27. čvn, 2019

DÁNSKO: Poslanci za Novou Buržoazii složili slib

Potřebujeme občanskou renesanci...
 
Mainstreamové strany již mnoho let opomíjely příběh svobody a národního společenství hodnot.
 
My Dánové máme za sebou dlouhou společnou historii. Je to úspěšný příběh země a lidí, kteří vybudovali jednu z nejvíce prosperujících komunit na světě - jednu z nejsvobodnějších společností na světě. Dánové nebyli vždy prosperující - ani svobodní. Není to nic 100 %. Pokud zapomeneme, z čeho pochází, může prosperita a svoboda opět zmizet. To činí Dánsko jedinečným. A je jen na nás, abychom se o to postarali. Pokud ne, pak svobodné Dánsko zmizí. Prosperita a svoboda v Dánsku je díky tomu, že generace před námi vyvinuly společnost založenou na občanských hodnotách.
 
  • Dali nám bezplatné všeobecné školství.
  • Dali nám úctu k soukromému vlastnictví.
  • Dali nám liberální tržní ekonomiku bez přílišného politického zasahování.
  • Dali nám rozumnou decentralizovanou strukturu moci s místní samosprávou.
  • Zrušili privilegované třídy.
  • A Dánové se stali rovnocenní před zákonem a sobě navzájem.

Těchto šest naprosto základních rysů buržoazní občanské společnosti vytvořilo dánský úspěch - spolu se sedmým a možná nejdůležitějším pro celý příběh: "národní společenství hodnot." Komunita hodnot nás definuje jako Dány. Je tak naší povinností Dánsko spravovat tak, aby i naši potomci věděli, co je pro jejich životy důležité a že Dánsko je jedním z jejich hlavní potřebou k životu.

Autor: TGM, Praha, ČR, 27.6.2019

Pernille Vermund je předsedkyně strany Nová Buržoazie Dánska. Prosazuje národní konzervativní program, vystupuje otevřeně proti Islámu a chce připravit Dánsko na odchod z EU. 

Mette Thiesen je učitelka. Je členkou městské rady Hillerød (za stranu Nová Buržoazie Dánska) a byla úspěšným lídrem parlamentní kandidátky strany ve středečních volbách do parlamentu s názvem Folketing. Prosazuje národní konzervativní program a angažuje se v boji proti dánské unii učitelů, která podporuje multikulturalismus a islamizaci Dánska. Publikuje o základní škole, imigrační politice a EU. 

Zdroj: