PETR BYSTROŇ (AfD)

17. lis, 2018

Neústupnost Evropské unie, zejména díky německé vládě Angely Merkelové, nese významný díl odpovědnosti za selhání Therese Mayové ve Spojeném království a Gibraltaru v jednání o vystoupení z EU...

Evropská unie je vůči referendu o Brexitu nekompromisní. Zatímco Theresa Mayová se vždy snažila vyjednat mezi EU a Spojeným královstvím a Gibraltarem kompromisu, Angela Merkelová šla od počátku cestou řešení, které mělo být „no cherry-picking“ ve Spojeném království a Gibraltaru a Evropské unii.

Nemůže existovat jednoduché řešení tak komplexního procesu, jako je odchod Británie z EU - což svědčí o tom, že současná smlouva má více než 500 stran. Každý, kdo stejně jako Angela Merkelová od počátku odmítá jednání o jednotlivých bodech, snižuje šance na úspěch jednání na minimum. Vzbuzuje tak dojem, že opuštění EU má být co nejbolestivější pro Británii, aby se tak vytvořil negativní příklad pro všechny ostatní země, které také zvažují opuštění EU.

Britové jsou oprávněně rozhněvaní nad nereagujícím a nekonstrukčním postojem v Berlíně a Bruselu. Nyní existuje riziko, že Brexit "neobchoduje" podle pravidel WTO. To by vedlo k obrovskému zhoršení německého průmyslu a zvýšilo by se riziko recese. Podle průzkumu společnosti Deloitte bude neúspěch Brexitových jednání (již dnes má potíže) německého automobilového průmyslu stát asi 18 000 pracovních míst. Německo se dostává do recese kvůli opakovanému selhání vlády kancléřky Merkelové.

Autor: Petr Bystroň, Bavorsko, Německo, TGM, Praha, ČR, 17.11.2018

Zdroj:

https://www.unzensuriert.de/content/0028241-AfD-Deutsche-Regierung-traegt-massgebliche-Schuld-am-Scheitern-von-Theresa-May?fbclid=IwAR2WqYBDaHbOzAoQAf2BEubM7j6L6mQSO20oEldpduUbumryjCLYnGtfdBY


 

14. lis, 2018

Vláda Angely Merkel a vnitřní tajné služby, Úřadu pro ochranu ústavy (Verfassungsschutz), mají zjevně špehovat Alternativou pro Německo (AfD) - největší opoziční stranou v zemi.

Německo má dlouhou tradici potlačování politické opozice pomocí tajné policie - od nacistického gestapa k východoněmeckému Stasi.

Hans-Georg Maaßen, konzervativní šéf Verfassungsschutz, protestoval proti dohledu, protože neexistují žádné důkazy o tom, že AfD ohrožuje ústavu. Byl vyhozen z funkce.

Nedávno Merkelová prohlašovala, že "davy" "lovily cizince v ulicích Chemnitz", kvůli zabití mladého německého muže "uprchlíky." Hans-Georg Maaßen ji vyzval , aby nelhala a veřejně prohlásil, že neexistuje žádný důkaz, že někdo "lovil" ilegální imigranty v Chemnitz. Poté byl donucen odstoupit .

Během svého funkčního období byl Hans-Georg Maaßen mimořádně efektivní a dokázal zabránit sedmi velkým teroristickým útokům od roku 2015. AfD se domnívá, že bude nahrazen někým, kdo se více zajímá o špehování politických oponentů než o zastavení terorismu.

AfD byla opakovaně obviňována z toho, že je "krajně pravicová" nebo dokonce "neonacistická" , podobně jako příznivci Trumpa jsou tak často osočováni ve Spojených státech. AfD důrazně popírá tato obvinění.

Avšak poslanec Bundestagu za AfD Petr Bystroň, český uprchlík z doby komunismu ve Východním bloku, byl sledován bavorským Verfassungsschutzem na Facebooku, kde protestoval proti sledování Generace Identity "nenásilně" a "humorné". Ačkoli Bystroň jasně uvedl, že ani on ani AfD nejsou součástí Generace Identity, jeho dům byl prohledán a pevný disk obsahující fotografie jeho dětí mu byl zabaven.

Bystroň se obrátil na soud, kde se ohradil proti nezákonnému sledování a zabavení a proti zveřejnění sledovací kampaně proti němu. Vyhrál.

