SRBSKO

10. kvě, 2020

Ruský speciální vojenský tým, který provádí dezinfekce v Srbsku proti koronaviru, dorazil do městečka Drvengrad...

Konvoj 24 ruských vojenských lékařů v pěti speciálních vozidlech, přijelo z hraničního přechodu Rača, kde čekali na povolení ke vstupu do Bosny & Hercegoviny, odjel na horu Mečavnik, kde je městečko Drvengrad/Kustendorf, které vybudoval Emir Nemanja Kusturica. Do Bosny & Hercegoviny nedostala speciální vojenská jednotka povolení ke vstupu.

Proti bylo vedení Bosny v Sarajevu i když původně jednotku pozvalo. Část vedení z řad bosenských muslimů (Sefik Dzaferovic - předseda, který podporuje islamizaci Bosny), svůj souhlas nakonec údajně odvolala. Srbská část Bosny, Republika Srbská byla pro (předseda Sněmovny národů parlamentu Bosny & Hercegoviny a prezident HDZ Bosny & Hercegoviny, Dragan Covič), jenže povolení musí být z hlediska federace Bosny & Hercegoviny v radě federace celkové, což se nakonec nepovedlo.

Emir Nemanja Kusturica řekl, že" Rusové splnili úkol, který jim byl přidělen, k velké spokojenosti a že jim děkuje."

Autor: TGM, Praha, ČR, 10.5.2020

Zdroj:

 
10. dub, 2020

Srbský režisér Emir Nemanja Kusturica ve svém článku s názvem „Byla to globální civilizace, která se tvářila, že dokáže něco udělat, a nyní jsme svědky toho, že se nedá dělat nic“, poukazuje na současnou krizi a bezmocnost globalizmu...

Morálku definovali Platón, Kant, Nietzsche, Ježíš Kristus, ale jelikož se příliš nemluvilo o nemorálnosti, zdá se mi, že došlo k nedorozumění...

Ať už je cokoli vpuštěno do vašich domovů pomocí obrazovky klepnutím na dálkový ovladač, jste svědkem přispívajícím do globalizovaného undergroundu. To vše v době, kdy je lidská nemorálnost předpokladem úspěchu, v době, kdy zapadá slunce civilizace, které jsme obdivovali až do včerejška.

Pak jsou všichni ti hosté na obrazovce jen podvodníci, prostitutky, které legalizovaly tuto konstrukci, politici, kteří jediné co pro svět udělali je to, že zbohatli a nakonec z tohoto světa pochází jen koronový virus.

Byli jsme infikováni už dávno. Nejsme dospělí, naše děti a vnoučata žijí v době, kdy je důležitější, co říká sportovec nebo herec, ne doktor PhD, který ví, o co jde, virolog, který nemohl najít vakcínu, protože byl placen jako řidič kamionu.

Zdálo se, že to byla globální civilizace, která je schopna udělat cokoli, a nyní jsme svědky toho, že nemůže nic dělat. Každý sportovec, nebo herec, který se předváděl, byl důležitější než vědci, virologové, onkologové. Každý, kdo hřměl neslýchaným bohatstvím, se stal filosofem a ekonomemkaždá populární děvka v televizi nám říká, jak uspořádat svět, jak uspořádat rodinný život.

Ve světě, kde je realita hanebná, podívaná je sakrální, kde vědci nemají místo, budeme potrestáni smrtí, protože jsme dříve neměli sílu si uvědomit, že bohatství nedokáže všechno, a věřili jsme v tuto lež.“

Autor: Emir Nemanja Kusturica, Kustendorf-Mečavnik, Srbsko, 10.4.2020

Zdroj:

https://rs.sputniknews.com/komentari/202003191122096117-kusturica-o-koronavirusu-dzaba-im-pare-nemaju-rjesenje-za-sicusnog-kovida/


 

 

18. led, 2020

13. Kustendorf ve znamení bílé "svobodné" kočky...

Tak jsem po roce opět v Kusturicově Kustendorfu. Filmový & hudební festival, který režisér už 13 let pořádá, se stal příjemným setkáním filmařů, kteří řeší filmy a pokud mají nějaká politická vyjádření, to není v tom stylu, jako když u nás komedianti a filmaři moralizují a přejí si, aby zemřel prezident Zeman.

Kusturica je jedním z nich, rád provokuje, ale umí to vysvětlit a vyargumentovat. Tak například festival zahájil v tričku, které požaduje svobodu pro Juliana Assange.

Assange, který je ve vězení Belmarsh od května 2019, a nedávno řekl příteli, že jeho zdraví se pomalu zhoršuje.

„Pomalu tady umírám,“ řekl Assange.

Jak víme, takto zemřel ve vazbě i Jugoslávský prezident Slobodan Miloševič, kterému u soudu v Haagu nic neprokázali...

Autor: TGM, Kustendorf, Mokra Gora, Srbsko, 18. 1. 2020
 
 
 
6. led, 2020
Když Bakir Izetbegovič (syn Alija Izetbegoviče) mluví o morálce...
 
Emir Nemanja Kusturica:
 
- Izetbegovic, když mluví o morálce, tak zapomíná, že jeho lidé vykradli byt mých rodičů. Zapomíná, že v našem domě v Sarajevu dali bombu a dům vypálili,  tvrdí, že můj otec, který byl partyzánem, byl ve Četnik, aby ospravedlnil rabování, našli v bytě 3000 dolarů, které jsem rodičům během války v Jugoslávii, poslal z Ameriky. Zabavili můj byt, zbořili dva naše domy ve Visoku.
 
- Vůdce SDA (Strana demokratické akce) Bakir Izetbegovic, kritizoval také nositele Nobelovy ceny Petera Handkeho. Ten podporoval Srbsko během války v Jugoslávii a na Kosovu a je můj přítel. V SDA mimo jiné usoudili, že Handke „zradil lidstvo, pravdu a spravedlnost a tradici evropského humanismu“ a patří mezi nejhlasitější moje obránce, a že i já jsem „spáchal podobnou zradu všech lidských a morálních zásad."
 
Rakouský spisovatel Peter Handke obdržel v úterý 10. prosince Nobelovu cenu za literaturu 2019. Kusturica uvedl, že se zúčastnil předání Nobelovy ceny Handkemu ve Stockholmu na Handkeho pozvání, a připomněl, že přátelství vzniklo v roce 1995, když obdržel Zlatou palmu v Cannes za film "Underground", na jeho ocenění  si stěžovali francouzští intelektuálové, vedeni Bernardem. Henry Levi, aniž by ten film viděli.
 
- A nakonec, jsem prý já nemorální, protože chodím na setkání s přáteli, bez ohledu na jejich politické přesvědčení.
 
Autor: Emir Nemanja Kusturica, Srbsko, Bělehrad, TGM, Praha, ČR, 6.1.2020
 
Zdroj:

https://informer.rs/vesti/politika/478277/bakire-kad-pricas-moralu-zaboravljas-tvoji-ljudi-opljackali-kucu-mojih-roditelja-kusturica-rasturio-izetbegovica-zbog-kritikovanja-handkea?


 

 

 

25. lis, 2019
Srbský bard, režisér, producent, muzikant, herec, scénárista, spisovatel, Kusturica právě oslavil 65 let...
 
Přinášíme pár jeho tezí a citátů z jeho textů, besed a přednášek, které se týkají minulosti, přítomnosti i budoucnosti...
 
Dokonalost obrazu nás oddělila od cesty k Nejsvětější trojici 

„Čas, ve kterém žijeme, je zcela pohanský a na většině naší planety je otevřený a zcela bez zábran, je to v rozporu se skrytou lidskou potřebou intimity. Vše je na prodej a vše je zarámováno dokonalostí HD obrazu, který nás oddělil od cesty k Nejsvětější Trojici“...

"Postupem času se stále více domnívám, že Bůh může být hledán v kultuře, vše je skryto v chemii, kterou člověk uvolňuje v okamžiku, kdy se setká s hrou, vznešeným filmem a sportovní událostí." 

Spisovatel Peter Handke & Srbové

"Pravda, že Peter Handke získal Nobelovu cenu, potvrzuje nejlepším způsobem, že bychom nikdy neměli uznávat nezávislost Kosova. Nobelův výbor poskytl důkazy o jeho (Handkeho) nevině: to znamená, že byl mezi vinnými pouze proto, že přemýšlel jinak a odlišně se vyjádřil ke stejnému tématu, které bylo tehdy v roce 1999 ideologizováno. Máme dlouhou cestu k obraně naší neviny, kterou musíme my (Srbové) dokázat. My (Srbové) jsme v Handkem našli našeho archeologa."

Vyhlazení paměti

"My (Srbové) jsme spolu s Rusy zůstali součástí křesťanské kultury, kterou nezatěžovala odstředivá moc západních států "Atlantismu." A pokud to bylo možné, zůstali jsme tím, kým jsme." Jak dlouho tak můžeme takový být? Závisí to na tom, zda Kosovo uznáme (srbské úřady) nebo ne, zda můžeme zachránit Republiku Srbskou v Bosně. “

„Oni (atlantisté) stále nedokázali připravit nás (Rusy & Srby) o naše vlastnosti, a co je nejdůležitější, neopustili jsme myšlenku, že naše církev a víra, kultura jsou magnetické síly přežití a naše budoucnost, ta víra ve věčnost duše je bránou ke svobodě.“

"Doufáme, že ruský vůdce Vladimir Putin nikdy nedovolí, aby Kosovo bylo přijato do OSN. To nelze dovolit, i když přicházejí signály z Bělehradu do Moskvy, že byla nalezena nějaká dvoustranná dohoda. Prakticky nekontrolujeme většinu Kosova a de facto je to v jejich rukou, a de jure je nemůžeme neuznat ani po sto letech, protože ukradli naše historické a duchovní dědictví.“

Autor: TGM, Praha, ČR, 25.11.2019

Zdroj:
 
 

https://iskra.co/andricgrad/predavanje-emira-kusturice-peter-handke-apostol-istine