SEVERNÍ EU CHALÍFÁT

27. čvn, 2019
Potřebujeme občanskou renesanci...
 
Mainstreamové strany již mnoho let opomíjely příběh svobody a národního společenství hodnot.
 
My Dánové máme za sebou dlouhou společnou historii. Je to úspěšný příběh země a lidí, kteří vybudovali jednu z nejvíce prosperujících komunit na světě - jednu z nejsvobodnějších společností na světě. Dánové nebyli vždy prosperující - ani svobodní. Není to nic 100 %. Pokud zapomeneme, z čeho pochází, může prosperita a svoboda opět zmizet. To činí Dánsko jedinečným. A je jen na nás, abychom se o to postarali. Pokud ne, pak svobodné Dánsko zmizí. Prosperita a svoboda v Dánsku je díky tomu, že generace před námi vyvinuly společnost založenou na občanských hodnotách.
 
  • Dali nám bezplatné všeobecné školství.
  • Dali nám úctu k soukromému vlastnictví.
  • Dali nám liberální tržní ekonomiku bez přílišného politického zasahování.
  • Dali nám rozumnou decentralizovanou strukturu moci s místní samosprávou.
  • Zrušili privilegované třídy.
  • A Dánové se stali rovnocenní před zákonem a sobě navzájem.

Těchto šest naprosto základních rysů buržoazní občanské společnosti vytvořilo dánský úspěch - spolu se sedmým a možná nejdůležitějším pro celý příběh: "národní společenství hodnot." Komunita hodnot nás definuje jako Dány. Je tak naší povinností Dánsko spravovat tak, aby i naši potomci věděli, co je pro jejich životy důležité a že Dánsko je jedním z jejich hlavní potřebou k životu.

Autor: TGM, Praha, ČR, 27.6.2019

Pernille Vermund je předsedkyně strany Nová Buržoazie Dánska. Prosazuje národní konzervativní program, vystupuje otevřeně proti Islámu a chce připravit Dánsko na odchod z EU. 

Mette Thiesen je učitelka. Je členkou městské rady Hillerød (za stranu Nová Buržoazie Dánska) a byla úspěšným lídrem parlamentní kandidátky strany ve středečních volbách do parlamentu s názvem Folketing. Prosazuje národní konzervativní program a angažuje se v boji proti dánské unii učitelů, která podporuje multikulturalismus a islamizaci Dánska. Publikuje o základní škole, imigrační politice a EU. 

Zdroj:
 
 
 
 
13. čvn, 2019

Vítězka dánských voleb a budoucí premiérka Mette Frederiksen byla kdysi považována za zázrak na levém neoliberálním křídle Sociálně demokratické strany. Dnes, zejména v oblasti migrační politiky, jí tleská konzervativní levice i pravice. Jak se to stalo?

„Tato neudržitelná migrační politika je nyní u konce a to zcela a úplně!“ 

Tato slova pronesla kdysi hvězda mladých novolevičáků Mette Frederiksen a nastal poprask. Její strana hlasovala ve Folketingenu (parlament Dánského království) i pro zákaz zahalování obličeje. Teď vyhrála parlamentní volby a nehodlá na tomto směru nic měnit. 

Dcera rodu dělnického

Mette Frederiksen, je z rodu sociálních demokratů a dělníků, podporovala hlasitě Mandelu, bránila deštné pralesy v Brazílii, chránila velryby a vůbec všechny formy neomarxismu. To jí bylo 24 let. Její kariéra se rozjela naplno. Odbory ji posunuly do politiky, bránila slabé, chudé, a pak hlavně přistěhovaleckou politiku. V letech 2011 - 2015 vedla ministerstvo spravedlnosti a již tam začalo být vidět, že má problém s tím, co hlásala kdysi. A to právě ve vztahu k přistěhovalcům hlavně z arabských zemí. V 41 letech je z ní sice levicová politička, ale konzervativní. Podle různých dánských komentátorů u ní zlom nastal v okamžiku kdy kritizovala, že bohatí lidé dávají svoje děti do škol pro bohaté a ne mezi obyčejné lidi. Svoji dceru ale následně poslala také do školy soukromé a po zákonité kritice tehdy řekla: " Moje vyjádření tehdy byla chyba, každý chce pro svoje děti to nejlepší, nejsem v tom jiná. Uvědomuji si, že politici by se lidem do života měli plést co nejméně"...Od té chvíle nastal u Frederiksenové bod obratu...

Vánoce a sekulární muslimové

Mette Frederiksen se na rozdíl od jiných politiků jasně postavila za "Vánoce". Může to znít divně, ale někteří dánští politici začali používat korektní termín "Zimní svátky". Mette jasně řekla, že slaví vánoce, chodí do kostela na mši, a nebude na tom nic měnit. Pokud se setkává s muslimy, jde o muslimy sekulární a to hlavně ženy, které opustily svoje muže i s dětmi a hrozí jim od místních věřících muslimů násilí a výhružky. Fotí se s policisty, s vojáky, a chce ochranu hranic. Podle ní už není možné, aby Dánská vláda byla jen prodlouženou rukou Berlína...

Výhra v komunálních volbách a následně parlamentních

Loni vyhrála volby komunální, to už razila politiku antimigrace. Teď vyhrála volby parlamentní a stane se premiérkou. Mette se rozhodla pro jednobarevnou menšinovou vládu s podporou Ad Hoc napříč politickým spektrem. Dánský systém má jen 2% klauzuli vstupu do parlamentu, takže je pestrý, od ultralevice pro altright. Je samozřejmě trnem v oku spolustraníků z neoliberální-neomarxistické frakce, ale protože vyhrává volby, nemají vesměs vliv na její pád. Pochválili ji i do Folketingu nově zvolení poslanci za altright stranu Nová Buržoazie. Kritizují ji z prava, ale podporovat ji budou v její antimigrační politice a v právech žen mezi přistěhovalci. 

Jak vidno, z toho by se u nás mohli některé strany poučit...nejen v ČSSD, ale i ODS...

Autor: TGM , Praha, ČR, 13.6.2019

Zdroj:

7. čvn, 2019

A ještě jednou k výsledkům parlamentních voleb v Dánsku. Uspěla v nich strana Nová Buržoazie, kterou vedou dvě ženy, které se nebojí ani EU, ani ilegálních migrantů...

Blondýna & Bruneta

Pernille Vermund & Mette Thiesen vtrhli do Folketingu a dánská sluníčka šílí. Ačkoliv strana získala "jen 4 mandáty" (Folketing má 179 poslanců), je to pro eurohujery velký problém. A proč?

Pernille Vermund stranu založila

Blonďatá Pernille byla političkou na komunální úrovni. Byla členkou Konzervativní strany (něco jako u nás ODS). Jenže před třemi lety, na podzim 2016, se rozhodla stranu opustit a založit si stranu svoji. Důvodem bylo tzv. změkčení konzervativců a jejich smíření se s Bruselskými elitami a minimální odpor k ilegální migraci a hlavně "islámu". To je důležité, protože v konzervativní straně začal převládat názor, že islám je v pořádku a okupování ulic dánských měst imámy a modlícími se muslimy je prostě nutnost a na kriminalitu s tím spojenou a omezování svobod je nutné si zvykat. S tím se Pernille nesmířila a začala ostrou protiislámskou rétoriku, která se podobala tehdejšímu antiislámskému rétorovi v Česku Martinu Konvičkovi.

Pernille se začala obklopovat politiky z dalších stran, kteří nebyli spokojeni s vývojem. Od Konzervativců, přes lidovce, až po SocDem. A začala s budováním strany a seznamováním Dánů s jejím programem. Jezdila po celém Dánsku, dělala besedy a v médiích jasně říkala stop ilegální migraci, stop islámu a požadovala Dexit! Sluníčka z ní šílí, zvláště poté, co veřejně oznámila, že je nutné zavřít hranice a každého, kdo je nezákonně překročí, je nutné zadržet a když se bude bránit, tak zastřelit. Pernille se také rozhodla neúčastnit voleb do Evropského parlamentu. Chce Dánsko z EU vyvést referendem. 

Mette Thiesen stranu posunula do Folketingu

Bruneta Mette, byla také političkou na komunální úrovni a také u Konzervativců. Byla zastupitelkou v městečku Hillerød za Konzervativce a loni svůj post obhájila v komunálních volbách již za stranu Nová Buržoazie. Mette byla lídrem kandidátky a stala se tak i poslankyní. Bude tak mít teď i větší policejní ochranu. Poslední rok je neustále vyhrožováno ze strany muslimů smrtí jí i její rodině. Nebojí se jasně kritizovat islám a ilegální migranty. Stejně tak jako šéfka Pernille. 

Dvě (tři) ženy, tak bojují bitvy za muže

Je to vlastně logické, islám nejvíce ohrožuje ženy a děti. Obě tyto političky to moc dobře vědí. Proto se dali do boje, který zjevně některým dánským mužům připadá zbytečný. Zvláště pak liberálům. Díky tomuto případu se i dánská sociální demokracie, která volby vyhrála, posunula a její nová předsedkyně Mette Frederiksen požaduje některé věci z programu Pernille & Mette. SocDem již ve Folketingu hlasovali pro zákaz nošení nikábu. Vystupují proti ženské obřízce a také proti omezování žen muslimskými muži. 

Jak vidno, euroskepticko-antiislámské strany fungují také jako "trenér" stran zavedených. SocDem Dánska to pochopila a proto jako jedna z mála vyhrála ze socdem strany volby v Evropě. Strana Nové Buržoazie se svými 4 poslanci tak může na půdě parlamentu v klidu a otevřeně říkat, co jiné strany neříkají a také se stát možným jazýčkem na vahách při hlasování o těchto právě důležitých věcech. Je to tak, i když se to počtem poslanců nezdá...

Autor: TGM, Praha, ČR, 7.6.2019

Pernille Vermund je předsedkyně strany Nová Buržoazie Dánska. Prosazuje národní konzervativní program, vystupuje otevřeně proti Islámu a chce připravit Dánsko na odchod z EU. 

Mette Thiesen je učitelka. Je členkou městské rady Hillerød (za stranu Nová Buržoazie Dánska) a byla úspěšným lídrem parlamentní kandidátky strany ve středečních volbách do parlamentu s názvem Folketing. Prosazuje národní konzervativní program a angažuje se v boji proti dánské unii učitelů, která podporuje multikulturalismus a islamizaci Dánska. Publikuje o základní škole, imigrační politice a EU. 

Zdroj:
 
 
 
 
 
6. čvn, 2019
Včera se konaly parlamentní volby v Dánsku. Malé severské zemi, kde k dnešnímu dni stále platí varování...
 
"MZV ČR doporučuje zvýšenou opatrnost návštěvníků některých čtvrtí Kodaně v souvislosti s ojedinělými incidenty, které si vyžádaly zásah policie.  Doporučení o zvýšené opatrnosti se týká zejména čtvrti Nørrebro, v menší míře rovněž čtvrtí Brønshoj, Husum, Tingbjerg a Christianshavn."
 
Nemusíte být zrovna znalec Dánska, aby vám bylo jasné, o co jde. Ataky těch jejichž jméno nesmíme vyslovit, útoky noži, souboj různých gangů složených z ilegálních migrantů, střelba z pistole, ale i samopalu, atd...
 
Dánský parlament nese název Folketing a kvórum pro vstup do něj, jsou jen 2 % hlasů. Dánská scéna je tak velmi pestrá. Od šílených zelených neomarxistů, přes tradiční strany až po strany antiislámské, protimigrační, euroskeptické a AltRight. Volební účast byla 84,5 %, volilo na 3.529.764 voličů...Funkční období parlamentu je na 4 roky. 
 
Teď k výsledkům:
 
1) Soc Dem - 25,9 % - 48 poslanců, (nutno podotknout, že se tam vyměnilo vedení a socdem hlasovala pro zákaz nošení nikábu apod...nicméně před tím se na islamizaci samozřejmě podíleli)
 
2) Venstre - Liberálové 23,4, % - 43 poslanců (ti samozřejmě islamizaci podporovali, jak jen mohli. jejich vláda však asi zkončí, i když pro zákaz nikábu hlasovali taky)
 
3) Lidová strana Dánska 8,7 % - 16 poslanců, přišli o  21 poslanců (svého času to byla jediná antimigrační strana a euroskeptická, nicméně změkla a proto část jejich voličů přešla jinam, nejvíce k nové straně Nová Buržoazie)
 
Z dalších euroskeptických a jasně antimigračních a antiislámských stran se nově do Folketingu dostala Nová buržoazie. S 2,5 % a 4 poslanci. Není to moc, ale konečně na půdě parlamentu zazní jasný hlas za odchod Dánska z EU a zákazu Islámu. 
 
Další euroskeptická a antiislámská strana Stram Kurs zůstala na hranici vstupu do Folketingu s 1,8 %. Její zakladatel a předseda  Rasmus Paludan, je právník, který tvrdě a jasně požaduje, aby právo Šarija a Islám zmizelo z Dánska a bylo postaveno mimo zákon. Média na něj útočí, jak svého času u nás na Martina Konvičku...
 
Křesťanští demokraté neprošli o 0,2%, když získali jen 1,8%. 
 
Ostatní strany jsou eurohujerské, radikálně levicové, ekoteroristické atd...Spojenec Venstre, Liberální aliance ztratila 9 mandátů a má jen 4 poslance...Většinu má levice s 91 poslanci. Pravice & Liberálové mají 84 poslanců...Další 4 poslanci jsou z Grónska a Faerských ostrovů, jako zástupci regionů spadajících pod Dánské království. 
 
Dánsko tak nejspíše půjde dál Eurosměrem, i když místní socdem, začala přebírat prvky antimigrace a antiislámu, to je zjevně důvod, proč jako tradiční strana vyhrála volby, což je oproti jiným socdem stranám v Evropě ojedinělé...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 6.6.2019
 
Zdroj:
 
 
 
 
 
15. dub, 2019
Právě skončily volby v této severské zemi. Jedné ze Skandinávských zemí, která je ještě méně zasažena multikulturalismem a ultralevicovou nadvládou...
 
Šlo o volby, které doprovázela předcházející vládní krize týkající se kontroverzní zdravotní reformy, jmenování nového vůdce Strany pravých Finů, a taky událostmi z města Oulu, kde skupina uprchlíků a azylantů znásilňovala nezletilé dívky. Všechny tyto události, které měnili finskou politickou situaci, se podepsali na výsledku voleb, kdy se Strana pravých Finů umístila na druhém místě, jen o jediné křeslo za sociálními demokraty. Volební účast byla 72 %.
 
Proevropští liberálně levicoví socani získali 40 křesel, a výrazně posílili oproti předchozím volbám, kdy měli jen 34 křesel. 
 
Strana pravých Finů posílila na 39 křesel. Praví Finové jsou na počet mandátů druzí za sociální demokracií (v roce 2014 obsadili Praví Finové také druhou pozici, teď jsou ovšem velmi těsně za prvním). Nicméně po sečtení 100 %, je od Sociálních demokratů dělí jen 0,2%, což je mandátů 40 / 39 !

Lídr Praví Finové Halla-aho, Jussi získal zatím nejvíce preferenčních hlasů: 30 527 ! Druhá lídryně SocDem má zatím 24 404 hlasů a třetí lídr Konzervativců má 20 231 !

Levicově liberální Národní koalice podporující multikulturalismus a podobné věci, získala 38 křesel. Dosud vládnoucí konzervativní Centristická strana se drasticky propadla, udržela si sice 31 křesel, ale při ztrátě 18 poslanců. Za nimi výrazně posílila levicová Zelená liga, která získala 20 křesel, o pět víc než při minulých volbách. Posílila i krajní levice v podobě Levicové aliance, která získala 16 křesel, a tím o čtyři více. Na svém, 10 poslanci, zůstali zástupci švédské menšiny ve Finsku a pět poslanců si podrželi i křesťanští demokraté. Jednoho poslance získalo liberální „Hnutí teď“. 
 
Dá se říci, že tyto volby, ke kterým došlo jen dva měsíce před evropskými volbami, jsou tím nejlepším indikátorem budoucích výsledků ve Finsku, tím nejlepším předvolebním průzkumem. Je tedy pravděpodobné, že posílí Strana pravých Finů, která se v posledních eurovolbách umístila, až na třetím místě za Národní koalicí a Centristy. 
 
Nicméně, situace ve Finsku samotném už tak jednoznačná není. Socialistický vůdce Rinne se dal slyšet, že koalice se Stranou pravých Finů je úplně mimo. Je možné, že po dvaceti letech bude v čele Finska levicový premiér. Na druhou stranu, prostor pro manévrování bude obtížný. 
 
Pro finskou národní pravici je určitě dobře, že je sjednocena pod jednou stranou a jednou silou, ale liberálové a socani mají širší pole působnosti, a i když roztříštěnou, tak větší voličskou základnu, což je děsivé, když vezmeme v potaz kriminalitu a tragické situace, ke kterým dochází v souvislosti s imigrací a multikulturalismem. Situace ve Finsku bude nejspíše složitější na sestavování vlády, než například v Izraeli. 
 
GRATULACE PRAVÍ FINOVÉ / Onneksi olkoon PS !
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.4.2019
 
Zdroj: