MAĎARSKO

2. kvě, 2019
Vicepremiér a ministr vnitra Itálie Matteo Salvini, navštívil dnes maďarského premiéra Viktora Orbána a provedli spolu inspekci hranice...
 
Jde o "předvolební akci", kdy chtějí Salvini s Orbánem ukázat, že mají voliči volit do Evropského parlamentu jejich strany. Italskou Ligu a maďarský Fidesz. V italském deníku La Stampa dnes Orbán řekl, že nejsilnější frakce EPP (Evropských lidovců), má začít spolupracovat s se salviniho frakcí, která vznikne po eurovolbách. Vedení EPP však tuto spolupráci vylučuje. 
 
"Ještě nevíme, jaké uskupení Salvini vytvoří, ale v každém případě doufáme, že bude silné. Evropská lidová strana musí s touto evropskou pravicí spolupracovat," řekl Orbán deníku.

Salvini, který je v současné italské vládě rovněž ministrem vnitra, začátkem dubna v Miláně představil Evropskou alianci pro lidi a národy, která se chce stát nejsilnější evropskou frakcí. Do této volební aliance chce vstoupit zhruba desítka stran a hnutí. Členství v koalici dosud potvrdily Svobodná strana Rakouska (FPÖ), Konzervativní lidová strana Estonska (EKRE), francouzské Národní sdružení Marine Le Penové, Alternativa pro Německo (AfD), Dánská lidová strana (DF) a Strana Finů. Salvini také spolupracuje s The Movement, což je podpůrné nadační hnutí Steva Bannona.

Autor: TGM, Praha, ČR, 2.5.2019

Fotogalerie zde: 
 

https://twitter.com/matteosalvinimi/status/1123920537569366017

 
Video zde:
 
 
Zdroj:
 
9. bře, 2019

Dobré ráno Maďarsko!

Přistěhovalecké strany zaútočily na Fidesz v Evropské lidové straně (EPP) a snažily se přeměnit celou stranu na mezinárodní organizaci pod vedením přistěhovalectví a Maďaři ji chtějí zastavit - uvedl premiér Viktor Orbán, předseda Fidesz v programu rozhlasu Dobré ráno Maďarsko!
 
"Křesťanská kultura stojí za to, nechceme se stát smíšenou zemí, nechceme migraci, chceme zachovat bezpečnost a prostřednictvím naší rodinné politiky budeme schopni zachovat biologickou budoucnost Maďarska bez migrantů."
 
"Pokud máme začít v Evropě něco nového a to může ukončit tuto rozpravu, naše místo není v lidové frakci EPP, ale mimo ni. Chtěl bych dosáhnout transformace, prostoru pro anti-imigrační síly, jako jsme my - pak zjevně začneme vyjednávat o spolupráci s polskou PiS. Polské Právo a Spravedlnost není ve frakci Evropských lidovců...
 
Autor: Hirado.hu, Maďarsko, TGM, Praha, ČR, 9.3.2019
 
Zdroj:
 
 
12. úno, 2019

10. února, jen pár dní po Donaldu Trumpovi a jeho „Stavu Unie“, měl i Viktor Orbán svůj projev o „Stavu národa“ v Maďarsku, a tak jako Donald Trump, i Viktor Orbán hovořil o situaci v Maďarsku, posledních úspěších i neúspěších, stejně jako budoucích plánech a krocích jeho vlády v nadcházejícím období...

Na začátku zmínil sedm let nepřetržitého a stabilního ekonomického růstu Maďarska, které jen v loňském roce vyrostlo o 4,7%. Poznamenal, že je to zejména výsledek tvrdé práce Maďarů v posledních mnoha letech a poděkoval Bohu za to, že pomáhá Maďarsku.

Viktor Orbán hovořil o tom, jak pravice pod jeho vedením převzala v roce 2009 levicí zruinovaný stát a národ, kdy levice rozkradla bohatství a rezervy Maďarska a zavalila Maďarsko obludnými dluhy. Po deseti letech vlády ovšem opět stoupá počet uzavřených sňatků v Maďarsku, rodí se děti, které se s největší pravděpodobností dožijí i 22. století, nezaměstnanost klesla na třetinu a dluh země klesl z 85% na 71% HDP, při nepřetržitém růstu příjmů obyčejných Maďarů a zdvojnásobení minimální mzdy. Došlo i k zavedení obědů a učebnic zda rma pro maďarské děti, tedy naplnění veškeré té politiky, kterou měla provádět starolevice, ale ke které se obrátila zády a přijala kleptokracii a myšlení novolevice.

Orbán, ještě pokračoval v otázce ekonomiky a průmyslu, kde zmínil, že kromě tradičních odvětví se nyní v Maďarsku rychle rozvíjí i podíl technologické ekonomiky a odvětví s vysokou přidanou hodnotou. Odmítl, že by budoucí ekonomika měla být založena jen na vědcích a výzkumnících, protože i manuální práce bude stále potřeba, ale deklaroval jasný cíl podporovat digitální technologie a robotiku, přičemž v těchto odvětvích technologické ekonomiky jen za poslední rok vzrostly platy o 40%.

V projevu zmínil současné problémy v podobě migrační krize a nepřetržitých útoků na Maďarsko ze strany Georga Sorose a evropské byrokracie, kteří udržují na živu maďarskou opozici svými dotacemi a politickou podporou.

Viktor Orbán zmínil tragické spojenectví, které se formuje na opozici, mezi „ultrapravicovým“ Jobbikem a levicovými proevropskými skupinami. Spojení socialismu a pravicového extrémismu. V souvislosti s tím zmínil historii Maďarska a strašlivé oběti, které si vyžádala nacistická okupace, jež zavraždila statisíce maďarských Židů a komunistická nadvláda, která mučila a zmrzačila desetitisíce maďarských rodin a zničila statisíce životů. Nyní se tyto dvě skupiny spojují do společného boje proti Viktoru Orbánovi. Vůdce maďarský ch socia listů Berthalán Tóth, totiž vyzval k sestavení jednotné kandidátky do evropských voleb, které by se účastnil i Jobbik. Něco jako, když Tomio Okamura a SPD vystoupili společně s Demoblokem. Důkaz, že jedinou autentickou opozicí v Maďarsku proti eurokracii je Viktor Orbán.

Viktor Orbán hovořil o tom, že před 30 lety padl komunismus, jehož cílem byl nadnárodní superstát, a že nyní, v předvečer evropských voleb, Maďarsko opět čelí nadnárodním tendencím budování superstátu a likvidace maďarské identity a křesťanské kultury prostřednictvím Evropské unie.

Na závěr zmíníme, asi nejvýznamnější část Orbánova projevu, která získala pozornost i na mezinárodní scéně a v mezinárodním tisku. Viktor Orbán deklaroval jako budoucí politiku zavedení osvobození od daně pro všechny ženy, které budou mít 4 a více dětí. Tyto ženy nebudou muset po zbytek života platit daně z příjmu. Je to další důležitá motivační politika pro rozvoj a růst maďarského národa, který je v nadcházejících dekádách tak potřebný. A jak řekl Orbán ve svém projevu: "Západ nabízí doplnit populaci migranty, my ale potřebujeme maďarské děti!"

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.2.2019

Zdroj:

Évértékelő 2019 // State of the Nation 2019

https://youtu.be/nU6Z3rOc8-4

https://www.facebook.com/orbanviktor/posts/10156832628371093


 

7. pro, 2018

Média v Maďarsku vs. Média Liberální demokracie...

Středoevropská tisková a mediální nadace (CEPMF), byla založena minulý týden v Maďarsku. Ihned byla prozápadními liberálními poskoky označena za konglomerát, který bude omezovat svobodu slova v Maďarsku. To je samozřejmě klasické Fake News. Naopak jde o sdružení rádií, televizí a novin, které nehodlají mluvit, vysílat a psát v žoldu Sorošových nohsledů...

Organizace Freedom House označuje mediální prostředí v Maďarsku za "částečně svobodné". Na stostupňové škále minusových bodů tiskové svobody jich mělo v roce 2010 Maďarsko 23, letos už 44.

To je skvělá zpráva, znamená to, že za 8 let se podařilo Orbánovi posunout média blíže ke svobodě, protože čím horší číslo jim liberální demokraté přiřadí, tím blíže ke svobodě !

Autor: TGM, Praha, ČR, 7.12.2018

Zdroj:

https://cepmf.hu


 

1. lis, 2018
Reformovaná a obrozená maďarská justice dala jasně najevo, že bránit hranice suverénního maďarského státu, třeba i z postavení civilisty, proti nekontrolovatelné invazi barbarů, není trestné...
 
Stalo se tak v případě Petry László, kameramanky, která se ve vypjaté situaci na maďarské hranici pod útokem migrantů, měla dostat do střetu s migranty.
 
Za to byla vláčena po soudech, očerňována, přišla o práci. Bylo jí vyhrožováno smrtí a
Usáma Abdul Mohsen, jeden z migrantů, se kterým se dostala do střetu, jí vyhrožoval odplatou boží a zažaloval jí. Usáma, bývalý syrský fotbalový trenér, obdržel ve Španělsku, kam odešel, místo Escuela Nacional de Entrenadores de Fútbol, aby se mohl stát i španělským trenérem, ale nedokázal se naučit španělsky a nijak se neintegroval. Petra v reakci nad tímhle vším uvažovala o emigraci do Ruska, ale nakonec to není nutné.
 
Přestože nižší soudy dali za „pravdu“ sluníčkařům a liberálům, Kurie (nejvyšší soud
Maďarska), sice slovně odsoudil chování Petry László, ale nakonec jí zprostil všech bodů obžaloby a ukončil její potahování po soudech.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.11.2018