SRBSKO

16. pro, 2018

Kosovská armáda – další selhání balkánského míru v režii liberální demokracie...

Jakoby jednostranné vyhlášení nezávislosti Kosova nebyl dostatečný výsměch všem obětem kosovsko-albánských válečných zločinů devadesátých let, nyní se k tomu připojuje i vznik armády „Kosova“. Armáda, která je výsměchem tisíců srbských obětí. Armáda, která je porušením samotných mírových dohod a rezolucí OSN. Armáda, jejíž vznik ukazuje dvojí metr západního společenství a bezzubost OSN.

Vznik „kosovské armády“ je nejen porušením rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1244, která určuje, že mírové síly KFOR a zhruba 1,000 srbských vojáků, mohou být jedinými ozbrojenými složkami na Kosovu, ale hlavně jde o legitimizaci a posílení narkoteroristické Kosovské osvobozenecké armády. Teroristická organizace, s jejímiž vůdci se pusinkovala i pravdoláskou tolik opěvovaná Madeleine Albrightová, zapříčinila smrt více než tří tisíc Srbů, ale i Albánců, kteří se odmítli přidat k jejím teroristickým aktivitám. Tisíce kusů lidských orgánů vyřezaných ze srbských vlastenců bylo prodáno přes Kosovskou osvobozeneck ou armádu bohatým klientům na západě. Dnes západ žalostně selhává, když ústy USA, Velké Británie a Německa legitimizuje vznik kosovské armády.

Srbský premiér Alexandr Vučić, ve vzácném záchvěvu vlastenectví, prohlásil, že je povinností KFOR rozpustit novou kosovskou armádu, pokud nemá dojít k porušení rezoluce OSN. Pokud však nyní Západ dokazuje, že je zde dvojí metr a rezoluce OSN nemají žádnou hodnotu, je na místě, aby Srbsko osvobodilo provincii Kosovo z rukou albánských vzbouřenců, kteří jí drží a pustoší už téměř dvacet let.

Generální tajemník Jens Stoltenberg, vzdor názorům svých amerických mecenášů, prohlásil, že lituje rozhodnutí Kosovského shromáždění na vznik kosovské armády navzdory výtkám NATO a při současné napjaté balkánské situaci. Podobnou kritiku vyjádřila i Federica Mogherini.

Vyzýváme vládu České republiky a Parlament České republiky, aby přijali usnesení odsuzující vznik tzv. kosovské armády, jejíž působení legitimizuje činnost neblaze proslulé Kosovské osvobozenecké armády.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.12.2018


 

4. lis, 2018
"Mladí lidé dnes žijí bez ideologie, nebo vzývají falešnou levici a největším bojovníkem za tuto falešnou levici (neomarxismus), je jedním z nejbohatších Američanů (Soros), je to paradoxní. Jedná se o mechanismus, který přemohl náš dnešní svět."  Emir Nemanja Kusturica
 
Autor: Emir Nemanja Kusturica, Mokra Gora, Srbsko, TGM, Praha, ČR, 4.11.2018
13. říj, 2018

Tento týden vyšla nová kniha slavného srbského a světově uznávaného filmového režiséra Emira Nemanji Kusturici, pod názvem Co bych měl dělat ? Jedná se o deníky a texty, které pokrývají období od turbulentních devadesátých let až po současnost a od pera člověka, který je již osvědčeným spisovatelem...

Jak vydavatel na svém webu uvádí:

"V této knize je všechno: emoce, osudy, drama, osobnost, myšlenky, postoje, polemika ... Každý den.

Talentovanému, inteligentnímu, vzpurnému, tvůrčímu Emiru Nemanji Kusturicovi není žádné téma příliš vzdálené ani neznámé. Každého si je vědom. Každá z nich pochází z plnokrevných příhod. Každému je stejně oddaný. S vášní. S láskou. A když píše o sarajevských občanech a jejich trampotách; a když se v Praze potýká s názory někdejších spolužáků na FAMU a raději se věnuje pražskému kulturnímu "Undergroundu"; a když je polemický s francouzskými filosofi; a se srbskými producenty komerčními; a pravoslavnými a srbskými pravoslavnými křesťany...

Kusturica je upřímný. Jemný a divoký. Sentimentální a neobvyklý.

Žijící v písmu, přesvědčivý ve vyvolávání atmosféry, sugestivní pro myšlenku, zuřivý při jednání s útočníky. Viskózní a vtipný.

Kusturica nabízí sbírku témat, nápadů a postojů.

Veškerou svoji intezitu životní začlenil do těchto hrubých, šťavnatých a hořkých textů ze svého deníku. Po více než dvě desetiletí zde praskli jeho myšlenky a pravdy. A všechno je opět živé jako včera.

Unikátní Emir Kusturica! 

Knihu lze objednat prostřednictvím webových stránek Vukotić Media a brzy bude k dispozici ve všech hlavních knihkupectvích. Kniha vyšla v srbštině.

Autor: Iskra.co, Srbsko, 13.10.2018
 
Zdroj:

http://iskra.co/kultura/sta-mi-ovo-treba-iz-stampe-izasla-nova-knjiga-emira-kusturice/


 

24. srp, 2018

Píšu román, který vyjde v Číně, a pak v Evropě, a na základě té knihy natočím film...

Film jako moderní příběh, který bere v úvahu všechny významné motivy a individualitu v tomto novém století a nějakým způsobem morální přezkoumání doby, v Číně, kdy začala prosperovat se svou ekonomikou a její populační nárůst. Ta situace, kterou se snažím vytvořit, zavádí morální dilema, které bylo nalezeno v literatuře, nebo v muži, který vypadá jako lord Myškin v "Idiotovi" a Raskolnikov, který zabil lichvářku a přemýšlel, jestli má pravdu.

Všechny tyto otázky byly dnes již vyřčeny, ale najednou se staly velmi významné, protože morálka je kategorie, která se dnes světu skoro vyhýbá. Svoboda a její vnímání již nejsou předmětem výzkumu, protože všechny tyto teorie se utápí v praxi, co víme o naší minulosti, nebo z toho, co očekáváme v budoucnu. Bez takových věcí a jevů nebo konceptů, jako je morálka a svoboda, je velmi obtížné hovořit o tom, co nás zítra čeká...

Autor: Emir Nemanja Kusturica, Mečavnik, Srbsko, 24.8.2018


 

19. čvc, 2018

Věhlasný srbský režisér Emir Kusturica v rozhovoru pro RT uvedl, že si dokáže představit scénář, při kterém se západní Evropa nebo Spojené státy pokusí o invazi do Ruska, tak jak to svého času učinili Napoleon a Hitler. Podle něj však ani tento pokus ovládnout Rusko neuspěje. Místo toho dojde ke sjednocení Eurasie. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes (Russia Today)...

„Západní Evropa nebo Amerika se mohou pokusit o to samé co Napoleon,“ řekl Kusturica, když mluvil o vztazích mezi Západem a Ruskem. „Napoleon šel do Ruska se 600 tisícem vojáků, ale vrátil se s 30 tisíci. Hitler byl taky poražen,“ uvedl. Na druhou stanu ale věří, že během pěti let se lidé na celém eurasijském kontinentě spojí a jejich život bude mnohem lepší, ale pouze za podmínky, že nebude velká válka.

„Nakonec může dojít, když už ne k politickému, tak jistě k ekonomickému sjednocení eurasijského kontinentu… Je to nevyhnutelné,“ řekl. Západ a Východ budou společně vyrábět zboží v rámci sjednocené Eurasie.

 Jsme svědky krachu Evropské unie

„Umělý svět“, vykonstruovaný „evropskou elitou, degeneruje“, řekl Kusturica. „Máme Německo, které je na špici ekonomického úspěchu, ale máme migrační krizi, která byla importována zvenku,“ domnívá se režisér a poznamenává, že i on sám se považuje do jisté míry za migranta a proti migraci samotné nic nemá.

Podle něj však současná migrační krize byla vytvořena uměle, aby došlo ke zničení národních států. Na adresu migrantů řekl: „Mají zničit Evropu a zaměnit krev Evropy, abychom neměli národní státy, ale regiony, ve kterých náboženství a kultura nebudou důležité?“ klade si otázku Kusturica.

Svět je podle něj nyní svědkem krachu Evropy, kdy měl na mysli projekt Evropské unie. Dále tvrdí, že politické elity vytvářejí krize na Blízkém východě, rozpoutávají války a ponoukají migrační vlny přímo do Evropy. „Ti, kteří jsou zodpovědní za tuto degradaci, pouze podněcují války a otevírají dveře chaosu,“ řekl Kusturica.

Autor: Emir Nemanja Kusturica, Srbsko, RT, TGM, Praha, 19.7.2018

Zdroj:

https://www.rt.com/news/433489-emir-kusturica-interview-rt/

https://cz.sputniknews.com/svet/201807177732372-kusturica-evropa-usa-rusko-valka/