ŽARKO JOVANOVIČ

11. led, 2019

Saša Vondra se asi zbláznil, když srovnává referenda v Jugoslávii a potenciální referendum v Československu o jeho zachování resp. zrušení...

V Jugoslávii žádné společné referendu o rozpuštění federace nikdy nebylo, byla jen jednostranná "výstupní" referenda jednotlivých republik.

Další nesmyslná argumentace je, že při rozdělování republik tekly v Jugoslávii potoky krve a střílelo se.

Naprostá většina střetů a mrtvých nebylo Jugoslávii při rozdělování, ale po něm, kdy se celá etnicky odlišná území ocitly na území jiného národního státu, teprve poté protekla většina krve a umřela většina lidí v procesu etnických čistek, kdy se etnické složení oblastí násilně uvádělo do souladu s národními státy, aby následně tyto etnické čistky posvětilo mezinárodní společenství, EU i OSN.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 11.1.2019
18. pro, 2018
Pohyboval jsem se mezi tisíci francouzskými daňovými poplatníky a když zjistili, že jsem z ČR, byli velice milí. 
 
Někteří dokonce děkovali za naše "české" postoje  a říkali "držte se".
Byly to právě jejich daně, které EU umožnili nasypat 700 mld. "dotací" do ČR.
Teď slyším Čechy, jak se stydí, že jsme nevděční a co si o nás pomyslí v EU?
 
Pomyslí kdo?
Lidé, kteří to platili? Tak to vím, to už jsem napsal. Tak kdo?
Kamarádi těch, kteří se pohybují v administrativě EU?
Kamarádi politiků, kteří vydělali miliardy na kdysi českých firmách, které zprivatizovali resp. získali za pár drobných?
 
Nebo politici EU, kterým kampań platili ti, co mají kapsy plné peněz, co jim vydělalo "Česko"? 
Ti ať si o nás myslí, co chtějí. Ti, co to platili vědí, že není co závidět. Vědí dobře, že za každou korunu, kterou "Česko" dostalo, musel český národ 3 koruny vrátit, aby tu "dotaci" dostali ti, co zařídili, aby národ mlčel.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 18.12.2018
 
Zdroj:
 
 
 
17. pro, 2018

V Maďarsku vyšly desítky tisíc lidí do ulic, ne proti Orbánovi, ale proti nové regulaci přesčasů v Zákoníku práce...

Ta umožňuje až 400 hodin přesčasů ročně a časový odsun jejich proplácení. Pro pořádek, my v ČR máme tuto "novou" regulaci již několik let, aktuálně platný limit přesčasů je 416 hodin ročně, jsme spokojeni, protože rádi dostaneme nějakou tu korunu navíc. Maďarsko bouří, nechce vyměnit peníze za osobní svobodu. Fakt, že mohou být teoreticky proplaceny až za 3 roky, plyne z představy, že prioritně má být zaměstnanci poskytnuto volno a prostor na odpočinek nikoliv peníze a že proplácení přesčasů nemá být nástrojem mzdové politiky, resp cosi jako prémie, které vylepšují nízkou základní mzdu.

To, že protesty vyvolávají radost a jsou jednou z mála šancí pro oponenty Orbána se zviditelnit je jasné, stejně tak, jako tomu bylo u protestů v Rusku, kde vláda přistoupila k posunu věku odchodu do důchodu, který dávno předtím udělala většina Evropy daleko razantněji a v tichosti. Rusko, stejně jako Maďarsko, tehdy protestovalo a Evropa fandila protestům, když podobné protesty má doma, nejásá, ale posílá na demonstranty granáty slzného plynu a rozhání je vodními děly. 

Je tedy otázkou kde panuje a kde ne, demokracie.
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 17.12.2018
 
Zdroj:
 
31. říj, 2018
Taková "never ending story" jak "nezávislí" stědře dotovaní oligarchy a jejich neziskovkami píší o skutečně nezávislých co jsou jim trnem v oku...
 
Případ první: Aktuálně.cz & Kateřina Frouzová
 
"Navzdory tomu, že prezident Miloš Zeman opakovaně prohlašuje Německo za důležitého partnera České republiky, křičeli jeho fanoušci na německou kancléřku Angelu Merkelovou, aby opustila Prahu."
 
Taková "jemná manipulace", která spojuje kritiku politiky Frau Merkel s nepřátelským postojem k Německu a přitom zcela ignoruje naše další aktivity. Ne Frau Merkel je nám opravdu ukradená, vůči Němcům i Německu máme zcela přátelský postoj, ale imigrační politiku Frau Merkel opravdu odmítáme, naopak podporujeme Německo a Němce, které známe z aktivit AfD, z antiMerkel demonstací v Chemnitz, Lipsku či v Dráždanech.
 
Frau Merkel opravdu není Německo a dokonce ani EU či Evropa.
 
Snad perlička na závěr "Merkel muss weg" není opravdu myšleno z Prahy, ale z politiky, jsme rádi, že nás paní Merkel alespoň částečně již vyslyšela.
 
Případ druhý: Manipulátoři.cz & p. Cemper
 
"Jedni nacionalisté vadí, druzí ne, aneb jak funguje dezinformační scéna."
Myslel jsem si, že Manipulátoři.cz si kladou za cíl boj proti dezinformacím, toho se ale asi drží jen u žádostí o dotace, při své reálné činnosti už sotva, zde manipulují o sto šest.
Je to právě naopak, máme rádi všechny nacionalisty a patrioty či vlastence, nečiníme rozdíl mezi Němci, Američany, Ukrajinci nebo Židy, ale bojujeme proti všem nacionalistům, kteří považují za projev nacionalismu nenávist k jinému národu, cítí se vůči němu nadřazeni nebo dokonce požadují jeho perzekuci či likvidaci.
 
Případ třetí: p. Máca
 
Který přesídlil z Evropských hodnot do neziskovky think tanku hnutí ANO "Institut pro politiku a bezpečnost."
 
tentokrát mě odbyl jen statusem na FB:
 
"Na Pražském hradě nemohl chybět po uši zadlužený proruský aktivista Jovanovič, který šíří dezinformace, pořádá proruské demonstrace, pravidelně cestuje do Ruska a tají své mecenáše...Příští rok to třeba bude i s vyznamenáním za zásluhy o stát..."
 
No snad to ještě napraví blogem na iDnes.cz, nebo mu dá prostor Bakalovo Aktuálně.cz
je s podivem, že jeho mecenáš A. Babiš je ochoten ho platit za něco takového, ale jsou to jeho peníze tak nic proti...
 
Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 31.10.2018
 
5. zář, 2018

Zneuznaný eurohujer Máca z Evropských hodnot na lovu vlastenců tentokrát v barvách Babiše...

Nedávno došlo v neziskovce Evropské hodnoty ke změnám, které měly analytikovi Romanu Mácovi přinést konečně místo na výsluní. Povýšení ho však minulo, tak neváhal a změnil tým, přestoupil k Babišovi, ale manipuluje a lže stále stejně.

Roman Máca přišel do think tanku ANO "Institut pro politiku a společnost" s jasným cílem,
tentokrát se nenechat zastínit a konečně vyniknout, vědom si, že jeho praktiky špehov&aa cute;n&i acute;, lží a manipulací mohou vyniknout lépe právě zde, protože v neziskovka "Evropské hodnoty" už je příliš "profláklá" a hlavně hvězda Jakuba Jandy zde září jasně. Rychle pochopil snahu ANO využít vlasteneckých tendencí ve společnosti cítící obavy z migrace a superstátu EU ve stylu SSSR formulované větou

"Ani jeden migrant v ČR, EU je třeba změnit, ale kdo chce vystoupit z EU je nepřítelem republiky", místo boje za hodnoty EU se tak dal do úklidu cestičky pro A. Babiše na pomyslný vlastenecký trůn.

Je jasné, kdo mu stojí v cestě. Je to vlastenecká "drobotina" s bezvýznamným nebo žádným politickým vlivem: samozřejmě Okamura, Klaus a Foldyna, a tak stylem horlivého a věci oddaného pracovníka Gestapa, škrábajícího se ze zatuchlé pracovny bez okna do horních pater, pracuje, špicluje, špe huje, pr ohledává digitální stopu, kde je co možné na koho najít, co je možné využít k manipulacím a k dehonestaci názorových odpůrců tam, kde chybí argumenty.
Do boje proti vlastencům nezapojil jen české peníze partnerů, jak je uvedeno na stránkách think tanku  např. "Evropské hnutí v Če sk&aacut e; republice", American center U.S: Embassy, Prague, Lovochemie, Synthesia, ale i dvou velkých německých politických nadací.

Nadace Friedrich Ebert Stiftung blízká SPD, tedy německé sociální demokracii, financuje projekt, na kterém úzce spolupracuje s šéfredaktorem Patočkou z Deníku referendum a jeho pirátskou redaktorkou Dvořákovou s hrdým názvem "Normalizace nenávisti", ve skutečnosti projekt, kdy redaktorka pod cizí identitou ve stylu policejního provokatéra hledala 4 měsíce extrémisty, aby pak vyplodila to, co je veřej ně onli ne dostupné a z půlky ji text nadiktoval právě pan Máca.

Další je Friedrich Naumann Foundation se, kterou spolupracovali již Evropské hodnoty,
ta si klade za cíl pracovat s mladými talentovanými lidmi s cílem ochrany práv menšin, kontroly bezpečnostních složek a ochranu lidských práv obecně na mezin&aacut e;rodn&i acute; úrovni a jejímž hlavním zájmem jsou postkomunistické země střední a východní Evropy.

Jak je vidět, krysa opouští lod´ první a stejně jako parazit si rychle najde nového hostitele, který jí umožní sledovat své vlastní zájmy.

Avízo závěrem pro ty, kteří chtějí eurokomsomolce Mácu vidět takříkajíc live.
Pan Máca často kritizoval p. Soukupa a televizi Barrandov, její pořady označil za hloupé pro ještě větší hlupáky a účinkující za pouhé loutky a placené komparzisty.

Zasmějte se, tleskejte, dnes sám pan velký Máca v novém pořadu televize Barrandov vystoupí, pozvali jeho, tak je vše v pořádku.

Autor: Žarko Raptor Jovanovič, Praha, ČR, 5.9.2018