"Když jsem před třiceti lety utekl z komunismu, nikdy bych si nemyslel, že jednoho dne mě bude znovu hlídat tajná policie se stejnou taktikou stalinistického špiclování, ale tentokrát na Západě v předpokládané liberální demokracii. Ale Angela Merkelová byla propagandistická důstojnice ve Svazu socialistické mládeže FDJ, takže myslím, že to jsou jen její přirozené instinkty," vysvětluje Bystroň.

Bystroň se obává, že stejná strategie může být nyní použita na AfD jako celek.

V Německu, pokud jste vládním úředníkem nebo právníkem, nemáte právo sdružovat se s žádnou skupinou, kterou Verfassungsschutz pozoruje. To znamená, že AfD by nebyla schopná pracovat s žádnými právníky a v podstatě by byla zmrzačená - bez jakékoliv možnosti se bránit u soudního procesu.

Aby se zabránilo označování za "nepřítele ústavy", měl právník expert prof. Dietrich Murswiek společný seznam pokynů, které by měli následovat. Vytvořil také seznam frází, které předtím používali političtí činitelé AfD, kteří by mohli být neoprávněně používáni k ospravedlnění dohledu, včetně "kriminálních mimozemšťanů", "konzervativní revoluce" a "útočníků". Navrhl, že ačkoli tyto termíny a fráze jsou naprosto legální, strana se může chtít vyhnout tomu, aby předešla budoucím problémům.

Murswiek výslovně poukázal na to, že jde o fráze, která by měla být chráněna svobodou projevu, ale dokument byl vypuštěn do hlavních médií, kteří jej použili k tvrzení, že AfD uznává, že používá kontroverzní termíny a fráze. Podle úřadu Bystroňe politici jako Patrick Gensburg z CDU kancléřky Merkelové, použili tyto falešné zprávy, k diskreditaci, aby AfD byla pod dohledem vlády.

Vzhledem k tomu, že výzvy ke kontrole se zintenzivnily, Murswiek vysvětlil, že "v žádném případě nehodnotí, zda by AfD mělo být pod dohledem vlády." Veřejně vysvětlil, že "velmi jasně uvedl, že seznam, který sestavil, nebyl určen pro státní dohled ", jelikož se na něj vztahuje svoboda projevu.

„I přesto doporučujeme AfD upustit od používání těchto frází, aby nedošlo k tomu, že za naprosto legální fráze, budou souzeni, v podezření v rozporu s ústavou,“ Murswiek řekl .

Dne 5. listopadu, členové AfD uspořádali tiskovou konferenci uvedl, že strana je plně v souladu s německou demokratickou ústavu a bude potřeba podniknout právní kroky, pokud jsou vystaveni neoprávněnému vládnímu dohledu.

"Alternativa pro Německo je zcela legální a legitimní strana", řekl spolupředseda strany Jörg Meuthen. "Jsme stranou, která nejvíce prosazuje požadavek na to, aby byla ústavě zachována... Stojíme pevně na základech naší svobodné a demokratické ústavy a obviňujeme ty, kteří si ve vládě myslí, že mohou pozastavit ústavu. Plně podporujeme monopol státu na používání síly a zcela odmítáme použití násilí proti lidem a věcem pro politické účely. "

Pokud jde o možný dohled, Meuthen uvedl, že je pravděpodobné, že je politicky motivován - neboť Merkelová a její vláda se nezdá příliš znepokojena vlastním zneužitím ústavy.

"Musíte mít podezření, že by to mohlo být čistě politicky motivované, ze strachu ze strany našich politických oponentů - protože se sami obávají, že se musí obávat právního státu, jak jsme poznamenali, například Angela Merkelová a její výroky o otevřených hranicích v roce 2015, který mnozí právníci považovali za nelegální a neústavní." uvedl Meuthen.

Nedávno poslanec Lars Castellucci ze strany sociálních demokratů SPD se smál AfD za to, že se obává o dohled nad státní tajnou policií. Znovu se na ně odkazoval jako na "nepřátele ústavy" za použití pojmů jako "přesídlení".

Podle Centrálního kriminálního archivu byla AfD podrobena násilnějším útokům skupiny Antifa a dalších levicových skupin než kterákoli jiná strana. Podle Bystroňe jsou tyto útoky často podporovány více tradičními levicovými skupinami a stranami.

Útoky na AfD v archivu Centralní kriminální ústředny:

2014: 4 kriminální útoky

2015: 76 kriminálních útoků

2016: 464 zločineckých útoků

2017: 669 trestných útoků

Patří sem také 124 útoků, 77 případů hrozeb a 66 případů vandalismu.

Autor: Petr Bystroň, Mnichov, Bavorsko, Německo, TGM, Praha, ČR,14.11.2018
 

https://www.thegatewaypundit.com/2018/11/german-government-opens-discussion-into-having-secret-police-spy-on-right-wing-opposition-party/?fbclid=IwAR1DQ8oVhgvY_6APTnWNI5cD0hq19Le9DUpt6dJKa1hhMD3ykiaVhZaKsQ0


 

 

12. lis, 2018

Jako bavorský premiér vždy jasně rozpoznal pochybení vlády Merkelové...

Ať už odsoudil "nespravedlnost bující migrace", nebo Matku všech problémů"...

Teď se mu nepodařilo vyřešit problémy, které jasně identifikoval ve vládě. Jeho rezignace dává jasně najevo, že v koalici CDU/CSU & SPD pod kancléřkou Merkel je nemožné prosazovat zodpovědnou konzervativní politiku.

Zatímco jiní jsou nenávistní a vysmívají se Horstu Seehoferovi, respektuji ho. Ne, Horst Seehofer by neměl rezignovat, ale zbytek vlády Merkelové - s radikální levicovou SPD ano !
 
Autor: Petr Bystroň, Mnichov, Bavorsko, Německo, 12.11.2018
 
Zdroj:
 
 
 
7. lis, 2018

Blahopřání prezidentovi USA D.J.Trumpovi k výsledkům voleb do Kongresu...

"Republikáni ubránili většinu v senátu, podle současných sečtených výsledků, zatímco Demokraté získají ve sněmovně jen velmi malou většinu. Naděje Demokratů, na "modrou vlnu "selhala. Podle zatím sečtených výsledků se jim podařilo získat pouze o 26 míst více než Republikánům ve Sněmovně reprezentantů. Kdy reálně Demokraté disponují jen se 3 hlasy v převaze vůči Republikánům.

Za normálních okolností strana Demokratů ztrácí v polovině období voleb ve Spojených státech. Barack Obama a jeho Demokraté v roce 2010, přišel o všech 63 křesel, za Billa Clintona v roce 2004 to bylo 54. Skutečnost, že Demokraté nedokázali skórovat proti Trumpovi, je díky jeho úspěšné hospodářské a přistěhovalecké politice, kterou lidé vnímají tak, že jsou konečně slyšeni a bráni vážně ve svých obavách.

Zatímco Donald J. Trump přiláká až 20 000 návštěvníků na svoje oblíbená vystoupení v kampani, kteří chtějí slyšet jeho pozitivní poselství, Demokraté se vůči němu dokázali jen polarizovat nenávistí a projevy nenávisti. Každý, kdo nesouhlasil, byl hanoben jako rasista, sexista nebo dokonce fašista. 

Doufáme, že obě strany se nyní navzájem přiblíží a překonají toto hysterické rozdělení země. Lidé očekávají faktickou reálnou politiku, která bude opět založena na zájmech občanů. To je úkol v USA pro příští dva roky. Akutní nebezpečí obžaloby proti Donaldu J. Trumpovi, se tak velmi vzdálilo do spíše říše snů. "

Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, TGM, Praha, ČR, 7.11.2018

Zdroj:

https://www.afdbundestag.de/bystron-trump-bleibt-im-amt-blaue-welle-bleibt-aus/


 

 

 

2. lis, 2018

"Gratulujeme České republice!"

Češi udělají správnou věc a nepodepíše Globální pakty. Zatím tak předseda vlády Babiš respektoval pocity a nálady obyvatel - jako v tomto případě. V České republice se velká část veřejnosti postavila proti ilegální migraci bez ohledu na to, zda jsou hranice otevřené nebo regulovány prostřednictvím Globálním paktem. Opoziční strany ODS, SPD a komunisté také odmítají pakt. Pod silným vlivem německé SPD, tak česká sociální demokracie ČSSD brání tento pakt.

Babiš nyní v českém parlamentu oznámil, že v následujících dnech promluví se sociálními demokraty o této otázce. Výsledek je předvídatelný - po USA, Austrálii, Maďarsku a Rakousku čeká také opuštění Globálních paktů. Chorvatská prezidentka Kolinda Grabar-Kitarović také oznámila, že odmítne Globální pakty podepsat. V Polsku, Dánsku a Švýcarsku jsou Globální pakty také na pokraji konce. Rakousko tak vyvolalo domino efekt na své evropské sousedy. Ukazuje se, že čím více zemí vystoupí, tím více lidí si uvědomuje škodlivý obsah paktu. "

Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 2.11.2018

Zdroj:

https://www.afdbundestag.de/bystron-gratuliert-tschechien-zum-ausstieg-aus-dem-migrationscompact/