POLSKO

5. kvě, 2020

Tož, mediálně zbrojit, začali i liberálové v Polsku...

422 milionů PLN (2532000000 Kč) je částka, kterou Telewizja Polsat zaplatí za nákup skupiny Interia. Transakce se provádí z vlastních zdrojů televize. Telewizja Polsat již uzavřela předběžnou dohodu se společností Bauer Media Group, majitelem skupiny Interia - informovala polská tisková agentura.

Polsat TV je liberálně proeurounijní televize, která dříve byla celkem objektivní, dokud nenabrala někdejší eurohujerské novináře z veřejnoprávní polské TVP. Ti odešli, nebo byli propuštěni v roce 2005, kdy volby vyhrálo Právo & Spravedlnost. Z Polsat TV tak za 5 let udělali hlásnou troubu liberální opozice...

Jak vidno boj o střední Evropu pokračuje...

Autor: TGM, Praha, ČR, 5.5.2020
 
Zdroj:
25. dub, 2020
Státní zástupkyně Ewa Wrzosek, zahájila vyšetřování prezidentských voleb...
 
Vyšetřování prezidentských voleb (znemožnilo by volby a obhajobu prezidenta Dudy jeho mandátu prezidenta, ten vede v průzkumech drtivě a dosahuje až na 45%). To vyšetřování dnes zrušil jiný státní zástupce. takže volby ohroženy nejsou...Je to pořád stejné, když eurohujeři nejsou schopni vyhrávat volby, kdy jejich kandidátka dosahuje max 24%, tak se snaží ty volby napadnout a zrušit...
 
Zároveň je proti Wrzosek vedeno trojnásobné disciplinární řízení. Ve zkratce. Wrzosek veřejně napadá vládu na půdě soudu, čímž porušuje nestrannost soudu. Účastní se protestů proti vládní straně Právo & Spravedlnost, je i v oficiálním neziskovém spolku, který přímo spolupracuje a je podporován europarlamentem s eurohujery. Tím jasně porušuje nestrannost a nezávislost soudu. 
 
Až to tady budou zase ČT24, Respekt & spol vydávat za útok na nezávislost soudu, tak aby bylo jasno...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 25.4.2020
 
Zdroj:
 
 
15. dub, 2020

Polská opozice, liberální média, i naše ČT24, už pár dní živí tzv. kauzu matčina hrobu...

Jde o to, že Jaroslav Kaczynski (předseda vládní Právo & Spravedlnost), o velikonočních svátcích navštívil hrob své matky, aby tam položil kytku...

Kámen úrazu je v tom, že hřbitovy, jsou teď v době koronakrize uzavřené a Kaczynski tam mohl jít jen jako "prominent"...

Je zajímavé, co všechno liberálové využijí proti konkurenci. Samozřejmě Kaczynski využil té možnosti, že je exponovaný člověk, nicméně nikoliv k nějakému nelegálnímu obohacení, ale k tomu, aby uctil památku svojí matky...i to se liberálům hodí...zjevně na hroby svých matek nechodí...

Nedávný průzkum mimochodem ukázal, že Kaczynski v politice nikterak nezbohatl. Má jen rodinný dům, který zdědil právě po matce a úspory, které si šetří z poslaneckého platu...nic jiného...takže se hodí proti němu použít cokoliv, i synovu lásku k matce...

Polská liberální eurohujerská opozice & média, jsou stejně nechutná a tupá, jako ta naše...

Autor: TGM, Praha, ČR, 15.4.2020

Zdroj:

https://twitter.com/mathelukas/status/1249069359676436481


 

 

18. úno, 2020
Kandidáti na prezidenta Polska...
 
Volební komise (PKW) zatím zaregistrovala šest volebních kandidátů: kandidát PSL (Lidovci) na prezidenta Władysław Kosiniak-Kamysz, kandidát Konfederace Krzysztof Bosak, prezident Andrzej Duda (PiS), kandidát Občanské platformy (PO) Małgorzata Kidawa-Błońska, kandidát levice Robert Biedroń a publicista Szymon Hołownia. Kandidát Mirosław Piotrowski (Nezávislý) z důvodu závady v oznámení ještě nebyl formálně zaregistrován.
 
Předvolební průzkum, dle deníku Dorzeczy.pl:
 
1) prezident Andrzej Duda, Právo a spravedlnost (PiS) 47,1 %
2) kandidátka Občanské platformy (PO) Małgorzata Kidawa-Błońska 24,1 %
3) kandidát Lidovců (PSL) Władysław Kosiniak-Kamysz 9,3 %
4) kandidát levice Robert Biedroń 8,9 %
5) publicista Szymon Hołownia 5,6 %
6) kandidát Konfederace Krzysztof Bosak 4,6 %
 

Volební komise může vybrat až 15 kandidátů na prezidenta. Ke kandidatuře je nutný písemný souhlas kandidáta na kandidaturu a vytvoření jeho volebního výboru. Uchazeči narození před 1. srpnem 1972 musí přiložit lustrační prohlášení. K žádosti musí být navíc přiloženo 1 000 podpisů občanů podporujících kandidáta. Do 16. března je čas zřídit volební výbor. Chcete-li zaregistrovat kandidáta v prezidentských volbách, musíte shromáždit 100 tisíc. podpisů občanů; čas je do 26. března.

Prezidentské volby se budou konat 10. května. Pokud žádný z kandidátů nezíská více než polovinu platných hlasů, proběhne druhé volební kolo dne 24. května.

Autor: TGM, Praha, ČR, 18.2.2020

Zdroj:

https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-2020-leszek-samborski-zarejestrowal-swoj-komitet-4134173


 

 

 

15. říj, 2019
Ještě Polsko nezhynulo, dokud my žijeme !
 
Tak se dá oslavovat vítězství Práva a spravedlnosti v polských parlamentních volbách, které se konaly v neděli, 13. 10. 2019. Navzdory veškeré propagandě a lžím, navzdory všem zoufalým snahám různých komentátorů, píšících o tom, jak bude Polsko zachráněno skrze vítězství liberálů a levice, navzdory sjednocené frontě a mezinárodní i domácí kampani, strana Právo a spravedlnost zvítězila nad sjednocující se opozicí, a to velmi výrazně.
 
Sejm - dolní komora parlamentu
 
V Sejmu, dolní komoře parlamentu, Právo a spravedlnost získalo 43.6% hlasů a 235 poslanců. Druhá se umístila sjednocená liberální opozice, od které si Brusel a Berlín sliboval znovu zotročení Polska. Navzdory veškerým štvavým masmédiím doma i v zahraničí, nejenže nevyhrála, ale dokonce výrazně ztratila oproti předchozím volbám. Strany koalice oslabily o 32 poslanců, na 134. Třetí místo obsadila radikálně levicová koalice „Levice“ s 49 poslanci. Čtvrté místo polští centristé z Polské koalice s 30 poslanci. Tu tvoří agrární Polská lidová strana a protisystémové hnutí Kukiz´15. Na pátém místě se k obzvlášť velké nelibosti liberálů umístila konzervativně-libertariánská a nacionalistická formace Konfederace s 11 poslanci. O to hořčejší je pro levici a liberály porážka, že Polsko zažilo rekordně nejvyšší volební účast, podle odhadů 61.74% voličů. Pro srovnání, v roce 2015 to bylo jen 50% voličů. Takto vysoké číslo bylo naposledy při prvních svobodných volbách v roce 1989, čímž zároveň Poláci vyslali světu signál, jak vážné toto rozhodnutí pro ně je. Prolhaná opozice a cizí novináři slibovali, jak vítězství liberálů přinese změnu, návrat do evropských poměrů, zabrání „orbánizaci“ Polska, jak překlene propasti, které jsou v Polsku, a z jejichž vzniku manipulativně viní Jaroslawa Kaczynského a Právo a spravedlnost. Prohráli. Polský lid nevyslyšel jejich tužby, vyslyšel svůj pud sebezáchovy, svou národní hrdost, hrdost na historii, tradice, kulturu, na rodinu a uspořádání polského státu.
 
Senát - horní komora
 
Jediné místo, kde opozice slavila úspěch, je v polském Senátu. Nijak překvapivé. Přesto i tam si vláda udržela 49 ze 100 senátorů (48 za stranu a 1 vládu podporující nezávislá senátorka). Opoziční síly mají zbytek senátorů, ale Senát je druhořadý, a jeho „veta“ mohou vládu nanejvýš zdržovat, ale ničeho většího nedosáhnou. Polská vláda už před volbami jasně deklarovala, že bude pokračovat v hlubokých a celospolečenských reformách, v justičních, ekonomických i politických změnách, které mají posílit obranyschopnost a suverenitu Polska, že se bude orientovat na Spojené státy americké, a ne na Evropskou unii. Polsko nyní zažívá rekordní ekonomický růst při minimální inflaci a extrémně nízké nezaměstnanosti. To společně s prorodinnými opatřeními a vznikem racionálního národně orientovaného sociálního státu, umožní konec staré, třetí polské republiky a vznik nové, čtvrté polské republiky. 
 
Budování III. Polské republiky
 
Česká republika by si měla vzít příklad z Polska a v dalších volbách smést pod hranici volitelnosti Topku, socany, STAN, lidovce a další eurohujery, a stát se 7. Republikou. Předpoklady k tomu tu jsou, už zde vzniká sjednocená fronta vzteklé opozice proti legitimní vládě. Tak jen do toho.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.10.2019