PETR BYSTROŇ (AfD)

24. led, 2019

Debata s Petrem Bystroněm, poslancem Bundestagu za AfD & Neelou Winkelmannovou.

Audio záznam zde: 

https://plus.rozhlas.cz/nemecke-urady-proveruji-afd-panuje-v-ni-nostalgie-po-nacistickem-rezimu-tvrdi-7737480

Pro a proti
Diskuse se dvěma hosty, kteří hájí opačný názor. Široký záběr témat. Věda, náboženství, kultura či politika. Pro a proti je zdánlivě jednoduchá záležitost.

https://plus.rozhlas.cz/pro-a-proti-6482952

Autor: ČRo Plus, Praha, ČR, 24.1.2019


 

21. led, 2019
Výjimečně objektivní a fakticky založená diskuse proběhla ve státním rozhlasu o Brexitu. Účastnil se jí i koordinátor AfD skupiny Výboru pro zahraniční záležitosti Bundestagu Petr Bystroň...
 
Petr Bystroň řekl: „Britové vyjádřili oprávněné zájmy a chtěli jednat, a to bylo znemožněno ministrem zahraničí Heiko Maasem a Angelou Merkelovou. Takže od počátku bylo zabráněno tomu, aby se objevila přátelská a spravedlivá dohoda. Co chtějí Britové? Chtějí svobodný obchod, volný pohyb zboží - nechtějí svobodu pohybu. Mohli jsme to pro ně udělat. "
 
Podle Bystroně, EU učinila z Brexitu jednání co nejvíce nepříjemné pro Brity hned od začátku, aby odradila ostatní Euroskeptiky od opuštění EU. Problémová EU se nyní chová "stejně jako Varšavská smlouva ve svých posledních tazích". Organizace, která se spoléhá na zastrašující nebo dokonce sankcionující ochotné členy, je odsouzená k zániku...
 
Autor: Petr Bystroň, PI-NEWS.NET, Německo, TGM, Praha, ČR, 21.1.2019
 
Zdroj:
 
 
9. led, 2019

ROZHOVOR pro Parlamentnilisty.cz...

„Byl to pokus o vraždu,“ říká k brutálnímu útoku na šéfa strany AfD v Brémách, poslance Franka Magnitze, jeho kolega a stranický přítel Petr Bystroň. Zahraničněpolitický mluvčí frakce AfD a jediný Čech v Bundestagu dodává: „Útoky na členy AfD jsou motivovány politicky a stojí za nimi levicově-extremistické živly, které jsou úzce propojené s politickými strukturami SPD, Zelených a komunistů.“ V rozhovoru prozradil, že i on už byl přepaden. Promluvil také o dysfunkci médií a justice v Německu.

Váš kolega z AfD, poslanec Frank Magnitz, byl brutálně napaden tak, že skončil v nemocnici. Podle informací, které se objevily v tisku, byl omráčen kusem dřeva a poté ho útočníci ještě několikrát kopli do hlavy. Můžete nám k tomu prosím říct něco víc?

Frank není pouze můj kolega v Bundestagu a blízký stranický přítel. Je to otec šesti dětí, pedagog, politik, který se zabývá hlavně sociálními otázkami. Napadli jej tři extremisti. Útok na něj je pokus o vraždu. Pohled na jeho zranění hovoří za vše.

Máte podezření, kdo za tímto činem může stát?

Toto je pouze poslední z řady útoků, kterým jsme jako členové AfD od roku 2013 vystaveni. Čelíme různým represáliím a útokům – naši členové jsou propouštěni z práce, naše auta jsou zapalována a demolována, naše domy poškozovány a v nejhorších případech jsme i napadáni fyzicky. Všechny tyto útoky jsou motivovány politicky a stojí za nimi levicově-extremistické živly, které jsou úzce propojené s politickými strukturami SPD, Zelených a komunistů. Dají se souhrnně nazvat ‚Antifa‘.

