SLOVENSKO

12. říj, 2018

Zeman hájil V4!

Dnes skončilo 3 denní výroční setkání hlav států Visegrádské skupiny, které proběhlo za předsednictví Slovenska v Tatrách. Českou republiku tam zastupuje president Miloš Zeman, který se opětovně projevil jako zastánce zájmů, jak naší republiky, tak samotné Visegrádské skupiny. Přítomni byli, kromě Miloše Zemana, i slovenský president Andrej Kiska, maďarský president János Áder a polský president Andrzej Duda.

President Zeman jasně odsoudil zasahování do vnitřních záležitostí zemí Visegrádu, stejně
jako apeloval na jednotu a nutnost soudržnosti. Týká se to především útoků Evropské unie proti
Polsku v otázce soudní reformy a proti Maďarsku v otázce celkové reformace maďarské společnosti a maďarského státu.

Naproti tomu Kiska se podbízel Evropské unii, oslavoval jí jako pozitivní projekt a
vyhlašoval, že Visegrád musí vysílat „pozitivní signály“. Jedním dechem dodával podporu
protiruským sankcím, které škodí zemím Visegrádu, a i když v tomto našel sympatie u polských
zástupců, z jeho strany je to jen politický alibismus. Kiska si navíc neodpustil hysterické výkřiky o nárůstu populismu, xenofobie, extrémismu, egoismu, a kdovíjakého ismu ještě.
Státy Visegrádu, zejména představitelé Polska a Maďarska, jednali i o migrační krizi a
bezpečnosti a János Áder i Andrzej Duda zdůraznili nutnost pokračovat v současné striktní
protiimigrační politice, jejímž hlavním nositelem je právě Maďarsko.

Andrzej Duda navíc poukázal na pokrytectví, některých států Evropské unie, zejména
Německa, které obhajuje sankce proti Rusku a ve stejné chvíli podporuje projekt „Nord Stream“, plynovod z Ruska, který přes Baltské moře, obejde Ukrajinu a pomůže tak Německu, zatímco ve stejné době budou vazalské státy Německa poslušně dodržovat sankce vůči Rusku.

Navzdory určitým názorovým rozdílům, a navzdory přítomnosti Andreje Kisky, se dařilo
udržet jednotu a vzájemnou podporu mezi zeměmi Visegrádu, a V4 je tak mnohem
kompaktnější a efektivnější struktura, než celá Evropská unie.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.10.2018


 

13. čvc, 2018

Tak dosluhující, zoufalý a neúspěšný prounijní „president“ Slovenska Kiska se
nechal slyšet, že bude dál opruzovat v politice, a že se nehodlá vzdát ambicí potopit Slovensko do ještě hlubšího dna eurosvazové byrokracie, pravdoláskařství a moci politických neziskovek. Tento článek nebude nijak dlouhý. Spíše je jen varováním před ambicemi zhrzeného politika, který kudy chodí, tam jen škodí...

Kiska se stal presidentem v roce 2014, když Robert Fico z nějakého absurdního a
nepochopitelného důvodu se rozhodl kandidovat na presidenta, i když jeho vlastní přívrženci chtěli, aby zůstal premiérem. Místo nasazení vlastního kandidáta se vrhl do toho po hlavě a výsledkem byla eurohujerská katastrofa a obrození havlismu u našich východních bratří. Další roky pak Kiska škodil, jak jen mohl v celé řadě afér, skandálů, politických jednání, v otázce slovenské suverenity, v otázce migrace a rozbíjení Visegrádské čtyřky.

Kiskovi je to evidentně málo a chce Slovensko úplně dorubat, protože na hudebním festivalu
„Pohoda“ v Trenčíně se nechal slyšet, že je potřeba „převzít moc“. V tomto ohledu je nutné na Kiskovi ocenit jen jeho otevřenost, že je ochoten veřejně přiznat snahu o uchopení moci na úkor spoluobčanů.

Celý citát a jeho překlad přinášíme zde:

„Zůstanu aktivní v politickém životě. Protože jsme parlamentní demokracie, potřebujeme
převzít moc, dostat na ministerstvo vnitra, na policii, na školství a podobně čestné a schopné lidi. To je náš úkol a musíme to udělat.“

A překlad:

„Podělal jsem, co jsem mohl, presidentem se už nestanu, tak budu škodit na vyšším levelu.
Protože jsme parlamentní demokracie, ve které lidé musí držet hubu a krok, tak budu škodit
prostřednictvím Národní rady, a nějaké loutkové partaje dosazené ze Sorosových lidí, které pak
prosadím na ministerstvo vnitra, na policii a školství, po vzoru neomarxistického tažení napříč
institucemi…“

Doufejme, už v zájmu našich slovenských bratří, Trojmoří a Visegrádu, že Kiska dopadne
stejně jako Ruml, Saakašvili, Gyurcsány a další zoufalí bankrotáři.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.7.2018


 

 

16. kvě, 2018

Bohužel, zatím, ještě ne dnes, ale už se dal slyšet, tento pravdoláskaři, havlista, rozbíječ
jednoty Visegrádu, že v dalších prezidentských volbách nebude kandidovat...

Je to výborná zpráva pro slovenský lid, že člověk, který se spolupodílel na poloúspěšném Sorosovském nejspíše státním převratu na Slovensku, už nebude kandidovat do vrcholné státní funkce. Taky je to dobrá zpráva pro Visegrád a jeho spojence, že snad dojde k ozdravení a revitalizaci našich struktur poškozených agenty Evropské unie.

Uvědomujeme si, že Kiskův nástup k moci byl důsledkem fatální chyby Roberta Fica
kandidovat na prezidenta Slovenska, ale s tím už se nedá nic dělat. Nyní se musí Slovensko vyrovnat s tragickými důsledky jeho působení a postavit se čelem k budoucnosti bez islámu, a bez imigrace, kterou Kiska podporoval skrze unijní kvóty.

Nebudeme zde rozebírat vládnutí Andreje Kisky na Slovensku. Všichni víme, čeho se
dopustil, z jakých škod se bude Slovensko, ještě vzpamatovávat, a že jeho vládu už se nesmí nikdy opakovat. Tato příležitost je, ale restartem pro slovenský SMER, aby se oprostil od prounijní novolevicovosti, která se mu nakonec nevyplatila a nasadil kurz starosocialismu, aby se porval se sorosovským vlivem a zvítězil, jako se to podařilo v sousedních státech.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.5.2018


 

5. bře, 2018

Naši slovenští bratři nyní zažívají otřesné události, které nejsou nepodobné majdanistickým akcím z Ukrajiny, provokacím a operacím pod falešnou vlajkou. Slovensko zažívá státní převrat, který organizují špičky politických, intelektuálních a společenských elit proti současné vládě, která jim moc nevoní, a to navzdory tomu, že už ohnula hřbet před Evropskou unií a pravidelně zrazuje země Visegrádu. Je to zřejmě málo a havlistická opozice na Slovensku, v čele s presidentem Kiskou, touží po absolutní moci.

Někdy mezi 22. a 25. únorem tohoto roku došlo k vraždě Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Kuciak byl investigativní novinář pátrající po napojení organizovaného zločinu na politické strany. Byl zastřelen doma, ve Velké Mače, kde bylo jeho tělo a tělo jeho přítelkyně nalezeno 25. února. Potud lze hovořit o informacích a jistých faktech, ovšem existují dvě teorie, toho co se mohlo stát. Obě mají společné to, že ze smrti Kuciaka a jeho přítelkyně nyní těží především politický establishment a eurohujeristé, ale pojďme popořadě.

První je oficiálnější teorie, tedy, že Kuciaka zavraždila italská mafie a podnikatelé napojení na tuto mafii a na vládní stranu SMĚR-SD. Tato teorie je pravděpodobnější a svědčí v její prospěch více okolností. Druhou, spíše konspirační teorií, je že mohlo jít o „operaci pod falešnou vlajkou“ a vraždu zorganizovali samotní stoupenci establishmentu, aby zvedli odpor proti Ficovi, protože všechny předchozí pokusy o jeho svržení neuspěli. Osobně se domnívám, že druhá teorie je velice nepravděpodobná, ale uvedl jsem jí zde, protože už se objevila na různých místech.

A teď, co je tedy výsledkem vraždy Jána a Martiny? Boj proti korupci? Likvidace vlivu italské mafie na Slovensku? Aktivizace občanské společnosti? Kdepak. Výsledkem je hulákání a vřeštění liberálů doprovázené autoritářskými tendencemi presidenta Kisky, který usiluje o svržení legitimní vlády a nastolení liberální koalice, nejlépe ve složení stran „Obyčejní lidé“, NOVA, křesťansko-demokratického KDH, možná maďarského Most-Híd a ultralevicového Progresivního Slovenska“. Tato legie zkázy by pravděpodobně dovedla Slovensko do ještě horšího marasmu, než pseudosocialista Fico.

