POLSKO

21. pro, 2018

Dlouho jsem nepsal článek, při kterém bych cítil tak velké zadostiučinění a radost jako právě nyní...

Neskrývanou a velkou radost nad vítězstvím svobody a rozumu. Tím je morální a politická porážka obávaného a všemocného Barnevernetu, stejně jako morální vítězství polského státu, ale především vítězství jedné rodiny, jedné norské matky nad státní mašinérií, byrokracií a neomarxismem. Tak lze hodnotit udělení azylu Norce Silje Garmové, která uprchla před brutálními státními represemi a psychickým terorem úřadů z Norska do Polska a zachránila i svou malou dceru, kterou jí chtěl norský socialistický stát ukrást.

Sedmatřicetiletá Silja a její dvouletá Eira získaly azyl v Polsku. Do Polska přímo uprchla už v květnu minulého roku a v září požádala o azyl. Právě nyní jí polský stát vyhověl. Celou dobu žila pod ochranou Polska a polského lidu, nyní může takto svobodně žít i nadále, byť už z rukou Norska přišla o své první dítě. Norsko jí ukradlo její první dceru Froyu pod záminkou, že bere léky proti bolestem a může se chovat zmateně. Na její stranu se postavila i římskokatolická církev.

K hanbě současného norského režimu a Barnevernetu se tak Silje Garmová stala první Norkou od doby Druhé světové války, která požádala o azyl. Důležité je říct, že případ Silje byl unikátní i v tom, že Silje byla rodilá Norka z dobrého a stabilního zázemí. Přesto už nyní i na obyčejné Nory dopadá železná pěst sociálních inženýrů z Barnevernetu.

Gratulujeme Silje Garmové a přejeme jí v Polsku krásné Vánoce a šťastný nový rok, stejně jako děkujeme polskému státu a polské vládě, že se odvážně drží morálky a etiky v otázce pomoci bližním!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.12.2018


 

12. lis, 2018

100 let Rzeczpospolita Polska vs. 100 let ČSR...

Na Twitteru blahopřál Polsku například prezident USA D.J.Trump, nebo ve videu herec Mel Gibson. Veřejnoprávní Telewizja Polska se celá zahalila do bílo-červené. Na 200 tisíc poláků slavilo s prezidentem Dudou a premiérem Morawieckim a šéfem PiS Kaczynskim pochodem ve Varšavě. Vlajky EU nebyli vidět, jen Polské bílo-červené.

Před 14 dny jsme 100 let slavili u nás. Po Praze běhali kolaboranti s vlajkou EU, útočili na prezidenta Zemana a veřejnoprávní ČT na Kavčích horách pomlouvala vše, co jen zdánlivě připomínalo "národní hrdost", která nemá nic společného s jejich "eurohujerským liberálně demokratickým" pohledem na svět...natož, aby se zahalila do modro-bílo-červené trikolóry...

Máme hodně co dohánět...

Autor: TGM, Praha, ČR, 12.11.2018


 

22. říj, 2018

Polsko, které právě v těchto dnech bylo pod dalším atakem EU, která mu diktuje zastavení významné soudní a ústavní reformy, prochází i volbami, které mají opětovně ukázat, jakým směrem se polský lid chce vydat...

Podle exitpollu získali proevropští liberálové jen málo a jediná významná bašta je Varšava, kde ovšem liberálové vyhrávají od roku 2006. Ale Praha nejsou Čechy a Varšava není Polsko, takže v jiných částech země národně konzervativní síly posilují a potvrzují současné reformní směřování Polska směrem k suverenitě a národní obraně. 
 
Při poměrně vysoké volební účasti 51,3% získalo Právo a spravedlnost 32,3% a posílilo tak z dosavadních 27%. Na druhém místě je s 24,7% prozápadní úpadková Občanská platforma, třetí místo získali agrárně orientovaní Lidovci s 16,6%. Čtvrté místo dobyl konzervativní aktivista Kukiz s 6,3% hlasů. Stejný počet mají Nezávislé kandidátky. 5,7% získala, kdysi všemocná polská sociální demokracie. Libertariánský konzervativec Korwin obdržel 1,5% hlasů, ultralevicové feministické hnutí Razem 1,4% hlasů, nacionalistické Národní hnutí 1,2% hlasů a Zelení 1% hlasů. 
 
Výsledky jsou pro naše polské bratry tím spíše důležité, že navzdory „autokratické diktatuře“, jak to západní liberálové hodnotí, polská konzervativní vláda měla regionální většinu jen v jednom z 16 vojvodství a nynější volby mohou posílit její pozici v těchto volbách posílili na většinu v 9 vojvodstvích, zejména po druhém kole a nástupu nových zastupitelů a regionálních politiků mohou ještě posílit.
 
Pro západní liberální demokraty, je to pochopitelně nepříjemné, že se Poláci prostřednictvím jimi tolik opětované zastupitelské demokracie nevzbouřili proti „autoritářům“. Místo toho polský lid dal jasné Ano,  Právu & Spravedlnosti k pokračování národních reforem. Gratulujeme Polsku! 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 22.10.2018
16. kvě, 2018

Z Polska právě přišla dobrá zpráva. Kromě toho, že se konalo společné setkání premiérů
Viktora Orbána a Mateusze Morawieckého, které mělo prohloubit vztahy a spolupráci mezi Polskem a Maďarskem, došlo i k důležité shodě v několika tématech týkajících se Evropské unie...

