15. úno, 2019

V4NEWS:SLOVENSKO:Čaputová sa doťahuje na Mistríka, ukázal predvolebný prieskum

Predvolebný prieskum preferencií kandidátov na prezidenta Slovenska...
 
Maroš Šefčovič by podľa prieskumu získal 18,2 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončil Robert Mistrík s 15,8 percenta a trojicu uzatvára Zuzana Čaputová so 14,7 percenta. Štefan Harabin by získal 12,8 percenta, Milan Krajniak 7,8 percenta, Béla Bugár 7,4 percenta a Marian Kotleba 6,9 percenta hlasov. Nasleduje František Mikloško, ktorému by odovzdalo hlas 5,5 percenta respondentov. Eduard Chmelár v prieskume získal päť percent.

Agentúra AKO uskutočnila prieskum preferencií kandidátov na prezidenta v dňoch 8. až 12. februára formou telefonického dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1000 respondentov. Vzorka bola reprezentatívna voči populácii z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, národnosti, kraja. Išlo o prvý prieskum, kde sa merali preferencie už podľa zoznamu 15 reálnych oficiálnych kandidátov.

Otázka znela: „V marci sa budú konať voľby prezidenta. Predčítam vám zoznam oficiálnych kandidátov a kandidátok v náhodnom poradí. Ak by sa voľby prezidenta konali tento víkend, ktorému z uvedených kandidátov alebo kandidátok by ste dali svoj hlas?“

Autor: Ta3.com, Bratislava, Slovensko, TGM, Praha, ČR, 15.2.2019

Zdroj: