PETR BYSTROŇ (AfD)

21. úno, 2019

V průběhu Berlinale Antifa na ulici zmlátí členy mládežnické organizace AfD, a německá média mlčí...

 

Žijeme si tady v Německu vesele. Vezměte si třeba takovou přehlídku Berlinale. Její šéf, starý osmašedesátník Dieter Kosslick, má už léta strašně vtipné nápady. Tak například v roce 2006 odmítl promítat film Životy těch druhých německého režiséra Floriana von Donnersmarcka. Levičákovi Kosslickovi se nelíbilo, že film kritizuje bývalou NDR a systém odposlouchávání tajnou policií Stasi. To samozřejmě neřekl nahlas. Film odmítl čistě z uměleckých důvodů, protože byl špatný. To bylo hodně vtipné rozhodnutí, protože film pak za pár týdnů vyhrál Oscara a stal se jedním z nejúspěšnějších německých filmů všech dob.

 

Letos měl Kosslick zase jeden prima nápad. Chtěl se povozit po AfD atrošku ji onálepkovat jako antisemitskou. Napadlo ho to po té, co mluvčí židovské obce v Mnichově a horním Bavorsku paní Knoblochová slovně napadla na půdě bavorského Landtagu verbálně poslance. Ti si to nenechali líbit a sál opustili. No a byl z toho skandál. Na obranu pana Kosslicka je nutno uvést, že byl očividně obětí dezinformace, protože média celou věc nekomunikovala jako skandál z toho, že host pozvaný na půdu parlamentu ve svém projevu uráží demokraticky zvolené zástupce lidu nařčeními, která nemají věcnou podstatu. Média to podala tak, že skandální bylo vlastně to, že poslanci AfD opustili sál v den výročí holokaustu. No, kdo by z toho nevyvodil, že to musí být hrozní antisemité?

 

Autor veřejnoprávních zpráv i brožurek pro Antifu

 

A tak pan Kosslick dal už po uzávěrce ještě narychlo do programu Berlinale film o Varšavském ghettu, aby mohl veřejně pozvat všechny členy AfD na převýchovu. Kosslick se nechal slyšet, že pokud to nepomůže, měl by pak „zakročit někdo jiný než filmaři“. Tu výzvu správně pochopila místní Antifa, jen se jí nechtělo čekat, jak to stou převýchovou dopadne. Její„aktivisté“ profilakticky přepadli a zmlátili čtyři členy mládežnické organizace AfD na cestě do kina. Mezi nimi jednoho Žida a jednoho Rusa. To byla bžunda.

 

Kupodivu se o tom moc nechtělo psát médiím, která předtím vesele roztrubovala Kosslickovu pozvánku na převýchovu. Asi měli zrovna jiné starosti. Tak například v redakci hlavních zpráv veřejnoprávní ARD pravděpodobně zrovna řešili, jak koncesionářům vysvětlit, že v Tagesschau zaměstnávají jako redaktora levicového extremistu Sebastiana Friedricha. Právě toho Friedricha, kterému před sumitem G20 v Hamburku organizátoři na návrh bezpečnostních orgánů zrušili akreditaci, aby se jim v bezpečnostním pásmu s novinářskou průkazkou nemotal někdo, kdo měl úzké kontakty na militantní levicové extremisty z Interventionistische Linke.

 

Když zrovna nevytvářel objektivní zpravodajství o AfD pro hlavní zprávy ARD, psal Friedrich po večerech brožurky pro Antifu na téma „jak zastavit nástup AfD“. Berlínská kontrarozvědka o něm má fascikl, ve kterém mimo jiné stojí, že Friedrich je „aktivistou levicově extremistické scény aangažuje se v jejich militantních uskupeních“. To jsou ti sympaťáci, co zakuklení od hlavy až k patě do černého zapalují auta, střílí světlicemi na policajty anebo na ně hází kusy betonu ze střech. Různí škarohlídi tvrdí, že zrovna to bylo jeho kvalifikací pro místo v redakci Tagesschau, ve které má často za úkol vytvářet zpravodajství právě o AfD.

 

Tím se ale taky určitě nenechte zmást. Šéfredaktor ARD-aktuell Kai Gniffke v odpovědi na dotaz konzervativního portálu Deutschland Kurier, proč zaměstnal Friedricha jen několik týdnů poté, co mu v Hamburku byla zrušena novinářská akreditace, uvedl, že v tom nevidí žádný problém, protože jeho „novináři a novinářky velmi pečlivě rozlišují mezi svou prací a svými osobními politickými preferencemi“. Ještě mohl dodat, že ve statutech veřejnoprávní televize je napsáno, že musí poskytovat „objektivní a vyvážené zpravodajství“. No řekněte sami, není to bžunda?

 

Možná se ale médiím nechtělo psát o přepadení, u kterého si nebyla jistá, jestli se opravdu událo, a když ano, jestli se ti mazaní mládežníci z AfD nezmlátili sami, jen aby se dostali do médií. Berlínská policie totiž ještě dva dny po útoku tvrdila, že celý incident nikdo neviděl. Vidle jim do toho hodil nějaký ňouma, který se po dvou dnech toho lživého zpravodajství naštval, na policii zašel bez vyzvání a dal ji nejen své svědectví, ale ještě i prokázal, že se policii nahlásil jako svědek již několik minut po incidentu.

 

Taky je ale možné, že novináři mají prostě jiné priority. Korespondent tiskové agentury DPA, který byl na místě a mluvil jak s policií, tak s oběťmi toho útoku, napsal v úvodu svého článku: „Přímo před kinem International se nic mimořádného neudálo. Jen opodál byli podle údajů AfD napadeni čtyři její členové.“ Takže když v průběhu Berlinale na ulici Antifa zmlátí Žida aRusa, kteří se angažují vAfD, není to pro oficiální agenturu DPA žádná „mimořádná událost“. Jak říkám: žijeme si tady vesele.

 

Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 21.2.2019

 

Psáno pro Lidové noviny


 

 

20. úno, 2019
Německý ministr zahraničí Heiko Maas se zdráhal apelovat na amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby postavil německé bojovníky ISIS z Německa před soud. To vyžaduje více informací pro přípravu takového postupu, říká Maas...
 
Petr Bystroň, předseda AfD ve Výboru pro zahraniční věci Bundestagu k tomu říká: "V uplynulých letech neexistoval naléhavější úkol pro BND (Tajnou spolkovou službu) a ochranu ústavy než sledování potenciálních pachatelů a bojovníků ISIS s německým pasem. Pokud ministr zahraničí říká, že nemá žádné informace o těchto osobách, pak existují pouze dvě varianty: buď federální vláda úplně selhala ve svých úkonech v tajné službě, nebo pan Maas veřejně lže."
 
"Proto dnes podám žádost, abych se dozvěděl, co ví federální vláda o těchto německých bojovnících ISIS. Němec má právo vědět, jaké nebezpečí to pro nás znamená. "
 
Autor: Petr Bystroň, Berlín, Německo, 20.2.2019
 
Zdroj:

https://www.afdbundestag.de/bystron-wieviel-weiss-berlin-ueber-deutsche-is-kaempfer/


 

 

 

16. úno, 2019

Viktor Orbán: Evropu nesmí EU přeměnit na jakýsi druh muslimského Sovětského svazu!

Autor: Petr Bystroň, Německo, TGM, Praha, ČR, 16.2.2019

13. úno, 2019
Členové extremistického hnutí Antifa, byli obviněni z brutálního útoku na pobočku mládežnického křídla strany Alternativa pro Německo (AfD), včetně útoku na jejich člena židovského původu...
 
Čtyři členové mládežnické organizace "AfD Junge Alternative (JA)", byli zpočátku pozváni na promítání filmu o Varšavském ghettu během II. světové války ředitelem filmového festivalu Berlinale, Dieterem Kosslickem v neděli večer.
 
Mluvčí AfD zaslal prohlášení o incidentu do Breitbartu v Londýně, které zahrnovalo očité svědectví od členů mládežnické skupiny, kteří byli napadeni.

Podle člena Junge Alternative Berlín Vadima Derksena, na ně zaútočilo kolem "půl tuctu" maskovaných extrémistů jen 50 metrů od divadla, kde se film promítal.

"Využili improvizované zbraně, za které nemohou být zatčeni, ale které mohou vážně ublížit. Drželi baterie v pěstích, a těmi nás mlátili a jeden z nich měl sklenici na víno, kterou rozbil a použil ji, a ohrožoval nás s ní jako nožem. Byl jsem pořezán na paži a ani jsem si toho nevšiml, až jsem se vrátil domů, zjistil jsem, že krvácím "řekl Derksen.

Poslanec Bundestagu Petr Bystroň, dorazil do divadla, kde se film promítal, krátce po útoku a označil ředitele Berlinale Kosslicka za přímo zodpovědného:

"Pan Kosslick se pokoušel pomlouvat AfD a šířit plameny nenávisti tím, že nám zobrazoval jako antisemity, i když AfD obhajuje naše židovské občany více než kdokoli jiný. Pan Kosslick je přímo vinen za tento útok."

Útok přichází teprve měsíc poté, co Frank Magnitz (předseda AfD Brémy a poslanec) byl brutálně napaden na ulici v Brémách triem maskovaných mužů, kteří jej těžce zranili na hlavě. Což bylo následně označeno jako pokus o atentát. Německá Antifa se svojí brutalitou netají a klidně vyzývá k veřejným útokům na politiky na různých webových stránkách.

Autor: Breitbart.com, TGM, Praha, ČR, 13.2.2019

Zdroj:

https://www.breitbart.com/europe/2019/02/12/antifa-berlin-assault-populist-jewish-youth-invited-holocaust-film-screening/


 

 

4. úno, 2019

Rok 2019 bude v Německu super volebním rokem. Budou se konat volby do Evropského parlamentu, do zemských sněmů v Sasku, Durynsku a Braniborsku. Podle prognóz a průzkumů by v nich AfD mohlo zdvojnásobit svůj výsledek. V posledních volbách do EP v roce 2014 to bylo 7,1%. V Sasku by se mohlo stát AfD i nejsilnější stranou. To je samozřejmě noční můra pro Německou vládu a tak musí přijít protiopatření proti AfD...

Rok ještě pořádně nezačal, ale protiopatření proti AfD začíná okamžitě. Strategií je hanobit ji. Prvním krokem: pomlouvání. Za prvé, veřejně se v médiích oznamuje, že Úřad pro ústavní ochranu testuje stranu.

Nový šéf Úřadu pro ochranu ústavy Thomas Haldenwang, který byl pro tento úkol speciálně navržen, zveřejňuje v médiích, že AFD je "vyšetřován" jeho úřadem. Jedná se o typický Merkelismus: "smysl a účel autority úřadu jsou zcela zvráceny, obráceny naruby." Ústavní ochrana je totiž tuzemská tajná služba. Podstata tajné služby spočívá ve shromažďování informací o možných hrozbách proti ústavnímu pořádku. Jde o tajné sledování těch, kteří se po pečlivém zvážení zdají být nebezpeční. Opak se děje s AfD: Je veřejně propagováno, že úřad shromažďuje materiál o straně.

To, že na 400 stranách nevypracují nic, co by díky AfD mělo hrozit. Hlavní věcí je vybudovat osu AfD + Verfassungsschutz (Úřad na ochranu ústavy). Aby tak něco negativního zůstalo v myslích voličů.

A co je horší než protiústavnost? Nařčení z antisemitismu! V tomto případě Charlotte Knoblochové (prezidentka Centrální rady židů v Německu) převezme roli ochotného vynucovacího orgánu. V bavorském zemském parlamentu uráží členy AfD, kteří jsou přítomni během vzpomínky na oběti holocaustu. To, že AfD má vlastní vnitřní skupinu JAfD složenou z židů, kteří jsou členové AfD, to se samozřejmě nehodí.

Knoblochová tak posune demokraticky zvolené poslance parlamentu do blízkosti národního socialismu a spojí je s ním. Neuvěřitelná urážka, obrovský proces. Média však spíše pochybovala o tom, že někteří poslanci AfD nechtěli poslouchat tyto urážky a odešli z parlamentního sálu, aby nemuseli být při tiché vzpomínce přítomni. Opět Merkelismus. Opět úplné obrácení toho, co se stalo. Jednoznačné Fake News.

Oba tyto procesy mají jednu společnou věc: Haldenwang a Knoblochová otevřeli tzv. "Pandořinu skříňku", hon na v AfD v super volebním roce. Oba zneužívají instituce, pro politický boj. Haldenwang je člen CDU na stejné politické linii kancléřky Merkel, Knoblochová má velmi blízko k CSU. 

Dokud jsou hlavní média ochotna účastnit se takovýchto kampaní pomluv a lží, poškozují tak pověst AfD na veřejnosti. Protože bez ohledu na to, jaká jsou falešná obvinění, něco v myslích voličů uvízne.

Zároveň však oba - Haldenwang a Knoblochová - ubližují svým úřadům. Úřad pro ochrana ústavy, ztrácí svou důvěryhodnost a právo existovat mezi zodpovědnými občany, když se pokouší ničit nejsilnější opoziční stranu v zemi. A izraelské komunitě Mnichova a Horního Bavorska se nelíbí, když jejich šéf ničí jedinou stranu, která bojuje proti importovanému antisemitismu. Židé nejsou ohroženi AfD, ale stále častěji ilegálními migranty, kteří pocházejí ze zemí, kde antisemitismus patří k Raison d'État, neboli národním zájmům.

Nyní je třeba mít odvahu. Důstojníci z úřadu pro ochranu ústavy, musí také trvat na tom, aby jejich hlavní představitel dodržoval literu zákona. Ochrana ústavy musí mít přednost před politicky motivovanými útoky na demokratickou opozici. A členové židovské komunity musí pečlivě uvažovat o tom, pro koho budou hlasovat při příští volbě svého předsednictva. Někoho, kdo zastupuje jejich zájmy a ne zájmy CDU/CSU.

Autor: Petr Bystroň, Deutschland-kurier.org, Německo, TGM, Praha, ČR, 4.2.2019

Zdroj:

https://www.deutschland-kurier.org/wahljahr-2019-die-hetzjagd-ist-eroeffnet/?fbclid=IwAR26DXrmbILPyHk9CITyB1cSxlBFqEhNy7qsUh41BipTkK1Y4WiOkWfy74w