PETR BYSTROŇ (AfD)

6. bře, 2019

Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier poblahopřál v telegramu z 11.2.2019 vládě Íránu, ke 40. výročí krvavé islámské revoluce...a to jménem svých krajanů. Bylo to vyvrcholení z dlouhé řady diplomatických přešlapů politiků vládní soc.dem SPD...

To, že se Steinmeier nebojí kontaktovat se s Íránem, ukázal už jako ministr zahraničí Německa, kdy spolu s někdejším prezidentem USA Obamou, byl hnací silou dohody s Íránem, díky níž dostal Írán peníze, pro svoje teroristické útoky a války, například válku v Jemenu. Jak uvedla CNN, Obamova administrativa poslala dne 16.1.2016 dopravní letadlo s hotovostí 400 milionů dolarů do Teheránu. To byl jeden z důvodů, proč dohodu odsoudil premiér Izraele Netanjahu i následný prezident USA D.J.Trump.
 
Také však Steinmeier jednal proti zájmům Německa. Jako ministr zahraničí, byl hnacím motorem dohody o přidružení s Ukrajinou. Bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč, viní Steinmeiera, že ho dne 21. 2. 2014 tzv. "chytil" do pasti, s polskými a francouzskými ministry zahraničí a vyzval ho, aby odstoupil. Tehdy byl zahájen rozpad země, která se z toho dodnes nevzpamatovala.
 
Na začátku migrační krize a otevřených hranic roku 2015, Steinmeier stál důsledně na straně "Grenzöffner" (otevřených hranic) a kritizoval výstavbu plotu v Maďarsku Viktora Orbána a uzavření balkánské cesty přes západní Balkán. Kdyby to bylo na Steinmeierovi, hranice v Maďarsku, by byly stále otevřené.
 
A teď k Íránskému telegramu
Hamed Abdel-Samad (egytsko-německý politolog a novinář, vystupující kriticky proti islámu. Jako kritik upadl v nemilost muslimů a byla na něho dokonce v roce 2009 veřejně v egytské televizi vydána fatva.)
 
Steinmeierovi následně řekl: "Jako německý občan vám říkám: Ne v mém jménu! Je to špatné! Režim v Íránu potlačuje demokratickou opozici, má na desítky tisíc obětí režimu a jejich rodin. Opozici vaše úsilí nezajímá, bereme naše hodnoty opravdu vážně, proto opakuji: V mém jménu ne!"
 
Ve své odpovědi, plné arogance, Steinmeier obvinil Abdel-Samada, že "neposlouchal" jeho řeč. V projevu nazvaném „ Všechno to je otázka víry ,“ Steinmeier se bránil kritice, jeho blahopřejného telegramu a bránil se odkazem na diplomatické postupy.
 
Co Steinmeier nezmínil, bylo v loňském roce 273 poprav v Íránu. Homosexuály, kteří jsou zavěšeni na stavebních jeřábech. Až do ledna 2018, kdy federální vláda mlčela k násilnému potlačení demonstrací v roce 2011. Při zelené revoluci. Na znásilněné ženy, které jsou popravovány za smilstvo. A opravdu statečné ženy, které nenosí šátek v Íránu a riskují, že budou zatčeny a uvězněni.
 
Pokus omluvit neuvěřitelný telegram diplomatickými praktikami je zcela účelové. Steinmeier sám nazval tehdy budoucího amerického prezidenta USA Donalda J. Trumpa, jako "kazatele nenávisti", během americké volební kampaně v roce 2016. A právě Steinmeier odmítl blahopřát nově zvolenému prezidentovi, proti všem diplomatickým praktikám po Trumpově volebním vítězství. Od té doby jsou vztahy s Washingtonem napjaté, Německo ztratilo svou roli nejbližšího spojence Spojených států. Transatlantický vztah je tak horší než kdykoli předtím, podle reprezentativního průzkumu agentury Civey.
 
Jak můžete vidět, Steinmeier jde neustále svou vlastní cestou. Nezáleží mu na tom, že vztahy Německa s Ruskem, USA a Izraelem se díky tomu rozpadají.
 
Autor: Petr Bystroň, Německo, TGM, Praha, ČR, 6.3.2019
 
21. úno, 2019

V průběhu Berlinale Antifa na ulici zmlátí členy mládežnické organizace AfD, a německá média mlčí...

