ŽARKO JOVANOVIČ

31. čvc, 2019

Která ve snaze relativizovat kriminatitu afrických migrantů a neúspěšnost jejich integrace, označila migranta z Kosova manipulativně za migranta se srbskými kořeny...

Stalo se tak v dnešních reportážích o nepochopitelném brutálním činu "úspěšně integrovaného Eritrejce". Ten ve Frankfutu srazil pod vlak matku i s jejím dítětem a další ženu se srazit pokusil. Do této reportáže naroubovala ČT další informaci o události z nádraží ve Voerde, kde podobný čin spáchal "Kosovec" Bajram Jackson, ČT však záměrně v repotáži tohoto muže označila za migranta se srbskými kořeny, aby ukázala, že podobně hrůzné činy páchají i migranti ze Srbska.
 
13. čvc, 2019

Nemohu než přinést svoji trošku do mlýna...

1) Tito s předválečnou "královskou" Jugoslávií ani jejím odkazem neměl nic společného, právě naopak proti jejímu odkazu a zastáncům tvrdě bojoval a fyzicky je likvidoval, jejich krev má jednoznačně na rukou, není co řešit.

2) Tito jednoznačně přispěl k porážce nacistů a fašistů na území ex Jugoslávie, do čela antifašistické hnutí se ale postavil jak lstí tak soupeřením s "královskou" částí odboje. Nezvítězil sám, ale celé vítězství si připsal a ostatní jeho protagonisty zlikvidoval. 
Udělal vše, aby byl nekomunistický odboj zapomenut.Postupoval podobně jako Gaulle ve Francii ale v opačném gardu. Ten zas nikdy neuznal "komunistický" odboj v okupované Francii ač představoval obrovskou sílu. 
 
3) Tito byl internacionalista a komunista, největšími jeho nepřáteli byli nacionalisté. Titova Jugoslávie byla v mnohém podobná dnešní a plánované EU. Tito uznává jako jediné náboženské vyznání komunismus, především pravoslavné křestany tvrdě potíral. Víra v Boha pro něj představovala nebezpečného soupeře v hlavách lidí. Bohem v Jugoslávii měl být Tito a jediným národem měl být "jugoslávský".
Nutno říci, že tvrdě zatočil i se "Stalinisty", kteří byli buď vyhnáni nebo popraven a jediným správným komunistou musel být také on, ne soudruh Stalin. 

4) Tito jednoznačně vládl metodou rozděl a panuj, byl to on, kdo vyčlenil ze Srbska Kosovo a Metohiu i Vojvodinu, aby Srbsko oslabil a snáze se podvolilo jeho přání ve federativní Jugoslávii. 

5) Tito ač byl "lidový" komunista, žil jako "král", potrpěl si na naprostý luxus "ropného šejka" všude kolem sebe, měl luxusní "královskou" jachtu s padesátičlennou posádkou neustále připravenou k vyplutí, luxusní "daču" na jaderském ostrově, soukromou rezidenci, kde mu denně napouštěli bazén čerstvou mořskou vodou a podobně.

5) Titova Jugoslávie byla sen. Sen, který umožňovalo poválečné nadšení lidí a mezinárodní situace. Sen se rozplynul s novou generací, která už válku ani bídu nezažila. Sen se rozplynul se změnou poválečného uspořádání světa, kde už nešlo lavírovat mezi Východem a Západem a také, kde už neexistoval bohatý "ropný" nezávislý "třetí" svět "infikovaný" myšlenkou internacionálního komunismu. Minimálně v posledním desetiletí Titova Jugoslávie rychle ztrácela svoji ekonomickou sílu a pro udržení životní úrovně a pocitu úspěchu musela masivně čerpat zahraniční půjčky a fakticky tak omezilo svobodu svého rozhodování a dostávala se pod diktát svých věřitelů.

