ŽARKO JOVANOVIČ

17. dub, 2018

Trump nebo Clinton je to jedno?

Pojdme si ukázat hned několik aspektů v čem se oba útoky liší.

Bombardování Jugoslávie mělo jediný cíl, svrhnout S. Miloševiče a nastolit loutkovou "demokratickou" vládu s drženou při životě ze zahraničí, v okamžiku kdy vláda Jugoslávie měla situaci naprosto pod kontrolou a kontrolovala fakticky 100% území státu, výsledkem bylo odtržení Kosova i Metohije od Srbska nastolení protektorátu s následnou "nezávislostí" spojenou s jeho vydrancováním věrnými "Demokratické" administrativě.

Podle jasného prohlášení USA neusiluje o svržení vlády Asada, naopak během působení D. Trumpa v úřadu, Asadova vláda dostává zpět značnou část území Sýrie pod svoji kontrolu.
Západ za Trumpa jasně uznal, že bez Ruska a neochotně i Iránu mír v Sýrii nebude, naopak v Jugoslávii byl postoj Ruska zcela ignorován.

V Jugoslávii existovala naprosto reálná hrozba globálního konfliktu, vedení NATO dalo rozkaz k použití síly proti jednotkám Ruské federace rozmístěným v Kosovu, jen odpor nižšího velení splnit rozkaz předešel přímému střetu. 

Naopak v Sýrii je Rusko vždy striktně varováno a dán mu čas se připravit a dokonce varovat své spojence. Jednotky RF jsou alespoń zatím, považovány za nedotknutelné.

Útoky NATO ničily Jugoslávii vlna za vlnou, systematicky byla likvidován veškerý průmyslový potenciál země i životně důležitá infrastruktura, silnice, železnice, mosty, elektrárny, rozvody, telekomunikace bombardování se nevyhnulo ani mnoha naprosto civilním komplexům. Přímou obětí bombardování se stalo několik tisíc civilistů, desítky tisíc jich bylo zraněno.
Bombardování ustalo až v okamžiku kdy už prakticky došli cíle, jediným dalším možným pokračováním útoku už byla jen přímá pozemní intervence.

V Sýrii je výsledek 2 vln bombardování nejasný,
poslední vlna přinesla několik zraněných osob.
Kdo věří v to, že "Demokraté" jsou andělé míru a dělali by to jinak je blázen, ostatně i "Demokratický" protivník Clinton v boji o úřad prezidenta Bernie Sanders požadoval v roce 1999 po Clinton v Jugoslávii okamžitý a co nejtvrdší postup.

Postupu administrativy D. Trumpa je zatím mnohem méně krvavý a ohrožující mír než ten "Demokratický".

Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 17.4.2018


 

28. bře, 2018

Je vtipné, jak se vedení NATO hrdě prsilo, že vyhostilo 7 ruských diplomatů z ruské mise při NATO. 

NATO asi zapomnělo proč tato mise vznikla, ne opravdu neměla usnadnit Rusku spionážní činnost. Tato mise byla reciproční a měla snížit napětí mezi NATO a Ruskem a umožněním "spionáže" zvýšit důvěru mezi stranami, které povede ke snížení výdajů na zbrojení a pravděpodobnosti vojenského střetu.

Takže co se fakticky tímto krokem podaří, sníží se vzájemná informovanost, to povede k nedůvěře a ke strachu a to zas ke zvýšení výdajů na zbrojení, které ale nepovedou ke zvýšení "pocitové" bezpečnosti, ale naopak povedou ke strachu z globální války.

Následně bude vyhlášen stav "národního" ohrožení, který povede k snížení občanských svobod a k návratu ke "starým pořádkům" až k totalitě. 

Samozřejmě ke totálnímu snížení nebezpečí plynoucího z existence Ruska, může vést jen jeho anihilace, pokud jsme se rozhodli pro válku s Ruskem a likvidaci tohoto nebezpečí plynoucího z jeho existence, mělo by vedení NATO informovat své členy a občany o vojenské i ekonomické připravenosti k takovému střetu, jeho rizicích a pravděpodobnosti úspěchu tedy úspěšné anihilace Ruska.

Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 28.3.2018


 

13. bře, 2018

Demonstrace na Slovensku nám ukázali, že zdaleka ne všechno na Slovensku je tak růžové jak nám mainstream média dlouho předkládala. Na Slovensku bují korupce a klientelismus. Mladí jsou nuceni k ekonomické imigraci a je toho více...

V pátek jsme navštívili Slovensko a nestačili jsme se divit co slyšíme z úst řečníků i návštěvníků demonstrace v Bratislavě.

Fico a jeho parta si údajně zprivatizovala Slovensko a rozděluje si evropské dotace.
Pro mladé není na Slovensku práce, jsou nuceni k ekonomické migraci, sta tisíce jich pracuje jinde, jen díky tomu mohou být oficiální statistiky o nezaměstnanosti v přijatelných mezích.
Sta tisíce Slováků pracujících v zahraničí drží příběh o slovenském EU zázraku ještě při životě.
Zdravotnictví, školství i kultura trpí zoufalým nedostatkem peněz.

I taková slova zněla v pátek na na náměstí SNP při demonstraci "Za slušné Slovensko"
Demonstrace sama byla perfektně profesionálně organizovaná,
rozhodně se nejednalo o spontánní, amatérskou akci za pár korun.
Přítomna byla soukromá bezpečnostní agentura, profi pódium i ozvučení, servis pro média a novináře.

Naopak nebyl přítomen nikdo ze současných ani minulých VIP, objevily se nové tváře,
vše nasvědčuje tomu, že se jedná spíše o prvotní fázi "barevné" revoluce,
ve které má dojít ke kumulaci energie, která pak bude usměrněna "správným" směrem
a ve prospěch "správných" lidí.

Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 13.3.2018

video reportáž můžete shlédnout zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Kad9nISoI68&feature=youtu.be

zdroj:

https://jovanovic.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=653635


 

 

 

12. bře, 2018

Bezprostředně po svobodných parlamentních a prezidentských volbách, "kulturní fronta" s podporou těch co mohou za dnešní stav organizuje demonstrace a petice proti jejich vítězům prezidentovi Zemanovi a předsedovi ANO A. Babišovi.

Ulice se se plní demonstranty, prý jsou jich desetitisíce, petice mají dokonce sta tisíce podpisů,skvělé.
Všichni víme, že milióny voličů volily jiného prezidentského kandidáta než M. Zemana
a někoho jiného něž ANO resp. A. Babiše.
Přiznám se vůbec nechápu k čemu to vše má sloužit a co mají tyto akce,
bezprostředně po volbách, vlastně dokázat.
Kolik z voličů nerespektuje výsledek voleb resp. demokracii?
Nebo kolik z těch co volili někoho jiného se umí podepsat?
Když jsme v listopadu 1989 protestovali, chtěli jsme svobodné volby, když jsme je dostali,
budeme chtít anulaci jejich výsledků, když nedopadnou podle našich představ
a opakování voleb tak dlouho než se to změní?
Je jasně vidět, že tito lidé a organizátoři jasně nerespektují demokracii,
ale protože formálně se zaklínají demokracií, musí se zoufale se snažit najít nějakou záminku pro svoje jednání, něco co ospravedlní jejich kroky v rozporu s demokracií v očích alespoň jejich voličů, takže vyrábějí umělé kauzy, jednu za druhou, jako na běžícím páse.
Co má být výsledkem jejich snažení?
Ospravedlnit omezení demokracie a to co nebyli schopni vyřešit ve svobodných volbách,
vyřešit jinak, pod tlakem petic a ulice, v souladu s přáním jejich mecenášů?
Zatím jsme se v reportáži televize Prima dozvěděli, že G. Soros ovlivňoval, v neprospěch vlasteneckých stran, volby do Evropského parlamentu, Izrael zas ústy premiéra Netanjahu obvinil G. Sorose ze štědré podpory antikampaně proti deportaci nelegálních migrantů,
co se dovíme příště?

Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 12.3.2018

Zdroj:

https://jovanovic.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=653515


 

13. úno, 2018

Panika spojená s Czexitem, která zachvátila eurohujery poté co si "lůza" prosadila svého prezidenta, je fakt sranda kterou bych nečekal...

Nastala všeobecné mobilizace těch osvícených a vzdělaných mužů a žen co si nenechají ukrást výdobytky Havlovi politiky 90. letech, kdy jsme vykročili na Západ a přátelsky rozpaženýma rukama a oni si toto gesto vysvětlili jako bezpodmínečnou kapitulaci a koukali co by na těch naivních blbcích mohli trhnout. Výsledkem naší naivní a hloupé politiky ve stylu humanismu Václava Havla je pak ztráta suverenity a závislost, která si v ničem nezadá se situací 80. let 20. století.

V roce 1989 jsme chtěli silné a suverénní Československo, ne Velkoevropskou říši s vedoucí úlohou Německa. Propaganda se nám snaží vtlouct do hlavy, že bez EU to bude katastrofa gigantických rozměrů, která nás vrhne 50 let zpátky. Super, kde byli všichni ti experti a novináři, když se rozpadalo Československo a jak tento rozpad hodnotí? Právě na rozpadu Československa si můžeme skvěle dokumentovat, že žádná katastrofa nenastane.
 
Česko-Slovenská provázanost byla nesrovnatelně řádově vyšší než provázanost EU a České republiky a přesto ke katastrofě nedošlo a v mnohém dnes spolupracujeme lépe než tehdy a neexistuje ani žádná nevraživost, hranice nejsou uzavřené ani se na nich nestřílí. Naše vztahy se Slovenskem se změnily, ale jen obtížně se posuzuje kdy byly lepší, jestli tehdy nebo dnes, dnes nás do spolupráce nikdo nenutí a možná právě proto z ní máme větší radost, nebereme vše jako dané a neměnné a proto se musíme více snažit, aby naše vztahy zůstaly takové jaké jsou, rovnocenné a přátelské.
 
Pokud vystoupíme z EU bude to stejně, nikomu nevyhlásíme válku a nikdo ji nevyhlásí nám, nikam se neposuneme, budeme dál spolupracovat, nejen proto že musíme, ale protože musíme a chceme a do Evropy přirozeně patříme a v Evropě zůstaneme i bez EU.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 13.2.2018