MAĎARSKO

7. pro, 2018

Média v Maďarsku vs. Média Liberální demokracie...

Středoevropská tisková a mediální nadace (CEPMF), byla založena minulý týden v Maďarsku. Ihned byla prozápadními liberálními poskoky označena za konglomerát, který bude omezovat svobodu slova v Maďarsku. To je samozřejmě klasické Fake News. Naopak jde o sdružení rádií, televizí a novin, které nehodlají mluvit, vysílat a psát v žoldu Sorošových nohsledů...

Organizace Freedom House označuje mediální prostředí v Maďarsku za "částečně svobodné". Na stostupňové škále minusových bodů tiskové svobody jich mělo v roce 2010 Maďarsko 23, letos už 44.

To je skvělá zpráva, znamená to, že za 8 let se podařilo Orbánovi posunout média blíže ke svobodě, protože čím horší číslo jim liberální demokraté přiřadí, tím blíže ke svobodě !

Autor: TGM, Praha, ČR, 7.12.2018

Zdroj:

https://cepmf.hu


 

1. lis, 2018
Reformovaná a obrozená maďarská justice dala jasně najevo, že bránit hranice suverénního maďarského státu, třeba i z postavení civilisty, proti nekontrolovatelné invazi barbarů, není trestné...
 
Stalo se tak v případě Petry László, kameramanky, která se ve vypjaté situaci na maďarské hranici pod útokem migrantů, měla dostat do střetu s migranty.
 
Za to byla vláčena po soudech, očerňována, přišla o práci. Bylo jí vyhrožováno smrtí a
Usáma Abdul Mohsen, jeden z migrantů, se kterým se dostala do střetu, jí vyhrožoval odplatou boží a zažaloval jí. Usáma, bývalý syrský fotbalový trenér, obdržel ve Španělsku, kam odešel, místo Escuela Nacional de Entrenadores de Fútbol, aby se mohl stát i španělským trenérem, ale nedokázal se naučit španělsky a nijak se neintegroval. Petra v reakci nad tímhle vším uvažovala o emigraci do Ruska, ale nakonec to není nutné.
 
Přestože nižší soudy dali za „pravdu“ sluníčkařům a liberálům, Kurie (nejvyšší soud
Maďarska), sice slovně odsoudil chování Petry László, ale nakonec jí zprostil všech bodů obžaloby a ukončil její potahování po soudech.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.11.2018
30. srp, 2018

Orbán & Salvini, děs a hrůza liberálů...

Viktor Orbán, maďarský premiér a italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini se právě nyní sešli v Milánu k otázce projednání ilegální imigrace, i společného boje proti nadvládě EU. Jejich setkání v těchto věcech je významným posunem a velkým symbolickým krokem formování národně osvobozeneckého bloku uvnitř Evropské unie, který už zasahuje nejen do postkomunistických východních států, ale i do prvních zemí Evropské unie, v tomto případě do Itálie.

Po mnoha měsících úpadku a oslabování Angely Merkelové, Viktor Orbán a Matteo Salvini
jasně pojmenovali dalšího z nepřátel svobodné Evropy, Emmanuela Macrona. Děje se tak v předvečer voleb do Evropského parlamentu, ve kterých chce Emmanuel Macron zformovat liberální a centristickou alianci proti „populistům“, „rasistům“ a „xenofobům“. Sám Macron se bez ostychu označil za hlavního nepřítele Viktora Orbána a Mattea Salviniho, potažmo i našeho hlavního nepřítele a nepřítele všech evropských národních států.

Cílem Macrona je shromáždit všechny nejhorší socialistické, liberální a „konzervativní“
sluníčkáře napříč politickým spektrem europarlamentu, tedy sebrat všemožné liberály z ALDE,
liberální socany z PES a umírněné cuckservativce z Evropské lidové strany, sjednotit je pod praporem ničení Evropy, podpory ilegální imigrace a oslabování národních států a tradic a hlavně zavelet k útoku na osvobozenecké síly východoevropských národů, ale i na Itálii.

Ale zpět k Viktorovi a Matteovi. Oba se shodli na pokračujícím boji proti ilegální imigraci a
na kritice liberální azylové politiky. Společně deklarovali snahu vytvořit společenství, které by
ukončilo nadvládu eurosocialistů a liberálů ve prospěch obnovy národních hodnot, tradic a suverenity. Viktor Orbán při setkání označil Mattea Salviniho za hrdinu, protože se nebál zablokovat připlutí migrantských lodí. Jak bylo na schůzi řečeno, to co Maďarsko zvládá na souši, to Italové dnes už dělají i na moři.

Hnutí pěti hvězd už se stihlo otrkat a ukázalo se, jak dobré je, že Liga Severu a Matteo
Salvini jsou součástí stávající vlády. Vůdci Hnutí pěti hvězd, včetně jejich předáka Luigi di Maia, odsoudili setkání s Viktorem Orbánem. Nebýt Ligy Severu, Hnutí pěti hvězd by už nejspíše budovalo desítky a desítky migrantských táborů a otevíralo svou náruč migrantů výměnou za členství v exkluzivním elitářském spolku eurohujerů. Je tedy pochopitelné, že podpora Italů vůči Lize Severu stoupá, zatímco Hnutí pěti hvězd stagnuje.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 30.8.2018


 

 

25. čvn, 2018

Minulý týden se nesl v Maďarsku ve znamení dalších důležitých změn, a to změn týkajících se dvou věcí – prosazení zákona Stop Soros! A prosazení ústavních reforem. Zatímco první jmenované je důležité především z krátkodobého hlediska, ústavní reformy pomáhají zlepšit orientaci a rozvoj země v dlouhodobém měřítku...

Stop Soros!

Je dlouhodobě projednávaný, a kdysi stažený zákon, který má omezit financování politických neziskovek ze zahraničních zdrojů a omezit podíl zahraničních zdrojů na celkovém objemu příjmů a zdrojů jednotlivých neziskových organizací. Název dostal podle největšího mecenáše politických neziskovek a škůdce Georga Sorose. Zákon zároveň ustanovuje novou kategorii zločinů „propagace a podpory ilegální imigrace“. Nebude už tedy možné legálně škodit vlastním zemím tím, že sem budou dopravovány armády imigrantů. Za tento zločin bude možné odsoudit proimigrační aktivisty, až na rok vězení. Další možností je zavedení 25% daně na příjmy proimigračních a politických neziskovek.

Maďarská ústava

Další změny se týkaly maďarské ústavy. Aby došlo k rozmělnění moci soudcokracie a téměř
všemocného Nejvyššího soudu, vznikne podle ústavních změn nový Nejvyšší správní soud. Ústavní změny omezují absurdní osvícenecký blud trojdělení moci na legislativní, soudní a výkonnou, luxus, který je v době obrany národních států neudržitelný. Pro efektivní fungování a obranu národních republik je nutné propojit tyto mocenské struktury. To se právě nyní bude dít v Maďarsku, kde je ztrouchnivělá a zkorumpovaná liberální demokracie nahrazena neliberální demorkacií, či spíše křesťanskou demokracií, protože dalším prvkem ústavních změn je deklarace Maďarska jako křesťanského a národního státu chránícího tradiční rodinu, majetek a osobní svobodu. Jediný kritizovatelný bod je asi obskurní zákaz bezdomovectví, respektive ústavní ukotvení zákona proti přítomnosti bezdomovců na veřejných prostorech. Bezdomovectví se musí řešit jinak, než ústavními reformami. Jinak lze říci, že v pořadí, již sedmá reforma maďarské ústavy přináší výhradně chvályhodná pozitiva.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.6.2018


 

22. čvn, 2018

Události posledních měsíců a celého období od nástupu Sebastiana Kurze a HC Strache v Rakousku, dávají znát, že Visegrád se pozvolna, ale jistě rozšiřuje, že z Visegrádské čtyřky se možná stane Visegrádská pětka...

To se ukázalo i nyní, když se summitu V4 v Budapešti zúčastnilo Rakousko s kancléřem Kurzem jako zástupcem. Hostitelským zástupcem byl premiér Viktor Orbán, za Česko přicestoval Andrej Babiš, za Slovensko Peter Pellegrini a za Polsko Tadeusz Morawiecki.

Na neděli se chystá tzv. minisummit Evropské unie, který bude neoficiálním setkáním
ohledně imigrace, který organizuje Německo. Zástupci Visegrádské čtyřky odmítli účast s tím, že minisummit by neměl mít žádnou autoritu a státy, které ho organizují, už se dávno rozhodli, co chtějí přijmout, a jak budou bojovat proti Visegrádské čtyřce. Rakouský kancléř Kurz nakonec dorazí, stejně jako italský premiér Conte.

Na summitu V4 došlo k odsouzení současného návrhu na navýšení projektu Frontex. Ten se
má rozšířit z 600 pracovníků na 10,000. Ovšem reálně půjde o navýšení o 9,400 byrokratů, kteří
budou jen dávat dohromady statistiky, protože Frontex nemá prostředky a kompetence k boji proti pašerákům. Navýšení tedy Visegrád podpoří jen ve chvíli, kdy dojde k reformě kompetencí a struktur Frontexu.

Pro franko-německý tandem začíná v Evropské unii horké období. Vedení EU přebírá
Rakousko, které čím dál tím více spolupracuje s neposlušnými středo-východo-evropskými státy. Rakousko již nyní za heslo svého předsednictví vybralo slova „Evropa, která chrání“. Přesně tak. Evropa, která chrání své obyvatele proti migrantské invazi.

Doufejme, že kancléř Kurz neselže i když již několikrát prokázal, že se šílené Merkelové nebojí. Otázkou je, co udělá náš premiér Babiš, který si v Budapešti hrál na lva, ale v Bruselu a Berlíně je jen malinkatou čivavou...

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 22.6.2018