Jak sám říkáte, toto, co se stalo poslanci Franku Magnitzovi, není rozhodně jediný útok vůči AfD. Připomeňme si, že nedávno před kanceláří AfD, nedaleko Drážďan, vybuchla nálož. Jeden z vašich kolegů byl vykázán i s manželkou v Drážďanech z kina… Čím si stoupající agresi proti AfD vysvětlujete? Kam to až podle vás může dojít, když vidíme i případ vašeho zraněného kolegy?

Jsou to poměry jako ve třicátých letech, kdy byla jedna skupina obyvatelstva vládnoucími kruhy daná ‚na odstřel‘. Její příslušníci byli veřejně ponižováni a šikanováni a celý ten proces byl ještě podporován médii. Dnes je sice jiná doba, ale ty paralely jsou frapantní. Největší problém je v dysfunkci justice a médií.

Po tom, co se děje, máte i vy strach o své bezpečí? Přece jen máte rodinu…

Samozřejmě jsme ohroženi všichni prominentní politici AfD. Já jsem byl v průběhu volební kampaně v roce 2017 v noci přepaden třemi osobami. Nebyl jsem vážněji zraněn jen díky tomu, že byl poblíž můj bodyguard, kterého jsem si soukromě najal. Nemáme žádnou ochranu ze strany státu.

Antifa mi taky v noci rozbila okno na autě, počmárala zdi našeho domu a vysprejovala a vynálepkovala celou cestu od nás až ke škole našich dětí hláškami a samolepkami s levicově-extremistickými slogany a motivy.

Někteří lidé na sociálních sítích se po útoku na poslance Magnitze za AfD stavějí, jsou ale i tací, kteří to poslanci „přejí“. Objevují se názory, že „si to nácek zaslouží“. Co na to říct?

To je perverzní. Je na tom ale dobře vidět, jací agresivní levičáci jsou a jakými metodami pracují. Dehonestovat a ostrakizovat politické soupeře jako „nácky“ a ve druhém kole je pak začít likvidovat s odůvodněním, že si to zaslouží. Perverzní.

Proto je o to důležitější tyto tendence již v prvopočátku potlačovat, ukazovat na fakt, že konzervativní a liberální pozice jsou ze zdravé občanské části politického spektra, že pravice je státonosnou silou a levicový extremismus ohrožuje naši demokracii, svobodu a v konečném důsledku i životy nás všech. Nevím, jestli si to všichni uvědomují, ale my bojujeme za svobodu nás všech.

V USA je Antifa jakožto teroristická organizace zakázána. Je načase učinit tento krok i v Evropě.

Zmiňujete dysfunkci justice a médií… Už před časem jste mluvil o tom, že AfD nemá podporu tradičních německých médií, že nedostáváte prostor jako ostatní strany. Jak je to dnes?

Samozřejmě. Ten atentát na Franka Magnitze je nejlepším příkladem pro manipulaci médií.

V roce 2017 byl lehce napaden starosta zcela bezvýznamného městečka Altena, které má ztěží 18 000 obyvatel, Andreas Hollstein, CDU. Někdo ho napadl nožem, ale měl opravdu jen lehké škrábnutí na krku. Dá se říci, že to byla „lokální“ záležitost, protože je „pouze“ starosta opravdu bezvýznamného města. Ale bylo to ve všech spolkových médiích, v televizi jako obrovské téma, že byl napaden nějakým pravicovým extremistou. Z toho zpravodajství jste měli dojem, že už je demokracie krátce před pádem nějakých pravicově-extremistických hord.

A teď je přímý opak. Kolega Magnitz je člen Bundestagu, což je na politickém žebříčku o tři stupně výš než lokální starosta. To znamená, že i pro to zpravodajství by to mělo být důležitější. Ale pokud se podíváte na aktuální zprávy, které běžely například dnes v poledne, tak zjistíte, že to bylo zařazeno až na třetím místě. Předtím byla zpráva o tom hackerském útoku na politiky v Německu a zpráva o volební kampani Zelených. Až třetí byl Magnitz. Navíc v tonalitě, která celý čin bagatelizuje. Mluvili o tom, že ho někdo zbil a že je v bezvědomí. A přitom šlo opravdu o pokus o vraždu. V jiných případech, jako byl třeba ten starosta, to bývá přesně naopak. Zpravodajství je opravdu velmi nevyvážené.

