NĚMECKO

1. čvc, 2020
AfD chce výrazně sníženou nabídku od ARD, ZDF a Deutschlandradio...
 
Očekává se, že velké mediální společnosti budou v budoucnosti platit náklady prostřednictvím poplatku.
 
Strana AfD je od svého vzniku kritikem veřejnoprávního vysílání. Je to příliš drahé, příliš neefektivní, ale ze všeho nejvíce má strana „ pochybnosti o politické objektivitě a nezávislosti “ ARD, ZDF a Deutschlandradio. Alespoň to je to, co se říká v konceptu AfD, který byl představen v Düsseldorfu v pondělí (29. června 2020).
 
Sedm skupin zapojených do konceptu
 
Mluvčí mediální politiky celkem sedmi politických skupin pracovali na myšlence tzv. „ Základního rádia “. Spektrum sahá od NRW po Schleswig Holstein po Durynsko. Koncept počítá s 90% redukcí ve veřejnoprávním vysílání, omezeným mimo jiné na zprávy, kulturu a zpravodajství o amatérských a populárních sportech.
 
Rostou náklady na předplatné v Netflix, Amazon and Co.?
 
Toto rádio by mělo stát pouze deset procent předchozí poptávky, financováno by bylo pouze prostřednictvím poplatku placeného velkými mediálními skupinami. Zástupci strany jménem Netflix, Amazon a Apple, jakož i Springer-Verlag nebo Bertelsmann.
Vzhledem k tomuto poplatku však existuje riziko, že společnosti například připočtou náklady na tento poplatek k předplatným, a že budou pro zákazníky dražší, připustil mluvčí mediální politiky parlamentní skupiny NRW Sven Tritschler.
 
AfD chce vládnout ve všech zemích
 
Koncepce nemá žádnou perspektivu, dokud AfD nebude zapojeno do vlády ve spolkových zemských státech. Tritschler však na žádost potvrdil, že AfD se přirozeně zaměřuje na trvalou vládní účast ve všech federálních státech. „ Je to práce každé strany, “ řekl politik AfD. Federální státy jsou odpovědné za právní rámec příslušného subjektu televizního vysílání.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 1.7.2020
 
Zdroj:
 
https://www1.wdr.de/nachrichten/landespolitik/afd-will-grundfunk-100.html
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!

 

 

 

10. čvn, 2020

Rozhodl o tom německý ústavní soud, který se stížnosti AfD zabýval...

Německý ministr vnitra Horst Seehofer porušil práva opoziční Alternativy pro Německo (AfD), když na webu svého úřadu zveřejnil rozhovor, ve kterém stranu tvrdě kritizoval a mimo jiné o ní řekl, že rozvrací stát. 

Spolkový mluvčí AfD Jörg Meuthen:

„Toto právní vítězství AfD nad Seehoferem je důležitým příspěvkem k politické hygieně v Německu. Spolkový ústavní soud rozhodl, že federální ministr vnitra musí dodržovat zákon - nesmí používat vládní prostředky k hanobení opozice! “

Spolkový mluvčí AfD Tino Chrupalla:

„Už jsme byli úspěšní před federálním ústavním soudem, jsme dnes a budeme i nadále. Federální výkonná rada bude i nadále chránit voliče AfD a členy strany před pomluvami. Právo je na naší straně! “

Autor: TGM, Praha, ČR, 10.6.2020

Zdroj:

https://www.afd.de/meuthen-chrupalla-afd-siegt-vorm-bundesverfassungsgericht-ueber-seehofer/


 

 

27. kvě, 2020
Kříž na rekonstruované kupoli Humboldtova fóra, je kontroverzní...
 
Kříž se má na kupoli dát v pátek. Píše berlínský Berliner Morgenpost. 
 
Křesťanský symbol na rekonstrukci monarchistického paláce, je zpochybňován mimo jiné proto, že Humboldtovo fórum, které tam má být, je kulturní a výstavní centrum, které chce řešit mezietnické a mezináboženské otázky. Nadace je proti křesťanskému kříži, protože ten prý vyžaduje, aby všichni lidé byli podřízeni křesťanství.
 
P.S. Tak tím je řečeno vše, aspoň už je jasno...Německu už není pomoci a je zcela zjevné, že politické neziskovky-nadace a neomarxističtí intelektuálové jsou antikřesťané, tzn. barbaři (v tom lepším případě)...satanisté (v tom horším)...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 27.5.2020
 
Zdroj:
 
 
25. kvě, 2020
Nedobré zprávy z Německa...
 
Vnitřní boje v AfD se vystupňovali, když byl vyloučen Andreas Kalbitz , člen vedení, a šéf Braniborské AfD. Část členů AfD to nyní bere jako podraz. Andreas Kalbitz  a Björn Höcke, byli mluvčí frakce zvané "Křídlo". Ta se po dohodě s vedením AfD sama rozpustila na konci dubna. Úřad pro ochranu ústavy ji sledoval jako "krajně pravicové" a média neustále AfD za to napadala. Kalbitz a Höcke se tedy rozhodli, že frakci zruší. Vedení za to řeklo, že nikoho z frakce nevyloučí, což se ovšem teď stalo. 
 
Vnitřní boj ve straně se vede praticky od odchodu někdejší předsedkyně Frauke Petry. Teď se to ovšem vyhrotilo. Hrozí rozpad strany na západní a východní. Východní část strany v posledních třech volbách v Sasku, Braniborsku a Durynsku udělalo skvělé výsledky, kdy porazilo i vládní strany CDU & SPD. 
 
Jak to celé dopadne se uvidí, a snad to celou stranu nezničí. Ta má teď v celostátních průzkumech jen 9 %. Přitom loni měla skoro 18 %....
 
Mainstream strany a sluníčka už samozřejmě oslavují...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 25.5.2020
4. kvě, 2020
Kdo si myslel, že lhaní a manipulace naší veřejnoprávní ČT, je už skoro na dně, tak není...
 
Má se ještě hodně co učit od své německé kolegyně, veřejnoprávní ARD. Tentokrát jde o dramatickou tvorbu. V Německu oblíbený cyklus kriminálek "Tator" (Místo činu).
 
Nový díl se odehrává v Göttingenu a bere si na mušku "novou pravici". Jde o příběh mládežnické organizace, která se velice podobá Identitářů, nebo Junge Alternative. Také v něm hraje hlavní roli šéfka, která je samozřejmě zlá nacionalistka a je to ke všemu lesba (což by samozřejmě normálně nevadilo, ale protože je to nacionalistka, tak to vadí, kdyby byla sluníčko má vlastní tv pořad, že...) ta se samozřejmě jakoby z oka vypadla Alici Weidel z AfD...
 
Co je, ale totálně neuvěřitelné, je to, že na základě odvysílání tohodle skvostu, napsal na svůj twitter prezident úřadu ochrany Ústavy Dolního Saska Bernharda Witthauta (64, SPD), že:
 
„Dnešní místo činu ukazuje, že #Extremismus a #Racismus se, bohužel, dostal do středu společnosti. Problém # Pravicový extremismus je stále považován za„ mužský “. Vnímaný problém. Ale ženy mohou být také extrémní! “
 
To, že jde smyšlený příběh mu zjevně uniklo. Je zjevné, že Německo vede partička klaunů, která, ale celý cirkus opět zničí...
 
P.S, Perlička na konec. Případ vyšetřuje dvojice kriminalistek, z nichž jedna je černoška, to aby ten rasismus, byl jasně barevný...
 
Brutálně katolické Polsko
 
Tož ještě jedna kriminálka německé televize. Tentokrát o brutálně katolickém Polsku a potratech. Příběh se odehrává na hranicích Německo (Braniborska) a Polska. Jde o nelegální potraty, které jsou v Polsku zakázané. Naštěstí hned vedle je svobodné a krásné Německo, ale pozor! Zlá polská katolická církev nespí!
 
Je to ještě blbější než ten příběh z kriminálky, co jsem psal před tím, o nacionalistické mládeži a nacionalistické ženě..
 
Snad se ČT pochlapí a natočí taky něco tak moderního, progresivního a naučného...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 4.5.2020
 
Zdroj: