ŠVÝCARSKO

7. úno, 2018

Švýcary čeká 4. března referendum o tom, jakou budou mít veřejnoprávní televizi a rozhlas. Nejde jen o výši poplatků, ale také o to, kdo všechno ji musí platit, nebo zda lze přispívat dle libosti na něco jiného. Pro některé občany mohou být poplatky zrušeny úplně...

Švýcarská domácnost zaplatí za rozhlas a televizi 451 švýcarských franků ročně (zhruba 10 tisíc Kč). Poplatky tvoří 73% příjmů provozovatele Swiss Broadcasting Corporation. Na základě referenda z roku 2015, už vláda rozhodla o snížení o 20 franků ročně od 1.1.2019. 
Chystané referendum však může Švýcary osvobodit ještě více a to hlavně domácnosti. Malé a střední podniky poplatky nebudou platit právě od 1.1.2019. 
 
Vysílání funguje ve 4 jazykových mutacích: německé, francouzské, italské a rétorománské. Svolavatelé referenda tvrdí, že v současné záplavě informací a možnosti jejich dosahu je prostě švýcarská veřejnoprávní služba zbytečná a předražená. Nutno podotknout, že i švýcarští tv novináři propadli sluníčkaření a jejich informování například o krizí ilegální imigrace si v lecčems nezadá s německou veřejnoprávní propagandou na německých kanálech Das Erste, ARD nebo ZDF. Nejsilnější vládní SVP (Švýcarská lidová strana) toto referendum podporuje. Soukromých stanic je ve Švýcarsku dost a stačí, že lžou německá, francouzská a italská média, která samozřejmě ve Švýcarsku mohou všichni sledovat. Lidé by si mohli podle referenda také rozhodnout, na jaká média platit, nebo zda neplatit na úplně jiné věci, například švýcarskou kulturu, sport atd...
 
Jak vidno, "přímá demokracie", je prostě poslední a hlavní pákou proti ztotalizovanému establishmentu. Tvrzení české pravdolásky, že Češi, Moravané a Slezané referenda mít nemají, je jen jejich strach z toho, že by přišli o poslední zbytky moci, kterou jim ještě zaručuje rozpadající se EU. Přímou demokracii mají ve vládním prohlášení nové rakouské vlády i Lidovci & Svobodní. O úrovni našich veřejnoprávních médií ani nemluvě, to už je jen lež na lež a předhánění se v ubožáctví a poklonkování Euroislámofilním politikům...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 7.2.2018
 
 
26. lis, 2017
EFTA neboli Evropské sdružení volného obchodu (Norsko, Island, Švýcarsko, Lichtenštejnsko), mělo zasedání v Ženevě. Jde o Evropské státy, které nejsou v EU, ale spolupracují z hlediska obchodu a hospodářství. EFTA je pružnějším a efektivnějším dvojčetem EU. Neřeší totiž politiku, jako je gender, homosexualismus, islamismus a další výplody chorých mozků v Bruselu & Berlíně, ale čistě obchod a hospodářskou spolupráci.
 
EFTA řešila další možnosti obchodu s Velkou Británií a také se připravuje na Brexit. Možnosti toho, že by se VB do EFTA vrátila (bylo kdysi jeho členem), jsou otevřené. Dále řešila obchodování s Tureckem. Pokračují obchodní jednání s Indií, Malajsií a Vietnamem, s cílem dokončit je v roce 2018. Jednání s Mercosurem (Argentina, Brazílie, Uruguay a Paraguay) vstoupila do II. kola. Problémy jsou v otázkách kolem zemědělství.
 
Podepsána byla i dohoda s Moldavskem. Kromě 27 dohod o volném obchodu, které se týkají 38 zemí, má EFTA nyní sedm prohlášení o spolupráci.
 
Pokud by Česko vystoupilo z EU, může požádat o členství v EFTA, nebo o obchodní a hospodářskou spolupráci a žádné otřesy je čekat nebudou, tak jak vyhrožují eurohujeři a další přitakávači Bruselu & Berlína.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 26.11.2017
 
zdroj:
 
16. lis, 2017
Město Curich se rozhodlo, že již nebude zveřejňovat národnost pachatelů trestných činů.
Statistiky totiž ukazují, že trestné činy ve Švýcarsku jsou významně spjaty s ilegální imigrací.
 
V listopadu 2010, si v referendu Švýcaři zvolili iniciativu strany SVP (Švýcarská lidová strana), která určila, že cizinci, kteří spáchají trestný čin budou okamžitě vyhoštěni ze země. Levicově - Zelená radnice města Curich se tak snaží skrýt jasnou věc a pravdu. Zelení vyžadují transparentnost, ale samy se jí brání, pokud neodpovídají jejich ideologickému vidění světa.
 
SVP netoleruje cenzurní politiku radnice města Curich a zahajuje tak kantonální iniciativu, která má věc napravit, aby radnice tyto kroky vzala zpět a aby v policejních zprávách byla uvedena státní příslušnost pachatelů a jejich národnost, tak jak tomu bylo doposud!
 
V průběhu ledna 2018 začne sběr podpisů pod iniciativu. Je potřeba 6000 podpisů během 6 měsíců. Po - té bude iniciativa odevzdána na radnici a bude muset být sjednána náprava.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 16.11.2017
 
zdroj: