ROZHOVORY

16. lis, 2018

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:

„Kdyby vzdor mému očekávání, byla vládě vyslovena nedůvěra, tak pověřím po jeho demisi Andreje Babiše sestavením vlády. Mám dva pokusy. Ústava mi umožňuje, aby vláda v demisi vládla několik měsíců, a to už se horké hlavy uklidní a vychladnou.“ O možném pádu vlády...

„Nemám rád koalice poražených a nemám rád, když poražení neunesou svoji porážku. Dosud jsem nepochopil, proč ODS nebo Piráti nespolupracovali s vládou.“ O výzvě Demokratického bloku & SPD, aby Babiš podal s vládou demisi...

„Moje prognóza? Že to skončí, že se to rozplyne. Že část slušnějších lidí si uvědomí, že se dostala psychickou nemocí mladého Babiše na příliš tenký led a v rámci zachování vlastní pověsti z toho vycouvá.“

„Víte, v mém vidění světa, které nikomu nevnucuji, se stalo stručně řečeno to, že pár revolverových novinářů přepadlo v jeho švýcarském bytě duševně nemocného muže a zveřejnilo záznam tohoto rozhovoru.“

Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 16.11.2018

Zdroj:

https://www.barrandov.tv/video/140234-tyden-s-prezidentem-15-11-2018


 

 

14. lis, 2018

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, na TV Nova...

Prezident ČR Miloš Zeman:

"Nečekejte ode mě, že budu reagovat jako detektiv-amatér a ptát se, jak je možné, že syn z prvního manželství je údajně unášen na Krym. Mně to všechno připadá jako divoká konspirace." 

"Myslím si dokonce, že pokud něco napíší česká média, kterým nevěřím ani nos mezi očima, je rozhodně dobré nepodlehnout jejich možná právě dezinformacím." 
 
"Ale jako člověk, který třicet let byl vystaven obdobné situaci, mohu pouze Andreji Babišovi doporučit, aby mu ty nervy neselhaly." 
 
Autor: Miloš Zeman, TV Nova, Praha, ČR, TGM, 14.11.2018
 
Zdroj:
 
 
9. lis, 2018

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:
 
„Istanbulská úmluva je výborná pro zaostalé země, zejména muslimské. Pro nás je zbytečná. Je to zbytečné, ale není to škodlivé.“ O přistoupení k Istanbulské úmluvě...
 
„Odmítám přijetí migračního paktu OSN. Dokument nerozlišuje legální a nelegální migraci.“ O Globálním migračním paktu OSN.
 
„Já jsem mu odpověděl, že z boje se neutíká. V březnu je další sjezd, měl vytrvat do toho sjezdu.“ O rezignaci Zimoly na post 1. místopředsedy strany ČSSD.
 
„Opozice by odsoudila sociální demokracii k naprostému zapomnění. Sociální demokracii díky tomu, že je ve vládě, se podařilo prosadit karenční doby.“ O její účasti ve vládě s ANO.
 
„Chtěl jsem to trošku odlehčit.“ O jeho hraní na klavír v Číně...
 

Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 9.11.2018

Zdroj:

 
2. lis, 2018

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov, vítám vás u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem, který tentokrát natáčíme v Lánech. Pane prezidente i Vám dobrý den. 

Dobrý den. 

Pane prezidente, pojďme začít jako obvykle aktualitami, které přinesly uplynulé dny. Jedna z věcí, které veřejnost opravdu řeší, jsou platy politiků. Já to jenom zrekapituluji, podle přijatých předpisů platy měly skokově vzrůst od 1. ledna zhruba o dvacet procent a Piráti a SPD tedy teď horují proto, aby se ten růst zpomalil. Já řeknu, u zákonodárců, u jaksi poslanců by základní plat měl činit devadesát tisíc korun, což tedy pro běžného občana je poměrně dost. Na které straně sporu jste? Zvýšit nebo nezvýšit?

Nezvýšit. Podívejte se, já jsem viděl tu strukturu hlasování o zkrácení termínu projednávání mezi druhým a třetím čtením. Samozřejmě, že ti kteří byli pro toto zkrácení, byli de facto pro zvýšení platů o dvacet procent. Vážím si Pirátů, vážím si SPD. Všiml jsem si, že z ostatních poslaneckých klubů takové ty výrazné osobnosti, ať je to Faltýnek, Kováčik, Chvojka, tak byli pro zkrácení. Takové, jemně řečeno, méně výrazné osobnosti, někdy se jim říká no names, tak ty, slovy jednoho poslance STANu, si samozřejmě přály, aby se mu přidalo a to co nejvíc. 

To byl dokonce poslanec Pávek, takový velmi sebevědomý, možná tedy až arogantní poslanec STANu, který řekl doslova toto, no co je na tom divného, důchodci chtějí zvýšit penze, mimina chtějí více mléka, no tak já chci taky přidat. Takové symptomatické. 

Mimochodem znáte nějaké dílo poslanec Pávka, třeba pozměňovací návrhy nebo dokonce návrh zákona?

Ne, ne, to neznám. 

Ne, není za ním prostě žádná práce. 

Ale proslavil se, pane prezidente. 

Ale proslavil se. 

Proslavil se tím, že kdysi, když byl starostou Jindřichovic pod Smrkem, zakázal přístup státním úředníkům, a podle mého názoru tím si odstartoval politickou kariéru. No, pane prezidente, já zastávám ve svých firmách názor, že přidat peníze, platy samozřejmě ano, ale pokud je to doprovozeno lepší prací. Máte pocit, že Sněmovna teď prostě lépe pracuje, pokud ji srovnáte s tou předchozí? 

V předchozí Sněmovně jsem každý týden dostával na stůl k podpisu nové a nové zákony. To tempo práce této Sněmovny je výrazně pomalejší. 
 
Pokračování rozhovoru zde:
 

Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, TGM, Praha, ČR, 2.11.2018

Zdroj:

 
29. říj, 2018

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi...

Světlana WitowskáKrásný slavnostní večer. Pomalu končí výjimečný den, před sto lety vzniklo samostatné Československo, i proto vás teď zveme k výjimečné diskuzi prezidenta a premiéra České republiky, kteří se v jednom televizním rozhovoru ještě nepotkali. Dobrý večer, pane prezidente.

Miloš Zeman: Pěkný dobrý večer.

Světlana Witowská: Pane premiére, dobrý večer.

Andrej Babiš: Dobrý večer.
 
celý rozhovor je zde jako text:
 
 
zde jako video:
 
 
Autor: Prezident ČR Miloš Zeman, Premiér Andrej Babiš, ČT, TGM, Praha, ČR, 29.10.2018