MAĎARSKO

22. čvn, 2018

Události posledních měsíců a celého období od nástupu Sebastiana Kurze a HC Strache v Rakousku, dávají znát, že Visegrád se pozvolna, ale jistě rozšiřuje, že z Visegrádské čtyřky se možná stane Visegrádská pětka...

To se ukázalo i nyní, když se summitu V4 v Budapešti zúčastnilo Rakousko s kancléřem Kurzem jako zástupcem. Hostitelským zástupcem byl premiér Viktor Orbán, za Česko přicestoval Andrej Babiš, za Slovensko Peter Pellegrini a za Polsko Tadeusz Morawiecki.

Na neděli se chystá tzv. minisummit Evropské unie, který bude neoficiálním setkáním
ohledně imigrace, který organizuje Německo. Zástupci Visegrádské čtyřky odmítli účast s tím, že minisummit by neměl mít žádnou autoritu a státy, které ho organizují, už se dávno rozhodli, co chtějí přijmout, a jak budou bojovat proti Visegrádské čtyřce. Rakouský kancléř Kurz nakonec dorazí, stejně jako italský premiér Conte.

Na summitu V4 došlo k odsouzení současného návrhu na navýšení projektu Frontex. Ten se
má rozšířit z 600 pracovníků na 10,000. Ovšem reálně půjde o navýšení o 9,400 byrokratů, kteří
budou jen dávat dohromady statistiky, protože Frontex nemá prostředky a kompetence k boji proti pašerákům. Navýšení tedy Visegrád podpoří jen ve chvíli, kdy dojde k reformě kompetencí a struktur Frontexu.

Pro franko-německý tandem začíná v Evropské unii horké období. Vedení EU přebírá
Rakousko, které čím dál tím více spolupracuje s neposlušnými středo-východo-evropskými státy. Rakousko již nyní za heslo svého předsednictví vybralo slova „Evropa, která chrání“. Přesně tak. Evropa, která chrání své obyvatele proti migrantské invazi.

Doufejme, že kancléř Kurz neselže i když již několikrát prokázal, že se šílené Merkelové nebojí. Otázkou je, co udělá náš premiér Babiš, který si v Budapešti hrál na lva, ale v Bruselu a Berlíně je jen malinkatou čivavou...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 22.6.2018


 

8. kvě, 2018

Nejen obranou Maďarů doma je maďarský stát živ. Aby přežil, brání proti perzekuci i
maďarský národ v zahraničí. Maďarský stát si uvědomuje, že ochrana národa a lidu je nutná pro jeho vlastní přežití, a proto nyní kategoricky zasahuje proti represím a perzekucím vyvolávaným kyjevským režimem...

Orbánova vláda má dlouhou tradici ochrany Maďarů za svými hranicemi, a v tomto ohledu
se nenechá pokořit nikým, ani NATO, natož Evropskou unií. To dokázala i nyní, když Maďarsko
vetovalo jednání s Kyjevem v rámci NATO do doby, než Kyjev zastaví represe proti národnostním menšinám, zejména proti Maďarům, na západě Ukrajiny.

Úmyslně používám termín Kyjev, protože ukrajinský lid nemá nic společného s represemi a
terorem páchaným kyjevskými radikály a politickými elitami úplatnými západními režimy. Ukrajinský lid nesouhlasí s represemi proti kulturním, národním a etnickým menšinám, které kdysi dali Rusům záminku k rozpoutání agrese proti Krymu a východní Ukrajině.

V tomto případě jde o maďarskou menšinu žijící na Zakarpatsku, v oblasti, která historicky
po staletí patřila uherskému státu. Maďarů žije na Ukrajině 150 tisíc, většina z nich v jihozápadním Zakarpatsku, oblasti, která nikdy nepatřila Ukrajině, ale která byla posouvána různými směry, včetně Československa.

Vyzýváme kyjevskou juntu, aby ukončila kulturní represe proti národním menšinám
v podobě uzavírání škol patřících menšinám, potlačování místních jazyků a vnucování ukrajinštiny do oblastí, kde nikdy nebyla historicky zakořeněna. Ať je ukrajinština státním jazykem, ale ať maďarština, rumunština a ruština mají pozice regionálních jazyků, tak jak o to usiluje například Nadija Ševčenková, ale jak se proti tomu staví celá kyjevská garnitura.

Dokud nebudou vyslyšeny požadavky národnostních menšin, není možné ani uvažovat o
začlenění Kyjeva do západních, humanistických a liberálně demokratických struktur. Vyzýváme proto Maďarsko bránící své bratry a sestry na Zakarpatsku a Polsko, které bojuje proti historické falzifikaci Banderovci, aby blokovali každý pokus Kyjeva o proniknutí na Západ!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.5.2018


 

6. kvě, 2018

Po porážce a odchodu Sorose z Maďarska se maďarský národní vůdce Viktor Orbán
rozhodně nezastavil, a dokazuje, že mu nejde jen o Maďarsko, ale o celou Evropu. Nechal se totiž slyšet, že pokud by snad měl být příští rozpočet EU určen i na podporu imigrantů, Maďarsko jako členský stát EU zablokuje tento rozpočet...

Viktor Orbán tak prokazuje, nejen vůli bojovat za Maďarsko, ale i za celou Evropu a zároveň dává jasně najevo, že mu jde o zájmy Evropy jako Evropy národů, nikoliv Evropy jako Evropy neosocialistické oligarchie.

Své varování vyřkl Orbán v rozhlasovém pořadu Kossuth Rádió, tento pátek. Vyzval k tomu,
aby migrantskou otázku řešili jednotlivé národní státy a zároveň dal najevo, že Maďarsko nepodpoří snížení dotací do zemědělství, aby tak bránil zájmy maďarských sedláků proti nemaďarským migrantům.

V souvislosti s těmito tématy uvedl, že se maďarská vláda chystá novelizovat Ústavu
Maďarska tak, aby nebylo možné přesidlovat migranty na území Maďarska, a aby byla chráněna
národní křesťanská kultura. Jde tak o pokračování, před dvěma lety neúspěšného, ale lidovým
referendem schváleného, pokusu o novelizaci Ústavy. Nyní má národně-konzervativní FIDESZ
dostatek síly k tomu, aby zlepšil Ústavu ve prospěch maďarského národa.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.5.2018


 

21. dub, 2018

Po dlouhé době cítím velké zadostiučinění a radost. Právě jsem se dočetl, že prodloužená ruka miliardáře, oligarchy a ničitele národů Georga Sorose, obávaná nevládní organizace „Open Society Foundations“, se stahuje z Maďarska! Je to veliké vítězství uherského národa a evropských národních států v jejich boji za svrchovanost a suverenitu!

Open Society Foundations oznámilo přestěhování své centrály z Budapešti do svého politického domova v Berlíně. Jde o výsledek velkolepého vítězství Viktora Orbána a uherských vlastenců v posledních parlamentních volbách. Ti zvítězili navzdory nenávistné a štvavé kampani Sorose, jeho nevládek a jeho prokádrovaných studentů. Soros pochopil, že Orbán své tažení myslí vážně, a nejen jako předvolební rétoriku. Kromě prosazení zákona „Stop Soros“ jde i o uveřejnění jmen 200 Sorosových služebníků působících v Maďarsku, jejichž jmenný seznam uveřejnila provládní média. Soros se sice pokusil o protiútok v podobě financování a zorganizování protivládních nepokojů, ale ty se rychle rozplynuly jako pára nad hrncem.

Nyní tedy můžeme s radostí a hrdostí v hlase prohlásit, že Maďarsko bylo uhájeno a osvobozeno od nejhorších projevů a nejhorších sil Sorosova vlivu! Uherský stát je ubráněn a vítězství národních konzervativců ztvrzeno! Gratulujeme premiéru Orbánovi a jeho vládě k triumfálnímu vítězství!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.4.2018


 

16. dub, 2018

Premiér Viktor Orbán v podstatě téměř okamžitě ukázal, že hodlá naplno zužitkovat své triumfální vítězství v nedávných parlamentních volbách, kde dosáhl rekordního úspěchu v podobě získání ústavní většiny...

Začal prosazovat zákon přezdívaný jako „Stop Soros“, který má omezit působení a vliv politických neziskovek. Viktor Orbán tak ukázal, že se ke svým voličům a lidem nehodlá otočit zády, a že hodlá pokračovat ve svém národně osvobozeneckém boji proti sorosovskému vlivu v Maďarsku.

Balíček zákonů, který se připravuje už od února, má na politické neziskovky financované ze zahraničí uvalit 25% daň, stejně jako může umožnit vládě zakázat zakládání neziskovek orientovaných na podporu islámské invaze a regulovat veškerou činnost stávajících neziskovek.

Ve stejnou dobu, politická opozice, které zvoní hrana, pochopitelně se pokusila o protiútok a uspořádala demonstraci, sice početnou, ale spíše ve stylu labutí písně. Několik desítek tisíc poražených zoufalců se shromáždilo, aby bojovalo proti maďarským národním zájmům a proti současné maďarské vládě, která byla zvolena v demokratických volbách maďarským národem. Snaží se zpochybnit výsledek těchto voleb, tak aby připravili suverénní vládu Maďarska o zákonné prostředky a zdroje k obraně maďarské státnosti. Je jen otázka času, kdy se tato „opozice“, ještě více rozdrobí, zatímco FIDESZ bude schopen pod sebou sjednotit i voliče Jobbiku a ostatní národně konzervativní síly Maďarska.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.4.2018