POLSKO

22. říj, 2018

Polsko, které právě v těchto dnech bylo pod dalším atakem EU, která mu diktuje zastavení významné soudní a ústavní reformy, prochází i volbami, které mají opětovně ukázat, jakým směrem se polský lid chce vydat...

Podle exitpollu získali proevropští liberálové jen málo a jediná významná bašta je Varšava, kde ovšem liberálové vyhrávají od roku 2006. Ale Praha nejsou Čechy a Varšava není Polsko, takže v jiných částech země národně konzervativní síly posilují a potvrzují současné reformní směřování Polska směrem k suverenitě a národní obraně. 
 
Při poměrně vysoké volební účasti 51,3% získalo Právo a spravedlnost 32,3% a posílilo tak z dosavadních 27%. Na druhém místě je s 24,7% prozápadní úpadková Občanská platforma, třetí místo získali agrárně orientovaní Lidovci s 16,6%. Čtvrté místo dobyl konzervativní aktivista Kukiz s 6,3% hlasů. Stejný počet mají Nezávislé kandidátky. 5,7% získala, kdysi všemocná polská sociální demokracie. Libertariánský konzervativec Korwin obdržel 1,5% hlasů, ultralevicové feministické hnutí Razem 1,4% hlasů, nacionalistické Národní hnutí 1,2% hlasů a Zelení 1% hlasů. 
 
Výsledky jsou pro naše polské bratry tím spíše důležité, že navzdory „autokratické diktatuře“, jak to západní liberálové hodnotí, polská konzervativní vláda měla regionální většinu jen v jednom z 16 vojvodství a nynější volby mohou posílit její pozici v těchto volbách posílili na většinu v 9 vojvodstvích, zejména po druhém kole a nástupu nových zastupitelů a regionálních politiků mohou ještě posílit.
 
Pro západní liberální demokraty, je to pochopitelně nepříjemné, že se Poláci prostřednictvím jimi tolik opětované zastupitelské demokracie nevzbouřili proti „autoritářům“. Místo toho polský lid dal jasné Ano,  Právu & Spravedlnosti k pokračování národních reforem. Gratulujeme Polsku! 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 22.10.2018
16. kvě, 2018

Z Polska právě přišla dobrá zpráva. Kromě toho, že se konalo společné setkání premiérů
Viktora Orbána a Mateusze Morawieckého, které mělo prohloubit vztahy a spolupráci mezi Polskem a Maďarskem, došlo i k důležité shodě v několika tématech týkajících se Evropské unie...

První návštěva Viktora Orbána v zahraničí od jeho znovuzvolení premiérem, to že jí namířil do Polska, jen dokazuje, jak moc si váží spojenectví s Polskem a polským národem, a taky projevil ochotu k jednotnému postupu.

Ten jednotný postup má být v otázkách imigrace a evropského rozpočtu. Polsko-uherská
aliance se shodla na tom, že oba státy zablokují otázky migrace a přijetí evropského rozpočtu na léta 2021-2027. Mateusz Morawiecki se dal slyšet, že s „premiérem Orbánem mají naprosto identické názory“ na to, že musí existovat pojistka v otázce zemědělských dotací a podpoře chudších členů Evropské unie. Proto se staví proti zmenšování zemědělského rozpočtu ve prospěch neomarxistických programů, demagogií a imigrantské propagandy.

V pondělí navíc Evropská komise opět vyhrožovala Polsku, kvůli jeho důležité a nutné
reformě soudnictví, kvůli boji Polska proti soudcokracii. Podle Evropské komise má Polsko zrušit reformu do 26. června, jinak budou uplatněny sankce, nicméně Viktor Orbán už se dal slyšet, že Maďarsko tento sankční postup, pro který je nutná jednomyslná shoda ostatních států, zablokuje. Polsko zase podpořilo Maďarsko v otázce boje proti oligarchickým nevládním organizacím a Georgi Sorosovi.

V souvislosti s tím se nechal slyšet Orbánův spolupracovník, Antal Rogan, že nový zákon
proti Sorosovi a jeho nevládkám bude, ještě přísnější a tvrdší, než byl původně zamítnutý návrh. Tento summit nám všem, národním konzervativcům, vlévá optimismus a naději do žil, že otázka Trojmoří a silného Visegrádu tady nejen byla, ale i je a bude!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.5.2018


 

12. kvě, 2018

Při čtení českých masmédií, při čtení na internetu, sledování televize, při reakcích
komentátorů, člověk začne mít pocit, že jediný důvod návštěvy prezidenta Zemana v Polsku, bylo vlastnoručně tam rubat dříví v Bělověžském pralesu. Právě na ten se nejvíce soustředila veškerá masmédia, která se snažila ignorovat úspěšné rozhovory mezi oběma prezidenty v otázkách Trojmoří, Visegrádu a unijního rozpočtu, stejně jako v otázce nutnosti jednotného postupu zemí Visegrádu a jasného odmítnutí Dublinu IV a ilegální migrace...

