POLSKO

18. úno, 2020
Kandidáti na prezidenta Polska...
 
Volební komise (PKW) zatím zaregistrovala šest volebních kandidátů: kandidát PSL (Lidovci) na prezidenta Władysław Kosiniak-Kamysz, kandidát Konfederace Krzysztof Bosak, prezident Andrzej Duda (PiS), kandidát Občanské platformy (PO) Małgorzata Kidawa-Błońska, kandidát levice Robert Biedroń a publicista Szymon Hołownia. Kandidát Mirosław Piotrowski (Nezávislý) z důvodu závady v oznámení ještě nebyl formálně zaregistrován.
 
Předvolební průzkum, dle deníku Dorzeczy.pl:
 
1) prezident Andrzej Duda, Právo a spravedlnost (PiS) 47,1 %
2) kandidátka Občanské platformy (PO) Małgorzata Kidawa-Błońska 24,1 %
3) kandidát Lidovců (PSL) Władysław Kosiniak-Kamysz 9,3 %
4) kandidát levice Robert Biedroń 8,9 %
5) publicista Szymon Hołownia 5,6 %
6) kandidát Konfederace Krzysztof Bosak 4,6 %
 

Volební komise může vybrat až 15 kandidátů na prezidenta. Ke kandidatuře je nutný písemný souhlas kandidáta na kandidaturu a vytvoření jeho volebního výboru. Uchazeči narození před 1. srpnem 1972 musí přiložit lustrační prohlášení. K žádosti musí být navíc přiloženo 1 000 podpisů občanů podporujících kandidáta. Do 16. března je čas zřídit volební výbor. Chcete-li zaregistrovat kandidáta v prezidentských volbách, musíte shromáždit 100 tisíc. podpisů občanů; čas je do 26. března.

Prezidentské volby se budou konat 10. května. Pokud žádný z kandidátů nezíská více než polovinu platných hlasů, proběhne druhé volební kolo dne 24. května.

Autor: TGM, Praha, ČR, 18.2.2020

Zdroj:

https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-2020-leszek-samborski-zarejestrowal-swoj-komitet-4134173


 

 

 

15. říj, 2019
Ještě Polsko nezhynulo, dokud my žijeme !
 
Tak se dá oslavovat vítězství Práva a spravedlnosti v polských parlamentních volbách, které se konaly v neděli, 13. 10. 2019. Navzdory veškeré propagandě a lžím, navzdory všem zoufalým snahám různých komentátorů, píšících o tom, jak bude Polsko zachráněno skrze vítězství liberálů a levice, navzdory sjednocené frontě a mezinárodní i domácí kampani, strana Právo a spravedlnost zvítězila nad sjednocující se opozicí, a to velmi výrazně.
 
Sejm - dolní komora parlamentu
 
V Sejmu, dolní komoře parlamentu, Právo a spravedlnost získalo 43.6% hlasů a 235 poslanců. Druhá se umístila sjednocená liberální opozice, od které si Brusel a Berlín sliboval znovu zotročení Polska. Navzdory veškerým štvavým masmédiím doma i v zahraničí, nejenže nevyhrála, ale dokonce výrazně ztratila oproti předchozím volbám. Strany koalice oslabily o 32 poslanců, na 134. Třetí místo obsadila radikálně levicová koalice „Levice“ s 49 poslanci. Čtvrté místo polští centristé z Polské koalice s 30 poslanci. Tu tvoří agrární Polská lidová strana a protisystémové hnutí Kukiz´15. Na pátém místě se k obzvlášť velké nelibosti liberálů umístila konzervativně-libertariánská a nacionalistická formace Konfederace s 11 poslanci. O to hořčejší je pro levici a liberály porážka, že Polsko zažilo rekordně nejvyšší volební účast, podle odhadů 61.74% voličů. Pro srovnání, v roce 2015 to bylo jen 50% voličů. Takto vysoké číslo bylo naposledy při prvních svobodných volbách v roce 1989, čímž zároveň Poláci vyslali světu signál, jak vážné toto rozhodnutí pro ně je. Prolhaná opozice a cizí novináři slibovali, jak vítězství liberálů přinese změnu, návrat do evropských poměrů, zabrání „orbánizaci“ Polska, jak překlene propasti, které jsou v Polsku, a z jejichž vzniku manipulativně viní Jaroslawa Kaczynského a Právo a spravedlnost. Prohráli. Polský lid nevyslyšel jejich tužby, vyslyšel svůj pud sebezáchovy, svou národní hrdost, hrdost na historii, tradice, kulturu, na rodinu a uspořádání polského státu.
 
