POLSKO

27. srp, 2019
A opět ta veřejnoprávní služba ČT 24...
 
Včera, byla v hlavních Událostech reportáž o "sporu" mezi městem Gdaňsk a polskou vládou. Jde o muzeum II. světové války na Westerplatte, kde padly první výstřely druhé světové války. Poloostrov vyvlastnila polská vláda a chce tam postavit muzeum. Pomník, který tam teď je a jeho okolí je v žalostném stavu. 
 
Proti tomu vede kampaň starostka města Gdaňsk Aleksandra Dulkiewiczowá. V televizní reportáži nezaznělo to hlavní. Starostka je členkou Občanské platformy, opoziční liberální eurohujerské strany. Nebylo to označeno ani titulkem, za jejím jménem. Město vede od jara, po vraždě starosty Pawla Adamowicze (toho ubodal psychicky nemocný muž a liberální média se to snažila hodit na vládní stranu).
 
Spor je také o tom, jak o historii informovat. Liberálové vyčítají vládě, že historii popisuje moc národovecky. Takže polské instituce, k tomu určené, mají zjevně informovat tzv. liberálně. Víme, jak by to dopadlo, nakonec by polská muzea a polské učebnice dějepisu tvrdila, že útok na vysílačku v Gliwicích opravdu podnikla Polská armáda a ne, převlečení Němci, do polských uniforem...
 
Květnové Eurovolby vyhrálo PiS drtivě se 45,38 % a získala 26 europoslanců. Při účasti 46 % voličů. 
 
V Polsku budou 13. října parlamentní volby. Vládní Právo a Spravedlnost, dosahují v průzkumech až na 46 %. Opozice je roztříštěná a zoufalá. Polákům nabízí více EU, islám, LGBTQ a to zjevně není to, co si Poláci přejí...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 27.8.2019
 
Zdroj:
 

 
14. dub, 2019

Zdá se, že dosavadní, nezřídka chaotické případy obrany evropských dětí a jejich práv ze strany Polska, dostávají sofistikovanou, pravidelnou a jasnou formu, k čemuž patří i nynější aktivní angažmá polského ombudsmana pro práva dětí, Nikolaje Pawlaka. O co přesně jde?

Jde o další případ evakuace dětí ze Skandinávie před svévolí místních úřadů, a před otevřenou islamizací těchto dětí. Již dříve jsme informovali o záchraně Silje Garmové a její dcery před norskými úřady, tentokrát jde o případ ruské rodiny Lisovců.

Rus Denis Lisov a jeho manželka žili ve Švédsku, kam se odstěhovali za lepším životem. Asi je nenapadlo, že se Švédsko pro ně stane peklem. Pro ně a pro jejich tři dcery Sofii, Serafinu a Alisu. Když jejich matka v roce 2014 těžce onemocněla, první, co švédský režim provedl, bylo, že začal rodinu sledovat, a v roce 2017 ukradl jejich dcery a umístil do pěstounské péče k muslimské rodině libanonského původu. Švédský režim „umožnil“ Denisu Lisovovi navštěvovat své dcery 6 hodin týdně (slovy šest!). Dcery trpěly v této rodině, odloučeny od své původní rodiny, kultury, jazyka a evropské civilizace. Na stranu Lisova se už ve Švédsku postavila ruská diplomacie a Lisov se nyní pokusil své dcery zachránit a prchnout do Ruska.

Při mezipřistání ve Varšavě byl Lisov a jeho dcery zadrženi při pasové kontrole. V první chvíli se zdálo, že osud Lisovových dcer je zpečetěn, zejména když na místo dorazili švédští byrokraté a muslimští pěstouni, kteří chtěli děti ukrást násilím. Návrat byl přímo na letišti pozdržen ruskými diplomaty, aby nakonec mohl zasáhnout polský ombudsman pro práva dětí, jehož prostřednictvím Lisov požádal o azyl v Polsku. Polský soud oznámil, že do rozhodnutí o azylu zůstanou dcery Denise Lisova v jeho péči a bude jim všem poskytnut prozatímní pobyt v Polsku. Soudkyně Žaneta Seliga-Kaczmareková rozhodla nikoliv na základě suchého práva, či zájmů cizích mocností, ale na základě rozhovoru s dívkami, které chtějí zůstat se svým otcem a bojí se návratu do péče pěstounů. Dívky mimo jiné prozradily, že navzdory svému křesťanskému přesvědčení je muslimští pěstouni nutili řídit se podle islámských zásad.

Podle vyjádření polských představitelů bude Denisu Lisovovi a jeho dcerám nejspíše
udělen status uprchlíků. Podle Prawdaobiektywna.pl, Denis Lisov i jeho dcery jsou vděčné za
ochranu ze strany Polska a polského lidu. Vděk vyjádřila i ruská ombudsmanka a další
představitelé Ruska, kteří se tak dokázali, když jde o děti, povznést i nad vzájemnou
historickou nevraživost.

Další příklad důležitosti spojenectví a jednoty východoevropských národů v rámci
Visegrádské čtyřky i Mezimoří. Na země Visegrádu se mohou spolehnout všichni Evropané
prchající před útiskem v západoevropských a skandinávských zemích

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 14.4.2019


 

 

24. úno, 2019
Programová konference PiS - Na prvním místě rodina !
 
"Poláci chtějí svobodu a rovnost. Jsou to hodnoty hluboce zakořeněné v naší kultuře, zásadní pro naši civilizaci, která vyrostla z křesťanství. Tou cestou, kterou jsme se vydali před 3 lety, chceme jít dál" předseda PiS Jaroslaw Kaczynski.
 

"Rodina, Mládež, Práce, Starší a slabší, Infrastruktura" - Tedy 5 hlavních bodů, které si PiS vytyčila, jako svůj hlavní program.

 

"Společně jsme dokázali, že nemluvíme do větru. Všechno, co děláme, děláme pro polské ženy a Poláky. Vaše slova, starosti a naděje se stala základem našeho programu. Program Family 500+ se stal symbolem vlády Práva a Spravedlnosti a Polsko se díky ní stalo symbolem moudré politiky přátelské k rodině." Místopředsedkyně vlády Beata Szydło.

 

Ministr pro investice a rozvoj Jerzy Kwieciński poznamenal, že ekonomický růst Polska je nejen jedním z nejvyšších v Evropě, ale také ve světě.To, co děláme, je nejen pro hospodářství, ale především pro lidi, protože ekonomika je určena lidem, nikoliv opačným směrem. Ukázali jsme, že nejsme jen teoretici, ale že umíme i prakticky jednat.

 

Primátor města Stalowy Wola, Lucius Nadbereżny připomněl, že PiS je jedinou politickou formací v Polsku, která uzavírá s Poláky jedinečnou smlouvu o uskutečňování volebních slibů. "Naše důvěryhodnost spočívá ve skutečnosti, že společnost PiS nejen dodržuje své slovo, ale také obnovila základní důvěru ve stát. PiS obnovuje víru ve stát. Nejenže si všímáme velkých věcí, ale také těch malých, které každý den trápí Poláky. Máme program, máme poslání a znalosti o tom, jak udělat lepší Polsko. 

 

Letos na podzim obhajuje PiS svůj vládní mandát. Slova jako Polské Polsko, jsme národ, který chce svobodu, rovnost, právo a spravedlnost. Polsko je srdcem Evropy. Vyděsí každého neoliberála. PiS má v průzkumech přes 40%, což je po skoro 4 letech vlády unikát.

 

Autor: TGM, Praha, ČR, 24.2.2019
 
Zdroj:
 
 

https://www.facebook.com/pisorgpl/

 
 
12. úno, 2019

Boj mezi polským národním státem a Norskem, které se v posledních letech, podobně jako Švédsko, změnilo v jeden obrovský a dekadentní sociální experiment, nadále pokračuje a vyostřuje se právě v otázce Barnevernetu...

Polsko nedávno poskytlo politický azyl a sociální ochranu ženě, která se svým dítětem prchla před spáry téměř všemocného Barnevernetu z Norska. Bylo to poprvé od II. světové války, kdy občan Norska prchal před politickou a sociální represí a byl to důkaz úpadku Norska. Nyní boj pokračuje.

Slawomir Kowalski, (tohle jméno si pamatujte), je to jméno polského konzula, který v Norsku aktivně bránil práva polských dětí před Barnevernetem, prosazoval aktivní politiku jejich ochrany, snažil se (a v rozporu s právem mu bylo policií bráněno) o účast na setkání s dětmi, které Norsko ukradlo polským rodičům. Norové tedy přešli do útoku a oznámili vyhoštění Slawomira Kowalského, někdejšího „Konzula roku“, jehož práce byla velice oceněna i polským ministerstvem spravedlnosti. Polsko k tomu nemlčelo a vrací úder v podobě reciproční akce. Po vyhoštění Kowalského byla nyní vyhoštěna norská konzulka.

Polsko vrátilo úder a válka o ochranu dětí stále pokračuje! Jen škoda, že Česká republika díky našim představitelům z vlády, parlamentu a diplomacie není hrdá, je spíše zbabělá a nezmůže se na stejné odvážné akce, aby tak zabránila kradení českých dětí...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.2.2019


 

21. pro, 2018

Dlouho jsem nepsal článek, při kterém bych cítil tak velké zadostiučinění a radost jako právě nyní...

Neskrývanou a velkou radost nad vítězstvím svobody a rozumu. Tím je morální a politická porážka obávaného a všemocného Barnevernetu, stejně jako morální vítězství polského státu, ale především vítězství jedné rodiny, jedné norské matky nad státní mašinérií, byrokracií a neomarxismem. Tak lze hodnotit udělení azylu Norce Silje Garmové, která uprchla před brutálními státními represemi a psychickým terorem úřadů z Norska do Polska a zachránila i svou malou dceru, kterou jí chtěl norský socialistický stát ukrást.

Sedmatřicetiletá Silja a její dvouletá Eira získaly azyl v Polsku. Do Polska přímo uprchla už v květnu minulého roku a v září požádala o azyl. Právě nyní jí polský stát vyhověl. Celou dobu žila pod ochranou Polska a polského lidu, nyní může takto svobodně žít i nadále, byť už z rukou Norska přišla o své první dítě. Norsko jí ukradlo její první dceru Froyu pod záminkou, že bere léky proti bolestem a může se chovat zmateně. Na její stranu se postavila i římskokatolická církev.

K hanbě současného norského režimu a Barnevernetu se tak Silje Garmová stala první Norkou od doby Druhé světové války, která požádala o azyl. Důležité je říct, že případ Silje byl unikátní i v tom, že Silje byla rodilá Norka z dobrého a stabilního zázemí. Přesto už nyní i na obyčejné Nory dopadá železná pěst sociálních inženýrů z Barnevernetu.

Gratulujeme Silje Garmové a přejeme jí v Polsku krásné Vánoce a šťastný nový rok, stejně jako děkujeme polskému státu a polské vládě, že se odvážně drží morálky a etiky v otázce pomoci bližním!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.12.2018