PETR BYSTROŇ (AfD)

31. čvc, 2020
Rozhovor s Petrem Bystroněm!
 
Video zde:
 
 
Autor: SPD, ČR, 31.7.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
16. čvc, 2020

Předseda Katedry církevních vnějších vztahů moskevského patriarchátu, označil přeměnu Hagia Sofia na mešitu za „facku tváří v tvář pravoslavné církvi a celému křesťanství“...

Papež František jednoduše řekl, že rozhodnutí „mě hodně bolí“.

Moskevský metropolita hovoří o tom, co se papež a Západ zjevně neodvažují říci: "Změna bývalé největší katedrály pravoslavného křesťanství na mešitu je úmyslnou provokací islámského diktátora Erdogana. Ponížil tím Západ a křesťanství.

V pátek Erdogan oznámil svůj požadavek změn v Jeruzalémě a znovuobnovení islámu ve Španělsku, což se rovná vyhlášení války s Izraelem a Evropou. Skutečnost, že se mu nikdo nepostaví, i přes to jen dokazuje složitou situaci, kterou Merkelová a Maas zavinili a manévrují se svou nešťastnou dohodou s Tureckem. Musíme se postavit za naši kulturu a hodnoty a bránit je před orientálními despoty. Jinak zmizí rychleji, než si dokážeme představit. Erdogan touto kampaní znovu zdůrazňuje skutečnost, že Turecko není ani geograficky, ani historicky ani kulturně součástí Evropy. Jednání o přistoupení k EU musí být proto okamžitě a trvale ukončena. Turecko nesmí nikdy patřit k EU! “

Autor: Petr Bystroň, Berlin, Německo, 16.7.2020

Zdroj:
 
https://www.afdbundestag.de/bystron-erdogan-hat-dem-westen-den-krieg-erklaert/
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
 
3. čvc, 2020

Poslanec Bundestagu za AfD, interpeloval německého ministra zahraničí Heiko Maase...

Petr Bystroň, poslanec Bundestagu za AfD:

Pane ministře, ve své řeči jste vyzdvihl solidaritu a suverenitu. Současně jste řekl, že chcete solidaritu vyžadovat.
To musí vyvolat ve všech zemích střední a východní Evropy obavy z toho německého předsednictví EU, když jim vyhrožujete, že od nich budete něco vyžadovat. Vy jste totiž jedním dechem i řekl o co Vám jde - a sice, že si chcete vynutit přerozdělování migrantů po celé Evropě.
Přitom jste nám dnes ráno ve výboru sám říkal, že tady zrovna včera byl český ministr. Vy znáte obavy zemí Vyšehradské čtyřky a přesto jdete hlavou proti zdi.
Nechcete si to rozmyslet? Střední a východní Evropa Vás v tomto již léta nenásleduje, lidé v těchto zemích to nechtějí, tak jim odsud z Berlína nediktujte a nenuťte je k něčemu, co nechtějí. Děkuji.

Heiko Maas, ministr zahraničí Německa za SPD:

Nedělejte si naděje, ja si to nerozmyslím, protože jsem pevně přesvědčen o tom, že členství v EU s sebou přináší jak práva tak povinnosti. Mnozí v EU profitují v obrovském rozsahu z členství v EU, finančně, ale nejen finančně. Jsou ale i jiné věci, jiné základní hodnoty, ke kterým jsme se členstvím v EU zavázali. A proto uvnitř EU nelze využívat pouze práv, ale je nutné i plnit povinnosti, které jsou s tím spojené. A to bude téma německého předsednictví.

Autor: Phoenix, Berlin, Německo, TGM, Praha, ČR, 3.7.2020

Zdroj:

https://www.phoenix.de/
https://www.bundestag.de/
https://www.petrbystron.de/
https://www.petrbystron.cz/

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!

26. čvn, 2020

Autor: Petr Bystroň, Berlin, Německo, 26.6.2020

7. čvn, 2020

Předseda Výboru pro zahraniční věci v německém Bundestagu, Petr Bystroň (AfD) obvinil organizace pro pomoc uprchlíkům z převozu zločinců do Evropy...

„Jde o případ Caroly Rackete. Italská vláda (ještě v dobách Salviniho jako ministra vnitra) Carolu Rackete minulý rok právem zatkla, když se nelegálně připlavila do přístavu Lampedusa. Nyní se dozvíme, že na palubě přivezla vrahy a násilníky a nezákonně je dovezla do Evropy.“

Před několika dny soud v Itálii odsoudil mimo jiné tři migranty, kteří byli vloni přivedeni německou aktivistkou a kapitánkou Rackete do vězení, mimo jiné za vraždu, znásilnění a obchodování s lidmi. Minulé léto Rackete, zadržel člun italské finanční policie a její utečeneckou loď „Sea Watch-3“, který si chtěl vynutit přístup do přístavu Lampedusa.

Bystroň také kritizoval příznivce Rackete. „Každý, kdo stylizoval tuto obyčejnou pašeračku zločinců za hrdinku, je také vinnen a měl by se na sebe i situaci podívat velmi kriticky.“ V květnu místopředsedkyně Bundestagu Claudia Rothová (Zelení) podpořila petici, v níž vyzvala Itálii, aby znovu otevřela své přístavy pro lodě s uprchlíky a vedla kampaň za tyto organizace. "Zastavte kriminalizaci humanitárních pracovníků a otevřete uzavřené přístavy," napsala na Facebooku.