ZÁPADNÍ EU CHALÍFÁT

17. dub, 2019

My vám tu mešitu postavíme !

Autor: TGM, Praha, ČR, 17.4.2019

10. dub, 2019

Autor: TGM, Praha, ČR, 10.4.2019, zdroj: internet

25. bře, 2019

V Nizozemí, bezprostředně po teroristickém útoku v Utrechtu, proběhly volby do provinčních rad dvanácti provincií. Tyto volby přinesly konsolidaci národně konzervativních a globalisticko-liberálních stran uvnitř Nizozemí, přinesly jasnou diferenciaci a vyostření rozdělení nizozemské společnosti...

Absolutním vítězem voleb je národně konzervativní strana obhajující principy přímé demokracie, odchod Nizozemska z EU, omezení imigrace a posílení obrany, Fórum pro demokracii. Strana FvD získala 86 členů provinčních rad z 570 členů. Strana, která vznikla v roce 2016, smetla stávající politické spektrum a politickou oligarchii.

Druhé místo zaujala Lidová strana pro svobodu a demokracii, liberální, internacionalistická a proevropská strana. Ta oslabila z 89 na 80 členů rad, ale udržela si většinu svých pozic.

Proimigrační, proevropská a dokonce turecké členství v EU obhajující strana Křesťansko-demokratického apelu ztratila 15 provinční poslanců a propadla se z 89 na 74 poslanců.

Velké vítězství získala Zelená levice, proimigrační, multikulturní a republikánská strana, která posílila už v předchozích parlamentních volbách. Zelená levice se vyhoupla z 30 na 60 provinčních poslanců.

Proevropští liberální socialisté ze Strany práce přišli o 10 poslanců a klesli na 53 poslanců.

Poraženým, i když ve prospěch Fóra pro demokracii, je Strana pro svobodu Geerta Wilderse. Ztratila 25 provinčních poslanců a propadla se na 41 poslanců.

Bolestivý pád postihl liberálně zelenou stranu Demokraté 66. Proevropská a proimigrační strana přišla o 27 poslanců a zažila pád z 67 na 40 poslanců.

Ještě horší ztrátu zažila rovnostářská Socialistická strana, která přišla o 35 poslanců a skončila se stejným počtem.

Mírně euroskeptická a křesťansko-sociální strana Křesťanská unie posílila z 29 poslanců na 31 poslanců a za ní se umístila ekologická strana orientovaná na práva zvířat Strana pro zvířata s 20 poslanci. Centristická strana zastupující seniory 50PLUS získala 17 poslanců a konzervativně křesťany orientovaná Reformní politická strana přišla o 4 poslance a skončila se 14 poslanci. Pro-turecky orientovaná levicová strana Denk, šířící propagandu v nizozemských mešitách a bagatelizující arménskou genocidu, získala 3 poslance. Provinční strany, něco na způsob Starostů a nezávislých v nizozemském provedení, získali 15 poslanců. Zbylé poslance získala společná kandidátka Křesťanské unie a Reformní politické strany v Severním Brabantu.

Výše uvedené výsledky voleb jsou pro nás důležité hned z několika důvodů. Zaprvé, ukazuje se, že v Nizozemsku nastupují dvě důležité síly, které budou rozhodovat o osudu a směřování země. Národně konzervativní Fórum pro demokracii a levicově liberální Zelená levice. Nizozemí má na výběr mezi konzervativní a meritokraticky orientovanou stranou FvD, která si cenní lidí a občanů podle jejich zásluh, aktivit a prospěchu, bojující proti politickým kartelům a levicovou stranou, která povede Nizozemsko nejhorším možným směrem.

Druhý důvod, proč jsou tyto volby důležité, je, že jde o indikátor budoucích voleb. V roce 2021 se budou konat parlamentní volby, pokud se do té doby nizozemská vláda při nějaké příležitosti nezhroutí. Podle průzkumů se FvD dotahuje na druhé místo, ale je nutné brát v potaz, že nizozemské průzkumy veřejného mínění jsou velice pochybné a často se mění. Přesto vnímáme vzestup FvD jako naději pro Nizozemsko, byť je možné, že už je příliš pozdě.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.3.2019

Zdroj:

https://forumvoordemocratie.nl/

 


 

20. led, 2019

S blížícím se odchodem Británie a formování suverénních bloků jako je Visegrád 4 a jeho spojenectví s Itálií a Rakouskem, se začíná čím dál tím více ukazovat i jiný trend a to je trend tandem, kdysi rozdělené Franské říše...

Před dvanácti sty lety se rozdělila Franská říše na Východofranskou a Západofranskou. Na německou a francouzskou část. Nyní, pod vedením Macrona a Merkelové, si tyto dvě ničivé hordy, staletí proti sobě válčící, opět padají do náruče a to v podobě II. Elysejské smlouvy, také nazývané jako Smlouva z Cách.

Původní Elysejská smlouva o přátelství a spolupráci mezi Německem a Francií byla podepsána v roce 1963. Jejími signatáři byl francouzský president Charles de Gaulle, premiér Georges Pompidou a ministr zahraničí de Murville za Francii a kancléř Konrád Adenauer a ministr zahraničí Gerhard Schroder (shoda jmen s pozdějším premiérem za SPD) za Spolkovou republiku Německo.

Tato smlouva se oficiálně zabývala otázkami bezpečnosti, vyřešení vztahů a jejich normalizaci, zabývala se prioritami vzdělávání a rozvoje, ale skutečným cílem smlouvy ze strany Francie bylo omezit vazby mezi Německem a Spojenými státy americkými. De Gaulle vnímal Západní Německo jako vazala USA a do určité míry měl pravdu, protože smlouva byla Bundestagem přijata, až s doplňkem, že oba státy budou usilovat o posílení vazeb s USA. Stalo se tak na nátlak americké diplomacie.

22. ledna 2019 má být při příležitosti 56. výročí podepsána nová smlouva. Ta už se podepisuje za jiných okolností. Za okolností, kdy je Evropa díky EU v rozkladu, pod tlakem migrantských vln, za situace, kdy se pod tlakem prezidenta USA Donalda J.Trumpa oba státy, Německo a Francie, odřízli od Spojených států amerických. Nová smlouva z Cách, má jen potvrdit pokračující trend, že z Evropské unie se stává tandem Francie-Německo a jejich protektoráty. Má k tomu dojít skrze politická rozhodnutí a dohody, skrze propojení infrastruktury, skrze posílení hospodářských vazeb, skrze propojení sociálních služeb, tohle vše bude obsaženo v nové smlouvě.

Paříž, kromě jiného, podpoří nárok Berlína na stálé křeslo v RB OSN. Pomineme-li fakt, že OSN je zbankrotovaná a islamizovaná organizace a to, že Německo jako strůjce II. světové války nemá stálé místo v Radě bezpečnosti OSN je jasným stanovením toho, kdo válku začal, a kdo jí prohrál. Pokud Berlín získá místo v RB OSN, bude to další revize výsledků II. světové války a Francouzi tomu nadšeně tleskají. Asi se jim okupace Německem líbila.

Nyní je, proto více než kdy jindy nutné podpořit hnutí Žlutých vest a jejich boj proti Macronovi, protože jen pád jeho režimu může zabránit pokračujícímu historickému revizionismu, obnově Velké franské říše a posílení fransko-německé moci nad Evropskou unií. Pokud padne Macron, Merkelová, či její nástupnice, přijdou tak o strategického partnera a smlouva z Cách se stane jen tím, čím má být. Toaletním papírem.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.1.2019


 

5. pro, 2018

Allons enfants de la Patrie. Le jour de gloire est arrivé! Contre nous de la tyrannie...

Autor: TGM, Praha, ČR, 5.12.2018, Zdroj: PI-NEWS.NET