MAĎARSKO

9. bře, 2019

Dobré ráno Maďarsko!

Přistěhovalecké strany zaútočily na Fidesz v Evropské lidové straně (EPP) a snažily se přeměnit celou stranu na mezinárodní organizaci pod vedením přistěhovalectví a Maďaři ji chtějí zastavit - uvedl premiér Viktor Orbán, předseda Fidesz v programu rozhlasu Dobré ráno Maďarsko!
 
"Křesťanská kultura stojí za to, nechceme se stát smíšenou zemí, nechceme migraci, chceme zachovat bezpečnost a prostřednictvím naší rodinné politiky budeme schopni zachovat biologickou budoucnost Maďarska bez migrantů."
 
"Pokud máme začít v Evropě něco nového a to může ukončit tuto rozpravu, naše místo není v lidové frakci EPP, ale mimo ni. Chtěl bych dosáhnout transformace, prostoru pro anti-imigrační síly, jako jsme my - pak zjevně začneme vyjednávat o spolupráci s polskou PiS. Polské Právo a Spravedlnost není ve frakci Evropských lidovců...
 
Autor: Hirado.hu, Maďarsko, TGM, Praha, ČR, 9.3.2019
 
Zdroj:
 
 
12. úno, 2019

10. února, jen pár dní po Donaldu Trumpovi a jeho „Stavu Unie“, měl i Viktor Orbán svůj projev o „Stavu národa“ v Maďarsku, a tak jako Donald Trump, i Viktor Orbán hovořil o situaci v Maďarsku, posledních úspěších i neúspěších, stejně jako budoucích plánech a krocích jeho vlády v nadcházejícím období...

Na začátku zmínil sedm let nepřetržitého a stabilního ekonomického růstu Maďarska, které jen v loňském roce vyrostlo o 4,7%. Poznamenal, že je to zejména výsledek tvrdé práce Maďarů v posledních mnoha letech a poděkoval Bohu za to, že pomáhá Maďarsku.

Viktor Orbán hovořil o tom, jak pravice pod jeho vedením převzala v roce 2009 levicí zruinovaný stát a národ, kdy levice rozkradla bohatství a rezervy Maďarska a zavalila Maďarsko obludnými dluhy. Po deseti letech vlády ovšem opět stoupá počet uzavřených sňatků v Maďarsku, rodí se děti, které se s největší pravděpodobností dožijí i 22. století, nezaměstnanost klesla na třetinu a dluh země klesl z 85% na 71% HDP, při nepřetržitém růstu příjmů obyčejných Maďarů a zdvojnásobení minimální mzdy. Došlo i k zavedení obědů a učebnic zda rma pro maďarské děti, tedy naplnění veškeré té politiky, kterou měla provádět starolevice, ale ke které se obrátila zády a přijala kleptokracii a myšlení novolevice.

Orbán, ještě pokračoval v otázce ekonomiky a průmyslu, kde zmínil, že kromě tradičních odvětví se nyní v Maďarsku rychle rozvíjí i podíl technologické ekonomiky a odvětví s vysokou přidanou hodnotou. Odmítl, že by budoucí ekonomika měla být založena jen na vědcích a výzkumnících, protože i manuální práce bude stále potřeba, ale deklaroval jasný cíl podporovat digitální technologie a robotiku, přičemž v těchto odvětvích technologické ekonomiky jen za poslední rok vzrostly platy o 40%.

V projevu zmínil současné problémy v podobě migrační krize a nepřetržitých útoků na Maďarsko ze strany Georga Sorose a evropské byrokracie, kteří udržují na živu maďarskou opozici svými dotacemi a politickou podporou.

Viktor Orbán zmínil tragické spojenectví, které se formuje na opozici, mezi „ultrapravicovým“ Jobbikem a levicovými proevropskými skupinami. Spojení socialismu a pravicového extrémismu. V souvislosti s tím zmínil historii Maďarska a strašlivé oběti, které si vyžádala nacistická okupace, jež zavraždila statisíce maďarských Židů a komunistická nadvláda, která mučila a zmrzačila desetitisíce maďarských rodin a zničila statisíce životů. Nyní se tyto dvě skupiny spojují do společného boje proti Viktoru Orbánovi. Vůdce maďarský ch socia listů Berthalán Tóth, totiž vyzval k sestavení jednotné kandidátky do evropských voleb, které by se účastnil i Jobbik. Něco jako, když Tomio Okamura a SPD vystoupili společně s Demoblokem. Důkaz, že jedinou autentickou opozicí v Maďarsku proti eurokracii je Viktor Orbán.

Viktor Orbán hovořil o tom, že před 30 lety padl komunismus, jehož cílem byl nadnárodní superstát, a že nyní, v předvečer evropských voleb, Maďarsko opět čelí nadnárodním tendencím budování superstátu a likvidace maďarské identity a křesťanské kultury prostřednictvím Evropské unie.

Na závěr zmíníme, asi nejvýznamnější část Orbánova projevu, která získala pozornost i na mezinárodní scéně a v mezinárodním tisku. Viktor Orbán deklaroval jako budoucí politiku zavedení osvobození od daně pro všechny ženy, které budou mít 4 a více dětí. Tyto ženy nebudou muset po zbytek života platit daně z příjmu. Je to další důležitá motivační politika pro rozvoj a růst maďarského národa, který je v nadcházejících dekádách tak potřebný. A jak řekl Orbán ve svém projevu: "Západ nabízí doplnit populaci migranty, my ale potřebujeme maďarské děti!"

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.2.2019

Zdroj:

Évértékelő 2019 // State of the Nation 2019

https://youtu.be/nU6Z3rOc8-4

https://www.facebook.com/orbanviktor/posts/10156832628371093


 

7. pro, 2018

Média v Maďarsku vs. Média Liberální demokracie...

Středoevropská tisková a mediální nadace (CEPMF), byla založena minulý týden v Maďarsku. Ihned byla prozápadními liberálními poskoky označena za konglomerát, který bude omezovat svobodu slova v Maďarsku. To je samozřejmě klasické Fake News. Naopak jde o sdružení rádií, televizí a novin, které nehodlají mluvit, vysílat a psát v žoldu Sorošových nohsledů...

Organizace Freedom House označuje mediální prostředí v Maďarsku za "částečně svobodné". Na stostupňové škále minusových bodů tiskové svobody jich mělo v roce 2010 Maďarsko 23, letos už 44.

To je skvělá zpráva, znamená to, že za 8 let se podařilo Orbánovi posunout média blíže ke svobodě, protože čím horší číslo jim liberální demokraté přiřadí, tím blíže ke svobodě !

Autor: TGM, Praha, ČR, 7.12.2018

Zdroj:

https://cepmf.hu


 

1. lis, 2018
Reformovaná a obrozená maďarská justice dala jasně najevo, že bránit hranice suverénního maďarského státu, třeba i z postavení civilisty, proti nekontrolovatelné invazi barbarů, není trestné...
 
Stalo se tak v případě Petry László, kameramanky, která se ve vypjaté situaci na maďarské hranici pod útokem migrantů, měla dostat do střetu s migranty.
 
Za to byla vláčena po soudech, očerňována, přišla o práci. Bylo jí vyhrožováno smrtí a
Usáma Abdul Mohsen, jeden z migrantů, se kterým se dostala do střetu, jí vyhrožoval odplatou boží a zažaloval jí. Usáma, bývalý syrský fotbalový trenér, obdržel ve Španělsku, kam odešel, místo Escuela Nacional de Entrenadores de Fútbol, aby se mohl stát i španělským trenérem, ale nedokázal se naučit španělsky a nijak se neintegroval. Petra v reakci nad tímhle vším uvažovala o emigraci do Ruska, ale nakonec to není nutné.
 
Přestože nižší soudy dali za „pravdu“ sluníčkařům a liberálům, Kurie (nejvyšší soud
Maďarska), sice slovně odsoudil chování Petry László, ale nakonec jí zprostil všech bodů obžaloby a ukončil její potahování po soudech.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.11.2018
30. srp, 2018

Orbán & Salvini, děs a hrůza liberálů...

Viktor Orbán, maďarský premiér a italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini se právě nyní sešli v Milánu k otázce projednání ilegální imigrace, i společného boje proti nadvládě EU. Jejich setkání v těchto věcech je významným posunem a velkým symbolickým krokem formování národně osvobozeneckého bloku uvnitř Evropské unie, který už zasahuje nejen do postkomunistických východních států, ale i do prvních zemí Evropské unie, v tomto případě do Itálie.

Po mnoha měsících úpadku a oslabování Angely Merkelové, Viktor Orbán a Matteo Salvini
jasně pojmenovali dalšího z nepřátel svobodné Evropy, Emmanuela Macrona. Děje se tak v předvečer voleb do Evropského parlamentu, ve kterých chce Emmanuel Macron zformovat liberální a centristickou alianci proti „populistům“, „rasistům“ a „xenofobům“. Sám Macron se bez ostychu označil za hlavního nepřítele Viktora Orbána a Mattea Salviniho, potažmo i našeho hlavního nepřítele a nepřítele všech evropských národních států.

Cílem Macrona je shromáždit všechny nejhorší socialistické, liberální a „konzervativní“
sluníčkáře napříč politickým spektrem europarlamentu, tedy sebrat všemožné liberály z ALDE,
liberální socany z PES a umírněné cuckservativce z Evropské lidové strany, sjednotit je pod praporem ničení Evropy, podpory ilegální imigrace a oslabování národních států a tradic a hlavně zavelet k útoku na osvobozenecké síly východoevropských národů, ale i na Itálii.

Ale zpět k Viktorovi a Matteovi. Oba se shodli na pokračujícím boji proti ilegální imigraci a
na kritice liberální azylové politiky. Společně deklarovali snahu vytvořit společenství, které by
ukončilo nadvládu eurosocialistů a liberálů ve prospěch obnovy národních hodnot, tradic a suverenity. Viktor Orbán při setkání označil Mattea Salviniho za hrdinu, protože se nebál zablokovat připlutí migrantských lodí. Jak bylo na schůzi řečeno, to co Maďarsko zvládá na souši, to Italové dnes už dělají i na moři.

Hnutí pěti hvězd už se stihlo otrkat a ukázalo se, jak dobré je, že Liga Severu a Matteo
Salvini jsou součástí stávající vlády. Vůdci Hnutí pěti hvězd, včetně jejich předáka Luigi di Maia, odsoudili setkání s Viktorem Orbánem. Nebýt Ligy Severu, Hnutí pěti hvězd by už nejspíše budovalo desítky a desítky migrantských táborů a otevíralo svou náruč migrantů výměnou za členství v exkluzivním elitářském spolku eurohujerů. Je tedy pochopitelné, že podpora Italů vůči Lize Severu stoupá, zatímco Hnutí pěti hvězd stagnuje.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 30.8.2018