ZEMANOVINKY

14. pro, 2017
Český rozhlas oslovil s pěti anketními otázkami osobnosti, které se budou ucházet o úřad prezidenta. Ptal se také současného prezidenta Miloše Zemana. Ten pro svou kandidaturu získal podporu 113 038 tisíc podpisů od občanů. Hlavu státu půjdou lidé volit 12. a 13. ledna 2018, případné druhé kolo se bude konat za čtrnáct dnů.
 
Jak byste chtěl přispět ke stmelení české společnosti?
K tomu bych chtěl přispět jediným způsobem, aby spolu diskutovaly politické strany, aby vítěz voleb byl tolerantní vůči poraženým a poražení naopak respektovali vítěze voleb.
 
Jste pro uspořádání referenda o vystoupení z Evropské unie?
Jsem pro přijetí zákona o obecném referendu. A pokud občané shromáždí na petici 250 tisíc a více podpisů pro tuto otázku, pak samozřejmě v souladu s tímto zákonem může být i referendum o vystoupení z Evropské unie.

Uděloval byste milosti?
Jak víte, já jsem je uděloval. A považuji to za správné.

Koho považujete za svého největšího soupeře v prezidentské volbě?
To nemohu uvést, protože jsem se zavázal, že se nebudu vymezovat vůči prezidentským protikandidátům.

Kterého z kandidátů byste podpořil v případě, že v prvním kole neuspějete?
Platí totéž, co jsem odpověděl na předchozí otázku.

Autor: TGM, Praha, ČR, 14.12.2017
 
zdroj:
 
 
13. pro, 2017

Prezident ČR Miloš Zeman, jmenoval novou vládu ČR. Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval dnes ve středu dne 13. prosince 2017 ve 14.00 hodin na Pražském hradě členy nové vlády České republiky. Vláda premiera A.Babiše musí 10.ledna 2018 požádat poslaneckou sněmovnu o důvěru, nebo toleranci svého menšinového kabinetu.

Prezident ČR Miloš Zeman:
 
"Občas vám tvrdí, že jste neplnohodnotná vláda, protože ještě nemáte důvěru v Poslanecké sněmovně. Když si přečtete Ústavu ČR, zjistíte, že nezná pojem neplnohodnotná vláda. Vláda je plnohodnotná okamžikem, kdy ji jmenuji, což se právě stalo."
 
 "Nevidím přímou souvislost mezi prezidentskými volbami a případným druhým pokusem Babišovy vlády. Úvaha je velmi jednoduchá: Buď 10. ledna dostane Babišova vláda důvěru, anebo nedostane. Pak je zapotřebí trpělivého a často dlouhodobého jednání s jednotlivými parlamentními subjekty."
 
"První Topolánkova vláda vládla bez důvěry od září do ledna. Tedy 4 nebo až 5 měsíců."
 
"Předpokládám, že se ve druhém kole nechají některé strany přemluvit ke koalici."
 
Premier ČR Andrej Babiš:
 
"Chtěl jsem mít tu čest a reprezentovat ČR zítra a v pátek na setkání Evropské rady, na summitu, který má projednávat migraci, brexit a další důležité věci pro budoucnost naší země. Určitě budeme aktivnější."
 
"Celá politická reprezentace musí být na jedné lodi, bojovat za bezpečnost našich lidí a Evropy."
 
"Není možné, abychom teď nic nedělali a čekali na důvěru nebo toleranci."
 
"Programové prohlášení vlády bude hotovo do neděle."
 
Nová vláda má 14 ministrů, z toho je 9 nestraníků a 6 členů ANO, včetně premiéra Babiše. O důvěru musí požádat 10. ledna 2018. Hlasování ve sněmovně se zúčastní i prezident ČR Miloš Zeman, kde ji hodlá podpořit. Premier Babiš se zítra a v pátek zúčasní summitu EU v Bruselu, poprvé jako předseda vlády ČR a chce na něm řešit kvóty pro ilegální imigranty. Ty "zatím" odmítá, a chce navrhnout řešení, pomáhát imigrantům mimo území Evropy.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 13.12.2017
 
zdroj:
 
 
 
 

 
12. pro, 2017
Prezident ČR Miloš Zeman, navštívil dnes Slovensko. V Bratislavě se sešel se slovenským prezidentem Kiskou. Šlo o jeho poslední zahraniční návštěvu ve funkci prezidenta ČR.
 
Prezident Česka Miloš Zeman:
 
„Byl jsem přítomen otevření Slovenského domu v Praze. Celou dobu se jedná o otevření Českého domu v Bratislavě, kde by byla půvabná hospůdka s českým pivem, s českou kuchyní. Něco, co by obohatilo Bratislavu z kulinářského hlediska. Zatím jsem slyšel celou řadu výmluv a výkladů, že něco nejde,“ 
 
„Chtěl bych vyjádřit přesvědčení, že vztahy mezi našimi zeměmi ani v budoucnosti nebudou zatíženy žádnou vážnější problematikou, než je ten Český dům,“ 
 
"Důkazem dobré spolupráce obou národů je, že jsem jmenoval českým premiérem příslušníka slovenské národnostní menšiny, rodáka z Bratislavy Andreje Babiše. 
 
"U nás máme takový zvláštní zvyk, že právě čeští prezidenti se jezdí loučit na Slovensko a současně noví prezidenti, jako svoji první návštěvu, tak jedou na Slovensko. Teď si uvědomuju, že jediný prezident, který to porušil, byl Václav Havel, který jel, pokud se nemýlím, na první návštěvu do Německa. Pak už se ta tradice obnovila, a doufejme, že bude pokračovat i nadále."
 
O přijetí eura v ČR:
"Češi mají obavu, že Evropský stabilizační mechanismus je nastaven tak, že by čeští daňoví poplatníci mohli platit dluhy zadluženého Řecka.!
 
Prezident Slovenska Andrej Kiska:
 
 „S radostí jsem mohl konstatovat, že neznám dvě země, které by měly k sobě tak blízko jako Česká a Slovenská republika. Naše vztahy jsou na výborné úrovni,“
 
 „Jsme velmi spokojeni s tím, že naše země euro přijala. Bylo velmi silným impulzem pro rozvoj naší ekonomiky."
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 12.12.2017
 
zdroj:
 
 
 
 
 
 
 
 
9. pro, 2017

Prezident ČR Miloš Zeman, vystoupil dnes na 4. kongresu hnutí SPD v Praze.

Autor: TGM, Praha, ČR, 9.12.2017

https://www.youtube.com/watch?v=46E6RRBGEuI

http://www.spd.cz/
http://www.zemanmilos.cz/cz/
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com

Copyright 2017

8. pro, 2017

Prezident ČR Miloš Zeman, řekl v pořadu Barrandov TV "Týden s prezidentem", že jsme mohli být s přesunem ambasády do Jeruzaléma první a že to dlouhodobě prosazuje. Americký prezident D.J.Trump, mu svým rozhodnutím udělal radost...

Podle prezidenta je americká politika sebevědomá a že je to dobře, že to Trumpův krok jasně ukazuje.
 
Prezident ČR Miloš Zeman:
 
"Mám z toho velkou radost."
 
„Mohli jsme být první. Teď budeme dříve nebo později následovat Spojené státy.“ 
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 8.12.2017
 
zdroj: