ROZHOVORY

21. zář, 2018

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:

„Krize jsou důsledkem blbosti, jednak politiků a jednak bankéřů.“ O ekonomice...

„Považuji za nešťastnou reformu, která zavedla inkluzi.“ O inkluzi...                                               

„Nyní ale je před volbami.“ „Celý můj život je konflikt s lidmi, kteří v životě nic nedokázali, a obávám se, že paní Šojdrová mezi ně patří,“ O Michaele Šojdrové a kauze sirotci ze Sýrie...         

„Evropská komise nás pořád vyzývá, abychom byli solidární, tak já i vyhovím, jsem solidární s Maďarskem.“ O situaci mezi EK & Maďarskem...

„Samozřejmě pokud mně ho Babiš navrhne, tak si s panem Petříčkem sednu jako s každým jiným kandidátem.“ O novém kandidátovi na šéfa Zamini...

Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 21.9.2018

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/135897-tyden-s-prezidentem-20-9-2018


 

 

14. zář, 2018

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:

"Toto je nedostatek solidarity, v daném případě solidarity s Maďarskem." O hlasování českých europoslanců a zradě V4...

„U senátních voleb hraje o něco větší roli osobnost, o něco menší roli stranická příslušnost.“ O letošních podzimních senátních volbách...

„Neobjektivnost ČT je smrtící koktejl, který zahrnuje další ingredienci, a to je neznalost.“ O propagandě v ČT Déčko a pořadu "Zprávičky"...

„Nechcete-li dělat z předsedy vlády automat na podpisy, tak mu ponechte toto právo si vybrat svého ministra.“ O stále neobsazené místě Ministra zahraničních věcí ČR...

Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 14.9.2018

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/135302-tyden-s-prezidentem-13-9-2018

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-vystoupi-v-poradu-tyden-s-prezidentem-55-14251


 

7. zář, 2018

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:

„Je to trochu zvláštní, ale musel bych o tom vědět víc, abych se k tomu mohl objektivně vyjádřit. Zřejmě na té burze prohrál.“ O kauze expremiéra Jiřího Paroubka a jeho dolarech v trezoru. 
 
 „Když někdo chce ještě víc, lze ho nazvat krásným českým slovem: nenažranec. Pokud jste ke zdroji přisátý, tak sajete, sajete, pořád chcete víc.“ O tom, že zákonodárci mají čtyřnásobně až pětinásobně vyšší plat, než je průměrná mzda v České republice. 
 
„Nemyslím si, že by EU mohla spolupracovat s Afrikou jako celek. Jsem nakloněn takovým investicím do škol či nemocnic.“ O pomoci Africe.
 
„Moje stanovisko bylo před časem spíše neutrální, pak se postupně přesunulo ve prospěch.“ O zdanění náhrad církevních restitucí.
 
 „Tito tři lidé zapomněli, že už neprobíhají prezidentské volby, které prohráli.“ O protikandidátech Zemana z prezidentských voleb, kteří nejenže kandidují do Senátu, ale také postavili kampaň opět na kritice prezidenta republiky.
 
„Kéž by alespoň část těchto slibů se splnila.“  „Často jí dominují hlupáci.“  „Vsaďme na lidi, kteří něco umějí.“ O komunálních volbách a probíhající kampani.
 

Autor: prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 7.9.2018

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/134839-tyden-s-prezidentem-6-9-2018


 

 

3. zář, 2018

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“...

Dobrý večer, vážení diváci Televize Barrandov. Vítejte u prvního poprázdninového vysílání Týdne s prezidentem. Dobrý den i Vám, pane prezidente. 
 
Pěkný dobrý den. 
 
Dnes natáčíme v Lánech, kde bývá s Vámi obvykle trochu poklidnější atmosféra, protože před dveřmi není zástup těch, kteří čekají na jednání s Vámi, a proto ten dnešní rozhovor si dovolím začít tak trochu lehčeji. Vidíme se takřka po dvou měsících. Pokud jsem dobře sledoval média, tak jste měl takové trochu pracovní prázdniny. Jmenoval jste vládu, projev před Sněmovnou a tak dále. Stačil jste si odpočinout? 
 
Ale tak, co to je odpočinek? Odpočinek má být vždycky pracovní, protože zajímavá práce nabíjí. Ale pane Soukupe, já jsem měl začátkem prázdnin jedno velice krásné výročí, se ženou jsme oslavili dvacet pět let svého manželství. 
 
To je jaká svatba? Stříbrná? 
 