A ohledně justice?

To je nejlépe vidět na srovnání dvou útoků v Sasku: v Drážďanech na mešitu a útoku na naše kanceláře v Döbeln. Upozorňuji, že v tom prvním případě nešlo ani o oficiální mešitu, ale neoficiální modlitebnu. ‚Atentátník‘ tam poškodil ‚výbušninou‘ vyrobenou zřejmě ze silvestrovských rachejtlí, dveře. V našem případě byl spáchaný bombový atentát na naše oficiální kanceláře, na kanceláře strany, která je v Bundestagu.

V prvním případě té modlitebny byl člověk, kterého policie chytila a přiznal se, odsouzen na deset let vězení. Za to, že popálil trochu dveře! V našem případě ty atentátníky také chytili. Ale prokuratura ani nezažádala o to, aby ti lidé byli uvrženi do vazby. Takže to je to srovnání, jak může i justiční aparát měřit dvojím metrem. Dá se říct, že justice je slepá na levé oko.

Autor: Petr Bystroň, Německo, Parlamentnilisty.cz, TGM, Praha, ČR, 9.1.2019

Zdroj:
 
 
Zde reportáž TV Prima s vyjádřením Petra Bystroně:
 
31. pro, 2018

Buzzfeed publikoval fake news ve snaze pošpinit populárního německého poslance za Alternativu pro Německo, Petra Bystroně, kvůli jeho návštěvě Jižní Afriky a setkání s bílými farmáři, kteří jsou terči útoků...

V souvislosti s nedávnou aférou týkající se fake news, které šířil vlivný německý týdeník Der Spiegel, Buzzfeed se taky chytil diskreditujícího příběhu, který byl uvěřejněn veřejnoprávním médiem ARD v pořadu Report Mainz. Německý publicistický web s rozpočtem 8 miliard, 
který je používán levicí. 

Zpráva cílila na Petra Bystroně, mluvčího pro zahraniční politiku v rámci AfD, který v srpnu navštívil Jižní Afriku, setkal se s vedoucími politiky, think tanky, obchodními a kulturními institucemi, oběťmi útoků na farmáře, ale taky s vedením burské civilní obrany "Suidlanders". 

Namísto informování o těchto jednáních, zpráva přinášela staré fotografie ze cvičení civilní obrany Suidlanders, které nemělo s návštěvou Petra Bystroně nic společného. 

Opakujíce německé pomluvy, Buzzfeed označuje Suidlanders za "bílou nacionalistickou skupinu, jejíž vůdce se účastnil pochodu v Charlottesville". Suidlanders se brání tím, že jejich jediným účelem je civilní obrana, a o veškerých svých aktivitách informují jihoafrickou policii. 

Report Mainz cituje Garetha Newhama z Institutu strategických studií, který označuje Suidlanders za "extrémisty" a "bílé šovinisty". Institut strategických studií vznikl v roce 1990 jako Institut obrané politiky založený Chrisem Hanim, vůdcem Komunistické strany Jižní Afriky a velitelem teroristického křídla Afrického národního kongresu. Ví se, že jsou blízce napojení na jihoafrickou tajnou službu SSA, která byla cvičena východoněmeckou tajnou policií Stasi. Gareth Newham popírá epidemii vraždění farmářů v Jižní Africe, stejně jako tak činí Africký národní kongres, navzdory strašlivým důkazům. K roku 2018 docházelo každý den nejméně k jednomu útoku na farmy. 

Buzzfeed a Report Mainz se nijak nezmiňují o útokách na farmáře. Místo toho se snaží provázat mluvčího Suidlanders Simona Rocheho s pochodem v Charlottesville, kde byl Roche jako pozorovatel. "V roce 2017 jsem strávil pár měsíců cestováním po Spojených státech, navazoval jsem kontakty s různými konzervativními skupinami, setkal jsem se s Lauren Southern, kupříkladu," vysvětluje Roche. Buzzfeed se snaží dát do souvislosti Rocheho se zabitím aktivistky Heather Heyer, kterou v Charlottesville usmrtil duševně nemocný muž. 

