MAĎARSKO

8. čvn, 2020

Viktor Orbán v těchto dnech vykonal svou první státní návštěvu Běloruska... 

Stalo se tak 5. června, kdy se v Minsku sešel s běloruským presidentem Alexandrem Lukašenkem. Dva státníci, kteří řadu let brání své země a suverenitu svých zemí vůči cizím mocnostem, se nyní sešli v běloruském hlavním městě. O setkání informovala běloruská i maďarská média.
 
Státníci jednali o spolupráci mezi Běloruskem a Maďarskem, o vzájemných vztazích a rozšíření spolupráce, i o obchodní výměně. Alexander Lukašenko poděkoval Viktoru Orbánovi za otevření staronových cest, a za jeho návštěvu v Bělorusku. Viktor Orbán prohlásil:„Přišel jsem do Vaší země s upřímným úmyslem spolupracovat.“ Lukašenko zároveň řekl, že současná obchodní výměna v hodnotě 225 miliónů dolarů, není pro jejich země dostačující, a jako příklad uvedl unikátní postavení, ve kterém je Bělorusko jako člen Eurasijské ekonomické unie a Maďarsko jako člen Evropské unie pro tuto spolupráci. Státníci hovořili i o konfliktu na Ukrajině, kde Alexander Lukašenko vystupoval taky v jedinečné pozici zprostředkovatele mírových rozhovorů mezi Ruskem a Západem. Hovořilo se i o mírovém využití jaderné energie pro rozvoj Běloruska a Maďarska, kde už dochází k rozšiřování jaderné elektrárny Paks.
 
Viktor Orbán nyní vede renesanci Maďarska a brání už řadu let Maďarsko před zahraničním vlivem a kontrolou. Alexander Lukašenko ochránil Bělorusko před oligarchy a masovým rozkrádáním státního majetku v devadesátých letech. Toto první setkání mezi nejvyššími představiteli Maďarska a Běloruska je vnímáno jako důležitý předěl v rozvoji vztahů, které byly dosud ignorované, a spíše na druhé koleji, a je to i jeden z mnoha drobných, především morálních a politických, ale přeci jen milníků prohlubování středo & východoevropských vztahů a rozvoje střední & východní Evropy, neboť ta západní, zjevně brzy zanikne pod tíhou své dekadence a islamizace...
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.6.2020
 
Zdroj:
 
 
21. kvě, 2020

Aneb, kdo s čím zachází, tím taky schází...

Asi tak by se dala vyjádřit situace, kterou nyní zažívá LGBT lobbisté v Maďarsku. Po mnoha letech postupu a rozšiřování vlivu LGBT hnutí a různých nátlakových neziskových organizací, východní národy Evropy přecházejí do obrany. V Polsku se to rozjelo rozsáhlou kampaní měst a obcí, které se vyslovují proti organizovanému LGBT nátlaku, v Maďarsku nyní došlo k dalšímu posunu.
 
Maďarský parlament v úterý schválil novelizaci zákona, na jejímž základě už nemůže docházet k úředním změnám pohlaví. 134 poslanců se vyslovilo pro, 56 proti a 4 se zdrželi. Tato novela stanovuje, že v matrice a na dokladech bude uvedené biologické pohlaví, a nikoliv jiné, pro které se rozhodne pod tlakem společenských elit, z rozmaru, nebo kvůli tomu, že trpí poruchou pohlavní identity.
 
Představitelé LGBT lobby se již dali slyšet, že napadnou novelu u ústavního soudu a Amnesty International bije na poplach, co že si to ti Maďaři dovolují organizovat si svou zem a její pořádky podle svého a nepodřizovat se všemožným mezinárodním dohodám.
 
Toto rozhodnutí se může, některým zdát drastické, a jistě nepříjemně dopadne na lidi, kteří skutečně trpí poruchou pohlavní identity, o tom žádná, ale je to reakce na určité akce a la Istanbulská dohoda, či působení nátlakových organizací. Jen pro představu, kam tohle může vést. V liberální Kanadě Vám stačí zajít na úřad, a bez čehokoliv (lékařského potvrzení, dokumentace, potvrzení, že procházíte hormonální léčebou atd.) požádat o změnu pohlaví v matrice a Kanada to schválí, jakoby nic!
 
Maďarsko se rozhodlo předejít této degradaci člověka, hodnoty člověka a lidské identity ze strany relativistů a neziskovek, jak tím už trpí západní země. Maďarsko se tak pouze brání tomu, čemu jsou západní země a západní národy vystaveny už celou řadu let, či spíše desítek let.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.5.2020
31. bře, 2020

V Maďarsku se v těchto dnech se hlasovalo o přijetí nových i dlouhodobých opatření v souvislosti v boji s koronavirem a zajištěním národní bezpečnosti a ochrany maďarského státu...

Vláda premiéra Viktora Orbána nyní maďarským parlamentem prosazuje balíček zákonných opatření, která mají vést k zlepšení bezpečnostní situace, stabilizaci země, k ochraně proti koronaviru a k přijetí preventivních opatření, jak proti šíření, tak proti možným pokusům o destabilizaci ze strany nevládních organizací. Pochopitelně už se to setkalo s odporem unijních představitelů, těch samých, kteří systematicky podceňovali hrozbu koronaviru a kritizovali Maďarsko a další země Evropy za to, že uzavírají hranice a zavádějí karanténu.
 
Opatření přijímaná nyní vládou Maďarska jsou velice rozličná, zahrnují vnitřní i vnější bezpečnost, ekonomickou bezpečnost země, mobilizaci zdrojů a karanténní opatření. Kromě jiného, pro zajištění plynulosti chodu státní správy, vlády a vnitřního pořádku, chce premiér Viktor Orbán prosadit vydávat dekrety na neomezenou dobu (za současné právní úpravy musí být každých 15 dní znovu schváleny parlamentem, což jen dokazuje neúčinnost a problematičnost parlamentního zřízení), chce zavést tresty za šíření dezinformací o koronaviru, které se objevují na internetu, okolo konspiračních webů i ve sdělovacích prostředcích (to by se trestalo, až pěti lety vězení), stejně jako to, že armáda bude přebírat kontrolu nad strategickými podniky a službami. S tím se začalo už 15. března a nyní armáda kontroluje 140 podniků, včetně jaderné elektrárny Peks, supermarketů, národní banky, burzy, infrastruktury, farmaceutických společností, plynáren a vodáren. Armáda neomezuje fungování těchto firem, pouze dohlíží na dodržování předpisů, výkon činnosti a podává zprávy vládním výborům. Zároveň jsou od pondělka do nemocnic jmenováni vojenští velitelé, kteří mají také dohlížet na karanténu v nemocnicích, ale nijak nezasahovat.
 
Minulé pondělí, ve zrychleném čtení, kde vláda potřebovala 145 poslanců, na tuto většinu nedosáhla. V řádném hlasování potřebuje vláda 2/3 poslanců a ty získala. K tomuto hlasování došlo dnes, v pondělí, když 137 vládních poslanců podpořilo návrhy premiéra Orbána. Proti bylo 50 opozičních poslanců, kterým je politikaření důležitější, než zdraví maďarského lidu. Opozice pochopitelně útočí na vládu, snaží se o „kompromisy“, ale kompromisní řešení je v souvislosti s koronavirovou krizí velice špatné řešení. K této liberální opozici se mimochodem, připojila i strana Jobbik, dříve tolik nenáviděná v liberálních médiích, dnes tolerovaná. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 31.3.2020
15. led, 2020
Maďarskou jižní hranici střeží od pondělí 13.1.2020 vojenská loď, kterou armáda ve spolupráci s pohraničníky nasadila na řece Tise. Jejím cílem je bránit nelegální migraci...
 
Podle maďarské armády se migranti ve zvýšené míře pokoušejí na člunech překonávat hranici přes Tisu a její slepé rameno jižně od Segedínu. Jen na Nový rok bylo na jižní hranici zadrženo 147 migrantů. Velení policie proto požádalo o pomoc armádu.
 
Loď Baja byla z Budapešti převezena do povodí Tisy po zemi a již dnes se zapojila do ostrahy hranice.
 
Vláda premiéra Viktora Orbána nechala na hranici se Srbskem postavit plot, aby zemi ohradil od přílivu uprchlíků, kteří za vrcholu migrační krize v roce 2015 po statisících putovali po takzvané balkánské trase do střední Evropy, hlavně do Německa a Rakouska.
 
Autor: HVG.hu, Budapešť, Maďarsko, 15.1.2020
 
Zdroj:
 
 
1. lis, 2019

Zájmem Maďarska je zlepšení spolupráce mezi Západem a Ruskem...

Řekl maďarský premiér Viktor Orbán na večerní společné tiskové konferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Budapešti. Šéf Kremlu po jednání s Orbánem potvrdil, že na toto téma s hostitelem mluvil, ale hovořili také o dvoustranných politických a ekonomických vztazích a například i o řešení konfliktu na Ukrajině.
 
I Maďarsko má prospěch z toho, když vztahy mezi západní a východní Evropou, Severoatlantickou aliancí a Ruskem jsou dobré, prohlásil podle agentury MTI předseda maďarské vlády po jednání s Putinem. Orbán v Evropské unii patří mezi odpůrce sankcí uvalených na Rusko kvůli anexi ukrajinského Krymu a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny.
 
Klíčovým odvětvím spolupráce Moskvy a Budapešti je energetika. Ruský koncern Rosatom má především postavit další dva bloky maďarské jaderné elektrárny Paks. Kromě toho Maďarsko stojí o napojení na budovaný plynovod TurkStream, kterým má proudit zemní plyn z Ruska do jižní a východní Evropy přes Černé moře a Turecko.
 
2 země, jeden cíl. Společně za pronásledované Křesťany:
 
 
Putin si pochvaloval, že již několik let úspěšně funguje mechanismus, který Maďarsku a Rusku umožňuje „spolupracovat na nejvyšší úrovni“, a to především pokud jde o obchod a ekonomické vztahy. Obě země se podle ruského prezidenta nyní zaměří na větší diverzifikaci vztahů, i když hlavní prioritou bude nadále energetika.
 
Autor: ČTK, TGM, Praha, 1.11.2019
 
Zdroj:
 

https://www.facebook.com/pg/orbanviktor/photos/?tab=album&album_id=10157513721776093