ŽARKO JOVANOVIČ

7. bře, 2019

Snaží se zamaskovat, že poslední 20 let prakticky znamenalo úplnou likvidaci naší obranyschopnosti a naprostou závislost naší obrany na NATO...

Bojová síla naší armády není prakticky v ničem srovnatelná se silou té v roce 1989 v kontextu toho čemu měla čelit a čím disponovali její protivníci.

Srovnávat MIG 21 s Gripenem je opravdu směšné, v roce 1989 bylo v plném proudu přezbrojování na MIG 29, bylo naším rozhodnutím, že jsme v něm nepokračovali a všechny stroje předali Slovensku, v Polsku jich dodnes slouží cca 30. Gripen v té době ještě nebyl zdaleka schopen operačního nasazení, jejich vznik dělí cca 10 let a dnešní modernizované verze MIG 29 mohou Grippenum směle konkurovat. To nemluvím o tom, že tehdy mělo letectvo k dispozici stovky stíhacích letadel a dnes disponuje pár půjčenými kusy zdaleka ne v nejmodernější verzi.

Srovnání tankového vojska je ještě hrůznější cca 30 moderniziovaných T72 oproti několika stovkám T72 v roce 1989 hovoří za vše.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 7.3.2019
7. úno, 2019

V zásadě ho chválím, je to lepší s ním než bez něj, nicméně si nemyslím, že si jako soukromá společnost může dělat co chce a omezovat obsah příspěvků...

Může slušně vydělávat svým majitelům a to taky dělá. Nemůže, ale omezovat práva občanů garantovaná ústavou resp. rozhodovat o porušování zákonů, to může jen nezávislý soud, ostatně cenzura na Facebooku nic neřeší, je to opravdu jen řešení problému ve stylu strkání hlavy do písku. 
 
Nedokáži si představit, že by mě telefonní společnost odmítla spojit s jiným účastníkem nebo vypípala nekorektní slova z mého hovoru či jej přerušila, podobně jako že by přepravní společnost řekla, že nedoručí dopis protože nesouhlasí s jeho obsahem nebo je obsah dopisu v rozporu s obchodními podmínkami. 
 
Každý ale musí počítat s tím, že cokoliv uveřejní na Facebooku je veřejné, v rozsahu který určil a že za obsah nese plnou zodpovědnost.

Něco prostě soukromá společnost omezit může a něco nemůže, např. nemůže stát nad Ústavou.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 7.2.2019
 
Zdroj:
 
 
11. led, 2019

Saša Vondra se asi zbláznil, když srovnává referenda v Jugoslávii a potenciální referendum v Československu o jeho zachování resp. zrušení...

V Jugoslávii žádné společné referendu o rozpuštění federace nikdy nebylo, byla jen jednostranná "výstupní" referenda jednotlivých republik.

Další nesmyslná argumentace je, že při rozdělování republik tekly v Jugoslávii potoky krve a střílelo se.

Naprostá většina střetů a mrtvých nebylo Jugoslávii při rozdělování, ale po něm, kdy se celá etnicky odlišná území ocitly na území jiného národního státu, teprve poté protekla většina krve a umřela většina lidí v procesu etnických čistek, kdy se etnické složení oblastí násilně uvádělo do souladu s národními státy, aby následně tyto etnické čistky posvětilo mezinárodní společenství, EU i OSN.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 11.1.2019
18. pro, 2018
Pohyboval jsem se mezi tisíci francouzskými daňovými poplatníky a když zjistili, že jsem z ČR, byli velice milí. 
 
Někteří dokonce děkovali za naše "české" postoje  a říkali "držte se".
Byly to právě jejich daně, které EU umožnili nasypat 700 mld. "dotací" do ČR.
Teď slyším Čechy, jak se stydí, že jsme nevděční a co si o nás pomyslí v EU?
 
Pomyslí kdo?
Lidé, kteří to platili? Tak to vím, to už jsem napsal. Tak kdo?
Kamarádi těch, kteří se pohybují v administrativě EU?
Kamarádi politiků, kteří vydělali miliardy na kdysi českých firmách, které zprivatizovali resp. získali za pár drobných?
 
Nebo politici EU, kterým kampań platili ti, co mají kapsy plné peněz, co jim vydělalo "Česko"? 
Ti ať si o nás myslí, co chtějí. Ti, co to platili vědí, že není co závidět. Vědí dobře, že za každou korunu, kterou "Česko" dostalo, musel český národ 3 koruny vrátit, aby tu "dotaci" dostali ti, co zařídili, aby národ mlčel.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 18.12.2018
 
Zdroj:
 
 
 
17. pro, 2018

V Maďarsku vyšly desítky tisíc lidí do ulic, ne proti Orbánovi, ale proti nové regulaci přesčasů v Zákoníku práce...

Ta umožňuje až 400 hodin přesčasů ročně a časový odsun jejich proplácení. Pro pořádek, my v ČR máme tuto "novou" regulaci již několik let, aktuálně platný limit přesčasů je 416 hodin ročně, jsme spokojeni, protože rádi dostaneme nějakou tu korunu navíc. Maďarsko bouří, nechce vyměnit peníze za osobní svobodu. Fakt, že mohou být teoreticky proplaceny až za 3 roky, plyne z představy, že prioritně má být zaměstnanci poskytnuto volno a prostor na odpočinek nikoliv peníze a že proplácení přesčasů nemá být nástrojem mzdové politiky, resp cosi jako prémie, které vylepšují nízkou základní mzdu.

To, že protesty vyvolávají radost a jsou jednou z mála šancí pro oponenty Orbána se zviditelnit je jasné, stejně tak, jako tomu bylo u protestů v Rusku, kde vláda přistoupila k posunu věku odchodu do důchodu, který dávno předtím udělala většina Evropy daleko razantněji a v tichosti. Rusko, stejně jako Maďarsko, tehdy protestovalo a Evropa fandila protestům, když podobné protesty má doma, nejásá, ale posílá na demonstranty granáty slzného plynu a rozhání je vodními děly. 

Je tedy otázkou kde panuje a kde ne, demokracie.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 17.12.2018
 
Zdroj: