ZÁPADNÍ EU CHALÍFÁT

8. čvn, 2020
Marion Maréchal oznámila, že otevírá dceřinou společnost Issep ve Španělsku...
 
Po Lyonu si neteř Marine Le Pen a vnučka Jean-Marie Le Pen, vybrala Madrid, aby otevřela pobočku své školy. Registrace byla zahájena a třídy začnou vyučovat v září. Jde o pravicovo-konzervativní akademii, s obory jako politologie, nebo ekonomie...
 
„Dvě školy, jedna ambice, vytvořit novou vládnoucí třídu ve službách svého národa,“ lze přečíst na tweetu od Marion Maréchal. 
 
Otevřít takovou školu v současném sluníčkářském Španělsku je odvážné a potřebné.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 8.6.2020
 
Zdroj:
 
 
 
20. kvě, 2020

Macronovo hnutí En Marché (Republika v pohybu), je opravdu v pohybu a rozpadá se...

Republika v pohybu ztrácí absolutní většinu v Národním shromáždění. Dvacet poslanců nyní tvoří devátou frakci / skupinu nazvanou Ekologie, demokracie & solidarita. Macron od svého zvolení 7.5.2017 prohrál ve vnitrostátní politice, na co sáhl. Žluté vesty rozehnal se svojí brutální policií a armádou. Nedaří se mu prosadit nic ze svých reforem. Jediné, co se mu daří jsou proislamizační zákony, jako ten poslední, jím podepsaný, o výuce arabštiny na školách pro děti od 6 let až po univerzity.

V zahraniční politice je jen ochočeným pudlíkem německé kancléřky Merkelové, což mu vyčítají už i proeurohujerští francouzi. Boj o to kdo povede EU pramení ze starých bojů mezi Francií a Německem, které přinesli za posledních 200 let čtyři války v Evropě a přímo i na našem území...Císař Napoleon I. vs. Rakousko a Rusko a Anglie...Bismarck vs. R-U a následně vs. Francie císaře Napoleona III., poté I.světová války zvaná "Velká" a poté její pokračování ve II. světové válce...

Popularita Macrona klesla na preferenční minima a bonmot z pravicového Le Figaro říká, že:

"Maršál Philippe Pétain, byl na konci II. světové války populárnější, než je dnes Emmanuel Macron, protože aspoň jednou Němce porazil u Verdunu a vlastně následně i Hitlera tím, že ho přežil"...

Je zcela evidentní, že Macron nemá šance na obhajobu prezidentského mandátu. Volby se konají v roce 2022...Spekuluje se o tom, že by mohla kandidovat Marion Maréchal-Le Pen, neteř Marine Le Pen a vnučka Jean-Marie Le Pen. Ve Francii není stanovena hranice věku pro kandidaturu na prezidenta...

Autor: TGM, Praha, ČR, 20.5.2020

Zdroj:

https://www.francetvinfo.fr/politique/la-republique-en-marche/unnouveau-groupe-creea-l-assemblee-lrem-perd-sa-majorite-absolue_3971263.html


 

 

28. dub, 2020
Marion Maréchal, se v rozhovoru pro SUD Radio, ptá:
 
"Kdeže je ta armáda, kterou vláda nasadila na Žluté vesty? Pod záminkou nezapálení předměstí odmítájí zasáhnout"...
 
To dnes tvrdí francouzská vláda. Nepokoje na předměstí francouzských měst, kde čtvrti plné přistěhovalců odmítají dodržovat vládní nařízení z hlediska koronakrize se stupňují. Armáda ani policie situaci neřeší a v podstatě nemají do těchto čtvrtí přístup. Ty jsou tak v podstatě už mimo dosah francouzský zákonů a jurisdikce.
 
Marion Maréchal dále říká, že vždy se najde důvod proč vláda nezasáhne, pokud jde o problémy s přistěhovalci, ale pokud jde o francouzské žluté vesty, tam vláda zasahuje ihned a posílá na ně armádu i policii...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 28.4.2020
 
Zdroj:
 
 
13. dub, 2020
Komentář vnučky J.M. Le Péna a neteře Marine Le Pen, ťal tzv. "do živého"...
 
Píše o tom, na co vlastně potřebujeme EU, se vším co s sebou přinesla. Vidíme například, že otevřené hranice za každou cenu, zhoršují situaci společenskou i zdravotní. Vidíme, že evropská komise by je chtěla i v této době mít otevřené, a že namísto řešení koronakrize, řeší vstup mafiánsko-islamistického státu Albánie do EU. 
 
"Dospěli jsme do stadia, kdy neumíme vyrobit ani roušku, nebo respirátor, a musíme ji dovézt z Číny. Nejsme už soběstační skoro v ničem. Krize odhalila, kde je skutečná politická legitimita: nezachrání nás ani eurokomise, ani finanční trhy. „Evropská solidarita“ je jen mýtus. Padesát let evropské výstavby s oklešťováním, vidíme, že tato struktura oslabila suverenitu, nezávislost a bohatství členských států, přičemž je v případě potíží nemůže nahradit."
 
"Takže výsledkem je, že nám komise říká jak si správně mýt ruce za zvuku pseudohymny EU"...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 13.4.2020
 
Zdroj:
 

 

 
13. úno, 2020

V Římě se uskutečnila konference o Národním konzervatismu...

Účastnil se jí například izraelský filozof Yorama Hazony, maďarský premiér Viktor Orbán, bývalý americký prezidentský kandidát Newt Gingrich, šéfka italské Fratelli d'Italia Giorgia Meloni, Petr Bystroň z Německé AfD, a také z Francie Marion Maréchal (Le Pen). 
 
Výtažky z projevu Marion Marechál z konference o Národním konzervatismu:
 

„Žluté vesty“ & „Brexitáři“, nový konzervativci

Na začátek svého projevu, bývalý členka francouzského parlamentu Národního shromáždění, pojmenovala definici konzervatismu a citovala přesvědčivé příklady: “národní konzervatismus Donalda Trumpa” , “iliberalismus Victora Orbana” , “suverenita Borise Johnsona” nebo znovu „polský národní katolicismus“ a „rakouský a český liberální konzervatismus“ . Marion Maréchal se pak ptá na „tvář francouzského konzervatismu“ . Pro ni „od třetí republiky již nedošlo k žádnému konzervativnějšímu hnutí, ale od revoluce existují konzervativní okamžiky“ , protože existoval“Legitimismus, sociální katolicismus nebo gaullismus” . Francie však není odsouzena k tomu, aby byla „progresivním národem“ . Neteř Marine Le Pen a vnučka Jean - Marie Le Pen, ukazuje příklad hnutí „žluté vesty“, „velkolepé verze povstání, morálně obviňovaného a fyzicky potlačeného“ , které na rozdíl od „ podporovatelů „Brexitu“ nebyli vyslyšeni “ . Pro ni „Francouzové cítí, že konzervativní přístup se stal životně nutnou ochranou jejich materiálního a kulturního dědictví“ . Ale Marion Maréchal se také bojí:"Co zbude, když se moje země změní v obývací pokoj Salafismu?" V době, kdy je 150 francouzských okresů v rukou islamistů? " . 

Pět výzev 21. století podle Mariona Maréchal

Dle Maréchal: „konzervativci jsou nejlépe vybaveni, aby dokázali čelit hlavním výzvám 21. století: demografický výbuch, sociální propast, ekologické vyčerpání, antropologická revoluce a budoucnost našeho evropského kontinentu“ . V tomto posledním bodě a k nápravě nedostatků Evropské unie navrhuje Marion Maréchal „latinské spojenectví mezi Francií, Španělskem, Itálií a Portugalskem“, které by udržovalo „spojení s Velkou Británií a Ruskem “ . Ředitelka ISSEP vyzývá, aby se „zvládla drastická opatření“, aby se Evropa vypořádala s populačním výbuchem a skutečností, že Evropané „se mohou rychle stát menšinou na své půdě  ."Nemáme na výběr, než znovu vybudovat své hranice." Neexistuje jiná možnost, než chránit naše zemědělství jako strategické odvětví, jiná možnost, než se pokusit produkovat co nejvíce na místní úrovni. Není na výběr, ale založit naši moc nikoli na číslech, ale na vynalézavosti, “ tvrdí. S cílem ukončit sociální propast, která rozděluje Francii na velká města proti okrajové Francii, Marion Maréchal naléhavě žádá „spoléhat se na naše venkovská a středně velká města, mít rozmanitou ekonomiku, mít silnou sociální strukturu, nabízet budoucnost všem našim obyvatelům " . 

Oheň Notre-Dame & zpráva o naději

Pokud jde o ekologii, je přesvědčena, že se jedná o „konzervatismus“ , „omlouvám se Gretě“ . „Zachování našich území, naší biologické rozmanitosti, naší krajiny by mělo být přirozeným bojem konzervativců,“ věří. A toto téma jde ruku v ruce s antropologickou revolucí. „Je překvapivé, že progresivisté hájí ekologii pro přírodu, ale ne pro lidstvo,“ lituje. Dnes pro bývalou poslankyni existují dvě možnosti: vzdát se eugeniky, kde „člověk a lidské tělo se stanou předmětem spotřeby“, nebo „nesou nový humanismus 21. století“ . 

Závěrem lze říci, že Marion Maréchal vyvolává „strašné obrazy“ ohně Notre-Dame de Paris. „Před těmito plameny Francouzi pociťovali tuto intenzivní potřebu zachovat hodnoty“ , vysvětluje, a pokračuje: „Někteří viděli tuto událost jako symbol: událost naší umírající společnosti. Jiní varovný signál pro zranitelnost našeho dědictví. Raději v něm vidím příslib naděje: příslib stálých základů naší civilizace navzdory nebezpečím našeho času “ . 

Autor: TGM, Praha, ČR, 13.2.2020

Zdroj:

https://nationalconservatism.org/

https://www.valeursactuelles.com/politique/info-va-le-discours-de-marion-marechal-rome-devant-les-conservateurs-europeens-115678?