7. kvě, 2019

V4NEWS: MAĎARSKO: Vicekancléř Rakouska HC Strache na návštěvě premiéra Viktora Orbána

Rakousko a Maďarsko se sbližují čím dál víc. Je to zásluha jak vlády Svobodných & Lidovců v Rakousku, tak Fidesz Viktora Orbána v Maďarsku. Střední Evropa se tak stává silnější, než doposud byla...
 
Předseda rakouských Svobodných HC Strache s lídrem eurokandidátky europoslancem Haraldem Vilimskym navštívili včera Budapešť, kde je hostil premiér Viktor Orbán. Ten má vynikající vztahy jak s rakouským kancléřem za lidovce Sebastianem Kurzem, tak právě Svobodnými.
 
Fidesz má nakročeno do nové eurofrakce
Evropská lidová strana pozastavila členství maďarskému Fidesz Viktora Orbána letos v březnu. Ten na oplátku včera oznámil, že nepodporuje kandidátku s lídrem evropských lidovců Manfreda Webera za CSU do EP. HC Strache tak Orbánovi nabízí vstup do frakce, kterou chystá Matteo Salvini s podporou The Movement Steva Bannona. Salvini kvůli tomu navštívil Orbána minulý čtvrtek.
 
Tisková konference HC Strache & Viktor Orbán
HC Strache řekl, že vláda Fidesz a Orbán jsou zárukou stability střední Evropy a jižní hranice EU. Orbán na oplátku označil "tyrkysově modrou koalici" Svobodných (FPÖ) & Lidovců (ÖVP) ve Vídni za vzor pro celou Evropu. To, co funguje ve Vídni, může podle něj fungovat i v Bruselu. Podle něj by se EU měla změnit tak, jak se mění Rakousko. Oba dva pak prohlásili, že budou i nadále hájit jižní hranice. Chtějí absolutně zamezit a zastavit ilegální migraci. Nechtějí, aby nezodpovědná levice dál ničili Evropu a jasně také odmítají její islamizaci. 
 
Střední Evropa - Mitteleuropa posiluje
Díky skvělým přátelským vztahům vládních činitelů Rakouska a Maďarska se tak posiluje prostor spolupráce střední Evropy, jak na bázi V4 + Rakousko, tak Iniciativy 3Moří. Rakouský kancléř byl nedávno v Bílém domě u prezidenta USA Donalda J. Trumpa. Orbána čeká návštěva u Trumpa 13. května. Polského, českého a slovenského premiéra také nedávno Trump v Bílém domě hostil. 
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 7.5.2019
 
Video z tiskové konference zde:
 

https://www.facebook.com/HCStrache/videos/663988310708077/

Videosestřih z celého dne:
 
 
Zdroj: