21. bře, 2018

ZEMAN NEWS: Projev prezidenta republiky při předání ocenění vítězům soutěže Salon vín

Vážení a milí přátelé vinaři, jsem velice rád, že se opět setkáváme. Vítejte na Pražském hradě a dá-li Bůh a vy, budeme se setkávat dalších pět let. 

Dávno, dávno tomu, co jsem se domníval, že rosé vzniká slitím bílého a červeného vína, pokud možno v poměru jedna ku jedné. Už jsem se to naučil, už dokáži tento druh i ocenit. Nedávno jsem v Lánech ochutnával vynikající Sauvignon z vinařství Hnanice, nikoli Hranice, ale Hnanice, našel jsem si na mapě, že je to blízko Znojma. Nevím, jestli toto vinařství je rovněž mezi oceněnými, ale vidím, že kýváte, takže asi ano. Takže Němci říkají, lange Rede kurzen Sinn, budu se těšit na ochutnávku vašich produktů poté, co předám diplomy, s tím, aby česká média měla zase potravu, bych svůj úvodní projev skončil konstatováním, že na prezidentské standartě je nápis Pravda vítězí. Je známé přísloví, že ve víně je pravda, a z toho lze vyvodit, že i víno vítězí.

Takže přeji vám vše nejlepší, životní optimismus, hodně zdraví a hodně štěstí. A blahopřeji všem oceněným.

Autor: Miloš Zeman, prezident republiky, Pražský hrad, 21. března 2017

Zdroj:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-predani-oceneni-vitezum-souteze-salon-vin-1-13965