KANADA

7. bře, 2020

Mohawkové ve svojí indiánské rezervaci u Ontaria, už přes měsíc blokují železniční dopravu, protože jim na jejich území mají postavit plynovod...

Policisté je neustále vyzývají, aby blokádu zrušili, ale Mohawkové, pokaždé jejich výzvu, kterou jim policisté předají úředním dokumentem, rituálně spálí.

Blokádu navštívil už i ministr vlády a řekl, že nepřipustí žádné násilí proti indiánům. Trudeau se dostal k moci před pěti lety a sliboval, že smíření s domorodými obyvateli Kanady, bude jeho prioritou číslo 1. Pod jeho liberální vládou, získalo více indiánských rezervací (ale ne všichni) přístup k pitné vodě. Byla zřízena vyšetřovací komise, aby prozkoumala, proč tolik domorodých žen a dívek zmizelo, nebo bylo zavražděno v posledních letech.

Hlavní zájem smíření, však bylo politický. Liberálové se zavázali navázat uctivé vztahy mezi národy Kanady a domorodými národy, které by nakonec předefinovaly jejich právní vztah k Britské Koruně. (Kanada spadá pod Britskou korunu)

Liberálové mimo jiné slíbili, že do kanadského práva napíší prohlášení Organizace spojených národů o právech původního obyvatelstva, které je ve své současné podobě nevymahatelným prohlášením o obecných zásadách. Jak to chtějí přesně definovat, aby tak neupřednostňovali nikoho a všichni si byli rovni. Jenže to rozděluje i samotné indiány, část z nich tohle vůbec nechce a chce mít hlavně od vlády pokoj. Ta se jim, ale montuje do života čím dál víc. Takže začínají vzpomínat na konzervativce, kteří je sice částečně ignorovali, ale aspoň měli klid...

Vzpoura v Belleville u Ontaria, tak je hlavně o tom, aby liberální vláda Trudeau, nechala Indiány na pokoji a "nepomáhala jim", ani novým plynovodem, ani deklaracemi OSN...

Autor: TGM, Praha, ČR, 7.3.2020

Zdroj:

https://www.thestar.com/opinion/contributors/2020/02/27/blockades-have-exposed-the-contradictions-of-justin-trudeaus-ambitious-reconciliation-agenda.html?


 

 

25. říj, 2019

Po čtyřech letech ultralevicové liberální vlády Justina Trudeau, kanadští voliči předložili svému genderově korektnímu, multikulturnímu, liberálně demokratickému premiérovi prosazujícímu padesát pohlaví a svatby pro každého s každým a se vším, patřičný účet... 

Ten účet Vám předkládáme i zde. Vládnoucí Liberální strana Kanady, něco jako piráti, socani a TOP09 v jednom, se propadla ze 177 na 157 poslanců, přišla o 6,37% hlasů a přišla o většinu v kanadském parlamentu. 
 
Druhé místo zaujala cuckservativní Konzervativní strana Kanady, která posílila o 26 poslanců a vyhrála volby na % a absolutní hlasy. Získala 34,44% hlasů, zatímco liberálové jen 33,1% hlasů a o skoro 240,000 hlasů více. Jen tamější volební systém zajistil liberálům vítězství. 
 
Třetí místo získali francouzští nacionalisté z Quebeckého bloku. Ti triumfálně posílili z 10 poslanců na 32 poslanců. Říkají si nacionalisté, ale jsou to republikánsky orientovaní stoupenci potratů, LGBT a asistovaných sebevražd. 
 
Poraženým voleb je Nová demokratická strana Kanady, opět směska pirátů, socanů, ale místo TOPky si představte, ještě zelené a eurohujerskou část komunistů. Ti se propadli z 39 poslanců na 24 poslanců. 
 
O jednoho poslance, z dvou na celé tři poslance, posílila Zelená strana Kanady. 
 
Svého jediného poslance ztratili konzervativní nacionalisté okolo Maxime Berniera. 
 
Tyto volby jsou v zásadě plichtou liberalismu. Nemastné a neslané. Část liberálů byla těžce poražena (Liberálové, Nová demokratická strana), část posílila (Quebecký blok) a do cuckservativců si kanadská veřejnost promítá svůj odpor vůči neosocialismu, který byl v Kanadě zakořeněn za Trudeau, který kromě jiného vyzval k příchodu jednoho miliónu migrantů do Kanady, a ti jeho voláni vyslyšeli a ročně jich do Kanady vstupuje zhruba 300,000. 
 
Feminismus a genderismu Trudeau došel, až tak daleko, že v jedné diskusi vyzval lidi, aby nepoužívali slovo „Mankind“, kvůli předložce „Man“, která znamená, jak „muž“, tak „člověk“, ale aby používali „Humankind“. Nejspíše jedinými dvěma světlými okamžiky Trudeau působení, abychom nebyli nespravedliví, byla jeho podpora jaderné energie a jeho tvrdé vystupování vůči Saúdské Arábii a jejich brutální politice. 
 
Pro Trudeau se nic moc nemění. Sice přišel o poslance, na hlasy a procenta prohrál volby, byla to pro něho morální porážka, ale moc si udrží, protože udělá koalici s radikální levicí z Nové demokratické strany. Kanada jako stát a národní země je ztracena. Trudeau liberalismus jí zničil a další generace Kanaďanů budou prchat do Spojených států amerických před všeobjímajícím liberalismem a genderismem. Přesto je hezké vidět, že aspoň trochu se otřásla pozice soudruha Trudeau. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.10.2019