní tváří ilegální migrace. Stejně je tomu i v SPD. Nižší a střední management stran prostě ví, že nespokojenost Němců postupně narůstá a nemůže se před ní schovat za vysoké vládní zdi, tak jako Merkel & Schulz. Je tedy možné, že Groko nakonec bude, ale bez dvou předsedů, možná i bez bavorského Seehofera...

Autor: TGM, Praha, ČR, 6.1.2018 

zdroj:

6. pro, 2017

Vedení SPD nechce, aby byla podpora brána automaticky, a také netvrdí, že do vlády GroKo vstoupí. Jednání mají být o více možnostech, jak federální vládu podpořit. Konečné rozhodnutí o zahájení jednání bude mít ve čtvrtek kongres strany SPD. Vedení  k tomu určilo i základní body, které hodlá SPD preferovat a prosadit, v případě vládní účasti. Spiegel on-line zveřejnil anketu, kde většina příznivců a členů SPD velkou koalici GroKo odmítá...

Podmínky k obnovení spolupráce jsou klasické ze socialistického ranku. Tváří se jako starosociální, které chtějí ochraňovat dělníky, zaměstnance, učitele, odboráře, důchodce, matky s dětmi a rodiny. Nicméně zároveň obsahují také podmínky týkající se ilegální imigrace. Ty jsou takové, že do jedné kapsy sice vláda dělníkům & spol, nasype peníze, ale z druhé jim jich vezme mnohem víc, aby zaplatila stamiliony nekvalifikovaných ilegálů, kteří nepracují, zvyšují kriminalitu, a likvidují německou kulturu a společnost. 

Ukázka bodů:

Německo potřebuje moderní imigrační zákon, který umožňuje příliv kvalifikovaných pracovníků.

Posílení pracovní síly a lepší řízení legálního přistěhovalectví. Lidé před válkou a pronásledování, musí dostat naši plnou ochranu. Horní mez, která zpochybňuje tento princip, odmítáme.

Sloučení rodiny a rodinného života přispívají k dobré integraci. Proto nechceme prodloužit dočasné pozastavení sloučení rodiny.

Základní "Právo na azyl" musí zůstat nedotčené. Potřebujeme úsilí o integraci uprchlíků a nadále podporovat federální vládu v úsilí pro rozdělení imigrantů do měst a obcí. 

Všichni, kteří zůstanou déle v Německu, musí být schopní naučit se náš jazyk a uživit se. Proto chceme výrazně zvýšit dostupnost jazykových kurzů a kurzů integrace na trhu práce.

Podle ankety Spiegel on-line, většina příznivců a členů SPD velkou koalici GroKo odmítá a je spíše pro podporu menšinové vlády CDU/CSU. To však odmítá kancléřka Merkelová. Jednání o obnovení velké koalice tak naplno začnou nejdříve v lednu 2018. Za předpokladu, že to potvrdí  sněm SPD, který začíná ve čtvrtek.

Autor: TGM, Praha, ČR, 6.12.2017

zdroj:
 
30. lis, 2017

Dnes pokračovalo vyjednávání mezi CDU/CSU kancléřky Merkel & zástupci socdem z SPD o velké koalici zvané GroKo...

Autor: TGM, Praha, ČR, 30.11.2017

23. lis, 2017

Dvěma vážnými zraněními skončila v noci bitka dvou ilegálních imigrantů z Afgánistánu, kteří se pobodali nožem, v ubytovně pro imigranty v braniborském Falkensee Havelland. Šlo o 17 letého a 35 letého muže. Vše už vyšetřuje kriminální policie. Jak říkala Merkelová: "Zvládneme to!"

Střední Evropa, Německo, Falkensee Havelland, 22.11.2017

https://www.youtube.com/watch?v=4XEKwiISbD8&t=18s

Autor: TGM, Praha, ČR, 23.11.2017

www.rt.com
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz

Copyright 2017