20. pro, 2017

V4NEWS: POLSKO: EU BLITZKRIEG II.

Tažení proti Polsku!

Frans Timmermans, náš oblíbený eurosvazový politik a hrůzobuditel, se opět dal slyšet, že v důsledku „ohrožení právního státu“ bude proti Polsku použito čl. 7 Lisabonské smlouvy, který může omezit hlasovací práva Polsku a podpoří další sankce proti této svobodné zemi.

Je nasnadě říct, že se tak děje krátce potom, co byl do čela Polska ustanoven Morawiecki, o kterém různí levicový a havlističtí pisálci hovořili jako o „proevropském politikovi“. Ten se skutečně chystá v lednu do Bruselu, aby jednal se zástupci okupačního režimu Evropské unie, ale faktem je, že unijní agrese proti Polsku dosahuje nevídaných výšek, když útočí i nyní, po odchodu Szydlové. Evropská unie tak opětovně chce zasahovat do toho, co má být výsostnou doménou každého státu a tím je reforma soudnictví. Tu Poláci podporují, ale hlas Poláků není pro bruselskou byrokracii důležitý.

Co tedy vlastně hrozí?

Protektorátní správa v Bruselu chce aktivovat článek 7 Lisabonské smlouvy (v ČR protlačené Mirkem Topolánkem) proti Polsku. K tomu jí stačí podpora 4/5 vlád EU a tolik kolaborantských politiků určitě najde. Ovšem její postup vůči Polsku je zablokován v otázce sankcí. Tam musí jít o jednomyslné rozhodnutí (kterého se ovšem neúčastní sankcionovaný stát). Zde se již místopředseda maďarské vlády dal slyšet, že Maďarsko podpoří polský lid a bude vetovat všechny pokusy o sankce proti Polsku. Nyní musíme jen čekat, jak se bude Morawiecki chovat v Bruselu. Dobrým signálem ovšem je, že Morawiecki a jeho ministři ignorovali předchozí vyhrožování ze strany Herr Junckera. Polský prezident už ve svém vystoupení postupu komise EU odsoudil a řekl, že zákony o justici podepíše. 

Český premiér Babiš, si dnes s Morawieckim telefonoval a řekl mu, že věří a doufá, že si Polsko problém vyřeší...To není zrovna podpora spojence z V4...

Jak bude chtít Brusel tlačit na Polsko? Možná na něj pošle legie duhových bojovníků z LGBTQ komunity...to Poláky jistě vyděsí a naučí poslušnosti...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.12.2017