První návštěva Viktora Orbána v zahraničí od jeho znovuzvolení premiérem, to že jí namířil do Polska, jen dokazuje, jak moc si váží spojenectví s Polskem a polským národem, a taky projevil ochotu k jednotnému postupu.

Ten jednotný postup má být v otázkách imigrace a evropského rozpočtu. Polsko-uherská
aliance se shodla na tom, že oba státy zablokují otázky migrace a přijetí evropského rozpočtu na léta 2021-2027. Mateusz Morawiecki se dal slyšet, že s „premiérem Orbánem mají naprosto identické názory“ na to, že musí existovat pojistka v otázce zemědělských dotací a podpoře chudších členů Evropské unie. Proto se staví proti zmenšování zemědělského rozpočtu ve prospěch neomarxistických programů, demagogií a imigrantské propagandy.

V pondělí navíc Evropská komise opět vyhrožovala Polsku, kvůli jeho důležité a nutné
reformě soudnictví, kvůli boji Polska proti soudcokracii. Podle Evropské komise má Polsko zrušit reformu do 26. června, jinak budou uplatněny sankce, nicméně Viktor Orbán už se dal slyšet, že Maďarsko tento sankční postup, pro který je nutná jednomyslná shoda ostatních států, zablokuje. Polsko zase podpořilo Maďarsko v otázce boje proti oligarchickým nevládním organizacím a Georgi Sorosovi.

V souvislosti s tím se nechal slyšet Orbánův spolupracovník, Antal Rogan, že nový zákon
proti Sorosovi a jeho nevládkám bude, ještě přísnější a tvrdší, než byl původně zamítnutý návrh. Tento summit nám všem, národním konzervativcům, vlévá optimismus a naději do žil, že otázka Trojmoří a silného Visegrádu tady nejen byla, ale i je a bude!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.5.2018


 

12. kvě, 2018

Při čtení českých masmédií, při čtení na internetu, sledování televize, při reakcích
komentátorů, člověk začne mít pocit, že jediný důvod návštěvy prezidenta Zemana v Polsku, bylo vlastnoručně tam rubat dříví v Bělověžském pralesu. Právě na ten se nejvíce soustředila veškerá masmédia, která se snažila ignorovat úspěšné rozhovory mezi oběma prezidenty v otázkách Trojmoří, Visegrádu a unijního rozpočtu, stejně jako v otázce nutnosti jednotného postupu zemí Visegrádu a jasného odmítnutí Dublinu IV a ilegální migrace...

Takže, o co vlastně jde? Bělověžský prales je území na východním Polsku rozkládající se na
ploše 1,418 km2. Během historie tam docházelo k lovům i těžbě dřeva. Král Vladislav II. Jagelonský tam nasytil své vojsko před tím, než rozdrtil německé křižáky v bitvě u Grunwaldu. Dnes němečtí byrokraté nařizují Polákům, co tam smí a nesmí dělat. Od roku 1923 byl Bělověžský prales přírodní rezervací, kde došlo k úspěšnému znovuosídlení oblasti téměř vyhynutými zubry evropskými.Nacističtí předchůdci EU v čele s Hermannem Goeringem chtěli udělat z rezervace největší loviště v Evropě. Od roku 2015 vláda Práva a spravedlnosti ztrojnásobila těžbu dřeva v této oblasti, proti čemuž se ozvala ekoteroristická lobby, mající silný vliv v unijních strukturách. Soudy Evropského sovětského svazu nakonec v dubnu 2018 nařídili Polsku zastavit těžbu dříví. Doufejme, že Polsko vydrží a vzepře se těmto diktátům.

Nyní k masmédiím. Česká televize primárně informovala o tom, že Miloš Zeman obhajoval
kácení Bělověžského pralesa. Její redaktoři s tímhle otravovali už na samotné tiskové konferenci obou prezidentů. A taky opruzovali novičokem, asi aby zaseli nesváry mezi oba prezidenty. Článek iRozhlasu o prezidentově návštěvě v Polsku je z 90% věnován otázce Bělověžského pralesu. Ten navíc poskytl prostor radikálním ekologickým nátlakovým skupinám, aby se vyjádřili, ale neposkytl jej zastáncům těžby dřeva, včetně demagogických útoků proti prezidentu Zemanovi v rámci jejich vyjádření.

Novinky.cz si to odbyli hned v titulku, ale stejně se tím zabývalo zhruba v polovině svého
článku, jakoby to byl nejdůležitější bod jednání.

Tyden.cz to pojal stejně jako iRozhlas. Uveřejnil celý článek o kácení Bělověžského pralesa
a hanebné úloze prezidenta Zemana v tomto strašlivém zločinu.

Soukromá média mají pochopitelně právo informovat, o čem chtějí, dokonce i když je to
stupidní. Nechme konat. V tomto článku nám jde, ale o to ukázat tu profesionální degeneraci a paskvil, který představují česká masmédia, která už neumí nic jiného, než útočit na prezidenta Zemana, i přes ta nejabsurdnější témata.

Opakem jsou navíc polská média, která primárně informovala o podstatných součástech
jednání obou prezidentů, a to i veřejnoprávní média, která byla před pár lety osvobozena z moci neziskovek a liberálních demokratů. Polská média neútočila na prezidenty, a místo toho se věnovala skutečným tématům této schůze. Gospodarkamorska.pl a Wpolityce.pl to zmínily okrajově. Radio Poland na thenews.pl to nezmínilo vůbec, zabývalo se stručně důležitými body jednání.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.5.2018