Stříbrná, přesně tak. Řekli jsme si, že se máme pořád rádi, že spolu půjdeme životem dál. Dali jsme si nějaké malé dárky, nějakou kosmetiku a já jsem při této příležitosti navlékl tento prstýnek, snubní prstýnek. Deník Blesk tomu věnoval celou stránku a spekuloval, co je za tím. Kdyby se mě zeptali, tak bych jim řekl, že jsem výrazně zhubnul, a že tedy ten prstýnek se díky tomu zhubnutí konečně vejde na ten prst. Ale oni se nezeptali a spekulovali, takže jak říkal Sherlock Holmes, elementary, dear Watson, neboli jak prosté, milý Watsone. 
 
Ať si spekulují novináři, o čem chtějí. Každopádně mít šťastnou rodinu je velké životní štěstí a velká životní výhra a já Vám k ní tedy gratuluji. 
 
A není to samozřejmě jenom naše manželství. Kačenka teď byla několikrát z Anglie, úspěšně tam složila další a další zkoušky. A musím se pochlubit jako hrdý otec, můj syn napsal knížku. Knížku o mozkomíšním moku, pane Soukupe. 
 
Já vím, že on je uznávaný lékař, ano. 
 
Já to čtu stránku po stránce s obdivem ke svému synovi a vůbec tomu nerozumím. 
 
A o tom trochu mají být prázdniny. Člověk si má užít alespoň to, co může, v té poklidnější atmosféře léta, svojí rodiny a uvědomit si, co je důležité. Vidím, že se Vám to povedlo. A já Vám znova ke šťastné rodině gratuluji. 
 
Děkuji. 
 
Celý rozhovor si můžete přečíst zde:
 
 
Ke shlédnutí zde:
 
 
Autor: Miloš Zeman, prezident republiky, TV Barrandov, 30. srpna 2018 (3.9.2018)
 
29. srp, 2018

Rozhovor prezidenta republiky pro Parlamentní listy...

Pane prezidente, připomínali jsme si 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Pietních aktů, koncertů, výstav a dalších akcí bylo nepočítaně. Česká televize tomu věnovala rekordní čas, podle některých to bylo až přehnané. Jak jste to vnímal?

Pokud jde o mě, zastávám názor, že k výročí sovětské okupace měli mluvit ti, kdo byli touto okupací postiženi. Jestli mluvili například takzvaní normalizační komunisté, tedy lidé, kteří až do roku 1989 byli členy Komunistické strany Československa, je třeba vědět, že tito členové museli schvalovat sovětskou okupaci. Je tedy poněkud bizarní, když nyní mluví proti ní. To je také důvod, proč jsem se k nim nepřidal.

Máte na mysli předsedu Senátu Milana Štěcha, který byl v KSČ v letech 1978-1989?

Každý, kdo ví, kteří lidé a v jakém pořadí mluvili, vám musí dát za pravdu.

Ve chvíli, kdy Milan Štěch mluvil před Českým rozhlasem, demonstranti mu tleskali. Zatímco během projevů Andreje Babiše a Radka Vondráčka pískali a pokřikovali. Co říkáte na narušení pietního aktu za oběti okupace ze strany oněch demonstrujících?

Pokud jde o Radka Vondráčka, pokud vím, nebyl v Komunistické straně Československa. Pískali na něj jenom proto, že je člen hnutí ANO, což je dost ubohý důvod. Přiznám se, že tohleto řvoucí stádo považuji za natolik ubohé, že snad ani nemá cenu ho komentovat.

Sám jste zmínil důvody, proč jste k výročí 21. srpna 1968 nevystoupil. Učinil to ale Váš přítel a protějšek ze Slovenska Andrej Kiska. Projev odvysílala i ČT. Někteří politici, především z TOP 09, Kisku nazvali za našeho stínového prezidenta. Jak to na Vás působilo?

Andrej Kiska dobrovolně končí v čele slovenské politiky příští rok, a není tedy možné, aby byl naším stínovým prezidentem. Jsem ale ochoten připustit, že může být stínovým prezidentem TOP 09.

V rámci akcí probíhajících kolem výročí srpna 1968 byla i demonstrace před ruskou ambasádou. Poté zazněly názory, že by titíž lidé měli 15. března demonstrovat před německou ambasádou nebo při výročí Mnichova před ambasádami Francie a Anglie. Nakolik dává smysl demonstrovat před velvyslanectvím Ruska kvůli okupaci vojsky Varšavské smlouvy?

Nehrozí nám německá okupace, protože Německo je dnes demokratický stát. Stejně tak nám nehrozí sovětská okupace, protože Sovětský svaz se rozpadl. Demonstranti, kteří protestovali před ruskou ambasádou, si tento fakt zřejmě neuvědomili, což odpovídá celkové úrovni jejich znalostí.

Autor: Miloš Zeman, prezident republiky, Parlamentní listy, 29.8.2018

Zdroj:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-parlamentni-listy-42-14219