 

Žijeme si tady v Německu vesele. Vezměte si třeba takovou přehlídku Berlinale. Její šéf, starý osmašedesátník Dieter Kosslick, má už léta strašně vtipné nápady. Tak například v roce 2006 odmítl promítat film Životy těch druhých německého režiséra Floriana von Donnersmarcka. Levičákovi Kosslickovi se nelíbilo, že film kritizuje bývalou NDR a systém odposlouchávání tajnou policií Stasi. To samozřejmě neřekl nahlas. Film odmítl čistě z uměleckých důvodů, protože byl špatný. To bylo hodně vtipné rozhodnutí, protože film pak za pár týdnů vyhrál Oscara a stal se jedním z nejúspěšnějších německých filmů všech dob.

 

Letos měl Kosslick zase jeden prima nápad. Chtěl se povozit po AfD atrošku ji onálepkovat jako antisemitskou. Napadlo ho to po té, co mluvčí židovské obce v Mnichově a horním Bavorsku paní Knoblochová slovně napadla na půdě bavorského Landtagu verbálně poslance. Ti si to nenechali líbit a sál opustili. No a byl z toho skandál. Na obranu pana Kosslicka je nutno uvést, že byl očividně obětí dezinformace, protože média celou věc nekomunikovala jako skandál z toho, že host pozvaný na půdu parlamentu ve svém projevu uráží demokraticky zvolené zástupce lidu nařčeními, která nemají věcnou podstatu. Média to podala tak, že skandální bylo vlastně to, že poslanci AfD opustili sál v den výročí holokaustu. No, kdo by z toho nevyvodil, že to musí být hrozní antisemité?

 

Autor veřejnoprávních zpráv i brožurek pro Antifu

 

A tak pan Kosslick dal už po uzávěrce ještě narychlo do programu Berlinale film o Varšavském ghettu, aby mohl veřejně pozvat všechny členy AfD na převýchovu. Kosslick se nechal slyšet, že pokud to nepomůže, měl by pak „zakročit někdo jiný než filmaři“. Tu výzvu správně pochopila místní Antifa, jen se jí nechtělo čekat, jak to stou převýchovou dopadne. Její„aktivisté“ profilakticky přepadli a zmlátili čtyři členy mládežnické organizace AfD na cestě do kina. Mezi nimi jednoho Žida a jednoho Rusa. To byla bžunda.

 

Kupodivu se o tom moc nechtělo psát médiím, která předtím vesele roztrubovala Kosslickovu pozvánku na převýchovu. Asi měli zrovna jiné starosti. Tak například v redakci hlavních zpráv veřejnoprávní ARD pravděpodobně zrovna řešili, jak koncesionářům vysvětlit, že v Tagesschau zaměstnávají jako redaktora levicového extremistu Sebastiana Friedricha. Právě toho Friedricha, kterému před sumitem G20 v Hamburku organizátoři na návrh bezpečnostních orgánů zrušili akreditaci, aby se jim v bezpečnostním pásmu s novinářskou průkazkou nemotal někdo, kdo měl úzké kontakty na militantní levicové extremisty z Interventionistische Linke.

 

Když zrovna nevytvářel objektivní zpravodajství o AfD pro hlavní zprávy ARD, psal Friedrich po večerech brožurky pro Antifu na téma „jak zastavit nástup AfD“. Berlínská kontrarozvědka o něm má fascikl, ve kterém mimo jiné stojí, že Friedrich je „aktivistou levicově extremistické scény aangažuje se v jejich militantních uskupeních“. To jsou ti sympaťáci, co zakuklení od hlavy až k patě do černého zapalují auta, střílí světlicemi na policajty anebo na ně hází kusy betonu ze střech. Různí škarohlídi tvrdí, že zrovna to bylo jeho kvalifikací pro místo v redakci Tagesschau, ve které má často za úkol vytvářet zpravodajství právě o AfD.

 

Tím se ale taky určitě nenechte zmást. Šéfredaktor ARD-aktuell Kai Gniffke v odpovědi na dotaz konzervativního portálu Deutschland Kurier, proč zaměstnal Friedricha jen několik týdnů poté, co mu v Hamburku byla zrušena novinářská akreditace, uvedl, že v tom nevidí žádný problém, protože jeho „novináři a novinářky velmi pečlivě rozlišují mezi svou prací a svými osobními politickými preferencemi“. Ještě mohl dodat, že ve statutech veřejnoprávní televize je napsáno, že musí poskytovat „objektivní a vyvážené zpravodajství“. No řekněte sami, není to bžunda?

 

Možná se ale médiím nechtělo psát o přepadení, u kterého si nebyla jistá, jestli se opravdu událo, a když ano, jestli se ti mazaní mládežníci z AfD nezmlátili sami, jen aby se dostali do médií. Berlínská policie totiž ještě dva dny po útoku tvrdila, že celý incident nikdo neviděl. Vidle jim do toho hodil nějaký ňouma, který se po dvou dnech toho lživého zpravodajství naštval, na policii zašel bez vyzvání a dal ji nejen své svědectví, ale ještě i prokázal, že se policii nahlásil jako svědek již několik minut po incidentu.

