PETR BYSTROŇ (AfD)

4. dub, 2018

Petr Bystroň (poslanec Bundestagu za AfD):

Paní prezidentko, díky.

Pane ministře zahraničí, vy jste ve svém příspěvku hned na začátku uvedl, že existuje velké nebezpečí a může dojít k eskalaci poměrů s Ruskem. V druhé části svého příspěvku jste se zmínil o případu Skripal, což může vést též k eskalaci. Řekl jste též, že se německá vláda velmi rychle napojila na britskou interpretaci výkladu, že to bylo Rusko, které je zodpovědné za tento atentát.
Na dotaz kolegy jste prohlásil, že jsou důkazy k tomu, že tento nervový plyn byl vyvinut v 70. - 90. letech v Sovětském svazu.

To utváří několik otázek:

Např. kdyby byl tento dvojitý agent zabit americkou zbraní, řekl byste okamžitě, že jsou vinni Američané?

Nebo – nebylo by pro Rusko jednodušší, když už by chtěli tohoto agenta zabít, zabít ho jiným způsoben?

Nebo – proč míříte na Rusko, když tehdejší Sovětský svaz se skládal z 15 států?

Z toho vyplývá moje otázka - a obzvlášť na vás jako bývalého ministra spravedlnosti - Neměla by být věc posuzována – dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného)?

Nemělo by Německo opravdu čekat na pádné důkazy viny, než se rozhodne následovat ve střelbě Angličany?

Heiko Maas (ministr zahraničí Německa):

Nestřílím na nikoho, nýbrž mluvím o zprávě. Můžu vám ještě jednou zopakovat, že nás britští kolegové velice detailně informovali,
že to je pochopitelný řetězec důkazů, že byla ruská vláda vyzvána k tomu, aby podala objasnění, což zatím neudělala, dokonce se – jak já shledávám – velice nevhodně vyjádřila.

Bylo by relativně jednoduché, kdyby existovaly důkazy, že Rusko nenese žádnou odpovědnost, aby tyto důkazy položili na stůl, což Rusko dosud kompletně neudělalo, a to musí být též vzato v potaz.

Proto došla tento týden německá vláda - jako všechny ostatní vlády států EU společně k rozhodnutí, že my po tom, co doposud víme, po odmítnutí z ruské strany se podílet na ospravedlnění, se přidáme na stranu Velké Británie.

https://www.youtube.com/watch?v=X6sP2YRZGXI

www.petrbystron.de
www.afd.de
www.afdbayern.de
www.bundestag.de
www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.pi-news.net
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com
www.hejobcane.cz

Copyright 2018

26. bře, 2018

Angela Merkelová: "Islám patří k Německu - i když to pro každého není jednoduché"

Autor: Petr Bystroň, Německo, TGM, Praha, ČR, 26.3.2018

22. bře, 2018

Rozhovor s Petrem Bystroněm (poslancem německého Bundestagu za AfD) o prezidentských volbách v Rusku a znovuzvolení V. Putina...

Redaktor:
Rusko tedy volilo a ať chcete nebo ne, musíte se na dalších 6 let smířit s tím, že bude vládnout Vladimír Putin. Jasné ale je, nedělní volby byly zastíněny nesrovnalostmi, objevuje se výtka s manipulacemi a jeden nejprominentnějších odpůrců Putina Alexej Navalnyj nesměl vůbec vystoupit. Rusko zůstává tedy nelehkým partnerem a tomu odpovídajíc byly vlažné německé gratulace. Jak to půjde dál s německo-ruskými vztahy chceme prohovořit s vrcholným politikem AfD Petrem Bystroněm. Pane Bystroni, jak má Západ s těmito manipulacemi zacházet?

Petr Bystroň:
Promiňte, že Vám hned na začátku odporuji, ale k volebním manipulacím dochází i v Německu, byly i při prezidentských volbách J W Bushe v USA. Takže při takto velkých událostech se toto stává.

Redaktor:
Ale zde se jedná o vysoká čísla manipulace. Zde se nejedná jen o manipulace při volbách, ale manipulace začaly již dříve před volbami. Řekl jsem, že to začíná u politiků, kteří vůbec nesměli vystupovat a voliči byli donucováni jít k volbám.

Petr Bystroň:
Musíte se podívat, kdo manipulace hlásí, je to většinou opozice. Vyhodnocení OSCE ještě není vyhotoveno a za další – při tak vysoké účasti, kdy Putin obdržel 77% hlasů, můžete vycházet z toho, že Putinova podpora od ruského lidu je veliká. A Německu by udělalo dobře, kdyby se na toto teď nekoncentrovalo, zda v některých regionech se vše odvíjelo správně.

Redaktor:
To vidí OSCE jinak, už jsme slyšeli předsedajícího, ten uspořádal tiskovku a tam poukazoval nejen na nesrovnalosti v regionech ale spíše na nesrovnalosti systémové. Řekl, že manipulace byla zřetelná už před volbami. Chcete toto tedy jednoduše vytěsnit?

Petr Bystroň:
Nic nevytěsňuji, ale znovu říkám, když vidíte, jak média působí, aby byl zvolen někdo, kdo už je v úřadu, musíte předhodit manipulaci s volbami i Angele Merkelové.

Redaktor:
Vy byste tedy přirovnal stav ruských médií s médii v Německu?

Petr Bystroň:
Ne, já jsem řekl, že každý, kdo je v úřadě, se pokouší zajistit své znovuzvolení. To je i empiricky doloženo že máte větší kontakt s veřejností, máte jednodušší přístup do médií. To je stejné v Rusku, v USA i v Německu.
Z mé strany to byly normální volby, pozorovatelé OSCE, s kterými jsem přímo telefonoval, mě ujistili, že nepozorovali žádné nesrovnalosti a myslím, že bychom se měli teď koncentrovat na to, aby se vztahy s Ruskem vylepšovaly.

Autor: Petr Bystroň, Bavorsko, Německo, překlad Zajíc, TGM, Praha, 22.3.2018

Zdroj:

https://www.facebook.com/bystronpetr/videos/2083056791933232/

www.petrbystron.de
www.afd.de
www.pi-news.net
www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com

Copyright 2018

16. bře, 2018

Při kancléřské volbě obdržela Merkelová jen 9 hlasů navíc, než bylo nutností. Pro Merkelovou hlasovalo 364 poslanců, to je 35 hlasů méně, než je členů budoucí koalice CDU, CSU, SPD (399).

U tajné volby kancléřky se udála krátká mezihra. Poslanec AfD - Petr Bystroň ofotil svůj vyplněný volební lístek se zakroužkovaným NE a uveřejnil na twitteru. Předseda parlamentu potrestal tento čin pokutou 1000€.

Bystroň sám bral pokutu s poklidem. „Dnes má každý poslanec možnost ukázat, zda je pro nebo proti kancléřce. Moje osobní pozice je jasná: NE, to není moje kancléřka. To jsem při hlasování jasně ukázal a na facebooku a twitteru zveřejnil. Já jsem povinován svým voličům, a proto jsem takto volil. Proto to také zveřejňuji“.

K výšce pokuty řekl Bystroň, že je tímto vytvořen exemplární příklad. „Přál bych si, aby peníze šly na charitativní účely. Já sám tuto sumu zdvojnásobím a pošlu obětem Merkelové. Daruji obětem na Breitscheidplatzu 2.000€. A zárověň vyzývám i ostatní: utvoříme podpůrné konto pro oběti Breitscheidplatzu. Prosím, podpořte též“, vyjádřil se Bystroň.

Autor: Petr Bystroň, AfD, Berlin, Německo, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 16.3.2018

https://www.youtube.com/watch?v=A6q6tWe9Zys

http://www.pi-news.net/2018/03/kanzlerwahl-petr-bystron-muss-1000-euro-ordnungsgeld-bezahlen/

www.petrbystron.de
www.afd.de
www.pi-news.net
www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com

Copyright 2018

14. bře, 2018

Tento termín vládnutí bude kratší, než si Merkelová myslí a než si připouští...