6) Jugoslávie byla plně závislá na kultu Tita, byl to jeden s faktorů proč se rozpadla. Další Tito se nenašel, soupeřili mezi sebou 3-4 pohrobci a ti se nakonec více méně dohodli, že každý bude mít své, menší ale národní království a to zas vyhovovalo těm, kteří věděli, že mohou využít ke svým cílům, jejich nevraživosti.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 13.7.2019
9. čvc, 2019

Došel k tomu Hitler, nevěřili mu, došel k tomu Husák, nevěřili mu, tak teď konečně snad zahřmí a Fialovi dají za pravdu...

Demokracie totiž dle "demokratů" drží u moci taková individua jako je prezident Zeman a premiér Babiš. Jeden má trvale podporu občanů kolem 50% a nemusí se tedy nikoho z politiků ptát a s nikým vyjednávat, to je vůbec neodpustitelné a pro stranické politiky samé urážlivé. Druhý má zase trvale přes 30%, zkusilo se snad už všechno a nic, furt se drží chvilku o něco víc, chvilku o něco méně, ale vynechat nelze. Nelze ho ani odstavit a ignorovat.

Takže "demokratický" závěr je jasný, voliči jsou hloupí a lehce manipulovatelní, nám osvíceným nevěří. Parlamentní demokracie je v krizi, účast občanů na "politice" je třeba redukovat na nejmenší možnou míru. Důchodce z volebního systému vyřadit vůbec, střední generaci pořádně zapřáhnout ať nezlobí, mladé nenechat zestárnout, všechny změny podniknout rychle, aby to ani neprokoukli, no a když prokouknou nevadí, poštveme proti nim jejich děti, všechna práva budou mít hned, povinnosti co nejpozději a volit budou co nejdříve, třeba od 12 let.

No a pak bude mít "demokratický" blok, v čele s Fialou, klid na vládnutí. 
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 9.7.2019
2. čvc, 2019

Režisérka Tereza Nvotová (1988) sepsala otevřený dopis kritizující sponzoring festivalu od zbrojovky, která dodávala zbraně diktaturám...

K dopisu se připojili další filmaři a herci."Jsme přesvědčeni, že lidská práva by měla vždy stát nad byznysem," uvádí mimo jiné.

Sotva jsme se trochu otřepali z dědictví V. Havla a jeho likvidace zbrojního průmyslu, který byl vždy významnou a úspěšnou položkou našeho exportu, máme tu další.

Můžeme se jen zamyslet jestli jsou to jen užiteční idioté nebo je přímo platí konkurence našich firem, která ráda prodá místo nás.

Jednoho takového humanistu, žijícího z dotací a uprchlické krize, jsem včera poslouchal v rádiu. Úplně v klidu tvrdil, že za Kadáfího se do Libye migranti vracet mohli, protože to byla v zásadě klidná země a ropná velmoc. Musel jsem se smát, protože před pár lety by tvrdil, že Kadáfí je zlý diktátor, který jí děti zaživa a s takovým obchodovat nelze a Libyi je třeba zasypat bombami v zásadě z čistě "humanitárních" důvodů.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 2.7.2019
 
Zdroj:
 
 
 

 
7. bře, 2019

Snaží se zamaskovat, že poslední 20 let prakticky znamenalo úplnou likvidaci naší obranyschopnosti a naprostou závislost naší obrany na NATO...

Bojová síla naší armády není prakticky v ničem srovnatelná se silou té v roce 1989 v kontextu toho čemu měla čelit a čím disponovali její protivníci.

Srovnávat MIG 21 s Gripenem je opravdu směšné, v roce 1989 bylo v plném proudu přezbrojování na MIG 29, bylo naším rozhodnutím, že jsme v něm nepokračovali a všechny stroje předali Slovensku, v Polsku jich dodnes slouží cca 30. Gripen v té době ještě nebyl zdaleka schopen operačního nasazení, jejich vznik dělí cca 10 let a dnešní modernizované verze MIG 29 mohou Grippenum směle konkurovat. To nemluvím o tom, že tehdy mělo letectvo k dispozici stovky stíhacích letadel a dnes disponuje pár půjčenými kusy zdaleka ne v nejmodernější verzi.

Srovnání tankového vojska je ještě hrůznější cca 30 moderniziovaných T72 oproti několika stovkám T72 v roce 1989 hovoří za vše.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 7.3.2019