ZÁPADNÍ EU CHALÍFÁT

13. úno, 2020

V Římě se uskutečnila konference o Národním konzervatismu...

Účastnil se jí například izraelský filozof Yorama Hazony, maďarský premiér Viktor Orbán, bývalý americký prezidentský kandidát Newt Gingrich, šéfka italské Fratelli d'Italia Giorgia Meloni, Petr Bystroň z Německé AfD, a také z Francie Marion Maréchal (Le Pen). 
 
Výtažky z projevu Marion Marechál z konference o Národním konzervatismu:
 

„Žluté vesty“ & „Brexitáři“, nový konzervativci

Na začátek svého projevu, bývalý členka francouzského parlamentu Národního shromáždění, pojmenovala definici konzervatismu a citovala přesvědčivé příklady: “národní konzervatismus Donalda Trumpa” , “iliberalismus Victora Orbana” , “suverenita Borise Johnsona” nebo znovu „polský národní katolicismus“ a „rakouský a český liberální konzervatismus“ . Marion Maréchal se pak ptá na „tvář francouzského konzervatismu“ . Pro ni „od třetí republiky již nedošlo k žádnému konzervativnějšímu hnutí, ale od revoluce existují konzervativní okamžiky“ , protože existoval“Legitimismus, sociální katolicismus nebo gaullismus” . Francie však není odsouzena k tomu, aby byla „progresivním národem“ . Neteř Marine Le Pen a vnučka Jean - Marie Le Pen, ukazuje příklad hnutí „žluté vesty“, „velkolepé verze povstání, morálně obviňovaného a fyzicky potlačeného“ , které na rozdíl od „ podporovatelů „Brexitu“ nebyli vyslyšeni “ . Pro ni „Francouzové cítí, že konzervativní přístup se stal životně nutnou ochranou jejich materiálního a kulturního dědictví“ . Ale Marion Maréchal se také bojí:"Co zbude, když se moje země změní v obývací pokoj Salafismu?" V době, kdy je 150 francouzských okresů v rukou islamistů? " . 

Pět výzev 21. století podle Mariona Maréchal

Dle Maréchal: „konzervativci jsou nejlépe vybaveni, aby dokázali čelit hlavním výzvám 21. století: demografický výbuch, sociální propast, ekologické vyčerpání, antropologická revoluce a budoucnost našeho evropského kontinentu“ . V tomto posledním bodě a k nápravě nedostatků Evropské unie navrhuje Marion Maréchal „latinské spojenectví mezi Francií, Španělskem, Itálií a Portugalskem“, které by udržovalo „spojení s Velkou Británií a Ruskem “ . Ředitelka ISSEP vyzývá, aby se „zvládla drastická opatření“, aby se Evropa vypořádala s populačním výbuchem a skutečností, že Evropané „se mohou rychle stát menšinou na své půdě  ."Nemáme na výběr, než znovu vybudovat své hranice." Neexistuje jiná možnost, než chránit naše zemědělství jako strategické odvětví, jiná možnost, než se pokusit produkovat co nejvíce na místní úrovni. Není na výběr, ale založit naši moc nikoli na číslech, ale na vynalézavosti, “ tvrdí. S cílem ukončit sociální propast, která rozděluje Francii na velká města proti okrajové Francii, Marion Maréchal naléhavě žádá „spoléhat se na naše venkovská a středně velká města, mít rozmanitou ekonomiku, mít silnou sociální strukturu, nabízet budoucnost všem našim obyvatelům " . 

Oheň Notre-Dame & zpráva o naději

Pokud jde o ekologii, je přesvědčena, že se jedná o „konzervatismus“ , „omlouvám se Gretě“ . „Zachování našich území, naší biologické rozmanitosti, naší krajiny by mělo být přirozeným bojem konzervativců,“ věří. A toto téma jde ruku v ruce s antropologickou revolucí. „Je překvapivé, že progresivisté hájí ekologii pro přírodu, ale ne pro lidstvo,“ lituje. Dnes pro bývalou poslankyni existují dvě možnosti: vzdát se eugeniky, kde „člověk a lidské tělo se stanou předmětem spotřeby“, nebo „nesou nový humanismus 21. století“ . 

Závěrem lze říci, že Marion Maréchal vyvolává „strašné obrazy“ ohně Notre-Dame de Paris. „Před těmito plameny Francouzi pociťovali tuto intenzivní potřebu zachovat hodnoty“ , vysvětluje, a pokračuje: „Někteří viděli tuto událost jako symbol: událost naší umírající společnosti. Jiní varovný signál pro zranitelnost našeho dědictví. Raději v něm vidím příslib naděje: příslib stálých základů naší civilizace navzdory nebezpečím našeho času “ . 

Autor: TGM, Praha, ČR, 13.2.2020

Zdroj:

https://nationalconservatism.org/

https://www.valeursactuelles.com/politique/info-va-le-discours-de-marion-marechal-rome-devant-les-conservateurs-europeens-115678?


 

 

5. pro, 2019
Spekulace o kandidatuře vnučky Jean-Marie Le Pena a neteře Marine Le Pen, Marion Marechal, na post prezidenta Francie v roce 2022 rostou...
 
Škola & politika
 
Neteř šéfky Národního sdružení (dříve Front National)  Marine Le Pen nedávno uvedla, že je přesvědčena, že její myšlenky ji v budoucnu přivedou k moci, i když zatím se oficiálně nevyhlásila za kandidáta na další prezidentské volby ve Francii v roce 2022.
 
Marion Marechal, minulý rok vyřadila ze svého příjmení „Le Pen“ a podnítila spekulace o svých politických ambicích, když téhož roku otevřela politickou akademii v Lyonu.
 
"Zítra, a jsem o tom hluboce přesvědčena, budeme u moci," řekla nedávno Marion Marechal, na konferenci v Paříži.
 
29 letá, bývalá poslankyně, vnučka zakladatele Národní fronty Jean-Marie Le Pen, je považována za možného budoucího vůdce pravice, možná hned po prezidentských volbách v roce 2022. Marine Le Pen porážka s Emmanuelem Macronem v prezidentských volbách v roce 2017 oslabila a odhalila hluboké rozpory v rámci někdejší Národní fronty. Marine Le Pen ji přejmenovala na Národní sdružení. Marione Marechal, letos stranu opustila.
 
Les Republicains
 
Už rok se spekuluje o jejím vstupu k Republikánům. V její politologické škole v Lyonu pořádá přednášky a besedy, kterých se účastní členové strany Republikánů. Les Republicains, je dědičkou gaullistické středopravé strany Unie pro lidové hnutí, někdejších prezidentů Jacquese Chiraca a Nicolase Sarkozyho. Pravice je momentálně ve Francii zcela rozdrobená a bez lídra. Sjednocení pod Marione Marechal je tak nasnadě. V červnu minulého roku hostila v Paříži tajnou večeři se členy Les Republicains, to naznačuje, že někteří z nich jsou ochotni s ní vytvořit alianci. Vznikla by tak velká pravicová síla.
 
Prezidentské volby v roce 2022
 
Marione Marechal, bude příští týden (narozena 10.12.1989) slavit teprve 30 let. Ve Francii není stanoven věkový limit, pro kandidaturu na úřad prezidenta. Emmanuel Macron se stal prezidentem v necelých 40 letech. Jeho popularita značně klesla a pokulhává. Jaké budou jeho šance na obhájení mandátu, se teprve uvidí. Její teta, Marine Le Pen, kandidovala dvakrát, jednou skončila na třetím místě (2012), následně proti Macronovi na druhém (2017). Dědeček Marione Marechal, a otec Marine Le Pen, Jean-Marie Le Pen, kandidoval na prezidenta Francie několikrát. V roce 2002 skončil na druhém místě.
 
Francie na konci svého času, tak jak ji známe
 
Je zbytečné popisovat, co všechno se ve Francii děje, díky islamizaci a ilegální migraci. Stovky vypálených kostelů. Spálený chrám Notre-Dame (jen blázen věří náhodě), znásilňování, vraždy, teroristické útoky. Jen za tento rok, bylo zabito na 138 žen, svými exmanželi a manželi. Víme dobře, které náboženství teror na ženách podporuje. Protesty Žlutých vest, atd...Příští prezident Francii buď dorazí, nebo se ji pokusí z toho marasmu pozvednout. Nejen podle politologů, novinářů a politiků, ale i podle voličů, má Marione Marechal velké šance...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 5.12.2019
 
Zdroj:

http://www.novaburzoazie.com/437885056/6791714/posting/francie-marion-mar%C3%A9chal-%C3%BAtok-z-prava

 
3. pro, 2019

Autor: TGM, Praha, ČR, 3.12.2019 Zdroj: Twitter

14. čvc, 2019
Francie dnes slaví 230 let od pádu Bastily. Prezident Macron si na vojenskou přehlídku do Paříže pozval i vojáky z dalších zemí Evropy, aby tím ukázal, že myšlenka armády EU není mrtvá. Potlačování nepokojů, které se ve Francii dějí i když se o tom u nás nepíše, tak mají dělat cizí vojáci, kteří nejsou s Francouzi jakkoliv spjatí. Mezitím se ovšem formuje opozice a to v politické rodině Le Pen...
 
Zkorumpovaná elita Francie
 
Jacques Chirac, předseda strany UMP, poslanec, státní sekretář, ministr, starosta, premiér, prezident - obviněný ze zpronevěry, proces není doposud ukončen.
 
Nicolas Sarkozy, předseda strany UMP / Republikáni, poslanec, ministr, prezident - obviněný z korupce, proces není doposud ukončen.
 
François Fillon, předseda strany Republikáni, poslanec, premiér, kandidát na prezidenta - obviněný z korupce, proces není doposud ukončen.
 
Dominique Strauss-Kahn, předseda strany Socialistů, poslanec, ministr, starosta, generální ředitel Mezinárodního měnového fondu - Na funkci ministra financí rezignoval, když proti němu bylo zahájeno vyšetřování pro údajné falzifikování dokumentů, následovaly aféry sexuálního typu.
 
Michel Platini, fotbalista, předseda UEFA - zadržen, kvůli vyšetřování korupce při volbě MS v Kataru 2022 (Mezi podezřelými je i Claude Gueant - blízký poradce bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkózyho)
 
Nad tím vším vládne dnes Emannuel Macron, který je podle průzkumů nejmíň oblíbeným prezidentem Francie V. republiky, jaký kdy ve Francii byl. Nicméně co naplat, v Elysejském paláci bude vládnout ještě do roku 2022. Žluté vesty protestují, odbory protestují, opozice je však rozbitá. Úspěch zaznamenala někdejší Front National (dnes Národní sdružení v čele s Marine Le Pen) v Eurovolbách letos v květnu, kdy Macronovo hnutí "Republika na pochodu" porazila. Socialisté dostali v koalici s dalšími stranami jen 6,19% a je to pro ně stejně jako pro pravicové Republikány další debakl. Nicméně rušno začalo být kolem její neteře Marion Maréchal - Le Pen. Ta se v roce 2017 stáhla z politiky a založila politologickou školu pro "pravici" Institut politologických věd v Lyonu. Ze jména si odstranila příjmení Le Pen a věnovala se rozjezdu školy, kde i přednáší.
 
Pravice na dně & Marion jako její naděje
 
Za poslední dva roky se pravicová Republikánská strana (dříve UMP) dostala na absolutní dno. Všichni její poslední předsedové jsou vyšetřovaní pro podvody a korupci. Laurent Wauquiez, který stranu vedl do Eurovoleb, rezignoval, protože výsledek byl propadák. Republikání získali 8,48 % a zůstává jim tak jen 8 europoslanců, tak jako dřív. Na podzim si tak Republikáni budou volit nové vedení a tím se dostáváme k Marion Maréchal.
 
O tom, že by mohla šéfovat Republikánům se spekuluje už přes rok. Na rozdíl od "socialistické" Marine Le Pen, je prostě napravo a je konzervativní. Nekonvenuje s názory tety typu: "gayové jsou součástí našeho řádu a mělo by se jim naslouchat a to i v rodinné politice", nebo že "islám je kompatibilní s Republikou." K tomu její hospodářská politika je politikou přerozdělování, prostě socialistickou.
 
To Marion má jasno. Islám nemá ve Francii co dělat, gayové už mají vše, co si zaslouží a není potřeba je řešit, rodina je prostě muž, žena a dítě a ekonomika je pro ní prostě spojenectví domácích firem, malých živností a řemesel, tak jako ve Švýcarsku. Je proti EU, Euru a chce vrátit francouzům jejich měnu frank.
 
Mladí pravicový Francouzi přesně s tímto konvenují, takže by měla i početnou voličskou základnu, pokud by se šéfkou Republikánů stala a dále pak mezi podnikateli, živnostníky, řemeslníky atd...
 
Mezitím její otec Samuela Maréchal, založil sdružení pro pravici, zatím má sdružovat pravičáky napříč, zjevně tak chystá pro svoji dceru podpůrnou organizaci. Spekuluje se i o tom, že by Marion kandidovala proti Macronovi v prezidentských volbách v roce 2022 (ve Francii můžete kandidovat na prezidenta již od 18 let svého věku), nebo následně až v roce 2027. Letos v prosinci je jí teprve 30 let. K tomu všemu se občas vyjádří i zakladatel dynastie Le Pen, Jean Marie Le Pen. Ten má sice pošramocené vztahy se svojí dcerou Marine Le Pen, ale vychází dobře právě se svojí vnučkou Marion. Ta nedávno vystoupila v televizní debatě, kde se k politice Macrona, ale i své tety Marine výrazně vymezila a tím jen podpořila spekulace o svém návratu.
 
Ve Francii se tak schyluje k tomu, že jak na pravo, tak na levo budou obě nejsilnější strany ovládat ženy z rodu Le Pen. Uvidíme co to pro Francii bude znamenat, vypadá to, ale jako světélko naděje na konci tunelu současného marasmu...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 14.7.2019
 
Zdroj:
 
 
 
17. dub, 2019

My vám tu mešitu postavíme !

Autor: TGM, Praha, ČR, 17.4.2019