POLSKO

19. kvě, 2020

Letos se budou v Polsku konat prezidentské volby, které mohou mít významný vliv na řadu dalších let vývoje svobodné polské republiky...

Konat se už měly 10. května, ale kvůli koronavirové pandemii a rozhodnutí polského ústavního soudu došlo k jejich odložení. Očekává se, že se budou konat v červnu, nebo červenci tohoto roku, a to ve vypjaté atmosféře nepřetržitých útoků zahraničních masmédií, politických elit, zahraničních institucí a nátlakových skupin proti současné polské vládě, která už řadu let systematicky pracuje na obrodě polského národa, národní kultury a polského státu.
 
Polské obrozenectví a suverenitu zastupuje dosavadní prezident a zástupce strany Právo a spravedlnost Andrzej Duda. Duda jako prezident se podílel na boji o povahu ústavního soudu a ústavy samotné v Polsku, vystoupil pro soudcokracii a vystoupil proti svalování viny za Německem zorganizovaný holokaust na Polsko, jak se to dělo a děje v rámci historického revisionismu, který postihuje Polsko. Postavil se proti migrantským kvótám a za spolupráci s Čínou a partnerství v rámci projektu Nové hedvábné stezky. V průzkumech z let 2017 a 2018 byl hodnocen jako druhý nejpopulárnější president za Alexandrem Kwaśniewskim.
 
Hlavním vyzyvatelem byla dlouhou dobu Małgorzata Maria Kidawa-Błońska, zástupkyně opoziční Občanské platformy, bývalá mluvčí vlády, současná vicemaršálka a bývalá maršálka polského Sejmu, která ale zřejmě nezvládla tlak okolo kampaně a zhoršující se preference v rámci předvolebních průzkumů. Poslední průzkum jí přisuzoval pouhých 5%. Proto jí nahradil Rafal Trzaskowski, který má být zoufalým pokusem o sjednocení a posílení rozbité polské opozice.
 
Místopředseda Občanské platformy, bývalý vládní ministr pro digitalizaci ve vládě zbankrotovaného bývalého premiéra Donalda Tuska, dnes (ne)významného euroúředníčka. Trzaskowski je zároveň současným starostou Varšavy a v této pozici využívá své moci k šíření liberální agendy, a nyní v době, kdy polský národní stát bojuje o svou kulturní povahu proti šířením LGBT skupinek, Trzaskowski podepsal ideologický dokument deklarace LGBT+, kterým začal rozšiřovat vliv LGBT aktivit v rámci Varšavy. Vystudoval řadu elitních škol a kosmopolitně laděných univerzit a dlouhá léta působil v rámci eurobyrokracie a v Evropském parlamentu a různých integračních komisích, což posunulo jeho hodnotoví žebříček pryč od Polska a potřeb polského lidu, směrem k potřebám západních států.
 
Kromě prezidenta Dudy a kandidáta Občanské platformy jsou ve hře ještě čtyři další kandidáti. Robert Biedroń, LGBT aktivista a poměrně úspěšný vůdce slepence levicových, prounijních a liberálních skupin „Levice“, které sdružují Demokratickou levicovou alianci, stranu Jaro a stranu Levice společně. Tato formace byla v parlamentních volbách vcelku úspěšná, ale průzkumy přisuzuji Biedrońovi 5-6% hlasů.
 
Wladyslaw Kosiniak-Kamysz je zástupce středové a agrárnické Polské lidové strany. Strana je konzervativnější, než Občanská platforma, ale taky se vymezuje vůči polské vládě. KosiniakKamysz byl navíc dlouholetým ministrem práce a sociálních věcí ve vládě výše zmíněného Donalda Tuska. Průzkumy mu přisuzují téměř 10%, ale oslabil ve prospěch Trzaskowského.
 
Krzysztof Bosak je zástupcem národně konzervativní a pravicové formace KWiN – Konfederace svobody a nezávislosti, která vystupuje proti Evropské unii, podporuje křesťanský charakter Polska, konzervativismus, vlastenectví a monarchismus, ale je to spíše okrajová formace, protože všechny významné body polského obrozenectví naplňuje právě vláda Práva a spravedlnosti. Bosakovi se přisuzuje asi 7% hlasů
 
Posledním kandidátem, o kterém se hovoří, je Szymon Holownia, opoziční liberální publicista, novinář, humanitární pracovník a televizní hlasatel a moderátor. V některých průzkumech se objevoval právě on jako potenciální hlavní vyzyvatel Andrzeje Dudy, ale o své místo na výsluní přišel s nástupem Trzaskowského, kdy se propadl z dvacetiprocentních preferencí na pouhých 10%.
 
Samotnému prezidentu Andrzeji Dudovi průzkumy přisuzují v průměru 47-48%, a protože konzervativní Bosak tvoří rezervu dalších 5-7%, je vítězství prezidenta Dudy, a tím i potvrzení stávajícího kurzu polského národního státu potvrzené. 
 
Roztříštěná a zoufalá opozice liberálních demokratů se bude snažit vztekle útočit na polskou vládu, zneužívat své zahraniční podpory, bude se snažit odkládat volby, jak jen to půjde, aby otupila vůli polských občanů, aby je zmanipulovala a obelhala ve prospěch zářné liberální budoucnosti, pod kterou už trpí, některé západní státy, kde se nově zavádí výuka arabských jazyků.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.5.2020
5. kvě, 2020

Tož, mediálně zbrojit, začali i liberálové v Polsku...

422 milionů PLN (2532000000 Kč) je částka, kterou Telewizja Polsat zaplatí za nákup skupiny Interia. Transakce se provádí z vlastních zdrojů televize. Telewizja Polsat již uzavřela předběžnou dohodu se společností Bauer Media Group, majitelem skupiny Interia - informovala polská tisková agentura.

Polsat TV je liberálně proeurounijní televize, která dříve byla celkem objektivní, dokud nenabrala někdejší eurohujerské novináře z veřejnoprávní polské TVP. Ti odešli, nebo byli propuštěni v roce 2005, kdy volby vyhrálo Právo & Spravedlnost. Z Polsat TV tak za 5 let udělali hlásnou troubu liberální opozice...

Jak vidno boj o střední Evropu pokračuje...

Autor: TGM, Praha, ČR, 5.5.2020
 
Zdroj:
25. dub, 2020
Státní zástupkyně Ewa Wrzosek, zahájila vyšetřování prezidentských voleb...
 
Vyšetřování prezidentských voleb (znemožnilo by volby a obhajobu prezidenta Dudy jeho mandátu prezidenta, ten vede v průzkumech drtivě a dosahuje až na 45%). To vyšetřování dnes zrušil jiný státní zástupce. takže volby ohroženy nejsou...Je to pořád stejné, když eurohujeři nejsou schopni vyhrávat volby, kdy jejich kandidátka dosahuje max 24%, tak se snaží ty volby napadnout a zrušit...
 
Zároveň je proti Wrzosek vedeno trojnásobné disciplinární řízení. Ve zkratce. Wrzosek veřejně napadá vládu na půdě soudu, čímž porušuje nestrannost soudu. Účastní se protestů proti vládní straně Právo & Spravedlnost, je i v oficiálním neziskovém spolku, který přímo spolupracuje a je podporován europarlamentem s eurohujery. Tím jasně porušuje nestrannost a nezávislost soudu. 
 
Až to tady budou zase ČT24, Respekt & spol vydávat za útok na nezávislost soudu, tak aby bylo jasno...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 25.4.2020
 
Zdroj:
 
 
15. dub, 2020

Polská opozice, liberální média, i naše ČT24, už pár dní živí tzv. kauzu matčina hrobu...

Jde o to, že Jaroslav Kaczynski (předseda vládní Právo & Spravedlnost), o velikonočních svátcích navštívil hrob své matky, aby tam položil kytku...

Kámen úrazu je v tom, že hřbitovy, jsou teď v době koronakrize uzavřené a Kaczynski tam mohl jít jen jako "prominent"...

Je zajímavé, co všechno liberálové využijí proti konkurenci. Samozřejmě Kaczynski využil té možnosti, že je exponovaný člověk, nicméně nikoliv k nějakému nelegálnímu obohacení, ale k tomu, aby uctil památku svojí matky...i to se liberálům hodí...zjevně na hroby svých matek nechodí...

Nedávný průzkum mimochodem ukázal, že Kaczynski v politice nikterak nezbohatl. Má jen rodinný dům, který zdědil právě po matce a úspory, které si šetří z poslaneckého platu...nic jiného...takže se hodí proti němu použít cokoliv, i synovu lásku k matce...

Polská liberální eurohujerská opozice & média, jsou stejně nechutná a tupá, jako ta naše...

Autor: TGM, Praha, ČR, 15.4.2020

Zdroj:

https://twitter.com/mathelukas/status/1249069359676436481


 

 

18. úno, 2020
Kandidáti na prezidenta Polska...
 
Volební komise (PKW) zatím zaregistrovala šest volebních kandidátů: kandidát PSL (Lidovci) na prezidenta Władysław Kosiniak-Kamysz, kandidát Konfederace Krzysztof Bosak, prezident Andrzej Duda (PiS), kandidát Občanské platformy (PO) Małgorzata Kidawa-Błońska, kandidát levice Robert Biedroń a publicista Szymon Hołownia. Kandidát Mirosław Piotrowski (Nezávislý) z důvodu závady v oznámení ještě nebyl formálně zaregistrován.
 
Předvolební průzkum, dle deníku Dorzeczy.pl:
 
1) prezident Andrzej Duda, Právo a spravedlnost (PiS) 47,1 %
2) kandidátka Občanské platformy (PO) Małgorzata Kidawa-Błońska 24,1 %
3) kandidát Lidovců (PSL) Władysław Kosiniak-Kamysz 9,3 %
4) kandidát levice Robert Biedroń 8,9 %
5) publicista Szymon Hołownia 5,6 %
6) kandidát Konfederace Krzysztof Bosak 4,6 %
 

Volební komise může vybrat až 15 kandidátů na prezidenta. Ke kandidatuře je nutný písemný souhlas kandidáta na kandidaturu a vytvoření jeho volebního výboru. Uchazeči narození před 1. srpnem 1972 musí přiložit lustrační prohlášení. K žádosti musí být navíc přiloženo 1 000 podpisů občanů podporujících kandidáta. Do 16. března je čas zřídit volební výbor. Chcete-li zaregistrovat kandidáta v prezidentských volbách, musíte shromáždit 100 tisíc. podpisů občanů; čas je do 26. března.

Prezidentské volby se budou konat 10. května. Pokud žádný z kandidátů nezíská více než polovinu platných hlasů, proběhne druhé volební kolo dne 24. května.

Autor: TGM, Praha, ČR, 18.2.2020

Zdroj:

https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-2020-leszek-samborski-zarejestrowal-swoj-komitet-4134173