Kiska, který se účastnil protestních pochodů organizovaných současnou vládnoucí elitou, která zneužívá tragické smrti dvou mladých a odvážných lidí, už vyzval k „rekonstrukci“ vlády a získání nové důvěry, nebo k vyhlášení předčasných voleb. Ani k jednomu není důvod, ale Kiska se za to bere. Robert Fico jasně odsoudil Kiskův štvavý projev, který nepovede k ničemu jinému, než k chaosu a nestabilitě na Slovensku. Fico navíc prohlásil přesně to, co si myslíme i my, že opozice, masmédia a Kiska, který usiluje státní převrat, tancují na hrobech dvou obětí strašlivého zločinu.

Slovenská národní strana, která je státotvorná a vlastenecká, se snaží udržet vládu a stabilitu pohromadě, zatímco umírnění Maďaři usilují o svržení ministra vnitra Kaliňáka. Uvidíme, jak se bude situace dál vyvíjet, ale chystají se protesty proti zkorumpovanosti na Slovensku, a proti Ficovi. Těchto protestů se pravděpodobně bude účastnit i Kiska s cílem přinést Slovensku rozvrat a strádání prostřednictvím zneužití této vraždy.

7. Republika vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové a zároveň vyzývá slovenského presidenta a opozici, aby přestali špinit jejich památku svým tažením a podrazy! Je to nechutné a bezcitné!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.3.2018


 

9. led, 2018

Slovensko prijalo euro 1. januára 2009 potom, ako Európska rada 8. júla 2008 schválila jeho vstup do eurozóny...

Na zabezpečenie potrebného objemu hotovosti v novej mene bolo na Slovensko doručených spolu 188 miliónov eurových bankoviek a 500 miliónov eurových mincí. Keby sa všetky tieto bankovky poukladali vedľa seba, pokryli by plochu deväťkrát väčšiu ako Štrbské pleso. Keby sa poukladali do jedného radu, ich celková dĺžka by dosahovala 25 000 kilometrov, čo je 50-násobok vzdialenosti medzi Bratislavou a Európskou centrálnou bankou vo Frankfurte. Toľko oficiálne informácie o zavedení euromeny na Slovensku z pohľadu Národnej banky Slovenska.

Z pohľadu bežného Slováka historická udalosť, ktorá sa prejavila najmä tým, že zrovnoprávnila Slovensko v rámci únie. Zistí to každý, kto si odskočí napríklad do Viedne. Slovenské eurá Rakúšanom určite nesmrdia. Napokon cítiť to aj v tom, že našincov ťahajú na lyžovačky či dovolenky. Zmenárne sú v tejto časti únie pre Slovákov určite minulosťou.

Polemizovať sa dá o kurze, k niekdajšej korune , ale podobne ako pri platoch v únii aj tu platí rovný a rovnejší. Drísty o výkonnosti ekonomík nikoho nezaujímajú, lebo ako vieme „pracovná sila“ je tá najdrahšia. Isté je , že Slováci euru veria a nikto nespochybňuje , že by jeho zavedenie bolo chybou. Pravdou , je aj to že jeho zavedenie naštartovalo spotrebu a „v obchoďákoch“ v hlavnom meste je vždy narváno.

Slováci sú na euro jednoducho hrdí  a mnohým nie je jasné prečo ho nemajú aj Poliaci, Česi, či Maďari. Strácať peniaze na poplatkoch v zmenárňach - to asi nikoho neteší. Eurom Slováci platia napríklad v Egypte, rovnako ako na Cypre, Grécku, ale aj Turecku.  

Keď som bol na dovolenke v Bulharsku v zmenárni na tabuli na prvom mieste "hviezdilo" euro, a dolár bol kdesi naspodku. Moje sebavedomie rástlo, keď som chvílu počúval Ukrajinca, ako rozpráva, že nakupuje euro, pretože ho považuje za najstabilnejšiu menu. Náš prerod k euru nebol jednoduchý, všetci sme ho po zavedení prepočítavali na koruny. Ale doba sa zmenila a ceny sú u nás často vyššie ako u susedov v Rakúsku a tak tam často za lacnejšie a bez poplatkov nakupujeme.....prečo lebo môžeme...máme totiž euro. Už len zreálniť cenu práce. Po takmer 30 tich rokoch eurokapitalizmu by bolo načase.  

Autor: Viliam Šuška, Bratislava, SK, 9.1.2018

Zdroj:

https://www.nbs.sk/sk/euro-na-slovensku/zavedenie-eura-v-sr