"Samozřejmě, že odsuzujeme zabití Heather Heyer. Je šokující, že se někdo snaží nám podsouvat, že schvalujeme zabití nevinné ženy," řekl Roche pro Gateway Pundit. "Tohle jen ukazuje, jak hluboko jsou levicový novináři schopni klesnout při šíření špíny o nás." 

Buzzfeed se hájí tím, že se snažil kontaktovat Petra Bystroně z AfD před publikováním článku, ale jeho kancelář nemá záznam o žádném takovém pokusu. 

"Rozhodně jsme nebyli osloveni nikým z Buzzfeedu," řekl Bystroň Gateway Pundit. "Moje telefonní číslo je na stránkách německého Bundestagu." 

V době, kdy se příběh začal šířit byl Bystroň na návštěvě Iráku s delegací vedenou německým ministrem zahraničí Heiko Maasem. "Odpovídal jsem na textové zprávy, které jsem dostával od tisku, pod stolem při večeři s představiteli Kurdské regionální vlády. Kdyby mě Buzzfeed chtěl kontaktovat, mohl to udělat." 

Příběh Report Mainz se od té doby rozpadá. Magazín Der Spiegel napsal v prosinci, že Bystroňova návštěva u Suiderlands nebyla financována z peněz daňových poplatníků, jak o tom prvně informoval Report Mainz, ale ze soukromých zdrojů.  Také, navzdory tvrzení Buzzfeedu, že návštěva nebyla uveřejněna v rámci cesty v Jižní Africe, tak tato návštěva byla hlášena Bundestagu a německému ministerstvu zahraničí, jak potvrdila tisková mluvčí Maria Adebahr na tiskové konferenci, kde řekla, že "to byl naprosto rutinní postup." 

Buzzfeed taky tvrdil, že se Bystroň účastnil střeleckého výcviku se Suidlanders, tvrzení, které se ukázalo jako lživé. 

"Mám loveckou licenci," řekl Bystroň pro Gateway Pundit. "Takže střelecký výcvik opravdu nepotřebuji. Cestovali jsme po farmách Vanderkloof v Jižní Africe a zastavili jsme se i na střelnici. To je vše." 

Bystroň obdržel Gateway Pundit Eagle Award na podzim 2018 a je jedním z vedoucích expertů AfD pro zahraniční politiku. V roce 2018 zaplnil titulky novin, když nabídl azyl britskému aktivistovi Tommymu Robinsonovi, a když se zasazoval o trestní stíhání proti migrantským neziskovkám ve Středozemním moři. Nyní se snaží o osvětu v souvislosti se situací v Jižní Africe, kde dochází k vyvlastňování bez náhrady a brutálnímu násilí na bílých farmářích. 

Bystroň řekl, že zvažuje podat trestní oznámení proti falešným zprávám šířeným Buzzfeed a Report Mainz. 

"Naneštěstí, tento druh neobjektivního zpravodajství je typický pro levicová média v Německu a Spojených státech. Má to, ale i světlou stranu. Konečně se utrpení Burů a farmářů v Jižní Africe stává tématem i v Německu. Odhaduje se, že jen do listopadu tohoto roku došlo ke 412 útokům na jihoafrické farmy, což je nový rekord. Ovšem, ani ARD (veřejnoprávní médium), ani Buzzfeed se o tomto nijak nezmiňují." 

V prosinci, Andile Mngxitama, vůdce organizace Black First Land First (BFLF) žádal: "Za každého černocha zabijeme pět bělochů, budeme zabíjet jejich děti, budeme zabíjet jejich ženy, budeme zabíjet jejich psi, budeme zabíjet jejich kočky, budeme všechny zabíjet!" 

V jednom z posledních útoků byl farmář Chris van Wyk postřelen na své farmě 21. prosince a kulka rozdrtila jeho pravý femur, podle zpráv South Africa Today. 

 
19. pro, 2018

Byl jsem v Jižní Africe, abych upozornil na vraždy bílých farmářů. Fakta jsou ohromující. Ale média to nechtějí slyšet !

Autor: Petr Bystroň, Bavorsko, Německo, TGM, Praha, ČR, 19.12.2018

Zdroj:
 
česky zde: