USA

8. lis, 2018

USA zažilo nyní velké volby. Tzv. midterm volby, které se konají uprostřed funkčního období presidentů, jsou jen dalším důkazem toho, jak překonaný je klasický parlamentarismu a liberální demokracie. Šlo o volby kongresmanů a senátorů, doplněné o volby guvernérů amerických států...

V Senátu USA republikáni zvítězili, respektive si udrželi většinu. Mají 51 míst ze 100, demokraté mají 44, 2 místa nezávislí a zbytek, ještě není rozhodnut. Tady republikáni dokonce posílili o 2 senátory. Odlišná situace je v Kongresu Spojených států amerických. Demokraté získali 221 kongresmanů, zatímco republikáni 196 kongresmanů. Zbytek se, ještě rozděluje. Podle všeho republikáni ztratili 27 kongresmanů. Je to sice ztráta, ale určitě ne tak veliká, jakou by si masmédia, liberálové, cuckservativci a islamisté předs tavovali . Při prvních „midterm“ volbách v prvním období Baracka Obamy ztratili demokraté 63 kongresmanů a 6 senátorů. Při druhých midterm volbách v roce 2014 dalších 13 kongresmanů a 9 senátorů.

Midterm volby jsou volbami, ve kterých se mobilizují voliči té, či oné americké strany, která je zrovna v opozici, aby potopili vládnoucího presidenta tím, že mu zablokují cestu k prosazování zákonů skrze získání většiny uvnitř Kongresu USA. Jinak řečeno, je to bič na efektivní administrativu a solidní vládu. Přežitek parlamentarismu.

Přestože se o volbách dost informuje, většina zpráv je neutrálních, či není moc emočně zabarvená, jak bývají v souvislosti s Trumpem. Arogantní novináři si uvědomují, že jejich elitářská partaj byla poražena. Jediné z čeho snad novináři mají orgasmus, je, že do Kongresu byly poprvé zvoleny muslimky a Indiánky. Nic proti Indiánům, ti si ta místa v Kongresu určitě zasloužili mnohem dříve, ale expanze islámu do Kongresu USA je jen dalším důkazem toho, jak USA slábnou, a jak nebezpečným útvarem může být Kongres USA.

Aby toho nebylo málo, američtí novináři prudili, jak jen to šlo, aby zkazili tento relativní úspěch presidenta Trumpa. Útočili na něho na tiskové konferenci, kde novinář CNN Jim Acosta surově odstrčil mladou ženu, která mu chtěla zabránit v dalších provokacích a bezpředmětných útocích na presidenta Trumpa. U nás tohle známe snad jen z ČT a jejích kruhů, ale v Americe jde o dost rozšířené praktiky a provokace ze strany novinářů.

Už jen dvě věci na závěr. Socanský ministr zahraničí Petříček už jásal nad tím, že dojde k vyrovnání, některých kroků Trumpovi administrativy ze strany Kongresu. Je tedy jasné, že Petříček není o moc lepší, než Poche… a nakonec další důležitá zpráva v souvislosti s americkými volbami. Jeff Sessions, dosavadní ministr spravedlnosti USA, rezignoval v souvislosti s obludně přemrštěnou kauzou „ruského vměšování“ do amerických voleb.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.11.2018


 

17. srp, 2018

Právě nyní probíhají předvolební primárky ve Spojených státech amerických k chystaným
podzimním volbám do Senátu a Kongresu USA...

Tyto volby naznačují posun dvěma směry. Posun Republikánské strany k tradiční národně konzervativní pravici, kterou byla ve svých počátcích a posun Demokratické strany do toho nejhoršího ultralevicového bahna, které začal razit Bernie Sanders, a které podpořila porážka liberálky Clintonové. Nejprve se podívejme na republikány.

Republikáni

Jeff Johnson, Dan Donovan a Manny Santos. Tři vítězní koně Donalda Trumpa v primárkách
v Minnesotě, New Yorku a Connecticutu. Konzervativci usilující o silné postavení Spojených států amerických a snížení výdajů, ať už na korporátní socialismus a sociální stát pro nadnárodní korporace, či politické neziskovky, blízcí spojenci hnutí Tea Party, které se už řadu let snaží o to, aby Republikáni byli opět pravicovou stranou.

Jeff Johnson je jednapadesátiletý vystudovaný právník a ekonom zabývající se pracovním
právem. Od roku 2001 je poslancem minnesotského kongresu. Proti němu bude Tim Walz, liberální demokrat podporující společenskou relativizaci, LGBT hnutí a propotratovou politiku.

Daniel „Dan“ Donovan je dlouholetý ostřílený veterán z nejhoršího kolbiště republikánů,
z New Yorku, kde působil jako návladní a prokurátor. Když pomineme jeho odpor k Trumpově
daňovému balíčku, patří mezi loajální politiky, byl jedním z mála republikánů, kteří podpořili veřejně Trumpa a Trumpův nástup ho katapultoval směrem vpravo. Nepřímo spolupracuje s představitelem alt-rightu Mikem Cernovichem, tím, že předložil návrh na zákaz maskování na demonstracích, kterého využívají zejména radikální levice. Byl jediným zástupcem New Yorku, který hlasoval pro Trumpova opatření proti islámské imigraci do USA, je tedy přesně tím člověkem, kterého obrozená pravice v Republikánské straně potřebuje.

Manny Santos pro změnu deklaruje plnou podporu opevnění jižní hranice USA, včetně
financování zdi na hranici, která má předejít hromadícím se problémům s imigrací, stejně jako je obhájcem práva na držení zbraní a ozbrojení lidu při ochraně majetku a života.

Další důležitou kandidátkou je Leah Vukmir, pravoslavná republikánka řeckého původu,
která je pravidelně kritizována politickými neziskovkami za svůj boj za svobodu soukromí. Proti ní stojí Tammy Baldwin, radikálně levicová a proimigrační politička, která hlasovala v roce 2006 proti rezoluci, která uctila památku obětí 11. září.

Demokraté

Nyní k vzestupu nejvyhrocenější ultralevice v Demokratické straně. Tu představuje hnutí
„Demokratičtí socialisté Ameriky“. Tam posun vede opačným směrem, k vyhrocenější ultralevici, která se tváří nekonformně, ale reálně je financována Sorosem a jeho nevládkami. DSA usilují o otevření imigrační politiky, rozbití tradičních společenských struktur, nastolení feministického socialismu, znárodňování a bojují proti národním státům.

DSA, její kandidáti, či spojenci vyhráli ve 21 z 32 primárek. Kandidátka Alexandria Ocasio-
Cortézová je radikální progresivistka protestující proti ochraně USA před nelegální imigrací, šířící bludy o imigrační politice USA, podporující palestinské radikály a zelenou utopii, nejen islámskou, ale i ekologickou. Další kandidátka, Summer Lee, je na stejné vlně názorů a idejí, jen s rozdílem, že ta nebude mít ve volbách protikandidáta, a tak se stane bez volebního souboje reprezentantkou Jihozápadní Pensylvánie. Zuřivě prosazuje LGBT agendu a zvyšování daní pracujícím lidem. Dále máme Rašídu Tlaib, ta taky projde bez volebního klání, tentokrát jako zastupitelka za Michigan a stane se první muslimkou a palestinskou Arabkou v Kongresu USA. Ona nebude reprezentantkou Michiganu, ani Američanů, ale především zájmů islámu a „palestinsko-arabské“ lobby v USA. Sara Innamorato podporuje právo na všechno a pro všechny, jen ne pro pracovité a podnikavé lidi. Usiluje o zvýšení daní a kritizuje průmysl v rámci zelených dogmat.

Nástup extrémní levice v Demokratické straně má podobný základ jako obroda národně
konzervativní pravice v Republikánské straně. Zkorumpované a elitářské struktury finanční a politické oligarchie ovládající obě strany, ale zatímco extrémisté v Demokratické straně jsou jen maskováním pokračujícího vlivu těchto elit, národní konzervativci v Republikánské straně stojí v aktivním odporu proti establishmentu Republikánů a loajálně podporují největšího a nejdůležitějšího mluvčího amerického národa, Donalda J. Trumpa.

Dalším důvodem posílení extrémní levice uvnitř Demokratické strany je fakt, že všichni
slušní a konzervativní demokraté opustili tuto potápějící se loď a přecházejí k Donaldu Trumpovi a obrozené Republikánské straně. Tímto posunem se Demokratická strana USA a Demokratičtí socialisté Ameriky, stávají výspou a avantgardou neomarxismu a liberálního neobolševismu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 17.8.2018


 

11. dub, 2018

Před vyšetřovací komisí amerického Senátu zasedl samotný Velký, až by se dalo říct Největší bratr současnosti, aby vypověděl o tristních únicích osobních dat miliónů uživatelů největší sociální sítě Facebook...

Americký Senát si tohoto miliardáře Marka Zuckerberga pozval v důsledku řady skandálů a potíží, které v poslední době probíhají okolo Facebooku. Facebook jako síť sociální komunikace mezi lidmi, jako síť zábavy, politické komunikace, či konkurence, jako síť usnadňující podnikání a kooperaci, se za posledních deset let stala absolutním hegemonem komunikace mezi lidmi. Facebook je korporace s čistým příjmem vyšším, než HDP 90 států světa a s více, jak 2 miliardami uživatelů! Facebook se stal nástrojem „boje za svobodu“ proti represivním režimům, ale i represivním nástrojem sám v rukou Velkého bratra a jeho společnosti.

Tyto dvě miliardy uživatelů si občas mohli všimnout, některých chyb, často i otravných reklam, různých drobných problémů, a tak dále, ale málokdo si všiml, že pod povrchem bobtná mnohem větší problém. Ti, kteří na něj poukazovali, byli zatracováni jako konspirátoři, nebo konkurenti Facebooku. Nyní musel Velký bratr přiznat barvu. Bezpečnostní opatření Facebooku byla špatná, reklama je zneužívána, osobní data desítek miliónů uživatelů vyletěla oknem do světa, a jemu je to v zásadě celkem jedno. I proto lze nazvat tento výslech, či dotazování, fraškou nad frašky.

Aspoň tak působil před americkou senátní komisí, ale i v předchozích rozhovorech pro média. Vrcholem arogance pak bylo sdělení, že Facebook sleduje i osobní komunikaci po messangeru, a že s tím nepřestane. Americká senátní komise zpovídala Velkého bratra z úniku osobních dat 50 miliónů uživatelů, které měla údajně zneužít jistá společnost působící během americké předvolební prezidentské kampaně.

Před senátní komisí Velký bratr prohlásil, že pokud, někdo nechce mít reklamy na svém facebookovém profilu, bude si to muset platit, protože Facebook je primárně financován z reklam. Ty jsou navíc usměrňovány podle Vašich vlastních preferencí, skupin, kterých se účastníte, aktivit a tak dále, což je propojené například i s Googlem. Sám jsem to zažil. Dal jsem si vyhledat jisté zboží na Google, a pak mi nabídky na to zboží z čista jasna skákaly na facebooku.

Facebook se nyní snaží odvést pozornost k ruské Agentuře pro výzkum internetu, která údajně měla získat osobní údaje 126 miliónů uživatelů v Americe a Evropě i Rusku, a zneužívat je. Nicméně tohle vše je jen špička ledovce. Facebook do sebe soustředil obrovskou informační, politickou a ekonomickou moc, ve které roste napětí. Tato moc a napětí už způsobily katastrofální události typu Arabského jara, syrské občanské války a podobně.

Z politických i technických důvodů (neustálé blokace) omezila Nová buržoazie a 7. Republika užívání facebookových profilů a soustředíme se primárně na naše webové stránky.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 11.4.2018


 

3. dub, 2018

O televizní propagandě...

Autor: Timothy Burke, USA, TGM, Praha, ČR, 3.4.2018

zdroj:

https://theconcourse.deadspin.com/how-americas-largest-local-tv-owner-turned-its-news-anc-1824233490

https://www.youtube.com/watch?v=YOjRF2bbdvQ

www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.pi-news.net
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com
www.hejobcane.cz

Copyright 2018

15. bře, 2018

Gina Haspel, nominantka na to stát se první ženou v čele CIA a dosáhnout tak dalšího úspěchu, který budou levicové feministky presidentu Trumpovi určitě schvalovat, se snad již brzy zhostí pozice ředitele CIA. Má nastoupit na toto místo po odchodu Mika Pompea, který byl vykopnut na pozici ministra zahraničních věcí po sesazení Rexe Tillersona.

Gina má všechny potřebné předpoklady pro to být schopným výkonným ředitelem CIA. Je to odvážná a schopná žena s dlouholetými zkušenostmi, u CIA slouží posledních 33 let, kdy vystřídala pozice operativce, šéfky stanice CIA, působila ve střední Evropě, Turecku a středoasijských státech, od října 2002 byla šéfkou zvláštní vyšetřovací a zadržovací stanice v Thajsku, kde se podílela na výslechu islámského teroristy Abd al-Rahim al-Nashiri, saúdskoarabského zločince a teroristy napojeného na al-Kajdu. Po službě v Thajsku operačním důstojníkem protiteroristických center ve Washingtonu a šéfkou stanice CIA v Londýně a New Yorku. Měla se stát šéfkou Národní tajné služby, ale kvůli jejím úspěchům, schopnostem a odvaze byla její nominace zablokována ultralevicovými a liberálními senátory pod taktovkou Diany Feinsteinové.

Ginina kariéra, ale pokračovala a 2. února 2017 byla presidentem Trumpem jmenována zástupkyní ředitele Pompea. O rok později, 13. března, pak byla nominována na pozici ředitelky CIA. Krom výše uvedených zkušeností a předností patří mezi jednoznačná doporučení pro její působení v této funkci i to, že byla levičáckými novinami New York Times označena za „válečného zločince“, byla pranýřována Evropským centrem pro ústavní a lidská práva, stejně jako Americkou unií občanských svobod, kterážto patří mezi kontroverzní obhájce teroristů a vrahů.

Nominace Giny Haspel je navíc jednoznačný důkaz toho, že Donald Trump netřídí lidi podle pohlaví, jak to dělají levičáci a feministky, ale podle schopností a úspěchů, že tedy není sexista a šovinista jako je většina feministek. Doufáme, že se americký parlament neotočí ke svému lidu a občanům zády a potvrdí Ginu Haspel, které jde o ochranu svého národa a státu do čela CIA. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby Senát USA o tuto pravomoc přišel, ale zatím musíme pracovat s tím, co máme.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.3.2018