ŠVÝCARSKO

30. dub, 2020
Jak vidno i švýcarská justice koná ve jménu všeho dobra...
 
Jean-Luc Addor (radní za SVP, Švýcarská lidová strana) byl shledán vinným z rasové diskriminace v odvolacím řízení u kantonálního soudu. Před lety napsal na twitter a facebook, "Chceme toho víc" (multikulti obohacení), jako reakci na střelbu v mešitě v St. Galenu. Švýcarská islámská ústřední rada (IZRS) poté podala trestní oznámení proti Addorovi za rasovou diskriminaci. Politik se brání tím, že šlo samozřejmě o ironii, což ale soud neuznal a odsoudil jej. 
 
Addor podle soudu spíše vyvolal dojem, že členy islámské náboženské komunity jsou lidé, pro které život nemá žádnou hodnotu. Podle jeho diskriminačního sdělení politik podpořil nebo dokonce posílil nepřátelský postoj k muslimům, rozhodl okresní soud v roce 2017. Kantonální soud dnes, kde se politik odvolal, považuje Addorova prohlášení za „jasné podněcování k nenávisti ke skupině lidí kvůli jejich náboženské příslušnosti“. Kromě toho si politik SVP zvolil formulaci, která doslova brutálně vyjádřila výzvu k opakování vraždy v mešitě, napsal soud ve svém rozsudku zveřejněném ve středu.
 
Addor tento rozsudek nechce přijmout. Poté, co byl odvolacím soudem dnes oznámen rozsudek, oznámil, že se odvolává k federálnímu soudu.
 
„V této zemi není moc vůle pro pochopení ironie,“ řekl ve videu zveřejněném na různých sociálních sítích. Politik to vidí „jako oklešťování svobody projevu nebo přesněji to, co z ní v této zemi v ohroženém stavu zbývá“.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 30.4.2020
 
Zdroj:
 
 
19. dub, 2020
Zajímavý článek vyšel ve švýcarském Neue Zürcher Zeitung...
 
(mimochodem zdá se mě, že jde o jedny z mála tradičních novin v Evropě, které se snaží objektivně reagovat na současný stav našeho kontinentu). Autorem je David Engels, ten je profesorem římských dějin na Université Libre de Bruxelles. V současné době je profesorem výzkumu v Západním institutu v Poznani.
 
David Engels reaguje na komentář německého politologa Markuse Lindena. Ten píše, že státy jako je Polsko, Maďarsko, se snaží zneužít koronakrizi ke svým diktátorským choutkám. Prý je v tom podporují i místní právní intelektuální elity. 
 
Engels píše, že:
 
"Není den, aby se němečtí nesnažili uspokojit svoji hlubokou potřebu moralizujícího hodnocení, svých sousedů"...
 
Linden píše, že například vláda Polska, je v současné době v procesu diktatury, že ruší demokracii atd...Polská vláda je proti "vítací kultuře německa, proti neomarxistickým médiím, potírání křesťanských hodnot, relativizaci manželství genderovou & LGBTQ ideologií, píše Linden, tím definuje, že vše co Polská vláda popírá, je čistá a skutečná demokracie a že všechny ostatní postoje musí být vyloučeny z debaty. Zároveň píše, a ptá se jestli náhodou není autoritářské, že vládne jedna strana. To, že polská Právo & Spravedlnost (PiS), vyhrála drtivě opakovaně volby, mu zjevně uniká. 
 
Dále pak neustálé nálepkování, jako diktatura, nebo fašista, nakonec zcela otupí, tyto slova a může se stát, že až přijde opravdová diktatura, nebude to už nikdo řešit, protože budou všichni unaveni těmito moralizujícími nálepkami...
 
Moralistické osočování Polska, Maďarska i Česka, je dnes mainstreamem mezi západními intelektuály, kteří tak podporují módu, která je stejně nebezpečná, jako diktatura o které neustále žvaní...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 19.4.2020
 
 
 

 

6. dub, 2020
Před dvaceti lety v dubnu na jaře 2000, rezignovala na post předsedkyně socdem SP Švýcarska, Ursula Koch...
 
Byla tři roky první předsedkyní sociální demokracie v její historii. Od té doby zmizela z politického i veřejného života. Dvacet let ji v podstatě nikdo neviděl a nikdo neví kde žije. Nedaří se ji vypátrat ani novinářům, ani socdem SP. Novináře v oblibě neměla a slavná je její věta:
 
„Nesnáším tyranii médií“ & „Nečtu noviny“
 
Nicméně byla oblíbená u voličů. Než se dostala do švýcarské Národní rady, byla na radnici v Curychu, kde pronesla slavný projev: 
 
"Město už stojí"...
 
Ten se zabýval tím, že nedoporučoval další urbanistické řešení a architektonické stavby, které by měnili historický ráz města. Byla v podstatě konzervativní političkou, ale nalevo, byla i podobná Margaret Thatcherové. Progresivistické křídlo strany, které v tu dobu nabývalo na síle, ji však neustále napadalo, pro její rezervované postoje vůči věcem které jsou dnes hlavní agendou neoliberálů a neomarxistů, tzn. gender, lgbtq, ilegální migrace atd, klima atd...
 
Dnes by se takováto konzervativní levicová politička hodila a to nejen Švýcarům...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 6.4.2020
 
Zdroj:
 
 
 
 
 
 
 
 
2. led, 2020
Spor mezi protestantskou pastorkou Christine Dietrichovou a Antifou ve Švýcarsku dosáhl nové úrovně. Na Štědrý den přerušila Antifa její mši, ve vesnickém kostele Kleinhüningenu / Basileji...
 
Mše teprve začala, varhaník zahrával úvodní skladbu, když vstalo několik maskovaných lidí. „Ještě předtím jsem si těchto lidí nevšimla,“ říká pastorka Christine Dietrichová, která tuto bohoslužbu vedla. Zdá se, že mladí lidé seděli v kostele jen jako obyčejní věřící a krátce nato se přestrojili.
 
"Vstali a rozložili své transparenty" říká Dietrichová. Někteří věřící si původně mysleli, že jejich představení bylo součástí programu. „Naše poselství je: mír namísto agitace církve,“ zvolala aktivista. Dietrich bude kázat o světle a míru. „Ale tento mír je pokrytecký!“ Pastorka po celá léta provozovala extrémně pravicový web a nikdy se od něj nedistancovala. "Vyzýváme ji, aby se dnes postavila proti islamofobii a rasismu."
 
Konkrétně pastorku obviňují z toho, že přispívala jako autorka na webové stránce „PI-News.net“. Za to ji Antifa obviňuje z islamofobie a rasismu.
 
Státní zastupitelství v Basileji zahájilo řízení pro podezření z narušení svobody vyznání a kultury v souladu s článkem 261 Švýcarského trestního zákoníku. V projednávaném případě jde o úřední delikt, a proto státní zastupitelství zahájilo vyšetřování z vlastního podnětu. Úřad se rozhodl udělat tento krok po zhlédnutí videa zveřejněného v médiích.
 
Autor: PI-News.net, Švýcarsko - Německo, TGM, Praha, ČR, 2.1.2020
 
Zdroj:
 
 
21. říj, 2019

Včera byly parlamentní volby do Národní rady i Státní rady (rada kantonů) ve Švýcarsku...

Do Národní rady je vyhráli SVP (Lidovci), kteří jsou antimigrační, nicméně ztratili 11 křesel a mají 54 křesel. Za vítěze se můžou počítat Zelení, kteří získali o 17 křesel víc, než minule a mají 28 křesel + další Zelení/GLP (ještě více doleva) získali 16 křesel, dohromady tedy mají 44 křesel.

Systém vlády je ve Švýcarsku takový, že na něm v podstatě participuje každá ze stran z Národní rady, která má více jak 20 poslanců. Nicméně vládu dál zjevně povedou vítězní SVP Lidovci. Nicméně posílením Zelených bude Švýcarsko tlačeno směrem k EU. Ve Státní radě kantonů by nemělo být tak Zeleno...Národní rada má 200 poslanců. Volební účast jen 46 %...

SVP - Lidovci - 25, 8 % 54 poslanců (-11)
SP - Socialisté - 16,6 % 38 poslanců (-5)
FDP - Liberálové - 15,3 % 29 poslanců (-4)
Zelení - 13 % 28 poslanců (+17)
CVP - Křesťansko - demokratická & Lidová strana 11,4 % 25 poslanců (-3)
GLP - Zelení liberálové 7,9 % 16 poslanců (+9)
BDP - Občanská pravice 2,4 % 3 poslanci (-4)
EVP - Evangelická strana 2,2 % 3 poslanci (+1)
Lega - Regionální Ticiano 0,8 % 1 poslanec (-1)
PdA - Komunisté & Labour 0,6 % 1 poslanec (0)
Ostatní - 3,8 % 2 poslanci (+2)

Autor: TGM, Praha, ČR, 21.10.2019

Zdroj:

https://www.srf.ch/news

https://www.nzz.ch