 

Taky je ale možné, že novináři mají prostě jiné priority. Korespondent tiskové agentury DPA, který byl na místě a mluvil jak s policií, tak s oběťmi toho útoku, napsal v úvodu svého článku: „Přímo před kinem International se nic mimořádného neudálo. Jen opodál byli podle údajů AfD napadeni čtyři její členové.“ Takže když v průběhu Berlinale na ulici Antifa zmlátí Žida aRusa, kteří se angažují vAfD, není to pro oficiální agenturu DPA žádná „mimořádná událost“. Jak říkám: žijeme si tady vesele.

 

Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 21.2.2019

 

Psáno pro Lidové noviny


 

 

20. úno, 2019
Německý ministr zahraničí Heiko Maas se zdráhal apelovat na amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby postavil německé bojovníky ISIS z Německa před soud. To vyžaduje více informací pro přípravu takového postupu, říká Maas...
 
Petr Bystroň, předseda AfD ve Výboru pro zahraniční věci Bundestagu k tomu říká: "V uplynulých letech neexistoval naléhavější úkol pro BND (Tajnou spolkovou službu) a ochranu ústavy než sledování potenciálních pachatelů a bojovníků ISIS s německým pasem. Pokud ministr zahraničí říká, že nemá žádné informace o těchto osobách, pak existují pouze dvě varianty: buď federální vláda úplně selhala ve svých úkonech v tajné službě, nebo pan Maas veřejně lže."
 
"Proto dnes podám žádost, abych se dozvěděl, co ví federální vláda o těchto německých bojovnících ISIS. Němec má právo vědět, jaké nebezpečí to pro nás znamená. "
 
Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 20.2.2019
 
Zdroj:

https://www.afdbundestag.de/bystron-wieviel-weiss-berlin-ueber-deutsche-is-kaempfer/


 

 

 

16. úno, 2019

Viktor Orbán: Evropu nesmí EU přeměnit na jakýsi druh muslimského Sovětského svazu!

Autor: Petr Bystroň, Německo, TGM, Praha, ČR, 16.2.2019

13. úno, 2019
Členové extremistického hnutí Antifa, byli obviněni z brutálního útoku na pobočku mládežnického křídla strany Alternativa pro Německo (AfD), včetně útoku na jejich člena židovského původu...
 
Čtyři členové mládežnické organizace "AfD Junge Alternative (JA)", byli zpočátku pozváni na promítání filmu o Varšavském ghettu během II. světové války ředitelem filmového festivalu Berlinale, Dieterem Kosslickem v neděli večer.
 
Mluvčí AfD zaslal prohlášení o incidentu do Breitbartu v Londýně, které zahrnovalo očité svědectví od členů mládežnické skupiny, kteří byli napadeni.

Podle člena Junge Alternative Berlín Vadima Derksena, na ně zaútočilo kolem "půl tuctu" maskovaných extrémistů jen 50 metrů od divadla, kde se film promítal.

"Využili improvizované zbraně, za které nemohou být zatčeni, ale které mohou vážně ublížit. Drželi baterie v pěstích, a těmi nás mlátili a jeden z nich měl sklenici na víno, kterou rozbil a použil ji, a ohrožoval nás s ní jako nožem. Byl jsem pořezán na paži a ani jsem si toho nevšiml, až jsem se vrátil domů, zjistil jsem, že krvácím "řekl Derksen.

Poslanec Bundestagu Petr Bystroň, dorazil do divadla, kde se film promítal, krátce po útoku a označil ředitele Berlinale Kosslicka za přímo zodpovědného:

"Pan Kosslick se pokoušel pomlouvat AfD a šířit plameny nenávisti tím, že nám zobrazoval jako antisemity, i když AfD obhajuje naše židovské občany více než kdokoli jiný. Pan Kosslick je přímo vinen za tento útok."

Útok přichází teprve měsíc poté, co Frank Magnitz (předseda AfD Brémy a poslanec) byl brutálně napaden na ulici v Brémách triem maskovaných mužů, kteří jej těžce zranili na hlavě. Což bylo následně označeno jako pokus o atentát. Německá Antifa se svojí brutalitou netají a klidně vyzývá k veřejným útokům na politiky na různých webových stránkách.

Autor: Breitbart.com, TGM, Praha, ČR, 13.2.2019

Zdroj:

https://www.breitbart.com/europe/2019/02/12/antifa-berlin-assault-populist-jewish-youth-invited-holocaust-film-screening/