POLSKO

10. pro, 2017

Kritarchie, tedy vláda soudců a tribunálů, v Polsku konečně končí. Polský Sejm a senát schválil zákon o soudcovských radách, který má zefektivnit fungování justice, očistit jí od komunistických elementů a zajistit spravedlnost pro polský lid.Tato odhlasovaná verze byla upravenou verzí od presidenta Dudy, která měla částečně vyjít vstříc libtardům. 239 ze 460 poslanců se vyslovilo pro, 171 proti a 24 se zdrželo.

Nyní bude možné očistit soudcovskou radu a sesadit 15 stávajících soudců-členů. Zda tak vláda učiní u všech, ještě není jasné. Od nynějška budou členové soudcovské rady navíc vybíraní Sejmem, tedy zastupiteli lidu, a nikoliv soudcovskou samosprávou, která uzavírala kruh moci soudců a ochraňovala jejich systém moci. Česko je naštěstí ušetřeno existence tak tristního orgánu jako je soudcovská rada, ale i tady to není nic moc extra.

Západní liberálové a tzv. Benátská komise, jejímž cílem je spolu-udržovat nadvládu Evropské unie nad zákonnými pořádky národních států, varuje, že dojde k oslabení nezávislosti soudců, prokuratury a zpolitizováni soudcovské rady, jakoby snad dnes nebyla zpolitizovaná!

Samozřejmě, že liberálové a levičáci při přijímání zákona předváděli směšná divadélka jako vyvěšení polské vlajky s pohřební stuhou, ale pokud je to pohřeb kryptokomunistických elit a samovlády soudních tribunálů v Polsku, pak by to měl být pohřeb pro všechen polský národ radostný. Dá se jen očekávat, že Evropská unie napadne Polsko a bude žalovat, nejen kvůli migrantům, ale i kvůli tomuto novému zákonu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 10.12.2017


 

8. pro, 2017

V polské národně obrozenecké vládě se odehrávají změny a to významné změny. Změní se hlavní postava polské vlády na pozici premiéra. Dosavadní premiérka Beata Szydlo končí a na její pozici nastupuje Mateusz Morawiecki, kterému se tu podíváme na zoubek, abychom věděli, co můžeme čekat.

Mateusz Morawiecki se narodil v roce 1968 jako syn Kornela Morawieckého, antikomunistického disidenta a současného vůdce národně konzervativní a protekcionistické strany Svobodní a solidární, kteří podporují současnou vládu. Mateusz byl už od dvanácti let aktivní v boji za svobodu svého národa a státu. Nezákonně kopíroval politické pamflety a tiskoviny proti komunistickému režimu. Za to byl vyslýchán a mučen polskou tajnou policií Służba Bezpieczeństwa. V roce 1988 se účastnil okupační stávky Univerzity ve Vratislavi. To se opakovalo v roce 1989.

Po pádu režimu začal studovat historii na Univerzitě ve Vratislavi, později Technologickou univerzitu ve Vratislavi a nakonec Ekonomickou univerzitu ve Vratislavi, kde vystudoval obor podnikové administrativy. Evropské právo a ekonomickou integraci studoval v Hamburku a evropská studia na švýcarské Basileji. Od roku 1996 do roku 2004 přednášel ekonomii na Univerzitě ve Vratislavi. Souběžně s tím pracoval bance BZWBK, kde byl kromě jiného supervizorem oddělení ekonomické analýzy a oddělení mezinárodního obchodu. Od roku 2001 byl bankovním manažerem a o šest let později se stal šéfem banky BZWBK. Poté působil jako honorární konzul Irska v Polsku. Od listopadu 2015 byl místopředsedou vlády a ministrem rozvoje. V březnu 2016 vstoupil do strany Právo a spravedlnost.

Téhož roku byl jmenován ministrem financí, kde se stal fakticky zodpovědným za ekonomickou stránku obrození polského národního státu. V září 2016 představil plán masivní modernizace a rozvoje Polska, investice za bilióny zlotých mají elektrifikovat autobusy, vést k výstavbě bytů, rozvinout železniční dopravu a to vše do roku 2023. Tento program je nazývaný jako „Morawieckého plán“. Plán počítá s rozvojem školství, zdravotnictví a navýšením rozpočtů místních samospráv. Dále mají vzniknout nové polské drony a přívozy, „Polské těžařské sdružení“ pro rozvoj a revitalizaci uhelné těžby a průmyslu, Centrum rozvoje biotechnologií, program polských lékařských produktů, „Kyberpark Enigma“ a středně velká města jako zdroje pokročilého outsourcingu. Toto vše má rozvinout Polsko pro nadcházející měsíce a léta. Investice, které nakonec zvednou příjmy a umožní zavést prorodinnou politiku, o kterou se Morawiecki jako ministr financí taky snažil. Prorodinný plán „Rodina 500+“ je zaměřen na finanční pomoc rodinám s 2 a více dětmi.

V březnu 2017 reprezentoval Morawiecki na schůzi ministrů financí G20 v Baden-Badenu Polsko, jako první zástupce Polska na těchto summitech. A 7. prosince byl jmenován novým polským premiérem.

Stal se tak v reakci na hlasování o nedůvěře vládě, které sice dopadlo pro polskou vládu úspěšně, ale hlasy žádající rezignaci Beaty Szydlo už byly příliš silné. Někteří komentátoři tvrdí, že Morawiecki má zlepšit vztahy mezi EU a Polskem. Možné to je, ale spíše zbytečné.