Takže, o co vlastně jde? Bělověžský prales je území na východním Polsku rozkládající se na
ploše 1,418 km2. Během historie tam docházelo k lovům i těžbě dřeva. Král Vladislav II. Jagelonský tam nasytil své vojsko před tím, než rozdrtil německé křižáky v bitvě u Grunwaldu. Dnes němečtí byrokraté nařizují Polákům, co tam smí a nesmí dělat. Od roku 1923 byl Bělověžský prales přírodní rezervací, kde došlo k úspěšnému znovuosídlení oblasti téměř vyhynutými zubry evropskými.Nacističtí předchůdci EU v čele s Hermannem Goeringem chtěli udělat z rezervace největší loviště v Evropě. Od roku 2015 vláda Práva a spravedlnosti ztrojnásobila těžbu dřeva v této oblasti, proti čemuž se ozvala ekoteroristická lobby, mající silný vliv v unijních strukturách. Soudy Evropského sovětského svazu nakonec v dubnu 2018 nařídili Polsku zastavit těžbu dříví. Doufejme, že Polsko vydrží a vzepře se těmto diktátům.

Nyní k masmédiím. Česká televize primárně informovala o tom, že Miloš Zeman obhajoval
kácení Bělověžského pralesa. Její redaktoři s tímhle otravovali už na samotné tiskové konferenci obou prezidentů. A taky opruzovali novičokem, asi aby zaseli nesváry mezi oba prezidenty. Článek iRozhlasu o prezidentově návštěvě v Polsku je z 90% věnován otázce Bělověžského pralesu. Ten navíc poskytl prostor radikálním ekologickým nátlakovým skupinám, aby se vyjádřili, ale neposkytl jej zastáncům těžby dřeva, včetně demagogických útoků proti prezidentu Zemanovi v rámci jejich vyjádření.

Novinky.cz si to odbyli hned v titulku, ale stejně se tím zabývalo zhruba v polovině svého
článku, jakoby to byl nejdůležitější bod jednání.

Tyden.cz to pojal stejně jako iRozhlas. Uveřejnil celý článek o kácení Bělověžského pralesa
a hanebné úloze prezidenta Zemana v tomto strašlivém zločinu.

Soukromá média mají pochopitelně právo informovat, o čem chtějí, dokonce i když je to
stupidní. Nechme konat. V tomto článku nám jde, ale o to ukázat tu profesionální degeneraci a paskvil, který představují česká masmédia, která už neumí nic jiného, než útočit na prezidenta Zemana, i přes ta nejabsurdnější témata.

Opakem jsou navíc polská média, která primárně informovala o podstatných součástech
jednání obou prezidentů, a to i veřejnoprávní média, která byla před pár lety osvobozena z moci neziskovek a liberálních demokratů. Polská média neútočila na prezidenty, a místo toho se věnovala skutečným tématům této schůze. Gospodarkamorska.pl a Wpolityce.pl to zmínily okrajově. Radio Poland na thenews.pl to nezmínilo vůbec, zabývalo se stručně důležitými body jednání.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.5.2018


 

6. kvě, 2018

Polský prezident požaduje referendum, aby Poláci rozhodli o změně o ústavy...

Polský prezident Andrzej Duda uvedl, na státní svátek Polska 3.května, že požádá vrchní sněmovnu parlamentu o vypsání referenda v listopadu tohoto roku, aby konzultoval s občany  možné změny ústavy státu.

"Předložím senátu návrh, aby konzultační referendum o ústavě proběhlo 10. a 11. listopadu," řekl Andrzej Duda.

Polsko označuje Den Ústavy, 3. května, jako státní svátek, kdy země oslavuje historický dokument přijatý 3. května 1791.

Duda apeloval na Poláky, aby hlasovali v referendu o tom, zda podporují změnu ústavy a "promluvili tak o své vizi" politického systému země.

Autor: TGM, Praha, ČR, 6.5.2018


 

20. dub, 2018

Není příliš časté, zejména po zkušenostech ze západní Evropy, aby afričtí a arabští imigranti, či potomci imigrantů, projevovali větší patriotismus vůči své hostitelské zemi, než projevuje i část místních občanů. Jedním takovým následování hodným Izu Ugonoh. Nigerijec, který se rozhodl opustit nigerijské kmeny a převzít za svůj nový domovský kmen polský národ. Izu Ugonoh je polský mistrboxu v těžké váze. Jeho rodiče se přistěhovali do Polska za minulého režimu, otec studoval navigaci lodí a matka právo...

Izu byl nedávno pozván do levicové liberální televize TVN24, kde se mu uvědomělá polská
reportérka Anita Werner, snažila vysvětlit, že je utiskován polskou rasistickou společností. Izu se proti tomu ohradil, poukázal na to, že je polským vítězem v boxu, že jeho sestra vyhrála soutěž krásy v Polsku, a že nikdy žádný rasismus od Poláků nezažil. Vyjádřil navíc odpor vůči imigrantům, kteří se odmítají asimilovat do společnosti, kteří odmítají přijmout zvyky, tradice a zákony hostitelské společnosti a solidarizuje s polskými vlastenci. Izu, který se narodil ve Štětíně, říkal, že měl problémy pouze v mládí, ale že nyní, když je Polsko nenáviděné a zatracované Evropsku unií, je tato země mnohem tolerantnější a otevřenější.

Jak můžete vidět, není to o barvě kůže, ale o tom, zda migrant přijme novou kulturu za svou.
Aby mohl být imigrant respektován, měl by tak vždy učinit. Musí tak vždy učinit. Potom se stane se plnohodnotnou součástí hostitelské společnosti.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.4.2018