Senát - horní komora
 
Jediné místo, kde opozice slavila úspěch, je v polském Senátu. Nijak překvapivé. Přesto i tam si vláda udržela 49 ze 100 senátorů (48 za stranu a 1 vládu podporující nezávislá senátorka). Opoziční síly mají zbytek senátorů, ale Senát je druhořadý, a jeho „veta“ mohou vládu nanejvýš zdržovat, ale ničeho většího nedosáhnou. Polská vláda už před volbami jasně deklarovala, že bude pokračovat v hlubokých a celospolečenských reformách, v justičních, ekonomických i politických změnách, které mají posílit obranyschopnost a suverenitu Polska, že se bude orientovat na Spojené státy americké, a ne na Evropskou unii. Polsko nyní zažívá rekordní ekonomický růst při minimální inflaci a extrémně nízké nezaměstnanosti. To společně s prorodinnými opatřeními a vznikem racionálního národně orientovaného sociálního státu, umožní konec staré, třetí polské republiky a vznik nové, čtvrté polské republiky. 
 
Budování III. Polské republiky
 
Česká republika by si měla vzít příklad z Polska a v dalších volbách smést pod hranici volitelnosti Topku, socany, STAN, lidovce a další eurohujery, a stát se 7. Republikou. Předpoklady k tomu tu jsou, už zde vzniká sjednocená fronta vzteklé opozice proti legitimní vládě. Tak jen do toho.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.10.2019
27. srp, 2019
A opět ta veřejnoprávní služba ČT 24...
 
Včera, byla v hlavních Událostech reportáž o "sporu" mezi městem Gdaňsk a polskou vládou. Jde o muzeum II. světové války na Westerplatte, kde padly první výstřely druhé světové války. Poloostrov vyvlastnila polská vláda a chce tam postavit muzeum. Pomník, který tam teď je a jeho okolí je v žalostném stavu. 
 
Proti tomu vede kampaň starostka města Gdaňsk Aleksandra Dulkiewiczowá. V televizní reportáži nezaznělo to hlavní. Starostka je členkou Občanské platformy, opoziční liberální eurohujerské strany. Nebylo to označeno ani titulkem, za jejím jménem. Město vede od jara, po vraždě starosty Pawla Adamowicze (toho ubodal psychicky nemocný muž a liberální média se to snažila hodit na vládní stranu).
 
Spor je také o tom, jak o historii informovat. Liberálové vyčítají vládě, že historii popisuje moc národovecky. Takže polské instituce, k tomu určené, mají zjevně informovat tzv. liberálně. Víme, jak by to dopadlo, nakonec by polská muzea a polské učebnice dějepisu tvrdila, že útok na vysílačku v Gliwicích opravdu podnikla Polská armáda a ne, převlečení Němci, do polských uniforem...
 
Květnové Eurovolby vyhrálo PiS drtivě se 45,38 % a získala 26 europoslanců. Při účasti 46 % voličů. 
 
V Polsku budou 13. října parlamentní volby. Vládní Právo a Spravedlnost, dosahují v průzkumech až na 46 %. Opozice je roztříštěná a zoufalá. Polákům nabízí více EU, islám, LGBTQ a to zjevně není to, co si Poláci přejí...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 27.8.2019
 
Zdroj:
 

 
14. dub, 2019

Zdá se, že dosavadní, nezřídka chaotické případy obrany evropských dětí a jejich práv ze strany Polska, dostávají sofistikovanou, pravidelnou a jasnou formu, k čemuž patří i nynější aktivní angažmá polského ombudsmana pro práva dětí, Nikolaje Pawlaka. O co přesně jde?

Jde o další případ evakuace dětí ze Skandinávie před svévolí místních úřadů, a před otevřenou islamizací těchto dětí. Již dříve jsme informovali o záchraně Silje Garmové a její dcery před norskými úřady, tentokrát jde o případ ruské rodiny Lisovců.

Rus Denis Lisov a jeho manželka žili ve Švédsku, kam se odstěhovali za lepším životem. Asi je nenapadlo, že se Švédsko pro ně stane peklem. Pro ně a pro jejich tři dcery Sofii, Serafinu a Alisu. Když jejich matka v roce 2014 těžce onemocněla, první, co švédský režim provedl, bylo, že začal rodinu sledovat, a v roce 2017 ukradl jejich dcery a umístil do pěstounské péče k muslimské rodině libanonského původu. Švédský režim „umožnil“ Denisu Lisovovi navštěvovat své dcery 6 hodin týdně (slovy šest!). Dcery trpěly v této rodině, odloučeny od své původní rodiny, kultury, jazyka a evropské civilizace. Na stranu Lisova se už ve Švédsku postavila ruská diplomacie a Lisov se nyní pokusil své dcery zachránit a prchnout do Ruska.

Při mezipřistání ve Varšavě byl Lisov a jeho dcery zadrženi při pasové kontrole. V první chvíli se zdálo, že osud Lisovových dcer je zpečetěn, zejména když na místo dorazili švédští byrokraté a muslimští pěstouni, kteří chtěli děti ukrást násilím. Návrat byl přímo na letišti pozdržen ruskými diplomaty, aby nakonec mohl zasáhnout polský ombudsman pro práva dětí, jehož prostřednictvím Lisov požádal o azyl v Polsku. Polský soud oznámil, že do rozhodnutí o azylu zůstanou dcery Denise Lisova v jeho péči a bude jim všem poskytnut prozatímní pobyt v Polsku. Soudkyně Žaneta Seliga-Kaczmareková rozhodla nikoliv na základě suchého práva, či zájmů cizích mocností, ale na základě rozhovoru s dívkami, které chtějí zůstat se svým otcem a bojí se návratu do péče pěstounů. Dívky mimo jiné prozradily, že navzdory svému křesťanskému přesvědčení je muslimští pěstouni nutili řídit se podle islámských zásad.

Podle vyjádření polských představitelů bude Denisu Lisovovi a jeho dcerám nejspíše
udělen status uprchlíků. Podle Prawdaobiektywna.pl, Denis Lisov i jeho dcery jsou vděčné za
ochranu ze strany Polska a polského lidu. Vděk vyjádřila i ruská ombudsmanka a další
představitelé Ruska, kteří se tak dokázali, když jde o děti, povznést i nad vzájemnou
historickou nevraživost.

Další příklad důležitosti spojenectví a jednoty východoevropských národů v rámci
Visegrádské čtyřky i Mezimoří. Na země Visegrádu se mohou spolehnout všichni Evropané
prchající před útiskem v západoevropských a skandinávských zemích

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 14.4.2019


 

 

24. úno, 2019
Programová konference PiS - Na prvním místě rodina !
 
"Poláci chtějí svobodu a rovnost. Jsou to hodnoty hluboce zakořeněné v naší kultuře, zásadní pro naši civilizaci, která vyrostla z křesťanství. Tou cestou, kterou jsme se vydali před 3 lety, chceme jít dál" předseda PiS Jaroslaw Kaczynski.
 

"Rodina, Mládež, Práce, Starší a slabší, Infrastruktura" - Tedy 5 hlavních bodů, které si PiS vytyčila, jako svůj hlavní program.

 

"Společně jsme dokázali, že nemluvíme do větru. Všechno, co děláme, děláme pro polské ženy a Poláky. Vaše slova, starosti a naděje se stala základem našeho programu. Program Family 500+ se stal symbolem vlády Práva a Spravedlnosti a Polsko se díky ní stalo symbolem moudré politiky přátelské k rodině." Místopředsedkyně vlády Beata Szydło.

 

Ministr pro investice a rozvoj Jerzy Kwieciński poznamenal, že ekonomický růst Polska je nejen jedním z nejvyšších v Evropě, ale také ve světě.To, co děláme, je nejen pro hospodářství, ale především pro lidi, protože ekonomika je určena lidem, nikoliv opačným směrem. Ukázali jsme, že nejsme jen teoretici, ale že umíme i prakticky jednat.

 

Primátor města Stalowy Wola, Lucius Nadbereżny připomněl, že PiS je jedinou politickou formací v Polsku, která uzavírá s Poláky jedinečnou smlouvu o uskutečňování volebních slibů. "Naše důvěryhodnost spočívá ve skutečnosti, že společnost PiS nejen dodržuje své slovo, ale také obnovila základní důvěru ve stát. PiS obnovuje víru ve stát. Nejenže si všímáme velkých věcí, ale také těch malých, které každý den trápí Poláky. Máme program, máme poslání a znalosti o tom, jak udělat lepší Polsko. 

 

Letos na podzim obhajuje PiS svůj vládní mandát. Slova jako Polské Polsko, jsme národ, který chce svobodu, rovnost, právo a spravedlnost. Polsko je srdcem Evropy. Vyděsí každého neoliberála. PiS má v průzkumech přes 40%, což je po skoro 4 letech vlády unikát.

 

Autor: TGM, Praha, ČR, 24.2.2019
 
Zdroj:
 
 

https://www.facebook.com/pisorgpl/