Je o pět let mladší, než Beata Szydlo, ambice mu rozhodně nescházejí, pochází z patriotické rodiny a drží se těchto tradic, má manželku a čtyři děti, tedy můžeme očekávat, že bude myslet na jejich budoucnost. Morawieckého hlavním cílem v roli premiéra musí být připravit Polsko na budoucnost bez EU, ať už opustí Polsko EU dobrovolně, či nikoliv. V tomto ohledu mu lze přát, jen a pouze štěstí a úspěch.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.12.2017


 

1. pro, 2017

Až dosud polská národně konzervativní vláda trpělivě a úporně snášela lžikomentáře a polopravdy šířené západními neziskovkami, veřejnoprávními a soukromými médii a levicovými úderkami na sociálních sítích. Tomu je nyní konec. Vláda se rozhodla přejít z pasivity do defenzivy a nyní zakládá organizaci "Tvrz dobrého jména", která má chránit pověst Polska proti západním lžím a demagogii. 

Poslední kapkou pro polskou vládu byla série polopravd a lží v souvislosti s polským Dnem nezávislosti, kdy byl pochod oslavující nezávislost označován za „fašistický“, „rasistický“, „nacistický“ a „xenofobní“ a polská veřejnost byla za svou účast na státním svátku pranýřována západními médii a neziskovkami. 
 
Tvrz dobrého jména vzniká jako internetová stránka a organizace sdružující polskou diasporu ve světě. Její členové budou usilovat o vyvracení dezinformací západních skupin, Evropské unie a levicově-liberálních médií. Tato akce není jen o ochraně dobrého jména Polska a jeho svobodného národa, ale je i prvkem v mozaice ochrany národní suverenity a identity. Přejeme Redutě Dobriego Imienie hodně štěstí ve sdružování polské emigrace do obrany své domoviny a ve vyvracení lživé eurohujerské propagandy!  
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.12.2017
 
zdroj:
 
 
25. lis, 2017

Ve Varšavě protestovali eurohujeři proti vládě & prezidentovi. Jsou to stále ti samí lidé, stále ty samé rodiny, ti co vítali dělení Polska mezi Německo & Sovětský svaz, ti co pak vítali Sovětskou armáda na konci II.světové války a po - té kolaborovali s komunisty, a dnes vítají EuroIslamizmus. Nejvíce jim teď vadí reforma polského soudnictví, a to protože díky tomu přijdou o vliv. Od konce komunismu se na soudy nesáhlo, takže tyto kolaborantské klany, mají ve státě stále vliv. Reforma soudů je o něj připraví. Něco takového potřebujeme i u nás...

V4NEWS, Střední Evropa, Polsko, Varšava, 24.11.2017

https://www.youtube.com/watch?v=ETsrj0ki6N8

Autor: TGM, Praha, ČR, 25.11.2017
www.rt.com
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz

Copyright 2017

20. lis, 2017

Nemnožte se, jak králíci, množte se, jak LGBTQ!

To je styl myšlení současné Evropské unie a jejího establishmentu. Jak jinak si vysvětlit situaci, kdy na Západě se prodávají politicky korektní duhový teplouši s kapucí místo zimních postaviček a Polsko je kritizováno za to, že odvysílalo spot podporující porodnost a tradiční rodinu.

Polský televizní spot připravený ministerstvem zdravotnictví si dává za cíl využít známého příkladu „dupou, jak králíci“ o pověstném množení králíků a tímto nenásilným způsobem to vštípit dětem. Nenásilným, protože to vidí v televizi, ale nepotkávají to na ulici, nebo ve školské výchově, jak to dělá LGBTQ lobby při prosazování svých úderných cílů. Prozápadní klaky uvnitř Polska a opozice už to kritizují, stejně jako Evropská unie. Je sice pravda, že nízká porodnost by se dala řešit i překonáním, některých tradicionalistických bariér jako je odpor vůči umělému oplodnění, ale na druhou stranu Polsko jako stát a jeho národní vláda mají plné právo vést kampaň za porodnost, jak chtějí. Ať přirozeně, nebo in vitro, z obojího se narodí člověk.

Z čeho se člověk nenarodí je soulož gayů, nebo leseb. Teplouš s teploušem nikdy nezplodí dítě a lesba s lesbou taky ne. Přesto je tento „rodinný styl“ vnucován a schvalován západními institucemi, přestože je neproduktivní a impotentní. To se děje i nyní, kdy Penny Market rozjel kampaň za toleranci. Začal prodávat teplého kapucína, potom, co daroval 10,000 eur na podporu „anti-diskriminačních kampaní“, na podporu „Federace proti diskriminaci“ a na podporu Dne coming outu. Součástí toho je i financování vzdělávacích kampaní zacílených na děti a mladé lidi. V tom je ten rozdíl. Televizi nebo rozhlas vypnout můžete, ale dítě do vzdělávacího procesu posílat musíte, a právě ten je násilně ovlivněn touto nátlakovou a finanční kampaní.

Proto se raději množme, jak králíci, nebo klidně umělým oplodněním, ale nesedejme na lep nenávistné propagandě LGBTQ lobby a jí spřízněných subjektů.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.11.2017