POLSKO

24. úno, 2019
Programová konference PiS - Na prvním místě rodina !
 
"Poláci chtějí svobodu a rovnost. Jsou to hodnoty hluboce zakořeněné v naší kultuře, zásadní pro naši civilizaci, která vyrostla z křesťanství. Tou cestou, kterou jsme se vydali před 3 lety, chceme jít dál" předseda PiS Jaroslaw Kaczynski.
 

"Rodina, Mládež, Práce, Starší a slabší, Infrastruktura" - Tedy 5 hlavních bodů, které si PiS vytyčila, jako svůj hlavní program.

 

"Společně jsme dokázali, že nemluvíme do větru. Všechno, co děláme, děláme pro polské ženy a Poláky. Vaše slova, starosti a naděje se stala základem našeho programu. Program Family 500+ se stal symbolem vlády Práva a Spravedlnosti a Polsko se díky ní stalo symbolem moudré politiky přátelské k rodině." Místopředsedkyně vlády Beata Szydło.

 

Ministr pro investice a rozvoj Jerzy Kwieciński poznamenal, že ekonomický růst Polska je nejen jedním z nejvyšších v Evropě, ale také ve světě.To, co děláme, je nejen pro hospodářství, ale především pro lidi, protože ekonomika je určena lidem, nikoliv opačným směrem. Ukázali jsme, že nejsme jen teoretici, ale že umíme i prakticky jednat.

 

Primátor města Stalowy Wola, Lucius Nadbereżny připomněl, že PiS je jedinou politickou formací v Polsku, která uzavírá s Poláky jedinečnou smlouvu o uskutečňování volebních slibů. "Naše důvěryhodnost spočívá ve skutečnosti, že společnost PiS nejen dodržuje své slovo, ale také obnovila základní důvěru ve stát. PiS obnovuje víru ve stát. Nejenže si všímáme velkých věcí, ale také těch malých, které každý den trápí Poláky. Máme program, máme poslání a znalosti o tom, jak udělat lepší Polsko. 

 

Letos na podzim obhajuje PiS svůj vládní mandát. Slova jako Polské Polsko, jsme národ, který chce svobodu, rovnost, právo a spravedlnost. Polsko je srdcem Evropy. Vyděsí každého neoliberála. PiS má v průzkumech přes 40%, což je po skoro 4 letech vlády unikát.

 

Autor: TGM, Praha, ČR, 24.2.2019
 
Zdroj:
 
 

https://www.facebook.com/pisorgpl/

 
 
12. úno, 2019

Boj mezi polským národním státem a Norskem, které se v posledních letech, podobně jako Švédsko, změnilo v jeden obrovský a dekadentní sociální experiment, nadále pokračuje a vyostřuje se právě v otázce Barnevernetu...

Polsko nedávno poskytlo politický azyl a sociální ochranu ženě, která se svým dítětem prchla před spáry téměř všemocného Barnevernetu z Norska. Bylo to poprvé od II. světové války, kdy občan Norska prchal před politickou a sociální represí a byl to důkaz úpadku Norska. Nyní boj pokračuje.

Slawomir Kowalski, (tohle jméno si pamatujte), je to jméno polského konzula, který v Norsku aktivně bránil práva polských dětí před Barnevernetem, prosazoval aktivní politiku jejich ochrany, snažil se (a v rozporu s právem mu bylo policií bráněno) o účast na setkání s dětmi, které Norsko ukradlo polským rodičům. Norové tedy přešli do útoku a oznámili vyhoštění Slawomira Kowalského, někdejšího „Konzula roku“, jehož práce byla velice oceněna i polským ministerstvem spravedlnosti. Polsko k tomu nemlčelo a vrací úder v podobě reciproční akce. Po vyhoštění Kowalského byla nyní vyhoštěna norská konzulka.

Polsko vrátilo úder a válka o ochranu dětí stále pokračuje! Jen škoda, že Česká republika díky našim představitelům z vlády, parlamentu a diplomacie není hrdá, je spíše zbabělá a nezmůže se na stejné odvážné akce, aby tak zabránila kradení českých dětí...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.2.2019


 

21. pro, 2018

Dlouho jsem nepsal článek, při kterém bych cítil tak velké zadostiučinění a radost jako právě nyní...

Neskrývanou a velkou radost nad vítězstvím svobody a rozumu. Tím je morální a politická porážka obávaného a všemocného Barnevernetu, stejně jako morální vítězství polského státu, ale především vítězství jedné rodiny, jedné norské matky nad státní mašinérií, byrokracií a neomarxismem. Tak lze hodnotit udělení azylu Norce Silje Garmové, která uprchla před brutálními státními represemi a psychickým terorem úřadů z Norska do Polska a zachránila i svou malou dceru, kterou jí chtěl norský socialistický stát ukrást.

Sedmatřicetiletá Silja a její dvouletá Eira získaly azyl v Polsku. Do Polska přímo uprchla už v květnu minulého roku a v září požádala o azyl. Právě nyní jí polský stát vyhověl. Celou dobu žila pod ochranou Polska a polského lidu, nyní může takto svobodně žít i nadále, byť už z rukou Norska přišla o své první dítě. Norsko jí ukradlo její první dceru Froyu pod záminkou, že bere léky proti bolestem a může se chovat zmateně. Na její stranu se postavila i římskokatolická církev.

K hanbě současného norského režimu a Barnevernetu se tak Silje Garmová stala první Norkou od doby Druhé světové války, která požádala o azyl. Důležité je říct, že případ Silje byl unikátní i v tom, že Silje byla rodilá Norka z dobrého a stabilního zázemí. Přesto už nyní i na obyčejné Nory dopadá železná pěst sociálních inženýrů z Barnevernetu.

Gratulujeme Silje Garmové a přejeme jí v Polsku krásné Vánoce a šťastný nový rok, stejně jako děkujeme polskému státu a polské vládě, že se odvážně drží morálky a etiky v otázce pomoci bližním!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.12.2018


 

12. lis, 2018

100 let Rzeczpospolita Polska vs. 100 let ČSR...

Na Twitteru blahopřál Polsku například prezident USA D.J.Trump, nebo ve videu herec Mel Gibson. Veřejnoprávní Telewizja Polska se celá zahalila do bílo-červené. Na 200 tisíc poláků slavilo s prezidentem Dudou a premiérem Morawieckim a šéfem PiS Kaczynskim pochodem ve Varšavě. Vlajky EU nebyli vidět, jen Polské bílo-červené.

Před 14 dny jsme 100 let slavili u nás. Po Praze běhali kolaboranti s vlajkou EU, útočili na prezidenta Zemana a veřejnoprávní ČT na Kavčích horách pomlouvala vše, co jen zdánlivě připomínalo "národní hrdost", která nemá nic společného s jejich "eurohujerským liberálně demokratickým" pohledem na svět...natož, aby se zahalila do modro-bílo-červené trikolóry...

Máme hodně co dohánět...

Autor: TGM, Praha, ČR, 12.11.2018


 

22. říj, 2018

Polsko, které právě v těchto dnech bylo pod dalším atakem EU, která mu diktuje zastavení významné soudní a ústavní reformy, prochází i volbami, které mají opětovně ukázat, jakým směrem se polský lid chce vydat...

Podle exitpollu získali proevropští liberálové jen málo a jediná významná bašta je Varšava, kde ovšem liberálové vyhrávají od roku 2006. Ale Praha nejsou Čechy a Varšava není Polsko, takže v jiných částech země národně konzervativní síly posilují a potvrzují současné reformní směřování Polska směrem k suverenitě a národní obraně. 
 
Při poměrně vysoké volební účasti 51,3% získalo Právo a spravedlnost 32,3% a posílilo tak z dosavadních 27%. Na druhém místě je s 24,7% prozápadní úpadková Občanská platforma, třetí místo získali agrárně orientovaní Lidovci s 16,6%. Čtvrté místo dobyl konzervativní aktivista Kukiz s 6,3% hlasů. Stejný počet mají Nezávislé kandidátky. 5,7% získala, kdysi všemocná polská sociální demokracie. Libertariánský konzervativec Korwin obdržel 1,5% hlasů, ultralevicové feministické hnutí Razem 1,4% hlasů, nacionalistické Národní hnutí 1,2% hlasů a Zelení 1% hlasů. 
 
Výsledky jsou pro naše polské bratry tím spíše důležité, že navzdory „autokratické diktatuře“, jak to západní liberálové hodnotí, polská konzervativní vláda měla regionální většinu jen v jednom z 16 vojvodství a nynější volby mohou posílit její pozici v těchto volbách posílili na většinu v 9 vojvodstvích, zejména po druhém kole a nástupu nových zastupitelů a regionálních politiků mohou ještě posílit.
 
Pro západní liberální demokraty, je to pochopitelně nepříjemné, že se Poláci prostřednictvím jimi tolik opětované zastupitelské demokracie nevzbouřili proti „autoritářům“. Místo toho polský lid dal jasné Ano,  Právu & Spravedlnosti k pokračování národních reforem. Gratulujeme Polsku! 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 22.10.2018